Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) Essejó válasza hundai (#86992) üzenetére


Essejó
veterán

Eldobod, és veszel egy újat, ok, hogy gány topik, de nem fillérb@szó. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87002) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok! a terasz síkjában a betont mivel szokás vízzárni? a terméskő szerűség ami gondolom elfogyott építkezéskor előző tulajnak az elégséges lehet? vagy mit ajánlanátok erre? gondolom direktbe kapta esőt plusz a felverődő víz kikezdte, egyelőre csak egy helyen, időben megfognám a bajt, ha még nem késő... Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#87003) leweegee válasza Madwe (#87002) üzenetére


leweegee
aktív tag

Én valami hasonlóval támadnék. [link]

Ne nőj fel! Csapda!

(#87004) Essejó válasza Madwe (#87002) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy esetleg Bitugél

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87005) lemmy71 válasza Madwe (#87002) üzenetére


lemmy71
őstag

Ott más a baj. Rossz a burkolás, nincs vízvető és szerintem a fugánál is vizesedik. Először ezt kell megoldania, utánna lehet a betonszegély javításával foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#87006) AxBattler


AxBattler
félisten

Milyen helyre kis műhely! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87007) lemmy71 válasza AxBattler (#87006) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt a leborult szivarvégit ;]
Azért a PPS golyószóróért az egyik vesémet is odaadtam volna :DDD
De hol vannak az AK -k, gondolom precízen elásva a kert végében :D

(#87008) Barret001 válasza AxBattler (#87006) üzenetére


Barret001
addikt

Mennyi üres hely!

(#87009) AxBattler válasza lemmy71 (#87007) üzenetére


AxBattler
félisten

AK helyett ott az AMD! ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87010) WATERDACA válasza WATERDACA (#86997) üzenetére


WATERDACA
őstag

Sziasztok!

Az érintett csövekre tettem filcszigetelést, elég szépen eldolgoztam a csöveken, szerintem már nem fázik. Viszont mérem a mosogató alatt a páratartalmat, 77%, a konyhában kb. 58-60%. Most már lövésem sincs, mi okozza ezt és mit tudok ellene tenni.

Az tény hogy sok minden a mosogató alatt fel van halmozva, takarítószerek, víztisztító, de nem tudom, mit tehetnék még.

Ötletek?

u wanted, i got it \o/

(#87011) cinemazealot válasza WATERDACA (#87010) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem amíg a fal és a bútor a cső környezetében teljesen ki nem szárad, illetve amíg nem járja át a levegő rendesen azt a térrészt, addig ott a páratartalom nem nagyon fog érdemben csökkenni. Esetleg a száradás felgyorsítására odatehetsz egy 25...40 W-os izzós (!) asztali lámpát (csak nehogy valami kemikáliával összevesszen a hő) és/vagy egy kisebb ventilátort a levegő keringetésére.

Ráadásul ugye a filcszigetelés sem zár hermetikusan, csak ha falban van, mert ott a fal segít rá a légzárásra. Amíg a filcen keresztül juthat a hideg cső felületére párás levegő, addig ott mindig is nagyobb lesz a dunszt, mint a lakás egyéb részein.

[ Szerkesztve ]

(#87012) macilaci78 válasza WATERDACA (#87010) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy nagyobb belváros lakásban egyetlen nap ugyanazzal a műszerrel, ugyanazon alkalommal több ponton mérve 27-78% relatív páratartalmaz mértünk. Nagypolgári lakás, késő őszi időjárás, felújított kapcsolt gerébtokos fa ablakok, lichthof, meleg, hideg burkolatok vegyesen, nagy belmagasság.
A páratartalom a levegőben oldott víz, de ez az oldalt messze nem homogén. A relatív páratartalom függ a hőmérséklettől. Súlyra ugyanannnyi víz a melegebb levegőben alacsonyabb relatív páratartalmat jelent.

Hagyd egy hétig éjszakánként nyitva a konyhaszekrény minden ajtaját, fiókokat félig kihúzva, stb, hogy ki tudjon rendesen szellőzni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87013) Barret001 válasza WATERDACA (#87010) üzenetére


Barret001
addikt

Felezzünk! Nálam lemegy 30 alá is...

