Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) #90933760


#90933760
törölt tag

Nekem éjszakai fénynek kéne valami megoldás, tudom van ezerféle konnektorba dugható dekoratív fos, de nem rajongok értük.
Azért gondoltam a glimmre, mert az kő egyszerű és 230V-ról megy közvetlen egy ellenállással ha jól tudom, semmi felesleg. Már csak találni kéne normál foglalatba tekerhető izzót, aztán csak simán felkapcsolom este egy külön asztali lámpába egyedül és király, ha jól tudom ezek kevesebbet fogyasztanak 1Wnál is.
Valami káros hatása van ezeknek amúgy? Csak kétlem hogy be fogom tudni szerezni.

Vehetnék sima foglalatba ledes izzót is aztán kész, nem tudom mekkora a legkisebb de szerintem az meg túl erős lesz. Vagy majd befestem a búráját. Mert ilyen ledes fosokat a legelső boltban hozzám vágnak már. Szerintem ez lesz a nyerő ötlet.
A 4W-os az havi 50Ft-ot zabálna fel így.

(#47002) föccer válasza #90933760 (#47001) üzenetére


föccer
nagyúr

A 4W-os led az már nagyon erős éjszakai fénynek. Olyan 6-8 szoros hatásfokkal működnek a fogyasztás/fényerő tekintetében, mint a hagyományos izzók. Tehát a 4W olyan 30 wqttos sima izzónak felel meg saccra.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47003) #90933760 válasza föccer (#47002) üzenetére


#90933760
törölt tag

De netes boltokba nem látok kisebbet, gondolom mert nincs is. Kisebb csak a 12V-os spotok vannak.
Ha befestem a búráját úgy már jó lesz szerintem. Bár ki tudja. Mert amúgy erős éjszakainak azt tudom, melóhelyen van pár ilyen égő.

(#47004) föccer válasza #90933760 (#47003) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért biztos lehet még kapni. Próbálkozz tesco és társaiban. Ott ugye az olcsóság a lényeg, és a kisebb teljesítményű ledes izzók inkább előfordulhatnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47005) donmackó válasza #90933760 (#47003) üzenetére


donmackó
őstag

ledes éjjelszakai fény 230 V

Release the cable hounds!

(#47006) #90933760 válasza donmackó (#47005) üzenetére


#90933760
törölt tag

"...tudom van ezerféle konnektorba dugható dekoratív fos, de nem rajongok értük..."

Teszkót megnézem az jó ötlet.

(#47007) donmackó válasza #90933760 (#47006) üzenetére


donmackó
őstag

Tecsóban lehet kapni elemest. Megnyomod a búrát és megy. 1 vagy max 3 led van benne.

Release the cable hounds!

(#47008) Lompos48 válasza #90933760 (#47001) üzenetére


Lompos48
nagyúr

3 éve @PHM-nek a Praktikerben vettem ilyet:

(#47009) donmackó válasza Lompos48 (#47008) üzenetére


donmackó
őstag

Ez über tök jó. Nekem is tetszik.

Release the cable hounds!

(#47010) Lompos48 válasza donmackó (#47009) üzenetére


Lompos48
nagyúr

(#47011) tatabike


tatabike
őstag

Engem meg nem érdekel... :P ;]

Van olyan, amiben egy mackó forma világít. Vagyis régebben volt. Farkas alakút nem láttam... :P

De ez a tuti, ezzel tarolnál:

:Y

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47012) kalozhun100 válasza tatabike (#47011) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ez meg minek?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47013) #21346560 válasza kalozhun100 (#47012) üzenetére


#21346560
törölt tag

Olyan érzésem van, hogy még igen csak 30 év alatt vagy, ha ilyet kérdezel ;]

(#47014) kalozhun100 válasza #21346560 (#47013) üzenetére


kalozhun100
őstag

Jah:D Mondjuk nem néz ki rosszul , de egy égő azért legyen hogy fényt adjon:D

Samsung Galaxy S7 Edge

(#47015) tatabike válasza kalozhun100 (#47012) üzenetére


tatabike
őstag

No comment...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47016) TESCO-Zsömle válasza Lompos48 (#47010) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért ez kemény.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47017) Lompos48 válasza TESCO-Zsömle (#47016) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az. :Y

(#47018) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne amit az alábbi képen jelöltem be:

Amit piros négyzetbe tettem fém lemezt szeretném lecserélni rézre és + hőcsövet beépíteni. Az a kérdés hogy milyen vastag rézlapot használjak? Van 3 fajta. Az egyik olyan vastag mint az a lemez ami most rajta van a másik kettő vastagabb 2.5- 3.5mm. Melyikkel érdemesebb helyettesíteni?
Illetve a kék négyzetben a proci hűtő van. Mi az a fekete öntapadós valami?

