Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) Inhouse válasza blp85 (#86000) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahha, az elsőre!!! Köszi! A másik azért durva lenne... :)
Ez az alsó sín párban lenne?. bal és jobb? Meg így 25kg?

Üdv Inhouse

(#86002) Inhouse válasza Inhouse (#86001) üzenetére


Inhouse
őstag

Bár, most hogy jobban nézem, az L alak alsó síkjában nincs felfogatási lehetőség, tehát ez is csak oldalfalra rögzíthet? :F

Üdv Inhouse

(#86003) razorbenke92 válasza Inhouse (#86002) üzenetére

Szia!

Támadt egy ötletem, és ki is próbáltam, mert vannak itthon éppen cuccok. Közben támadt egy másik is:

A: Golyós fiókcsúszó. Azt amelyiket oldalról nem tudod megfogni, azt simán rögzítheted lentre. A végében van hely egy furatnak és csavarnak, amivel lefogd élére állítva. Egy elég, a párhuzamot úgyis tartja majd a "fiók" miatt. [kép]

B: Kipróbáltam mekkora terhelést bír tengelyiránt. Mert ezt akár le is fektetheted a fióklap alá. Ráraktam egy csík lécet, és ráálltam (100kg). Majdnem elzakóztam olyan szépen csúszott még a súlyommal is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#86004) Inhouse válasza razorbenke92 (#86003) üzenetére


Inhouse
őstag

Ilyet raktunk a mostani konyhafiókokra mi is.
Azt mondod, hogy lapjára is felrakhatom és kész? Hmmm...így is jó lenne... Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#86005) Essejó


Essejó
veterán

Urak!
A konyhai radiátor van a strang végén és kb csak a feléig melegszik fel. Gondolom kevegös. Egy ilyen van a végébe szerelve: link
Ez hogy működik mert hiába forgatom a fehér bizbaszt semmi levegő de még víz sem távozik?
Bocs most a képen látom, hogy valami van a közepén, lehet azt kéne csavarnyúzóval nyitni zárni? Szűk ott a hely, nem láttam oldalról. Vagy kapható hozzá valami spéci nyitó elem?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86006) NeoPampalini válasza Essejó (#86005) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Simán csavarhúzóval nyitható/zárható, ahogy írtad. :D

(#86007) Dani_kp válasza Essejó (#86005) üzenetére


Dani_kp
őstag

A műanyag bizbaszból fog spriccelni a víz, de magát a középén lévő csavart kell megnyitni egy csavarhúzóval.

https://ingatlan.com/33821564

(#86008) lemmy71 válasza Essejó (#86005) üzenetére


lemmy71
őstag

Légtelenitő kulcs vagy régi (lemezjáték) egér felhúzó kulcs, ha még emlékszel rá :DDD

(#86009) Essejó válasza lemmy71 (#86008) üzenetére


Essejó
veterán

Csavarhúzó megoldotta. Sok levegő majd pici víz távozott. Majd 2 percig sziszegett.
A fürdőszobai lesz vicces ha egyszer azt kell légteleníteni, nincs 2 cm a csavar és a fal között.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86010) Essejó


Essejó
veterán

Gond van a fűtéssel. link
A két tekerőke közt alul lévő narancssárga lámpa villog. Viszont se melegvizet se fűtést nem indít. Előzmény, a konyhai radiátor légtelenítése. A vízcsap rá van nyitva, ergo tudná magát tölteni ha kevés lenne a rendszerben a víz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86011) cinemazealot válasza Essejó (#86009) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a fehér műanyag miatt nagyon nem férsz hozzá, azt akár le is törheted, normál működés közben úgysincs különösebb szerepe, csak légtelenítéskor, hogy a levegő utáni első csöppek merre csurranjanak. Oldalról pedig egy megfelelő méretű villás kulccsal hozzá tudsz férni a fém csavarfejhez.

#86010 Essejó
Szerintem a légtelenítéstől lecsökkent víznyomás. Nyomásmérő van a fűtéskörön? Te manuálisan tudsz rátolni egy kis plusz vizet? Az én kazánom 0,2 bar alatt adja fel a küzdelmet. Ilyenkor mindig rányomok egy kicsit a vízhálózatból, így 0,5 bar környékén magához is tér. Ha nem tenné, esetleg indítsd újra a kazánt.

