Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) Dorian válasza vodkaboy22 (#30694) üzenetére


Dorian
félisten

A topikot olvasgatva én is bedobtam egy sör a hűtőbe. Nem lehet máshogy bírni ;]
Fagyasztóban dobozos sör mennyi idő alatt hűl le? Remélem hamar.
1x ittam már Guinness-t, akkor nem ízlett, most adok neki 2. esélyt. Mondjuk akkor nem tudtam mi a tökömre való a golyó a dobozban :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30702) vodkaboy22 válasza Dorian (#30701) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30703) schawo válasza Dorian (#30701) üzenetére


schawo
titán

Én egy Milleren és egy Leffén vagyok túl, szakmailag teljesen megalapozott módon :DDD

(#30701) Dorian
Csavarj rá hideg vizes papírzsebkendőt, mielőtt berakod a fagyasztóba. Úgy nagyon gyorsan lehűl.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30704) bkercso válasza Dorian (#30701) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy szereld hűtőbordára.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30705) Ribi válasza bkercso (#30697) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a 23 fps a legnagyobb faszság.
Eleve jóval nagyobb frekiket is érzékel. Én azért vettem még annó TFT-t, mert zavart a monitor 100Hz-es villogása. De csomó fénycsőnél is érzékeled hogy villog pedig az 100Hz felett van. Nem látod konkrétan, csak ha csak a szemed "sarkából" látod a csövet érzékeled, hogy villog. Mert a mozgásra a szemed szélső része érzékeny, nem a közepe.

Hangot hogy rontja el? Ezt lécci bővebben, mert érdekel. :U

(#30706) nuke7 válasza vodkaboy22 (#30700) üzenetére


nuke7
veterán

én úgy látom, hogy azért bőven akad még olyan, amit nem tudunk / nem tudunk mérni...

különben hogy lehet "rosszabb" körítéssel jobb hangot kihozni pl. egy DAC-ból... :U

mert ugye azért erre is van néha példa.

és nem volt mindig fizikai háttere mindennek - voltak olyanok is, akik megalapozták; akikre lehet hivatkozni.
csak akkor lehet egyértelműen kijelenteni valamiről, hogy nem létezik ha mindent tudunk. ez meg eleve kizárt.

az pl. oké, hogy

https://youtube.com/user/nuke7

(#30707) Dorian válasza bkercso (#30704) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tele van a fagyi, hogy alig bírtam begyömöszölni, így nem a levegőnek kell a hőt átadni.
Na off-off.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30708) fattyu


fattyu
veterán

szerettem ezt a topikot.

kurvára nem érdekelnek a kábelek. nem lehetne tényleg abbafejezni? :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30709) gyurczy válasza Ribi (#30705) üzenetére


gyurczy
őstag

A rendeltetésszerűen működő fénycső fénye is vibrál, ezt a jelenséget az 50 Hz-es hálózati feszültség okozza. Hálózati periódusonként a cső ugyan kétszer gyullad ki és alszik el, és ebből 100 Hz frekvenciájú villogás következne, amit az emberi szem már nem érzékel. A fénycső két végén, az elektródák közelében azonban (az anód és katód szerepének félperiódusonkénti megcserélődése következtében) ez a villogás már megegyezik a hálózati váltakozó áram 50 Hz-es frekvenciájával, ami az arra érzékeny személyek esetében kellemetlen közérzetet, fáradékonyságot okozhat.[6] Háromfázisú hálózat megléte esetén előírás, hogy minden fázist fel kell használni a fénycsövek táplálására a stroboszkóphatás csökkentésére.

Forrás: wikipédia

(#30710) bkercso válasza Ribi (#30705) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem faszség. Abban igazad van, hogy nagyobb frekis villogást is látni, mert összelebeg a kettő, de pl. egy 400 Hz összelebegve a 23 Hz-el, az 377 Hz, amit már nem látsz.
A szem sarka tényleg gyorsabb, ez is igaz. De 120 Hz fölött már nem igazán látni.

