Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Samus válasza Thorus (#65400) üzenetére


Samus
addikt

Hegesztőgép Aliról?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65402) Thorus válasza Samus (#65401) üzenetére


Thorus
aktív tag


Tökéletesen jól működik. Pár dolgot majd idővel ki fogok cserélni mert az olcsóságnak meg vannak a hátrányai is.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#65403) Thorus


Thorus
aktív tag

Egy másik kis barkács/tákolás:

Kis felicsita pickup-nak kellett csinálnom egy fedett helyet mert a rozsda ami rajta van szereti a vizet meg fedett helyen jobban szeretek szerelni.
Elsőre minden átlagosnak tűnik, de aztán mikor a tetőt valaki észreveszi:

Régi nyomdalemezek :) Bevonatos alulemezek amik reményeim szerint pár évet kibírnak.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#65404) emre válasza Thorus (#65403) üzenetére


emre
veterán

örök élet meg egy kicsi, vittem ilyeneket apám méhkaptárainak a tetejére :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#65405) hegegabi80 válasza Thorus (#65403) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ahhoz képest, hogy tákolás szerintem kurva jól sikerült. Ha nem mutatod nem is jön rá az ember, mi van a tetején.
Szerintem jó pár évet kifognak azok bírni, ne aggódj.

(#65406) #33253120 válasza emre (#65404) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
Kutyaház tetején sok évig bírta a műhely mellett.

(#65407) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,
Van egy telejesen átlagos és elég hitvány minőségű csaptelep a konyhában, nem én vettem, nem tudok róla többet, csak azt hogy rettenet nehezen forog, hiába fújtam a gömb részre wd4-et, semmivel sem lett se jobb se rosszabb. Ezeket nem lehet valahogy visszahozni az életbe, ha elkezd szorulni ennyi volt?
-
Van egy félig befejezett garázsa az egyik havernak, sima palatetővel és 1 oldalt ajtó nélkül. Nincs keret a további fejlesztésre, de szeretne benne munkálkodni a hidegebb időben is, azt találta ki, hogy vesz fóliát, és mint egy sátor, "kibéleli" vele a garázst, illetve amennyire lehet lezárja a nyitott részt.
Ez mennyire bukott ötlet? Képes tartani némi hőt, mondjuk 0-5-10 fok között, vagy ez pont semmire sem elég?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65408) A Zéé válasza trialboj (#65407) üzenetére


A Zéé
addikt

csaptelep: kibelezed (a kar levétele után férsz hozzá a belsejéhez), és szilikonzsírral végig kened a csúszó alkatrészeket, az talán megoldja. Ha az nem megy, akkor egy új betét.

garázs: amíg fűt benne, addig valamennyi hő jobban benn ragad, mi is így csináltunk melegedőt télen az építkezésen, az egyik sarkot lekanyarítottuk, és beraktunk egy pb-gázos hőlégfúvót. De csodákra nem képes, amint lekapcsolod a hőforrást, pár percen belül visszahűl teljesen.

Just a simple Lineman...

(#65409) Barret001 válasza trialboj (#65407) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem olyan van,hogy tökéletesen berohadt! Semmi nem mozdítható rajta! Én is örülnék neki,ha van valakinek jó ötlete! Gondolom a sok vízkő megfogta.

(#65410) Barret001


Barret001
addikt

Sziasztok! BMS elektronikát szeretnék vásárolni,kizárólag utánvéttel.Létezik rá megoldás?

(#65411) Samus válasza Barret001 (#65410) üzenetére


Samus
addikt

Persze. Egy raklap hazai bolt is forgalmaz. Ha minden álmod, hogy a szállítás drágább legyen, mint a termék, Te tudod. Például: Google első találat: [link]

Kérdés: Csinált itt már valaki magának házilag fúróállványt? Az özezres (és ami a Lidl-ben is volt) kategória nem az igazi (nyeklik mindenfelé), a normálisabbak meg 30 körül mennek. 20ért veszek kínai állványos fúrót...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65412) Barret001 válasza Samus (#65411) üzenetére


Barret001
addikt

Én csináltam,évek óta semmi gond vele,pedig sokat használom! Bár ez nem az a kategória,amire te gondolsz.

