Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) Bodz válasza Maksifül (#31493) üzenetére


Bodz
Topikgazda

12-ert aprorol Esi Maya44 mikihez, a maradek mehetne masra. Igy oke? Otthoni, hifis, stb. cuccon nem lesz ugyanis.

Vagy ha valaji tud mikihez olcso, jo megoldast, az ne tartsa magaban! :) schawo??

[ Szerkesztve ]

(#31502) bkercso válasza Rackajuh88 (#31500) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, doboz, trafó, hűtőborda és poti nélkül.

Maksifül: Tényleg minden kínai, deht mit tegyünk? :DDD
Van egy lista Bodz-tól, arra gondoltam. A végén van belinkelve az 1. hsz-ben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31503) .DLL válasza Az-X (#31474) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem kevésnek tűnik az opampok száma ezen a lapon. A WM8741 adatlapja szerint 3 kellene, de itt csak egyet látni. Lehet hogy passzív módon oldották meg a kimenet szűrését?

(#31493) Maksifül: Valszeg' az olcsóbb, egyszerűbb változata, ez már inkább felvételi eszköz, mint DAC, de ez még nem is lenne baj, ha nem egy nagyon erősítőre háklis fejest akarnál rádugni (K701) tipikusan az a fejes aminek elfogynak a mélyei nem megfelelő hajtásról, és te ebből szeretnél többet. Lehet szerencséd lesz, ha nem, akkor még vadászhatsz egy hozzá illő erősítőt is. (ha ChAmp-ot már nem is készít BPityu, legalább a dokumentációját árulhatná)

(P.H.)

(#31504) bkercso válasza .DLL (#31503) üzenetére


bkercso
nagyúr

A múltkor 25k-ért alig ment el használtan egy Champ, mikor 30-35k anyag van benne... (És "többszázezres" hangja van.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31505) .DLL válasza bkercso (#31504) üzenetére


.DLL
veterán

Én sosem látok, pedig lecsapnék rá. Nemsokára amúgy megépítem az ESP-t, haverom harman/kardon-jában is ilyen felépítésű van, csak más tranyókkal, és annak a hangja nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31506) bkercso válasza .DLL (#31505) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szekeresed már van? :) Vagy más FET-es visszacsatolatlan.
Az ESP-t majd próbáld ki úgy, hogy az opamp kimenetéről csatolsz vissza, és a végfoknak adsz 30-100mA nyugalmi áramot! Ehhez a 2 dióda közé be kell tenni 2 ellenállást.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31507) Dorian válasza bkercso (#31504) üzenetére


Dorian
félisten

Én is gondoltam már rá, ha látok használtan egyet, megveszem, hiába nem fejhallgatózom, előbb utóbb ha másért nem gyerek miatt rákényszerülök. Addig meg elfér a fiókban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31508) zsocy válasza bkercso (#31504) üzenetére


zsocy
őstag

Alig ment el? Abban a szent pillanatban lecsaptam rá 25-ért amint felrakta az előző tulaj, még a postát is bevállaltam, pedig ilyen cuccoknál nagyon utálom :C

Dorian: marha nagy fiók kell hozzá, elég termetes darab, van benne anyag

[ Szerkesztve ]

(#31509) Dorian válasza zsocy (#31508) üzenetére


Dorian
félisten

Majd ha megunod, szólj. Valahol csak el fog férni :)
Bár a gyerek-kérdés még évek is lehetnek, de pont Pityunál jártam múltkor és elbűvöltek a Tünemények.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#31510) bkercso válasza zsocy (#31508) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úgy mlékszem, hogy sokáis volt fennt... :F 3 hétig.
AVX-en Deadzone-é elment 5 nap alatt, az igaz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31511) zsocy válasza bkercso (#31510) üzenetére


zsocy
őstag

Én nem ezt vettem meg hanem Asbee-ét. Az biztos hogy amint megláttam megvettem annyi jót hallottam róla már előtte.

(#31512) Az-X válasza .DLL (#31503) üzenetére


Az-X
őstag

Erre a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni. Ha véletlen meg tudok kaparintani egy kapcsolási rajzot, belinkelem majd.

