Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) imibogyo válasza FatalEror (#26000) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerk. idő lejárt.

Na jó, te elfogult vagy ezzel a házzal. Én nem látok benne mást, csak a következő ex házamat. A tanulás egy újabb lépcsőfokát. :K

Bár tény, hogy nagyon tetszik az összkép, amit a fényképek nem adnak vissza. De élőben, nem agyonvakuzott képeken nagyon bejön nekem is. Főleg ha majd "végleges" állapotába kerül és végre meg is lesz takarítva. ;)

Amúgy lehet inkább ezt a GALÉRIÁT kellene belinkelnem. Itt jobban nyomon követhető, hogyan haladok vele.

[ Szerkesztve ]

(#26002) FatalEror


FatalEror
addikt

Amúgy még mit kéne befejezni rajta?

Ha valaki akar érdekességet akkor próbálja meg hszbe beírni az ühülési csekk szót "d"-vel

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26003) Smani válasza imibogyo (#25999) üzenetére


Smani
senior tag

Ez baromi jó :D

(#26004) imibogyo válasza FatalEror (#26002) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát a táp tartó lemez nem lett lefújva, mert elfogyott a festékem. Valami borítást szeretnék majd az 3,5"-ös helyek elé, valószinűleg plexiből, hogy az alu konzol ne üssön el a ház többi részétől. Lefedni a táp részt, elsősorban a felesleges kábelek miatt, amiből a 850-es Corsair-nak van bőven. Lefixálni, hogy mi legyen a "térelválasztó" sorsa, miből készüljön, ezen megcsinálni a megfelelő bevágásokat. Megforditani a táp tartó konzolt, ami nem is olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre látszik. Amikor mindezzel készen vagyok egy újabb réteg festéket kellene ráfújni, hogy meglegyen a tökéletes összkép, mert itt-ott látszik rajta, hogy kifolyt a ragasztó, pedig nagyon vigyáztam vele. Szóval azért lenne még munka vele, mire azt mondhatnám, hogy készen van. :K

(#26003) Smani: köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#26005) Blabcsi válasza blasko92 (#25966) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Bocsi, nem tudom, valakinek kellett TX2 AMD lefogatója, nekem van egy fölösbe, szóval, ha kell valakinek csoki/sör áron postázom is :))

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26006) Beretvás


Beretvás
addikt

Van egy TT Armor +MX házam..Nagy átalakítást szeretnék eszközölni rajta, alsó tápossá akarom alakítani, és akkor már szeretnék hagyni egy kis helyet a kábeleknek is.. Az lenne a kérdés hogy 15mm elég lenne e?? Mert többet nem tudok kiszorítani, ezt is nehezen..főleg hogy hegeszteni szeretném az új lemezeket, mivel másképpen nem tudnám megoldani a dolgot.. :F Félek nem elég a 15 mm, és ha nem birok kábeleknek elegendő helyet kiszorítani akkor hagyom az egészet mert szétbarmolni nem akarom, de nagyon piszkálja a fantáziámat a dolog hogy alsó tápossá kéne alakítani a házikót és akkor nekem örökös lenne..
Mennyi szokott lenni az általában a hely az kábel support-os házaknál???? :R

[ Szerkesztve ]

(#26007) FatalEror válasza Beretvás (#26006) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem 1,5cm elég,de függ attól is,hogy mennyi kábele van tápodnak.

HardCore is my LifeStyle

(#26008) Beretvás válasza FatalEror (#26007) üzenetére


Beretvás
addikt

Sok.. :U de moduláris..Legnagyobb baj hogy félek nekiállni... :W félek hogy elba..om. Mert nem egyszerűek a tervek sajna...Nem hagy nyugodni a dolog, de egyszerűen belekezdeni sem merek.. :W

[ Szerkesztve ]

(#26009) FatalEror


FatalEror
addikt

Még valami!
Valakinek nincsen tippje,hogy hogyan lehet ventit "rosszá tenni" külsérelmi nyomok nélkül?

HardCore is my LifeStyle

(#26010) #10726912 válasza FatalEror (#26009) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akaszd meg, hogy ne tudjon pörögni és adj rá feszületet ;]

(#26011) Beretvás válasza FatalEror (#26009) üzenetére


Beretvás
addikt

Terheld túl egy pillanatra..Vagy szaga sem szabad hogy legyen??