[ Szerkesztve ]

(#86012) Flowtation válasza Essejó (#86010) üzenetére


Flowtation
őstag

Mennyi a nyomás? Biztos, hogy magát töltené a kazán? Nekem két csap van a töltőcsövön, a régi is úgy volt. Lehet, hogy a kazán alján ha felnyúlsz, ott is van egy csap belül amit meg kell nyitni. De szerintem ilyen nincs, hogy nyitott állapotban van folyamatosan a töltő csap. A rendszerben van 1-1,5-2 bar, a vizvezetékben pedig 4-5 is akár.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#86013) alcsa válasza Essejó (#86010) üzenetére


alcsa
senior tag

A kepen nem latszik a legjobban, de szerintem a nyomasjezlo nincs a zold savban. Ahogy mondtak elottem is, a kazan alatt is van egy csap, azzal toltsd fel, es utana zard el.

(#86014) Keef_Lee válasza Essejó (#86010) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szerintem is az a probléma, hogy kevés a rendszerben a víz és így nincs meg a nyomás.Nálam más típusú kazán (Ariston) van, de 0,7 (nyitotta rendszer, hogy a vegyes tüzelésű kazánt is lehessen használni) a hidrosztatikus nyomás. Ott még OK. Ha légtelenítek, akkor lejjebb megy a nyomás és már reklamál, ezért utána fel kell töltenem, amit alulról benyúlva egy csappal kell megtennem.
Szerintem nem lehet a töltő csapod folyamatosan nyitva.

(#86015) Essejó


Essejó
veterán

Annyit elértem, hogy nyomva tartva a resetet kikapcsoltam, elszámoltam 15ig, még mindig nyomva a resetet vissza kapcsoltam, még 10ig számolva elengedtem a resetet . A nagy sérga világít a fűtés elindult, HMV viszont továbbra is csak épp langyos. A höfok jelző 40 től 80 ig szép sorban kigyullad és kezdi elölről
A töltő csapra rákeresek, ránézek

Lehet az nem a töltő csap, hanem egy Y csap, a HMV és a mosógép kapja onnan a vizet

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86016) Keef_Lee válasza Essejó (#86015) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ezek a kazánok modulálják a lángot. E nagyjából azt is jelenti, hogy konkrétan a használati melegvízhez pl., ha nem kell annyira nagy láng, mert pl. tároló is van mellette, akkor tudja azt lejjebb venni. Ezt azért írtam, mert akkor nem tud modulálni normálisan és az az ingadozás a jelenség, amit írtál, hogy változik a hőfok, ha levegős.
(Még van, amikor feltöltés után is kell egy "légtelenítő" funkciót a kazánon a menüben elindítani.)

(#86017) Essejó


Essejó
veterán

Hol kéne ott és milyen csapnak lenni? link
A nyimás jelző link
Már van HMV is

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86018) Flowtation válasza Keef_Lee (#86014) üzenetére


Flowtation
őstag

Miért írjátok többen is, hogy nyitott a rendszer azért, hogy a vegyest is lehessen használni? Nekem zárt van és van vegyes kazánom is, nem tapasztaltam hibát. No offense, tényleg nem tudom.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#86019) Keef_Lee válasza Flowtation (#86018) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Mert túlfűtéskor nem kifut a bableves, hanem szétnyomja valahol, ha zárt... :)

(#86020) Keef_Lee válasza Essejó (#86017) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nálam az Aristonnál így van:https://youtu.be/MqocT1Cyqj8?t=14

(#86021) Barret001 válasza Flowtation (#86018) üzenetére


Barret001
addikt

A gázkazánok igényelnem bizonyos rendszer nyomást,amit a hagyományos nyílt rendszerű (kiegyenlítőtartályos) megoldás nem képes biztosítani. Ennyi a különbség. A gázkazán a kényes pont.

(#86022) Flowtation válasza Barret001 (#86021) üzenetére


Flowtation
őstag

Na várj, kiegyenlítőtartályos, azt írod. Az a membrános, egyik végén szelepes fali tartály, arra gondolsz? Mert akkor nekem is nyílt van. :) De én úgy tudtam, attól ez még zárt, nyílt az olyan, ha a padláson van egy víztartály, ami nincs lezárva.