(#65413) pjen válasza Barret001 (#65412) üzenetére


pjen
félisten

Én is csináltam vagy 30 éve Trabant kormánygépből,unoka öcsém még most is használja.Kár,hogy emelésnél is tekerni kell.

(#65414) Barret001 válasza pjen (#65413) üzenetére


Barret001
addikt

Kell rá egy rugó! Megcsináljam neked? :D

(#65415) pjen válasza Barret001 (#65414) üzenetére


pjen
félisten

Egy olyanra gondolsz mint ami az ébresztő órában van?A fogaslécen ment fel le a fúró.Már nem érdekel.

(#65416) Barret001 válasza pjen (#65415) üzenetére


Barret001
addikt

A tengelyre szoktak rakni egy ékszíjtárcsa szerűséget.Arra feltekernek egy bowdent 2-3 menet,arra van akasztva a rugó.Garantáltan működik,egyszerű mint a faék.

(#65417) Dani_kp válasza Barret001 (#65410) üzenetére


Dani_kp
őstag

Kínából való rendeléssel mi a baj? Onnan 300-500 ft szállítással együtt, igaz 4-5 hét mire megjön.

https://ingatlan.com/33821564

(#65418) Barret001 válasza Dani_kp (#65417) üzenetére


Barret001
addikt

Talán a fizetés mód :N ja?

(#65419) #33253120 válasza Barret001 (#65418) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem bízol az AliPay-ben?
Néha elgondolkozom rajta, hogy van-e ott egy olyan gomb, amit megnyomva a világon minden addigi vásárló számlájáról elkezdi lepumpálni a pénzt, ahogy tudja. :D

(#65420) trialboj válasza #33253120 (#65419) üzenetére


trialboj
őstag

Elméletben a bankok ezt észreveszik, és zárolják a számlákat, amelyeken hirtelen nagyobb kiadás történt, majd ha te igazolod h te voltál, újra engedélyezik. De lehet ez csak jobb helyeken megy így.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#65421) Dani_kp válasza Barret001 (#65418) üzenetére


Dani_kp
őstag

Értem. Nos én vagy 8-10 éve rendelek ali-ról és ebay-ről, kb. 300-400 rendelésen túl vagyok és eddig semmi gond nem volt, főleg ilyen filléres dolgoknál. :N

https://ingatlan.com/33821564

(#65422) rosejbli válasza Dani_kp (#65421) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ráadásul alin voltaképpen úgy működik, mintha utánvétes lenne a fizetés, mivel az eladó csak akkor kapja meg a pénzét, ha te leigazolod, hogy megjött a cucc.

(#65423) Barret001 válasza Dani_kp (#65421) üzenetére


Barret001
addikt

Gondolom ha annyira megbíznál Te is mindenkiben,nem ragaszkodnál annyira az előre utaláshoz.

(#65424) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Hónapok óta elviselhetetlen csatornaszag van a földszinti wc-ben. Egy sorházról van szó. A mosdó lefolyójából jön valószínűleg. Öntöttem már bele mindenféle bolti szert, amik kb egy óra erejéig segítettek.ecetet is szódabikarbónával, az kicsit tovább. A képen látható J alakú csövet leszedtem, kitisztítottam, amúgy nem volt benne semmi. Annak elvileg az alján áll a víz, így nem értem hogyan tud rajta átjönni a szag.valami tipp, ötlet, mit pehetne még csinálni?

(#65425) Jarod1 válasza HellGreg (#65424) üzenetére


Jarod1
addikt

Miből gondolod hogy onnan jön? Szellőző van a wc ben? Ennyi errővel akkor wc kagylóból is jöhet.

