Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) EXIEZ válasza Inhouse (#65600) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nyomógomb az működik rendesen. Volt egy ajánlás, hogy cseréljem meg a 2 led kábelt, és úgy ami nem működött az világít, ami meg igen, az meg nem működött. Megoldottam úgy a problémát, hogy a működő módhoz tartozó kimeneten 2-2 kábel van, és az eddig nem működő led-hez +1 kapcsolót tettem. így működik rendesen, de azóta sem jöttem rá hogy a másik kimeneten miért nem működik.

Vezeték nem szakadt el, mert kicseréltem újra.
De más leddel is kipróbáltam, és azzal is működik így. szóval a kimenet lesz a hiba.

(#65602) Inhouse válasza EXIEZ (#65601) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha megmondod, hogy melyik az a pont, akkor talán meg lehet látni, hogy mi mehetett ki a panelen.

Üdv Inhouse

(#65603) EXIEZ válasza Inhouse (#65602) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Fentebb küldtem képeket, de itt is van: Képek . A kábelezés látszik az 1. képen, a 2. kép a lényeg. Bal felsőben az L1 pont és alul van még egy L1 ( + és - ) pontok.
Ezeknél nem jó valami. A lap hátulján semmi nincs ( csak a nyomógomb )
L2-re kötve bármelyik led-et működik, de L1-en egyik sem, így feltételezem, hogy L1 pontokban van valami hiba.

[ Szerkesztve ]

(#65604) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Tud valaki egy normális külső power gombot pc-hez, ami nem egypálcás bazári kategória? Eddig csak olyat találtam!
Előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#65605) Barret001 válasza morfondőr (#65604) üzenetére


Barret001
addikt

Vandálbiztos jó lesz? :) [gomb]

(#65606) morfondőr válasza Barret001 (#65605) üzenetére


morfondőr
őstag

Ezeket is néztem, de első sorban olyan lenne jó, aminek van burkolata és nem nekem kell valamibe bele barkácsolni. Fel szeretném tenni az asztalra a gombot, mert a gyerkőc már megtalálta a földön lévő gépházon! :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#65607) DJGABI válasza morfondőr (#65606) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] nem tudom itthon van-e ilyesmi

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65608) morfondőr válasza DJGABI (#65607) üzenetére


morfondőr
őstag

Ilyesmit keresek, de ez már képről is nagyon gagyinak néz ki :( Azzal nincs gond, ha ali vagy e-bay, esetleg egyéb külföldi.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#65609) Submarine válasza morfondőr (#65608) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Ha esetleg olyan a kialakítása, hogy a resetet nem tudja benyomni, és stabil a géped is, akkor csak dugd át nyugodtan arra.
Egy másik kivezethető:
[link]
Igazából ez csak két szál drót, amit egypillanatra összeérintesz, beforraszthatod egy kiszuperált ájfón gombjára is.
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#65610) macilaci78 válasza morfondőr (#65604) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én elraktam az asztal alá olyan helyre a gépet, ahol nem férek hozzá könnyen, ezért vezettem ki a power, reset gobokat és a fejhallgató-mikrofon kimenetet. Két karos mikrokapcsoló, két szerelhető Jack aljzat és egy méretben megfelelő fém műszerdoboz. A kapcsoló lábaira csatlakozóval megy a vezeték, így oldható ha az kell, a másik végére meg vettem tüskére való hüvelyt. A gombokat 4-eres telefonvezetékből csináltam meg. :D 2 éve használom, semmi gondom nincs vele és talán 2k anyagköltséggel megvolt.
Tettem még mellé egy ugyanolyan karos mikrokapcsolót ON-OFF-ON verzióban, egyik állásban a 10%-os fényerőre beállított ledvezérlőt kapcsolja, másikban a 100%-ost, a két vezérlőre pedig ugyanaz a szalag van kötve...

Amúgy meg a céges gép gombját elérem, de nem használom. Start menüből kapcsolom ki, Ctrl billenytűzet lenyomására pedig bekapcsol. Állítsd be és kösd ki a gombot, ingyen.

Submarine: valakinél láttam hardverkulcsot gép indításhoz. Egy Jack aljzatba kellett dugni olyan csatlakozót, ami zárta az áramkört. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65611) Lucas Kane


Lucas Kane
tag

Sziasztok!

