Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Essejó válasza sisi22 (#79999) üzenetére


Essejó
veterán

link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#80002) sisi22 válasza pjen (#80000) üzenetére


sisi22
tag

annal olcsobbat keresek.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#80003) sisi22 válasza Essejó (#80001) üzenetére


sisi22
tag

Kosszepen, rogton van 15 ezres kategoria. ;)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#80004) pjen válasza sisi22 (#80002) üzenetére


pjen
félisten

Akkor jófogás, vatera stb.

(#80005) mekker válasza sisi22 (#79999) üzenetére


mekker
őstag

Tescóban pont láttam leakciózva

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#80006) inf3rno válasza sisi22 (#79996) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de arra gondoltam, hogyha már barkács topik, akkor végülis lehet hegeszteni sajátot fiókokkal, aztán akkor az olyan lesz, amilyenre szükségünk van.

Buliban hasznos! =]

(#80007) inf3rno válasza Barret001 (#79998) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem is tudom mihez kezdjek, szeretnék felhúzni egy faházat, de ennyi pénzem most nincs, amennyit most elkérnek az építőanyagért és ahogy a dolgok haladnak minden egyre drágább lesz. Ide vezet az, ha szisztematikusan leépítik a magyar ipart, és külföldről hozunk be mindent, mert az olcsóbb. Magyar bútort már nem is látok évek óta, és az építőanyagunk is szinte csak német. Acél terén lassan be fog jönni az olcsó kínai, ha már nem eleve azt veszünk sokszoros áron.

Buliban hasznos! =]

(#80008) macilaci78 válasza inf3rno (#80006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az IKEA-ban vettem fiókos alsó szekrényt, alá 4 önbeálló görgő, meg rá vágattam még egy bútorlapot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#80009) inf3rno válasza macilaci78 (#80008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lassan elkezdek járni méh telepre, hátha találok valami jót. :))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#80010) Barret001 válasza inf3rno (#80007) üzenetére


Barret001
addikt

Mint az orosz kőolaj ugye? Aztán benzin lesz belőle EU áron. Az üzlet az üzlet! :)

(#80011) Barret001 válasza inf3rno (#80009) üzenetére


Barret001
addikt

Akkor menj,ha van sok helyed! Én már évek óta nem merek kimenni.Betelt az üres hely :D

(#80012) inf3rno válasza Barret001 (#80011) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:Y

Buliban hasznos! =]

(#80013) Barret001 válasza inf3rno (#80012) üzenetére


Barret001
addikt

Nem viccelek! Sírva jövök el a telepről mindig...Oda van kidobva az országunk. Jobb nem látni,mert minden kellene! Inkább minimalizálom a kísértést évi 2-3 alkalomra...Vittek ki olyan villástargoncát,hogy megtartotta a telep SAJÁT használatra! Ez csak 1 a 10 000 értékes cuccból,amit kivisznek oda.

[ Szerkesztve ]

(#80014) inf3rno válasza Barret001 (#80013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én valami bobcat szerűséget keresek. Sokat kell ásnom mostanában, aztán arra gondoltam, hogy veszek egy kisgépet 1-1.5 milla körül a célra. Meg akkor már fűnyírás ez meg az. Úgy tudom ezeknél van egy csomó féle tartozék, amit rá lehet tenni.

Buliban hasznos! =]

(#80015) headhunter


headhunter
addikt

(#80016) RandomName válasza headhunter (#80015) üzenetére


RandomName
aktív tag

Hát ez így sok volt estére.... :)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#80017) AxBattler válasza headhunter (#80015) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez az ember veszélyes. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#80018) Pete55555 válasza headhunter (#80015) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

És feltalálta a gőzgépet...

...Szeretem leracsniztatni...