Olvass utána az intermodulációnak. Ott az történik, hogy megjelennek az összeg- és különbségjelek, mert az erősítőelemek nemlineárisak. Vagyis a bemeneti jel / kimeneti jel arány nem állandó, hanem a bemeneti jel erősségével változik. Ez azt eredményezi, hogy ha két szinuszjel megy be, akkor a kettő mellett kijönnek az intermodulációs termékek is, az erősítőelem karkterisztikájától függő arányban.

Nuke7:
különben hogy lehet "rosszabb" körítéssel jobb hangot kihozni pl. egy DAC-ból...
Sehogy.

Dorian:
Neked is jégszekrényed van? :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30711) Ribi válasza gyurczy (#30709) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez szép és jó, de egy katód monitor gondolom nem szenved ettől és azt is látni, hogy villog. Sokkal 100Hz fölé kell menni, hogy ne zavarjon.

fattyu: És akkor mivel kellene összekötni a forrást, a dacot és a füles erősítőt?

[ Szerkesztve ]

(#30712) Bodz válasza Dorian (#30701) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én már a házit iszom. Ide kevés a sör.

[ Szerkesztve ]

(#30713) bkercso válasza gyurczy (#30709) üzenetére


bkercso
nagyúr

A régi halofoszfátos fényporral szerelt csövek jobban villogtak, mert azok lecsengése gyorsabb volt. Ráadásul a maiakat már sokszor elektronikus ballasztról hajtják (az újakat mindenképp), az pedig min. 10 kHz-en jár. Így a hatásfok is jobb kb. 10%-kal, azért csinálják.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30714) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ez most lehet nagyon hülye kérdés lesz, de merrefelé találok konkrétabb forrásokat usb-s DAC, fejhallgató-erősítő illetve táp felépítéséről? Egyelőre még nulla vagyok hozzájuk, de egy ideje (éve) már komolyabban ismerkedek az elektronikával (MSP430 illetve ARM Cortex-M mikrovezérlők + bazi próbapanel). Angol wiki-t olvasgattam eddig, abban pl egész jónak tűnik az opamp oldala, megértettem mindent. Esetleg tudtok valami komolyabb megbízható forrást erre? Nem muszáj konkrét, elég egy weboldal cím is, kiindulásnak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30715) vodkaboy22 válasza fattyu (#30708) üzenetére


vodkaboy22
addikt


Tegnap előtt landolt egy kis időre nálam a fenti APogee. Spdif-ről megy (TC impact twin spdif kimenetéről tehát nagyon kicsi jitter és jó kimenet)
És mit kell mondjak az nem hordozható DAC aminek teljesen elfogadhatónak tartom a fejes kimenetét. A TC-jé se rossz de ez azért jóval jobb. Nem tudom milyen IC adja a fejes kimenetet de nagyon korrekt DT770-el még Shure 440-el is jó.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30716) bkercso válasza lezso6 (#30714) üzenetére


bkercso
nagyúr

Texas Instrument, Linear Technologies application note-okat és -cikkeket is érdemes olvasgatni, meg a félvezetők adatlapján található információkkal is megismerkedni, ezen kívül találni olyan embert a környezetedben, akitől kérdezhetsz. Csinálni kell, és akkor pár év alatt már elkezdesz kilátni a fejedből.
Vagy elektronika tankönyveket olvasol, akkor egy mélyebb alapozásod lesz, de később lesz erősítőd.

Érdemes párhuzamosan tanulni és barkácsolni. Utóbbira pl. ESP-nek vannak jó cikkei. KIT-eket is össze lehet rakni, pl. eBay-ről, de az alkatrészeket érdemes itthon újra megvenni, mert katasztrófa, mit tudnak adni. Min. a félvezetőket és elektrolitkondikat ki kell dobni.
A magyar Hobbielektronika fórumot kerüld! AudioDIY, DIYAudio (külföldi és magyar) jók, meg az AudioDIYers.

