Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Essejó válasza macilaci78 (#65050) üzenetére


Essejó
veterán

Ez sajnos így nem működik. A lányom home office dolgozik a hét 7 napján szóval egy nőnek azt mondani, hogy nem használhatod a WC-t, na max 1-2 órát lehet. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65052) macilaci78 válasza Essejó (#65051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor marad az eredeti ötletem: nem a munkaidőre, hanem az alvásidőre kell időzíteni. Legfeljebb a reggeli dolgot vödörből öblítik le.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65053) Inhouse válasza Barret001 (#65045) üzenetére


Inhouse
őstag

A primer oldali puffereket nem mindegyik táp süti ki. Jóval az áramtalanítás után is kellemetlen lehet megérinteni. Persze egy csatlakozó cseréhez túlzásnak tűnik, főleg neked, de a kérdező nem hozzáértő, nem árt az óvatosság.

Üdv Inhouse

(#65054) #33253120 válasza Essejó (#65049) üzenetére


#33253120
törölt tag

Taknyolástechnikailag megbarmolni első körben XBS vulkanizálószalag, és azt befedni a bankrablószalaggal.

(#65055) Komi28 válasza imibogyo (#65016) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, így lett megcsinálva :)

(#65056) Essejó válasza macilaci78 (#65052) üzenetére


Essejó
veterán

Vissza az egész, nem ott csepeg, persze a hideg víz miatt van a csövön némi pára lecsapódás, azt éreztem.
Szóval ez egy jó régi épület és a földben az az aljzat betonban 100-as eternit csövek vannak, anno 3 éve amikor a fajanszot cseréltem, akkor egy 110/100-ra szűkítőt kellett raknom a porcelán aljára. Viszont az istennek nem tudtam ráimádkozni. Végül a konyhai gáztűzhely felett megmelegítettem és úgy ráment, de kihűlve egyből rá is szorult. Ergo oda nem került alá semmi szigetelő paszta. Nos ma a zárt ülőkén a fal felé ülve meghúztam az öblítőt, hogy lássam hol szivárog a cső, de nem a cső, hanem hátul a porcelán alól szivárgott ki némi víz. Szóval fel kell szednem az egy hónapja leragasztott és lecsavarozott fajanszot, leműtenem a szűkítőt, bekenni szilóval, majd vissza ragasztani a betonra és a csavarokat is visszahajtani.
Bocsi a vaklármáért. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65057) pjen válasza Essejó (#65056) üzenetére


pjen
félisten

Ha ott szivárog,valami dugulás van,vagy elmozdult a cső.A 100 as eterniten le kéne folyni a víznek.Nálam nincs is tömítve,csak bele van ültetve a fajansz a csőbe.

(#65058) Sztyepadzso válasza do3om (#64831) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Faterom a szalagfűrész lapját a régi, még sárgaréz 4,5 V-os telepek pólusaival forrasztja.

(#65059) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
A nappali bútorunk hátsó része ez a kb 5-6 mm vastag farost lemez. Ezt szeretném átfúrni kábelkivezetés céljából. De hogy az asszony agya se dobja le az ékszíjat, nekem meg ne kelljen emiatt a szokásosnál több sört magamhoz vételezni :DDD , milyen esztétikai megoldások léteznek a lyuk eltüntetésére?
Nézegettem a szokásos kábelátvezetőket, ezzel csak annyi a bajom, hogy inkább bútorlapba valók, tehát a mélységük nagyobb a kelleténél. Illetve az, hogy 2 db hdmi kábel, 5 pár hangfal kábel illetve 3 tápkábelnek kellene átmennie rajta. Van ezeken kívül más megoldás, vagy vegyek egy ilyet és vágjam le a felesleget?

Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65060) macilaci78 válasza Flowtation (#65059) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Átfér rajta minden, legfeljebb nem rakod vissza a szűkítőt. Le se vágnám, ha elfér, szilóval, FBS-sel hátulrór beragasztanám.