(#26012) Beretvás válasza #10726912 (#26010) üzenetére


Beretvás
addikt

Vallásos lesz tőle a venti??? ;]

(#26013) FatalEror


FatalEror
addikt

Na akkor elmondom,hogy "qrva" nagy a problémám van egy ZALMAN CNPS9900MAX-om és amikor vettem direkt kértem,hogy kéket hozzanak!!,de lehet,hogy analfabéták dolgoznak ott.És idén Augusztusba lejár a gari,és addig szeretném kicserélni lehetőleg egy kibaxott kékre hátha már másodjára sikerül nekik,és ergo kéne,hogy legyen valami hibája ezért gondoltam ventit babrálni...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26014) Beretvás válasza FatalEror (#26013) üzenetére


Beretvás
addikt

Sejtettem hogy valami sunyi dologra készülsz... ;] Ám max zárlatossá tudod tenni.. esetleg ha vízbe tennéd és úgy adnál rá gyújtást?? Utána jól kiszárítanád és kész.. Csak tipp.. :U

Ám teljesítményben mit tud ez a jószág?? Mert igencsak tetszik.. :F

[ Szerkesztve ]

(#26015) #10726912 válasza Beretvás (#26012) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jézus se sokat szaladgál azóta :D
esetleg ha vízbe tennéd és úgy adnál rá gyújtást?? Nem kocsi ez, hogy gyújtás kelljen neki :P ...de az ötlet jó. :C

[ Szerkesztve ]

(#26016) FatalEror válasza Beretvás (#26014) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát azért lehet be kéne szerezni egy vagy eleve rossz,vagy egy másik ventit ami ugyan ilyen,és akkor legalább nem fog annyira fájni ha szétbaxom a ventit.És legalább ha lesz valami gebasz akkor meg ott van még az eredeti is.

Hidd el tényleg brutális látszik,hogy ZALMAN nekem PhenomII X6 1090T felett trónol,és pingvinek vakarják a PHöcsüket. ;] 4,1GhZ-re cibálva sem megy 35 fok fölé,viszont van egy negatívuma,hogy valami kibaxott macerás fölrakni,de megéri!!!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26017) Beretvás válasza #10726912 (#26015) üzenetére


Beretvás
addikt

Bazd és milyen igaz... :P Póba cseresznye... :DD

FatalEror Nem tudom honnan lehetne ilyen ventit szerezni sajnos.. :F

HmHm elég jól hangzik..Nekem nagy kedvencem az ASUS Silent Knight.. Bármikor bevállalnám annyira állatos...DE egyszer lebeszéltek róla már.. :F

Ilyet akarok.. :O

[ Szerkesztve ]

(#26018) FatalEror válasza Beretvás (#26017) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát legfeljebb feladok egy kereső hirdetést,de elsőként felhívom az A4Team-es srácokat,hogy ugyanmár,hogyha ott hagytam cifra 200K (egybe)a gépem miatt akkor,legyenek szívesek ezt a kibaxott pirosat kicserélni egy kékre,ha már eredetileg is azt kértem!Ha nem akkor nem akkor keresek egy rosszat,vagy egy jót és megpróbálom tönkretenni!! ;]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26019) blasko92 válasza #10726912 (#26010) üzenetére


blasko92
őstag

Ha kéket kértél és nem azt adtak akkor miért vitted el? :U

Megállítás nem megoldás...
Pár napja figyelmes lettem, h minden hardver kb 5 fokkal melegebb lett... mondom biztos a meleg miatt..... na persze. Az egyik AC F12-es ventit megállította a belógó pumpa ;]
Kiszabadítottam, és egyből elindult :D

(#26020) #10726912 válasza FatalEror (#26018) üzenetére


#10726912
törölt tag

Razerrel már elmondtuk a tutit: megakasztani, aztán víz alá tenni aztán mehet rá a feszület meg a gyújtás :DDD
blasko92:nem én kértem..feszületből meg sokat kell adni neki, minimum 12 vét...Ha meg mégse adja fel, akkor mire való a hálózati áram??

[ Szerkesztve ]

(#26021) Beretvás válasza FatalEror (#26018) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem szerkesztem már tovább az előzőt mert már követhetetlen lesz..

Hát egy próbát megér, de nem nagy rá az esély ahogy ismerhetjük az eladókat, ha csak nincsen spanod közöttük.. :F

Tiger.huhhhh ;] Jaja..A magas feszületet direkt hagytam ki, mert még piromániásnak hinnétek erre itt van.. :P

[ Szerkesztve ]

(#26022) FatalEror válasza #10726912 (#26020) üzenetére


FatalEror
addikt

De azért ventilátort akarok visszatenni a hűtőbe,és nem egy sugárhajtómű elhasználódott turbináját.

blasko92:Mert már nem akartam várni,így is kellett várnom egy kicsit mire kiderült,hogy perpill náluk egyáltalán nincs ilyen színű,én meg úgy voltam vele,hogy lexarom majd megoldom.