:)

(#31513) bkercso válasza zsocy (#31511) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hárman is eladták?! Felháborító! :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31514) Maksifül


Maksifül
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget, végül a TC Konnekt 8 mellett döntöttem Ear001 kollégának köszönhetően, aki olyan szívélyes volt, hogy még házhoz is szállította. :C

Három kérdésem máris lenne:
1. Be lehet-e valahogy állítani, hogy a Youtube-on lévő zenéket is lehessen hallgatni a TC-n keresztül fejhallgatóval? /Win7 64bit/

2. Melyik lejátszót szoktátok használni zenehallgatásra, vagy filmnézésre, ami a legjobb minőséget produkálja?

3. Hogy lehet összekötni a TC Konnekt 8-at Harman/Kardon AVR171 erősítővel, hogy a külső vinyóról TV-n keresztül lejátszott filmeket fejhallgatóval élvezetesebbé lehessen tenni, mintha csak az erősítőbe dugnám?

4. Van-e valakinek magyar nyelvű használati útmutatója a TC Konnekt 8-hoz?
:R

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#31515) .DLL válasza Maksifül (#31514) üzenetére


.DLL
veterán

Az jó kérdés, hogy a Konnekt8 le tudja-e kódolni, a többcsatornás filmhangokat sztereóvá, vagy csak megkapod a két frontot. Vagy a lejátszó megteszi-e ezt. :F

Egyébként a TV S/PDIF kimenetét (ha van neki) tudod összekötni a Konnekt 8-cal.

Manuál ügyben írj nekik: [link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31516) RetepNyaraB válasza Maksifül (#31514) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

csak a masodikra: zene foobar, vagy a minimal dizajnu PlayPcmWin (ha eleg gyors a geped, különben orakig tölt, mert RAM-bol jatszik). Film VLC player, nagyon korrekt az audio reszlege.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#31517) krichd1 válasza Maksifül (#31514) üzenetére


krichd1
addikt

2.-hoz.
Zenére: Aimp3, JRiver Media Center, Jplay, MQn player, amelyikhez kedvem van. Általában Aimp3 vagy MQn-t használok inkább. Vésztartaléknak Foobar2000 is fenn van még.
Videóra: Splash Pro EX vagy K-Lite Codec Pack Standard.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#31518) CaNNa3IS válasza Maksifül (#31514) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

1. Playback device-nál kiválasztod és set default.
2. 1értelműen JRiver 40-50$ de minden centjét megéri.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31519) CaNNa3IS válasza bkercso (#31494) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ez merre hol 50k ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31520) .DLL válasza CaNNa3IS (#31519) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem úgy kell érteni amit Vodkaboly mondott, hogy "egyszer látott már 50k-ért is" de szerintem azóta elkelt, két napja keresem de sehol semmi, 1 van 75e-ért.

(P.H.)

(#31521) CaNNa3IS válasza .DLL (#31520) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DDD
Éreztem én, hogy ez ilyen láttam már sárkányt :D

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31522) fattyu válasza .DLL (#31520) üzenetére


fattyu
veterán

az uj árát is éri...

revidiálom magam. teljesen használható a fejeskimenete is. Nyilván jobb egy dedikált de pl most napok óta főleg sorozatot hallgatok és nem kapcsoltam be a csövest bent. Arra a pár számra amit zenét hallgattam meg megint nem mert nem melegszik be a cucc. Teljesen vállalható.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#31523) BigBlackDog válasza CaNNa3IS (#31521) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sárkányt, azt én is láttam már! Vagy esetleg nem erre gondoltál? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31524) vodkaboy22 válasza fattyu (#31522) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyetértek én is azt mondom hogy az új árát is éri. Biztos elkelt már az az ajánlat amit láttam.
Fejes kimenete is vállalható bár én nem használom. Én reggel kelés után bekapcsolom a kis csövest és este alvásnál kikapcsolom, közben munka meg stb de hát a házat fűteni kell! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31525) .DLL válasza fattyu (#31522) üzenetére


.DLL
veterán

Ez tény! :R

Szívesen összevetném a Musiland 03 Dragonnal, mert ez most totális öröm számomra is, kíváncsi vagyok mit nyújt egy igazi komoly dak.

(P.H.)

(#31526) Maksifül


Maksifül
senior tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! :R

3-4-es kérdésre esetleg?

Okozhat adatvesztést, meghibásodás külső HDD-knek, ha a TC Konnekt 8-ra pakolom őket? Vagy árthat bármelyik elemnek ez a közösködés? :F

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#31527) vodkaboy22 válasza Maksifül (#31526) üzenetére


vodkaboy22
addikt

MInt minden firewire audio eszköz úgy a konnekt is saját bus-t követel. Amint a nem kap saját buszt elkezdhet pattogni szakadozni. Ne köss mást arra a bus-ra amin a tc van :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31528) Maksifül válasza vodkaboy22 (#31527) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nem kötni szeretném, hanem a TC tetejére tenni a két külső vinyót fizikálisan. :)

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#31529) Ear001 válasza Maksifül (#31528) üzenetére


