Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) do3om válasza Barret001 (#65686) üzenetére


do3om
addikt

Éjszakai áramon nem kapcsol be nappal csak néha, ilyen 4-5ig meg hasonló időkben és csak rövid ideig. Ha nappal kihasználod a meleget csak este fogja visszafűteni. Ritkán van is vele gond, be lehet rakni egy kapcsolót ami el kézzel váltasz a kettő között ha nincs melegvized.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65702) macilaci78 válasza do3om (#65701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az nem éjszakai, hanem vezérelt, naponta 8-10 órában ad áramot, amit két felé oszt el egy napon. Másrészt csak fix bekötésű eszközök mehetnek rá, az említett kapcsoló kimeríti a szerződésszegést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65703) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Szakik, kellene segítség.
Van 2db lámpám, 18650-es, stb ez most nem lényeg. Viszont a gond, hogy zöld ledek vannak benne, ezeket házilag ki lehet cserélni hideg meg melegfehérre? honnan tudom milyen led is kell bele?

(#65704) Thorus válasza EXIEZ (#65703) üzenetére


Thorus
aktív tag

Valami kép jól jönne lámpáról a könnyebb barkács ötletek kitalálására.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#65705) EXIEZ válasza Thorus (#65704) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Na majd ha ténylegesen nálam lesz dobok fel képet.

(#65706) Inhouse válasza EXIEZ (#65703) üzenetére


Inhouse
őstag

A 18650 az nem lámpa, hanem LiIon akku cella, abból is lehet benne több sorba/párhuzamosan kötve, így nehéz lesz, nem kerültünk közelebb. Milyen lámpa az, amiben zöld LED-ek vannak? :) A zöld és fehér LED-ek nyitófeszültsége között elég nagy különbség van. A fehérnek magasabb feszültség kell.

Üdv Inhouse

(#65707) macilaci78 válasza Inhouse (#65706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És az akkupakk típusa, feszültsége pont független attól, hogy a driver milyen feszültséget ad a lednek. Amúgy van ám elemlámpa topik is, ahol jó eséllyel meg tudják mondani a kért adatokat.
A csere onnan már egyszerű, kiforrasztod a régit, be az újat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65708) Reggie0 válasza EXIEZ (#65705) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg ha megmondod a tipusat, neten csak van rola valami.

Ha mazlid van es nagy a zold nyitofeszultege, akkor feher ledet mar lehet talani 2.8V-os nyitofesszel is, az tobbnyire jo lesz a 18650-hez.

[ Szerkesztve ]

(#65709) EXIEZ válasza Reggie0 (#65708) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ilyen lámpa
nem tetszik ez a zöld szín, hidegfehérben pl sokkal jobb lenne.
csak megrendelném a ledet hozzá, pontosan nem tudom milyen kell viszont.

Inhouse: Azért tisztában vagyok vele mi az a 18650, azt arra írtam hogy nem AA vagy AAA lámpa, hanem 18650 cellás. de fentebb a link hogy milyen.

Maci: de ez a gány topik, ott lehet nem tákolnak csak veszik az újat.

[ Szerkesztve ]

(#65710) Reggie0 válasza EXIEZ (#65709) üzenetére


Reggie0
félisten

Cree XP-E2 Green LED. Ezt kell lecserelni. 3.2V-os. Ugyan ebbol a tipusbol a fehernek a nyitofeszultsege kisebb, szoval szerintem gond nelkul at tudod cserelni.

Adatlap 3. oldal: [link]

Kb 450ft netto egy led.

[ Szerkesztve ]

(#65711) EXIEZ válasza Reggie0 (#65710) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Hol annyi?
ilyesmi nem jó bele?
[link]

(#65712) Reggie0 válasza EXIEZ (#65711) üzenetére


Reggie0
félisten

Digikeynel.

Lehet jo bele, a muszaki rajzokat ellenorizd le, hogy befer-e a helyere es hasonloan vetiti-e a fenyt.

(#65713) lemmy71 válasza EXIEZ (#65709) üzenetére


lemmy71
őstag

Tessék [itt van] de ez közel annyi mint egy komplett lámpa, vagy vegyél Cree XM-L2 ledet és cseréld ki.