Köszönöm a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47019) föccer válasza dewil666 (#47018) üzenetére


föccer
nagyúr

De hiszen ez egy hőcsöves hűtő. A fekete izé az szerintem gap pad.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47020) Rivaul válasza dewil666 (#47018) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a hűtés teljesítményét akarod növelni akkor nem ez lesz a megfelelő módszer. A plusz csövekkel csak később éri el pár másodperccel ugyanazt a hőfokot de nem lesz ami elszállítsa a meleget. Egy komplett hűtés csere lenne megfelelőbb. Az a fekete ragadós izé a gap pad ami a hőátadásra hivatott laposok esetén a paszta helyett.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47021) dewil666 válasza föccer (#47019) üzenetére


dewil666
őstag

Nem az a fekete izé nem ragadós! Csak rá van ragasztva a hűtőre de vékony és nem is ér a procihoz. A mag körül van. Én elsőre hővédőre gondolok :U hogy a procira ne sugározzon hő. De ez nem biztos.
A teljes hűtő át lesz alakítva és a noti alján levő takaró borítást le szoktam venni. A + hőcsövek kapnak majd + réz bordákat is. Az egész noti egy hűtőpadon van amiben 2db 12cm venti szolgáltatja a levegőt :K
Már csináltam ilyet korábban csak ott alapból rézből voltak azok a lapok (-20 fokot nyertem átalakítás után).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47022) macko20 válasza dewil666 (#47021) üzenetére


macko20
őstag

A fekete műanyag szigetelő én le szoktam venni meg a szürke paszta száradékot és vékony minőségi pasztát kap.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47023) Rivaul válasza macko20 (#47022) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy nem minden laposnál tudsz pasztázni. Nálam a vostronál majd egy milis rés van a gap-nak hagyva. Mikor szétkaptam nem is volt ilyen vastag padom itthon így egy kiló zsírt tettem alá ami nem egy életbiztosítás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47024) tatabike válasza dewil666 (#47021) üzenetére


tatabike
őstag

Az a fekete izé nem sarkazás ellen véd?

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47025) #21346560 válasza tatabike (#47024) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hihetetlen balféknek kéne lenni bárkinek is, ha laptop hűtővel lesarkazna egy procit... gondold csak végig, hogy is történik a "lesarkazás"!

(#47026) dewil666 válasza macko20 (#47022) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a megerősítést :R
Az átalakulásról készítek képeket és jelentkezni fogok.
MX4 pasztát fog kapni a gép.

(#47023) Rivaul
Áprilisban pasztáztam a gépet sima fehér pasztával. a vga ramok nem is értek hozzá kb. 0,3-0,5mm-ér hézag volt a lemez között. Pedig még a lemezben a ramok sarkai is be voltak jelölve hogy hova esnek. Van itthon új gap pad-om és pótoltam amit a Lenovo nem.

Viszont nem kaptam használható választ választ az eredeti kérdésemre. De belegondolva ez majd akkor derül ki ha szétszedi az ember és látja hogy mi hogyan fér majd el.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#47027) tatabike válasza #21346560 (#47025) üzenetére


tatabike
őstag

Hehe, ismered a mondást, az emberi hülyeség határtalan... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47028) do3om válasza tatabike (#47024) üzenetére


do3om
addikt

Amúgy én is annak nézem.
A lapost még nem szedtem szét, de chipset hűtőknél raknak rá ahogy a képen is van körbe a chip körül. Látható hogy ahol érintkezni kel ott szabadon van a fém felület. De a hűtendő chip tetején vannak kis kiálló alkatrészek-vagy mik, azokat védi ez hogy szerelésnél amikor még billeghet, odakoccanhat ne a fém kapja el hanem a rá ragasztott puha anyag, ami nem hővezetés célból van ott hanem védelem. Egy kicsivel magasabb is lehet ez mint a chipp felülete, de rögzítésnél szépen ráhúzod, Biztonságosabb mintha egyből a chippel érintkezne. Igy már helyes pozícióban van a borda és nem billen, mozog, igy húzod rá nem sérül a chip sarka.
Szoktam használni ilyet.

