Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) hcl válasza Kernel (#57000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, köszi. Benzint mondták máshol is.
Amúgy sárgás volt ez, legalábbis az a mennyiség, ami a mechanikán maradt.
Lássuk, mire megy :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57002) Essejó válasza Kernel (#57000) üzenetére


Essejó
veterán

Nem a kötözködés kedvéért, de van nekem itthon Litiumos Sprayből kinyomható nyomás és hőálló csapágyzsírom, és olyan fehér mint a hó. Egyébként szöghajtást szoktam kenni vele, meg bármit ami szembejön. Pl kapu zsanért is és nem folyik le a tűző napon sem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#57003) Kernel válasza Essejó (#57002) üzenetére


Kernel
nagyúr

A dobozos csapágyzsírra gondoltam, ami sárgás színű, de létezik sokféle zsír. Maga a lítium-hidroxid, ami egyik összetevője, fehér színű egyébként.

De van lítiumsztearátos szilikonzsír is.

Műanyag alkatrészekhez klasszikusan (már a videós, magnós korszakban is) a fehér színű, teflonos szilikonzsír volt használatos, de annak is volt sárgásabb változata.

Az ásványi olajból készült lítiumos csapágyzsír alapvetően fémre való szerintem. Hogy ki, mire használja, az más dolog. Én is használtam már sok mindenre.

Múltkor találtam egy lezárt topikot, ahol azon élvezkedtek, hogy valaki disznózsírral megkente a billentyűzet szoruló gombjait, milyen jó. Mindenféle mellékes dolog szóba került, csak azt nem említette senki, hogy idővel beszáradhat (szerintem), hasonlóan az étolajhoz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57004) hcl válasza Kernel (#57003) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az étolaj beavasodik, a zsír is. Időlegesen jó.
Na de a teflonos, szilikonos, lítiumos zsírokat mi oldja?

Mutogatni való hater díszpinty

(#57005) Kernel válasza hcl (#57004) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt a zsíron van a hangsúly, ahogy említettem, készülhet kőolajból vagy szilikonzsírból. Többi az adalék.

De mindkettőt a benzin oldja legjobban, vagy valamelyik hígító.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57006) hcl válasza Kernel (#57005) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A zsírt meg az izopropilnak is illene oldania :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#57007) Kernel válasza hcl (#57006) üzenetére


Kernel
nagyúr

Főleg a szilikonzsírt nehezebben, de egyiket sem olyan jól, mint a benzin.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57008) hcl válasza Kernel (#57007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sebbenzin sem oldja :D Ugyanúgy csíkos marad, mintha vízzel mosnám.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57009) #33253120 válasza hcl (#57008) üzenetére


#33253120
törölt tag

Meggyújtottad te rendesen? ;]

(#57010) hcl válasza #33253120 (#57009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jobb eredményt adott volna! ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57011) macko20 válasza hcl (#57010) üzenetére


macko20
őstag

Féktisztítót próbáld ki kis területen nehogy mást is leszedjen ,v ha nyűanyag a lencse megmarja .

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57012) hcl válasza macko20 (#57011) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valami lett (vagy csak megszűnt a külső erős napfény, ami összemérhető volt a led-del, amivel néztem a lencsét), most tisztább. Fél flakon benya ráment.
Holnap lesz az igazság pillanata, addig mindenképp hagynám száradni.

De a benzin is egy rohadt dolog, rendesen odaszáradt foltokban, alig tudtam letörölni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57013) Sándor -P20- válasza BRIKLY (#56996) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Szenyvíz szivattyúra simán tegyél csapot, állítsd be az áramlást és kész.
A szivattyúnak nem lehet semmi baja, ha lefojtod az áramlást.
A fojtás az olyan neki, mintha nagyon hosszú slagon, vagy nagyom magasra szeretnél vele szivattyúzni.
Sajnos ezzel megnő a teljesítmény felvétele + jobban tekeri a villanyórát...

De én pl ezt a problémát úgy oldanám meg, hogy rátennék egy hőérzékelőt a radira, és akkor kapcsoltatnám be pár pillanatra (percre) az érzékelővel a szivattyút, amikor a radiátor felmelegedett.
Így lenne ideje a kútnak is feltelni, és megspórolod a vízmű árát, kevesebbet fogyaszt a szivattyú, STB... :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57014) Barret001 válasza Sándor -P20- (#57013) üzenetére


Barret001
addikt

Szivattyú (lapátkerekes) terhelése ellenkezőleg működik!
A szállított víz mennyiségével egyenesen arányos a terhelése.
Ha lefogod nullára,megszűnik a terhelése,mert körbe-körbe forgatja a vizet magában.
Ezt ki lehet próbálni egyenáramú szivattyúval,ha elzárod a víz útját,felpörög a szivattyú,
és visszaesik az áramfelvétele,tehát mérhető is.