(#80019) PROTRON válasza headhunter (#80015) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze égessünk olajat és papírt a családi házakban.
Sounds like a plan! :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80020) sisi22 válasza AxBattler (#80017) üzenetére


sisi22
tag

Tobb annal, a vege fele a teven az egyik sajat videojat nezi es ugy tesz, mintha most latna eloszor. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#80021) sisi22 válasza Barret001 (#79991) üzenetére


sisi22
tag

Valahogy igy?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#80022) AxBattler válasza sisi22 (#80020) üzenetére


AxBattler
félisten

13 426 727 megtekintés
Azért tud valamit... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#80023) vmk válasza AxBattler (#80022) üzenetére


vmk
tag

Ja, a nézettség az általában mindent elmond a minőségről... :D

(#80024) PROTRON válasza AxBattler (#80022) üzenetére


PROTRON
addikt

A hülyéskedésre nagyon vevők az emberek.
Nézd meg a popsz(t)arok videóit hányan nézik meg. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80025) AxBattler válasza vmk (#80023) üzenetére


AxBattler
félisten

+ #80024 PROTRON
Nyilván. Erre gondoltam én is.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#80026) PROTRON válasza AxBattler (#80025) üzenetére


PROTRON
addikt

Mea culpa, me maxima culpa, tudjuk be egy dögrovásos vasárnap utáni hétfőmnek. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80027) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Sziasztok.

Lábazati gyöngyvakolatról mivel tudom eltávolítani a rácsöpögött zománcfestéket? Lehetőleg úgy hogy a vakolat ne sérüljön.

Remélem tudtok segíteni :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#80028) lemmy71 válasza Dani_kp (#80027) üzenetére


lemmy71
őstag

Nagyon finoman lekaparod. Hígítóval nem szabad mert elkeni a műgyantát és bemattúl, magyarul foltos lesz.

(#80029) Inhouse


Inhouse
őstag

Apósom bakja elmúlott...a tárolási módszere szerintem hagyott kívánnivalót maga után. Bár állítása szerint nem állt kint az esőn, ezt nehezen tudtam elképzelni... A laminált MDF munkafelületből ennyi maradt. Meg hiányoztak csavarok, el volt nyekkenve, festékes, hiányzik a lábáról a védőkupak, a tekerő fogantyúja is hiányos, de rendbe hoztam használhatóra, mert ki lett volna dobva.

Üdv Inhouse

(#80030) AxBattler


AxBattler
félisten

Erről jut eszembe: LIDL-ben most 7.5k HUF az összecsukható barkácsállvány/bak. Ez ni.

Volt már ilyenje valakinek, megéri az árát?
Ahogy megemeltem a dobozát nem volt könnyű, van benne anyag.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#80031) Inhouse válasza AxBattler (#80030) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem most már 4db van, mind más gyártmány, az egyik biztosan Lidl-ös, de jó régiek. A 4-ből szerintem 2 nincs egy magas, de eltérő a vas és a faanyag vastagsága is. Ettől függetlenül mindet lehet használni és a vizet egyik sem szereti.

Üdv Inhouse

(#80032) razorbenke92 válasza AxBattler (#80030) üzenetére

Nekem van egy ilyen, alapból tette a dolgát, de valóban nagyon könnyű. Ezt kompenzálandó fater egyszer betámasztott lábbal az alsó fekete kereszttartóra. Úgy elnyekkent a lemez, mintha sörösdobozra lépett volna.
Colos deszka segítségével visszakalapáltam, és bele is csavaroztam egy-egy méretre vágott deszkát, hogy máskor ne forduljon elő.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80033) RandomName válasza Dani_kp (#80027) üzenetére


RandomName
aktív tag

Száradás után türelemmel.
Sok türelemmel.
És fizikai eszközökkel.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#80034) Phülöp


Phülöp
addikt

Szerbusztok,

Azt szeretném megtudni, hogy a villanyszerelő szakzsargonban van-e annak valami jelentése, ha a konnektor mögötti doboz ki van fújva purhabbal.
Festjük a házat, találtam két, a falból kilógó vezetéket. Fazisceruza szerint van benne delej. Gyorsan pattintottam a kábelvégekre egy-egy wago-t, mielőtt a macska megnyalintja.
A fal gipszkarton, kicsit megbontottam, és bizony mögötte ott egy doboz, tele purhabbal, onnan lóg ki a két vezeték.
Igazából tudnék hasznosítani ott egy dupla konnektort, de motoszkál a fejemben, hogy a purhab akár azt is jelentheti, hogy "törött/szakadt/kontakthibás vezeték, ne használd".

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80035) Phülöp válasza AxBattler (#80030) üzenetére


Phülöp
addikt

Épp most raktam össze, holnap tesztelem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80036) inf3rno válasza Phülöp (#80034) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát passz. Mindenesetre a poliuretán éghető és erősen mérgező a füstje. Nem biztos, hogy ez a szakszerű megoldás...

