Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) cool13


cool13
őstag

Slot In DVD nyílásában mit alkalmaznak, hogy a lemez ne ugorjon ki? Mert ma kipróbáltam és kivágja a lemezt mint macskát xarni. :) Vagy ötletetek van mi lenne jó erre? Valami kefeféle lenne a legjobb szerintem.
Ilyen lenne a gépben, egy 6 mm-es rétegelt lemez nyílás mögött.

[ Szerkesztve ]

(#32002) viperabácsi válasza cool13 (#32001) üzenetére


viperabácsi
addikt

nekem is van egy slot-ines dvd-m és a gyárielőlapjával nem dobja ki a lemezt

Vaterán vettem hozzá 800 forintért.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32003) TESCO-Zsömle válasza cool13 (#32001) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gyári előlapon van két bársonylapra hajazó valami, azok fogják meg.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32004) FatalEror válasza KillHates (#32000) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem néztek rád még furcsán,hogy miért nyomtatsz annyit?

HardCore is my LifeStyle

(#32005) sanyek2 válasza föccer (#31999) üzenetére


sanyek2
senior tag

Jajnekem...
Ha nincs más megoldás... :/

(#32006) KillHates válasza FatalEror (#32004) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sunyiban csinálom, mintha bénáznék... :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32007) FatalEror


FatalEror
addikt

Ma valami eszméletlen dolgot láttam,maximálisan topic on,képet nem csináltam,mert parkolóba láttam,és elég hülyén nézett volna ki ha egy autót fényképezek..
Igen egy autóról lesz szó egy pegout-ról,aminek nem volt hátsó szélvédője egyáltalán,illetve a szigetelő gumi is hiányzott.Erre az okos magyar fogott egy 5-s plexit,és kívülről önmetsző csavarral csavarozta rá a csomagtartó ajtajára. :C

HardCore is my LifeStyle

(#32008) Trebron09 válasza FatalEror (#32007) üzenetére


Trebron09
őstag

Lol :Y :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32009) KillHates válasza FatalEror (#32007) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem egy kis furgon volt?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32010) psycho18 válasza FatalEror (#32007) üzenetére


psycho18
tag

:Y
Az emberi leleményesség határtalan :D

(#32011) #90933760


#90933760
törölt tag

Masszívabb, mintha befóliázná.

(#32012) Trebron09 válasza #90933760 (#32011) üzenetére


Trebron09
őstag

Addig ok, de hogy önmetsző csavarral csavarozta rá. :C ;]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#32013) FatalEror válasza KillHates (#32009) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem pezsgő színű,kombi.De láttam többször is,majd megpróbálom lekapni,mert valami eszméletlen módon néz ki!Mintha egy roncsderbiből jött volna az autó.

HardCore is my LifeStyle

(#32014) szab.tam válasza FatalEror (#32007) üzenetére


szab.tam
nagyúr

be lehet gyakorolni: úgy kell fényképezni, mintha telefonálnál. és mindent le kell kapni, legfeljebb publikálás előtt ki kell kockázni a hülyéket. (és a rendszámokat.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32015) FatalEror válasza szab.tam (#32014) üzenetére


FatalEror
addikt

Erre még nem gondoltam,vagy veszek egy ilyen km szemüveget,és nyomok róla majd egy screenshot-t.

HardCore is my LifeStyle

(#32016) #90933760


#90933760
törölt tag

Holnap munkanap van vagy mi a rák? És mit kell ledolgozni? November 2. pénteket már ledolgoztuk előtte szombaton okt. 27-én, nem?

(#32017) FatalEror válasza #90933760 (#32016) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja holnap munka nap,hogy mit dolgozunk le azt a rák tudja,de lesz még asszem 2-3 ilyen alaklom.