(#87014) WATERDACA válasza macilaci78 (#87012) üzenetére


WATERDACA
őstag

Ez a szellőztetés megvolt már december óta 2-3 hétig folyamatosan. Addig nem mértem párát, de így is kicsit sokallom. A penésztől félek elsősorban, a kicsi gyerekek miatt.
Kicsit el is ment a kedvem a beépített bútoroktól, megvan az ára...

u wanted, i got it \o/

(#87015) j.bravo


j.bravo
addikt

A zsugorcső topikhű?

Ikeás almafon töltőkábel, gyárilag narancs gumi volt a végén, de megpuhult, majd takonyszerű lett, majd darabokban lejött. Még rendesen tölt, gondoltam így még kinyerhetek pár hónap élettartamot. Egy szürke zsinór is ilyen fekete zsugorcsövet kapott.
Eredetileg persze zőccsárga... helyett fekete szigszalaggal próbálkoztam :R de a ragasztó megadta magát, levált. Hátha ez bírja egy darabig.

Az mondjuk biztos nem topikhű, hogy nem simán egy pákával melegítettem rá, hanem hőlégfúvóval :F


Whatever.

(#87016) Inhouse válasza j.bravo (#87015) üzenetére


Inhouse
őstag

Jobb mint a gyári, úgyhogy nem topichű. :)

Üdv Inhouse

(#87017) Barret001 válasza j.bravo (#87015) üzenetére


Barret001
addikt

Ez profi alkotás.

(#87018) leweegee válasza j.bravo (#87015) üzenetére


leweegee
aktív tag

Legalább gyújtóval melegítetted volna rá... ez így elég gyenge próbálkozás. :DDD

Ne nőj fel! Csapda!

(#87019) j.bravo válasza Inhouse (#87016) üzenetére


j.bravo
addikt

hát, gyárilag azért jobban nézett ki, csak nem bírta az idő vasfogát.

lewegee: hát ez az, gyújtóhoz gyíkarc lettem volna :)

Whatever.

(#87020) j.bravo válasza Barret001 (#87017) üzenetére


j.bravo
addikt

Neeeem, peofibazbletr volna ha műgyantából öntök egy konkrét új csatlakozóházat :)
Aminek nyilván ennél nem lett volna értelme.
Mondjuk valami filctollkupakba bele lehetett volna nyomni semleges szilóval, ez most jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#87021) totron válasza j.bravo (#87015) üzenetére


totron
addikt

De szép pinsor, nekem a középső elkorrodálta magát, foghíjasan meg már nem működik.

(#87022) j.bravo válasza j.bravo (#87020) üzenetére


j.bravo
addikt

Mármint "profi az lett volna"
Nem kéne mobilról írogatnom :D

Whatever.

(#87023) Flowtation válasza j.bravo (#87022) üzenetére


Flowtation
őstag

vagy inni mobilozás közben. :DDD (bocs)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#87024) 8


8
senior tag

Lidlben megint kapni autó akksitöltőt, az a furcsa helyzet állt elő, hogy a régebbi (előző, tavalyi) fajta D2, és az újabb, idei E3 típusból is egyszerre van készleten, de különböző minősítési jelöléssel.

D2 és E3 a szériát, fajtát jelöli a lidl univerzumban. Csak a régebbiről találtam szétszedős videót.

Biztosan két különböző töltőről van szó, mert a borításuk is különbözik kicsit. Funkcionalitásuk megegyezik, évek óta ugyanilyen működéssel árulják a töltőiket. Van egy A1 szériásom is kb három évvel ezelőttről.

A lényeg:

A régebbi D2 fajtán "TÜV SÜD" és "GS" minősítés van, az újabb E3 fajtán csak "SGS-GS"

Biztonság szempontjából szerintetek van jelentősége?