Ha fúrod, hátul támaszd meg egy faanyaggal, különben le is szakadhat a hátfal. Vagy ráfekteted a szekrényt q faanyagra, vagy a korpuszhoz hozzáhúzod csavarral, szorítóval, vagy ami van a háznál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65061) Flowtation válasza macilaci78 (#65060) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi!
A fúrás, ragasztás része oké, csak azért érdeklődtem, hogy van e még ezeken kívül értelmes megoldás. De akkor marad ez, filléres tétel.
:R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65062) macilaci78 válasza Flowtation (#65061) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fali kábelkivezető a másik ötletem. Ami még jól is nézhet ki, az a kefés kábelkivezető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65063) Inhouse válasza macilaci78 (#65062) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem tudod olyan helyen fúrni ahol nem látszik, mert kitakarja valami? A HDF hátlap 3mm-es leginkább.

Üdv Inhouse

(#65064) macilaci78 válasza Inhouse (#65063) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bútorhátfal 4 és 6 mm szokott lenni, de nem veszünk össze. De épp a vékonysága miatt írtam neki, hogy támassza meg hátulról az anyagot. Feltételeztem, hogy a linkelt kör alakú kábelátvezetőhöz koronafúrót fog használni. A szögleteshez mehet dekopír, a fali kábelátvezetőhöz meg a bicska is jó, mert széles a borítása.
De nem nekem kell fúrnom. Én úgy oldottam meg, hogy a készülék mögött a vízszintes lapot fúrtam meg, majd az alatta lévő ajtó mögötti polcos szekrény hátuljára raktam lyukat a kábelnek. Ott meg elférhet egy elosztó, telefontöltő, akkutöltő, Raspberry Pi, stb. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65065) Siriusb válasza pjen (#65057) üzenetére


Siriusb
veterán

:Y
A szag nem jön vissza?

(#65066) pjen válasza Siriusb (#65065) üzenetére


pjen
félisten

Nem,olyan cuppanósan megy bele.Egyébként a fjansz körbe van szilózva.

(#65067) Inhouse válasza macilaci78 (#65064) üzenetére


Inhouse
őstag

Én mindig csak a 3mm-es HDF-el találkoztam, ha én csináltam, ha bútoros. Még sosem láttam ennél vastagabbat, de attól persze lehet, csak számomra az a kivétel és nem a 3-as.

Üdv Inhouse

(#65068) Siriusb válasza pjen (#65066) üzenetére


Siriusb
veterán

A csavarozgatást én is befejeztem, múltkor is szilóval raktam vissza, tökéletesen tart.

(#65069) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Adott egy elektromos bringán egy hátsó defekt,ami elég rossz helyen van,közel a szelephez a felni felé eső oldalon.
Próbáltam ragasztani a gyári javítókészlettel,nem marad meg rajta.
A márkás Tip-Top készletet nem kapok.
Palmatex és gumifolt már majdnem jó volt,most próbálom másodszor.
Kérdezném,hogy a melegragasztó esetleg beválhat-e?
A belső csere legvégső esetben játszik, mert szét kell bombázni hozzá a teljes hátsó részt.(sztender,motor,csomagtartó,stb...)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65070) macilaci78 válasza NEMO1968 (#65069) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A meleg ragasztó tuti nem lesz megoldás. A gumi rugalmas, a meleg ragasztó viszont rugalmatlan. Emellett a gumihoz spéci ragasztó dukál. Használunk ilyet, de 16 kg van egy vödörben. :D
Ha a gyári nem fogta meg, vagy lejárt a szavatossága, vagy nem megfelelően volt tárolva, vagy rosszul használtad.
Itt kérdezted már?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65071) Barret001 válasza NEMO1968 (#65069) üzenetére


