Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) fero02 válasza kételkedem (#4000) üzenetére


fero02
veterán

És Te nyertél! :D

(#4002) kételkedem válasza fero02 (#4001) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor folytatom az előző gondolatmenetet. Megfordítottam a ventiket, de a hangjuk szörnyű lett, hőfokban nem nyertem semmit. ma vissza állítom az egészet.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4003) Racecam válasza lala42 (#3996) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ennek örülünk, de a többi értelmetlen, modidő alatt született hozzászólásodat töröltem.
Legközelebb ilyet ne!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4004) lala42 válasza Racecam (#4003) üzenetére


lala42
őstag

Értettem, máskor ilyet nem teszek :K :R :R :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#4005) kételkedem


kételkedem
addikt

Segítsetek egy kicsit. Az FSP 400W-os tápom rezonál, ami rezegteti az egész TV dobozt, ami fából van, tehát kitünően rezonál. A tápot tépőzárral rögzítettem 1X1X10 cm-es fa rudakra, hogy az alsó venti tudjon megfelelő mennyiségű levegőt juttatni a tápba.
Arra gondoltam, hogy csinálok a tápnak egy külön kis kuckót, amit kibélelek, hogy valami elnyelje a zajt és a rezgéseket.
Ötleteket várok! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4006) KillHates válasza Racecam (#4003) üzenetére


KillHates
nagyúr

És ha modi törli a kerek ezres hozzászólást is, akkor ugrik a nyeremény is! Figyeljetek oda! Köszi! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4007) KillHates válasza kételkedem (#4000) üzenetére


KillHates
nagyúr

GRATULÁLOK! :C Kérlek privátban küld el a címedet, hogy postázhassam a nagy pakk-ot! Remélem fel fogod tudni használni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4008) kételkedem válasza KillHates (#4007) üzenetére


kételkedem
addikt

PÜ indul.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4009) glutamin


glutamin
őstag

Írok én is egy gányolást (kép sajna nem lesz)

Régi s478-as P4-es hűtőmnek a 7cm-es ventijét cseréltem egy 9cm-es re 4 db gémkapocs közbeiktatásával. Teljesen jó lett, csendes is, szabályozható is és hűtött is rendesen.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4010) pee13 válasza kételkedem (#4000) üzenetére


pee13
senior tag

Ember! Suliban dekkolok és elviszed a nyereményt? :(((
Grat hozzá :D

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4011) malwy


malwy
senior tag

Hali!
Van két régi házam és hát átszeretném alakítani kicsit őket. A kérdésem:
Milyen festékkel, spray-vel szoktátok átszínezni? Ugye a hátuljával-oldalával nincs gond, mert fém. Na de az eleje szar műanyag:S
Tudtommal azt már nem ilyen egyszerű. A műanyagra való festéket meg 3500huftól láttam csak. Vmi tapasztalat? Mert ennyi pénzből már átszabhatom az elejét lassan.

U.I.: Fekete és narancssárga színekben gondolkodom, olyan csíkos felállásban:D

Előre köcce!

(#4012) Solfrutta válasza malwy (#4011) üzenetére


Solfrutta
tag

Én ugyan azzal a 700 forintos akril festékkel fújtam az elejét is mint a fém részeket, semmi probléma nem volt vele.

(#4013) kem válasza KillHates (#2) üzenetére


kem
addikt

Nemtomírta-e már valaki,de volt régen ilyen mod BIOS:D
Azzel lehetett elkövetni egy ilyen operációt.

Köszi!

(#4014) malwy válasza Solfrutta (#4012) üzenetére


malwy
senior tag

Áháá, szóval akkor lesz értelme a nézelődésnek a zebrában:D

:D

[ Szerkesztve ]

(#4015) Undoroid válasza Dani_kp (#3987) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Dani_kp!

Néhány gépházhoz kapsz az oldallap és a CPU-hűtés teteje közé illeszkedő(állítható) 'tölcsért',ami tökéletesen megfelelne!Olyan nincs véletlenül kéznél?Pontosan ERRE gondolok! :))

************************************************************************************************************

Killhates! Remek!Megvan még? :DDD Hatalmas gratula a "játékos"-ötletedhez! :C ...hová lett a #3997-3999 hsz.? :)) :C WINNER! :C

************************************************************************************************************

glutamin! Valahogy készíts fényképet is,mert ez a megoldásod igen jól mutathat!Előre is köszönöm a Többiek nevében is! :R

szerk: most már látom,hogy hová lett az a néhány HSZ.! :DDD

Üdv: Undoroid

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4016) Zsubi


Zsubi
őstag

Készen van a ház festése, holnap csinálom rá a plexit és hétfőn megrendelem az egyéb kiegészítőket: harisnya meg, csatik, ilyesmi. :DD
Végül a zöld/narancs összeállítás mellett döntöttem, bízom benne h elég ütős lesz :D