Buliban hasznos! =]

(#80037) BlackV válasza Phülöp (#80034) üzenetére


BlackV
senior tag

Én még ilyet nem láttam. Szerintem valami gányolás. Elcseszhették a doboz rögzítését ez volt kéznél.

(#80038) Dani_kp válasza RandomName (#80033) üzenetére


Dani_kp
őstag

Köszönöm :R . Akkor gyors megoldás és hatékony megoldás nincs :N .

https://ingatlan.com/33821564

(#80039) PROTRON válasza BlackV (#80037) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát arra gondolsz hogy nem kitömték a dobozt, hanem belefolyt a purhab amit a gipsz helyett akartak használni maga a doboz rögzítéséhez? Ehh...

Én inkább megkeresném a kezdőpontját és megszüntetném a dolgot, de legalább ott helyben megakadályoznám a veszélyt, jobb a biztonság.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80040) Essejó válasza PROTRON (#80039) üzenetére


Essejó
veterán

De írta, hogy tudna ott mit kezdeni egy konnektorral, akkor miért is vágja le? Takarítsa ki, rögzítse rendesen a dobozt oszt mehet rá a dupla konnektor.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#80041) AxBattler válasza Inhouse (#80031) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor csak jó lesz.
Egyébként elírtam, 8k HUF.

#80032 razorbenke92
Az nem arra van tervezve... :D

#80035 Phülöp
Kíváncsi vagyok, én csak hétvégén tudok tesztelni...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#80042) PROTRON válasza Essejó (#80040) üzenetére


PROTRON
addikt

Mert csak feltételezed hogy jó a nyomvonal, se Te se én nem mértem meg. Egészen addig én halottnak tekintem a rendszert, viszont a benne lévő fesz még ha nem is elég üzemeltetéshez, életveszélyhez elég lehet.
Nem tudjuk mire gondolhatott a költő annak idején, a másik kolléga is csak feltételezett amit kiegészítettem. Ettől még én inkább a rosszabb eshetőségre készülök, max pozitívan csalódik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80043) Inhouse válasza PROTRON (#80039) üzenetére


Inhouse
őstag

Nálunk a szigetelés után purhab ragasztóval lettek rögzítve az új szerelvény dobozok. Mivel 10cm a szigetelő és még van alatta ragasztó, meg még rá is ment + a nemesvakolat, ezért a vezetékek is rövidek lettek, ezért még Wagozva is vannak a szerelvények mögött.
Mivel kellett volna rögzíteni?

Üdv Inhouse

(#80044) Beni2360 válasza Inhouse (#80043) üzenetére


Beni2360
félisten

Mondjuk arra van kulon doboz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80045) Utka válasza Beni2360 (#80044) üzenetére


Utka
tag

Vagy mélyített doboz (esetleg alá bramac darab + zŐdSárga )

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#80046) Inhouse válasza Beni2360 (#80044) üzenetére


Inhouse
őstag

Az 1000Ft-ossal nem találkoztam, csak a drágábbal, azt meg ott marad a boltban. Persze mélyített doboz került így is bele.
Így is ki kellett vegyek kettőt, mert a mester 45 fokkal elforgatva ragasztotta be.

Üdv Inhouse

(#80047) PROTRON válasza Inhouse (#80043) üzenetére


PROTRON
addikt

Az oké hogy vannak kényszer megoldások(egyébként lehetne biztonságosabb gányt is csinálni, de ebbe a topicba belefér), de a Te esetedben pontosan tudod mi miért történt.
Ne hasonlítsuk össze azzal amikor semmi info nincs.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#80048) BlackV


BlackV
senior tag

E heti topikfeladvány: mi a különbség a grillbegyújtó folyadék és az elektromos hőlégfúvó között?

Megfejtés: az egyikkel be lehet gyújtani a faszenet a környék vegyifegyver támadása nélkül, meglepően hatékonyan, a másikkal pedig nem. Szívesen, add tovább.. ;)

(#80049) razorbenke92 válasza BlackV (#80048) üzenetére

mi a koleszban egy alu légtechnikai csövet küldtünk a grillrács alá, és hajszárítóval nyomattuk :DDD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#80050) Utka válasza BlackV (#80048) üzenetére


Utka
tag

;] :Y [ződ-sárga]

működés közben az egyik nem szikrázik, ha vizet öntesz rá ....

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.