[ Szerkesztve ]

(#65714) do3om válasza macilaci78 (#65702) üzenetére


do3om
addikt

Na jó akkor az, de az is valahogy az olcsóbban kapott áramhoz tartozik nem?
Nekem nincs kapcsoló csak a villanyszerelő kollégámnak, de viztos nem tudja mit csinált. :DDD ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65715) Essejó válasza EXIEZ (#65709) üzenetére


Essejó
veterán

Ez vadász lámpa, azért zöld a fénye, mert az állatok nem érzékelik a zöld fényt, szemben az emberrel. Vegyél inkább fehér fényűt. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65716) forest_ns


forest_ns
tag

Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam, bedobom ide, hátha...

Megfakult, napszívta könyvgerincet mivel tudnám visszaélénkíteni.

(#65717) fonok87 válasza forest_ns (#65716) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hát, szerintem csak rengeteg türelemmel, kézügyességgel, meg valami jó minőségű festékkel. Az a baj, hogy az UV-fény lebontja a festékben a színezőanyagot, azért fakul meg, és ezt semmilyen csodaszerrel nem lehet visszafordítani.

Truss me, I'm an engineer.

(#65718) forest_ns válasza fonok87 (#65717) üzenetére


forest_ns
tag

Köszönöm válaszod.

(#65719) Tothg86


Tothg86
tag

Sziasztok
Frissen vásárolt ingatlanunkban a riasztó rendszerben a tűzjelző állandóan tüzet jelez. Így be sem tudom élesíteni a riasztót. Próbáltam resetelni, kifújni a port a füstérzékelőből, semmi. Riasztóst egyet nem találtam aki vállalná. Szerintetek ki lehet kötni a füstérzékelőt, vagy a rendszer már úgy lehet összelőve, hogy keresse a jelet? Jobb ötletem nincs, mint hogy kiveszem a rendszerből a füstérzékelőt

(#65720) Met válasza Tothg86 (#65719) üzenetére


Met
nagyúr

Milyen rendszer és merre vagy helyileg?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65721) macilaci78 válasza Tothg86 (#65719) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy értelmes riasztónál akár menüből ki lehet venni az egyes szenzorokat, zónákat. Anno nálunk a kültéri szirénát vették le a homlokzat átalakítása miatt és pamaszkodott rá a rendszer...
A tűzjelzőnek is van egy élettartama, lehet, azt kéne cserélni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65722) Tothg86 válasza Met (#65720) üzenetére


Tothg86
tag

Premier a neve, ránézésre jó régi. Győr
@macilaci78 - Próbáltam, menüben nem találtam, talán area között, bár az külön gombok alatt van. Reggel megpróbálom, most nem verem fel a gyerekeket inkább :D
Arra panaszkodik, hogy a fedél szabotázst észlel.

[ Szerkesztve ]

(#65723) Met válasza Tothg86 (#65722) üzenetére


Met
nagyúr

A fedél szabotázs az nem tűz jelzés szerintem.
Szedd le a fedelét.

A központ dobozán és a kültéri sziréna dobozán érezhet szabotázst.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65724) Tothg86 válasza Met (#65723) üzenetére


Tothg86
tag

A kijelző alapbol írja mindig a tuzjelzest. Plusz amelyik mozgás érzékelő mozgást érez. A menuben hibakodok alatt találom a fedél szabotazst

(#65725) draco31


draco31
veterán

Sziasztok!
Nem igazán találok topicot a kérdésemnek, talán ide illik, ha nem akkor bocsánat.! :B
Szóval fater szeretne egy oszlopos fúrót egy ideje. Nagyon hobbi célra lenne, a kézi fúrója 40 éves azt hiszem, szóval nem 24 órás műszakban lenne használva. Emiatt nem is akarok nagyon drága gépet venni.
Vaterán látok most 33e-ért ParkSide PTBM 500 E5 masinát, új 3 év gari, ehhez van satu is, 5000 eladás feletti eladó. Ezt a típust ilyen hobbi célra szabad-e?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65726) Met válasza Tothg86 (#65724) üzenetére


Met
nagyúr

Szedd szét a tűzjelzőt mert lehet szét van csúszva valahol.
A fedél szabotázs az nem korábbi esemény? Nem tudod törölni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65727) Tothg86 válasza Met (#65726) üzenetére


Tothg86
tag

Korábbi, mert átszerelte a távfelügyelet embere rádiós kommunikációra. Rését után azonnal visszajön a tűzjelzes es a fedel szabotazs is.
Megnezem a fedelet es a fustjelzot, csak ugye rogton vinnyog mindkettore

(#65728) Met válasza Tothg86 (#65727) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a távfelügyelet piszkálta akkor miért nem hívod vissza?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65729) Tothg86 válasza Met (#65728) üzenetére


Tothg86
tag

Elutasító unszimpatikus banda, de nem is szenvedek vele, kicsit befenyítem őket. Azért köszönöm a segítséget.