(#4017) Zefír


Zefír
őstag

:O :O
Megint lekéstem! nah m1:D gratt a nyertesnek:D

(#4018) Zefír


Zefír
őstag

Kill ha jól emlékszek a 3000.hsz után nekem egy potmétert ajánlottál vigasz díjként! :DDD

(#4019) Zefír válasza Zsubi (#4016) üzenetére


Zefír
őstag

vannak már képek a házikóról? :C

(#4020) jenei92 válasza Zefír (#4019) üzenetére


jenei92
senior tag

mod gomot kérlek! :((( :O

[ Szerkesztve ]

(#4021) mokus1


mokus1
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem jobban esik úgy olvasni ha nem egy hozzászólásban vagyok benne hanem látom hogy ezt nekem írták úgyhogy megtarthatnánk ezt a jó szokásunkat szerintem :B

(#4022) Zsubi válasza Zefír (#4019) üzenetére


Zsubi
őstag

Holnap este rakok fel képeket, majd munka után mert ma még nem volt időm :D

(#4023) Zefír válasza jenei92 (#4020) üzenetére


Zefír
őstag

Szakadjál már le rólam!:D
Hogyha észreveszem h hülyén hangzik amit írtam akkor kijavítom. biztos megvolt rá az okom hogy nem használtam a mosd gombot

(#4024) Zefír válasza Zsubi (#4022) üzenetére


Zefír
őstag

:R :R oké:)

(#4025) philoxenia válasza jenei92 (#4020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Már az 5000. hsz.-re hajt... :D ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4026) Solfrutta


Solfrutta
tag

Nem tudom, ezt már mutattam-e, de csak is elrettentő példának, kéretik nem utánozni!!

Földeletlen dugó földelt konnektorral való kompatibilitásának javítása. :Y

(#4027) Dani_kp válasza Undoroid (#4015) üzenetére


Dani_kp
őstag

Hali.

Tudom, tudom már láttam ilyet (muter főnökének a gépebe..) :K . De szerintem hanyagolni fogom, mivel csúnyán mutatna a gépházba :DDD . Szóval majd csak simán oda alulra rakom azt majd mehet össze-vissza a levegő :D .

https://ingatlan.com/33821564

(#4028) Undoroid válasza mokus1 (#4021) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Egyetértek veled!

Sajnos néha nincs sok időm fórumozni és ha nem Nekem címzett üzenetben írnak Nekem,akkor nem mindig "találok rá" a rám tartozó részhez... :U

Eléggé HSZ.-vadásznak tűnik a dolog(ez nem is kiemelt téma),de ezzel nem károsítasz meg senkit!Anyagi hasznod/veszteséged sincs belőle!Akkor szerintem nincs miről beszélni...

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4029) pee13 válasza Solfrutta (#4026) üzenetére


pee13
senior tag

Igen, 150% respect:) Mondjuk tegye fel a kezét aki nem csinált még hasonlót.. Minden esetre én nem tettem fel:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4030) kételkedem válasza pee13 (#4029) üzenetére


kételkedem
addikt

Felteszem a kezem :DDD

fero02, pee13, Undoroid, Zefír: Köszi :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4031) KillHates válasza Undoroid (#4015) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
ÖÖÖÖöööö.... Miben segíthetek?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4032) KillHates válasza Solfrutta (#4026) üzenetére


KillHates
nagyúr

Régi trükk. Az igazi horror az amikor annyra lereszelik a dogó oldalát, hogy a belseje már kilátszik. Nekem is van egy ilyen módon megmunkált T dugom. Azzal töltöm a bekebeli akkus (AEG gyártmányú) ingaórám. Akkor még nem volt "divat" a földelt dugó. Csak ott figyelt a malacorr a falon. Magas is volt a gyermekhalandóság... :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4033) KillHates válasza pee13 (#4029) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én csak így fórumozok már évek óta. Csak itt a PH-n szokott gondot okozni máshol meg nem is szeretik a modik mert nincsen meg a trackback ha moderálni kell. Itt sokan dünnyögnek érte, de nem érdekel a fórumszabályzat nem tiltja. És különben is erre van a gördítősáv, az egéren a tekerentyű, meg a PgDn gomb is :D :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4034) fero02 válasza kételkedem (#4030) üzenetére


fero02
veterán

Mit is? :U

(#4035) Undoroid válasza KillHates (#4031) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Semmiben,csak gratuláltam a remek ötletedhez! +a mostani szerencsésnek nyertesnek is!

Erről nekem az jutott eszembe,amikor vagy' 20éve ezüst színűre festettem be az egyik használaton kívüli T-elosztót!A műhelyben végeztem a műveletet! :Y Amikor az Édesapám meglátta a satuban várakozó még száradás alatt álló halálosztó csatlakozót,megfogta a kalapácsot és darabokra törte az elosztót! :R :R :R Eszembe sem jutott,hogy a festék vezet(het)i a feszkót! :DDD

A leköszörült és a lefestett(kiváltképp ezüst színűre) elektromos csatlakozók életveszélyesek!SENKI NE HASZNÁLJON/CSINÁLJON ILYET! :(

Üdv: Undoroid

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#4036) Zefír


Zefír
őstag

Üdv mindenkinek!