Barret001
addikt

Fel kell csiszolni mindkét ragasztandó felületet.Bekened őklet ragasztóval,és vársz 10 percet.Csak ezután rakod fel a foltot a belsőre! Utána örülsz,hogy sikerült a ragasztás.El sem tudom képzelni,hogy lehet ezt rosszul kivitelezni.100% a sikeres eredmény.Már ha a folt,és a belső is gumi :D

(#65072) #16258048


#16258048
törölt tag

Sziasztok! Elég új vagyok még a modding témába, és az lenne a kérdésem hozzátok, hogy honnan tudok szerezni a processzor felfogatásához, a képen láthtó, vagy ahhoz hasonló kézzel húzható anyacsavart?

(#65073) NEMO1968 válasza macilaci78 (#65070) üzenetére


NEMO1968
őstag

Úgy használtam,ahogyan a nagykönyvben írva vagyon. :) :K .
Szavatosságot,ilyesmit nem néztem,adták, nem én vettem le a polcról a boltban.
A tárolásról sem tudok semmit.
Jelenleg a Palmatex és a gumifolt irgalmatlanul összepréselve most jónak tűnik.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65074) NEMO1968 válasza #16258048 (#65072) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hidd el hogy nem jó,ha olyan helyen van a lik,és nekem olyan helyen van.
Lehet hogy hibáztam is valamit az első ragasztásnál,na de elfogyott az összes folt.
5X hibáztam ugyanúgy? :W :W

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65075) macilaci78 válasza NEMO1968 (#65073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami gond csak lehetett. A ragasztóra 1 év a szavatosság, sokéves szett nem feltétlenül ad jó eredményt. Ha zsíros, olajos volt a felület, az is okozhat gondot. Nem tudom, mi csúszott félre.

Én a szandálom levált talpát ragasztottam meg Palmatex-szel. Bekentem az elvált felületeket, fogpiszkálóval kitámasztottam, amíg meghúzott, majd két parkettadarab, két pillanatszorító és egy rongy segítségével préseltem össze. Tart. :K

Esetleg defektjavító spray?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65076) NEMO1968 válasza macilaci78 (#65075) üzenetére


NEMO1968
őstag

1. ragasztás: Csiszolk,ken,nem jó.
Folt levesz,csak imitt-amott látszott,hogy fogta a gumit.
Lehet hogy keveset vártam.
2. ragasztás: Csiszol,vár 10 percet,folt rányom,tart kb 5 percig,nem jó.
3. ragasztás Csiszol,vár, folt rányom,pluszban utána lesúlyoz órákig,nem jó.
4.ragasztás:ugyanaz mint a 3.-ik,de satuban présel,szintén nem jó.
Találtam leírást,hogyan cserélnek gumit a teljes hátsó rész szétbontása nélkül,ezt fogom most már megejteni. :) :)
Köszi a segítséget.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65077) NEMO1968 válasza Barret001 (#65071) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ha hiszed,ha nem,ezt is kipróbáltam :) :) :D :K .
Kínomban már bringabelsőből vágtam foltot,mindkettőt csiszoltam,denszesszel lemostam És nem lett jó. :((( :((( :W :W

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65078) NEMO1968 válasza #16258048 (#65072) üzenetére


NEMO1968
őstag

Hoppá,nem Neked szántam a hsz.-t,bocsi. :) :N

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65079) Barret001 válasza NEMO1968 (#65077) üzenetére


Barret001
addikt

Akkor használj gumi ragasztót,ilyen nincs,hogy nem lesz jó! Még a mesében sincs ilyen.Bár a gumi ragasztó csak gumihoz jó,nem tudom miből van a belsőd! Lehet hogy kínai? :D Ragassz össze 2 foltot.Ha az jó lesz,dobd el a belsődet,és vegyél egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#65080) lemmy71 válasza NEMO1968 (#65076) üzenetére


lemmy71
őstag

A pálmatex nem fogja meg a gumit :N Obiban vagy tascoban kapsz 900 forintért tip top gumiragasztót, leszeded azt a taknyolást amit eddig felraktál szépen megcsiszolod a belső gumit, megkened ragasztóval 5 - 6 perc múlva rányomod a foltot, ha tudod préseld össze egy órára és kész. De a tip toppos dobozban van javítási képes folyamat ábra :DDD A TT02 biciklihez a TT10 motorhoz való, de ugyan az van mindkettőben :K

