Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Vasinger! válasza #33253120 (#58999) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ilyesmit keresek, csak 2 baj van vele:
- Nagyon hosszú
- Nem tudom milyen belső átmérővel rendelkezik. :F

(#59002) draco31 válasza Kernel (#58998) üzenetére


draco31
veterán

Vagyis a 3 cellát tartalmazó panel és a táp közé rakjak egy ilyet? Ilyenem van most kéznél. Vagy pedig vegyek egy ilyet?
A védelem ezen van a leírás szerint.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#59003) Kernel válasza draco31 (#59002) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az maga a védelem, azon keresztül kell tölteni vagy terhelni egyaránt. Ezt is volt már, aki félreértette, pedig másképp nem tudja védeni a cellákat.

Az első link CV konverter, a rajta lévő IC rendelkezik 3 A belső túlterhelésvédelemmel, de ez áramgenerátoros módra (CC) nem való, még akkor sem, ha épp 3 A áramra lenne szükség.

A második, vagyis CC/CV áramkör kell, ahol az áramkorlát is igény szerint beállítható az egyik trimmerrel.

1 A például alkalmas általában ezekhez a cellákhoz, ami nem is lassú töltés, nem is melegíti különösebben. De lehet feljebb is menni, a kapacitásnak megfelelő 1C értékig.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#59004) cinemazealot válasza Vasinger! (#59001) üzenetére


cinemazealot
addikt

Itt a T_chris által linkelt csatorna katalógusa, szerintem a lényegi méreteket ki lehet belőle hámozni. Ha meg a 2 méteres hossz túl hosszú, vágd le a felesleget. :)

(#59005) #33253120 válasza Vasinger! (#59001) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezeket 2 méteres szálban árulják. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
Találj otthon még valamit amit el kell rejteni, vagy ajándékozd el a haveroknak.
A belső átmérő meg olyan, hogy megméred a kábelt, elballagsz a boltba, megmondod mi kell mire, és jó esetben bármelyik rendes villamossági boltban ajánlanak rá 1-2 terméket. Viszont azzal számolj, hogy ami egyenesen belefér, az kanyarban nem. A kábeleknek van minimum sugarú köre amin meg lehet őket törni.

(#59006) #33253120 válasza cinemazealot (#59004) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi. Ezt lehet azzal ragozni, hogy sok gyártónak van ilyen terméke, ki kell googlezni hogy mit érdemes.
Hint:
A pont egy kábelnek megfelelő csatorna (mert van olyan is) alá kevesebb kétoldalas ragacs fér. Ergo hamarabb feljön pl a felmosástól. Azt kb 2-6 havonta lehet újra kell ragasztani.

(#59007) macilaci78 válasza Vasinger! (#58989) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hannoverben láttam ilyen problémákra dedikált megoldásokat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#59008) #33253120 válasza macilaci78 (#59007) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez érdekelne. :)

(#59009) imibogyo


imibogyo
veterán

Na a múltkor Sokimm hozzászólása után rájöttem, hogy nagyon lazára vettem a figurát, hogy a műhellyel már nem haladtam semmit sem. Mivel ezt elfogadhatatlannak tartottam, ezért ma elkezdtem a műhely rendbeszedését.

Elkészültem a meglévő faldarab kibontásával és a törmelék kihordásával (eredetileg két belógó fal volt, látható a képek között, de nem tetszett úgy). A munkaasztalom fő vázát is összeraktam és egy komolyabb rendrakást is megejtettem a műhely másik végében.

Az asztal jobb szélén látható függőleges oszlop után majd egy 1,2 méter széles, 1 méter mély és földtől a plafonig tartó, zárható polcos rész lesz kialakítva és felosztva 3 polcra. Ide jönnek majd be a porra érzékenyebb gépek, így a középső polcra kerül a műhely számítógépe, a felsőre a CNC lézergravírozó, az alsóra pedig a 3d nyomtató, mivel ez lesz amikor akár 10-15 órát is el fog dolgozgatni magában. De ezt a részt már nem volt időm ma elkészíteni, így is most értem haza holnap pedig már dolgozom.

