Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) ahenobarbus válasza betyarr (#65647) üzenetére


ahenobarbus
tag

üdv,

ha már gányolás topik, én pontos méretre fúrt lyukat és belülre kábelkötegelőt (vagy mi is a ziptie pontos fordítása) szoktam alkalmazni.

uff, ocs.

(#65652) betyarr


betyarr
veterán

köszi a válaszokat!asszem a legjobb a Ribi ph!órumtárs által javasolt lesz :R

(#65653) hotkar válasza betyarr (#65647) üzenetére


hotkar
aktív tag

A topikhű ződ-sárga szigszalag ideális választás lehet :))

Na jó, én is kábelkötegelővel csináltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#65654) donmackó válasza betyarr (#65647) üzenetére


donmackó
őstag

Tömszelence, vagy szigszalaggal sokszor körbe tekerni, vagy egy vastagabb gyorskötözőt teszel rá.

Release the cable hounds!

(#65655) betyarr válasza hotkar (#65653) üzenetére


betyarr
veterán

vagy ha frappáns/szép megoldást szeretnék,akkor lehet,hogy keresnem kellene valami olcsóbb,több darab/csomag tömszelencét [link]

donmackó: egyszerre írtuk :K :)

[ Szerkesztve ]

(#65656) Inhouse válasza betyarr (#65647) üzenetére


Inhouse
őstag

Én is kötegelővel szoktam. Passzosra kell a lukat, amúgy is az a jó, úgy vízmentes.
Egyébként nem kell fúrni, lágy az OBO doboz. Csavarhúzóval átdöfni a könnyítésnél és egy kúpos fogóval belenyomva, megforgatni a kívánt átmérőre tágítva. Inkább kicsit kisebbre, aztán a kábelt belehúzva hadd feszüljön.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#65657) NEMO1968 válasza betyarr (#65647) üzenetére


NEMO1968
őstag

Melegtakony? :) :)

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#65658) EXIEZ válasza betyarr (#65647) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Simán gyorskötözővel. Lyukat én pákával szoktam, vagy van az a fajta fúróbetét, amin mm-re be van jelezve mekkora kört fúr ki.

Hogy ne legyen duplapost:
Van 2db nem működő nyomtatóm, ezekből valaki tudott kihozni bármi DIY tákolós projektet? :D

[ Szerkesztve ]

(#65659) pjen válasza betyarr (#65647) üzenetére


pjen
félisten

Én szigszalagot szoktam rátekerni.

(#65660) rosejbli válasza EXIEZ (#65658) üzenetére


rosejbli
senior tag

A szervomotorok jók lehetnek belőle diy 3d nyomtatóhoz.

(#65661) betyarr válasza pjen (#65659) üzenetére


betyarr
veterán

ha nem kapok valami olcsóért tömszelencét,akkor maradok a szigiszaginál vagy a gyorskötözőnél.

köszönöm ismételten mindenkinek a válaszokat!

[link] erre még rákukkantanátok?nem túlzás a 3db 3-as elosztó így ebben a formában?igaz,nem lesz minden dugaljuk kihasználva,de az egyikben lesz egy 2,5 kw-os klíma.a többiben csak ledlámpa meg töltő :R

(#65662) EXIEZ válasza betyarr (#65661) üzenetére


EXIEZ
senior tag

klímánál csináltunk ilyet nemrég 2 elosztóval és simán elbírja pedig nagy teljesítményű a klíma. ha inverteres akkor nem lesz gond vele, a töltő mondjuk nem mindegy milyen, de ha mobil/tablet stb akkor laza

(#65663) Inhouse válasza betyarr (#65661) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem 2,5mm2-es kábel (legalább főág és a klíma), hossztól is függ és oldható WAGO a dobozokba, meg valami rendes 3-as elosztók, nem a kínai, vagy román hulladék.