[ Szerkesztve ]

(#65081) Gézengúz válasza NEMO1968 (#65077) üzenetére


Gézengúz
addikt

Biztos, hogy vártál a ragasztóval 5-6 percet?

(#65082) #33253120


#33253120
törölt tag

Biciklibolt-> Önvulkanizálós gyorsfolt.
Megdörzsölöd a kaparóval, rárakod a megfelelő oldalával, és mire összerakod a kereket már fújtathatsz.
26-os montinál defektjavítás nekem olyan 8-12 perc fújtatással.

Ha az a folt kicsi, akkor autósboltban/mezőgazdasági gép szervízben van nagyobb.

(#65083) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Köszönöm mindenkinek a segìtsèget.
Palmatex ès gumifolt volt a megoldàs.
Felület csiszol,alkohollal lemos,ràken.
15 perc utàn folt ràtesz,satuban prèsel ma dèlelöttig.
Fokozatos pumpàlàs utàn a benzinkùton kapta meg a teljes nyomàst.
Eddig jò!!!! :)
Talàn ha nem ilyen rohadt helyen van az a kurva lik,elöbb boldogultam volna vele,de a vègeredmèny a fontos :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65084) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Anyáméknak van az előszobában egy 300x400-as kb ~ 20 éves szőnyege. Én azon vagyok, hogy vegyünk egy újat, az utóbbi években nem volt már kímélve cipővel is ráléptünk stb.

De anyámék még futnának egy kört vele szőnyegtisztítóval, nem házival hanem "szakemberrel", de ahogy elnéztem ők is csak egy ilyen szőnyegtisztító géppel dolgoznak meg vegyszerrel, mennyire lehet ez hatásos egy szennyezettebb szőnyeg esetén? Youtuben láttam egy nagyon komoly videót ahol rendesen kimossák, aztán egy henger alakú centrifuga gépbe beleteszik, az szerintem működne, de annyi cécót nem ér az egész.

Tudom legjobb ötlet az volna ha felhívnám és megkérdezném a kedves szakit, de ő úgy is azt mondja, hogy megoldjuk. :DDD

Szóval a rövid kérdés van-e értelme ezzel foglalkozni vagy inkább új vásárlása a tanácsos? Kb 10e ft körül tisztítanák.

[ Szerkesztve ]

(#65085) macilaci78 válasza rwin5 (#65084) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kacagok... Reklamációhoz hívtunk profi takarítócéget szőnyeghez. Egy szűk 1,5 méter széles folyosón egy 4 méteres szakaszt 48k nettóért takarítottak ki próbából. Nyilván kis mennyiség, parkolás, kiszállás, stb, szóval az ár torzít egy kicsit, de a szőnyeg fasza lett, de tényleg.
Ragasztott padlószőnyeg, axminster gyapjú, háromféle gép, kétféle vegyszer, 1,5 óra munka, plusz a felvonulás, levonulás.

Tehát a tisztaság szempontjából igen, megéri egy rendes takarítással futni egy kört. A tisztítást árát figyelembe véve előbb szétnéznék, hogy a szülőknek tetsző új szőnyeg mennyibe kerül. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65086) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok! Purhabpisztolyt használat után hogyan szoktátok tárolni ha nem nyomjátok ki az egész palackot? Pár napig tárolható így tisztítás nélkül? Nem szárad be a csőbe?

(#65087) A Zéé válasza hramon94 (#65086) üzenetére


A Zéé
addikt

[link] nemrég volt róla szó. :K

Just a simple Lineman...