A házzal is haladtam természetesen, de az ott végzett munkák nem voltak túl jelentősek, inkább csak amolyan tessék-lássék végeztem el pár dolgot, hogy azért ne érhesse szó a ház elejét, hogy nem csináltam semmit sem.

Még a hétvégén ki fog kerülni a bontandó autó is, mivel időm nincs vele foglalkozni a helyet viszont foglalja, ami most jobban kellene nekem. Mivel kitakarítottam a nagy fészert (úgy 60 m2), így simán át tudom oda tolni és majd a bontást tudom ott folytatni, ha lesz rá időm. :K

Hamarosan lesz helyem, így a CNC marógép és a nagymotor is átkerülhet végre a helyére, valamint bele tudok fogni az eszterga szánszerkezetébe is, amihez eddig lényegében hozzá sem fértem. :K

[ Szerkesztve ]

(#59010) do3om válasza imibogyo (#59009) üzenetére


do3om
addikt

Nem mondom van bőven motyód :Y
Én is gyűjtögetek mindent amit hasznosnak tartok :D
Van egy kis mini szalagfűrészed?

Amit még valamikor szereznem kell az egy karos lemezolló.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#59011) AxBattler válasza AxBattler (#58996) üzenetére


AxBattler
félisten

Megszívtam, már a normál házcsavarokat sem fogja meg a menet, azok is lötyögnek a likban.
Ötlet, hogy milyen csavarral pótolhatnám? Valami thumbscrew-szerűség lenne jó...

(#59009) imibogyo
Grats, szépen haladtál! Itt jóval több a hely, mint az előző műhelyben. :C
Csak a tesók egyszer meg ne tudják, hogy mennyi vas van odakint...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59012) NEMO1968 válasza AxBattler (#59011) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem vèletlen, hogy kihagyta a taposòaknàkat ès a dzsungelcsapdàkat a felsorolàsbòl😁😁😁!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59013) imibogyo válasza do3om (#59010) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát igen.... És még csak úgy. kb. a fele cuccommal költöztem át... A most készülő és épülő gépekről már nem is beszélek, azok még több helyet fognak elfoglalni. Összességében nem lesz túl sok helyem, főleg mivel az első időszakban ez lesz a garázsom is jobb híján.

Igen van egy mini szalagfűrészem (bár nem bírtam kideríteni a márkáját), csak nincs hozzá szalagom, gyártatni kell majd hozzá, mert a többi mini gépé (Einhell, Güde, Makita stb.) vagy hosszabb, vagy rövidebb, mint ami nekem kellene. :(((

Nekem egy nagy vertikális marógép az álmom, de sajnos a házvásárlás és felújítás keresztülhúzta a számításaimat, illetve felemésztette a gyűjtésemet, pedig már majdnem megvolt a rávaló egy 2,5 tonnás kis apróságra.

(#59011) AxBattler:
Sajnos szerintem nem sokáig lesz helyem. Hosszútávú tervem, hogy a bő 60 m2-es jelenleg nyitott fészert is felhasználom majd műhelyként, de ez most a korlátozott anyagi lehetőségek miatt biztosan nem idén lesz. Előbb nyílászárócsere a teljes házon, majd szigetelés valamikor nyár végén, ősszel...