Ezt a mignon asztali lámpa foglalatot hogy kell bekötni?:

Nekem így volt logikus, de mivel nincs túl sok közöm a villanyszereléshez, nem mertem kipróbálni. :)
(Nincs csavar, csak bedugtam a kábel véget, nem csúszik ki.)

(Elnézést a béna képek miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#65612) lemmy71 válasza Lucas Kane (#65611) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak simán beledugod a leblankolt rézkábelt.

(#65613) Samus válasza macilaci78 (#65610) üzenetére


Samus
addikt

Erről tudnál egy képet küldeni?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65614) Barret001 válasza macilaci78 (#65610) üzenetére


Barret001
addikt

Egyik gép nálunk is a szekrény tetején van.Billentyűzetről indul.

(#65615) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nagyon sok biosban beállítható, hogy amint áramot kap a táp felől, induljon automatikusan, innentől már csak egy kapcsolható konnektor kell. Hosszú-hosszú évek óta így használom.

(#65616) #33253120 válasza Lucas Kane (#65611) üzenetére


#33253120
törölt tag

Barna a talpérintkező, kék az oldalérintkező.
A bedugós dolgot jól csináltad.

(#65617) Lucas Kane válasza lemmy71 (#65612) üzenetére


Lucas Kane
tag

és (#65616) T_chris

Köszönöm, működik. :)

(#65618) Jarod1 válasza macilaci78 (#65610) üzenetére


Jarod1
addikt

Anno régen barkacsoltam jacket egy nagy piko modelvasut trafóba, egy lámpás nyomógombos kapcsolom volt, az a fokapcsolo lett felével, pipa alakú jackdugo lenyomva aramtalanitotta..

(#65619) Inhouse válasza Lucas Kane (#65611) üzenetére


Inhouse
őstag

Eddig jó. Amire figyelni illik, hogy az izzó menetes részére kerüljön a nulla (kék). Mondjuk, ha asztali, akkor dugvillás és akárhogy be tudod dugni, úgyhogy mindegy. De, ha véletlenül egy csillárnál kell csinálni, akkor már ezt is tudod. :)

Üdv Inhouse

(#65620) macilaci78 válasza Samus (#65613) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A billentyűzet fölött, pirossal bekarikáztam. Nagyobb műszerdobozt vettem, mert tervben van még 4 darab USB kivezetése is. Ez csak amolyan próbaverzió, két éves.
Egy négypólusú csatlakozó van a hátulján a gomboknak, a hang pedig csak egy Jack hosszabbító szerelhető anyával. A ledet kapcsoló vezetékei a vezérlőnél és a tápegységnél oldhatóak DC tápcsatival.

Aztán vettem e-bay-ről erősítőt (100W+ 2×50W), egy autóba építhető 12 V-os rádió+Bt+mSD olvasós, AUX bemenetes kütyüt, ami összesen akkora, mint 6 szál cigi, illetve egy 4 csatornás sztereó csatornaváltót. A kimenet a hifi hangfalai (140 W mély, 60 W magas), a bemenet a PC, TV, egy 3,5 mm-es Jack annak, amit rádugok (laptop, telefon, akármi), BT (telefon), mSD kártya zenékkel.

Jarod1: Egy ilyen fedeles kapcsolón is gondolkodtam... :DDD Sőt, ettől vagányabbakkat is néztem, de azok már 3 k körül voltak.
Bekcsoló és reset gomboknak ezt vettem, a ledvilágítást tán egy ilyennel kapcsolom, de ezt Apámtól lejmoltam.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65621) morfondőr


morfondőr
őstag

Köszönöm mindenkinek a tippeket, majd egyszer ha lesz időm barkácsolok valamit, de egyelőre valamelyik linkelt kapcsolót megrendelem. :R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#65622) EXIEZ válasza macilaci78 (#65620) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Lehet nekem furcsa, bekapcsoló gombnak teljesen jó, de reset gombnak nem lenne jobb egy rendes nyomógomb, vagy valami?

ha már itt tartunk, 12V-os ventikből ugye eltérő RPM-esek is vannak? tisztítógépben van ilyen venti, csak kicserélném nagyobbra, ami simán kivitelezhető, ha kapok nagyobb RPM-es ventit.

