Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78851) norby_42 válasza zzola (#78850) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor elég maxon toltad.

Eat pasta, run fasta

(#78852) tomcica válasza norby_42 (#78836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oregszel :K :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78853) zzola válasza norby_42 (#78851) üzenetére


zzola
félisten

Igyekeztem, igen. :DDD

(#78854) tisn válasza tomcica (#78849) üzenetére


tisn
addikt

gyorsabb voltal mint en bicajjal :D

(#78855) norby_42 válasza tomcica (#78852) üzenetére


norby_42
aktív tag

Te se leszel már feleannyi, mint én ;]

Eat pasta, run fasta

(#78856) tomcica válasza norby_42 (#78855) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elobb lesz tobb fuled,mint fogad...meg ilyenek :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78857) Peterhappy válasza norby_42 (#78855) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nézd a jó oldalát. Itt örök 42 lehetsz ;)

(#78858) #64052736 válasza tomcica (#6529) üzenetére


#64052736
törölt tag

Rosszul használod a magot Tom! Persze, hogy bedagad a hasfaladon, ha külsőleg viszed fel. Meg kell enni, nem a hasadra kenni. :D

(#78859) LanyUs válasza tomcica (#78849) üzenetére


LanyUs
senior tag

Már majdnem leírtam, hogy ilyen pihentető HR félgőzzel futást 30k ra bedobsz stb. De nem! Nincs trollkodás! Chi állapot van :) Ma apunak segítek pakolni, előtte egy finom kávé a teraszon és respect mindenkinek, aki 1 métert is sétált/kocogott/futott/úszott/bringazott. Belefér a 30k-d is ebbe :F Talán :R
Pepe látom archívumokban vadászol :)

Tom mi a tempó 120bpm esetén? 6 perc körül?

[ Szerkesztve ]

(#78860) tomcica válasza LanyUs (#78859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

19km lett a mai,extra laza 120bpm

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78861) xy.zsolt válasza LanyUs (#78859) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nálam a heti 1x-i méretlen (kontrolálatlan), nagyon laza kocogás van ma...just for fun :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78862) tomcica válasza LanyUs (#78859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem nezem a tempot ilyenkor,fuvon szoktunk csurogni,lehet lassabb is,mint 6:00 nem erdekes. 130bpm fole viszont ezen a napon nem viszem a pulzust.Csak pulzust merek,GPS nincs bekapcsolva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78863) tomcica válasza LanyUs (#78859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak 70ezer beirassal regebbi...igyekszik a 10evet bepotolni ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78864) norby_42 válasza #64052736 (#78858) üzenetére


norby_42
aktív tag

Már 2013-nál tartasz? :Y

Derülnek majd még ki dolgok...

Eat pasta, run fasta

(#78865) #64052736 válasza LanyUs (#78859) üzenetére


#64052736
törölt tag

Van miből mazsolázni 2004-ig visszamenőleg. Úgy nézem lesz még pár kérdésem. :DDD

(#78866) #64052736 válasza emvy (#30) üzenetére


#64052736
törölt tag

Nálam ezt az edzetlenség váltotta ki. Sőt kezdetem vagy egy hónapig a sípcsontom is fájt, szerintem csonthártyagyulladás lehetett, mert a leírtakból, ami itt másnak is volt, erre következtettem.

(#78867) Peterhappy válasza #64052736 (#78858) üzenetére


Peterhappy
őstag

Napi régész :)
Ha már arra jársz, kigyűjthetnéd a tanácsokat/tippeket, recepteket, termékajánlásokat és egyéb hasznos dolgokat. Aztán ezek a hozzászólások mehetnének is az összefoglalóba.
Ne fogd vissza magad, bízunk az ítélőképességedben ;)

(#78868) Peterhappy válasza tomcica (#78860) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én letudtam a "leürítős" hétvégi hosszúm - havonta egy-két ilyet tervezek menni.