(#65426) Barret001 válasza HellGreg (#65424) üzenetére


Barret001
addikt

Ha áll a víz a bűzelzáróban,akkor fizikai képtelenség,hogy azon átjön a szag!
Szaglássz körbe jobban :)

(#65427) HellGreg válasza Jarod1 (#65425) üzenetére


HellGreg
őstag

Csak onnan, hogy ha beöntöm a szereket, egy időre elmúlik. Szellőző nincs, csak ablak. A wcbe bele szoktam szagolni, de nem hinném hogy onnan jön. Már magam sem tudom :W

(#65428) #33253120 válasza HellGreg (#65427) üzenetére


#33253120
törölt tag

Megszüntetet padlóösszefolyód nincs véletlen?

(#65429) HellGreg válasza #33253120 (#65428) üzenetére


HellGreg
őstag

Nincs, ez viszonylag új ház, persze nem látok a padló alá de tuti nincs.
Most pl nem érezni, de lehet hogy egy óra múlva iszonyatos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#65430) HellGreg válasza Barret001 (#65426) üzenetére


HellGreg
őstag

De annyi erővel, hogy a wc-ben is áll a víz, hogy jön át a szag rajta?

(#65431) Sándor -P20- válasza HellGreg (#65429) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Valószínűleg van egy közmű csatorna függőlegesen a falban a csempe alatt.
Abban futnak a víz, és a lefolyó csövek.
A csempe, és a sarokszelep, illetve a csempe és mosdó lefolyó között résből is jöhet a szag.
Szagolj be a sarokszelepeknél a takaró alátét alá, illetve a mosdó lefolyó környékét szaglászd körül.
Sőt előfordulhat olyan furmányság is, hogy csak akkor jön a szag, ha megy az elszívó, vagy nyitva vannak az ablakok, STB.
Nálunk a régi albérletben (önkormányzati) a felső lakásból az elektromos csatlakozódobozok csövein jött le az elviselhetetlen cigarettaszag, de csak akkor ha szellőztettünk, és északról fújt a szél, de akkor brutálisan.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65432) lemmy71 válasza HellGreg (#65424) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam hasonló a szitu, csak nekem a padlástéri fürdőszobában van néha szag, észrevettem hogy ha a fenti wc -t lehúzzuk, néha nem akar megindulni a cucc de aztán hirtelen hihetetten sebességgel indul meg lefelé és "kiszívja" a fenti fürdőkád és a mosdókagyló bűzelzárójából a vizet, olyankor olyan "gurgulázó" hangot ad ki a kád és a mosdókagyló :DDD gondolom ezt azért csinálja mert valahol alul feltorlódik a cucc, majd hirtelen megindul a több méteres vízoszlop.

(#65433) Sándor -P20- válasza lemmy71 (#65432) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Valószínűleg kimaradt a rendszerből a függőleges strang felső szellőzője.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#65434) lemmy71 válasza Sándor -P20- (#65433) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt így utólag hogyan lehetne megoldani :F Egy T idommal amiből lenne egy kiállás a tetőn kívülre és onnan kapna levegőt így nem keletkezne vákum.

(#65435) A Zéé válasza lemmy71 (#65434) üzenetére


A Zéé
addikt

ha van hely a padlástérben, akkor: [link]

Just a simple Lineman...

(#65436) lemmy71 válasza A Zéé (#65435) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen van hely, ebben valami membrános szelep van? De a mosdó kagyló lába mögé is belehetne tenni, mert az egyszerűbb lenne, nem kéne akkor falat bontanom, gondolom adna levegőt az úgy is mindennek. Hasonlóan raknám be mint itt a [képen]

(#65437) Essejó válasza HellGreg (#65424) üzenetére


Essejó
veterán

Sorházaknál elég sok aljasságot el tud követni a kivitelező. Adott esetben nem lehet hogy a WC ahogy csatlakozik a 110-es csatornába, csak rá van ültetve a porcelán a csőre és 0 tömítés? Oda kéne egy ilyen, és ha nincs, akkor a szag a porcelán alól simán vissza jut, főleg ha esetleg a fajansz sincs egy kis szilóval körbe kenve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65438) A Zéé válasza lemmy71 (#65436) üzenetére


A Zéé
addikt

aha, egy membrán van bennük, szagot nem enged vissza. Ha nem megy feljebb a csatorna, akkor sztem jó lesz az olyasmi is, mint ami a képen van. [link] Itt vannak a kisebb méretek is.