Hát a tesók..... Hát igen..... Errefelé nagyon sokan vannak.... Azért van pár eszközöm a megállításukra. Riasztó már van, kamerarendszer is lesz hamarosan, valamint készülgetnek az acélajtók széf-ajtós acélrudas egyedi záras technikával, hogy ne lehessen őket könnyen felfeszegetni, és még ha le is vágják a zsanérokat pl. akkor sem tudják az ajtót kiszedni. Mindezek mellett készülök még egy egyedi lézeres "trip wire" rendszerrel is (már minden meg van hozzá, csak idő nincs). :B

(#59012) NEMO1968
Lesznek majd finomságok a biztonság terén, de nem ilyen életre veszélyes dolgok (áhh, dehogy... ;] ). Két picúr mellett semmi veszélyeset nem mernék még csak megépíteni sem. Legalábbis semmi olyat, ami 160 cm alatt okozna traumát. :P

MÁS:
Ha elkészülök mindennel, mármint oda tudunk végre költözni (a külső munkálatok nem érdekelnek jelenleg, szóval kívülről ronda lesz a ház és a műhely), akkor tarthatnánk nyáron egy topik-nyársalást-sörözést, grátisz ha van valakinek valami baja, amit nem tudott otthon megoldani, azt megoldjuk együtt. :DDD

(#59014) do3om válasza imibogyo (#59013) üzenetére


do3om
addikt

Egy ilyen kis fűrész hasznos lenne, nem tudom elbírja e a fémet, de érdemes lenne fémvágó lapot rakni rá. 10mm széles lapjaim vannak de talán ez még túl merev hogy azt a kis ívet simán vegye, bár nem biztos, kb mint a kézi fűrészkeretbe való.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#59015) AxBattler válasza imibogyo (#59013) üzenetére


AxBattler
félisten

Trip wire? KABOOM! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#59016) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok. Mennyi esély van rá, hogy egy, a képen látható videokártyákhoz használható hűtő passzol Socket G2 (rPGA 988B)-hez? Nem tudom a 4 rögzítő pont méretét és távolságát. :(

[ Szerkesztve ]

(#59017) DonElvis válasza imibogyo (#59009) üzenetére


DonElvis
tag

Áholy,

A műhelyfotókon láttam egy kisebb szalagfűrészt a permetező és a piros benzines kanna között.
Nagy tisztelettel lehetne egy közelebbi fotót kapnom róla, akár provátban?

Nagyon köszi!

Ami nem számít, az nem érdekel

(#59018) imibogyo válasza do3om (#59014) üzenetére


imibogyo
veterán

Alacsony előtolással el kell vinnie. Ugyanígy működnek a hordozható társaik is, azok is hasonló 400-700 W teljesítményű motorral rendelkeznek, ha azok elbírják az acélt is, akkor ezeknek is el kell, csak maximum lassabban. Puha fémeket pedig biztosan. Ha pedig kevés lenne a kraft, van egy elfekvő 8 KW-os motorom, majd rákötöm azt. ;] :P

De ezekkel a kis szalagfűrészekkel, mármint a fához készült példányokkal nem a motor ereje szokott a fő baj lenni, hanem a fémvágáshoz túl magas fordulatszám.

(#59016) mccchelp:
A Socket G2 elvileg 51x51 mm-es lyukkiosztással rendelkezik. Egyszer elkezdtem már ezeket összeszedni egy helyre, de végül időhiány miatt nem lett belőle semmi sem. Eddig jutottam... :(

De most, hogy beszéltünk róla, előveszem a GDrive-ban lévő adatgyűjtésemet és neki állok újra processzorokkal és videokártyákkal együtt. Most már csak (megint) időt kell rá találnom...

(#59017) DonElvis:
Persze bár sokkal többet, akkor sem fogsz rajta látni. Sem a márkajelzés (?) alapján nem találtam meg a típusát, sem a matricája nem olvasható már. Sőt még a Google képkeresése alapján is próbáltam, ami behasonlítás alapján működik, de semmi. Ez ilyen 80-90-es évek eleji német/osztrák kis szériás valami lehetett, mert semmi nincs róla a neten. ;)

[ Szerkesztve ]

(#59019) #38742016 válasza imibogyo (#59018) üzenetére


#38742016
törölt tag

Értem, akkor ez szerintem felejtős, de ha lesz rá lehetőségem, megnézem. Laptop hűtést akartam átalakítani, meghalt benne a ventilátor, most egy 12 centis van rárögzítve az aljára, de nem éppen a legjobb megoldás. Újat nem nagyon vennék bele, van már millió hibája a gépnek, használom amíg megy. :DDD Egy utolsó kérdés: Ha ennyire durván ugrál a hőmérséklet, 10-15 fokot 1 másodperc alatt, akár teljesen hidegen is 30 fokról 45-50-re, az a heatpipe halálát jelenti? Videó a dologról: [link] Újrapasztázva pár hónapja volt.

