Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Essejó válasza Immy (#64639) üzenetére


Essejó
veterán

Nem árulnak már ilyet? Na fene.
Akkor ott az IKEA Náluk is van ilyen függöny.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64652) imibogyo válasza Pete55555 (#64650) üzenetére


imibogyo
veterán

nem ez a kardfűrész, mert ez kb csak bontani jó, pontosan vágni nem
Viszont arra meg hihetetlenül praktikus. Rengeteg olyan feladat van amit alig lehet mással (legalábbis kényelmesen) megoldani. Most például a tetőt is át kellett alakítanom aminél nagy segítség volt. Ugye a falbontás miatt egy kéményt is le kellett bontanom, ami hozta magával a tető átalakítását is. A tetőlécek gérezéséhez (toldási pontoknál) vagy a gerendán a bizonyos szakaszok bontás nélküli toldásához hatalmas segítség. Dekopírral kínszenvedés volt (először azt vettem kézbe), rövid úton le is raktam. Annál még a sima kézi fűrész is praktikusabb volt. :K

És ahogy mondod ha pl. valakinek sok fája van, akkor azok ritkításához is nagyon jól jön, mert nincs mindenkinek elég magas létrája, vagy állása és bizony nem mindegy, hogy a láncost, vagy ezt kell mondjuk 20-30x a fejmagasságod fölé emelni és úgy vágni vele (nincs ilyen magassági ágvágó cuccosom).

Én annyira megszerettem ezt a gépet, hogy a most összeállított komolyabb akksis gépcsomagban ez a gép is helyet kapott (dekopír, sarokcsiszoló, körfűrész, orrfűrész, ütvecsavarozó, fúró-csavarozó, fúrókalapács (SDS), láncfűrész (2x18V-os), fűnyíró (2x18V-os), szegélyvágó, 4 darab 4-5 Ah-s akku, 2 darab 2x18V-os töltő). Ez mondjuk nem a jövő héten lesz meg. :P Ez most csak ilyen "dream-pack" a fejemben. Főleg mivel Einhell-ből is ez egy legalább 350-450k-s csomag, Makitából pedig 5-600k. Szóval ez a következő 50 éves tervem része. Pláne mivel a mai napon elhalálozott a töltés az autómban, így az eddig erre a csomagra félre rakott cuki kis spórolásomnak meg is lett a helye. Bódogság van... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#64653) Immy válasza lemmy71 (#64640) üzenetére


Immy
őstag

A robbantott ábra az alábbi linken elérhető: [link]
Úgy tűnik a robbantott ábrán lévő rajz nem teljesen egyezik meg a valósággal :)
A textilt tartó hengerbe megy bele a csap, aminek a végén elvileg lehetett egy műanyag henger alakú "valami biszbasz", aminek a segítségével bent maradhatott a nagyobb műanyag "perselyben" és tartotta a hengert forgás közben. Szóval ez letötrt, ahogy a képen is látható:



[link]
[link]
[link]
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64654) lemmy71 válasza Immy (#64653) üzenetére


lemmy71
őstag

Most már értem, abban a tekerős rugós bigyoban van benne a hosszan a letört csap a másik háromszög végzáró konzolról :DDD
Szerintem az vissza hegeszthető :K De ha nincs műanyag hegesztő a közeledben akkor sem kell elkeseredni, én egy fém tengellyel helyettesíteném azt a műanyag csonkot, vagy hosszában megfúrni a műanyag tengelyt és egy négyes csavar hajtanák bele, és egy kis ragasztóval megkenném a letört részt és úgy húzatnám össze. Régi híradástechnikai cuccokban lehet találni nagy fejű négyes csavart. Egyszóval hajrá, ne ad fel, mindig van remény :DDD

(#64655) _stick_ válasza lemmy71 (#64654) üzenetére


_stick_
őstag

OK, köszi meggyőztetek. Én is attól tartok, hogy csak a kínlódás lenne vele.

