Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) hotkar válasza Inhouse (#64250) üzenetére


hotkar
aktív tag

Tájékozatlanok figyelmét felhívnám a bal felső sarokban levő fényorgona-kivezérlésjelző-futófény kombóra, amely nálam két réteg szigszalag alatt is a szemem majd' kiveri, olyan fénye van.

Az enyémben van BT, de a tuner az pl. leginkább az összes, környékben található digitális kütyü órajelét + felharmonikusait fogja... Az a 3 nyamvadt helyi adó már nem fért bele a tárolható 30 csatornába. :DDD

A hangja viszont tényleg elfogadható.

(#64252) Inhouse válasza hotkar (#64251) üzenetére


Inhouse
őstag

Az a lényeg, a fényorgona, erre harapnak a népek! :) Ha ennyire zavar, akkor kapd le a tetejét, és valószínűleg egy tápfesz megvonással kiiktatható, még lehet, hogy forrasztani sem kell...belenézzek? :)
A múltkor egy kis műanyagos megoldást építettem be egy régi KGST rádióba, annak nincs végfoka, ezért kellett a rádió. Na annak a rádiója is jobb volt ennél, pedig ott csak egy drót lógott ki. De tényleg minek az FM rádió, amikor ott a net.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#64253) cinemazealot válasza Inhouse (#64250) üzenetére


cinemazealot
addikt

Na, ha már erősítő, akkor én is bemutatom az enyémet:

Az alany egy 1500 Ft-os eBay-es csoda, amit az alaplapi analóg jack-ből etetek. Sajnos a jelszint túl nagy neki, ezért a (jobb felül látható) potikat szinte teljesen le kellett tekerni (így gépen szoftveresen maxra hangosítva már csak alig torzít), viszont a kimenete meg annyira erős, hogy 2 db párhuzamosan kötött 470 Ohm-os ellenállással kellett az RFT B 3010 HIFI (4 Ohm impedanciájú) hangfalaimat megsorolni, hogy a dobhártyám (meg a membránok) ki ne szakadjanak. :)

Egyéb fizikai on-the-fly hangerő szabályzásra nem nagyon van mód, viszont előnye, hogy csupán egyetlen pici kék LED van rajta, és annak a fénye nem bántó.

Remélem, kellőképpen topikhű.

[ Szerkesztve ]

(#64254) Inhouse válasza cinemazealot (#64253) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha már ellenállás, akkor rakhattál volna 1/4W-osokat a bemenettel sorba és akkor nem torzítana kicsit sem. Vagy akár kaphatott volna egy külső hangerő szabályzó potit, Ali-ról filléres. Vagy ezt közé kötöd táp nélkül, csak a potit. Nekem ennél kisebbek vannak, de mindnek tetszik a hangja.
Lehet, hogy neked is elég lett volna egy 2*15W-os, vagy egy 2*30W-os. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#64255) Inhouse válasza cinemazealot (#64253) üzenetére


Inhouse
őstag

Közben eszembe jutott még valami. Ezeknek a PWM erősítőknek a kimenetét szűrni kell, az pedig egy meghatározott impedanciára van kiszámolva. Még a 4 és 8ohm között is van különbség. Ezzel a kimenettel sorba kötött ellenállásos megoldással azt is ellehetetlenítetted. Lehet, hogy csak ezért hallasz torzítást.

Üdv Inhouse

(#64256) Barret001


Barret001
addikt

Nehogy má" lemaradjak! Nekem ilyen van,nem PMPO. 2x40W mozgatja a nadrágot :)

(#64257) ---gabika---


---gabika---
tag

Sziasztok!
Keresek régi,rossz matrix nyomtatókat. Főleg A3-as. A benne lévő léptetőmotor érdekel.
Vagy ha van aki tart otthon nema 11-es léptetőt vagy hasonló kisebbet,az is érdekel.
A nema 17 túl nagy.

