Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) do3om válasza fraba (#65297) üzenetére


do3om
addikt

Cseréld mindenhol ha már szétszedted, ne csak amit rossznak látsz.
Csavarra üss rá kalapáccsal, azért rendesen ne csak kopp-kopp, attól utána megindul ha szerencséd van.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65302) Essejó válasza #10726912 (#65298) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a hangfalra kell szerelni, aztán a bütyköt lenyomva a drót becsúszik a bütyök elengeded és a drót rögzül.
Több féle vn belőle: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65303) Inhouse válasza Essejó (#65302) üzenetére


Inhouse
őstag

Tartok tőle, hogy egy átlag felhasználó sincs odáig ezekért a olcsó műanyag csíptetős csatlakozókért, hát még a vájtfülű kérdező.

Üdv Inhouse

(#65304) #33253120 válasza #10726912 (#65298) üzenetére


#33253120
törölt tag

Megblankolod. Fellazítod a sodratot. Szemből egymásba tolod a két sodratot, és kötegelővel rögzíted.

(#65305) #10726912 válasza #33253120 (#65304) üzenetére


#10726912
törölt tag

Adtál egy jó ötletet, nagy vagy :C :R Van oldható kötegelő... :U Ha azzal szoritok össze két fél pvc csövet, védve is lesz...Na ez lesz a hájend gány :DDD Ha elkészül, megosztom, kösz mindenkinek a segitséget (a ruhacsipeszt is ;] :D )

(#65306) mephi666 válasza #10726912 (#65305) üzenetére


mephi666
nagyúr

8éve lakást újítottunk fel asszonyéknál, nagyszobába teljesen körbe kellett vinni az utp-t... letettük a padlószőnyeget, körbe szép kábelcsatornás díszléc, ahogy kell... iszogattunk, nem sajnáltuk az fbs-t a díszléc alól, hogy tutira fennmaradjon... frankó sarokelemeket is raktunk mindenhova... eljutottunk oda, hogy húzzuk be az előre felszerelt kábelt: izé, a csatlakozó a sarkokban nem fog átmenni, pót csatlakozó meg szerelőfogó nincs :D nekiültem sörrel, szikével, szigszalaggal, elnyisszantottam a kábelt, behúztuk körbe kétoldalról és nekiálltam szépen toldozgatni... a keletkezett gumó ma is ott van valahol a csatornában :D (azóta lett gigabites net, az nem ment át rajta, húztam be másik kábelt routertől gépig teljesen más útvonalon és erre már utólag tettem csatlakozót... elmaradt itt már a gány)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65307) Essejó válasza Inhouse (#65303) üzenetére


Essejó
veterán

Átlagfelhasználó? Vájt fülű kérdező? Aki kiszedi a hangváltót a hangfalból? Mert úgy jobban szól? Ehhez képest ruhacsipesz meg egymásba tekerve a kábel és gyorskötözővel rögzítve? Értem én, hogy gány topik, de akinek a leghalványabb fingja sincs a hifiről vagy csak simán az elektronikáról az legalább hülyeséget ne mondjon. Egyébként ezek teljesen hivatalos gyári hangfal csatlakozók, megtalálhatók a gagyitól a legdrágább hangfalakig, na az utóbbiak esetében a szorító felület már lehet akár aranyozva van, de a sima rezes is teszi a dolgát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65308) #10726912 válasza Essejó (#65307) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hsz-edből lejön, hogy halvány fogalmad a hifiről. A hangváltót sem szedem ki, tehát halvány fogalmad az értő olvasásról. Hallgasd a gyári sz.r csatlakozókat. Egészségedre.

[ Szerkesztve ]

(#65309) Essejó válasza #10726912 (#65308) üzenetére


Essejó
veterán

Ja nem, csak a panelját, és az alkatrész lábakat forrasztod össze, ez nekem ekvivalens.
Mondjuk bírom az optimizmusod, gondolom 1000 %-ig meg vagy róla győződve, hogy jobbat gányolsz a sufniban mint amit pl a Revox épít.