#86019Keef_Lee
Nekem raktak fel biztonsági szelepet, közvetlenül a vegyes kazán előremenőjére.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#86023) Barret001 válasza Flowtation (#86022) üzenetére


Barret001
addikt

Nem,lehet hogy rosszul írtam. Arra gondoltam,ami a padláson van,és az elpárolgó vizet pótolja. Ez a nyílt rendszerű,mert csak a vízoszlop nyomása van a rendszeren.Nem túlnyomásos.

(#86024) lemmy71 válasza Barret001 (#86021) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez amit Essejó is linkelt egy régi típus, 15 - 20 évvel ezelőtt ezeket a kombi típusokat nyomatták (Dég-colibri, Beretta, Ariston stb.) Ezeket még hidba lehet kötni, így nyitott rendszereknél is használható. Annó az ÉTI nyitott rendszeres kazánok kiváltására tökéletesek voltak, persze új zárt rendszerben is. Nekem is hasonló van, ezért "vágom" ezt :DDD
Amúgy van spéci pipa kulcs is a fal közeli légtelenítéshez.

(#86025) Satyricon


Satyricon
addikt

Tákolás felső fokon:

Van egy bőr irodai székem, aminek a combtámasza mindig lefittyent, illetve az egész teljesen ki volt ülve. Fogtam a frissen kimosott cica plédet, és gondoltam, inkább az én szexy hátsómnak legyen kellemes, mint a macskának, aki egész nap heverészik a kedvenc pihe-puha kanapénkon...
Szóval felcsavartam a cica plédet, megrögzítettem széles ragasztószalaggal, majd kétoldalú ragasztóval beleragasztottam a szék aljába, majd ráhajtottam a bőr párnát. Az óta is keresi a párom, de sajnos én nem láttam sehol... :DDD ;]


Tudom nem túl szép látvány, de nagyon kényelmes lett. Nem mellesleg ide illő :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#86026) Essejó válasza lemmy71 (#86024) üzenetére


Essejó
veterán

Szóval hol találok erről a tipusról bármit is a neten? Vagy hogy tudnám azonosítani, hogy milyen tipus konkrétan. Egyébként tuti zárt rendszerű, ugyanis megy lefelé egy flexi cső amin van egy narancssárga gömböc, de a cső és a kisgömbö egyuttes hossza kevés, és hogy ne lógjon, igen topikhűen egy a szájával a padlóra fordított 850 grammos tejfölös vödörrel van alátámasztva.
Egyébként meg megint villog az a bizonyos narancssárga lámpa. Tehát tuti kéne bele valahogy vizet tennem. A kérdés továbbra is az, hogyan.
Mondjuk végszükség esetén a tulajt is megkérdezhetem, de ki tudja miért a lányomból még nem sikerült a telefonszámát kinyernem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86027) 7Sony7 válasza Essejó (#86026) üzenetére


7Sony7
addikt

Szokott ezeken lenni egy hidegvíz betáplálás, azon egy csap, aztán ennek a folytatásában egy másik csap, az már a kazánon. Nézd meg a nyomásmérőt, mennyi van most benne. Ha a nyomásmérőn van zöld tartomány, benne van most, vagy nincs?

-

(#86028) leweegee válasza Essejó (#86026) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ott azzal a fekete műanyag csappal tudod felnyomni, kinyitod amíg a nyomásmérő1,4- 1,7 körül nem mutat.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#86029) Essejó válasza leweegee (#86028) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi meglett! Olyan 1,7 körülre töltöttem. Meg is szünt a villogás, van HMV, gondolom a fűtés is megy majd.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86030) leweegee válasza Essejó (#86029) üzenetére


leweegee
aktív tag

Menni fog az, ha mégse resetelni kell. Amúgy ez nem Bosch kazán :F

Ne nőj fel! Csapda!

(#86031) Essejó válasza leweegee (#86030) üzenetére


Essejó
veterán

A felirata szerint Vailant link
Egyébiránt kinézetre pepita azonos.:F

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86032) leweegee válasza Essejó (#86031) üzenetére


leweegee
aktív tag

Igen láttam, ezért is kérdeztem rá, lehet rémeket látok de olyan mintha valaki valamikor kummantott volna, és vaillant árban adott volna el egy bosch-t... De ha működik végülis mindegy. :R

Ne nőj fel! Csapda!