(#65623) Samus válasza EXIEZ (#65622) üzenetére


Samus
addikt

Persze, kapni különböző fordulatszámú ventiket, de 12 centisben ritka az 1500 feletti, bár azt nem írtad, milyen kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65624) Pete55555 válasza Samus (#65623) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Ritka, de nem beszerezhetetlen. Nekem pl van egy Fujitsu brand gépből kibontott ventim, az ha jól emlékszem kb 3000-et forog :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#65625) macilaci78 válasza EXIEZ (#65622) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a tapasztalatom, hogy az ilyen kapcsoló jobban véd a véletlen megnyomással szemben, na meg így egyformák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65626) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Bízom benn, hogy jó topic-ba tévedtem, ha nem kérlek irányítsatok át.

Van egy [Cooler Master HAF EVO XB] házam. Ennek a legfontosabb funkciója, hogy a MB vízszintesen fekszik, illetve elég jó a szellőzése is. (tésztaszűrő mindenütt...)

Elől 2 db 14 cm-es venti szív be, hátul egy 12 cm-es kifúj, továbbá a teteje is mesh, oda elvileg egy 20 cm-es ventit lehetne rakni, de az nincs.

Nem igazán kedvelem a CM termékeket, ezt a házat se különösebben, de a koncepciója - sajnos - elég egyedi, így ebből főzünk.

A kérdésem felétek az lenne, hogy tudnék-e vmi házilag készült porszűrőt tenni, legalább az elejére, a beszívás elé?

Vmi vékony szövetre gondoltam, amit egész egyszerűen a mesh és a ventik közé rakok, átcsavarozva a szövetet a venti rögzítő csavarokkal. A venti kerete megfelelően odanyomná a mesh fémhálóhoz.

Vki csinált már ilyt esetleg? Mit javasoltok, ha az én verzióm valósul meg, milyen szövet lenne megfelelő, hol lehetne beszerezni, stb.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

:R

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#65627) korren válasza korren (#65626) üzenetére


korren
aktív tag

(bocs lejárt a szerk idő)

Esetleg egy ilyen és problem solved?

[Aluminium Fan Filter]

-I like the misery. -I like this world!

(#65628) #10726912 válasza korren (#65627) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet rakni, de sajnos elég hamar eltömődik (persze környezetfüggő), s az a veszélyes, hogy esetleg hűtés nélkül marad a géped. Ha figyelsz rá, akkor persze semmi baj, tisztitod szükség szerint.

(#65629) Samus válasza korren (#65626) üzenetére


Samus
addikt

Ha ki tudod feszíteni (van mire, vagy a ventire), a harisnya nagyon jó a célra. Több színben kapható, anya, nővér, hugitól is beszerezhető.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65630) pjen válasza korren (#65627) üzenetére


pjen
félisten

Egy sűrű szúnyoghálónál jobban nem fojtanám le.

(#65631) korren


korren
aktív tag

Köszönöm szépen az ötleteket! :R

Szerintem mindkettőt kipróbálom! Ideje, hogy párom is kivegye a részét a hobbimból! :DDD
(csak nehogy ez legyen az ok aztán a Calzedonia-ban :W )

-I like the misery. -I like this world!

(#65632) Samus válasza korren (#65631) üzenetére


Samus
addikt

Feleséget direkt nem írtam, mert úgyis van Neki, de akkor viszont indul a vásárlás, mert már megint miattad nincs ruhája :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65633) lemmy71 válasza korren (#65631) üzenetére


lemmy71
őstag

[Ebből] tudsz vágni megfelelődarabokat, én ilyet használok a zárt beépített hűtőmhöz, az is állandóan beszívta a port, évente kétszer cserélem ezt a szűrőt, bár ez állandóan megy nem úgy mint egy pc.

(#65634) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire megfelelő a topic.

Fúrókalapácsot tudnátok ajánlani otthonra? Ami néha kellene, belefúrni a betonba, esetleg (tényleg nagyon ritkán) márványba vagy mészkőbe.