Vegyes érzésekkel értem haza. Titkon reméltem, hogy összejöhet egy maraton - és menetközben még merészebb álmokat kezdtem szövögetni.
Sokáig nagyon éltem a futást, az első erdei szakaszból kikecmeregve megtáltosodtam, "futni akartak a lábacskák". Ott sokáig, nagyon szépen tudtam tartani a tempóm (ami viszont erősebb volt, mint a tervezett 5:10).
Egy kör a közeli erdőben, átfutottam a másik kedvenc erdőmbe (szomszéd kerület), egy kör ott is, majd ismét vissza a mi erdőnkbe. Két nagyobb, megállós ivószünetet raktam bele, hármat terveztem (9.5km, 25km, 34km). Mire felértem az emelkedőnkön (25km), fogalmazzunk úgy, hogy ha nehezen is, de meg tudtam állni nevetés nélkül. A harmadik erdei szakasz rémálom volt, küzdöttem, mint malac a jégen, majd 30km-nél jött az a bizonyos kalapácsos emberke és úgy b.szott pofán, hogy visszarepültem a start mezőre. Jó ürügy volt megállni fotózni, kicsit rendeztem a soraim, és bekaptam (víz nélkül) a sótablettám, amit később terveztem elfogyasztani. De mint halottnak a csók. Újraindítás után annyira lelassultam, hogy mire kiértem az erdőből, mindenkit IS utáltam - élen magammal.
Nem vittem magammal csak egy fél lötyis softkulacsot, és egy szilikonpoharat, amit a minap vettem és zseniális találmány. Jó ötlet volt, ha találtam kék kutat, ott ittam, a kulacsot tartogathattam az erdő mélyére (így tudtam 20km-nél inni fél lötyi vizet, mikor közel-távol nem volt kút).

Kb. 34km-nél lett volna a következő ivószünetem, pici emelkedő után ott jó futás várt volna rám, és ismét vissza a szomszéd erdőbe - de 31km-nél már végérvényesen eldöntöttem, hogy ebben nincs több. Teljesen felőrölt a minimális emelkedő, és a rengeteg dzsindzsás szakasz.
Talán mégis lett volna még a futásban, ha legyűröm az ivópontig tartó emelkedőt, és az azt követő másik pár száz sz.rosabb métert, de minden porcikámban fáradt voltam. Ahogy bennem volt az is, hogy ennyi megállással nem tudnék őszintén mosolyogni az időeredményemre.

Szóval a leürítés tökéletesen sikerült. A tanulság az, hogy ezt az állapotot nem érdemes összekötni egy maraton PB kísérlettel :B Ha összekaparom magam, és visszatér belém az élet, összejött volna, alhangon 10 perc faragással - de még inkább az motivált, hogy ha végig tudok jönni becsülettel (42.2km után akár csak könnyed tempóban, kocogva), kicsivel, de 50km felett lett volna a vége.

Mindenesetre két seggel egy lovat nem lehet megülni - én legalábbis ehhez még kevés vagyok. Vagy ürítek, vagy teperek. Kissé csalódott vagyok, de azért voltak biztató jelek, amikre lehet építkezni a jövőben. Ha jóval többet alszom, és nem éhgyomorra megyek, most virulna a fejem rendesen. Talán legközelebb.

Kieg 1: Az mondjuk sokat segítene, ha nem fél perces sávval lehetne megadni a tervezett pace-t, ahogy azt is már sokadjára figyelem meg, hogy az aktuális tempómat - gondolom a sűrű erdő okozta GPS nehézségek miatt - sokszor kisebb pontatlansággal adja meg.

Kieg 2: Próbálom javítani a technikám, jobban emelni a térdem, ezáltal növelni a lépéshosszom. Ami még mindig bántóan kicsi (1,17m volt), de azért lassan, de biztosan javul. 169 volt az átlag cadence-m.

Statok, fotók.

