Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) shteer válasza KillHates (#7000) üzenetére


shteer
titán

épp akartam szólni ;]

..szerintem jónak tűnik

(#7002) z0d1AK válasza KillHates (#6999) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igencsak ragasztás lesz akkor, de fúratok rá lyukat, kitudja hogy mit hoz még a jövő, nameg úgy a biztosabb!
Devil Smile: egy picit talán a jobb sarka felöől nem tökéletes, de nem vészes annyira nem látszik
Killhates, látod, így is lehet hsz.-t írni, és mégis rá fog jönni devil hogy neki írtam...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7003) Pista0001 válasza KillHates (#7000) üzenetére


Pista0001
addikt

ha elcsípem a #7100-at kaphatok 4-et? :DD

(#7004) Devil Smile válasza KillHates (#7000) üzenetére


Devil Smile
őstag

ugye ugye a sok kulonallo hsz.. :C :DDD :N
Grat a 7000.nek. :DD

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#7005) KillHates válasza Devil Smile (#7004) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, igen! :W :W :R
Köszönöm...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7006) pee13 válasza KillHates (#7005) üzenetére


pee13
senior tag

;] :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#7007) KillHates válasza Pista0001 (#7003) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egyébként is. Add meg a címedet privátban és küldöm. (gumibigyó is kell hozzá?)

pee13: nem röhög! :D :W

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#7008) Pista0001 válasza KillHates (#7007) üzenetére


Pista0001
addikt

szia

gumibogyóm van, köszönöm szépen :R
megy a pü is

(#7009) Zefír válasza KillHates (#7000) üzenetére


Zefír
őstag

Háh legyen az ajánékod egy álltalad kifizetett sportszelet :DD

(#7010) Zefír válasza KillHates (#6998) üzenetére


Zefír
őstag

Nemvolt kiszemelt kari meg úgy amúgyis csak egy véleménykutatás :DDD

Nahmost megyek le a pinyóba .. HTPC makeinggggggggggg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7011) stikyo


stikyo
tag

Egy rövid kis videó a 4 GB-os seagate vinchesteremről. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#7012) z0d1AK válasza stikyo (#7011) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igen, tényleg rövid videó:DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7013) stikyo válasza z0d1AK (#7012) üzenetére


stikyo
tag

mondtam :DDD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#7014) geprombolo válasza KillHates (#7000) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nyertél! Vehetsz magadnak egy korsó sört. Míg iszod, gondolhatsz szeretettel arra, aki felajánlotta a nyereményt. :)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7015) Zefír


Zefír
őstag

Nah feljöttem a pinyóból 1 órája .
Csináltam pár képet a mai Moddról! :DD Cukíííí

Még messze nincsen késsz. gondolom ezt ti is észrevettétek.
Az oldal lapban lesz plexi, és rajta egy juk ugye a ventinek.
'bibi viszont van...Mien fátlehet ennyire meghajlítani? Mármint hogy a borítást is megcsinálnám. :F

[ Szerkesztve ]

(#7016) passatgt válasza Zefír (#7015) üzenetére


passatgt
aktív tag

táp az hova lesz?

(#7017) Zefír válasza passatgt (#7016) üzenetére


Zefír
őstag

Az nemlesz benne se DVD-író.
De ez alap:D

[ Szerkesztve ]

(#7018) Undoroid válasza Zefír (#7015) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Zefír Mester!

Gratula a szép kis géphez!Te vágtad ki a burkolatot?

A faanyagot próbáld egy kicsit átgőzölni,mert úgy könnyebben hajlik...Milyen ' vas ' bújik meg pontosan abban a gépházban?A tápegység is benne lesz?

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#7019) Zefír válasza Undoroid (#7018) üzenetére


Zefír
őstag

Köszönöm!
Igen én mivel ma egyedül vagyok itthon és 2órája csináltam:D
Mivel gőzöljem????