(#64258) cinemazealot válasza Inhouse (#64255) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az a baj, hogy nem értek ennyire az elektronikához. Azt se nagyon tudom, hogy a komplett (dobozos, piaci) erősítőknek a végfoka a hangerő szabályozott vagy az előerősítője? :B Ha a végfok, akkor ez ezért ilyen olcsó. Ha az előerősítő, akkor valószínűleg ez elé is kell egy előerősítő a hangerő szabályozáshoz... ha jól sejtem, az Általad az Aliról linkelt cucc pont ezt a célt szolgálná.

Viszont a leírása nem nagyon írt hangszóró impedanciát, így nem tudom megmondani, hogy a 4 Ohm-os hangfalakkal mennyire terheltem túl, azt meg végképp nem tudom megmondani, hogy a kimeneti soros ellenállásokkal milyen alvilági bűntettet követtem el. :) Most szól, viszonylag elviselhető minőségben, megfelelő hangerővel. De ha az előző bekezdésben írottak kapcsán megtámogatsz egy kis tudással, azt örömmel veszem. :R

(#64259) Barret001 válasza ---gabika--- (#64257) üzenetére


Barret001
addikt

3 mm ennyit számít? Vatera?

[ Szerkesztve ]

(#64260) ---gabika--- válasza Barret001 (#64259) üzenetére


---gabika---
tag

Igen, Minél kisebb annál jobb. A nema 17-es "hátrafele" is sokkal nagyobb nem csak szélességre.
Mini 3D nyomtató projekthez kellene. Eddig ezt az egyet tudtam beszerezni egy Epson A3-as Matrix nyomtatóból. Találtam ennél kisebbet is ,egy A4-es matrixban volt,de az meg eléggé erőtlen.

(#64261) ---gabika--- válasza Barret001 (#64259) üzenetére


---gabika---
tag

Igazad volt. Vaterán rengeteg van. Nem is gondoltam volna,hogy van aki használja még a vaterát :D
Köszönöm!

(#64262) Barret001 válasza ---gabika--- (#64261) üzenetére


Barret001
addikt

Nincs mit. Vatera gyors.

[ Szerkesztve ]

(#64263) Inhouse válasza cinemazealot (#64258) üzenetére


Inhouse
őstag

Elég lenne egy ellenállásosztós szintszabályzó, a potméter pont ilyen. Bár neked a panelen levővel nem igazán értem mi lehet a gond, elképzelhető, hogy nem bemeneti osztóként van kötve, hanem egy előerősítő visszacsatolása (erősítés mértéke) állítható vele. Ez esetben az első fokozat túlvezérelhető, ha potméterrel kezdődik, akkor le tudod húzni 0-ra. A linkelt cuccok is csak ezt a célt szolgálnák, de akár a bemenettel sorba kötött 10-100kohm-os ellenállások is segíthetnének rajtad. Megnéztem az Alin, jobb a kép, 2db 10kohm-os trimmer poti van osztóként bekötve. Ha ezzel nem tudod beállítani, akkor valami nagyon magas jelszint érkezik abból a hangkártyából, ez nem jellemző. Rakj sorba 2db 10kohm-os ellenállást és már csak a fele jelet kell állítani a potival, vagy 22k-t és akkor csak a harmadát, 100k-nál kevesebb, mint a tizedét, stb...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#64264) #33253120 válasza Samus (#64248) üzenetére


#33253120
törölt tag

Két iskola van.
1. Minden 15 percnél hosszabb pihenő előtt leszed, és elmos. Ez a hivatalos út.
2. Mióta kihozta a Soudal a visszazárható habot, azóta páran megokosodak. Használat után lefújod az orrát tisztítóval, gyors törlés majd szigszalag, hogy elzárjuk a levegőtől, és ne tudjon beindulni az oxidáció a hab maradékban. És akkor maradhat rajta.

