Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Barret001 válasza trialboj (#71993) üzenetére


Barret001
addikt

Ha tudnád mi mindenre használom! :) Még szigetelő szalag helyett is! Jól szigetel,és stabilan tart.Mint ragasztó,nem sokra értékelem.Nekem idővel elenged mindig. Használd nyugodtan. A led szalag végén körbefolyatod teljesen,és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72002) imibogyo válasza inf3rno (#71985) üzenetére


imibogyo
veterán

Gondolkoztam rajta, de szerintem így is eléggé le lettek marva/csiszolva az élek. Egyrészt a fiaim nem bunyósak, másrészt mivel elvileg a lépcső is csak ideiglenes lesz, így nem akartam túl sok energiát beleölni, ezért is készült az egész "hulladékból". :K

(#72003) Reggie0 válasza macilaci78 (#71999) üzenetére


Reggie0
félisten

Ehhez kepest mindenhol a vigyazz nagyfeszultseg tabla van kint, nem a vigyazz nagy aram :)

(#72004) rosejbli válasza Reggie0 (#72003) üzenetére


rosejbli
senior tag

Mondjuk, hogy mi okoz tüzet meg mi öl meg az két más dolog. Ahol vigyázz magas feszültség tábla van ott a kettő együtt jár valszeg, ha rossz helyre nyúlsz.

(#72005) EXIEZ válasza trialboj (#71993) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Szigetel, tart, tökéletes, de ha igényesebben akarod, talán egy precíz forrasztás és maszk rá jobb döntés lehet. Bár kérdés, hogy egy minimális pisztolyos ragasztó és zsugorcső kombó nem jobb esztétikailag?

(#72006) trialboj válasza EXIEZ (#72005) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Zsugorcső már eddig is volt, csak attól féltem hogy mivel közel van a két drót a ledcsík végén, a zsugorcső alatt is összeérhet ha idővel elenged, ragasztóval csak stabilizálni szerettem volna, hogy semmi estre se csinálhasson zárlatot.

(azért pár napig így is usb töltőfejről megy majd, de ha nincs gond, akkor rádugom a gépre)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72007) Reggie0 válasza rosejbli (#72004) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyik sem nyert. Tuzet a homerseklet okoz, az pedig a teljesitmenytol fugg(es hovezetestol(szallitastol) es hokapacitastol(ha idofuggest is be akarjuk hozni)). A teljesitmeny lehet nagy akar a feszultseg, akar az aram miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#72008) macilaci78 válasza rosejbli (#72004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, az írni, olvasni tudók többsége sem tudja a különbséget, a maradéknak mindegy is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72009) rosejbli válasza Reggie0 (#72007) üzenetére


rosejbli
senior tag

De pont ezaz, hogy adott feszültségen az áramerősség tud tüzet okozni.

(#72010) seger válasza macilaci78 (#71999) üzenetére


seger
addikt

(#72011) Reggie0 válasza rosejbli (#72009) üzenetére


Reggie0
félisten

Ize, tudod-e, hogy ez egy szorzat. Szoval azt is mondhatjuk, hogy adott aramerosegnel a feszultseg tud tuzet okozni. P=U*I

(#72012) Barret001 válasza EXIEZ (#72005) üzenetére


Barret001
addikt

A melegtaknyot szépen el lehet dolgozni! Ledszalag végére ideális megoldás.

(#72013) darvinya


darvinya
titán

Maradjunk annyiban, hogy elektromos öngyújtó szikra nagy Feszültségű mikró Amperrel.

Amper folyik, Feszültség ugrik. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72014) EXIEZ válasza Barret001 (#72012) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Persze, én is ezt szoktam, bár én nem a pisztolyból nyomom ki, hanem külön melegítem és kenem helyére. Én csak úgy mondtam, ha kevésbé igényes a munka, mehet rá zsugorcső, úgy szebb lesz biztosan.

(#72015) Barret001 válasza EXIEZ (#72014) üzenetére


Barret001
addikt

Zsugorcsövet is használom.melegtakonnyal kombinálva:) Halmozom az élvezeteket!

(#72016) inf3rno válasza imibogyo (#72002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ahhoz képest, hogy "hulladék", baromi jó lett. Kb. ilyeneket árulnak boltokban is 50-100k-ért. Nincs is már igazi bútor vagy megfizethetetlen.

Buliban hasznos! =]

(#72017) Barret001 válasza inf3rno (#72016) üzenetére


Barret001
addikt

Romániában még van igazi bútor! Igazi fát kell kivágni hozzá.A pozdorja bútor meg szemétből van újra hasznosítva. Döntse el mindenki,melyik a jobb.