Razer6666:Először megpróbálom szép szóval kérni őket,ha nem sikerül akkor meg mehet az erőszak. ;]

Tiger.huhhhh:akkor meg mire jó hálózati áram:flexelni hegeszteni stb...

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26023) Beretvás válasza FatalEror (#26022) üzenetére


Beretvás
addikt

Erőszak?? Ugye nem a boltost??? ;]

Hálózatival kiválóan lehet birkózni is..Legalábbis én szoktam néha.. :K

[ Szerkesztve ]

(#26024) FatalEror válasza Beretvás (#26023) üzenetére


FatalEror
addikt

Még nincsen símaszkom.
De ha mégis az lesz,akkor majd kérek tanácsokat szab.ram-tól. :DD

HardCore is my LifeStyle

(#26025) #10726912 válasza FatalEror (#26022) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyébként hülyéskedést félretéve: Benyúlnék a tekercshez egy tűvel és kicsit megpiszkálnám...innentől zárlat lészen, amitől eléggé beteges lenne :) Ha van rajta címke, azt vissza lehet ragasztani.. :U

(#26026) FatalEror válasza #10726912 (#26025) üzenetére


FatalEror
addikt

Én még a pillanat ragasztóra gondoltam a csapágyba végül is nem forog stb.
Cseréljék ki!

HardCore is my LifeStyle

(#26027) #10726912 válasza FatalEror (#26026) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha nem akarják kicserélni, szólsz és megyünk: vazelin nélkül tesszük nővé az akadékoskodó fajtájukat (a lapátnyelet minek kenegetni, annak nem fáj :D ).

(#26028) FatalEror válasza #10726912 (#26027) üzenetére


FatalEror
addikt

Jól van látom van itt összetartás kérem szépen. :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#26029) Maximum1


Maximum1
őstag

Ezzel beférek ide?
:D

(#26030) Blabcsi válasza FatalEror (#26009) üzenetére


Blabcsi
senior tag

12V helyett adj neki 230-at, csak vigyázz, nehogy megsérülj.
Ha közben megakasztod egy csavarhúzóval, elég neki 1 másodperc is kiég a pi..ába.
De meg ne sérülj, a 230 már nem játék.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#26031) blasko92 válasza Blabcsi (#26030) üzenetére


blasko92
őstag

1 másodperc sem kell neki :D

Kölökkoromban a walkman motorját kötöttem a 220-ra :DD
Felbőgött, pörgött vagy 10000-et, aztán ennyi is volt :D

(#26032) Smani válasza blasko92 (#26031) üzenetére


Smani
senior tag

baze :D

nem kelk annak 230
elèg lesz 24 is

(#26033) szab.tam válasza Maximum1 (#26029) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem... :U :D
de ügyes cucc. a külső kifejezetten tetszik.
csak a kis hervadt csöveiddel mire mennél nálam? (3 gép, 3 kijező, meg mittoménmi....) :DDD

(#26009) FatalEror
az ilyen kérésekért és a rá adott válaszokért vígan figyelmeztetnek, bannolnak. (garanciára irányuló csalás, felbujtás, stb...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26034) blasko92 válasza Smani (#26032) üzenetére


blasko92
őstag

Akkoriban nem voltam tisztában az elektromossággal.

Meg is ijedtem rendesen.... Még jó, hogy nem lett semmi bajom :K

szab.tam némeg, itt rosszalkolódnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26035) Maximum1 válasza szab.tam (#26033) üzenetére


Maximum1
őstag

Ebben azért elférnél Te is!
:DDD

(#26036) FatalEror válasza szab.tam (#26033) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez a kábel szitu ismerős,én inkább le se fényképezem,csak nálunk megy 6db koax kábel+a telefon,és még 3db UTP,és egy pár elosztó,és természetesen mindenhol van legalább 1m fölösleg.