HardCore is my LifeStyle

(#32018) szab.tam válasza FatalEror (#32017) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, akkor ezért nem néz a plepsz holnap lakást nap közben. nem érnek rá. nem baj. akkor alszom délig, és közben majd gondolok rátok... :U :DDD (eric cartmen effekt.)

ma hazajöttem este, és még mindig itt a földön a halom alurúd, dobozok, félkész hűtők, stb. most lesz pont a végükre, és egy nagy elpakolás, takarítás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32019) FatalEror válasza szab.tam (#32018) üzenetére


FatalEror
addikt

Holnap én is itthon leszek,rám jött a cifraf*sás,szó szerint. :DDD

ma hazajöttem este, és még mindig itt a földön a halom alurúd, dobozok, félkész hűtők, stb. most lesz pont a végükre, és egy nagy elpakolás, takarítás...

Ááá sorstárs!Ma én is rendet vágtam a garázsba vastagoló gyalu elől teleszórta az egész helységet ezzel az 5cm hosszú vékony forgáccsal,hólapáttal szedtem fel.Szekrények,satupad,ablakpárkány,ezeken vastagon állt a por,le kellet porszívózni.Szerszámok lepucolás(tudom minek,de nem szeretem,ha dzsuvás amikor megfogom),szalagcsiszoló,rezgő,dekopír,gyaluk,felső maró,szűrők,porzsákok takarítása,vissza a kofferbe,és be a szekrénybe..stb. :DDD Na mindegy most elmentek a szerszámok téli álmot aludni,a garázsba tisztaság uralkodik.

HardCore is my LifeStyle

(#32020) #90933760


#90933760
törölt tag

Ó, bazd+ megvan. Október 22-t dolgoztuk le 27-én és most 2-át dolgozzuk le holnap 10-én. Gratulálok. :U Na mindegy, én ezért megyek be inkább akkor és megmarad a hétvégém.

Egyébként idén már nem lesz több.

[ Szerkesztve ]

(#32021) szab.tam válasza FatalEror (#32019) üzenetére


szab.tam
nagyúr

" ...5cm hosszú vékony forgáccsal,hólapáttal szedtem fel..."

:DDD

ismerős. édesanyám lassan 2 éve nem volt nálam. (az általa nekem vásárolt lakásban.) nem mertem beengedni. na, ebből lett most elég... :)

rendezett fényképeket mutatok neki időnként. (hogy még az enyém, és ott lakom...) :DDD
és beszámolok a hűtő faragásaimról. és a félig meghalt szobanövényekről. azért ez nincs így rendjén... :N

****

úgyhogy most egy komoly önrevízió lesz az ekövetkező időben. :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32022) imibogyo


imibogyo
veterán

Na volt egy kis időm, így az itthoni rengeteg "szemétből" megpróbáltam valami értelmeset alkotni. Hát ennyi sikerült. A lényeg, hogy bő negyede lett az új ház minden tekintetben a réginek. :D

Nagy volt a dilemma a teljesen kék és a kék-fehér kombináció között, de végül élőben a kék-fehér jobb, nem lesz olyan unalmas az összkép. A galériában látható róla egy kép amiről egy az egyben egy mini-sütő képe sejlik fel bennem ( ;] ) élőben valahogy ez sem ilyen.

Katt a képre további képekért. Sokat nem tettem fel, mert ha lesz időm erről is lesz cikk. ;)

(#32023) GrooveHero válasza #90933760 (#32020) üzenetére


GrooveHero
addikt

Én úgy tudom, hogy a 24-ét és a 31-ét is le kell dolgozni majd szombatonként. Legalábbis nevelőmuter a munkaügyi központban dolgozik, szóval ha valaki, akkor ő tudja:DD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#32024) Livio válasza GrooveHero (#32023) üzenetére


Livio
tag

Jól sejted. Komolyan hülyét kapok ezektől az egyáltalán nem hatékony de a hétvégét elb@szó munkaszombatoktól :O

(#32025) GrooveHero válasza Livio (#32024) üzenetére


GrooveHero
addikt

Melóhelyről írok:DD
8-ra járok, de már 7-től itt vagyok, nem tudom meddig leszek ma, de jó lenne, ha nem a szokásos 4 óráig kéne lennem. Igen, sajnos jogos amit mondasz, a 7végének kb annyi :W

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#32026) FatalEror válasza imibogyo (#32022) üzenetére


FatalEror
addikt

Cudálatos,de a belógatott SSD,na az önmagért beszél!

