Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) szab.tam válasza macko20 (#18000) üzenetére


szab.tam
nagyúr

el is mentettem.... :R

engem még az akril gyöngyház izgat:
[link]
ebből nem lehet csúnya egy kis ház....
ez sem olcsó: 30ml 390,-.....
3 deci 4k.
habár, a sima, kevertből a baumaxban 3.75 deci 2k-ba kerül. tehát a duplája. és ez azért szebb....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18002) molnarpeter válasza macko20 (#18000) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Grat a 18k. hszhez :D

mp

(#18003) macko20 válasza molnarpeter (#18002) üzenetére


macko20
őstag

igyekszik az ember /macko/
tegnap vett 2 db alkoholos filcet hogy az itx házakat restauráljam de úgy elraktam ,hogy az már nem lesz meg

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18004) szab.tam válasza macko20 (#18003) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem nem lehet rendesen. a fekete alkoholos filceknek van egy furcsa, lilás fényük, ami nagyon elüt a feketétől. én tegnap a színesek mellett vettem selyem mélyfekette, 2 in 1, vízes akrilt is. az jó lesz javítani.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18005) macko20 válasza szab.tam (#18004) üzenetére


macko20
őstag

csak karcok de kilátszik a fém ,már csináltam ,utána szilikonos áttörölgetés és olyan mint az új

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18006) osonte


osonte
senior tag

Sandrew fórumtársnak ígértem pár képet és gondoltam ide teszem őket, mert itt a helye. A lényeg, hogy kivágtam az összes venti rácsot, illetve a tetejére tettem egy plusz helyet. Az oldalsó felső ventinek nem volt semmi értelme, sőt rontott a hőmérsékleten, ezért most fotópapírral letakartam...

Persze még elég csúnyán néz ki, de az éleket szépen le fogom reszelni és festeni fogom. (Az előlap mögött már megcsináltam, de ez pont nem látszik) Az oldalán a felső venti meg lesz szüntetve, mint ha sose lett volna ott és akkor befér akár a 16,2 cm magasságú hűtő is.

Az átalakítások után a ház hőfoka leesett 31 fokról 27-re. A ventik fordulata: kb. 500 rpm.

Illetve, hogy mennyire lehet a kábeleket elrejteni, ez egy régebbi állapot, mert most iszonyatos kábel mennyiség megy össze-vissza. Majd ha lesz normális tápom (kábeleket illetően) akkor szépen elrendezem:

Xiaomi 14

(#18007) Beretvás válasza macko20 (#18005) üzenetére


Beretvás
addikt

Képeket. :D

(#18008) Beretvás válasza osonte (#18006) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát ez tényleg über gány lett, de éppen ide valo. Komorja forditva a szot lesz mit reszelned. Dekopir fürésszel szebben meglehetett volna csinálni, de jo lessz ez igy is ha lereszeled.
Ám oldalt minek vágtad ki a rácsot ha ugyis el akarod tüntetni a lyukat?

(#18009) osonte válasza Beretvás (#18008) üzenetére


osonte
senior tag

Először a tetején nem volt kivágva és oldalt volt mind a kettő venti, de rájöttem, hogy nem jó. Nem baj hogy kivágtam, mert kompletten ki lesz vágva a felső besüllyesztett hely és egy sima lemez lesz beillesztve lánghegesztővel majd simára csiszolom és festem.

Xiaomi 14

(#18010) Beretvás válasza osonte (#18009) üzenetére


Beretvás
addikt

Láng hegesztöt gyorsan felejtsed el mert olyan görbe lesz utána a lemez hogy a kifli kutya f@sza lesz mellette. A többi része okés. Inkább co hegesztövel csináljad, bár még az is meghuzza a lemezt, ezt tapasztalatbol mondom mert autokat hegesztek nap mint nap.