Ami a jó, mindkét esetben láttam már berohadt pisztolyt. :) Azt csináld amelyiket be mered vállalni, és legyen kéznél kb 22-es villáskulcs a szétszedéshez. :D

(#64265) Samus válasza #33253120 (#64264) üzenetére


Samus
addikt

Megkérdeztem a Facebookos Barkácsfórum csoportban is. Az első kommentelő azt mondta, véletlenül se használjak tisztítófolyadekot, megeszi az O gyűrűt. Simán zárjam el, és maradhat rajta. Egy másik írta, hogy fél éves álldogálás után is simán kijött a rajtahagyott flakonból a cucc. A következő tovább ment, Ő csak akkor szedi le, ha flakont cserél, és már 3 éves a pisztoly. A következő szakember volt, nyugodtan hagyhatom rajta, akár egy hónapig is, de csak üres flakont szedjek le, és akkor rendesen fujassam ki a pisztolyt is. Szóval tiszta káosz...

Abban mindenki egyetértett, hogy amíg nyomás alatt van a hab, addig nem köt meg.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64266) A Zéé válasza Samus (#64265) üzenetére


A Zéé
addikt

tényleg mindenki másban hisz :)
Akik a vízszigetelést csinálták, ők mindig elmosták használat után. Ugyanakkor az ablakosok is mindig azt mondták, hogy legyen rajt a nyomás, és egy kicsi nem baj, ha rászárad a végére, azt csak le kell majd törni, és bármikor használható újra a pisztoly.

Just a simple Lineman...

(#64267) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Pár hetes agymenés :DDD Legyen a neve zöld univerzum,fehér galaxisokkal. :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64268) Barret001 válasza Pécsi gyerek (#64267) üzenetére


Barret001
addikt

Ügyes! Biztos sok munka van benne.

(#64269) #33253120 válasza Samus (#64265) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezért írtam, hogy láttam már mindkét esetben is beragadt pisztolyt. :)
Mi mossuk mert felváltva használunk tűzállót, ragasztót, meg sima PU-t. :)

(#64270) cinemazealot válasza Pécsi gyerek (#64267) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez mivel van bevonva? Csillámporral? :)

(#64271) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Mai nap szert tettem egy skil akkus fúró/csavarozóra, van hozzá 2 akku, ami már kuka, mert nagyon gyorsan merül és elég erőtlen.
Ha nem gond, majd kérnék egy kis iránymutatást, az ezzel kapcsolatos felújításra/átalakításra :B . Már elkezdtem visszakeresni a topicban, illetve 1-2 YT videót is megnéztem, de jó volna valami naprakész "leírás".

Még csak a gép van meg, még ezután jönnek az "új" akkuk, illetve elektronika beszerzése. Esetleg valami ajánlott dolog van ezzel kapcsolatban? Természetesen low-budget kategória procjekt lesz, elsősorban tapasztalat szerzés a cél, de úgy, hogy használható legyen a dolog :)) .

Hétvégén pedig dobok fel képeket a hintaállványról, már 95%, így is használható, illetve használja is a gyerek meg anya, de szeretnék biztosra menni, hogy biztonságos legyen :B .

https://ingatlan.com/33821564

(#64272) Visormail válasza Pécsi gyerek (#64267) üzenetére


Visormail
addikt

Hahh, nagyon kemény, tényleg agymenés nem kicsit, volt egyszer régen egy ilyesmi mintázatú biciklim. Én ennyit nem dolgoztam vele, csak ventiket cseréltem, ledet raktam, de én is hajlok egy kicsit a zöld felé, nyugtató szín :D


Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64273) Pécsi gyerek válasza cinemazealot (#64270) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem :D Először lealapoztam,utána fújtam rá vizet cseppekbe.Utána fekete,majd megint vízezés,majd zöld.És ez lett belőle. :B Utána vizessen megcsiszoltam,nagyon finom csiszolóval.Kicsit bemattúlt tőle.Olyan steampunk os. :C
A legbüszkébb a kábel menedzsmentre vagyok.Csináltam két takaró lemezt.Egy fellűl a tápkábeleknek,egy a sata,plusz áram kábeleknek lefele. :))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64274) Visormail válasza Pécsi gyerek (#64273) üzenetére


Visormail
addikt

Vízcseppek, az igen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#64275) Barret001 válasza Dani_kp (#64271) üzenetére


Barret001
addikt

Mindkét akksit szétszeded,és a kettőből össze raksz egy jót.