Minél olcsóbb, annál jobb. :)

BestSecret invitációt privátban adok.

(#65635) pjen válasza WayneGace (#65634) üzenetére


pjen
félisten

Márványba,mészkőbe nem kell kalapács.

(#65636) Shingen


Shingen
addikt

Hali
Olyan kérdésem lenne, lenne egy kutyaól.
Fekete rész kész van, kérdésem a tetőt hogyan csináljam meg?

Terv ez lenne, lényeg ismerősnek csináljuk, de nem hajlandó pénzt bele fektetni szétszedett raklapból lenne.
Van zsindelye is de nem elég az egész tetőre.
Érdekelne ti hogyan oldanátok meg.
Ha a tetőnek lejtést kell adni az elejére tennénk egy deszkát lenne lejtése, de az oldala szabadon lenne a zöld rész.
Valamint hogyan oldanátok meg a tető a helyén maradjon ne csússzon le egy széllökéstől

風林火山

(#65637) WayneGace válasza pjen (#65635) üzenetére


WayneGace
őstag

Ok. Akkor csak betonhoz. :)

De a kérdés ugyanaz.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#65638) Jarod1 válasza Shingen (#65636) üzenetére


Jarod1
addikt

Magasításnak tegyél faanyagot és szögeld oda a zsindelyt, a bejárat előtt is lógjon mélyre az eső ne verjen be a házba, a belsejét béleld ki kidobandó ruhadarabokkal.

(#65639) Samus válasza Jarod1 (#65638) üzenetére


Samus
addikt

A ruha nem jó a kutyának. Érzi a szagot rajta, ami nem a sajátja, jobb esetbe csak kirakja, rosszabb esetben szanaszét tépi. Szalma tökéletes viszont.

Ha a doboz teteje is fedett, akkor lehet szabadon a zöld rész. Egyébként nem, mert akkor a meleg is kimegy, és akkor tényleg kb. semmit sem ér.

Tehát fedett dobozt, majd arra a lejtett tetőt. Ha zsindelyes lesz, akkor telibe kell fedni a ferde tetőt, és a zsindelyt rászögelni. Felülről kezdjétek. Ahová nem jut, oda fóliát tegyetek, és arra lógjon rá a zsindely vége két-három centis fedéssel.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65640) flashpointer


flashpointer
őstag

Talan ebbe a topikba relevansabb a kerdesem :D :
van itt egy megoldasra varo problema:
Tobblakasos tarsashazban a lakasunk "alatt" van a pincenk, de ugy hogy eltolva, szoval nem kozvetlenul felette: ahogy a kepen latszik a szellozo az egyetlen osszekottetes a kulvilaggal (Kb egy meter fold+beton valasztja el a felszintol)
A kerdes az hogy hogyan lehetne oda valami modon halozatot kiepiteni anelkul hogy a falon at kellene furni illetve vezeteket kellene a kulso falra tenni? na meg az sem lenne hatrany ha nem lenne feltuno mivel van nemi forgalom is illetve a fuvet / fakat is gondozzak, szoval az sem lenne megoldas hogy kiall egy antenna a fold fole... Esetleg ha a szellozoracs ala kerul egy Wifiantenna illetve az ablakbol direkt rairanyitva egy masik az mukodhet, vagy a racs teljesen leblokkolna a jeleket? Vagy egy antenna mukavicsnak alcazva valahol kozepen ami veszi a szobabol a jelet es abbol meg vezeteken le a pincebe? : D


(#65641) Shingen válasza Samus (#65639) üzenetére


Shingen
addikt

Nem ruha lesz, vannak maradék hungarocelek azok lesznek szigetelésnek.
Doboz teteje nem lesz fedett külön, a tetővel lesz fedve, így a zöld rész nem lehet szabadon, ahogy mondtad kimegy a meleg.
Csak nem tudom, hogy oldjam meg.
Igen ha zsindelyes lesz akkor teli tető kell, csak 1 cm osb van, az magában gyenge tetőnek.
Vagy csinálni kellene deszkából egy tető keretet és arra rakni az 1 cm osb.
De a keretet se tudom, hogyan tervezzem meg, mert az osb lapok csak darabok nem egészben van.
Szóval az egész ól hulladék fákból van, ezért van tele a tököm, mert így nehéz kitalálni hogyan legyen.
mert ha deszkából csinálnám egymás mellé rakva a tetőt, kurva nehéz lenne , mivel nagy az ól, nagytestű kutyának készül.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#65642) kapu2006


kapu2006
tag

Sehogy. Az ismerős csinálja meg maga. Majd a kutya segít neki, ha akar.