(#18011) moha21 válasza Beretvás (#18010) üzenetére


moha21
addikt

+1 lángtól iszonyat vetemedne ez a vékony lemez.

awi-zni lenne a legjobb. utána a fogyó. Persze ez nem mindenütt adott.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18012) osonte válasza Beretvás (#18010) üzenetére


osonte
senior tag

Akkor arra gondoltam még, hogy ott csinálok a cpu hűtő felett egy dizájnos 1 cm kiemelt részt és azon lesz talp végig amit popszegeccsel illesztek az alap lemezhez (oldallaphoz), majd utána gittelem (üvegszálas gittel), csiszolom, festem úgy hogy egy szép kiemelt rész marad popszegecs nélkül...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14

(#18013) Beretvás válasza moha21 (#18011) üzenetére


Beretvás
addikt

Sajnos nem olyan egyszerü lemezt hegeszteni mert nagyon könnyen deformálodik, én egyszer pobáltam hegeszteni pc oldallapot co hegesztövel de kifli lett a vége és elkellett dobnom, pedig csak pontoztam, :O

osonte éppen akartam mondani hogy én inkább valami szegecselös dolgot csinálnék, vagy pl egy kis plexi ablakot oda mint a TT v3 on van. igye

[ Szerkesztve ]

(#18014) moha21 válasza Beretvás (#18013) üzenetére


moha21
addikt

Tudom milyen lemezt hegeszteni, mivel hegesztő vagyok. ;]

3-as lemez alatt elég nehéz dolgozni ez tény. Bár 3-as lemezt még simán tudtam függőzni vagy fej felett is, akár bázikussal is. ( no azért nem volt egy nagy élmény. )

Fogyóval legvékonyabb huzal, és kis áram és igen pontozni, hagyni hűlni az anyagot. Bár PC lapot még nem kellett hegesztenem. :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18015) osonte válasza Beretvás (#18013) üzenetére


osonte
senior tag

A plexi is jó ötlet! Köszi.

Xiaomi 14

(#18016) Danex válasza szab.tam (#17997) üzenetére


Danex
addikt

a portok védelmére szerintem a nyersgumi megfelelő lenne, az összes portba belenyomkodod, majd festés után egyszerűen kiszeded, belőle

(#18017) szab.tam válasza Danex (#18016) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lehet. de az alaplapfestésen perpill túléptem...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18018) macko20 válasza moha21 (#18014) üzenetére


macko20
őstag

Itt mindenki hegesztő csak Én vagyok mechanikai műszerész?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18019) molnarpeter válasza macko20 (#18018) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van itt egy tanuló is :D (9-es leszek :B )

mp

(#18020) szab.tam válasza macko20 (#18018) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt mindenki hegesztő vagy mechanikai műszerész? csak én vettem meg csak a 4.x-en túl életem első, különbejáratú vasreszelőjét... :U

(mint a reklámban: antonovics antal vagyok. háziasszony-reszelő...)

:DD :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18021) moha21 válasza macko20 (#18018) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom, ki mi én programozó is vagyok ( papíron ), most meg villamosmérnöknek tanulok...amúgy nem papíron voltam már minden csak akasztott ember nem :D

#18020) szab.tam : Te többet alkotsz, mint más :D

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18022) Marci79 válasza szab.tam (#18020) üzenetére


Marci79
aktív tag

Akad itt épületburkoló is alapszintű vas és fémipari ismeretekkel! :B De én csak olvasok és "lesem a technikákat", meg az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#18023) Sandrew válasza osonte (#18006) üzenetére


Sandrew
őstag

:R

(#18024) Beretvás


Beretvás
addikt

Szakmámat tekintve autoszerelö vagyok., azt is csinálom de többet hegesztek mint amennyit a motorisztikával foglalkozom. Talán a sors irroniája de ez van. :DD

(#18025) moha21 válasza Beretvás (#18024) üzenetére


moha21
addikt

Ismerősömből kiindulva tudom, hogy ez így van. Ő is autószerelő, de kb mindig hegeszt. :))