(#65088) #33253120 válasza hramon94 (#65086) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagy a habot, vagy a tisztítót hagyd rajta, és ne piszkáld. Max a csőrét fújd le tisztítóval. Mióta a Soudal árulja a visszazárhatós habot, nagyon sokan rádöbbentünk, hogy ha magát a habot nem engeded levegő közelébe, akkor nem lesz gond.
Ha kifogyott a pisztolyból a hab, akkor rátekered a tisztítót, megszisszented, hogy tele legyen a cső, rajtahagyod, és a habmaradék el lesz zárva a levegőtől.

(#65089) Samus válasza #33253120 (#65088) üzenetére


Samus
addikt

Én ezzel rengeteg fórumot megjártam, és persze mindenki mást mondott. Tehát én, ha tudom, hogy pár nap vagy hét után használni fogom, akkor rajta hagyom a palackot (lényeg, hogy legyen benne, és ne csak valami lötyögjön az alján, mert a nyomás a lényeg). Ha tudom, hogy jó ideig már nem veszem elő, akkor eltakarítom (kifújom belőle tisztítóval a habot, amíg csak a tisztító nem jön), de a folyadékot nyomás alatt benne hagyom, viszont a palackot nem. Így is nyomás alatt marad, mert van szelep a csatlakozó oldalon is. Ha sokáig nem fogom használni, akkor levett tisztít mellett a maradékot is kinyomom, és úgy hagyom. A végét viszont tisztísd meg mindenképp, mert nagyban rontja az adagolhatóságot, ha a szelep elén rászáradt hab van.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65090) Inhouse


Inhouse
őstag

Rakom össze a lapszabászatban vágatott lapokból a konyhabútort. Már mindennel szívok. Hetekig tervezgettem előtte, de végén már besokalltam. A falak dőlnek, és csavarodnak, nincs derékszög, vízszintes, függőleges, egyenes... Csövek vannak a falon, amik a szekrények mögé kerülnek. Elvileg mindent kitaláltam, de fennáll a veszély, hogy pár helyen elnéztem valamit, vagy elszámoltam. Egy fiókot már biztosan, de ez legyen a legkevesebb. Az egyik érdekesség, amivel úgy gondoltam semmi gond nem lesz az alsó szoknya ami a lábakat takarja. A műanyag lábra rápattanó kis felfogatót nem értem egészen. Én azt hittem, hogy úgy cuppan rá, hogy a kis bilincs körülöleli a lábat. De nem, mert előbb felütközik a láb pereme, és úgy nem is szorul meg igazán, bár ez lehet, hogy nem is lényeg. A másik képen látható módon fér csak oda. Ez így normális?
A másik gondom, hogy szépen kiszámoltam mindent, leadtam. Már többször készítettem így bútort ugyanitt, csak még konyhát nem, eddig nem volt gond. De most valami gebasz van. Mindig végméretet kell megadni, a vágást ahhoz igazítják. Azt vettem észre, hogy 1,5-2mm-el szinte minden lap nagyobb, főleg a vastag ABS-el készítettek. Ezzel van pár probléma, nagyobb lesz az egész...lehet, hogy el fog férni. A munkalap alá 4 doboz megy, ha mind ennyivel nagyobb, akkor 6-8mm-el nagyobb lesz, a pult meg rövidebb. Megmértem a munkalapot, az is 2mm-el hosszabb, már csak 4-6mm-el szopik. :( Ha rakok a végére alu zárót, akkor nyerek kb. 2*1-1,5mm-ert, vagy kiadja, vagy nem. Sajnos ez az egész akkor fog kiderülni, ha összeraktam. Mivel a vastag fényes ABS-nek 410Ft métere, a nem látható és igénybevételnek ki nem tett részekre a vékonyat (0,4mm) rakattam, lehet, hogy ebbe kavarodott bele a szabász ember.
6 hete vagyunk konyha nélkül, elhúzódtak a kőműves munkák, munka mellett nem haladok rendesen. Mi a fenét csináljak, már a visszaszállítás is problémás lenne, ~35m2-420kg. De az időveszteség a legrosszabb, már nagyon unjuk a putrit és jön a rossz idő. Az a baj, hogy ez még csak az alsó rész. A felsőnél még nem tudom mi van. Meg ráadásul nem minden lapnál van. Így a végére már inkább csak siránkozásnak tűnik, de már nagyon elfáradtunk nyár eleje óta (más is volt, ablakcserék, új ablak hely, mindent főleg én csináltam).