(mindkét képen felül a régebbi, alul az újabb típus)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#87025) macilaci78 válasza 8 (#87024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

EU-n belül csak olyat szabad forgalomba hozni, amitől nem ég le a ház és nem üt agyon az áram.
Abban lehet különbség, amit az akkuval csinál. Csepptöltés, töltőáram, programok. Ebben egyeznek állításod szerint.
Ezen felül még a csipeszek, kábelek típusa, hossza lehet eltérő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87026) leweegee válasza 8 (#87024) üzenetére


leweegee
aktív tag

A TÜV egy német cég az SGS pedig Svájci, a második nemzetközibb az első inkább német piacra dolgozik, a GS (vizsgált biztonság) jelzést a TÜV és az SGS is kiadhatja, és kb ugyanazon szempontok szerint vizsgálnak, szóval kb mindegy.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#87027) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Kocsibeállót kell építenem, a tetejét OSB és bitumenes lemezből tervezem kivitelezni. Milyen vastagságú OSB lapból kell megépíteni, ha rá szeretnék menni eresztakarítás vagy egyéb más okból? (95kg vagyok ;] :O :DDD )

(#87028) macilaci78 válasza csudri (#87027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az OSB 15 mm-től lépésálló, 50 centinként alátámasztva meg fog tartani. Csapnútost vegyél és az illesztés gerendára essen.
Kültéren jobban erodálódik, a vastagabb tovább bírja, de az igazi az lenne, ha vagy deszkázat kerülne alá, vagy kb 30 centis tengelytávval raknád a gerendát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87029) Keef_Lee válasza macilaci78 (#87028) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én úgy csinálom az ilyesmit, hogy 80 cm szarufa távolság és arra 30 cm-enként cserépléc. Arra pedig az OSB. Így még a vékonyabb is elég.

(#87030) hzsolee válasza csudri (#87027) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát amit a kollega írt 15 szerintem minimum. Meg eleve a zsindelyszegnek is meg kell állnia benne. Talán 12 a legrövidebb... Az 50 cm köz akár jó is lehet, de ezt inkább a lapok méretéhez igazítanám. Mármint, hogy ne kelljen feleslegesen kidobni anyagot.
Nálam 70 centi a köz, de csak azért mert előtte polikarbonát volt. Az meg 210-es táblában volt. Én csak 10-es osb-t raktam, de van lambéria is. Engem így bőven elbír, sőt a napelemeket is ezen cincáltam fel...az sem 2 kiló...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87031) csudri válasza Keef_Lee (#87029) üzenetére


csudri
őstag

Pontosan igy lesz, 80 cm-es szarufatáv, arra cserepléc 30 cm távolságban. Akkor megnyugodtam, hogy jó lesz így.

(#87032) lemmy71 válasza csudri (#87031) üzenetére


lemmy71
őstag

Az úgy jó lesz. Nekem is így van és hagyományos 16 -os OSB van rajta, amire bitumenes zsindely van szegelve.

(#87033) 6030D válasza 6030D (#86941) üzenetére


6030D
Ármester

Melegvíz elzáráskor meg néha nyitáskor is kattog a pár hetes Ariston. :)) Ez szelephiba?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#87034) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Barkácsoló honfitársaim segítség kellene. :))

Van egy lézeres szintező állványom, aminek a magasság állító tekerője tönkrement. Maga az állvány fém, de maga a tekerő műanyag és csak annyi a baja, hogy elfogytak a fogaskerekek :DDD .
[kép] [kép]
Ennek a javítására vagy pótlására várnék ötleteket, tippeket.

Nincs másfél éves és sokat nem is volt használva. Venni most nem akarok másikat, mert 10-20 között ugyan ilyen műanyag tekerős vackok vannak, 40k.t meg most nem szánok rá :N . Szóval először futnék egy kört ezzel.

Előre is köszönöm :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#87035) Essejó válasza Dani_kp (#87034) üzenetére


Essejó
veterán

3D nyomtatós ismeretség?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87036) macilaci78 válasza Dani_kp (#87034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hasonló feladattal műanyag hegesztőhöz mentem. Egy Moulinex konyhai kézi robotgép fogaskerekei fogytak el. Meg tudta volna csinálni, de párszáz forintért találtam gyári alkatrészt az egyik javító szakinál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87037) Keef_Lee válasza macilaci78 (#87036) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na, az ilyen szakik címe aranyat ér.

(#87038) cinemazealot válasza Dani_kp (#87034) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha a műszerfej leszerelhető, nem lehet alternatíva apróról egy egyszerűbb fotóállvány, amire azt (natívan vagy akár adapterrel) rá lehet applikálni?