HardCore is my LifeStyle

(#26037) blasko92 válasza blasko92 (#26034) üzenetére


blasko92
őstag

Ja, és valami házi tetkógép lett volna belőle.... :U

Egy excentrikus tengely löködte a tűt egy golyóstoll szárában

(#26038) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem látok adatot a sárgaréz hővezetési képességéről. mindehol rezet ír, és nem különbözteti meg a sárgát a vöröstől.

a sárgaréz ilyen szempontból hol helyezkedik el az aluhoz és a vörösrézhez viszonyítva?

csak az válaszoljon, aki nagyon biztos a dolgában.

egy bizonyos helyre az idióta méret miatt csak sárgarezet kaptam. és a választól függ, hogy beragasztom, vagy nem....

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26039) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ja, még 1.
proci blokk. nem a talp, hanem a teteje. (k2). a 2x8 cső között be tudok szépen nyúlni.
egy emlékeztető kép. 2 fajta hűtő si avan, egyikben 3, a másikban 4 mm a kis bordák magassága a blokk tetején.

síkba kéne reszelnem. hasonlónak már többször nekifutottam, de a vége mindig az lett, hogy a szélei lekaptam, és domború lett az egész.
olyan ötlet kéne, ami nulla ft, de szívesen pepecselek vele akár 4-5 órát is.
mert a lereszelés után rá kéne ragasztanom egy vörösréz alurudat. különben e aközépső nutba kell bedugnom a feljebb említett sárgaréz rudat, de akkor az emeleti hűtő elég hervadt keresztmetszeten kapja csaka hőt. és instabil is lesz...

tehát mindenképp le kéne kapnom a rücsköket, és síkra.....

5let? :F :R

(a titánium ötvözet szintező kereten kívül, ami nem engedné mélyebbre reszelni...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26040) FatalEror válasza szab.tam (#26039) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt már láttad:[link]
Van még itthon jópár fizikus meg hővezetés tan könyv,átnyálazom azokat is.

A "rücskök"-nél meg alkalmazz csiszoló papírt,vegyél egy pár fajtát,és tapasztald ki,hogy meylik lenne jó,vagy csak menj el a mokusosba és ott fogdoss meg pár csiszpapaírt,és akkor szerintem tudni fogod,hogy melyik is kell neked,de ne felejtsd el a csiszoló fát sem adott esetben. :R

HardCore is my LifeStyle

(#26041) BullZeye válasza blasko92 (#25765) üzenetére


BullZeye
veterán

Gépháznak csak a belsejét akarom, a külső részhez nem nyúlnék, mert az fekete műanyag/fekete fém. Szóval csak az alaplap tartó vinyó tartó, a belső alsó/hátsó rész, szóval nem az egész lenne. összesen nincs 1m2 az egész felület. (bár ha már lúd legyen kövér, a fekete rácsos részek alatt is lefestem a fémet, hogy tényleg fekete legyen)

Csiszolás, és alapozó akkor is kell, ha csak fém van ott? Szóval ez lenne az első réteg rá, eddig max por fogta meg.

Ha ne adj Isten nem sikerül, akkor hígítóval teljesen régivé tudom sikálni? Vagy olyan mint előtte sosem lesz? Csak hogy tisztában legyek vele, hogy pénzt, vagy gépházat is veszíthetek, ha bénázom. :)

Ez a Very Well Spray hol kapható? Van ennél jobb minőségű esetleg, vagy erre tökéletesen megfelel? Nem mintha csavarhúzóval kapargatnám, de jó lenne egy jó minőségű festék réteg.

Ez matt, vagy fényes festék?

Ha szakemberre bízom, mennyiért vállalná be? Ha előkészítem a házat, és csak mozgatni kell a kezét profi módon 100x jobbra balra és nyomni egy gombot? :)

(#26042) blasko92 válasza szab.tam (#26038) üzenetére


blasko92
őstag

Az alutól rosszabb a hővezető képessége.

A vas szintjén van

Valamint

:R

"...rá kéne ragasztanom egy vörösréz alurudat"

Meg venni egy fém faházat ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26043) blasko92 válasza BullZeye (#26041) üzenetére


blasko92
őstag

"Csiszolás, és alapozó akkor is kell, ha csak fém van ott?"
Igen, különben a festék nem fog megtapadni rajta kellőképpen, és akár még körömmel is le lehet kaparni. Alapozás leginkább a csupasz fémfelületekre kell.

"Ha ne adj Isten nem sikerül, akkor hígítóval teljesen régivé tudom sikálni?"
Nitrohigítóval/kromofággal (az utóbbi egy nagyon erős, és veszélyes festéklemosó szer) talán le lehet sikálni (bár saját tapasztalat, hogy a körömlakklemosó sokkal jobban oldja :DDD ) , de sok helyről nem lehet csak úgy lemosni, ahova pl nem férsz úgy be. Nem hiszem, hogy egy könnyen lejönne, főleg ha alapozod is, ami ugye kell neki.
És mivel megcsiszoltad, olyan már nem lesz, mint a gyári.