(#64276) cinemazealot válasza Pécsi gyerek (#64273) üzenetére


cinemazealot
addikt

Á, most már látom. Tegnap este telefonon néztem kis fényerő mellett. Most már látom, hogy a világos pöttyök nem a világítástól függő helyen jelennek meg, hanem fix pozícióban. Tök jó lett. Grat! :C

(#64277) Pécsi gyerek válasza Visormail (#64274) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Youtube on van fent videó, hogy hogyan kell vizcsepp hatásúra lefújni pc házat.Ez nem olyan lett szándékosan,a cél a vízzel annyi volt, hogy kitakarjon bizonyos felületeket.Pár példa festésre :D [link]
[link]
[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64278) Pécsi gyerek válasza cinemazealot (#64276) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#64279) Samus


Samus
addikt

Melyek most a legjobban ajánlott olcsó kínai végfokok? Van egy komolyabb kapcsolóüzemű tápom, DC24V/10A, és lenne egy eladó 3 utas hangdoboz szett egy kollégámnak, ha megvenném, meg is kellene hajtanom, asztali erősítő nem játszik, műhelybe/udvaron lesz.

Néztem a TPA3116D2 alapú végfokokat, 21V mellett kipréselnek magukból 2x30Wattot, ami talán még hihető is, és valószínű bőven elég is lenne.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64280) pjen válasza Samus (#64279) üzenetére


pjen
félisten

Azért az impedanciákat nézd meg.Ha a végfok 4 Ohmon ad 2x30 wattot,a hangfal pedig 8 Ohmos,mindjárt fele lesz a kimenő.

(#64281) hardline


hardline
senior tag

Sziasztok!
A mini kamerámnak használhatatlanul kicsi a látószöge (papíron 140 fok, valóságban nagyjából 70 körüli).
Egy kis gyurmaragasztóval és telefonhoz való halszem lencsével megtuningoltam, így nagyjából tudja a csíkszeműek által behazudott szöget.

(#64282) Dani_kp válasza szabifotos (#63689) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ilyen átalakíáshoz jó lehet a Sanyo 18650R 2000mAh is?
Egy NiCd 14,4V 1300 mah akkut váltana.

Illetve, ha jól értem, akkor ilyen esetben a gyári töltőt el kell felejteni és egy saját dc csatlakozót kell beiktatni a töltéshez.

Aliról ezeket néztem ki:
bms 4s 40A vagy ez esetleg "egyszerűbb", igaz csak 30A-es, bms 4s 30A
dc cc cv

Egyenlőre még csak olvasgatok a témával kapcsolatban és videókat nézegetek, de amint lesz időm és megjönnek a rendelt dolgok, nekikezdenék az átalakításhoz. Előre is köszi. :R

https://ingatlan.com/33821564

(#64283) Dani_kp válasza Dani_kp (#64282) üzenetére


Dani_kp
őstag

Megnézve még pár videót, ott "csak" kicserélik a cellákat, meg rákötnek egy bms-t és ennyi, utána gyári töltővel töltik. Melyiket érdemes választani? Vagy inkább menjek át az elektronika topicba? :DDD

https://ingatlan.com/33821564

(#64284) szabifotos válasza Dani_kp (#64282) üzenetére


szabifotos
senior tag

Ahogy nézem ennek 15A a max terhelhetősége. Fúrónál lehet, hogy nem érdemes kicentizni, ennyit simán felvehetnek. Az általam említett HE4 20A-t ír folyamatos terhelésre, és 35A-t csúcsban. LINK

Igen, a gyári töltőt nem tudod használni. Mindenképpen dugasztáp kell. Megtehetnéd, hogy kibelezed és beleteszed a töltéshez szükséges dolgokat: CC/CV konverter stb a gyári töltő házába.., de ekkor pl. ha vinned kell valahova, akkor kényelmetlenebb még +1 dolgot vinni.