Ear001
addikt

Nem fogják zavarni egymás köreit. :)

(#31530) Az-X


Az-X
őstag

No meglett a Dual WM8741 kapcsolási rajza. [link]
Nekem ez kínai :DDD Na jó nem teljesen, de DAC-ot sosem csináltam. Tápegységet terveztem, marattam, összeraktam az jó lett :) Egyszerű integrált erősítőt csináltam abban az időben mikor még nagyon drágák voltak a házimozi cuccok. Összeraktam 3 stereo-t egy panelra... no az nagyon szar lett. Folyton valami görög rádió jött rajta, pedig tunert nem tettem bele. A lényeg, hogy nem teljesen idegen az elektronika, de ilyesmibe saját kútfőből nem nyúlnék bele. Szóval kérném szakik véleményét, hogy mit érdemes ebbe belenyúlni. Melyik alkatrész helyére tegyek jobbat, és mit?

:)

(#31531) bkercso válasza Az-X (#31530) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az elkókat cseréld ki, aztán hallgasd meg. Mást szerintem nem kell variálni azon kívül, amit leírtam: Tápokba LC-szűrők (külön panelen), és az opampok labaira kondik. Meg opamp-csere.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31532) vodkaboy22 válasza bkercso (#31531) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az a cirrus ic az elején biztos elég? Egy dir9001 nem lenne még ajánlatos? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31533) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok,

Fejleszteni szerettem volna a notebookom hangját minimális befektetéssel és licitáltam egy Little-Bear P1-re majd arra dugtam a HD-330-at, úgy érzésre szebb, lágyabb lett az egész hangzás mint amikor csak a notebookra volt dugva a fejhallgató. Az optikai hatás sem elhanyagolható olyan szépen világít itt az asztalon szóval örültem is :)

Gondoltam egy kicsit még javítok az egészen és vettem egy MUSE AUDIO X5-öt, bedugtam a csöves medve meg a notebook közé de valami nem stimmel, véletlenszerűen valami pattog :( Ha kihagyom a macit akkor viszont nem pattog, szóval külön-külön működik mindkettő tökéletesen, csak együtt nem.
Lehet az lehet a baja, hogy ennek a muse-nak fülhallgató kimenete van és nem line-out? mondjuk a notebooknak is fülhallgató kimenete van szóval nem értem.
Köszönöm ha tudtok valamit válaszolni és szép napot.

(#31534) bkercso válasza vodkaboy22 (#31532) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igazad van, ez nem az a KIT, amit korábban Jancsi vett. A CS hasonló a DIR-hez, csak 10 kHz-től szűr jitert, míg a DIR 5 Hz-től... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31535) Az-X válasza vodkaboy22 (#31532) üzenetére


Az-X
őstag

No ilyen tekintetben nem szeretnék elnyúlni. Akkor egy másik panelt kellet volna venni.

:)

(#31536) Az-X válasza bkercso (#31534) üzenetére


Az-X
őstag

Ok, engem ezek a puszta számok egyáltalán nem zavarnak. :DDD A kérdés az, hogy ami a fülemhez érkezik... ott mi lesz az eredmény? A hallható produktumban van érzékelhető különbség? Értem én, hogy létezik jitter, 50ps meg 200ps... no de amikor hallgatom, fogok érezni ebből bármit?

:)

(#31537) bkercso válasza Az-X (#31536) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát különben nem beszélnék róla! Tisztább háttér, jobb hangszerszeparáció az eredmény. A jitter összemossa a zenét.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31538) Tomacko válasza Az-X (#31487) üzenetére


Tomacko
senior tag

Elektropatika a Mészáros Lázár utcába ? Ők szerintem mindent meg tudnak rendelni neked. Kérdés persze milyen áron dolgoznak......egy másik szekszárdi :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#31539) Az-X válasza Tomacko (#31538) üzenetére


Az-X
őstag

:) ismerem őket, de álmomban nem gondolnám, hogy komoly audio cuccokat tudnak keríteni. Amolyan minden kapható bolt. villogók, siptók, elemlámpák... de egy kérdést megér.

:)

(#31540) .DLL válasza vodkaboy22 (#31532) üzenetére


.DLL
veterán

Kérdés, hogy a panel tetején lévő C-media usb vevő, a három kis oszcival mit produkál, mert szerintem az i2s-el van bekötve, és lehet hogy alapból jó a jittere (nagyon feltételezés).

(P.H.)