(#72018) macilaci78 válasza Barret001 (#72017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magyarországon is van valódi fa bútor, csak sokaknak nem tetszik az ára.
Tömör fenyő hálószobabútort vettünk, majd az idomtalan nappaliba ugyanebben a stílusban gyártattunk szintén tömör fenyőből. Gyönyörűen látszik a bütü oldal, nem kell magyarázni semmit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#72019) inf3rno válasza Barret001 (#72017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem csak erre gondolok, vannak nagyon szép 60 éves bútorok, és aprón fillérekért vannak fent, mert helyette az ilyen hulladékokat veszik meg, mert hogy az a modern. Itt van mondjuk ez: [link] Nem értem ezt a felfogást. Nekünk is van valami hasonló szekrénysor, és a tizedéért sem tudnám eladni annak, amit egy asztalos kérne, hogy legyártsa ugyanazt, ha egyáltalán még képesek rá. A technológia akkor ilyesmi volt: [link] [link] Nem vagyok asztalos, de nekem ez fának és nem farostlemeznek tűnik, mint amit a mai bútorokhoz használnak. De még idáig se kell visszamenni, mert elég megnéznem a 35 éves farostlemezes furnéros szekrénysort vagy akár csak a 10 évvel ezelőttit, és összehasonlítani azzal, amit egy hónapja vettem. Ég és föld a kettő, régen a furnér és a farostlemez is jóval vastagabbak voltak, ma már a bútorok is az eldobható kategória, ócska anyagokból, hogy 5-10 évig bírja, aztán veszünk egy újat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72020) EXIEZ válasza inf3rno (#72019) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Arról nem beszélve, hogy a "fa mintázat bevonat" igen vékony, egy celluxot ráraksz, letéped és fel is jött. Ezek a rég szekrények legalább még anyagból vannak, viszont egy fenyő éjjeli szekrényért még mindig 5-6000-et kérnek a környéken, ami nem olyan sok, de ennyiért kapni a "dizájnosabb" moderneket is kb.

(#72021) darvinya válasza inf3rno (#72019) üzenetére


darvinya
titán

Első link-en régi rendszer furnér bútora van.
2/3 link-en pedig a tákolt bútor, amiben szintúgy van furnér.

Nagy mamám eredeti tölgy intarziás bútorát nem tudtuk eladni, mert senki nem akart vele foglalkozni*, akkor szerinted van kereslet ilyen minőségű bútorra.
*lakkozást, felületet és 1 lábat kellett volna felújítani/megcsinálni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72022) pjen válasza inf3rno (#72019) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem sokan akarnak 60 évig nézegetni egy szekrényt,változik a divat a felhasználási terület, ízlés.Mért ne lehetne 10 évente átrendezni a lakást.Egy 60 éves bútorban biztos nincs hely a Tv nek például.

(#72023) inf3rno válasza darvinya (#72021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, akkor ezek szerint a régi furnér az még hasonló volt a fához. Hát nem tudom, lehet, hogy vannak olyan oldalak, ahol ezeket el lehet adni, de én még nem találtam meg őket. Közben meg mennek a tévében a külföldi sorozatok, hogy a régiség mekkora üzlet, és csak át kell viaszozni egy kicsit, aztán már viszik is, mint a cukrot. Úgy látszik ez a divat hozzánk még nem ért el...

Buliban hasznos! =]

(#72024) inf3rno válasza pjen (#72022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekünk van egy fésülködős tükrös szekrény hozzá, ott a tükröt ki lehet szórni, mert amúgy is elég vacak állapotban van, aztán máris megvan a tévés szekrény. Nekem amúgy ez a régi fényes lakkos stílus sokkal jobban bejön, mint a mai szinte műanyagnak kinéző szekrények. Lehet, hogy csak szét kell néznem aprón, ha legközelebb bútort veszek, aztán megoldom olcsón, ha tényleg senki másnak nem kell...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72025) pjen válasza inf3rno (#72023) üzenetére


pjen
félisten

A régi és a mostani furnér is fa.Igaz egész vékony.

(#72026) darvinya válasza inf3rno (#72023) üzenetére


darvinya
titán

Tv sorozat csak egy TvShow, semmi köze a valósághoz.
Azért nem ilyen egyszerű, hogy vax és kész.
Besötétedett lakkra rá kenve a vax úgy nézne ki mint a aszalt szilva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72027) darvinya válasza pjen (#72025) üzenetére


darvinya
titán

Felületre rakott minta anyagban más, azaz ma papír régebbi valódi fa papír vékonyan.
Utóbbival sokkal több a munka.