(#87039) Dani_kp válasza Essejó (#87035) üzenetére


Dani_kp
őstag

Az sajna nincs, illetve nem tudom az mennyire lenne tartósabb mint ez a műanyag. Illetve lehet annyiért csinálná, hogy abból vennék egy másik ilyen "gagyit" :DDD .

macilaci78: ilyen apró vacakkal is foglalkoznak, illetve a letört fogak nincsenek meg, illetve darabokban, szétporladva jött ki :DDD . Vagy ilyenkor gyárt hozzá másikat? Amúgy próbálok valahonnan fogaskereket nézni, amit majd valahogy rágányolok. Minden esetre akármi is lesz publikálni fogom :DDD .

https://ingatlan.com/33821564

(#87040) csudri válasza hzsolee (#87030) üzenetére


csudri
őstag

Na, nekem is megtetszett ez a lambériázás. Ilyenkor csak direktbe rászögelem a lambériát a szarufákra és arra mehet az OSB?

(#87041) lemmy71 válasza csudri (#87040) üzenetére


lemmy71
őstag

Mehet rá, de oda már elég a 10 - 12 OSB is ha legalább 1 centis a lambid, plusz a zsindely alá valami párazárófolia.
Nekem a garázs előtt van egy kis előtetőm (4 X 2 m) Azon békebeli 2 centi vastag vörösfenyő lambéria van, arra kátránypapírt tettem és erre szegeltem a bitumenes zsindelyt.

(#87042) macilaci78 válasza Keef_Lee (#87037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Super Elszo Szegeden, amúgy egy rossz hírű szerviz. Szolgáltatást nem vettem igénybe, csak a sérült alkatrészt mutattam, kihúzott egy fiókot és adott egy párat. Apám (gépészmérnök, imád szöszölmi, molyolni) otthon meg összerakta a kütyüt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87043) macilaci78 válasza Dani_kp (#87039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy megfelelő anygaú műanyag lemezből hajlít, forraszt rá palástot és abban újra kialakítja a fogakat. Az is elképzelhető, hogy az új anyag erősebb, mint ami eltört.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87044) Essejó válasza lemmy71 (#87041) üzenetére


Essejó
veterán

Pl ilyesmi jó oda?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#87045) hzsolee válasza csudri (#87040) üzenetére


hzsolee
őstag

Igen. Én előtte kentem le a lambériát meg a szarufákat. Sokkal szebb. Minden szálat 2 szeggel...olyan 60-as. Aztán ment rá a 10-es osb. Azokat meg ha jól emlékszem 80-as faszerkezetépítő csavarral szintén a szarufákba. Aztán lehet hogy 100-as volt 🤔 150-es a szarufa... úgyhogy elfért 🤣
Aztán jött a zsindely alátét "fólia". Kritikus helyeken ilyen bitumenes cucimucival leragasztva az osb-hez. Végül a zsindely. Szerintem marha jó lett. Korábban polikarbonát volt... nyári melegben meg lehetett alatta rohadni. Hiába volt napvitorla..így meg tök jó a klíma. Igaz kicsit sötétebb lett a lakás azon részén, de nem vészes.

Nem lett letérkövezve 🤣 csak félbe kellett hagynom és igen szeles helyen lakunk ☺️

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87046) csudri válasza hzsolee (#87045) üzenetére


csudri
őstag

(#87047) Keef_Lee válasza hzsolee (#87045) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem érdemes a lambéria és OSB réteget együtt használni, mert együtt drága. Ilyenkor csak hajópadlót szoktak rakni a lambéria helyett és az erős, így már nem kell rá OSB.
De most az új árakkal ki tudja...

(#87048) Panthera válasza j.bravo (#87015) üzenetére


Panthera
őstag

Baromi idegesítő az ilyen ragadós lebomló gumi borítás, kellett már több IT-s eszközt takarítani emiatt. Pl. egerek, BT vevő.

(#87049) hzsolee válasza Keef_Lee (#87047) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez még 22 nyarán volt... Akkor még vót péz lóvéra🤣🤣

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#87050) hzsolee válasza csudri (#87046) üzenetére


hzsolee
őstag

🤣🤣 :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.