Mindkét BMS megfelelhet. Talán a vezetékkel ellátottat könnyebb beépíteni....
CC/CV közül is mindegy melyiket veszed. A piros nyákos kicsit kisebb, ha ez számít.

Lehet, hogy feltöltené a gyári töltő is, de nem tenne jót az akksik élettartamának. A különbséget én sem tudom a töltési karakterisztikák között, de állítólag nem ajánlott. Másik, hogy szerintem elég kis árammal tölt az eredeti töltő, nem? A Li pakkot simán tolhatod 1,5A-rel.

[ Szerkesztve ]

(#64285) Dani_kp válasza szabifotos (#64284) üzenetére


Dani_kp
őstag

Ha jól látam ezen forrszem van, akkor nem kell bajlódni pontheggesztővel. Akkor ezt a fajtát veszem.

A kábellel ellátott bms-nél nem gond, hogy csak 30A-t tud?

https://ingatlan.com/33821564

(#64286) szabifotos válasza Dani_kp (#64285) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nincs rajtuk forrszem. Bontott, új akkuk. Maximum maradvány lehet, ahol egy fokkal könnyebb forrasztani. De ha van lehetőség ponthegesztésre, akkor mindenképpen ajánlott.
A 30A-be bele fogsz férni.

[ Szerkesztve ]

(#64287) Dani_kp válasza szabifotos (#64286) üzenetére


Dani_kp
őstag

Pontheggesztésre semmilyen lehetőségem sincs sajnos :N . Attól menni fog?

https://ingatlan.com/33821564

(#64288) szabifotos válasza Dani_kp (#64287) üzenetére


szabifotos
senior tag

Gyors munkával sok türelemmel és meleg pákával megoldható. Ha nem sűrgős a dolog, akkor tehetsz egy próbát ezekkel a cellákkal. Ezeken van forrfül is. Nem eredeti LG, de állítólag jó minőség. LINK

(#64289) Dani_kp válasza szabifotos (#64288) üzenetére


Dani_kp
őstag

Forrasztóállomásom van, 400-430 fokot tud elvileg, csak úgy tudom óvatosan kell, mert a nagy meleg kinyírja a cellákat. Türelem alatt mit értesz? Szeretek elpiszmogni az ilyenekkel :)) .

Ismerem a márkát, sokan dícsérik, de nem sok bizodalmam van ebben. Ezeket nem hamasítják, mint az lg, samut és társait? Mondjuk erősebb lenne, mint az lg-vel, nem? Amúgy ráérne a szállítási idő miatt, úgy is ma rendeltem meg az elektronikát is.

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#64290) Samus válasza Dani_kp (#64289) üzenetére


Samus
addikt

A LiitoKala elég nagy név a kínai cellák és töltők között. Tőlük azt kapod, amit hirdetnek. Mint Sincerity eBay-en.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64291) szabifotos válasza Dani_kp (#64289) üzenetére


szabifotos
senior tag

Nekem még nem sikerült kinyírnom vele. Viszont néha elég nehezen fogta meg nekem a vezetéket a cellán lévő ón. De ez lehet, a pákám hibája volt.

Igen, kicsit nagyobb is a kapacitás, szóval megérheti várni.