(#64656) Draf


Draf
friss újonc

Sziasztok!

Nincs valakinek egy zártszelvény hajlító tervrajza? (jöhet hidraulikus, és sima tekerős is :)
Köszönöm! :C

(#64657) Toby888 válasza Draf (#64656) üzenetére


Toby888
senior tag

azt hogy kell elképzelni ?? :D tervrajz a hajlításhoz ?? mit szeretnél ?? pillangót meg virágokat ??

(#64658) Barret001 válasza Toby888 (#64657) üzenetére


Barret001
addikt

Ha tippelhetek,hajlítógép tervrajz kell neki.

(#64659) cinemazealot válasza Draf (#64656) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mintha néhány hónapja imibogyo dobott volna fel valami videót egy saját prototípusról.

(#64660) macilaci78 válasza cinemazealot (#64659) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az kör keresztmetszetű vasakhoz volt tudtommal. A zártszelvény huncutabb, hajlításkor hossztengely mentén csavarodik is az anyag, ami kör keresztmetszetnél nem látszik, de téglalap keresztmetszetnél inkább. Inkább húzni szokták forma mentén az ilyeneket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#64661) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Remélem jó helyen írok.
A jelenlegi hangfalam (Creative Inspire T3100), szeretném megbarkácsolni egy kicsit.
Az a problémám hogyha felnyomok egy egy hosszabbítót, vagy felkapcsolom a villanyt mindig ad ki egy kis hangot.

Valamilyen árnyékolás vagy valami létezik erre hogy ne halljam vissza a hangfalba ezeket az áram hangokat?

Köszi!

(#64662) cinemazealot válasza tothjozsi96 (#64661) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az erősítő árnyékolásának és/vagy leválasztásának (hálózat függetlenítésének) hiányosságára gyanakszom. De majd a nálam okosabbak megmondják a tutit. :)

(#64663) Panthera válasza tothjozsi96 (#64661) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Próbáld meg, hogy az adott helységben ne legyen más földelt kábeles eszköz bedugva, főleg a ugyanazon az elosztón. Akkor is csinálja?
A földhurok jutott eszembe, nem tudom cinemazealot is erre a jelenségre gondolt-e?

(#64664) cinemazealot válasza Panthera (#64663) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én úgy tudom, hogy a földhurok inkább búgást eredményez. Itt inkább a kapcsolás okozta tranziensek juthatnak be a jelútba, ami vagy a tápon keresztül (ha az nincs rendesen leválasztva az elektronikától, nincs szűrve, nincs stabilizálva stb., ami tipikusan az olcsó megoldásokra jellemző) vagy elektromágneses sugárzás révén (ha az elektronika vagy a jelkábel nincs megfelelően árnyékolva) okozhat zavart.

Legalábbis én erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#64665) Panthera válasza cinemazealot (#64664) üzenetére


Panthera
őstag

Találkoztam már mindkét jelenséggel, akkor a búgást diagnosztizáltuk huroknak. (Két földelt eszköz között ha csatlakozott egy s-video kábel, akkora egy harmadikon okozott problémát - búgást a hangfalakon.)

(#64666) tothjozsi96 válasza Panthera (#64663) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Köszönöm.

Nekem is eszembe jutott a földhurok, de egy áramkörön van a szobám a szomszéd szobával, ahol még van legalább 2 földelt eszköz.
Tehát számomra az nem megoldás hogy kihúzok ezt azt.

A földhuroknál elvileg folyamatosan kellene búgnia, viszont nálam nem búg.
Csupán annyi hogyha mondjuk felkapcsolom a villanyt (20W LED izzó), akkor is hallok egy ilyen zaj-t, csattanás szerűséget. Amikor reggel felkapcsolom ezt a hosszabbítót, akkor is mindig hallom ezt a "csattanás"-t.

Itt egy kis videó, sokkal kisebb a zaj ilyenkor, de reggel amikor felkapcsolom először az elosztót, sokkal nagyobb hangot ad ki.