Ha nincs alatt hűteni szükséges chip ahol az a fekete cucc van akkor az nem G-pad.
Ennyi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47029) macko20 válasza dewil666 (#47026) üzenetére


macko20
őstag

Azokat ne bolygasd a pirosban a túloldalon réz lemez ér a chipekhez,talán letudod forrasztani v a csövek felrobbannak ,ha kísérletezel egy második hűtő legyen ami belefér ha tönkre megy.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#47030) #21346560 válasza tatabike (#47027) üzenetére


#21346560
törölt tag

Azt?! Azt rólam nevezték el :DDD

(#47031) huszki


huszki
újonc

Eladnák egy Új Dremel asztali lombfűrészt 2év garanciával. Nyereményjátékon nyerten, de nem veszem hasznát így eladnám. A bolti ár 29900- 33000ft között mozog én odaadnám 27500ft. Te 06709331701 :C

(#47032) donmackó válasza huszki (#47031) üzenetére


donmackó
őstag

Hardverapróra való hsz.

Release the cable hounds!

(#47033) do3om válasza donmackó (#47032) üzenetére


do3om
addikt

Azért nem csak..

Képet adj róla.

Értem én de tutira nem találnám meg az aprón. Meg más is figyelgeti a hozzászólásokat akinek szüksége lehet rá.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#47034) donmackó válasza do3om (#47033) üzenetére


donmackó
őstag

Csak azért szóltam hogy nehogy 1 moderátor figyelmeztesse egy fekete ponttal.

Release the cable hounds!

(#47035) LarsR válasza dewil666 (#47018) üzenetére


LarsR
tag

Szia!

Véleményem szerint is csak sima szigetelés. Bár ez az én véleményem. Ismerős a projekt :D Én csere után nem szigeteltem körbe, igaz nálam mind kettő esetben magasabban volt a cpu és a vga is. Az alaplapon a felfogatási pontoknál tettem kis szigetelést, nehogy a fém rosszalkodjon és valamit lezárlatosítson. A mag (kupak) sarkai nálam sikeresen csorbultak, bár kis mértékben, de jól láthatóan. Szerintem nem lehet kivédeni, ha nem az eredeti hűtéssel csinálod. Várjuk a képeket :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#47036) Rivaul válasza huszki (#47031) üzenetére


Rivaul
addikt

eladNÉK! Baszki. 2 napon belül most látom vagy 5. alkalommal a fórumon más és más embertől. Már nem bírtam ki szó nélkül. Hogy jön ki a szövegkörnyezet mellé a -nák? :W Ha csak elírtad akkor sry. Amúgy meg a figyelmeztetés jogos volt mert fórumon nem hirdetünk. Max említünk ha nagyon jó áron a topic érdekeltségeihez valót kínálunk...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47037) #21346560 válasza Rivaul (#47036) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ne mérgelődj! Ő a szomszédokról beszélt, akik eladnák....

(#47038) Rivaul válasza #21346560 (#47037) üzenetére


Rivaul
addikt

:DDD :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47039) tatabike válasza Rivaul (#47038) üzenetére


tatabike
őstag

Ezen egyszer vitáztam a sógornőmmel. Azt mondta, hogy olvasta valahol, hogy a -nák is elfogadott egyes szám első személyben. Szerintem meg nem... :(

"A -nák és -nék toldalékainkat elsősorban az illeszkedés törvénye szerint kell használnunk, azaz magas hangrendű magánhangzókat tartalmazó szavakhoz a -nék, mély hangrendű magánhangzókat tartalmazó szavakhoz a -nák toldalékot kell illesztenünk. Vegyes hangrendű szavaknál a helyes nyelvízlés (illetve a grammatika) szolgálhat segítségül, például a 'csinál' ige E/1 személyű feltételes módú alanyi ragozású alakja azért is lesz 'csinálnék', mert a 'csinálnák' alak ugyanazon ige T/3 személyű feltételes módú tárgyas ragozású alakja. A -nák toldalék E/1 személyű igei alakzatokban általában véve helytelen (én aludnák, én csinálnák)."

Tehát nem csak az a lényeg, hogy bántja az ember fülét, hanem az, hogy a -nák rag többes szám 3. személyre vonatkozik, vagyis ha E/1-ben kezded a mondatot, akkor szabálytalan ha egy T/3 raggal fejezed be.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47040) tatabike


tatabike
őstag

Nézegettem ilyen olcsó, x@r tableteket, este az ágyban csesztetni, ha nem tudok aludni.

Találtam egy ilyen WTF? kategóriásat:

"eladó 1db tökéletes állapotban levő tablet táblagép 10.1 col sajna le eset és az üveg betört csak az üveg az lcd jó még a gyári fólia is rajta van max 2 hónapos .
az érintő nem jó rajta."