Üdv Inhouse

(#65091) macilaci78 válasza Inhouse (#65090) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam egész egyszerűen felcserélték, mit kértem 2 mm ABS élzárással és mit 0,75 mm-essel. Telibe sajnáltam, kamrapolcok és egy hosszú távon kidobásra ítélt bútor fedlapjáról volt szó.
Nézd át a visszaigazolt megrendelésed és a legyártott, átvett anyagot, van-e eltérés, ha van, reklamálj.
Azt is tudd, hogy a sima centik közt van eltérés, nem hitelesített mérőeszközökről van szó, ugyanabból a kosárból kivéve akár 1 cm különbség is lehet 1 méteren. Ha te ugyanazt a centit használtad is, a lapszabászatban lehet, gépet cseréltek, vagy fűrészlapot, vagy akármit. Nem lenne szabad nagy eltérésnek lennie, de 1 méteren 1 mm simán benne van a faiparban.
Rakd össze az alsó szekrényt így, ha nem akarsz új pultot vágatni, akkor egy egyszerű polcos elemet ne rakj be, a pult így is megáll rajta. A polcos elem vízszintes lapjait vetesd rövidebbre azzal a szűk centivel. A pántban van némi állítási lehetőség, lehet, el fogja így is bírni, ha mégsem, akkor a fogantyú felőli éléből vetess le, így nem kell új pántmarás rá.
A konyhát így össze tudod rakni, használatba tudod venni.

A szintező lábnál valamit elszabtak. Egyik lehetőség, hogy annyival magasabbra állítod szintezve, hogy a láb feje már a szokli fölött legyen. A másik lehetőség, hogy egyszerűen levágod a kerületéből a felesleges részt. A harmadik lehetőséged, hogy a hiányzó távolságot áthidalod valami anyaggal. Ez lehet egy darab bútorlap, rétegelt lemez, amit oda vágsz. 4, 6 mm vastagságban is van, de például az ipari parketta lamellája 8 mm vastag, 22 mm széles. Ezzel a vastagsággal érdemes alul is duplungolni, hogy a szintezőláb talpával függőben legyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65092) Inhouse válasza macilaci78 (#65091) üzenetére


Inhouse
őstag

Itt is volt egy csere, 0,4mm helyett a 2mm-es lett, de az hátul van, max kicsit kitartja a hátlapot, nem akkora ügy.
Több különböző centivel is mértem, sajnos az annyi. Egy alsó szekrény 80-90cm, a két ajtónál 2-2-2mm hézagot kell hagyni. Ha 1mm nagyobb lenne, akkor semmi gond, de ez inkább 2mm. Talán még az is elmenne, de az ajtók is nagyobbak, abból meg 2 van. A függőleges irányút talán kibekkelem, amúgy is úgy akartam, hogy alul elfedje a vízszintes korpuszt, de fiókkal együtt már ott is szívás. Viszont a 2 ajtó szélessége 2*2=4mm, nem marad sok hézagom, itt még szerencse, hogy a lap is nagyobb, csak a felét bukom. Sajnos nem látom, amíg nincs összerakva. Ráadásul a kivetőpánt marást elfejeltettem kérni, csinálhatom én, azzal is tolódik a határidő. Nem tudok bemenni hozzájuk csak hétvégén, ráadásul ott még egy temetésre is mennem kell, telefonon meg hiába siránkozok, mondjuk itt is ez van. :) De legalább kibeszélhetem.
Nekem is eszembe jutott, hogy az egyik elemet oldalirányból rövidíttetni, alsó felső lap, polcok, ajtók, mindezt alul felül. Ez az én szerencsém. :( Csak mire ez kiderül, hogy kell-e és mennyit, addig még eltelik vagy 2 hét.
A szintező láb gyári műanyag 100mm-es, mindenhol kapható. Én is gondoltam rá, hogy levágok a láb pereméből. De nem értem, hogy ez mást nem zavar? Vagy ők nem vágatnak oda bútorlap csíkot, hanem az alu-t rakják és annak a kiképzése olyan, hogy elfér?