[ Szerkesztve ]

(#59020) DonElvis válasza imibogyo (#59018) üzenetére


DonElvis
tag

Látom másnak is megakadt raja a szeme, ez ilyen musthave dolog :-) Más okból is jó lenne egy közelebbi fotó, ha esetleg néhány méret is lenne rajta, maga lenne az álom... tavaly lomtalanításkor az egyik pincében mintha egy tökugyanilyen gépet láttam volna árválkodni. Akkor megpróbáltam megalkudni rá, de a pince tulaja nem emlékezett rá, hogy kitől kapta kölcsön (gratuláltam hozzá), viszont azt mondta, anno több darab is volt a bitrokában. Lehet ha pushingolnám kicsit a témát, frissűlne a memóriája.

Szerk,

Most látom, neked is van gérvágód, az a szép piros Einhell. Elvileg fémet is tud vágni, és most vettem hozzá alu vágó tárcsát. Gondolom te fát vágtál a géppel, meg vagy elégedve vele?

[ Szerkesztve ]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#59021) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hol lehet ilyet kapni: link

Órák óta keresek, de nem nagyon találok.
80mm-es pc ventihez szeretnék 80mm-es alu felxibilis csövet rögzíteni. (más megoldást is szívesen fogadok)

(#59022) MrDerekas válasza #74459392 (#59021) üzenetére


MrDerekas
addikt

PVC csőből vágsz/vágatsz egy 5-6 centi hosszú darabot, azt ráragasztod melegtakonnyal (vagy FBS, epoxi alapú ragasztó, sima sziló, akármi ;) ) a venti keretére, és mehet rá a flexibilis cső.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59023) hegegabi80 válasza #74459392 (#59021) üzenetére


hegegabi80
addikt

Most hirtelen ezt találtam, pedig valahol láttam 80mm-est.

(#59024) imibogyo válasza #38742016 (#59019) üzenetére


imibogyo
veterán

Ötletem sincs. De komolyan... :B

(#59020) DonElvis:
Ma végre tudtam lőni pár képet a mini szalagfűrészről. Bocsi a késlekedésért, de egy pöttyet el vagyok havazva. LINK

És végre le is mértem a főbb jellemzőit: 147,5 - 152 cm hosszúság közötti lap kell rá. A tárcsája 19,5 cm átmérőjű és a futófelület (nyers fém, semmi gumi, vagy ilyesmi) 8,2 mm széles. Az asztal 32x32 cm-es, a magassága pedig olyan 74 cm a felső állítógombbal együtt. Ennél pontosabban ne haragudj, de nem volt erőm méricskélni... :(

Ami a gérvágót illeti, szerintem barkács célra megteszi. Egész szépen lehet vele dolgozni, de egy alapos első beállítás az nagyon kell neki. Nekem nincs hozzá fémvágó korongom, de rajta vagyok az ügyön. A CNC gépek rajzos profiljaihoz nagyon jól jönne. A már többször linkelt könyvtári galériát a munkahelyemen lényegében ezzel a géppel készítettem, majd minden vágás és lapolás ezzel készült, kivéve a lépcsőfokok marásait. :K

(#59025) Barret001 válasza #38742016 (#59019) üzenetére


Barret001
addikt

A hőfok nem tud ennyit ugrálni,a fémek hőtehetetlensége ennyit nem enged. Az ott valami mérési hiba lesz.