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18026) macko20 válasza Beretvás (#18024) üzenetére


macko20
őstag

Én egész nap motorozok,de magamnak megcsinálok autot,motort, házat,pc-t......stb, másnak is de gázt csak magamnak szerelek
tavaly szereztem o2+dissous palackot aparáttal

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18027) moha21


moha21
addikt

off, de szerintem nálam nem sok mindenki hegeszt szarabbul lánggal. :DD

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18028) Beretvás válasza moha21 (#18027) üzenetére


Beretvás
addikt

Hol marad az önbizalom?? :DDD

(#18029) Sandrew válasza Beretvás (#18028) üzenetére


Sandrew
őstag

Kocsmában :DDD

(#18030) moha21 válasza Sandrew (#18029) üzenetére


moha21
addikt

lol, de jah :DDDDDDD nem önbizalom csak önkritika..>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18031) Beretvás válasza moha21 (#18030) üzenetére


Beretvás
addikt

Az is kell. Ám én is hadilábon állok az oxigén hegesztövel. Nem volt még idöm/lehetöségem eleget gyakorolni.

(#18032) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Nem mindenki!
Én pl.esztergályos.
Nem is tudom hogy keveredtem a számítógépek közelébe :D .

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#18033) csib41


csib41
aktív tag




gondoltam feltöltöm már ide is a komplett házi szettem:DDD

(#18034) Sandrew válasza csib41 (#18033) üzenetére


Sandrew
őstag

Az milyen autó hűtője? XD

(#18035) csib41 válasza Sandrew (#18034) üzenetére


csib41
aktív tag

Seat 1.4 benzin:DDD asszem:P
De ha egy belsőégésű motorral elbánik a gépemmel is elfog remélem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18036) Sandrew válasza csib41 (#18035) üzenetére


Sandrew
őstag

Még ki sem próbáltad? :DDD
Hűteni is kéne pár ventivel. Esetleg egy naggyal.

(#18037) szab.tam válasza csib41 (#18033) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mielőtt jöttek a passzív hűtéses baromságaim, egy ilyen oldalradis ház volt minden pc álmom. gratula vendel! :C :R

más.
csak nekiálltam festeni.
új fogalmat találtam ki. ugye van pc. van htpc.
és most lesz kpc. gyk: kitchen personal computer.... :U :DDD

konyhához színben illő pc-t még talán nem sokan festettek. (sárga táp befigyel... :U )

valszeg egy aluprofillal oldom meg a nb és cpu hűtését is. állni fog, mert másképp nem tudom rögzíteni. egészen a tápig fog felérni. és citromsárga lesz azt is.
azért, hogy legyen kék is, azok a rácsok lesznek.
mivel a házoldlakat már régen szanaszét szabdaltam, sarkosan, (tehát keret nem megmenthető a rácsozáshoz) és az eleje valami bűn gagyi, így körberácsozom. nagyon szép, mélykék festéket is kaptam. az volt ráírva, hgoy selyemnfényű, de inkább fényes. csak valami olcsó rács kéne, mert ez a festéket kivéve 0 ft-os project. de hogy a tetves zenjeim egyike sem indul el ezzel a lappal. :(( milyen jól nézne már ki a kék táp a fehér házban....
a winyót is valami fehér hangtompító dobozba teszem majd. vagy az ioűs lehet, hogy sárga lesz inkább. (1 tányéros, nem melegszik, kussoljon.) vag a winyót festem el sárgára... :DDD

habár a hang mindegy, mert úgyis ott a hűtőszekrény...
csak jobb lett volna egy zen-nel. de nem fogok próbából venni egy harmadikat is... :((

occsó rács kéne. erre nem fogok venni drága méhsejtet. viszont nem tudom, hogy fogom az oldalára és előre a rácsokat rögzíteni. most ugrott be: citromsárgára festett gyorskötöző? azaz kábelösszefogó drót. még buli is lenne.