Azért nem értem a dolgot mivel a hangszórónak van tápegysége, ami elvileg átalakítja az áramot és ebből adódóan kellene lenni benne valamilyen védelemnek is, legalábbis egy laptopot ha bedugok a konnektorba, abból nem jön ki semmilyen zaj hogyha "ingadozik" a feszültség vagy bármi hasonlót csinálok.

(#64667) Submarine válasza tothjozsi96 (#64666) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!
:D
Sztem Te viccelsz.
A bekapcsoláskor keletkező áramfelvétel kivált egy impulzust, ami az áramköri elemek késleltetésének hála, kifejeződik egy kis pillanatnyi sercintésben.
Hallod ez kb. olyan mint a punipú. Ezzel jár és kész.
;)
A hangszórót csak kávé után dugd be.
Irigyellek.
;]

[ Szerkesztve ]

(#64668) Panthera válasza tothjozsi96 (#64666) üzenetére


Panthera
őstag

A videón kapcsolgattad folyamatosan? Régebben halk pattanást én is hallottam időnként, ha másik szobában kapcsolták a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#64669) tothjozsi96 válasza Panthera (#64668) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Dettó.
Igen, folyamatosan kapcsolgattam, de most valamiért sokkal halkabb, reggel amikor először felnyomom akkor rendesen nagyot csattan.

Válaszolva az előző kommentelőhöz, ez sokkal hangosabb szokott lenni csak valamiért most ilyen.
Reggel nagyon zavaró. Illetve este 10 órakor amikor filmet nézek és a másik helységben valaki felnyom egy villanyt baromi zavaró hogy pattan egyet valami.

(#64670) Submarine válasza tothjozsi96 (#64669) üzenetére


Submarine
senior tag

Ha jól értelmezem a dolgokat, külön körre kellene kötni a villanyt, meg külön a konnektorokat, de ha jól sejtem az nemigen járható út..
Vegyél egy másik hangszórót, és ha az nem csinálja, ezt add el. Jobb megoldás erre nincs.

(#64671) tothjozsi96 válasza Submarine (#64670) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jól érted, igen.
Az a baj hogy régebbi a házunk, viszont jól megvan csinálva.
Azért is problémás ez a hangfal dolog mert a konyha+nappali+2 szoba egy körön van.
Tehát azért elég sokszor jelentkezik ez a dolog.

Köszi!

(#64672) Samus válasza tothjozsi96 (#64671) üzenetére


Samus
addikt

És akkor én mit szóljak? Minden bekapcsolásnál halk sistergéssel indul a szett, ami két másodperc alatt fokozatosan eltűnik. Két másodpercre rá meg jó nagyot pukkan, amikor a Windows üdvözlőképernyő jön (igen, SSD miatt ilyen gyors), bár hangot azt nem játszik, mert ki van kapcsolva. Logitech Z323.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64673) tothjozsi96 válasza Samus (#64672) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az király!

Pedig szerintem ez mind csak tápegység kérdés, ha normális táppal gyártanák a hangfalakat, ki lehetne küszöbölni ezeket a problémákat.
Engem legalábbis baromira zavar hogy ilyen.

(#64674) Barret001 válasza tothjozsi96 (#64673) üzenetére


Barret001
addikt

Az én gépem meg erősen gerjed,amíg be nem tölt a windows.Mint amikor megfogjuk kézzel a bemenetet. Nem érdekel,mert rendesen működik.

(#64675) Panthera válasza Samus (#64672) üzenetére


Panthera
őstag

Az ilyen szerintem bárkinél előfordul, mert pl. a windows betöltés közben inicializálja a hangkártyát (vagy nem tudom mit csinál). Ez még "normális". De a telefonon pl. ha leállítom a zenét, pár mp múlva akkora durranást küld az erősítőre, hogy sajnálom.

(#64676) Dauerstage


Dauerstage
tag

Ki, bekapcsolásnál nálam is ad egy basszust a mély(Logitech). De engem nagyon nem tud zavarni.