Am egy giga ga-g31m-s2l lap egy E2180as procival 2x1 GB OCZ ramocskákkal, Termál xp120as cpu hűtő egy AC PWM-es ventivel.
Hülyeséget ne kérdezzetek móóó!!!! :DDD Egy ilyen picike gépben hol férne el a táp? ;]
A tápom a monitorom mögött lesz mint most is.Most a gépem..: )

(#7020) geprombolo válasza Zefír (#7015) üzenetére


geprombolo
senior tag

Reemeek! A fával mit csinálsz majd? Lakkozod, vagy fested? Ha fested, akkor ilyen erős ívben inkább csak a parafa hajlik, de alá kell támasztani, mert puha. Ha lakkozod, akkor több darabból ragasztva csinálhatsz ívet, amit tökéletesen le lehet csiszolni. Sztem KillHates kolléga pontos leírást tud adni a megoldásról.
Grat a házikóhoz! :C :R
BTW gőz: vékony falemezt tudsz csak házilag gőzölni, a lényeg, hogy forró gőz felett tartod, amíg enged a hajlításnak, aztán, ha megvan az ív, akkor még egy kicsit tovább kell hajlítani, mert rugalmas, aztán kell várni, míg kihűl és megszárad, persze fixálni kell a kívánt ívben, mert különben visszaugrik valamelyest.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7021) Zefír válasza geprombolo (#7020) üzenetére


Zefír
őstag

Köszönöm szépen!! :R
Valószínűleg az lesz hogy plexiből megcsinálom az ívet és veszek öntapadós parafát. Azzal bevonom és kap egy matt fekete szint. :K
Attiss-ra várok estig ;)
Ő tuti ad ötletet!
Az előlap úgy fog kinézni, hogy bekapcsológomb, mellete jobb-bal oldalt 1-1 2állásó kapcsoló a ventiknek.
ÉS alul vagy felül ki lesz vágva egy Zefir felirat, de ha ilyen öntapadós parafával csinálom akkor abból ollóval, sniccelel kilehet vágni a feliratot:D
Meg majd beakarok szerezni 2db pici neoncsövet.:)

Szerk: Most látom a BTW gőzt. ez eddig megvolt de mivel gőzöljem? :B

[ Szerkesztve ]

(#7022) Zefír válasza KillHates (#7007) üzenetére


Zefír
őstag

:DDD :R
Mondom a sportszelet és a sör az ajándékod tőlem és Gépromboló kollégától!! :R

(#7023) Tomate válasza KillHates (#6996) üzenetére


Tomate
veterán

Igazából senki :) Magunktól csináltuk.

(#7024) Cadal


Cadal
őstag

Hi!
Tudna esetleg valaki nekem olyan pasztát ajánlani, aminek némiképp ragasztó hatása is van. Szeretnék hűtőbordát rakni az alaplapom néhány FET-jére, csak sajnos nincs furat sehol a közelben, hogy egyszerűen rögzíthessem a bordát! Tehát hővezető pasztát szeretnék, ami megtartja a hűtőbordát is! Köszi!

(#7025) shteer válasza Cadal (#7024) üzenetére


shteer
titán

Arctic Alumina Adhesive

..szerintem jónak tűnik

(#7026) Armahun válasza Zefír (#7019) üzenetére


Armahun
addikt

ÁÁÁÁÁ, Hogy bírsz ilyen keresztbe ülni, nem fárad el a nyakad? :D

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#7027) geprombolo válasza Zefír (#7021) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nagymamucikád kedvenc fazekába töltesz vizet, felforralod, fölé tartod a fát és megvárod, míg a hús lefő a kezedről... :DDD na jó, valami eszközzel tartod fölé, nem túl magasan (ne feledkezz meg arról a tényről sem, hogy magától nem fog elhajolni). Kill barátunkat azért emlegetem, mert ő az asztalos, én még nem csináltam ilyesmit, de amilyen marha vagyok, tutira nekiugornék és csak akkor kérnék segítséget, ha harmadjára is elrontottam. :Y
Ja, esetleg megpróbálhatod centi vastag fenyődeszkával, természetesen szálirányban, mert különben elrepedhet (szvsz).
Nézem az asztalodat: szép nagy, nekem még asztalom sincs. De ami nagyon nem tetszik, hogy sír a szád, de a köteg ötezrest ott őrzöd a cd meghajtó mögött. ;]

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7028) Cadal válasza shteer (#7025) üzenetére


Cadal
őstag

Köszi szépen! :R

(#7029) Zefír válasza geprombolo (#7027) üzenetére


Zefír
őstag

Háhá anyum kifog készülni :DDD
Majd meglátom mi lesz lehet a plexi+parafa kombó lép életbe csak az a gond, hogy Nem tetszik a parafa mintázata .

