Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) bkercso válasza Fitzgerald (#30899) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi a jobb: ha van, de nem hallod, vagy ha nincs, de hallod?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30902) lezso6 válasza Fitzgerald (#30899) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A FLAC veszteségmentes, azonos bitmélység, mintavételezési frekvencia és csatornaszám mellett ugyanazt adja bármilyen méret, feltéve hogy azonos a forrás. Ha nagyobb az csak azt jelenti, hogy kevésbé hatékony a tömörítés, hangra nincs hatással.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30903) Fitzgerald válasza lezso6 (#30902) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Valami ilyesmi lett volna a tippem, köszi.

#30900

Köszi. Placebora mondjuk kíváncsi lennék, hogyan működik ebben az esetben. Nem tapasztaltam még ilyet.
Ha valami jobb cuccot vettem (vagy alacsonyabb tömörítésű, részletességű audióról váltottam magasabbra), általában össze tudtam hasonlítani a régivel, és legtöbbször teljesen egyértelmű volt a minőségbeli ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#30904) Bargyu válasza Haart (#30611) üzenetére


Bargyu
tag

Ma megjött a TAD 6922, nem mondom, hogy eget rengető változás, de kicsit részletesebb lett a hangzása és talán tisztább is. Köszi a tanácsot, 8000,- forint nem sok pénz érte.

(#30905) .DLL válasza bkercso (#30898) üzenetére


.DLL
veterán

Elnézést, elszaladt a ló velem. :( :B

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30906) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30904) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A tad 6922 korrekt darab :) azert adj neki időt míg. Egy új csonek kell vagy 100 óra mig a katód mérgek felszívódnak a passziv getterben.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30907) bkercso válasza .DLL (#30905) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mással is néha, ennek számát próbálom csökkenteni. :) Nincs harag, inkább köszi. :R

cr33p:
"Ha valami jobb cuccot vettem (vagy alacsonyabb tömörítésű, részletességű audióról váltottam magasabbra), általában össze tudtam hasonlítani a régivel, és legtöbbször teljesen egyértelmű volt a minőségbeli ugrás."
Az elején még így megy, aztán ahogy egyre többet tesz az ember egyre kisebb különbségekért, úgy előtérbe kerül a "placebó", ami sokszor annyi, hogy ha aznap jól aludtál, ez szól jobban, ha hosszú napod volt, akkor meg az. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30908) Fitzgerald válasza bkercso (#30907) üzenetére


Fitzgerald
veterán

:) Köszi. Ezt a határt nem feltétlenül szeretném elérni/átlépni, de értem mit mondasz.

(#30909) bkercso válasza Fitzgerald (#30908) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha ez változna estleg, azt hívjuk "lejtőnek". Az említett egyre kisebb különbségek is nagyban hozzájárulnak az élvezeti faktorhoz amúgy, ahogyan a hallás és az igények finomodnak, csak technikailag kisebbek. :)
A placebó részhez világos. De annak a határa is dinamikus. Nálam pl. a kábel sokáig ide tartozott, de a mostani felbontású rendszeremmel és hallásommal már sokat számít. De a flac vs 320-as mp3 kérdésnek meg még nem feküdtem neki, így lehet, most most még az lenne számomra placebó... :))

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30910) Haart válasza Bargyu (#30904) üzenetére


Haart
addikt

NIncsmit, sztem ennyi pénzt megér ha csak picivel jobb is a hangzás.
Bár mint mondtam nálam a HTA-30 esetén az előtte benne lévő Tungsram->TAD csere óriási minőségjavulást hozott. :K De ez más tészta mert hangfalakról van szó nem fejesekről. Plusz nálad mögötte vannak a végfok csövek is, ez is más ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#30911) Dorian válasza Haart (#30910) üzenetére


Dorian
félisten

Minden cső más valamennyire, ezzel igazából hangolgatja az ember. Tungsramot én is cseréltem Teslára

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30912) Ear001 válasza Haart (#30910) üzenetére


Ear001
addikt

Azért Tungsramból van pár évtizednyi gyártmány és a legjobbak bizony kutya jók...