Just a simple Lineman...

(#65439) Essejó válasza lemmy71 (#65436) üzenetére


Essejó
veterán

Igen valószínűleg ott is jó helye lenne, de membrános legyen ám, hogy a szagot nehogy vissza engedje.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65440) HellGreg válasza Essejó (#65437) üzenetére


HellGreg
őstag

Ha körbekenem az illesztéseket réskitöltővel,az segíthet? Mármint minden helyet ahol rés van, wc alatt, csövek körül stb

(#65441) Essejó válasza HellGreg (#65440) üzenetére


Essejó
veterán

Részemről ez csak egy tipp volt, de ha tényleg ott jön vissza a szag, akkor igen a szaniter sziló segíthet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65442) Bile Demon válasza HellGreg (#65440) üzenetére


Bile Demon
őstag

Maga a mosdó belül is bebüdösödhet, a túlfolyó és a lefolyó közti összekötésre gondolok, van egy jókora üreg. Érdemes bedugni a dugót,befogni a túlfolyót, teleengedni meleg szappanos vízzel, aztán kirántani, majd bedugni a dugót párszor, az le fog szedni némi lerakódást.

Bruhe

(#65443) HellGreg válasza Bile Demon (#65442) üzenetére


HellGreg
őstag

Este kipakolok mindent és körbeszaglászom mint a kutya. Se a wc-ből, se a mosdóból nem érzem konkrétan, csak úgy átjárja a helyiséget, de a forrást nem lelem egyelőre.

(#65444) salaud válasza HellGreg (#65443) üzenetére


salaud
aktív tag

Egy időben marha büdös volt ahol laktam a fürdő ugyanígy, én is azt hittem, mosdó, WC, kád, kipucoltam mindent szarrá. Aztán egyik nap ránéztem a zuhanyfüggöny aljára, láttam kicsit el van színeződve, belógattam egy lavór klóros vízbe és láss csodát, pár óra múlva amikor kivettem és lemostam, kifehéredett és a szag is elmúlt. Mint kiderült, a függöny műanyag alja vissza volt hajtva, abba gyárilag szilikoncsík varrva, súlyozásnak, és az "gombásodott/rohadt be". Ilyen apróság is marha büdös tud lenni ám, nem csak a klotyó.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#65445) Barret001 válasza HellGreg (#65443) üzenetére


Barret001
addikt

Nálunk is gyakran csatornaszag van a wc-ben.De én tudom miért! A wc és a csatornacső között van egy gumi szerű csatlakozó.Na az nem zár tökéletesen.

(#65446) pjen válasza Barret001 (#65445) üzenetére


pjen
félisten

A fajanszot nyomd körbe szilikonnal,nem fog kijönni a szag.

(#65447) Barret001 válasza pjen (#65446) üzenetére


Barret001
addikt

Ez igaz,de akkor körbe kell vágnom szereléskor...Már kétszer kellett eltávolítanom dugulás miatt! Tudod a nők tele dobálják papírral.Most meg van tiltva a papír bedobálás.Azóta nem dugult el :D Nem volt vicces télen -12 fokban szopni vele.

(#65448) pjen válasza Barret001 (#65447) üzenetére


pjen
félisten

Körbe vágni 5 perc,inkább mint szagolni.

(#65449) pjen válasza pjen (#65448) üzenetére


pjen
félisten

Én vettem egy akus fúróval hajtható csőgörényt,kiváló,csak 40 K volt.

(#65450) lemmy71 válasza Thorus (#65402) üzenetére


lemmy71
őstag

Ossz már meg pár infót a kis CO ról, teljesítmény mit bír ár stb. Én is szemezgetek egy ilyen kis géppel, van nekem egy merkle 165k -m de azt egyedül nagyon körülményes ide oda szállítani, ezért kéne egy ilyen kis egyszerű gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.