(#65730) Samus válasza draco31 (#65725) üzenetére


Samus
addikt

Magas összeget tennék rá, hogy a sümegi nyitási akcióról való, akkor 20k pénzért dobálták őket. Ha így van, már csak azért is a Hect gépet venném 29 ezresért...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65731) draco31 válasza Samus (#65730) üzenetére


draco31
veterán

Nézegettem, de ehhez még akkor vennem kellene külön satut is ha jól látom. Úgy meg már drágábban jövök ki a dologból. Ez egyébként a vatis eladás, 9db van neki.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65732) Samus válasza draco31 (#65731) üzenetére


Samus
addikt

Ezzel csak annyi a baj, hogy Parkside terméket hivatalosan csak a Lidl forgalmaz, a kolléga, vagyis cég ÁFÁs számlával adja, viszont a Lidl, ha cégként vásárolod, csak egy év garit ad.

Én rád bízom, de tuti nem vennék ilyen hiénáktól semmit. A bolti ára ennek kb. ennyi, mint amennyiért hirdeti. Nekem nagyon gyanús, hogy a sümegi akcióból húzta be, vette meg más elől, hogy haszonnal tovább adja.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65733) draco31 válasza Samus (#65732) üzenetére


draco31
veterán

Okés, akkor nézelődök tovább.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#65734) macilaci78 válasza Tothg86 (#65722) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, adminként kell belépni a menübe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65735) lemmy71 válasza draco31 (#65733) üzenetére


lemmy71
őstag

Pont a múltkorában néztem, az alin is olyan 35 körül vannak satuval a hasonló teljesítményű oszlopos fúrók. Ha azt a garanciát kapod mint ha a lidl ben vennéd, akkor nem jársz rosszul a parksidével.

(#65736) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Létezik az hogy egy Makita ga9060R sarokcsiszóló meg eszi a szénkefét? Egy gyémánt beton vágó félig le kopott vídiával. Ennyi volt amit használtam. Kb 20 méter beton, 30 méter tégla vágás.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65737) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Egy régi satut próbálok felújítani, volt rajta egy lyuk(furat) ami nagyon ovál volt.
Behegesztettem.
Most meg olyan kemény, hogy semmilyen fúró nem viszi. Semennyire.
Mi a bréket lehet vele kezdeni?
Menet is kellene bele majd.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#65738) lemmy71 válasza dewil666 (#65736) üzenetére


lemmy71
őstag

Létezik :K és örülj hogy csak a szénkefét ette meg ;) Ha pont úgy veri a port akkor hamar tönkre megy, nekem mindig van tartalék szénkefe a polcon a nagy makihoz. Amikor betont vagy téglát cserepet vágsz néha közben fújd ki kompresszorral. Anno derecskére hordtam javíttatni a makitákat, a főúton volt egy kis márkaszerviz korrekt megbízható cég, nem tudom hogy még létezik e, 25 éve voltam ott utoljára ;]

(#65739) lemmy71 válasza csabulaxi (#65737) üzenetére


lemmy71
őstag

Melyik részét hegesztetted a satunak, csak azért mert egy igazi satu öntvényből készül (csak az orsó acél) és annak öntvénypálca kell, plusz vörösre fel kell melegíteni hegesztés előtt :K Véletlenül nem élkefém pálcával hegesztettél, mert az bitang kemény, olyannal hegesztik fel az ekék éleit, de az is fúrható, arra én kobaltos fúrószárat szoktam használni.