Arra gondoltam hogy összeteszek egy komolyabb gépet.
Eladnék most mindent amit tudok:-alaplap
-proci
-vinyó
-memok
-táp
- a gördeszkám( mert deszkáztam is :DDD )
-és még amit tudok

Ebből a pénzből kijönne egy 60-65 kiló.
ebből kéne összetelni de megint csak ott a probléma hogy most 60ból mi jön ki?alaplap+proci.
ÉS ez édeskevés a géphez. :(

a procim most 16ezer ft én meg 12ért vagy valahogy így vettem bótban :DDD

Bele kezdjek egy ujj gépbe? :F

(#4037) KillHates válasza Zefír (#4036) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ejh vazze! Legalább írd le milyen proci, ram, vga stb...

Közben láttam a konfigod az adatlapodon.

A G31-est tartsd meg, az nagyon jó deszka! Nekem van E4500-an (nagyon jó kis tuning proci :K ) Gigabyte 8600GT-m (256 DDR3, Silent-Pipe II-es) 400-as Samu SATAII, OCZ DDRII-esek.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4038) Zefír válasza KillHates (#4037) üzenetére


Zefír
őstag

Jah most nem azért írtam le hogy hirdetésnek vegyétek! :DDD Csak az ötlet miatt!

kinéztem egy hang karit:ez az

De ezt majd csak ha nagyon megnyertem a lottót:D

Segítesz nekem potméterben? :B

Ezeket venném ha most megtehetném
1.
2.
3.
3. de lehet hogy megtenné egy AC freezer extreme is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4039) Zefír


Zefír
őstag

upsz lejárt az idő limit és 2db 3. at írtam

És a tápot kihagytam :B

nem konkrétan ezt csak egy modulárisat és nem kell 600Wsnek lennie

[ Szerkesztve ]

(#4040) 14adam válasza Zefír (#4039) üzenetére


14adam
addikt

Akkora táp fölösleges .Egy corsair vx-450 simán elviszi.Vagy egy FSP 400-as.Ja és az a táp amit kinéztél az pont a veszélyes fajták közé sorolható.

(#4041) Zefír válasza 14adam (#4040) üzenetére


Zefír
őstag

Ezt csak példának linkeltem. a procit azt meg XD ne vegyétek figyelembe:D
Elnéztem a dolgot.

(#4042) malwy válasza Zefír (#4041) üzenetére


malwy
senior tag

Huhh, hűtsd le magad:D Nagyon pörögsz:D

http://logout.hu/iras/minimalis_gamer_konfiguracio.html
Sztem itt megtalálsz egy kis segítséget:D Vedd alapnak és a pénztárcádhozmérten mehetsz alacsonyabb árkategóriába vagy magasabba:D

(#4043) Zefír válasza malwy (#4042) üzenetére


Zefír
őstag

Nem pörgök én :DDD

Oké elolvasom thx :R

(#4044) shtml válasza Solfrutta (#4026) üzenetére


shtml
őstag

Mindmáig nem értem, miért úgy alakították ki a szabványokat, hogy a védőföldeléses aljzatba nem lehet beledugni a sima dugót (ebből semmi baj nem származna), viszont a sima aljzatba bele lehet dugni a védőföldeléses dugót (pedig ebből nagy bajok származhatnak).

Van valakinek ötlete a miértre?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#4045) Henk válasza Zefír (#4038) üzenetére


Henk
veterán

60k-ért kapsz egy procit mondjuk. :DDD
Az e6850 helyett egy e8400-el jobban járnál és 10k-val olcsóbb.(láttam közben ezt helyesbítetted)
Ugyanekkora tápot kapnál 5k-val többért ami Corsair és nem egy gépgyilkos.De ehhez a konfighoz tényleg felesleges ekkora.

(#4046) Zefír válasza Henk (#4045) üzenetére


Zefír
őstag

hát jah igen erre énis rájöttem :B

(#4047) pee13 válasza Zefír (#4041) üzenetére


pee13
senior tag

Vegyél egy vidókarit, meg két giga ramot. Nálam a krájzisz vórhed 1024 mindenmaxban akadásmentesen élvezhetően fut.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#4048) Zefír válasza pee13 (#4047) üzenetére


Zefír
őstag

:C

(#4049) kételkedem válasza shtml (#4044) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha Te sem tudod :F :DDD

Erre valakinek konkrét ötlete, javaslata?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4050) shteer válasza kételkedem (#4049) üzenetére


shteer
titán

az nem elég ha egy darab szivacsra rakod? :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.