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#64677) Sándor -P20- válasza tothjozsi96 (#64673) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nekem is voltak hasonló problémáim.
A gépben folyó adatkommunikáció különböző csiripelésként, sivításként, trillázásként kihallatszott az erősítőből. (néha mint a régi betárcsázós modem).
Aztán rejtélyes búgások, amikor éppen úgy fújt a szél... Vagy mittudoménmi volt az oka.
Villanykapcsoláskor pattanások, ha bekapcsolt a fűtés a mosógépben szintén, vagy a szomszédban bekapcsoltak valamit... A lényeg hogy elég sűrűn.
Nekem a megoldás egy optikai kimenetes külső hangkártya lett kb 10dodóért.
Az optikai kimenetet rádugtam az ezer éves kenwood erősítőm optikai bemenetére, azóta öröm és bódottág...

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#64678) Panthera válasza Sándor -P20- (#64677) üzenetére


Panthera
őstag

Az optikai átvitelnek ez az előnye, nem érzékeny a zavarokra a galvanikus leválasztás miatt.

(#64679) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Gondolkodom egy kis gányoláson, miszerint a gépem házikóját utólag feldobnám egy kis edzett üveggel.
Maga a gépház egy Phanteks Entho Pro, létezik belőle gyári tg változat is. Valaki csinált már ilyet bármilyen gépházzal? Nagyjából van elképzelésem, de érdekelnének a tapasztalatok, ha vannak. Illetve gányolnék a "nem ablakos" oldallapra belülről valamilyen hangszigetelő szivacsot, 2 oldalú ragasztóval. Kissé erősíti a &@ci hdd búgását. Milyet/honnan érdemes néznem?
Illetve felmerült az alaplap vrm hűtőborda átgányolása valami egyedi megoldásra. Hol nézelődhetek egyedi hűtők után, esetleg hogy gyártsak magamnak megfelelő méretűt?
Köszönöm előre is a tapasztalt gányolóknak!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64680) #33253120 válasza Barret001 (#64634) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem az volt a lényeg, hanem, hogy miért 3 csöves a rendszer.
Egyik csövön szűrt levegő megy a tankba, a másik az üzemanyag, a harmadik a visszafolyó.
Miért kell a levegőcső, vagyis a többi átlagos gépre miért nem kell ez a cső?
Amúgy képet kaptam, felfúrtam 19.8-ra a tankátvezetőt, beletettem egy kétcsöves gumit, és bekötöttem sima kétcsövesnek. Az extra levegőcsövet kihagytam.
Így a motor elindul, jár szépen, a hiba tényleg a régi átvezető elöregedése miatti falslevegő volt. Ha kelleni fog neki mégis a levegőcső, akkor annak csinálok majd külön átvezetőt valami tömítéstechnikai boltban kapható tömegcikkből....
De ez így alkatrész hiányában karbantarthatatlan volt eredeti formájában.

(#64681) Samus válasza chopin42 (#64679) üzenetére


Samus
addikt

Nem kell messzire menni egy jó cikkért a témában: [link]

Én is nagyon gondolkodom, hogy plexi helyett üveget csináltatok oldallapnak...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64682) tothjozsi96 válasza Sándor -P20- (#64677) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Lehet hogy vásárlok első körben egy külső hangkártyát!

Most kihúztam a jack-et a gépből és tényleg nem adja ezeket a hülye hangjait.
Köszi a tippet!

(#64683) chopin42 válasza Samus (#64681) üzenetére


chopin42
őstag

:R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#64684) #33253120 válasza #33253120 (#64680) üzenetére


#33253120
törölt tag

:D
Lábonlövès kategória.
A péterláncfűrészen most pont lenne alkatrész, miután felfúrtam a tankot.
És közben offline fel lettem világosítva, hogy a harmadik cső a tanksapkaszelepet pótolja.
De így anno ránéztem a tanksapkára, lyuk van rajta, szelepdoboz van benne, de basszus most nézve a lyuk zsákfurat/öntet, a doboz meg üres.
Ehh..... :D
Van még benne fél deci versenybenzin, szerintem tuti rálocsolom, és meggyújtom.... :D

[ Szerkesztve ]

(#64685) Barret001 válasza #33253120 (#64684) üzenetére


Barret001
addikt

Kell egy harmadik lyuk,ahol az elhasznált benzin helyére levegő áramlik.Ezt egy olyan "szelep" vezérli,ami egyirányú.