Amúgy én Neked ítélem a mai első legértelmesebb kérdés díjat! :R (Ha ez számít valamit)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30717) fattyu válasza vodkaboy22 (#30715) üzenetére


fattyu
veterán

majd jól felmegyek azt meghallgatom :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30718) nuke7 válasza bkercso (#30710) üzenetére


nuke7
veterán

de a micromega-ról csomó jót írnak, és mégis xarul van megépítve..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#30719) lezso6 válasza bkercso (#30716) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszönöm, ezt a hsz-t akkor el is mentem. :R

Ja, barkácsolni mindenképp fogok, erre van a dugaszolós próbapanel, csak DIP tokozásúak legyen az IC-k. :D TI-től már rendeltem néhány mintát, bár az másik projekthez kell (~digitális fényorgona mikrovezérlővel), s a nemrég megérkezett (innen kilesett) opa2134-k, 16 bites ADC-s MSP430 mikrovezérlők láttán eszembe jutott, hogy esetleg elmehetnék komolyabb audio irányba is, hátha bejön.

Én féltem, hogy túl merészet kérdezek. :D De remélhetőleg sikerrel járok, a programozást is így tanultam, tudom mekkora út áll előttem. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30720) vodkaboy22 válasza nuke7 (#30718) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ne a csomó "jót írnak" fogadd el, hanem hallgasd meg, ha ez nem sikerül akkor szakmai szemmel legalább nézd meg és az alapján próbálj ítélni. (Pl az még mindig bejött, hogy ha rossz IC-van akkor nem lesz jó hang, ha rossz kapcsolás van akkor nem lesz jó hang. Persze ezt mind baromi nehéz megítélni. Miért rossz egy IC? De pl Az egy majdnem biztos alap, hogy ha Aksis táp van akkor azzal legalább nincs gond az pipa! )
Na most a micromega teli van szakmai szemmel nézve "bakikkal", ha nem tudod meghallgatni, hogy biztos mennyire rossz vagy ehető... Akkor bizony én inkább arra hagyatkoznék, hogy mit is látok benne szakmai szemmel mit azt hogy csomó általam ismeretlen ember mit is ír róla...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30721) bkercso válasza lezso6 (#30719) üzenetére


bkercso
nagyúr

A "komoly audio" a hangminőségről szól. Akkor el kell felejteni a szolgáltatásokat, mint hangszínszabályzó, fényorgona és ilyenek. Venni egy jó DAC-ot meg egy jó Fejest, és lehet kísárletezni az erősítővel. Ha már van tapasztalat, akkor a DAC-kal. (DAC-nak pl. SMSL Sanskrit, vagy Musiland 02 US Dragon, fejest meg a fejestopik 1. hsz-ében linkelt listából érdemes választani).

De ha nem akarsz egyből a komoly audióval kezdeni, akkor nem kell rögtön így bevásárolni. :D

Az analóg elektronika amúgy nagyon más, mint a digit. Itt nem jitter van, hanem analóg zaj és nonlinearitás, intermoduláció, mikrofónia. Kezdésnek javasolok egy Szekeres-t! A legjobb ár/értékű kapcsolás szerintem. <100 ohmos fejesekhez jó. A linkelt kapcsolást épísd meg, IRF610-es FET-ekkel, 7812-vel stabilizált táppal és Wima MKS4 csatolókondikkal (a kimenetre kell a Wimával párhuzamosan egy 470-1000 uF low-esr elko is, pl. Yageo vagy Teapo)! ;) Potméternek a lomexes fekete Piher jól szól, ne tévesszen meg, mennyire ratyi a megépítése.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30722) GML


GML
őstag

Bekerült egy TerraTec hangkártya a gépbe és.... őőő .... :U .. :Y :C
Még keresem a szavakat. valahogy beleköltözött az élet a fejesbe. Szerintem van még benne tartalék. De már így is jó nagy ugrás az alaplapihoz képest.