Persze van nem csak ilyen xar gyári hangfal csatlakozó, hanem az igazán vájt fülűekre tervezett is. :)

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65310) #10726912 válasza Essejó (#65309) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nagyon szivesen várlak egy meghallgatásra, 20 éves elő-végfok, használtan beszerzett kábelek, Canton belépő kategóriás dobozok,
kis módositgatással, semmi csicsa. Ha utána is úgy gondolod, hogy semmit nem értek a hifihez, akkor nem fogok rajtad nevetni, elkönyvelem, hogy nem vagy vájtfülű és azért irsz ilyen baromságokat, mert NEM tapasztalod a különbséget. Addig viszont ne nevettesd ki magad.
Köszönöm :R

(#65311) Essejó válasza #10726912 (#65310) üzenetére


Essejó
veterán

A késő ősz és a tél, közlekedés szempontjából nem az én időszakom, de ha komolyan gondoltad akkor térjünk vissza rá jövő tavasszal, és igen nagyon szívesen meghallgatom, és akár elismerem, hogy én tévedtem és jobb az összetekert drót mint a gyári csatlakozó.
Végül is anno annyi mindent tanultunk elektronikából ami mára már kiderült, hogy marhaság, miért pont ez a része ne lehetne az.
Hogy ne menjünk messzebb, matematikailag bizonyított tény volt, hogy 56 (vagy 64?) kb/sec-nél nagyobb adatsebesség nem érhető el a csavart rézvezetéken.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65312) pjen válasza Inhouse (#65303) üzenetére


pjen
félisten

Ebbe a vájt fülű dologba nem szabad bele menni,szerintem ez hit kérdése.Emlékszem volt egy társaság egy karnagy is tagja volt.Esküdtek rá,hogy az erősítőnek szebb a hangja,ha egy 32 amperos szuper kinai kismígszakító van a rendszerbe.Senkinek nem tűnt fel mikor kibeleztül a kismegszakítót és csak egy darab drót volt benne.A másik a hálózati zsinór"öregített réz vezeték",az nem számít,hogy Pakstól a konnektorig milyen drót van,lehet akár alu is a trafó házban.Lényeg az a másfél méteres darab.Persze a vak teszt valamiért mindíg elmaradt.

(#65313) Bile Demon válasza Essejó (#65311) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az 56kbps maximális csatornakapacitás az arra az esetre vonatkozik, amikor a csatorna sávszélessége beszédhangra van limitálva: 3.2kHz (300Hz-3500Hz) és a jel/zaj viszony pedig 50dB.
A lassan 100 éves a Shannon-Hartley tétel alkalmazásával kiszámolható.

A mi telefonvonalunkon az 56kbps se volt elérhető, csak 50kbps körül (3.5km-re volt a központ), végig földkábel. Ez akkor jónak számított.

A jel/zaj viszony nem javítható tetszőleges mértékben. A sávszélesség viszont növelhető, főleg akkor, ha nem túl hosszú az érpár. Az ADSL2 2.2MHz-t használ, a VDSL 12MHz-t.

Bruhe

(#65314) Barret001


Barret001
addikt

Én azt hallottam,hogy a kábelek szigetelésének a színe is számít! Különböző módon árnyalja a hang lágyságát.Ebből mi az igaz? És állítólag az sem mindegy,hogy átlátszó,vagy nem átlátszó a kábelen a szigetelés.

(#65315) pjen válasza Barret001 (#65314) üzenetére


pjen
félisten

Lehet az sem mindegy,hogy Inotáról vagy Paksról jön az áram.

(#65316) Jarod1 válasza Barret001 (#65314) üzenetére


Jarod1
addikt

Jaja meg a fekete szín jobban a kábelben tartja feszültséget míg az átlászóból kiugrik:)

(#65317) pjen válasza Jarod1 (#65316) üzenetére


pjen
félisten

Fekete kábelen csak a gyász induló szól szépen.

(#65318) #33253120


#33253120
törölt tag

Uraim.
Viszonthallásra. ;]

(#65319) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Mai gány:


Falusi kisállat simogató. 1.03. ;]
Abból amit a ház körül találtam.