Üdv Inhouse

(#65093) mephi666 válasza Inhouse (#65090) üzenetére


mephi666
nagyúr

uhh, hát panelban nálunk is van olyan fal, amire ránézel és szemre megmondod, hogy domborodik :D szerencsére sok helyen lehet játszani és csalni akár 1 centit is, hogy ne tűnjön fel senkinek: pl alsó elemeknél ha a faltól különböző távolságokra lógnak ki, akkor készre összerakod az egész sort, megszorítod őket, hogy ne lógjon ki egyik sem és egymáshoz fúrod oldalról... fal tövében meg ha változik a hézag, lefeded ilyen vízvezető profillal körbe :) kutyának nem fog feltűnni és azért is hasznos az ilyen, hogy ne menjen mögé a víz... biztos nem mondok ezekkel újdonságot, de sokféleképp el lehet csalni a mm-eket, hogy esztétikailag szép legyen a végeredmény (vágattam én is gyakran anyagot és 1-2mm difi simán benne lehet... legutóbb a srácnak egy házikó ágyat: itt is lettek azért hézagok, de annyira nem vészes és a funkcióját ettől tökéletesen ellátja... 45fokos vágás meg 4 helyen kellett: az a lehetőségekhez képest igen jól sikerült kézzel, dekopírral, 54mm-es tömör oszlopba :D)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65094) hotkar válasza Inhouse (#65092) üzenetére


hotkar
aktív tag

A szintező lábat a zikejába vettem, ott ismerik a collstokot. Egyébként meg egy snitzerrel a szokli élébe be kell vágni egy kis mélyedést, és el fog férni a lábnak a felfogató része.

De úgy látom, nem ez most a legnagyobb gondod... :(((

[ Szerkesztve ]

(#65095) Inhouse válasza mephi666 (#65093) üzenetére


Inhouse
őstag

A fal a munkalap és a felső szekrény között újra lett burkolva, ez a 60cm-es sáv vállalhatóan egyenes, vízszintes, függőleges. Alul az a 85cm hasas, felül a plafon felé haladva dől kifelé. Közben a jobb oldala csavarodik és jön kifelé teljes magasságban. Ide egy egész alakos szekrény megy, nem fog gondot okozni...mondom én, hogy így terveztem. De olyan dolgok akasztanak meg, amire azt mondtam volna, hogy sima ügy.
Azért a 710*438-as ajtók ne legyenek 712*440-esek... :( Azon nem akadnék fel, hogy az egész 2mm-el nagyobb a 3m-en. De 60cm-es elemenként elég sok. Még a héten méregetek, rakok össze belőle, hogy hány ilyen van, és hol lehet gond, aztán jelzem nekik, hogyha nem tudom megoldani.
Jut eszembe, elővettem egy régi multis dekopír készletet és az egyik lap sarkából vágtam ki egy darabot. Előtte bekarcoltam szikével, de a másik oldal is nagyon szép lett, lehet, hogy nem is kellett volna. Bár ez a fényes bevonatú MDF lap érdekes jószág, egész más, mint a sima laminált faforgács lap. Vettem valami spanyol "reisser" 4*50-es csavart, amin vannak süllyesztő rovátkák, hát nem süllyeszt. Azt külön kell csinálnom, ahogy a képen látszik. Már nagyon ki vagyok, bocsánat a kifakadásomért, de amikor látni véli az ember az alagút végét és mégse, az nagyon le tudja törni... :(
Már hetek óta arra ébredek hajnalban, hogy fejben rakom össze a bútort, az elején pedig még a hungarocelezés, ragasztózás, glettelés, csiszolás volt, ezeket meg nagyon utálom.
A festést az asszony csinálja, a plafonra nem a megszokott festéket vettük valamiért, tisztára foltos, pedig sima fehér. A fal az egész jó lett a kevert színnel.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65096) mephi666 válasza Inhouse (#65095) üzenetére