Üdv Inhouse

(#65664) betyarr válasza Inhouse (#65663) üzenetére


betyarr
veterán

a kábel az oké,az jó cucc.az elosztókban vagyok eléggé bizonytalan,mert gőzöm sincs,hogy melyik lehet jó és melyik nem.épp azokat nézegetem.melyik megfelelő erre a célra szerinted? [link]
ebből a boltból szerezném be a hozzávalókat.

(#65665) pjen válasza betyarr (#65661) üzenetére


pjen
félisten

Egy 2,5 Kw os klíma csúcsban se fogyaszt 5A nél többet.Nekem kettő megy 10 amperes kismegszakítóról.Most is fűtenek.Szinte bármilyen elosztó jó.A DL 1 amúgy sem árul nagyon gagyit.

(#65666) betyarr válasza pjen (#65665) üzenetére


betyarr
veterán

akkor úgy gondolod,hogy egy [ilyen] ócsó féle összázé' teljesen megteszi a célra?

(#65667) pjen válasza betyarr (#65666) üzenetére


pjen
félisten

Én valami masszívabbat vennék,de valószínűleg az is megfelel.

(#65668) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Valaki tákolt már akkuhalott tabletből digitális képkeretet, vagy életre keltette?
Akku beszerzés az nem játszik, mert ehhez nincs akku, még rizsevő barátoktól sem.
az sem gond ha tápról megy, csak jó lenne beüzemelni újra.
tippek?

(#65669) Reggie0 válasza EXIEZ (#65668) üzenetére


Reggie0
félisten

Amihez nincs akku, az nem is akkus.

(#65670) mephi666 válasza Reggie0 (#65669) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az "akku" anagramma a "kuka"-ra? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#65671) kzkz válasza EXIEZ (#65668) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem korábban az akku halott tabletem nem indult el ha levágtam róla az akkut. Rá kellett újra forrasztani valamit, hogy beinduljon.

(#65672) DJGABI válasza kzkz (#65671) üzenetére


DJGABI
addikt

+1 múltkor drón topicban téma volt egy fpv szemüvegnek is kellett az akku hiába lett átkötve külső táposra. aztán az egy nagyságrendekkel egyszerűbb eszköz.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#65673) EXIEZ válasza kzkz (#65671) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Az a gond, hogy a micro usb port sincs meg, így ha forrasztok rá "valamit" akkor sem tudom tápról üzemeltetni. vagy erre is gányoltok valamit? :D

(#65674) creation válasza EXIEZ (#65673) üzenetére


creation
senior tag

Akkuként használj egy másik kisebbet ebayről, vagy 18650 és redelj hozzá egy ilyen modult, amivel az akkut töltöd.

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65675) EXIEZ válasza creation (#65674) üzenetére


EXIEZ
senior tag

18650-em van, kisebb akkum is, ilyen boardot meg veszek bele akkor :D
köszi

(#65676) creation válasza DJGABI (#65672) üzenetére


creation
senior tag

Azt meg el lehet intézni mint szükséglet, hogy a súlya kisebb legyen egy pár száz mAh-ás modell akksival :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#65677) tux74


tux74
csendes tag

Ez volt kéznél, szerintem illik ide. :)

(#65678) do3om


do3om
addikt

Bojler vásárlásban jártas valaki?
Hajdúnál mit jelentenek a nevek? Mennyit számítanak.
Aquastic EU-ERP
AQ120ERP
Ezeken Aquastic felirat van de van valami Z jelölés azon hajdú de drágább is.
Sima fali villanyos 120l-es kell.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65679) rosejbli válasza do3om (#65678) üzenetére