(#30723) lezso6 válasza bkercso (#30721) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ne érts félre, nem a meglévő projektet akarom turbózni, nagy hülyeség lenne. :D Ahhoz alapból van már a 16 bites ADC-s mikrovezérlő meg az opamp felerősíteni oda a gyenge jelet. Illetveoptocsatoló (persze csak a digitális jelhez), hogy ha benéznék valamit, akkor ne süljön meg a mikrovezérlő. Ezekből van több is, ki tudja alapon, no meg a termékminta ingyen van. :DDD

Teljesen külön szeretnék ezzel próbálkozni, hogy mire mit csinál (persze csak "gyáván", ésszel), nem vettem még hozzá semmit, minden ami van, az csak a jelenlegi projekthez kell, de esetleg jól jöhet máshoz is.

Fejesből van egy HD25-öm meg egy K550-em, szeretem a minőséget (sőt, mániám egy bizonyos árhatárig), szóval ettől nem kell félteni. Csak még normális DAC-om nincs, fejes erősítő meg végképp, aztán az utóbbi építése jutott eszembe, így megtanulhatom azt is, hogy mitől jó a jó, szeretek a dolgok mélyére hatolni. :K

Ja, elsőnek A osztály, más lehetőségem nem is nagyon van. :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30724) GML válasza GML (#30722) üzenetére


GML
őstag

Eddig tartott az öröm :( Valami ciripelést hallok rajta. :( :((( Rrá kellene jönnöm, hogy honnan jöhet.

(#30725) Bodz válasza GML (#30724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sajnos a furcsa zajok előfrodulhatnak a belső kártyáknál. Azon kívül, hogy esetleg messzebb teszed a videó kártyádtól (ha van) mást nem nagyon tudsz tenni. Néha segít még a bemenetek letiltása.

[ Szerkesztve ]

(#30726) krichd1 válasza GML (#30724) üzenetére


krichd1
addikt

Ezért nem szeretjük a belső kártyákat, bármilyen zajt képesek összeszedni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30727) schawo válasza krichd1 (#30726) üzenetére


schawo
titán

És a probléma általában a tápban és/vagy az alaplapban keresendő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30728) GML válasza schawo (#30727) üzenetére


GML
őstag

Egy fentebb általam említett TerraTec DMX 6fire 24/96-ról van szó. Olyan messze van a VGA-tól, amennyire lehet. Szerintem inkább a belső kábel lehet az oka, mivel a kártyáról egy sima 40 eres árnyékolatlan IDE kábelen analóg formában kerül az előlapi boxba a jel szemben egy Audigy Platinum EX-szel, ahol digitálisan meg ki az árnyékolt kábelen. Cserébe az nem tud valós 24/96-ot, csak 16/48-at, valamint zajosabb a magasabb felbontáson.

(#30729) Bodz válasza GML (#30728) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Próbáltad már hátra dugni a fülest? :)

[ Szerkesztve ]

(#30730) GML válasza Bodz (#30729) üzenetére


GML
őstag

Nem. Nagyon nem kényelmes helyen van. :B

(#30731) rukh válasza bkercso (#30710) üzenetére


rukh
aktív tag

Hanghullámoknál OK a lebegés, de fénynél ...???

Üdv mindenkinek, Rukh

(#30732) Bargyu


Bargyu
tag

Ha valaki a 10.000,- forint feletti kábelekről esetleg infót szeretne és nyitott arra, hogy talán, amit mások kitaláltak, az nem teljesen rossz az részletesebben elolvashatja itt az AQ véleményét (angol nyelvű, tehát a házi és a sör páros nem elég hozzá):

http://www.audioquest.com/wp-content/uploads/2012/01/DoNoHarm-whitepaper-1222-11-r11.pdf

(#30733) schawo válasza Bargyu (#30732) üzenetére


schawo
titán

Minden ostoba reklámanyagot be akarsz ma még linkelni, amit csak a témában találsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30734) Bargyu válasza schawo (#30733) üzenetére


Bargyu
tag

Csak a kedvedért. :)