(#7026) Arni Hát megszokás kérdése.:) De ha továbbmész az albumban látsz képet a régi bubi monitoromról .... azzal volt kellemes a mage :DDD

Szerk: parafa nem"arafa" :B

[ Szerkesztve ]

(#7030) kriszbon válasza Zefír (#7029) üzenetére


kriszbon
őstag

Szép lesz a masina! Nem lehetne esetleg ugyanilyen anyagból az ívet csak 4-5mm-esből? Barkácsboltokban szokott lenni, és alapból aránylag jól hajlik. Ha ezt gőzölnéd lehet bejönne. Bútoriparban is alkalmazzák. Bár egy asztalos erről biztos többet tud! Ha rosszat mondtam úgy is kijavítanak :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7031) Pista0001 válasza kriszbon (#7030) üzenetére


Pista0001
addikt

nagyon szép munka, így tovább! :) fához sajna nem értek a hajlításban nem tudok tanácsot adni, de talán 2 mm-es alu lemez is jól mutatna. az előlapot akár polírozni is lehetne.

(#7032) Dimitryj válasza stikyo (#7011) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

ezt haver csinálta, egy kicsit jobb

(#7033) Zefír válasza kriszbon (#7030) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi az ötleteket de már eldöntöttem plexi+parafa kombó csak a parafáért kell majd fizetnem .
Nem vagyok valami nagy precíz szóval ez a gőzölés nem is tuti h jó lenne.

(#7031) Pista0001 Ez a ház arról szól hogy minél olcsóbban kijöjjek. Nem akarok én semmit venni a parafát meg párszáz max 1000FT-ból kihozom.

Pista0001 Kinek szólt a szép munka? :B

(#7034) Dimitryj válasza Zefír (#7015) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

aranyos :D
és ez ilyen nyitott cucc lesz? közben leesett
proc hűtő felett ugye kivágod a tetejét?

[ Szerkesztve ]

(#7035) Zefír válasza Dimitryj (#7034) üzenetére


Zefír
őstag

Egyezzünk meg abban hogy ezt a kérdésedet költői kérdésnek veszem! :R

áááááá eltörtem a plexi lapot :D

(#7036) superecneB


superecneB
őstag

Hi!
A műanyag mennyire lenne rossz gépháznak? Ha mondjuk LEGOból raknék össze egy gépházat, nagyon magában tartaná a hőt?

(#7037) Solfrutta válasza superecneB (#7036) üzenetére


Solfrutta
tag

Kereszthuzatot egy fém házban is meg kell oldani, ha a lego házban is meg van oldva, akkor semmi gond nem lesz a hűtéssel.

(#7038) geprombolo válasza Zefír (#7033) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ma vettem parafát, 5mm vastag, 60X90 centis, 1500 volt barkácsboltban. Cél a gép halkítása, amit persze dokumentáltam. A képek 20 perce készültek, a fényképezőgépem nincs felkészülve az esti fényviszonyokra, így elnézést kérek a képek minőségéért. Vakuval még rosszabb lett volna. Így fest a ház oldala,
így a burkolata, alul-felül parafa,
így a tálca alatti lemez
így meg a gép, pucéran.
Remélem holnap lesz időm és a gép elejébe újra berakom a ventit, most szilóval ragasztva, nem csavarozva, mert úgy zajos volt. A sziló vastagon lesz a lemez és a venti között, így elnyeli majd a rezgést. Kép persze lesz arról is.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7039) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nah, ma vettem plexit, jó áron volt, szerencsére, holnap ha lesz rá időm, akkor be is ragasztom:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7040) Pista0001 válasza Zefír (#7033) üzenetére


Pista0001
addikt

értem

a dícséret neked szólt. én is próbálkoztam fa (na jó, bútorlap) ház építéssel. ahoz képest a tiéd nagyon jól néz ki.