Ez nem vonatkozik a dugattyús szivattyúkra,ott a lefolytás növeli a szivattyú terhelését.

(#57015) BRIKLY válasza Barret001 (#57014) üzenetére


BRIKLY
veterán

Tehát akkor tehetek én arra csapot,vagy sem?
Úgy kell egyébként kalkulálnom a dolgot,hogy szennyvíz szivattyúm sincs,mert ami volt,az megdöglött. Viszont azt már 10k körül lehet kapni.

Na,és ha azt szűkíthetem csappal,akkor megvan a megoldás. Van rajta úszó kapcsoló,az megvédi ha véletlen kifogyna a kút. + tennék egy időkapcsolót, fél órát menne,negyedet ál,így még plusz időt kapna hogy vissza teljen a kút.

(#57016) Sándor -P20- válasza BRIKLY (#57015) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ezek szerint egész nyugodtan leszükítheted az áramlást.
Azt tudtam hogy nem árt neki, most már az is megvan, hogy miért... :R
Én mindenesetre megfontolnám a hőérzékelős meoldást is.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#57017) trialboj


trialboj
őstag

Hugom legyilkolt két minőségi telefon töltőt, egy megszakadt töltőkábellel. Most vettem neki egy eboda töltőt, és kipróbáltam, de eléggé melegszik.

2Ampert ír rajta power bankot rövid kábellel töltöttem rettenet forró lett. Sima telefont töltve hosszú kábellel is eléggé meleg, habár az már közel sem veszélyes kategória.

Most kipróbáltam a saját xiaomi toltőmmel a rövid kábelt és ez is melegszik de csak éppen hogy.

Az eboda töltőt vissza kellene vinni? Adnak egy ugyanilyet akkor kenjem a hajamra? vagy addig járok vissza, és cserélgetem amíg jó nem lesz?

... csak a baj van a csajokkal :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#57018) Kernel válasza trialboj (#57017) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy szakadt kábel nem okoz túlterhelést, konkrétan semmilyen terhelést nem okoz. Legfeljebb megszakadhat a túlterheléstől.

Olyan is van, hogy egyik tápról nagyobb áramot vesz fel valami, másikról kevesebbet, ha kisebb terhelhetőségűként azonosítja az USB-adatvonalon, vagyis nem kompatibilis eszközként. Ilyenkor legfeljebb 500 mA árammal terhel csak (standard USB-portot feltételez).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57019) DJGABI válasza trialboj (#57017) üzenetére


DJGABI
addikt

miért, az eboda az minőségi :F nem tudom, 2A-nál azért a lenovo-s tablet töltőm is melegszik rendesen, mondjuk az jó nagy tégla, bírja is (lekopogom).

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#57020) hcl válasza Kernel (#57018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Esetleg lehetett zárlatos a kábel, de azért már a gagyi töltők is észreveszik a zárlat...

Mutogatni való hater díszpinty

(#57021) macko20 válasza trialboj (#57017) üzenetére


macko20
őstag

A megtört kábel ,ha rövid zárlatot csinál képes kinyírni a töltőt, ezért érdemes egy ilyen mérőt venni ,amivel később a kábel áteresztő képességét is tudod mérni ,nagy a különbség két kábel között a sima adat kábel max 500mAh-t enged át ,de a jóféle akár 1250mAh-t is képes

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57022) #33253120 válasza Kernel (#57018) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha a data rövidzárba kerül a kábelben, akkor a telefon kérhet túl nagy ampert a töltőtől. Vagy tévedek?

(#57023) Kernel válasza #33253120 (#57022) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bár ez nincs egyértelműen szabványosítva (lehet gyártófüggő is), de a két ér összekötését sok telefon 1 A terhelhetőségként értelmezi.

Amellett minden ilyen dugasztápban van egy elektronikus áramkorlát is, annál feljebb nem tud menni, akárhogy terhel a telefon.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57024) #33253120 válasza Kernel (#57023) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én ezt úgy tudtam, hogy 0Ohm esetén a készülék az általa igényelhető legnagyobb töltőáramot kéri a dugasztáptól. Persze ez lehet 1A is. És igen, az áramkorlát megléte jó dolog, de gondolom amikor az belép már az optimális terheltség fölött van az eszköz. (És ettől esetleg melegedik.)

(#57025) Kernel válasza #33253120 (#57024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elvileg a specifikált áramértékig kellene stabilan tartania a feszültséget, felette leszabályozni, amit tartósan bírnia kell. Főleg a visszahajló védelmi karakterisztikánál, ami zárlatra még tovább csökkenti az áramot.