(#30735) nuke7 válasza Bargyu (#30732) üzenetére


nuke7
veterán

érdekes, mert van olyan vélemény is, hogy minél több és minél vékonyabb ér kell egy kábelbe... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#30736) Bargyu


Bargyu
tag

Itt egy fórum, ahol kicsit komolyabban veszik ezt a témát (persze biztos ők is tévednek, csak úgy viccből írom :) ):

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=509133

Egy hozzászólás:

Go to college in the field. We won't do your homework for you. I will say that I work at ATT in the R&D field and we work just on exactly this same thing. We can test and measure the effects on cable - fiber optic and copper. It's very real and very measureable.

Jimmy

Az egyik egyszerű példa, hogy minden elektromos kábelben van az elektromos jel és ezzel együtt mágneses jel is. Ez a kettő csak a kábel felületén 100%-os.

A másik, hogy a szigetelés is vesz fel elektromos jelet, ezt szokták "burn-in"-nek is nevezni, tévesen, mert ez kikapcsolás után idővel eltűnik, majd bekapcsolás után újból feltöltődik. Ezt a hatást igyekszik semlegesíteni az AQ DBS rendszere.

(#30739) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, tartsa szem előtt a topik címét, illetve az általánosító személyeskedést is mellőzzük!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30741) Bargyu


Bargyu
tag

No és itt egy teljesen más téma. Ők a mély, közép és magas hangokat igyekeznek egyenletesen eljutatni a kábelen.

http://www.mitcables.com/publications/articles/multipole-technology-explained.html

[ Szerkesztve ]

(#30742) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30741) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És folytatja?! :C :W :W :W
Nem elég hogy írt a moderátor hogy ez a topik nem kábelekről szól, de folytatja a marketing épp észt mellőző dolgokkal... :Y :W

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30743) contaxg válasza Bargyu (#30741) üzenetére


contaxg
veterán

Hangot eljuttatni kábelen ezzel lehet.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30744) dudika10 válasza Bargyu (#30741) üzenetére


dudika10
veterán

Többen, a moderátorral együtt már legalább négyen szóltunk, hogy tartsd magad a topik címében megjelölt tárgyhoz, de csak a kábelekhez tudod tartani magad.
A kábelek nem képezik a topik témáját, és ha rajtam múlik soha nem is fogják.

Nem érdekelnek senkit a marketing szövegek, se a villamosmérnökök, vagy a villamosmérnöki képzés szidalmazása (ha volt is benne részed, nagyon hamar kibukhattál). Hiába linkeled tele a topikot, nem lesz tőle jobb a helyzet.

Az indulatkeltésen kívül van még bármi más célod?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30745) .DLL válasza dudika10 (#30744) üzenetére


.DLL
veterán

A mártírrá válás... :U Az ilyen rájátszást már nem tudom mivel magyarázni... kamikaze.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30746) Kékes525 válasza nuke7 (#30735) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, mert az elektronok (áram) a felületen megy és a sok kicsinek sokkalta nagyobb (egyszerű geometria) az össz felülte, mint egy ugyanolyan vastagságú , de egy vezetéknek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30748) Ear001 válasza vodkaboy22 (#30651) üzenetére


Ear001
addikt

Marhaság. ;]

Egy kedves fórumtársunknál egy 50 000-es erősítő+Cd játszó kombó és a 35 000 forintos kis doboza között egy 280 000 forintos madzag van, és atom jó az a rendszer ott. És hiába fejlesztenél a drót előtt és után is bármit, költenéd el fordított arányban a pénzt, aligah sikerülne szinergikusabb rendszert összehozni...

(#30749) nuke7 válasza Bargyu (#30747) üzenetére


nuke7
veterán

Figy. Nem erre irta vodkaboy, hogy ez nem igy van..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#30750) Bargyu válasza nuke7 (#30749) üzenetére


Bargyu
tag

Nem kívánok más véleményével vitatkozni, csak kivételes esetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.