(#7041) Solfrutta válasza Zefír (#7015) üzenetére


Solfrutta
tag

MDF lemez szerintem. Nagyon könnyű bele ívet csiszolni, én mindenképp ebből próbálnám. Aztán az egyenest lehet másféle fából, és hozzáilleszteni ehhez az íves MDF darabhoz, ezt már úgy csinálod ahogy jónak találod.

(#7042) Pista0001


Pista0001
addikt

megáll az eszem...
vettem ma egy új VGA karit, beteszem a gépbe nagy nehezen (chipset hűtő mod, miegymás), indítom, erre bios kiütve, ramokat 333-asnak mutatja 400 helyett, de ami a legszebb a 3000+-os venice-emre azt írja hogy 4284 MHz-en megy. :W

SEGÍTSÉÉÉÉÉG

(#7043) z0d1AK válasza Pista0001 (#7042) üzenetére


z0d1AK
veterán

háát, lehet hogy nem a leggyorsabbak akkor a ramok, de a proci tuti tuning bajnok :DD :DD :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7044) geprombolo válasza Pista0001 (#7042) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mivan? :Y

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#7045) Solfrutta válasza Pista0001 (#7042) üzenetére


Solfrutta
tag

Első körben egy CMOS-resetet megpróbálnék. Ha kell a videokarinak plusz táp, és nincs rádugva, akár meg is hülyítheti az alaplapot, persze ha elindul.

(#7046) Pista0001 válasza z0d1AK (#7043) üzenetére


Pista0001
addikt

az alap órajeleimet akarom!! most :O

CMOS reset próbálva, ugyanaz a szitu.
VGA táp csatlakoztatva a hozzá adott két molexes átalakítóval mert a tápom csatijai nem pont olyanok (ez még egy külön sztori)

geprombolo #7038: rezgésnek ott már helye nem is maradhat :)

[ Szerkesztve ]

(#7047) z0d1AK válasza Pista0001 (#7046) üzenetére


z0d1AK
veterán

háát, akkor elég csúnyán bugzik az alaplap a vga hatására.
nagyon nem szeretheti:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7048) Zefír válasza geprombolo (#7038) üzenetére


Zefír
őstag

Hmmm eddig jó de az egészet borítsad be :D

Am én negyede ilyen vékony parafából akarom:)

Amúgy Köszi mindenkinek az ötleteket de már elkezdtem a plexiset..

(#7049) nesa válasza KillHates (#7005) üzenetére


nesa
veterán

Es a jatekszabajzatot megirtad mar?

Mas ide beirom hatha valakinek van tapasztalata:)

Vizteres kalyhat hasznal valaki ill van valakinek tapasztalata vele??
Vennek ilyet hogy a turbos gazkazanomat kivaltsam,csak van 1-2 felmerulo kerdesem:)

Ez ugy kapcsolodik a temahoz hogy ez szabajozna a homersekletet hogy az amugyse melegedo procim Idle ne legyen 0-1-2 fok korul mert akkor megfagyok a sajat hazamba es nemtudok tobbet ide irni :) szal ez nagyonfontos eleme a hardvernek.

(#7050) Pista0001


Pista0001
addikt

biztos nem a videókártya okozza. kiterítettem a gépet és elkezdtem kísérletezni. a két kingmax modult raktam csak bele és a régi vidkarit: ram hibával nem indult
vidkari csere PCI S3 virge (nem röhög): szintén memória hiba
egyik ram modul kivesz: elindul, ram órajel és időzítés stimmel, proc órajel 4095 MHz

viszont van egy gyanúm. miután összeraktam szép sorban visszadugtam mindent. az s-videó kábel volt az utolsó előtti (táp az utolsó) és mikor dugtam be véletlenül hozzáértem a külső fém gyűrűhöz meg a ház csupasz fém részéhez egyszerrre és akkor megcsípett. lehetett ez hatással a gép bármely részére?

csak másik modullal is indul... :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.