(#78869) tomcica válasza Peterhappy (#78868) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo ez :K
Merem ajanlani a kovetkezot 100-120perc hosszu hetvegen,megpedig:
30perc joleso lazarol-lenduletesig,majd 60perc lenduletes tempocska,es a maradek 10-30perc extra laza joleso :K
Ez kiepiti majd azt,hogy meglegyen az ossz allokepesseg,es idovel majd a tempocska is hozza.
Nem kell leuritosen,ehetsz is kicsit elotte,de kozben csak viz + asvanyi anyagok mehetnek...szenhidrat NEM.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78870) norby_42 válasza Peterhappy (#78868) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gratulálok, és főleg a meglátásaid miatt.
Azért ez nem gyenge tempó, ehhez már kell kakaó. Vagy 17 sör, ahogy a Strava mondja.:DD
De nagyon szép helyen futsz

Eat pasta, run fasta

(#78871) xy.zsolt válasza Peterhappy (#78868) üzenetére


xy.zsolt
őstag

26k-tól már eléggé csúcsra járattad a motort. Nem fehéredett ki a táj a végén? (eléhezés jele) Szerintem egy ekkora távhoz nem ajánlott a totál üres gyomor.
Szép volt, jó tempó....mindentől függetlenül :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78872) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#78871) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Olyan spontán már voltam, hogy reggel ébredés és egy kávé után elindultam, hogy flip flop papucsban (ahol lehetett futva) megmászok egy tűzhányót a trópusi klímában (össze is jött) :D , de hogy éhgyomorra maratonos álmot szőjek....na, ilyen bátor gondolatom még nem volt :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78873) ballazol


ballazol
senior tag

ma reggeli:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#78874) tomcica válasza xy.zsolt (#78872) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a flip-floppos vulkanmaszas nalam azert vinne a palmat,az ehgyomros 40-50km elott :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78875) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Visszatérve a korábbi Garmin edzésterves beszélgetésre: szinte mindent végrehajtva sem jött össze a végére a cél.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78876) komlo654 válasza Vertigo18 (#78875) üzenetére


komlo654
csendes tag

Én pár hete kezdtem el egy ilyen edzéstervet, vagy ez nem egy ilyen megérős dolog?

(#78877) Vertigo18 válasza komlo654 (#78876) üzenetére


Vertigo18
addikt

17 hetes volt a felkészülés. 4 edzés/hét, összesen 3 edzést hagytam ki, de mindegyiket azért, mert azokon a napokon túrázni voltam 3-4 órákat, szerintem az simán betudható hétvégi kocogásnak. Már az elején hangot adtam itt, a fórumon és a közvetlen környezetemben lévőknek is, hogy nem látom, ebből az edzéstervből hogyan lesz 4:54-es pacekkal félmaraton.

Nem is lett.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78878) Aksomatic válasza Vertigo18 (#78877) üzenetére


Aksomatic
senior tag

mennyivel maradtál el a 4:54-től?

(#78879) HKorn válasza Vertigo18 (#78877) üzenetére


HKorn
addikt

Nem tudom melyik edzővel dolgoztál, de engem anno Amy pikk pakk megélezett, még túl is lőttem a célon vele. Mondjuk nem is voltak könnyű edzések.

Run&Ride

(#78880) HKorn válasza Peterhappy (#78868) üzenetére


HKorn
addikt

Szép-szép, de ha jól értem azon csodálkozol, hogy éhgyomorra, rendes frissítés nélkül nem jött össze a maraton 5:10-es átlaggal? Ez számomra is érthetelen :D

Run&Ride

(#78881) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Amy volt az én edzőm is. 17 hetes felkészülés, heti 4 edzés. 4:56-os pacek volt számomra a cél félmaratonon. Direkt azért akartam az 1:44-en belüli időt, mert kétszer már sikerült, gondoltam akkor nem annyira irreális.

12. km-en egyszerűen elfogytam, haza kellett battyognom.

Az a baj, hogy sok-sok olyan dolog volt, amit nem értettem az edzésben, hogy ebből hogyan lesz majd meg a 4:56-os pacek, de az értetlenségemtől függetlenül végrehajtottam mindent.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78882) komlo654


komlo654
csendes tag

Én Jeff edzéstervét kezdtem el, 3 edzés/hét, viszont volt már olyan edzésem, hogy 15+km-t kellett futnom könnyed tempóba úgy, hogy ez még csak a 4.hét.

(#78883) HKorn válasza Vertigo18 (#78881) üzenetére


HKorn
addikt

Jó hát lehet éppen kifogtál egy rossz napot, azért majd próbálj rá, amikor úgy érzed minden smakkol.