Ja, ha valakinek van eladó, 10 körül, szóljon. Vennák egyet... :DDD

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47041) DR|FTK|NG válasza tatabike (#47040) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ez mit szívott? Szőrös-disznó fingot?

Nekem van egy tabletem, szeretnék tőle megválni. Inkább gariztatnám, mert akkor "kapnék" 20k-t. Aki megvenné, ő csak szenvedne vele, mert nagyon lassú és a kijelzője is pontatlan(+mindig lefagy és kifagy).
Még van 1 hónapom gariztatni.

[ Szerkesztve ]

(#47042) TESCO-Zsömle válasza tatabike (#47040) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én meg azt hiszem tudom, hogy kié. Egy linket kaphatok?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47043) tatabike válasza TESCO-Zsömle (#47042) üzenetére


tatabike
őstag

Persze... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47044) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Gyerekek, visszanéztem az archivált hirdetéseimet, és az egyiknél rádöbbentem, hogy lógok nektek egy gányolással :'D
íme: Nézzétek a HSZ-EKET :C

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#47045) tatabike válasza SüdiLaller (#47044) üzenetére


tatabike
őstag

:C Menő. De ha már átmenő csavar, akkor lehett volna bkny fejű (imbusz) is. Az még talán gyárinak is nézne ki, sőt, IKEA-s csavartakaró kis műanyag koronggal befedhető lenne, mert az pont ilyen csavarfejekbe passzol. De persze ahogy olvastam a sztorit, pont ez volt a legkisebb gondod. Szóval gratulálok... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47046) SüdiLaller válasza tatabike (#47045) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Köszönöm uram :R
Amúgy igen, a sor végtelen, ami a díszítést illeti. :DDD És hatalmas öröm volt megszabadulni attól a notitól :D

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#47047) tatabike válasza SüdiLaller (#47046) üzenetére


tatabike
őstag

Néha eltöprengek azon, hogy milyen jó kis ötleteket tudna egy-egy számítástechnikával, finommechanikával és ilyesmikkel foglalkozó cég meríteni ebből a topikból. Na persze egyiknek sem érdekük az, ami nekünk, hogy masszív és hosszú élettartamú kütyüket hozzanak létre, talán lehet, hogy ezért nem is leskelődnek errefelé... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#47048) imibogyo válasza tatabike (#47047) üzenetére


imibogyo
veterán

Én sem tétlenkedtem a hétvégén. :N
A képek között láthattok próba marásokat is már, bár még csak kettőt.

40x40 mm-es "kockát" vágattam a géppel
első eredmény - 39x41 mm
második kalibrált eredmény - 39,9x40,3 mm

Sajnos ennél a pontnál elfogyott az időm és már nem tudtam tovább kalibrálni a gépet. A backlash sincs még sem kimérve, sem kompenzálva. Jövő héten érkezik az indikátor órám, azzal már jobban be tudom majd állítani a tengelyeket, mint most egy kézzel odafogott tolómérővel. :D

[ Szerkesztve ]

(#47049) Honkydoo válasza imibogyo (#47048) üzenetére


Honkydoo
őstag

Grat, látom alakul ez! :R

Én holnapra várok áttörést, mert írtam egy cégnek aki fémekkel foglalkozik, hátha ők fusiban kivágják nekem a házam lapjait. Ha nem, akkor elfogytak az ötleteim sajnos. :( Az a gond, hogy én csak pár ezer forintot tudok rászánni a vágásra, ennyiért viszont nehéz olyan embert találni aki megcsinálja.

Vagy marad az a módszer, amit javasoltak, hogy én vágjam ki a lapokat flexel.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#47050) imibogyo válasza Honkydoo (#47049) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Hát igen. Sajnos az én gépemnek sem a méretei nem megfelelőek neked (nem tudok akkora darabot vágni ami neked kellene), sem fémmel nem próbáltam még ki, hogy mit tud (nincs megfelelő marószáram). Pedig én megcsinálnám neked olcsóba. Ha nagyon nem haladsz semmire, még mindig fel tudom ajánlani a flexemet és a "tudásomat", de sajnos ennél többel nem akarlak hitegetni.

Amúgy ha jól látom meghaltak a linkek (k**va GDrive). :(((
IDE KATTINTVA (elvileg) látható az album, ha valakit érdekel. ;)

De legalább annyi előnye lett, hogy láthattok pár igazán gány megoldást is, mert közben feltöltöttem a mobil képeket is. Ajánlom mindenki figyelmébe a hihetetlenül igényes Z-tengely motorfelfogatását és a kupplungokat, amik iskolai fizikai készletből származó 20x20x40 mm-es aluminium tömbök. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.