Aktiv állapotban, gravitációs rásegítőkkel megtuningolva. :DDD
Hatásosnak bizonyult a technológia. 3 nap alatt megfogtam 28 patit.
A ver: 1.02-t elvitték tegnap előtt, annak a pótlására készült eme példány. :K

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65320) #10726912 válasza Essejó (#65311) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ok. :) Amiket kiiktattam, kiiktatok, azokat bekötjük az egyik oldalra, a másik oldalon csak a vezeték marad. Jelenleg utoljára a biztositék kiiktatása volt az utolsó, amit hallottam, hogy hatása van (az erősitőn belül a hangkimenet biztositékai), előtte szintén a hangoldalon az erősitőn belül a vezetékek cseréje hozott változást, az erősitő panelje és az erősitő hangszóró csatlakozó aljzatai közötti vezetékekről van szó.
Egyébként egy aránylag kezdő, egy éve hifiző ember vagyok, egy tapasztalt fórumtárs segitségével épitettem ki a rendszert, most finomitom.
Eddigi tapasztalat, hpogy minden, ami a hang útjában van az erősitő és a hangszóró között, befolyásolja a hangot. Nem szerencsés össze görcsölni a vezetéket, de a csatlakozókat ki akarom iktatni, ez egy kényszermegoldás.
Az is lehet, hogy nem fogok hallható javulást tapasztalni, s ez igaz lehet a hangváltó paneljére is, ebben az esetben vissza forrasztok mindent, de hajt a kiváncsiság. Nem lesz egyszerű, mert a Jantzen tekercsek, kondik, ellenállások az eredeti alkatrészek helyén nem nagyon férnek. A hangváltóval annyi a tervem, hogy az alkatrészek kötési sorrendje természetesen megmarad, viszont az alkatrészek lábai lesznek össze forrasztva, és az alkatrészek egy falapra lesznek rögzitve. Sajnos úgy néz ki, hogy mindez Decemberre tolódik, akkor megyek haza, de beszámolok majd offban ennek eredményéról is. Teszem hozzá mindehhez, hogy nem vagyok elektronikai szakember, semmilyen ilyen irányú végzettségem nincs, csak a változásokat figyelem a rendszeren. Hogy dobozon belül, meg a háttérben milyen gányolás lesz, nem érdekel, ha a hang tovább fog javulni.
Barret001: Nem hiszek az elvadult hifisták tapasztalásában, csak a magam tapasztalatai érdekelnek. Elolvasom őket, de pl a szin nem befolyásol semmit, a vezeték szigetelése viszont igen, nem mindegy, melyiknek mekkora a dielektromossági tényezője. (azt, hogy a fehér pvc szigetelés jobb, mint a fekete pvc, vagy az átlátszó pvc...nos ezt nincs módom kipróbálni, igy meghagyom a baromságnak vélt dolgok között).
Sándor -P20-: szép munka :)

[ Szerkesztve ]

(#65321) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Kattant egyet ma az agyam és azt találtam ki, hogy csinálok egy hordozható bluetooth-os "hangfalat".
Az alpja egy marmon kanna lenne és egy régi aiwa hifi hangfalaiból szedném ki a hangszórokat. Ez mennyire lenne életképes megoldás? Illetve elvesztem a kínai filléres bluetooth modulok világában, hogy melyiket is kellene megvenni. Esetleg tippek vagy ötletek?

https://ingatlan.com/33821564

(#65322) pjen válasza Dani_kp (#65321) üzenetére


pjen
félisten

A marmon kanna akusztikai tulajdonságairól találtál valamilyen leírást? :)

(#65323) Dani_kp válasza pjen (#65322) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nem is kerestem, csak úgy gondolom, hogy jól nézne ki és tök vagány lenne.
Mire gondoltál? Esetleg kibélelni vagy kitömni a belsejét?

https://ingatlan.com/33821564

(#65324) pjen válasza Dani_kp (#65323) üzenetére


pjen
félisten

Nem gondoltam semmire,csak kíváncsi voltam.Elég érdekes ötlet,sok sikert.

(#65325) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos hogy a fő témánál maradjuk, lassan eljött az időm a metis tetejét alakítani.
Első körben perforálásra gondoltam, de mivel most már van egy kis lidl-s multi képem, gondoltam lehetne egy szebb mintát tenni a tetejére szellőzőnek.
Ezt hogyan lehetne kivitelezni? Pl gravírozam először bele, aztán vágjam ki, majd szépen csiszoljam át?