(#31541) bkercso válasza .DLL (#31540) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát egy DIR9001-nél jobb kell legyen, ha el tudják adni az XMOS árának 2/3-áért...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31542) Az-X válasza bkercso (#31537) üzenetére


Az-X
őstag

Ok... akkor most eljutunk oda, hogy az összes alkatrész kuka... és még a bemeneti IC is ratyi? :DDD Annak a cseréjét tuti nem tudom megoldani. Egyrészről nincs hőlégfúvós pákám. (de hátha van itt Szekszárdon valakinek :B ) másrészről ha még a cserét meg is lehetne oldani, lábkiosztás, köré épülő alkatrészek gondolom nem azonosak. Amúgy ha jól nézem a DIR9001 csak 96/24-et tud. De ha már itt tartunk WM8805? :DDD

Lehet láma kérdés, de mi történik ha egy DIR9001-re ráküldök egy 192/24-es DVD Audio-t?

:)

(#31543) Az-X válasza .DLL (#31540) üzenetére


Az-X
őstag

Mint korábban említettem az USB engem egyáltalán nem foglalkoztat. Benne volt a csomagban, amúgy nincs rá szükségem. Az esetek 90%-ban a coax bemenetet fogom használni. A maradék 10-ben az optikait.

:)

(#31544) bkercso válasza Az-X (#31542) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mondtam ilyet. Nem ratyi a CS, csak van jobb. Meg attól még lehet jó a DAC, hogy van pár 100ps jittered, ami a CD-ből jön.
Amúgy a CS lábkompatibilis a DIR-rel, csak a tokja nagyobb. :DDD

Lehet láma kérdés, de mi történik ha egy DIR9001-re ráküldök egy 192/24-es DVD Audio-t?
Nem szól.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31545) Az-X válasza bkercso (#31544) üzenetére


Az-X
őstag

Akkor nekem nem kell DIR9001 :DDD
WM8805-öt sem lehet valahogy beleábákolni? Bár ilyeneken gondolkodni úgy, hogy még meg sem hallgattam... fene a variálós mindenemet... :))

:)

(#31546) bkercso válasza Az-X (#31545) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, az is kisebb tokban van. Meg minek. Én nem cserélnék IC, akkor már inkább vegyél másik DAC-ot, ezt meg add el.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31547) rhonin


rhonin
senior tag

Nagy nehezen megérkezett az újdonsült dac-em ( Audio-gd nfb-15 ) ami eddig nagyon tetszik mind minőségre mind hanra.
Viszont van egy olyan problémám amire nem tudok rájönni, hogy mi miatt van.
Egy pár prodipe pro 5 v2-es hangfalat hajtok vele amiken ha 0-ra van állítva a hangerő akkor hallok egy enyhe zajt, sercegést ami kicsit erősödik ha görgetek az egérrel vagy mozgatom.
Amit nem értek, hogy amíg alaplapi hangal hallgattam a hangfalakat addig még érthető volt ez a zaj vagy legalábbis nem furcsállottam, viszont a dac-el is csinálja sajnos pedig nem Usb-ről kapja az áramot.
Egy ilyen elosztót használok:
[link]
Ebbe van minden beledugva ( pc, hangfalak, dac, monitor ).
Tudom minimalizálni a zajt, ha visszaveszem a hangfalakon a jelet kb. -10 dB-el.
Kábelekből cordial aranyozott RCA-kat használok.
Amit még megfigyeltem, hogyha elindítok egy játékot akkor felerősödik a zaj.
Elképzelhető, hogy a vid.kártya miatt csinálja?

(#31548) vodkaboy22 válasza rhonin (#31547) üzenetére


vodkaboy22
addikt

könnyen lehet, hogy az usb vevő része nem saját külön tápot kap hanem az usb-ről van etetve... innen eredhet.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31549) rhonin válasza vodkaboy22 (#31548) üzenetére


rhonin
senior tag

Értem. Ezzel mit tudok kezdeni? Amúgy próbáltam tabletről is a hangfalakat és ott nincs zaj. Tehát a kábeleket, hangfalat kizártam.

(#31550) bkercso válasza rhonin (#31549) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor valószínű tényleg az USB-táp lehet a ludas. Tabletnél ugyanis akkuról megy a táp, így ott kisebb a zaj.
Bele lehet hekkelni egy 5V-os stabilizátort és arra átkötni a vevőt, vagy lehet venni XMOS USB-SPDIF transzportot (ami valószínűleg jobb a beépítettnél) (dobozban 14k). Vagy megpróbálni másik USB-aljzatban.. Vagy venni USB-kártyát a gépbe és arról. Vagy külső tápos USB HUB-ot.

Különben az miért nem jó, hogy az erősítőn leveszed a hangerőt -10 dB-re?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.