(#65643) Samus válasza Shingen (#65641) üzenetére


Samus
addikt

Az OSB lap jó fedésnek, a 10mm magában is sokáig ellenáll az esőnek. Az illesztéseket úgy oldhatod meg, hogy ahol összeér, előtte mindkét élét bekened sziloplaszttal, összeilleszted, és a maradékot elteríted az illesztett lap tetején. Ha nem feded le, úgy is nagyon sokáig húzza. Ha le van festve zománccal (ez esetben ne legyen sziló a felületen, csak illesztések között), akkor még tovább.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65644) betyarr


betyarr
veterán

villanyászilag ez mennyire megfelelő/biztonságos?földelt vezetékkel gondoltam,annál azért elég vastag a szigetelés.illetve,a kötödobozokban a vezetékek végére kötnék egy-egy görcsöt,hogy semmiképp ne csúszhasson ki a vezeték a dobozból,mégha a csoki valahogy el is engedné.

[ Szerkesztve ]

(#65645) Samus válasza flashpointer (#65640) üzenetére


Samus
addikt

Wifit nem tudod rákényszeríteni, hogy oda lemenjen. Én vezetéken vinném el, mégpedig: falat fúrnék a sarkon, vagy bárhol a kavicsos rész mentén, ahogy belülről hozzáférhetőbb. A vezeték gégecsőben a kövek alatt, majd el a szellőzőig. Ha szükséges, betont vésve be lehet vinni a csövet a szellőző alá, a vésett részt pedig kijavítani zsákos anyaggal.

Tudom, a falfúrást kilőtted, de én nem látom más épkézláb módot, ha antennát sem lehet kihelyezni. Megpróbálhatsz egy AP-t berakni, aminek az antennáját a szellőző alá berakod (hosszabbítóval).

Ha nem fontos a sávszél és a ping, akkor opció lehet még a Powerline adapter (főleg, ha az áram, ami lent van, a fenti lakásból van levezetve).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65646) #10726912 válasza Shingen (#65636) üzenetére


#10726912
törölt tag


A fekete rész a függőleges sarok, tartó. Azt hozzá szögeled, csavarozod az ól oldalához. A piros részek az oldal lecek, azzal lezárod az oldalát, mehet rá az OSC lap, vagy amit szeretnél rárakni. Javasolnám, hogy az OSB alá tegyél keresztbe pár lecet, arra mehet fólia, arra az osb, igy zártabb is lesz, meg teherbiróbb a teteje.Aztán vagy zsindely, vagy ami van otthon, az se baj, ha zsindellyel inditasz, ahová meg nem jut, mehet akár 2 literes műanyag flakon palástja is, de nagyon szépen meg tudod csinálni műanyag sörös üvegből, az barna, vastag is, négyfelé szétvágod a palástot, és egyenként felrakod. Gányra fel :)

(#65647) betyarr


betyarr
veterán

szerintetek egy ilyen kötés esetében,hogyan lehet megakadályozni azt,hogy a vezeték véletlenszerűen (valamilyen erő hatására) kihúzódjon a kötődobozból?be is karikáztam a kérdéses részeket.
az első gondolatom az volt,hogy kötök a három fehér vezetékre egy-egy csomót,de akkor már nem férne el rendesen a cucc a dobozban.

(#65648) Ribi válasza betyarr (#65647) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ilyesmi?
Nem pont ez, csak gugli ezt hozta.

(#65649) tupacamaru válasza betyarr (#65647) üzenetére


tupacamaru
veterán

A dobozon belül kötöl egy csomót a vezetékre. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#65650) macilaci78 válasza betyarr (#65647) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a csomó nem fér el, a lyuk a vezeték körül viszont elég passzos, akkor egy vastagabb gyorskötöző is bőven elég.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.