(#64686) #33253120 válasza Barret001 (#64685) üzenetére


#33253120
törölt tag

Lenyugodtam, nem lesz ezzel baj.
Két út van.
Tanksapkacsere, ha kell, akkor tankkal együtt.
Vagy beballagok a tömítéstechnikai boltba, és kérek egy anyagvastagságnak megfelelő átvezetőt, népszerű könnyen pótolható megoldással. És ezt arrébb befúrva meglesz a levegő...
Nem szoktam túlaggódni. :)

(#64687) Barret001 válasza #33253120 (#64686) üzenetére


Barret001
addikt

Picike kis alkatrész.Tankba kell egy furat,és ezt a kis dugót kell belenyomni.Befelé engedi a levegőt,kifelé nem enged semmit.Hogy ne horpadjon össze a tank üzem közben :D Lehet kapni boltban.

(#64688) #33253120 válasza Barret001 (#64687) üzenetére


#33253120
törölt tag

Elmondtam, hogy hülye vagyok a másodszakmámhoz, mert ott kb a semmit tanították, de lelkes. :D
Köszi.

Én meg futom a felesleges köröket... Viszont tanulni a szopás a legjobb, bárki, bármit mond.

(#64689) Essejó válasza Panthera (#64678) üzenetére


Essejó
veterán

Nem ilyesmire találták ki anno a leválasztó transzformátort? Mondjuk nem pont erre, de erre is jó lehet. Tegyük hozzá, hogy nem olcsó. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64690) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Fater elveszített a Makita fűkasza damilfejről egy pici alkatrészt. Ezt vajon lehet külön kapni? Vagy csak komplett damilfejet? Hátha járt már valaki hasonlóan. Köszönöm a segítséget.
Amazonon van, de nem szállítanak ide.
[link]

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#64691) Panthera válasza Essejó (#64689) üzenetére


Panthera
őstag

:K
Nálam a DVB-T jelbe is belezavar a lámpa kapcsolása. Egy 1-2 ezer forintos antenna galvanikus leválasztó segíthet ezen?

(#64692) szabifotos válasza Panthera (#64691) üzenetére


szabifotos
senior tag

TRI-Shield kábel megy a TV-hez/boxhoz? Az is probléma lehet, ha nem az...

(#64693) Samus


Samus
addikt

OFF-ba kellene tenni, mert ez most nem kókány kérdés lesz:

A konyha nagyon messze van a bojlertől (kb. 10m, és még fél collos vascső, nulla szigetelés). Az elkövetkező 5 évben biztos nem tervezem a cserét (később padlófűtést szeretnék, akkor úgyis törni kell), kellene egy jó megoldás, hogy ne "fél év" után legyen meleg víz mosogatásnál. Jelenleg kis túlzással egy kávé is lefő, míg elér a csapig a meleg. Egy kollégám ajánlott mini bojlert (10 literesek) a mosogató alá, néztem, nagy a kínálat, de nem olcsók (20 ezrestől indul, és meglepő, de a legolcsóbb az Ariston Andris, és a csillagos ég a vége). Használ valaki ilyet direkt erre a célra? Ha igen, konkrét típust is írhat, véleménnyel persze. Tehát csak rásegítésnek, áthidalásnak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64694) apezka válasza Samus (#64693) üzenetére


apezka
tag

Első ötletem nekem is egy átfolyós melegítő lett volna.
Én sosem szerettem ezeket, de a szükség nagy úr. Elég nehéz eltalálni a kellemes víz hőfokot. Megnyitod a melegvizes csapot és leégeti a kezedet, majd kinyitod gyorsan a hideget de akkor meg nagyon sok víz folyik, így elzárod egy kicsit a meleget, de akkor már hideg a víz...
De az biztos, hogy melegvizet csinál ott is ahol nincsen.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#64695) Samus válasza apezka (#64694) üzenetére