inf3rno

Előző hsz-t nem tudtam időben szerkeszteni.
Szóval megértem, hogy senki nem akar már 100+ éves bútorral foglalkozni, én+bátyám se tette meg.
Azért, mert:
- 2.5m×2m-es 3 ajtós szekrényt hova rakunk
- ≈150kg-ot mozgatni nem egyszerű, ráadásul láb javításkor ezt többször meg kell tenni
- nagypapa erős dohányos volt, nem a mai silk (vagy mi túró) cérnametélt cigivel, hanem mezítlábassokkal (Fecske, Kossuth -ra emlékszem), mellé a pipa.
≈5m² felületről ezeket is letakarítani, lakkot felújítani(4-6 réteggel)
Hát ez akkora munka, hogy ki adna ennyi pénzt érte, amiből jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72028) DJGABI válasza inf3rno (#72019) üzenetére


DJGABI
addikt

az első képen lévőhöz hasonlót most nyáron vertünk szét, és hát igen, ebben még volt anyag. Meg ja, azt hasonlítgattam egy 50k-s újhoz, ég és föld. De cserébe tényleg nem szép. Engem mondjuk aztán nem zavart volna, asszony miatt muszáj volt lecserélni

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72029) NeoPampalini válasza darvinya (#72027) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

" Azért, mert:
- 2.5m×2m-es 3 ajtós szekrényt hova rakunk
- ≈150kg-ot mozgatni nem egyszerű, ráadásul láb javításkor ezt többször meg kell tenni
- nagypapa erős dohányos volt, nem a mai silk (vagy mi túró) cérnametélt cigivel, hanem mezítlábassokkal (Fecske, Kossuth -ra emlékszem), mellé a pipa.
≈5m² felületről ezeket is letakarítani, lakkot felújítani(4-6 réteggel) "

Oh, ilyen háromajtós van a műhelyemben, ahol még nincs szinte semmi, de máris útban van. Szerszámok tárolására teljesen praktikátlan, tapasztalat. :DDD
Egy csomó hasonlón már túladtam tavalyelőtt, pontosabban elcseréltem egy raklapnyi téglára, de még mindig van a fent említett, meg egy bazi hosszú, alsó-felső részes, "italszekrényes", egyik végén üveges sarokajtós... :DDD

(#72030) darvinya válasza NeoPampalini (#72029) üzenetére


darvinya
titán

Csak nálam nincs műhelyhez hely, pincébe meg nem fér el, ráadásul max. darabokba tudtam volna bevinni, mert az ajtó 1900mm×550mm-es.
Lakásban van már egy vitrines, s az elfoglalta a helyett.
A nagyszoba szekrénysort emiatt nem bontom el, elég volt felépíteni, amit asszony minden mm²-ig kihasznál. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72031) Reggie0 válasza inf3rno (#72019) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a sotetbarna szinvilag mamar sehova sem jo. Sem ez a lakkozott fenyes verzioja, sem a matt(kommunista barna) verzio.

(#72032) inf3rno válasza Reggie0 (#72031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát erről más a véleményünk. :-) Én pl ki nem állhatom a fenyőt, ma meg az a divat. A dió viszont nagyon bejön meg a cseresznye. Lehet rossz századba születtem...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72033) Reggie0 válasza inf3rno (#72032) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, manapsag a vilagos szinekre es a tagas ter erzesere van igeny. Ha nagynehezen osszeszedsz egy 50nm-es lakast ertheto, hogy nem 30nm-nek akarod erezni :)

(#72034) inf3rno válasza Reggie0 (#72033) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja, ezek nem lakásba valók.

Buliban hasznos! =]

(#72035) PROTRON válasza darvinya (#72027) üzenetére


PROTRON
addikt

Családban antik tálaló(tényleg antik) szekrényre kértem árajánlatot szakembörtől.
Na most tény hogy korábban lakkal át lett kenve "mert hogy megfakult és oldjuk meg okosba gyorsan ahogy a TV-ben is csinálják".
A fotók alapján az árajánlat elérte azt a szintet, amiért már jó állapotú, korabeli szekrényt kaptam volna fejfájás és összevissza szállítgatás nélkül.
Mondom ezért az összegért már inkább megbeszélem egy mesterrel zsebbe hogy ki tanulom ezt a szakmát 1 évnyi hétvégi inaskodás alatt, plusz az Ő műhelyében apránként megcsinálnom. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#72036) darvinya válasza PROTRON (#72035) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, hogy ez már nem ember barát az ár.
Ezért írtam, hogy antik nem biztosan van értéke.
Konkrétan szekrényünkre fél milla javítási ajánlatot kaptunk, ráadásul 6 hónapos határidővel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72037) Barret001 válasza darvinya (#72036) üzenetére


Barret001
addikt

Nem az az értékes ami antik! Az az értékes,ami RITKA ! :)