(#59026) Lompos48 válasza Barret001 (#59025) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És mi van akkor, ha pont a fémek hőtehetetlensége miatt ugrál a processzor hőmérséklete nagyobb terhelésnél, mert nem képesek gyorsan elvonni a hőt? A hőmérsékletmérés szoftveresen a processzorBAN történik,

[ Szerkesztve ]

(#59027) NEMO1968 válasza imibogyo (#59018) üzenetére


NEMO1968
őstag

Kicsit hadd bele vau-vau a társalgásba.
elbírják az acélt is
Mindenki az acélokon lovagol, pedig vannak annál sokkal rosszabb anyagok is.
Az acélok még a jól forgácsolható anyagok közé tartoznak, persze nem ész nélkül, és hűtéssel.
Puha fémeket pedig biztosan.
Na itt a nagy tévedés.
A puha fém eltömi a fogak közét, kenődik, de nem forgácsolódik, felhevül, oldalról is rátapad a lapra.
Megvan azoknak is a trükkje persze, hűtő-kenő anyag, technológia,de sokkal nehezebben boldogulsz vele, mint egy darab acéllal.
Ha van kedved és energiád, próbálj meg vasfűrésszel elvágni mondjuk egy 20-as acélrudat, utána egy ugyanilyen ólomrudat.
Érezni fogod, mire gondoltam, de az ólomnál még annak a dédnagyanyja is laza erkölcsű nőszemély lesz, aki ezt a próbát kitalálta.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59028) Barret001 válasza Lompos48 (#59026) üzenetére


Barret001
addikt

" mert nem képesek gyorsan elvonni a hőt?" pontosan ez igazolja azt,hogy nem a hűtéssel van a gond!
Gyorsan elvonják,mert különben nem tudna ugrálni a hőmérséklet.

(#59029) imibogyo válasza NEMO1968 (#59027) üzenetére


imibogyo
veterán

Teljesen igazad van a tények szemszögéből. De....

Egyrészt én nem lovagolok rajta, sőt.... De azért egy átlagos barkácsoló szerintem legtöbbször acélt, alumíniumot, bronzot és rezet vág otthon, már ami a fémeket illeti. Legalábbis én a több száz elvégzett barkács munkám során még soha sem vágtam például ólmot. Heccből igen, de annyi elég is volt belőle....

Másrészt az adott anyaggal szembeni "rutin" szerintem úgyis hozza a tudást. Fölöslegesnek tartottam itt most fémtechnikai előadást tartani. Én a fenti anyagokkal szoktam dolgozni napi szinten, esztergán, marógépen és egyéb kézi gépekkel is és mindegyikkel máshogy kell "bánni". A fémek vágásakor pedig szerintem alap, valamilyen kenés, hűtés még acélnál is mindig használok vágófolyadékot. De ez majd úgyis jön magától...

Harmadrészt pl. a linkelt videóban (pl. a hordozhatónál is), jól látszik, hogy "állandóan" kenik a vágandó részt, pedig az ugye még egy lassabban forgó szalaggal is rendelkezik, kisebb a hőhatás. Tehát aki majd egy kicsit is képzi magát (pl. YT videókból, vagy hulladékanyagok vágásával) az úgyis találkozni fog ezzel a dologgal. Erősen kétlem, hogy valaki úgy állna neki a dolognak, hogy "ó basszus nulla műszaki érzékem van és még egy csavarhúzóm sincs, de mi lenne ha vennék egy szalagfűrészt és unalomból napi 8 órán át ólmot vágnék".... :DDD

Puha fémeket pedig biztosan.
Na itt a nagy tévedés.