Run&Ride

(#78884) stefyY


stefyY
őstag

Vertigo18: Az összes hozzászólásodnál konkrétan végigolvastam "pacek"-nak ejtve...nem esett le. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#78885) Vertigo18 válasza komlo654 (#78882) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem is voltak ilyenek. Tulajdonképpen, ami minden héten azonos volt, az a hétvégi hosszú (5:52 és 6:10 közötti pacekkal 14-23 km.) és a "könnyed tempó (amire nem írt sosem pacekot, ezért itt kértem tanácsot és ilyen 5:15 körüli időt beszéltünk. Ezen kívül minden héten volt még egy rövidebb lassú (5:52-610 között 6-12 km) és egy intervall, vagy felmérő futás.

No, ezt nem értettem... Ha megyek 5:52-vel 23 km-t, abból hogyan lesz 4:56-os félmaraton a végére?
Ráadásul van ez a "Meggyőződés-mérő", ami ugye azt mutatja, ha zöldben vagy, akkor tuti, hogy sikerül a cél. No, ez nekem VÉGIG lilában volt, ami azt jelenti, hogy nemhogy ez a cél sikerül, de ezek alapján érdemesebb enne egy erősebb edzéstervet belőni.

Ennek ellenére SE sikerült a cél.

Úgyhogy a sikertelen fm. másnapján már el is indítottam egy edzéstervet 22 perces 5 km-re Jeffel :)

HKorn: Tutira nem próbálo rá még egyszer. Szerintem EZZEL én nem futom meg ezt a cél.

stefyY: pace - pacek :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78886) tomcica válasza Vertigo18 (#78885) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 18-25km neked @6:00 kornyeke adja a nyers aerob alapot ahhoz,hogy a tempot ki tudd majd tartani 12-16km(konnyed tempot) hosszab edzeseken ... a 6-8km FM celtempot pedig eros tempos edzesen.
Nem tudom ilyet csinaltal-e,vagy ezt az impulzust valtottak ki intervall/felmero futassal?!
A felmero futasok mennyi km es milyen atlaggal mentek?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78887) tomcica válasza tomcica (#78886) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mi a rutinosabb futoknal az eros tempokkal felmegyunk 10-12km-ig (sot neha 14ig is),viszont sosem gyorsabb a celtemponal :N
Ezeknel a tempoknal mar tudja es erzi az ember,hogy mennyire valos utazni egy FM tempon.Ha annyira nyogvenyelos mar 6-8km-nel, akkor ott nem is csoda,hogy baj lesz 13-15km kornyeken.
Amugy,ha epp megcsomorlottel a FM felkeszulestol,akkor jol csinalod le kell menni rovidebb tavra picit elezni,kifutni...majd ujra neki egy uj FM felkeszulesnek.Ez a ket dolog tamogatja egymast hosszabb tavon (evek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78888) Vertigo18 válasza tomcica (#78886) üzenetére


Vertigo18
addikt

A "könnyed tempó", amit itt beszéltünk anno, hogy nem volt megadva, azt betoltam 4:56-ra, az hetente volt egy alkalom. Ez 8km-től 12 km távolság volt mind a 17 héten. Pont, ahogy te írtad, 4:56tal szálltam, hogy érezzem, szokja a szervezet majd a céltempót a végén.

Az intervall nagyon vegyes volt, volt, hogy 1:30-at kellett tolni 4:17 és 4:35 között, majd 1:30 pihenő, mindezt 7x.. Aztán közvetlenül ezután ugyanezen a "pacekon" ( :D ) 1 perces váltások 8 alkalommal. Viszont volt olyan is, amikor ugyanez a pacek 7 ismétléssel 3:30 időtartammal... Tehát 3:30 a 4:17-4:35ös pacekkal, majd 3:30 pihi... 7x.

Annyi, hogy amikor 5:52-6:10 volt az előírt pace (heti egy rövidebb futás, és a hétvégi hosszú), az nekem mindig 5:52 volt, egyszerűen képtelen voltam ennél jobban lefékezni.
Ugyanez az intervall edzéseknél, sosem volt 4:20 feletti pacek, inkább a 4:10et karcolgatta. De nem gondolom, hogy emiatt e sikerült volna.