(#86033) lemmy71 válasza Essejó (#86031) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy kaptafára készülnek ezek csak a név más :DDD olyan mint anno a DégColibri és a Beretta, hitvány hulladék mindkettő :W
Ahogy nézem ami neked van, az meg már török gyártmány. Ha jól emlékszem, a régi típusok zöld gombbal a sváboknál készült. Na de mindegy, lényeg hogy működjön 🔥

(#86034) Essejó válasza leweegee (#86032) üzenetére


Essejó
veterán

Albérletben van...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#86035) leweegee válasza Essejó (#86034) üzenetére


leweegee
aktív tag

Akkor főleg mindegy. :D Csak mint érdekesség említettem, hogy semmi nyoma az interneten ilyen fajta vaillant kazánnak. Olyan mintha valaki átcimkézte volna, amivel nyilván semmi baj, hisz működik, csak ha keresel hozzá manualt jól megszívod.

Ne nőj fel! Csapda!

(#86036) blp85 válasza leweegee (#86035) üzenetére


blp85
aktív tag

Nálunk Sanuier Duval van, amikor keringető szivattyút cseréltek benne, akkor megkérdezték, hogy a gyárit rakják bele, vagy a Duvalnak egy másik típusához valót, ami dettó ugyanúgy jó, csak fele annyiba kerül.
Később megtudtam, hogy gyakorlatilag földrajzi helyzettől függ, hogy ugyanazt a kazánt hogy nevezik

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#86037) B_I_G válasza Inhouse (#85999) üzenetére


B_I_G
tag

billentyűzet tartó , csak át kell fordítani az L vasakat.

(#86038) Inhouse válasza B_I_G (#86037) üzenetére


Inhouse
őstag

Köszi, valóban!

Üdv Inhouse

(#86039) gyulank


gyulank
addikt

Lehet, hogy ide jobban illik a VGA tartós ötletváróm.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#86040) macilaci78 válasza gyulank (#86039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Finom glett megáll a résekben, lehúzod, lecsiszolod simára és mehet rá a matt fekete festék. ;]

Egy cserplécet beszabsz, ami alul, felül befeszül, középen a VGA vonalában kikönnyíted és megtartja a nyákot. Esetleg rossz gumibelsőből ragasztasz rá talpat a rezonancia végett, süllyesztett fejű csavar feje meg elfér az oldallap takarásában.

M6 menetes szál alul, felül beragasztott körmös anyákba behajtva, közte meg nagy fejű csavarok fogják közre a VGA nyákját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86041) Phülöp válasza macilaci78 (#86040) üzenetére


Phülöp
addikt

.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86042) Phülöp válasza macilaci78 (#86040) üzenetére


Phülöp
addikt

Libabőrös lettem, ahogy olvastam. :C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#86043) gyulank válasza macilaci78 (#86040) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom milyen résekre gondolsz, de akkor már inkább ki kéne önteni az egészet mint a teljesítmény ellenállásokat. Házilag lehet rá égetni porcelánt kint szabad tűzön?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#86044) lemmy71


lemmy71
őstag

Van ennek valami értelme használt már valaki ilyet?. Vagy a mosógépben meglévő beton kocka mellé, öntsek még egy mászsa cementet :D

(#86045) macilaci78 válasza gyulank (#86043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt írta, nagyon lyukas. Az előlap lyuggatott lemez, azt valahogy ha tömíti, akkor megszűnik a hely, ahol a por bejut a házba.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86046) macilaci78 válasza lemmy71 (#86044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Háztartási gépes topikban kérdezz rá!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#86047) gyulank válasza macilaci78 (#86045) üzenetére


gyulank
addikt

De olyanra gondoltam, ami a hideget be, a meleget, és a port csak kiengedi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#86048) alcsa válasza lemmy71 (#86044) üzenetére


alcsa
senior tag

En raktam a mosogep ala, mert neha elcsuszott :).

(#86049) lemmy71 válasza alcsa (#86048) üzenetére


lemmy71
őstag

És ért valamit :U

(#86050) DeFranco válasza lemmy71 (#86044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom konkrét típus függvénye is, de ha rendesen ki van vízszintezve a gép, rendben vannak az alkatrészei (nem lóg a dob, jó a lengéscsillapító, stb.) és rendesen van megpakolva, akkor nem kellene szükséges legyen.

Hozzáteszem, hogy valószínűleg konstrukció függő is, nekünk a 10 éves whirlpool cseréjekor megjegyezték a hórukkemberek, hogy kb. fele a súlya mint az új gépnek, pedig amúgy méretre, kivitelre azonos gépet vettünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.