mephi666
nagyúr

uhh, hát ebben én is hasonló vagyok: ott van minden cucc, csak össze kellene rakni, akkor pörgetem a fejemben, hogy mit-hogy és nem hagy nyugodni, míg kész nincs :DDD ...van is ebből vita néha... ha egyszer elkap a lendület, nem lehet megállítani... a gyerekágyhoz az anyagot augusztus végén szüleimhez kivittük, hogy ott a garázsban nyugodtan csiszolok-fúrok-vágok-festek-csiszolok-festek-csiszolok... (2 réteg lazúr ment rá) elkezdtem kb reggel 9kor és este 6-7-ig 1-2 kávészünetet iktattam csak be... ott szabtam el, hogy nem néztem és a 23x100-as deszkákból zsaludeszkát vettem... elnyomtam rá rezgőcsiszolóval nem tudom hány ív papírt, mire normális lett a felülete (gyalult kellett volna, azzal lehetett volna rendesen haladni)

amit nálunk vagdalni kellett, az az új fürdőszobabútor: a csöveknek ki kellett vágni a lukakat sorban... ez is magasfényű fehér mdf lap... szépen vitte a fűrész, mondjuk láthatatlan helyre kerültek a vágások :K centizve lettek a csövek, pár csapot el is kellett forgatni, hogy elférjen minden... ami még jó szolgálatot szokott tenni: az fbs... köt-tömít-ragaszt... kis hézagokat el lehet ezzel is szépen tüntetni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65097) Inhouse válasza mephi666 (#65096) üzenetére


Inhouse
őstag

Így akarom én is kivagdosni, csak a HDF hátlappal is trükközni kell majd. :)
A sima fával jobban szeretek dolgozni, azt én vághatom, csak magam hibáztathatom. Csak azzal is az a baj, hogy amikor dolog van, akkor sok. Mondtam az asszonynak, hogy többet ennyi mindent egyszerre nem csinálunk, legalábbis én biztosan nem. Egész évben egyszer tudtam horgászni, nem voltunk sehol, nem tudtuk meghívni a barátaink... :(

Üdv Inhouse

(#65098) Essejó válasza Inhouse (#65097) üzenetére


Essejó
veterán

Csak ne panaszkodj, nekem itt van három sarokra a Kis Duna, de az elmúlt három évben kétszer voltam lenn a víznél, de akkor sem volt nálam bot. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65099) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mit ajánlanátok kő felületek tisztítására, olyanra gondolok mint az öntött beton, vagy járda...stb. Sterimó kilőve. Valami csiszoló korongfélére gondolnék, ami nem bántja magát a követ, tehát nem csiszolja le a felület alakját, csak ugymond megtisztítja. Van valami korong féle ami sarokcsiszolóra befogható?
A lényeg az hogy akkus sarokcsiszoló vásárlását tervezem. Egyyelőre 125mm es kivitelben , ehhez szeretnék ilyet behszerezni. (valami tisztító féle korongot)

[ Szerkesztve ]

(#65100) pjen válasza fulton (#65099) üzenetére


pjen
félisten

Magasnyomású mosó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.