Más kérdés, hogy némelyik annyit sem bír, ami rá van írva, mert gyengébb trafót raktak bele a kelleténél. Szabványra azért írtam, hogy nem egyértelmű, mert van is, meg nincs is. Ez sem mérvadó, csak a példa kedvéért:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#57026) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. 2003-as Renault M2 időnként nem indul, csak teker, teker. Sok szívás után rájöttem, hogy az üzemanyag szivattyú csatlakozó kontakt hibás. 3-4 havonta egy spricc kontaktspray bele, és mentünk tovább. Ma rászántam magam, hogy megcsináljam. Csere nem játszik, mivel a csatlakozó esetünkben egybe van öntve a tápszivattyú házzal. Ezután a lábtérbe beszivárgó kondenzvíz ellen az alábbi intézkedéseket foganatosítottam: Az autó alatti kifolyó "leffentyűjét" eltávolítottam. Kipucoltam, kimostam a pollenszűrőházat, és a csövet. Szűrő csere. Majd amint a mellékelt ábra mutatja, a gyárilag nyitotta légbeömlőt megtuningoltam, hogy minél kevesebb kosz menjen be.
Ennyi kókány után, kapott elf srx-et, mann szűrővel, és purflux légszűrőt, csak hogy a kis lelki világát is ápoljam.
FIGYELEM. A nyugalom megzavarására alkalmas képsorok következnek.





(#57027) Pete55555 válasza frankstork (#57026) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Tök fasza lett :)

Én is sokat szívtam a kis Fiat Puntommal, (kihagyott 2 henger). Volt trafó csere, motor vezérlő csere, majd rájöttem, hogy a 2 db trafóra csatlakozó vezeték közül az egyik kontakthibás, és ezért hagy ki a két henger időnként :W

Kis ON topik:
Ma án is alkottam. Spot lámpának eltört az egyik ága - már így vettük a lakást - sokat gondolkoztam mit tegyek vele, epoxi ragasztót kapott, de nem sokáig bírta, míg rájöttem az ultimate megoldásra:


...Szeretem leracsniztatni...

(#57028) frankstork válasza Pete55555 (#57027) üzenetére


frankstork
aktív tag

Köszönöm! :))
A spotlámpa sztori nekem is megvolt, de kiszabtam a csába, annyira tőből tört le, hogy esélyem se volt...

(#57029) cinemazealot válasza Pete55555 (#57027) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jó, hogy mondod, mostanában nekem is köhög a Wagon R+-om, de csak amikor erőlködik vagy nagy fordulaton pörög a motor. Felírom ezt is a megnézendők listájára: gyertya, trafó, motorvezérlő, kábelek... shit.

(#57030) #33253120 válasza Kernel (#57025) üzenetére


#33253120
törölt tag

Jaja. Elvben a legtöbb gyártó 0-200kOhm közötti ellenállással szokta piszkálni a Data vonalat, hogy közölje a készülékkel a felvehető töltőáramot. Persze mióta bejöttek az 5/9V-os usb-s gyorstöltők kicsit kacifántolódott a helyzet.

(#57031) smc


smc
addikt

Sziasztok,

Egy kis barkácsoláshoz hol érdemes faárut beszerezni? Nincs szükségem 4 méteres gerendákra, csak egy 10x3x10-20 centis gyalult lehetőleg minél keményebb fára. Tudtok olyan helyet, ahol nem küldenek el a francba egy ilyen kis darab miatt? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#57032) cinemazealot válasza smc (#57031) üzenetére


cinemazealot
addikt

Fa- esetleg Tüzép telepeken érdekes körbekérdezni, de Pest környékén van egy elég jó faáruház, a Zatik, nagyon bő a választékuk és nem barkácsáruház áron adják a faanyagot.

(#57033) Essejó válasza smc (#57031) üzenetére


Essejó
veterán

Na igen a Zatik egy jó kis bolt, nem olcsó, de jó. És akad nála Trópusi keményfa is kisebb darabok már 3-4000 Ft környékén elvihetők.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#57034) draco31


draco31
veterán

Hello!

Követem a topicot, de inkább csak olvasok. De ezt kénytelen vagyok megosztani. :D
10 év körüli gyerek hozza a laptopját, hogy a töltőjére a csatlakozót forrasszam már vissza. Ez nem nagy feladat ugyebár. Aztán látom, hogy furán áll az akkuja, hát megnéztem. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57035) trialboj válasza draco31 (#57034) üzenetére


trialboj
őstag

A srácnak itt a helye a topikban, látni akarjuk a többi találmányát is...