HardCore is my LifeStyle

(#32027) blasko92 válasza imibogyo (#32022) üzenetére


blasko92
őstag

Ez k.rva jó lett! Az eddigi munkáid közül ez lett a legkészebb, legszebb (szerintem legalábbis) :R Tetszik ez a álló vga-s atbtx elrendezés. A fehér színtől meg egyszerűen erekcióm van. Én is fényes hófehér házat terveztem és kezdtem el csinálni, csak meló miatt abbamaradt....

(#32028) imibogyo válasza FatalEror (#32026) üzenetére


imibogyo
veterán

Kösz! Hát a belógatott SSD-nek tökéletes úgy, igazából akárhogy jó neki. Még tervezem esetleg az első fakkban történő elhelyezését is, de nekem nem fontos. Viszont a 3,5-es HDD-t valahogy még bele kell erőszakolnom, mert most egy 50 centis kanócon van a gép mögé téve. Eredetileg az alaplap tálca mögé lett volna becsavarozva függőlegesen, de ez nem is tudom miért elmaradt, festés után pedig már nem akartam csesztetni. :N

(#32027) blasko92: köszi neked is. Igen nekem is nagyon tetszik bár élőben szebb, mint a képeken. Sokkal összeszedettebbnek látszik. Akkor szedd össze magad és fejezd be a te házadat is, mert most én is nagy "fehér-ház lázban égek", mint azt a régebbi gépeimen is láthatod. :B

(#32029) siti


siti
senior tag

megjött a kis dremel 200, a félbehagyott projectet be tudnám végre fejezni, de mivel annyira állat a kis gép, így szétvágom a régi házat, átalakítom mert így nem jó, meg most már pöpec lesz nagyon.
már előre látom a második elbasz*tt félkész gépem, de most már új tervek vannak a fejemben :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#32030) KillHates válasza imibogyo (#32022) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez állati lett! Szerintem is LogOut-on a helye!!!
Ha gonosz akarnék lenni, akkor nem kellene rá a plexi, csak egy LEHEL felirat kellene rá, és lehetne átfolyós bojlernek is álcázni. :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32031) FatalEror válasza KillHates (#32030) üzenetére


FatalEror
addikt

És a hardvereken folyhat át a víz. ;]

HardCore is my LifeStyle

(#32032) Livio válasza imibogyo (#32022) üzenetére


Livio
tag

Szerintem is nagyon jól néz ki, gratulálok! Egyre felkapottabb lesz talán ez az elrendezés, nekem is bejön.
A tetején mennyi helyet hagytál a kábeleknek? Mennyi szerinted a minimálisan szükséges hely oda?

(#32033) KillHates válasza FatalEror (#32031) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ami a nagy ATI hőtermelését illeti; nyomni kell egy FurMARK-ot, közben mehet a zuhanyozás :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32034) Beretvás válasza KillHates (#32033) üzenetére


Beretvás
addikt

És ha 2 ilyen szörnyet alkalmazok akkor még a szomszédoknak is jutna a meleg vízből.. ;]

(#32035) laczkooo


laczkooo
csendes tag

https://picasaweb.google.com/104580089274650752102/2012OktoberMedionHazModding

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32036) laczkooo


laczkooo
csendes tag

https://picasaweb.google.com/104580089274650752102/2012OktoberMedionHazModding

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32037) laczkooo


laczkooo
csendes tag

https://picasaweb.google.com/104580089274650752102/2012OktoberMedionHazModding

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32038) FatalEror válasza laczkooo (#32035) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezzel a felirattal üdvözöl a link:Sajnos az oldal nem található.