Az előtolás sebességéről volt szó és arról, hogy ha motor megbirkózik az acéllal, akkor el KELL vinnie pl. az alumíniumot is. És ez igaz is. Esztergán amikor nagyolást teszteltem, ugyanakkora fogásnál acélnál ~6,2 A-t vett fel a motor és kétszer is beesett a fordulatszám, alumíniumnál (nem tudom melyik összetételű volt) ~5,8 A-t vett fel a motor és egyszer sem stallingolt. És érzésre is sokkal könnyebben lehet vele dolgozni, akár még kézi vésővel is lehet alakítani. DE ha eljut az ember a mállási, olvadási pontig, akkor sokkal-sokkal-sokkal rosszabb lesz vele dolgozni egy pillanat alatt és a gépnek, szerszámoknak sem egészséges (rásülhet). Na ezt kell elkerülni, ahogy te is írtad. És itt jön a képbe az anyaggal szembeni és a munkavégzésben szerzett rutin és eddig a pontig el sem kell jutni. És akkor lehet szép munkákat játszi könnyedséggel alumíniumból is kivitelezni.... :K

(#59030) DonElvis válasza imibogyo (#59024) üzenetére


DonElvis
tag

Jóreggelt,

Köszöi a fűrész infókat. Sajnos nem ilyen amit láttam, pedig valszeg tudtam volna intézni hozzá fűrészlapot neked. Ami nálunk van, az vagy 30cm-el magasabb sajnos.

Gérvágóval kacsolatban körbenéztem neten, és ugyanaz az infó jött mint amit te megosztottál velem, azaz először be kell állítani, utána teljesen jó kis gép lehet.

Szerk:

Mint említettem volt, szereztem hozzá aluhoz való vágótárcsát. Az eladó azt mondta nekem, hogy amit vettem azért jó az aluhoz, mert sokkal több foga van mint amit fához használnak, és a fogak hátra vannak fokolva pár fokot. A nagyobb fogszámot alá tudom írni, de a hátrafokolásnak vajon mekkora lehet az igazságtartalma? (Esetleg ha Némó mester is megosztaná a gondolatait, hálás lennék). Igazság szerint fát is vágnék az aluhoz való tárcsával, mert lusta vagyok cserélgetni a tárcsákat.

[ Szerkesztve ]

Ami nem számít, az nem érdekel

(#59031) #74459392 válasza MrDerekas (#59022) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi, ha nem találok sehol, akkor ilyesmi megoldás lesz
pedig számítógépházaknál szoktak ilyet használni a processzorhoz: link
nem értem, miért nem kapni ilyet sehol
jobban örülnék egy késznek, mint ragasztani, ami azért nem túl egyszerű, mert a ventik nagy részének nagyon keskeny pereme van. pont akkora átmérőjű csövet találni és ráragasztani, úgy, hogy a lapátba véletlenül se érjen bele...nem lehetetlen, de inkább fizetnék egy készért párszáz forintot :)

(#59032) Ribi válasza #38742016 (#59019) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hőmérséklet csökkenés úgymond normális, hogy hirtelen ugrik egyet le, viszont kevésbé normális, hogy utána nem csökken. Illetve ahogy néztem az alap hőmérséklet is vagy 50-60 fok.
Lehet ki kellene tisztítani a belét. Ennyire magas alap hőmérséklet nem normális.
Illetve lehet a paszta már teljesen beszáradt és amiatt ilyen kaki a hőmérséklet.

(#59033) #38742016 válasza Ribi (#59032) üzenetére


#38742016
törölt tag

Általában 45-50 fok az alap, tesztelgetés miatt volt csak annyi. Az eredeti ventilátor végleg megadta magát benne, úgy oldottam meg, hogy egy részen kivágtam az alját, és rárögzítettem egy 12 centist asztali gépből, USB 5V-ról megy. Így nem a legjobb megoldás, ezért is gondoltam arra, hogy egy halott videokártya hűtőjét belerakom valahogy az eredeti helyett, az még talán passzívan is elvinne 35W-ot. A hőmérsékletes dolog nem hiszem, hogy a pasztától lenne, 2 hónapja volt szétszedve kb, teljesen tiszta a gép, és hidegen bekapcsolva is csinálja, tehát a ventilátor hiányának se lehet sok köze hozzá. :( Ha sikerül valahogy lecserélni a gyári hűtőt benne, talán kiderül, mitől van ez.