De ez eléggé átverés szagú, ha nem tudott róla esetleg nem ingyen kapta, akkor költse gyógyszerre aki ezt pénzért adta tovább.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#57036) Pete55555 válasza trialboj (#57035) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

De ez eléggé átverés szagú, ha nem tudott róla esetleg nem ingyen kapta, akkor költse gyógyszerre aki ezt pénzért adta tovább.

Egyetértek. Poénból oké, magamnak megcsinálni, de szomoró, hogy egy ilyet egy 10 éves gyerek gépében talál az ember...

Szép és jó, hogy barkács meg gány, és röhögünk, de egy ilyen cucc egy 10 éves gyerek kezében életveszélyes. Mi van, ha kigyullad? Mondjuk egy panellakásban...

...Szeretem leracsniztatni...

(#57037) draco31 válasza Pete55555 (#57036) üzenetére


draco31
veterán

P3-as laptop, szóval nem mai darab. Simán megcsinálhatta magának is. Most persze hatástalanítottam teljesen az elektronikáját az akkunak.
A töltője sem kispályás, 10 méteres kábel van a 230-as oldalon :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57038) rii válasza GeriTheFox (#56901) üzenetére


rii
nagyúr

ha az apple ezt látná .... baromi jól néz ki!!!!

ugye most már hozzák ki az imac-et is feketében imac pro néven ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57039) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy gány kérdésem: autórádiót lehetne üzemeltetni egy számítógép tápjáról?

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#57040) Samus válasza storm4 (#57039) üzenetére


Samus
addikt

Persze. Akár egy notebook adapterrel is, vagy megfelelő mennyiségű akku cellával is.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#57041) macko20 válasza storm4 (#57039) üzenetére


macko20
őstag

Persze a 24-es ágon zöldet egy feketével összekötsz és jön az áram ,a sárgán a 12V+ a feketén a -.
nekem monitor üzemelt így sokáig

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57042) macko20 válasza draco31 (#57034) üzenetére


macko20
őstag

8db 3,7v cella helyett ez biztosan nem működött ,a szigszalaggal rögzített vezetékek..... mire összerakta szétcsúszott

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57043) draco31 válasza macko20 (#57042) üzenetére


draco31
veterán

Persze hogy nem működött, csak az elképzelést sem értettem, hogy ezt ki és hogy akarta így. Meg az is fura, hogy nem lett ebből égés vagy valami.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#57044) macko20 válasza draco31 (#57043) üzenetére


macko20
őstag

jól szét vágott mindent ,4x2cella volt beforrasztva a töltő-védő panelra így nem volt a panelon áram szerencsére ,

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#57045) storm4


storm4
aktív tag

Köszönöm a válaszokat macko20 és Samus kollégánal. :R
Úgy érzem,akkor ebből lesz valami műhelyrádió ;) :B

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#57046) maximilian4


maximilian4
addikt

Adott egy nem éppen olcsó shimano saint pedál, aminek cserélhető tüsiei vannak. Na most az egyik tüsinek az imbuszos menete elnyalódott. Itthon már próbáltam mindent, de nem sikerült kioperálnom. Hova tudnám elvinni ahol ki tudnák szedni a csavart? Emiatt semmilyen spéci drága műszert nem szeretnék vásárolni, tehát olyan helyre szeretném elvinni ahol rendelkeznek a megfelelő technikával.

Maxi

(#57047) Krogoth válasza maximilian4 (#57046) üzenetére


Krogoth
senior tag

Házilag megpróbálhatod, hogy egy nagyobb inbuszt belekalapálsz és úgy próbálod kitekerni.

(#57048) do3om válasza maximilian4 (#57046) üzenetére


do3om
addikt

Nem tudom mennyire lehet hozzáférni mert az nem látszik:
- kalapáccsal megütöd párszor, persze alátámasztva hogy legyen azért erő.
- vízpumpa vagy egyéb fogóval aminek jó éles fogai vannak megpróbálod csavarni (úgy látom nem süllyesztett)
- kalapácsoláskor kicsit megzömül a feje, az inbusz beleütöd (mivel utánna már nem megy simán be) és újra van esélyed hogy megindul mielőtt megforog benne.

A többi megoldáshoz szerintem nincs eszközöd. (csavarkiszedő)

Szerk: a csavart cseréld, a másik látható is megvan már baszva, vagy lehet hogy torx és nem is inbusz te láttad a gyári állapotát!

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#57049) imibogyo válasza maximilian4 (#57046) üzenetére


imibogyo
veterán

Azok torx csavarok nem imbusz... :N

(#57050) maximilian4 válasza do3om (#57048) üzenetére


maximilian4
addikt

+imibogyo

Igaz, nagy nehezen a torx kulccsal sikerült kiszednem. Az még megakadt a menetben. :)

[ Szerkesztve ]

Maxi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.