(#65326) lemmy71 válasza Dani_kp (#65321) üzenetére


lemmy71
őstag

Anno a spektrumon a kis terek nagy ötletekben láttam marmonkannából készült hangfalakat. A kanna belsejére valami autó szigetelést ragasztott és arra poklát rakott össze ráncolva, úgy nézet ki mint a régi Orion és Videoton hangfalak belseje, a hangszórókat menetes lemez anya fogta. A hangszóró és a kanna közé valami szilikon szigetelést rakott.

(#65327) imibogyo válasza hegegabi80 (#65325) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez a mintától függ. Én tuti vágnám már elsőre, majd csiszolás. Kinyomtatnám a kívánt mintát és telibe-ragasztanám a tetőn, majd mehet a vágás. A végén pedig le lehet csiszolni a sablont, vagy akár vegyszer is lehozhatja. ;)

(#65328) hegegabi80 válasza imibogyo (#65327) üzenetére


hegegabi80
addikt

Még a minta sincs meg, de majd szétnézek neten, és hozom a konkrét képet.
A telibe ragasztást hogy érted? Kinyomtatom és valamilyen erős ragasztóval kenjem telibe?

Azért még ez a vágás attól is függ, milyen minta lesz. MErt ha íves részek is lesznek benne, akkor már necces.

(#65329) mephi666 válasza pjen (#65322) üzenetére


mephi666
nagyúr

...szerelsz rá kerekeket is és húzod majd magad után, mint errefelé a szoláriumos kölkök a gurulós utazóbőröndöt, amiből üvölt (általában) az lljunior? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65330) #33253120 válasza hegegabi80 (#65328) üzenetére


#33253120
törölt tag

Öntapadósra nyomtatsz?

(#65331) Jarod1 válasza Sándor -P20- (#65319) üzenetére


Jarod1
addikt

nekem először szőlőprésnek tűnt ;]

(#65332) abridabri válasza Jarod1 (#65331) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem meg akasztófának :D

(#65333) mephi666 válasza Jarod1 (#65331) üzenetére


mephi666
nagyúr

patkányprés :DDD ...azért figyelni kell, nehogy a v1.02 tulajdonosa burgerezőt nyisson :D

ui: nekünk ilyen típusú egérfogónk volt, csak mindkét oldalról be tudtak menni a jószágok, így egyszerre 6 fért el benne :) elég jól működött...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65334) pjen válasza mephi666 (#65333) üzenetére


pjen
félisten

Ez egy tömegpusztító fegyver.Ezeket nem tiltják a Genfi egyezmények.

(#65335) Barret001 válasza pjen (#65334) üzenetére


Barret001
addikt

Még ez a szerencse!

(#65336) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv. Valaki csinált már ponthegesztőt itt mikró trafóból esetleg? Lenne pár kérdésem hozzá.

(#65337) #33253120 válasza EXIEZ (#65336) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem csak tervben van.
Mi a kérdés?

(#65338) lemmy71 válasza EXIEZ (#65336) üzenetére


lemmy71
őstag

Itt a te embered [#61353] ;) Ha megépíted akkor írd le az építési és használati tapasztalataidat, én is beszereztem már egy "mikro" trafót néha nekem is jól jönne egy kis ponthegesztő.

[ Szerkesztve ]

(#65339) EXIEZ válasza lemmy71 (#65338) üzenetére


EXIEZ
senior tag

(#65337) T_chris
Leginkább tapasztalat, vagy bármi tanács építés alatt, plusz az alap elemek amiket berendeljek hozzá.

Lemmy: Köszi, bár ahogy láttam nem működik rendesen a dolog. viszont trafóm már van egy rossz mikróból. bár én gombosra csinálnám meg, vagy időzítővel,

[ Szerkesztve ]

(#65340) Flowtation válasza Sándor -P20- (#65319) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Hát én se patkányfogónak néztem először az biztos. Szégyellem magam, de egy működési elvet tudnál felvázolni?

(#65333) mephi666:
Ez házi készítésű? Érdekelne, hogy hogyan működik, sajnos nálam is elszaporodtak a kis jószágok. Érdekes, mert már megtaláltam hol jöhettek be, de még mindig van. Eddig kétszer lopta ki a csalit a műanyagból, a fémet meg nehéz beállítani...