és a kéept nézegetve egy zseniális meglátás:
hogyan kell alsótápssá tenni egyh ázat?
- FEJREÁLLÍTVA!!! :))
a vga hasa is rögtön fölfelé fordul. ezt az erpősebb gépek passzív megoldásaihoz lehet, hgoy bele is veszem aképletbe.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18038) zozz12


zozz12
tag

Hali!
Azt a tanácsot kaptam, inkább ebbe a topikba próbálkozzak ezzel a kérdéssel: Kérdésfeltevés
Segítő hozzászólás csak hogy értelmes legyen a következő hsz.
Válasz az előzőre

A segítséget előre is köszi! :R

(#18039) Sandrew válasza szab.tam (#18037) üzenetére


Sandrew
őstag

Szegény M620 :O

(#18040) laki7


laki7
csendes tag

Van 1 zalman zm-op1 vga hűtő 8centis ventim. Hülyeség,hogy inkább a gép oldalába tettem ház hűtőnek? Mondjuk még jól is néz ki.

(#18041) szab.tam válasza Sandrew (#18039) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

tényleg kellett volna? :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18042) Sandrew válasza szab.tam (#18041) üzenetére


Sandrew
őstag

Hát nem viccből írtam. Nagyon jó táp volt. Csak sajnos eladtam az enyémet :U
Láttam neked is olyanod van gondoltam megveszem.

(#18043) csib41 válasza Sandrew (#18036) üzenetére


csib41
aktív tag

Már használom, ki is tapasztaltam nagyjából mit tud, de passzívan sajnos kevés főleg ha hozzáteszem, hogy csak a procit hűtöm jelenleg. Tervbe van véve 3 alaplapi blokk egy duplaslotos vinyóhűtő és egy korrekt videókari hűtés. 7.én jön meg a 4db 230-as ventim akkor majd megcsinálom a felfogatást + feketére festem, utána nekiállok megemelni a házat kb 10cm-el, hogy az új radi (20x30x5cm) elférjen alul ventistől. Esetleg még a pumpa is leköltözik egy szivacsházba a radi mellé. Sok munka lesz vele, de már látom a fényt az alagút végén:DDD. Amúgy a vizezésnek hála rendesen meghízott, ha nem gyúrtam volna régebben sose ráncigáltam volna ki.:DDD
Nem tudtok valakit aki egy-két sörér megcsinálná nekem a blokkokat itt Debrecen vagy környékén? A hozaganyagot állnám és a munkadarabot varrásra felkészíteném, neki csak hegeszteni kell egy picit.

szab.tam: köszönöm :R , neked is sok sikert a konyhapchez :C :P

[ Szerkesztve ]

(#18044) molnarpeter válasza csib41 (#18043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lokál topik ;)

mp

(#18045) macko20 válasza zozz12 (#18038) üzenetére


macko20
őstag

A statikus töltéstöl egy ilyen alu folia aminek az egyik oldala ragadós tudna megvédeni
persze a testhez vezetékkel kellene kapcsolni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18046) zozz12 válasza macko20 (#18045) üzenetére


zozz12
tag

Helló!
Köszi az ötletet, csak az a probléma hogy ez a módszer nem működőképes, mert: drága, ronda, lejön a helyéről. Más ötleted nincs esetleg? Ha a rétegek közé az üvegszál mellett pár fémszálat/drótot/vezetéket/fémhálót is belaminálnék és azokat kötném a testre, úgy működne a dolog?

(#18047) macko20 válasza zozz12 (#18046) üzenetére


macko20
őstag

Nem mert a felület alatt lenne és a felület tetején alakú ki a töltés, de ha ezt felragasztod leszedni nagy kihivás

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18048) macko20 válasza szab.tam (#18037) üzenetére


macko20
őstag

Egy konyharuha vagy mosogatószer tartót azért építs be mindenképp..a KPC-be

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#18049) Beretvás válasza macko20 (#18048) üzenetére


Beretvás
addikt

Az nem lenne semmi, De miért ne ha már ott van legyen praktikus. :DD

(#18050) #21346560 válasza Sandrew (#18036) üzenetére


#21346560
törölt tag

Pl így?

Apropó.... én lenni asztalos :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.