(#59034) NEMO1968 válasza imibogyo (#59029) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Említetted már párszor, hogy vannak CNC gépeid.
Milyen vezérlővel?
Szeretném a FANUC esztergát megtanulni.
Ha lenne valaki, aki mondjuk a Budapest-Ajka vonalon élne, és van egy ilyen gépe, jó lenne ha bevállalna pár óra gyakorlati oktatást.
Persze nem ingyen kívánom.
Böngészgettem már a netet, de mégis más látni is magát a gépet.
Cserébe HUNOR esztergában tudok segíteni valakinek, ha van rá igény.
Köszi!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59035) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tudom hogy nem teljesen ide való kérdés de sokfelé jártok ezen a fórumon és hátha tud valaki segíteni.
Keresek 80mm pc ventilátort ami vastagabb 25mm-nél és nem túl hangos. Esetleg találkozott valaki ilyennel?
Vagy milyen hatásfoka lenne ha egymás mögé teszek 2 ventit (persze azonos irányú légszállítással)?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59036) Samus válasza dewil666 (#59035) üzenetére


Samus
addikt

Miért fontos, hogy vastagabb legyen? A szabvány 25mm, az ipari ventik vastagabbak szoktak lenni, de a legtöbb 220as,és hangos... Jó légszállításra vannak speciális lapátokkal szerelt ventik, amik halkan teszik a dolgukat.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59037) #33253120 válasza DonElvis (#59030) üzenetére


#33253120
törölt tag

ERCO alusineket vágtunk kölcsön Bosch géppel, és mivel felmerült, hogy a főnök nekünk is vesz ment a kérdezgetés. Negatív fogazású korong lett ajánlva olyan esetben amikor nem tömör anyagot vágsz, és emiatt nem csak vízszintes felülettel találkozik a korong, hanem ilyen-olyan irányúval is. Ez főleg akkor hasznos ha a vágandó anyag nem túl vastag elemekből épül fel. Mint a fenti profil.

(#59038) imibogyo válasza DonElvis (#59030) üzenetére


imibogyo
veterán

Nincs tapasztalatom ilyen fogazású koronggal, de mindenhol ezt ajánlják alumíniumhoz például (rajzos profilokhoz különösen, gondolom amiatt is amit T_chris is írt). Bár a sima vídiás korong is elviszi az alut (itt például egy elég vastag anyagot vág a fickó ritka fogazású (de vídiás) fához való koronggal), csakúgy, mint ahogy a "sima" fához való marófejek is. Persze nem ezek az ideálisak sem a fémnek sem a szerszámoknak, és szerintem nem is véletlenül ajánlják a gyártók is azt amit. De ha mondjuk egy évben, csak egyszer-kétszer kell alut vágni, akkor én biztos nem vennék spéci korongot csak emiatt... ;)

(#59034) NEMO1968: hát sajnos nem én leszek az embered, pedig természetesen ingyen és bérmentve segítettem volna, de gyári vezérlőkkel 0, azaz nulla tapasztalatom van. Nekem csak ilyen kis általam épített sufni-szökevény gépeim vannak, nem gyári/ipari csodák. :N

Itt van pár kép (az egyébként 3-4 éve félkész állapotban lévő) marógépemről. El kezdtem a "fémesítését", de végül ez abbamaradt, talán majd most a 3d nyomtatóval be tudom fejezni a hiányzó alkatrészeket. Itt egy videó a legelső vágásaim egyikéről... Ez eBay-es vezérlővel és Mach 3-al (a jövőben LinuxCNC-re szeretném átállítani) működik.

A lézergravírozómról nincs is igazán képem, inkább csak a munkákról, amiket vele készítettem. Ez már majdnem "gyári eBay-es" gép, de valójában mindent csak koppintottam és magamnak készítettem el / vásároltam össze. Ez Arduino vezérlésű GRBL programmal.