rosejbli
senior tag

Érdemes lehet egy ilyenen is elgondolkodni: Ariston Velis EVO. Nem tudom, ilyen méretben van-e, viszont mi most raktunk fel 2 hónapja egy 80l-t, és elég jól bevált. Mikor nincs szükség melegvízre (nincs otthon senki, alszotok), akkor nem fűti feleslegesen, hanem figyeli, hogy mikor van melegvízvétel belőle és az alapján előre felfűti. AMikor nem használjátok, akkor meg a kettő tartályából csak egyet tart melegen, de azt se tűzforróra.
Mi csak zuhanyzásra használjuk 2-en és 40°C-ra van beállítva, de a villanyszámlán nem is lehet észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#65680) lemmy71 válasza do3om (#65678) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ECO (Q) és (AQ) Aquastic bojlereknek maga a tartály anyaga vékonyabb lemezből készül (0.1mm az eltérés ;] ) a külső poliuretán hab szigetelése is vékonyabb mint a Z típus jelűek, a hosszuk sem egyforma van pár centi eltérés és cirka 2 kilóval könnyebb az ECO. Árban 10 - 15 ezerrel olcsóbbak és a garancia is más. Hat éve vettünk a szülői házba akkor 3 év volt az olcsóbbra és tán 5 a drágábbra a garancia. Most azt hiszem 2 év mindegyikre, de ebben nem vagyok százszázalékiak biztos, de ha jól tudom lehet plusz garit is kérni hozzá némi kp ért :D Ismerős volt a kereskedő ő az olcsóbbat ajánlotta, nincs is vele semmi gond, amikor napokig nincsenek otthon kikapcsolják és tökéletesen tartja a meleg vizet, 120 literes a bojler. Teljesítményre egyformák 1800W és a felfűtési idő is azonos, a belső korrózióvédelem mind kettőnél zománcozott. Rajtad áll a döntés melyiket veszed ;)

[ Szerkesztve ]

(#65681) do3om válasza rosejbli (#65679) üzenetére


do3om
addikt

Mondjuk ezt sem értem.
Éjszakai áramon baszhatom mit állítok be kifogy a víz és nincs áram várni kell amíg kapcsolnak.
Vagy nem éjszakaira kell kötni. Hogy ebből kijön e még így is árelőny azt nem tudom.

Igen, feltünt hogy említenek anyagot, konkrétan nem láttam számot csak hogy a z az yx ból van.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#65682) Samus válasza rosejbli (#65679) üzenetére


Samus
addikt

Nappali, tehát normál hálózatra van kötve? Nálunk elég ramaty a vezérelt áram (sűrűn, de rövid időre kapcsol be), erősen gondolkozom a gázbojleren (nem is értem, miért nem az volt előzőleg, ha már a fűtés arról megy).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65683) Inhouse válasza Samus (#65682) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekünk 2 fajta kémény nélküli KF GÁZ KF-125-ösünk volt. A régi is rendben volt működésileg, csak ott még a tartály aluból volt, egy ovál első nyílással, a palást meg vasból. Na ezekkel volt gond, az alu tartály az ovál tisztító nyílásnál elrepedt, lehetetlen volt rendesen tömíteni. A palást meg rozsdásodott. Valószínűleg rájöttek, mert az új változatnál a tartály zománcozott vasból, a palást meg porfestett aluból volt. Ez a tökéletes párosítás. Nagyon szerettem.

Üdv Inhouse

(#65684) Inhouse


Inhouse
őstag

Hétvégén meghefteltem a törött pofájú sarokszorítómat, nem hagyjuk veszni. Balos anyát kellett hozzá venni, de stimmel. Kapott egy kis darab sarokvasat, vágás, hegesztés és vissza a szolgálatba. Működik, tegnap megdolgoztattam.
[kép] [kép]
A következő rettenetet a mi kis városunkban követték el: :)

Üdv Inhouse

(#65685) Ribi válasza Inhouse (#65684) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem értem mi a gond, most mégsem fúrhatják meg a falat a hülye kamera miatt.
Elveszik 10-20% jelerősség az meg mindegy. :DDD