(#65740) dewil666 válasza lemmy71 (#65738) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a választ!
Az jó régen volt :)
Nekem meg egy ugrásra lenne.
Amúgy ezzel a problémával lehet gariztatni? 4 hónapos a gép.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65741) lemmy71 válasza dewil666 (#65740) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha alaposan kifújod hogy ne látszódjon a téglapor akkor megtudod gariztatni, de nem ér annyit az egész hogy egy hónapig piszmogjanak rajta. Én tavaly vettem ezer forint alatt volt egy pár szénkefe hozzá, nézd meg derecskén ha arra jársz. Most nézem a googlen még meg van a bolt, régen egy kis paraszt házikóban volt a cég, úgy látom fejlődött az évek alatt. [Boros Sándor Makita - Hitachi Kereskedés és Szerviz]

(#65742) csabulaxi válasza lemmy71 (#65739) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Hiányzott az egyik pofa, ott a lyukak voltak szarok, az egyiket fel tudtam menetelni 8-asra, de a másikban az sem volt jó. Így azt a lyukat hegesztettem be. Simán csak tele nyomtam.
Lidl-es porbeles hegesztővel, ráadásul azzal huzallal amit adnak hozzá gyárilag.Másom még nincs hozzá.

Na azt nem viszi az aranysárga fúró sem.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#65743) dewil666 válasza lemmy71 (#65741) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen :R
Még útba is esik :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#65744) lemmy71 válasza csabulaxi (#65742) üzenetére


lemmy71
őstag

Értem, a satunak az a része öntvény, az a porbeles hegesztőd mezei acélhoz és nem pedig öntvényhez való. Lehet hogy még ki is tudnád ütni amit belehegesztettél, amúgy azt a hegesztést egy cobaltos fúró vidáman kiviszi, lehet kopott a fúrod és az hogy sárga egy fúró az még nem azt jelenti hogy cobaltos is :N Menetjavító perselyt kellet volna használnod, van már kis millió fajta, kisebb [készletek] már elég olcsón beszerezhetők.

[ Szerkesztve ]

(#65745) csabulaxi válasza lemmy71 (#65744) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Egy ilyen készletból a sárga fúrókból, vadiújjal próbáltam, oszlopos fúróval.
Meg sem nyikkant.
A kiütést kétlem, flexelés után tök sima a felület.
A pofák (helye) mellett ujjnyi hiány volt, azt simán kitöltötte a hegesztő, simára flexelve, szép felület , nem esett ki a helyéről.

Holnap azért veszek cobalt fúrót.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#65746) lemmy71 válasza csabulaxi (#65745) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez egy jó hobby fúrókészlet és ennyi. Fektesd fel a pofát hogy egyenletesen felfeküdjön és akkor szerintem kitudod ütni, mivel a sima acél hegesztés lepattan az öntvényről.

(#65747) Sándor -P20- válasza csabulaxi (#65745) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Szerintem csinálj egy új pofát, és a rögzítő furatokat tedd oda, ahol meg tudod fúrni a satut.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65748) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Először is, nem biztos, hogy jó helyre írok, de szerintem ide jobban illik a kérdés, mint a lakásfelújító-szerelő topikba.

Szóval az a helyzet, hogy nyáron vettünk egy kutyát és mivel kint van tartva, télre szeretnék neki valami jó meleg házat csinálni.
Ehhez szeretnék ötleteket, tippeket, hogy hogyan tudnám jó melegre csinálni, milyen anyagokból lenne jó építeni. Illetve ha valakinek van esetleg konkrét kész terve, leírása, azt is szívesen fogadom. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#65749) r0by válasza hentes555 (#65748) üzenetére


r0by
addikt

Valamelyik nap bedobta nekem a youtube. :)

(#65750) csabulaxi válasza r0by (#65749) üzenetére


csabulaxi
senior tag

13 éve 90%-ban ilyesmit építettem a kutyámnak.

A raklap, a szindely ingyen volt, de az OSb lapokat, a hungarocell lapokat, a csavarokat, a cserépléceket és a zongora pántot meg kellettvennem, így akkor kb. 25-27 ezer forint lett a vége.
-raklap, ráterítettem hőtükör fóliát, mint amit a radiátorok mögé ajánlanak.
-osb, erre körben a szegélyén cserépléc, az 5*3 cm
alulra, felülre élén a cserépléc, így ott 5 cm-es hungarocell ment bele
-oldalra én kívülre is osb lapokat tettem
-így oldalt lapra a cserépléc, így ott 3 cm a szigetelés
-a paneleket összeillesztettem, mivel a szélein belül a cserépléc, jó masszívan összefacsavaroztam.
- a tetőt zongorapánttal tettem nyithatóvá
teteje zsindely

érdemes úgy készíteni, hogy legyen benne szélfogó
az ajtó mindig nézzem a lakás bejárati ajtajára!

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.