(#30913) Ear001 válasza vodkaboy22 (#30879) üzenetére


Ear001
addikt

A dolog ennél bonyolultabb... A Kron a Tesla fejlesztőlaborjából jött létre, nagy jogi csavarásokkal, ezért kisérteties a hasonlóság a Vaic csövekkel és ezért nem csövezik már Alesa Vaic, pedig mekkora név volt ő.
A Tesla gyár pedig ma JJ néven fut, bár ne tenné. A metszetük, bár nem éppen tűéles határokkal pedig az Emission Lab.

(#30914) Polllen


Polllen
nagyúr

Megérkezett 1 hónap után hozzám is az xmos transport. A legkisebbet vettem, tápcsati sincs rajta, a hangja viszony nagyon meggyőző. Hétvégén majd összehallgatom az alaplapi coax-szal, most úgyis csak azt hallom, hogy nagyon jó. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30915) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek ez érhet valami pénzt? Ha igen, mennyit?

(#30916) imibogyo válasza Vasinger! (#30915) üzenetére


imibogyo
veterán

Minden ér valamit... Működik? Tápja meg van? Engem érdekelne ésszerű áron, ha te nem tudod használni. :K

(#30917) DEJVID


DEJVID
őstag

Itt a topikban a tönkrement nagykínaiaknak mi is lett a bajuk?

(#30918) Vasinger! válasza imibogyo (#30916) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Semmije nincs meg, így nem tudom, hogy működik e. De ha lenne valamije, akkor se tudnám kipróbálni, mert se optikai, se coax-os cuccom sincs. Ha eljössz és ki akarod próbálni, abban benne vagyok, de akkor hoznod kell eszközöket hozzá, amivel ez menni fog.

Az ár működik/nem működik függvényében változik. De többit priviben :)

(#30919) Zoli133 válasza DEJVID (#30917) üzenetére


Zoli133
őstag

Csak a kínai trafók voltak rosszak, azt nem szabad kínából rendelni, a többi az jó. (Legalábbis az enyémben ez volt a baj, meg egy másikban is)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#30920) vodkaboy22 válasza Zoli133 (#30919) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Meg egy harmadikban is :DD És egy közepes kínaiban is :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30921) DEJVID válasza Zoli133 (#30919) üzenetére


DEJVID
őstag

Értem, köszi!

(#30922) imibogyo válasza Vasinger! (#30918) üzenetére


imibogyo
veterán

Ment Pü! :K

(#30923) Polllen válasza Polllen (#30914) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem tudtam várni hétvégéig... :P

Teszt eszközök:
- belkin USB kábel
- Xmos transport/ Asrock 970 Extreme 3 R2.0 coax kimenet
- kácsa coax
- XDA-1 DAC, JBL LRS 308 hangsugárzópár
- Lubuntu live rendszer (mókolás nélkül felismerte, win 8.1 alatt külön driver kell hozzá)

Az xmos részletesebb és dinamikusabb bár ez utóbbi lehet csak hangerő különbség. Egymás után hallgatva őket, az alaplapi szépen mos és kicsit élettelen.

Szerintem megéri az árát, főleg ha a lapon nincs coax kimenet. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30924) bkercso


bkercso
nagyúr

Azt figyeltem meg (mások után sokadikként), hogy a visszacsatolatlan erősítők sokkal jobban szólnak. Folyékonyabbak, nagyobb az információáteresztő képességük, természetesebbek, nem bántóak. (Megjegyzendő, hogy fejeserősítőkről van szó. Passzív hangváltóval szerelt hangfalak esetén hátrány lehet a visszacsatolatlanságból esetlegesen eredő nagyobb kimeneti impedancia, ami nem csillapítja eléggé a hangváltót és így kiemelések és csillapítások keletkezhetnek az átvitelben.) További tapasztalatom, hogy a legutolsó fokozatnál számít ez igazán, előtte nem zavaró a visszacsatolt áramkör hangja. Vagyis ott termel disszonáns termékeket a visszacsatolás, ahol az áramkör reaktív terheléssel bajlódik (hangszórót/fejhallgatót hajt).