A 3d nyomtató az most még csak feltételes módban van, így csak megemlítem, remélem egy-két héten belül meglesz az is. A lézergravírozóval közös fedett helyük a mai napon már alakot öltött (középre megy a számítógép, alulra a lézergravírozó, felülre pedig a 3d nyomtató és természetesen zárt lesz mindegyik a por miatt)... Ez is alapvetően Arduino vezérlésű (RAMPS alterego, ha jól láttam) és Marlin FW működteti.

A CNC esztergába pedig eddig helyhiány miatt nem fogtam bele, de ha készen leszek az új műhellyel, akkor talán már bele tudok végre fogni ebbe is. Ez is eBay-es vezérlő (USB-s) + Mach 3 (4?), vagy LinuxCNC lesz, mert ezek sokkal "profibbak" az Arduinos vezérlésűeknél, jobban paraméterezhetőek, vagy ha nem is jobban számomra egyértelműbben. :B

[ Szerkesztve ]

(#59039) dewil666 válasza Samus (#59036) üzenetére


dewil666
őstag

Csendesség és nagyobb légszállítás miatt gondoltam vastagabbra. Normál 25mm vastagságban mi lenne jó ami ezeket tudja?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59040) Samus válasza dewil666 (#59039) üzenetére


Samus
addikt

Ha csendeset akaraz, akkor nagyobb méretben gondolkodj. Scythe, Thermaltake és más nagyobb gyártóknak vannak direkt halk, és nagy légszállítású példányaik, főleg az előbbinek. Keress rá, és találni fogsz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59041) dewil666 válasza Samus (#59040) üzenetére


dewil666
őstag

Csak 80mm-es fér be ahová szeretném.
Ha lehetne nagyobbat tennék hiszen van itthon 120 és 200mm-es ventim is.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59042) MrDerekas válasza dewil666 (#59041) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hűtés topikba is kérdezz be, a konkrét kritériumokkal. Noctua ventik is baromi jók tudnak lenni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59043) Samus válasza MrDerekas (#59042) üzenetére


Samus
addikt

Bakker, nem jutott eszembe a gyártó neve. Nagyon jó légkeverőik vannak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59044) MrDerekas válasza Samus (#59043) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jó az öreg a háznál ;) Inni ad a csibéknek, ha esik az eső :DDD

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#59045) dewil666 válasza MrDerekas (#59042) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#59046) NEMO1968 válasza imibogyo (#59038) üzenetére


NEMO1968
őstag

Köszi!!!
Nekem ez jutott :D :D

Relatíve egyszerű, de mégis elég a legtöbb esztergálás műveletre.
A FANUC-ra inkább újdonság, illetve esetleges melóhelyváltás miatt lenne szükségem.
Nagy előny, ha ismerem azt is.
Pár melómról van videó, de egyenlőre nem tudok mutatni, mert a legkisebb is 160mb.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59047) Samus válasza NEMO1968 (#59046) üzenetére


Samus
addikt

Eh, a jó öreg PNC 721. Ezen tanultam programozni. Éjszakásban jó sok maszek ment le rajta :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#59048) NEMO1968 válasza Samus (#59047) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ez egy EPA 320-on van.
Jó gép lenne, ha nem lenne már agyon gyilkolva.
40 év nemtörődömség azért meglátszik rajta.
Ezen tanultál?
Na akkor találós kérdés.
Mi a vezérlő egyetlen, nem komoly hibája?
Megjegyzem, volt már kint nálunk a tervezője, a szoftverfejlesztője, mindkettő bottal, járókerettel, de ők sem tudták megmondani, miért van az a hiba.
Olyan, és kész :D :D :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#59049) Essejó


Essejó
veterán

A telefonom oda van Gariban javíttatni, szerintetek a Nokia N97 minimet a kocsiban a szivargyújtós töltőfejre rádughatom?
A hálózati töltője 5.0 Volt 1200 mA

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#59050) Kernel válasza Essejó (#59049) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bármire rádughatod, a számítógép 500 mA-es portjára is. Nem fogja túlterhelni, mert felismeri a portot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.