Samus
addikt

Ez tartályos cucc. Átfolyóson nem gondolkodom, mert elektromosnál nem leszek sokkal előrébb (sokkal nagyobb a tehetetlensége, mint a gázosnak), gáz miatt meg csövezni kellene, ami most nem opció. Körülbelül 15 liter vizet kell pótolni, utána odaér a meleg, és mivel a meleg ágra kötöm, nagyon újra sem kell fűteni a vizet.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64696) Essejó válasza Panthera (#64691) üzenetére


Essejó
veterán

Elképzelhető.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#64697) #33253120 válasza Samus (#64695) üzenetére


#33253120
törölt tag

Viszont így lesz egy kisboylernyi melegvized, majd egy csőszakasznyi hűvös, és azután ér oda a nagyboyler melege.

A következő festés előtt csináld meg cirkulációsra. Nem kell folyamatosan mennie, sok helyen egy nyomógomb, és egy lépcsőházi automata megoldja a forgatás, és az energiahatékonyság összhangját. :)

(#64698) Samus válasza #33253120 (#64697) üzenetére


Samus
addikt

Abban reménykedem, hogy mivel nem kell folyamatos forró víz mindig, elég a kézmelegnél picit melegebb, a lassan lehűlő vizet fel tudja melegíteni a kis cucc.

A cirkulációt bojlernél is lehet alkalmazni? Kell valami speciális cucc hozzá, a kis keringtetőn kívül?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64699) Dauerstage válasza Samus (#64693) üzenetére


Dauerstage
tag

Szia. Nálunk kis Hajdú 5l-es vízmelegítő van, gyorsan felmelegíti a vizet ez tény viszont cserébe zabál is. Szerintem ha már úgyis költeni kell akkor inkább néz valami kissebb bojlert (30-40l). Illetve igen, nehéz beállítani hogy pont jó víz follyon. Mire beállítod már utána is kell melegítenie a vizet mert kihült és kezdődik előlről. Én most fogom kicserélni egy 60l-es bojlerre (mert az van itthon plusszba). Üdv. Ja és menet közben éppen csak langyítani tudja a vizet(nem melegíteni).

[ Szerkesztve ]

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#64700) Inhouse válasza Essejó (#64689) üzenetére


Inhouse
őstag

A leválasztó transzformátor galvanikusan leválaszt, tehát pl. érintésvédelmi megoldás néhány helyen, hogy így már a fázis vezető érintése nem okoz áramütést a földhöz (padló amin állsz) képest. Audió rendszernél földhurok leválasztásra is használatos. Ahhoz, hogy a zavarok zömét kizárjuk pl. lehet szimmetrikus a rendszer (a zavarjelek ellentétes fázisban, azonos amplitúdóval jelennek meg a 2 vezetékben -ellenütem-, így az összegzésnél kioltják egymást), ehhez is jó a trafó, csak dupla tekercs kell bele. Az optikai kábel azért zárja ki a rádiós zavarokat, mert nincs vezető, amiben zavarjel indukálódhatna. Emellett persze galvanikusan is leválaszt, tehát a földhurok (búgás és egyéb zavarok) is kiesnek.
Nálam is vannak ilyesmi anomáliák, de HDMI bemeneten keresztül is zavart okoz a világítás felkapcsolása (LED-es "izzók") egy pillanatra, megáll a kép. Én a tápra (kapcsolóüzemű dugasz 230V/12V okosbox) gondolom, hogy azon keresztül suhan be a tüske, ami megakasztja a rendszert. Nem volt időm még vele foglalkozni.

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.