HardCore is my LifeStyle

(#32039) Beretvás válasza FatalEror (#32038) üzenetére


Beretvás
addikt

+1

(#32040) laczkooo válasza FatalEror (#32038) üzenetére


laczkooo
csendes tag

Talán most.....

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32041) laczkooo válasza FatalEror (#32038) üzenetére


laczkooo
csendes tag

Dupla.....

[ Szerkesztve ]

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32042) viperabácsi válasza imibogyo (#32022) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jó lett a motyó :C

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#32043) FatalEror válasza laczkooo (#32041) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó lett,de ezeket a lyukakat nem értem. :N

HardCore is my LifeStyle

(#32044) laczkooo válasza FatalEror (#32043) üzenetére


laczkooo
csendes tag

Kösz megpróbálom röviden-Kaptam egy Medion házat elég ramaty állapotban-szinte a ház minden része sérült volt-kábelek,kapcsolók nélkül.Gondoltam ez jó kihívás lehet-mert itt adottak a méretek,helyek,alakok(egy teljesen újat csinálni sz.tem jóval könnyebb.A külsején sokat nem szerettem volna alakítani a helyre állításon kívül.Először mikor beleraktam az alaplapot a házba-a fűtést ki is kapcsoltam-de sajnos az áram elég drága így egy ismerős hőkameráját kölcsön kértem.A lyukak így kerültek oda hőelvezetés céljából-igaz kicsit kellet változtatni rajtuk a szimmetria érdekében.Az alsó lyukak pedig műanyag stuplik kék effekt filc tollal befestve.A lyuk-okon lévő egyszerű szúnyogháló duplán a szellőztetést és a porvédést kitűnően teljesítik.Ennyi röviden-bocsi a duplákért egy usb-internetről nyomom min térerővel a szomszéd Országból.

Három dolog számít a világon a PÉNZ,PÉNZ,PÉNZ-na ebből nekem mind három hiányzik!!!˝ Nem az a baj,ha nem tudjuk honnan származunk-hanem az a baj ha nem tudjuk kitől."(Én)

(#32045) blasko92 válasza imibogyo (#32028) üzenetére


blasko92
őstag

Sajna a 12 óra meló után nem sok kedvem van semmihez. Hétvégén meg örülök, hogy fetrenghetek. Ráadásul munkás szállón vagyok, itt meg nem nagyon lehet moddingolni :B Max a műhelyben lehetne, de azt nem tudom megengedik e

(#32046) FatalEror válasza blasko92 (#32045) üzenetére


FatalEror
addikt

Mostanság,én is áldom a hétvégéket! :))

HardCore is my LifeStyle

(#32047) szab.tam válasza imibogyo (#32022) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nagyon tetszik. szeretem a szögletes formákat, és ez a kék is bejön.
nem az obi-ban is kapható, kék metál festék? az egyik installációs bordás hűtőmet is hasonlóval fújtam. (a kék-zöldet.)

***

most nézem. az intel gyári hűtőért harapok... :(( :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32048) FatalEror válasza szab.tam (#32047) üzenetére


FatalEror
addikt

Épp kérdezni akartam,hogy hol lehet ilyen festéket venni!

HardCore is my LifeStyle

(#32049) szab.tam válasza FatalEror (#32048) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kék, zöldet már 100x linkeltem.
a piros csúnya, mert innkább rózsaszínes mályvába hajlik. (ezért is hsználtam mást a piros-feketére.)
és van még asszem feketében, és egy érdekes mély barnában. a barna az gyönyörű, érdekes, különleges.
abból fújnii valami, nem egy tucatcucc...
az összesnek van egy enyhe gyöngyház metál hatása.

***

most hirtelen arra nem emlékszem, hogy a barna metál is ez a család volt-e, vagy egy másik. pár hónapja volt...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#32050) FatalEror válasza szab.tam (#32049) üzenetére


FatalEror
addikt

Pirosra emlékszek....f/szverő piros.....

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.