"Ez a Very Well Spray hol kapható? Van ennél jobb minőségű esetleg, vagy erre tökéletesen megfelel?"
Ezt a festéket szinte az összes festékboltban/barkácsboltban árulják. Ez a legolcsóbb.
Ettől már csak felfelé vannak a spray-s festékek mind árban, mind minőségben.
A legjobb, ha egy festékboltos véleményét is kikéred, hogy milyet ajánlana még.

"Ez matt, vagy fényes festék?"
Van belőle mindkettő. :K

"Ha szakemberre bízom, mennyiért vállalná be?"
Passz... Nem volt még dolgom vele. :( Annyit tudok, hogy a fényezők elég busás órabérben dolgoznak.

Szinterezésre (porfestére) még nem gondoltál? Az a legjobb módszer, nagyon jó és ellenálló réteget lehet vele kapni.

[ Szerkesztve ]

(#26044) szab.tam válasza FatalEror (#26040) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

csiszolópapir. ehhez. szép lenne. 3 és 4 mm magasak. fémreszelővel, teljes lendülettel is csomó idő. csomó vásznam van itthon, 40-től szerintem 1000-es is akad...(ha létezik olyan...)
nem az a problémám, hogy polírozott legyen. hanem az, hgo ynem lesz síkban. tehát hiába csillog a felülete, ha azalai domságot reszelem bele, mert az előre-hátra mozdulatoknál a billegéstől a vége felé lekapom a szélei. és a közepén meg lesz egy domb.

teccikérteni?

ezt pár tucat bontott borda reszelésnél már megtapasztaltam.
és ha erre ráállítok egy másik hűtőtalpat, vgy a közbülső rézrudat, akkor középen lesz egy pont, amin felfekszik és oldalt az ürt majd a ragsztó tölti ki...

de ha arra gondolsz, hogy a nagyját kapjam le reszelővel, és a végén a közepét csiszoljam le, szerintem ez így sem lesz tökéletes: 2 újjal benyúlva, csiszolópapírral síkba nem hozom.
de az egyiken kipróbálom. (a fűrészelt k2-nek egyre jobban mindegy....)

(#26042) blasko92 :R
ez komoly. még jó, hogya sárgarezet nem iktattam be közbülső rétegként.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#26045) FatalEror válasza szab.tam (#26044) üzenetére


FatalEror
addikt

Vegyél egy rezgőcsiszolót max 2k amire neked kell!Azzal meg tökéletes munkát lehet végezni,és még a kezedet is kellemesen masszírozza.Vagy szalagcsiszoló,abból van nekem egy jó fajta német bosch megkímélt állapotú,csak eltört a hátsó meghajtó tengely,de azt visszalehet hegeszteni,én már egyszer vissza is hegesztettem,csak aztán eltört egy pár év utén,mert a keményfát már nem bírta de aluhoz jü lenne szerintem,+van hozzá fordító állvány meg minden mulatság,8 éve 50k-ba volt ez gép.

HardCore is my LifeStyle

(#26046) blasko92 válasza szab.tam (#26044) üzenetére


blasko92
őstag

A legjobb megoldás a sík felületre az lenne, ha felkeresnél egy marós szakit.

A reszeléssel még úgy lehet síkabb felületet csinálni, ha az előre-hátra mozgatást még megspékeled a jobbról balra történő mozgatással is.

De az a távtartós ötleted sem rossz, hogy teszel köré valamit ami segíti a sík felület létrehozását.

(#26047) FatalEror válasza blasko92 (#26046) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát a marós szaki asszem 20k-ért hallgatja meg kívánságait,aszonta,úgy hogy azt naon nem akarja. :R

HardCore is my LifeStyle

(#26048) #10726912 válasza blasko92 (#26043) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az aceton-acetát kiváló festékpuccentoló :K

(#26049) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

szab.tam!

Már a multkor is meg akartam kérdezni, az a speckó kis satus szerelőpadot hol vetted?

(#26050) FatalEror válasza Vegitaa (#26049) üzenetére


FatalEror
addikt

A satut az Aldiba 4-5k volt a Munkaasztalt pedig a Praktikerbe.

HardCore is my LifeStyle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.