(#65686) Barret001 válasza do3om (#65681) üzenetére


Barret001
addikt

Olyan nincs hogy elfogy az áram.Csak a fizetendő tarifa más,ha éppen van.Ezt egy éjszakai áramos óra vezérli,nem csak úgy "jön" éjjel. Volt olyan ismerősöm,aki éjszaka járatta a mosógépet,mert akkor olcsóbb az áram. :D :D

(#65687) Barret001 válasza Inhouse (#65684) üzenetére


Barret001
addikt

Van ilyen kamerám,csak táp kell neki :) Bizonyos távolságig éjjel is lát,infra ledes.
Csak a beállításhoz kell hálózat,utána wifi.

(#65688) pjen válasza Barret001 (#65686) üzenetére


pjen
félisten

Hogyne lenne,sok "éjszakai"óra nem két tarirás.Anyáméknál is egy sima hang vezérelt volt.Egy mágneskapcsolót szoktak beépíteni,hogy mindíg működjön a bojler,szabálytalan.

[ Szerkesztve ]

(#65689) rosejbli válasza Samus (#65682) üzenetére


rosejbli
senior tag

Igen, nálunk nincs is lehetőség vezérelt áramra.

(#65690) macilaci78 válasza Inhouse (#65684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Műholdas kamera. :Y

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65691) lemmy71 válasza Inhouse (#65684) üzenetére


lemmy71
őstag

Sima acél vagy szürkeöntvény a keret? Mert ha öntvény és nem hevítetted fel hegesztés élőt akkor nem lesz hosszú életű és a hegesztés mellett fog újra eltörni, hiába hegesztetted öntvénypálcával.

(#65692) Inhouse válasza lemmy71 (#65691) üzenetére


Inhouse
őstag

Az eredeti egy spiáter, öntvény anyag, eltört. Az új szögvas és anya, vas, sima OK-s pálcával hegesztettem.

Üdv Inhouse

(#65693) Essejó válasza morfondőr (#65608) üzenetére


Essejó
veterán

Jó jó tudom kicsit régi már a poszt és közben lett más megoldás, de ha még nem, akkor valami ilyesmi kéne neked. Vagy megtanítani a gyereket, hogy a dolgaidat nem piszkálja. Nekem anno sikerült. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#65694) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Festés/tapétázás miatt lekerült a ledszalag, ezt szeretném visszaragasztani. Ezt mivel érdemes elkövetni? :R

(#65695) lemmy71 válasza Krogoth (#65694) üzenetére


lemmy71
őstag

Mire akarod visszaragasztani?

(#65696) Krogoth válasza lemmy71 (#65695) üzenetére


Krogoth
senior tag

Fal, szekrény, polc, de 80%a tapétázott annak a résznek, ahova megy.

(#65697) pjen válasza Krogoth (#65696) üzenetére


pjen
félisten

Kétoldas ragasztó,FBS.Tapétára jo a kétoldalas.

[ Szerkesztve ]

(#65698) Krogoth válasza pjen (#65697) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ilyen vékony kétoldalas is van? Mik vannak...

Köszi :R

(#65699) pjen válasza Krogoth (#65698) üzenetére


pjen
félisten

Itt a melóban 1.5cm eset kasirozunk a termékre,de van keskenyebb.Pl a 10 mm öntapadós csatornán még keskenyebb van.

(#65700) lemmy71 válasza Krogoth (#65696) üzenetére


lemmy71
őstag

A 3M kétoldalas ragasztókból létezik félcenti széles hővezetős is de az akkor ér valamit ha aluprofilra vagy valami hőelvezetős fémre ragasztod. Ha csak simán falra vagy fára akkor a [mester stukkó ragasztó] is megfelel 80 - 90 C ig bírja a meleget, én a kábelcsatornát is mindig ezzel ragasztom a falra a fúrás és a tiplizés már a múlté :DDD Vékonyan megkened és már ragad is szépen a helyére :K Vagy FBS ahogy már írták előttem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.