(#72038) darvinya válasza Barret001 (#72037) üzenetére


darvinya
titán

Legtöbb antik ritka. ;]
Mint mindennek, milyen néphülyítés promóció van mögötte.
Anno, nem volt bolt, ahova besétálsz és veszel egy új szekrényt, hanem.öröklődött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72039) inf3rno válasza PROTRON (#72035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja fura ez az egész piac.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#72040) trialboj válasza trialboj (#71993) üzenetére


trialboj
őstag

Sziasztok,
Megint itt vagyok, mert kis gond adódott a led csík projektemmel, elszámoltam az usb kábel hosszát, és a monitor hátától nem ér el a gépházig, hogy rá tudjam kötni az alaplapra. Most egy usb-s töltőfejre van rákötve, de ez nem tudom mennyire biztonságos. Állítólag nem szabad az aljzatban hagyni a töltőfejet, ha nem használod, főleg ha elmész otthonról. Na ez most egy iroda, ezért még hosszabb az az idő amikor nincs itt senki.

Ha a led csík le van kapcsolva, a töltőfej akkor is áram alatt van, ez ugye egy rosszabb napján, meggyulladhat magától is.

Megoldás lehet egy usb kábel hosszabbító? Vagy az már elviszi az 5v egy részét, és még halványabb lesz a fényem?

Amúgy a monitor / tv mögé csak ajánlani tudom a fényeket, javít kicsit a kontraszton, nem égeti úgy a szemet, és kellemesebb hosszabb ideig főleg monitor előtt dolgozni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#72041) ahenobarbus


ahenobarbus
tag

üdv,

E szerint [link] 2% alatti a feszültség esésed egy USB toldón, szerintem nem fog látható változást okozni.

uff, ocs

(#72042) inf3rno válasza trialboj (#72040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nézd, nekem az elmúlt 10 évben folyamatosan be volt dugva a legtöbb napon egy Samsung USB töltő, most is be van. Ha zárlatos a töltő, akkor gyulladhat ki. Ez nem zárlatos, fogalmam sincs, hogy hogyan tudna az lenni, ha egyszer jól gyártották le. Ha hibáztak a gyártásnál az más kérdés.

Buliban hasznos! =]

(#72043) Reggie0 válasza trialboj (#72040) üzenetére


Reggie0
félisten

Tobb szempontbol is attol fugg:
A) milyen minosegu a toltofej. Egy markas asus/samsung/stb toltofej nem fog tulmelegedni, egy kinai olcso bowli igen.
B) mekkora a toltofej teljesitmenye es ehhez kepest mennyit fogyaszt a rahuzott cucc. Ha a ledsorod megeszik 1W-ot, de a toltofejed 5W..60W-os, akkor nem valoszinu, hogy reszteljesitmenyen annyira melegedjen ami problemat tudna okozni, meg akkor sem, ha kinai bowli.

(#72044) TheProb


TheProb
veterán

Valami kulturált minőségű, hasonló feature set-tel rendelkező ketyerét tud esetleg valaki ajánlani, mint ez a parkside? (lézeres táv. mérés, jelőlőlézer must have, de ha még detector is van benne, az még jobb.)

Ali/banggood pároson nézegettem eddig, de egyelőre nem találtam olyat, ami mérni és jelölni is tudna.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#72045) betyarr


betyarr
veterán

kérdezném a nálam gyakorlottabb ezermestereket,hogy forrasztópákát milyet érdemes venni?csak ritkán kell,de akkor nagyon,tehát nem nyomtatott áramkört szeretnék létrehozni,csak kisebb gyógyforrasztásokra kell.
gyerekkoromban az elektronikai szervizekben előszeretettel használtak ehhez hasonló pisztoly alakú pillanatforrasztókat: [link] ilyet,vagy a hagyományos rúd alakúakat érdemes venni?persze valami olcsóbb,ár/érték arányú cuccra gondoltam. :R

(#72046) pjen válasza betyarr (#72045) üzenetére


pjen
félisten

Ha gyakorolsz, egy pisztoly páka szinte mindenre jó a ház körül.

(#72047) user12 válasza betyarr (#72045) üzenetére


user12
őstag

A pisztoly alakú gyorsabban melegszik fel, szinte azonnal munkára kész
A rúd alakú inkább a precízebb munkákhoz jó (szerintem)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#72048) DJGABI válasza betyarr (#72045) üzenetére


DJGABI
addikt

elvileg a Fahrenheit a tuti óccó kategóriában itthonról [link]

sokáig ilyen pisztolyt használtam, azért nem mindenhova férni oda vele

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#72049) user12 válasza DJGABI (#72048) üzenetére


user12
őstag

Ez jóféle, van nekem is, otthoni, barkács célra tökéletes
Néha akcijós a tecskóban, akkor még olcsóbban is meg tudod venni

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#72050) tupacamaru válasza betyarr (#72045) üzenetére


tupacamaru
veterán

[link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.