Köszi mindkettőtöknek!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65341) Sztyepadzso válasza Flowtation (#65340) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Szerintem a furaton bemegy, és a rugó alatt elkezdi piszkálni a kaját. Ezzel kiakasztja az előtérben lévő, élesített állapotban alulra lefeszített hurkot tartó "pöcköt", a rugó meg felhúzza.

(#65342) mephi666 válasza Flowtation (#65340) üzenetére


mephi666
nagyúr

próbálom összeszedni a paint-tudásom és érthetően lerajzolni :) szerintem "gyári" volt a mi csapdánk, de vagy 40-50 évvel ezelőtti konstrukció...

a kép oldalnézetből mutat 1 alagutat: a sárga csíkok közt át van fúrva teljesen a fa, mindkét oldalt van 1-1 függőleges vájat, ami a karikához van méretezve, hogy szabadon fel-le járhasson benne (lényegében ez a karika akad bele az egérbe a mellső és hátsó lábai között, onnantól neki nincs sehova) ...a bal oldali rész az élesítetlen állapotot mutatja: középen van egy rugós pálca, ami jó erősen felfelé feszíti a karikát... a vájat és a rugó közt kb félúton van alul-felül 2-2 luk, amin át kell vezetni egy madzagot, amivel lehúzod a karikát annyira, hogy az alagútba belenézve át tudjon rajta sétálni az áldozat... (jobb oldali élesített állapot) a madzagot elrágja, a rugó felrántja a karikát és onnantól annyi neki... középen alul tudod betölteni a csalit, ami vonzza majd őket :) (szalámi meg a jó érett sajt bevált nálunk)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65343) creation válasza mephi666 (#65342) üzenetére


creation
senior tag

Pár humánusabb és/vagy gyilkosabb ötlet:

[link] :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65344) mephi666 válasza creation (#65343) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt látható a miénk működési elve, ami szemléletesebb, mint a képeink :) azt hittem nekrofília következik a videóban :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65345) creation válasza mephi666 (#65344) üzenetére


creation
senior tag

Node akkor mindkét oldali rúgónál van cérna és alul - felül furat a cérnának (így két utas, dupla gyilkos) :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65346) Flowtation válasza mephi666 (#65342) üzenetére


Flowtation
őstag

Jaja közben rájöttem, csak jobban megnéztem a képet. Akkor ehhez mindig új madzagot kell berakni?

#65343) creation
pont ezeket néztem éppen. Az elektromos az durva.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#65347) mephi666 válasza Flowtation (#65346) üzenetére


mephi666
nagyúr

annyi, de lehet ezt bővíteni akár 8-10-12 személyesre is :D ha teli van, kiüríteni, újrakötni a madzagokat...

#45345: aha, itt a működési elv volt a lényeg a videón...

ui: a legbékésebb megoldás egyébként, ha szemtől-szembe találkozol az egérrel épületben, ha csizmával megfogod :) az egér általában a fal tövében fut és ha menedéknek tűnő sötét lukat lát, tuti belemegy... leteszed a fal tövében a csizmát szájával az egér felé, tőle tisztes távolságra, majd a másik oldalról ha elkezded kergetni, nagy eséllyel belefut a csizmába :) annak szépen visszahajtod a szárát és kész... (nem garantálom, hogy pánikjában nem fog belesz@rni, ezt számításba kell venni :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65348) creation válasza mephi666 (#65347) üzenetére


creation
senior tag

Az Asszony csizmáját kell használni :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65349) Sándor -P20- válasza Flowtation (#65340) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Működési elve egyszerű.
[Patkány csapda ahogy az őseink csinálták.]
[Patkány csapda ahogy az őseink csinálták 2 rész.]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65350) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Közben találtam még egy videót a csapdáról, ahol az elsütő szerkezetet, és a csapda működését mondja el részletesen az ötletgazda. [link]
Az érzékenységéről csak annyit, hogy ahogy szórtam bele a ver 1.03-ba a csalinak szánt kukoricát, a nyelvre eső kukoricaszem többször kioldotta a szerkezetet... :C

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.