(#64292) Dani_kp válasza Samus (#64290) üzenetére


Dani_kp
őstag

Meggyőztetek, berendeltem 2x4-es pakkot. :DD

szabifotos: teszek egy próbát, ezzekkel a kínai akukkal. Ha megérkezik minden, akkor majd jelentkezem, addig nézek még pár videót.

https://ingatlan.com/33821564

(#64293) szabifotos válasza Dani_kp (#64292) üzenetére


szabifotos
senior tag

Egyébként nekem is érkezik hamarosan. Jók az értékelések, de majd én is tolok egy tesztet a Lii-500-as töltővel. ;)

(#64294) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A kipufogó összetételnél az egyik csavar el lett vágva, mert be volt rohadva. A kérdésem az lenne, hogy tudom kiszedni a legkönnyebben? A fejét le kellett végjam, mert kicsi volt és nem tudtam megfogni semmivel. Ráadásul kerek volt, nem hatlapfejű. Próbáltam úgy, hogy csavar két oldalát megköszörültem simára, és csőfogóval ráfogtam, de semmi. Lecsúszott róla. Ugyanígy a francia kulccsal is, az is elforgott rajta, hiába húztam meg fogóval, bikára. Arra gondoltam, hogy tőbe levágom, majd fúróval kifúrom, csak hát elcsesztem a Bosch fúrómmal :(( . Ezen kívül esetleg ötlet?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#64295) Barret001 válasza Dani_kp (#64289) üzenetére


Barret001
addikt

A cellák pozitív oldalát csak óvatosan szabad melegíteni,rövid ideig! Beépített nyomáskapcsoló van a legtöbb cellában.Hő hatására aktiválódik,és örökre letiltja a cellát.Kör alakú membrán,alap esetben átvezet.Túlnyomás esetén átkattan,és megszakítja a kontaktot a cellával.Kívűlről vissza lehet "piszkálni",nem tudom mennyire tartós ez a beavatkozás.Ráadásul ez a cellát a kidurranástól védi meg. GYK (robbanás) :D Ennek is utána lehet nézni a zinterneten.Videó is van róla.

(#64296) Barret001 válasza Satyricon (#64294) üzenetére


Barret001
addikt

Ki kell fúrni,mást nem tudsz vele csinálni.A Bosch erre nem jó,másfajta gép kell! :D

[ Szerkesztve ]

(#64297) emre válasza Satyricon (#64294) üzenetére


emre
veterán

Meg kell melegíteni, majd finoman mozgatni oda és vissza (erre egy knipex kobra fogó lenne a legjobb) amíg meg nem indul. Hőlégfúvó is jó, de gáz forrasztó pisztoly lenne a legjobb. Ha melegítés nélkül erőlteted bele fog törni. Én mondjuk levenném az egész leömlőt, mert a helyén nem lehet rendesen hozzáférni.

Ha nem lehet akkor az előttem említett fúrás, de egy kemény csavart, lágy anyagban kifúrni rendkívül kellemetlen és hosszan tartó időtöltés.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64298) emre válasza emre (#64297) üzenetére


emre
veterán

Jut eszembe, a hőlégfúvó nem elég, mert a kipufogó üzemi hőmérséklete fölé kellene hevíteni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64299) Pete55555 válasza emre (#64297) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Csak megerősíteni tudom az általad leírtakat.

Vagy lecsapja tőbe, és kifúrja. Meg kell pontozni, és úgy nem annyira nagy feladat, pláne ha esetleg oszlopos fúróba be tudja fogni (bár gyanítom ez nem áll rendelkezésre :D )
De mindenképp érdemes lenne levenni, mert így nehéz hozzáférni.
Ha a gáz forrasztó nem elég, jöhet az autogén ;]

Valahogy így:

Ui: Megb*szod - egybe. Kinyelvtannácizom magamat.... Nem találtam olyat ahol jól van írva.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#64300) hegegabi80 válasza Pete55555 (#64299) üzenetére


hegegabi80
addikt

:DD :D :DDD
Ez nagyon jó képsorozat, és milyen igaz. Bár én néha még a nagykalapácsot is bevetem, igaz nem ilyen jellegűnél, és a gázforrasztóig már nem kell eljutnom szerencsére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.