A felmérő futás az 2 perc bemelegítés és 2 perc levezetés között 1700 méter. Ez jellemzően 3:55 alatti pacek volt. De mondom, Amy minden edzés után írta, hogy így tovább, a meggyőződés mérő meg a lila max részén volt végig.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78889) bandus válasza Aksomatic (#78878) üzenetére


bandus
veterán

egy perccel ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78890) bandus válasza Vertigo18 (#78885) üzenetére


bandus
veterán

ugy, hogy a gyors felmaratonhoz viszonylag keveset kell gyorsan futni :) ezt sokan nem ertik, ugy latszik a garmin sem. miota olvasgattam kicsit a temaban meg jobban odafigyelek arra, hogy mit kepvisel pl. lorincz oliver, azota kezdem ezt erteni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78891) komlo654 válasza Vertigo18 (#78888) üzenetére


komlo654
csendes tag

A könnyed tempónak igazából nem egy jó kis laza, hosszú, regeneráló futásnak kellene lennie :F

[ Szerkesztve ]

(#78892) Aksomatic válasza bandus (#78889) üzenetére


Aksomatic
senior tag

összesen?;]

(#78893) Vertigo18 válasza komlo654 (#78891) üzenetére


Vertigo18
addikt

a-a

Vagy máshogy hívják. Hiszen minden héten volt egy "laza, hosszú, regeneráló" futás, a hétvégi (12-23 km 5:52 és 6:10 közötti pacekkal). Ráadásul, ahogy írtam, ezen kívül még volt egy "laza, regeneráló" futás is minden héten (ez 8-12 km 5:52-6:10 közötti pacekkal).

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78894) bandus válasza Vertigo18 (#78893) üzenetére


bandus
veterán

az egyebkent mar regen rossz, hogy tempoban van megadva az edzesterv, nem pedig valamilyen terhelest jobban reprezentalo meroszamban, mint pulzus, vagy watt. ez a hatranya ezeknek az automatizalt edzesterveknek, rohadtul nem hatekonyak, es nem ugy edzel ami neked a legjobb lenne. kidobott ido szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78895) Vertigo18 válasza bandus (#78894) üzenetére


Vertigo18
addikt

Úgy vettem észre, hogy az összes Garmin edzésterv ilyen...

Most meghúzom ezt az újat, egészen más mozgást igényel majd, legalább nem csömörlök meg.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78896) Aksomatic válasza bandus (#78894) üzenetére


Aksomatic
senior tag

egyébként elég logikusnak tűnik hogy két különböző embernek a celtempo nem is lehet ugyanaz, meg ha minimálisan alakítja is paraméterek alapján, de kardialis tényezőket nem hinném hogy figyelembe vesz ami kiemelten fontos egy kitartáson alapuló sportban

[ Szerkesztve ]

(#78897) tomcica válasza Vertigo18 (#78888) üzenetére


tomcica
Topikgazda

HA 8-12km ment 4:56-al siman minden heten a tobbi mellett,akkor Hkorn kollega tanacsat ajanlom en is...fusd ki ujra :K
Legyen rendesen feltoltve az izomraktar...meg nem tudom mennyi taper ment elotte,de van akinek 2-3nap feletti piheno mar tobbet art,mint hasznal (ez nagyon egyeni dolog).
Erre tudok meg gondolni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78898) Alg válasza Vertigo18 (#78895) üzenetére


Alg
veterán

At tudod amugy allitani pulzus alapura is ha szeretned.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#78899) tomcica válasza komlo654 (#78891) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem :N a konnyed tempo az kb maratonos iram,vagy picit lassabb...erzesre konnyed (egy eros tempohoz kepest!).
A regeneralo (akar hosszu) az egesz mas,persze az is konnyed ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78900) tomcica válasza bandus (#78894) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor van aktualis kifutott 5km vagy hosszabb tav,abbol azert lehet tempot venni,majd azt tovabb szabni (regeneralo,laza,tempocska,tempo,intervall sebessegekre).
Viszont kell hagyni egy -+ hatart,hogy xarabb es adja napon ne tapossa mar ugyanugy :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.