Így felmerült a kérdés, hogy vajon ez egyes fejesekre jellemző lehet-e, hogy mennyire szólnak másként visszacsatolt erősítőről, mint visszacsatolatlanról. Másként fogalmazva, vajon jelentősen részt vesz-e egy fejes hangjában a reaktanciája miatt az erősítők által termelt disszonancia? És jellemzője lehet-e egy fejhallgatónak, hogy mennyire szól másként az egyes visszacsatolt erősítőkről?

Vannak ilyen irányú megfigyeléseitek?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30925) imibogyo válasza bkercso (#30924) üzenetére


imibogyo
veterán

Felét sem értettem annak amit írtál, szóval nincs.... :P

MÁS: úton van az AKG Hearo 999. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Ezért is vettem meg, konkrétan szükségem nincs rá. Amiket olvastam róla nagy eséllyel nem is fog túlságosan tetszeni a hangja (azt írták túlságosan is "stúdiós" a hangja, én pedig szeretem a kicsit színezett, enyhén populárisabb hangzást), de még nem volt ennyi funkcióval rendelkező eszközöm, így meg kell hallgatnom és ki tudja talán a végén bejön. Szeretnék minél több eszközt hallani. :K

[ Szerkesztve ]

(#30926) bkercso válasza imibogyo (#30925) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor nem Neked szólt, nyilván. :) Pl. Vodkaboyról tudom, hogy visszacsatolatlannal szórakázik, és sok fejese is van (meg nem utolsósorban forrása és füle is :) ).

Egy cikk a témában, amit még én sem olvastam teljesen, de értelmesnek tűnik. Persze nagy irodalma van a témának.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30927) imibogyo válasza bkercso (#30926) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze tiszta sor, tudtam én, hogy ki(k)nek szántad, csak jó felvezetésnek tűnt a hozzászólás második részéhez. :B Amúgy fülem nekem is van. :P

[ Szerkesztve ]

(#30928) fattyu válasza bkercso (#30926) üzenetére


fattyu
veterán

minimál tapasztalatom a témában.

az egyik erősítőmön van egy csatolt és csatolatlan kimenet is.
A csatolatlannal az a gond hogy nagy áramigényű fejesekkel torz a mélye ( éhesebb planarjaim ).
Ezért aztán konkrét nem exact összehasonlítást a hd650el tudtam tenni és preferálom a csatolatlan kimenetet. Tsiztábbnak érzem ha nem is jelentős a difi.

Meg ugye nálam van a lábascsöves ami ha jól tudom szintén csatolatlan azt viszont csak másik erősítővel tudom összehasonlítani ami ugye nem korrekt. A hp1el amit mostanság a legtöbbet hallgatok szerintem fergeteges páros. A sansuit viszont jobban szeretem a morgan jones csatolt kimenetéről.

Sokat segítettem ugye? :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30929) krichd1 válasza fattyu (#30928) üzenetére


krichd1
addikt

Röviden, minden fejhallgatónak más a jó erősítő. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30930) bkercso válasza imibogyo (#30927) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát írtam én az ellenkezőjét?? (Ne azt figyeld, mire gondolok! :P )

fattyu:
Gondoltam én, hogy nem lesz fekete-fehér a válasz, de azért igen, segített a tapasztalatod. El nem tudom képzelni a felépítését annak az erősítőnek. Olyat láttam már, hogy jumperelhető/kapcsolható volt a visszacsatolás helye (utolsó fokozat utánról vagy előttről), de hogy 2 kimenet legyen, olyat még nem. Azt lehetne még meghallgatni, hogy a visszacsatolatlan kimenetre kötött fejes hangja hogyan változik, ha a visszacsatolt kimenetre rádugsz egy fejest.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30931) fattyu válasza bkercso (#30930) üzenetére


fattyu
veterán

Azt nem lehet. Vodkaboy valami olyasmit mondott hogy kapcsoló van a jackben. Vagy ez vagy az...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30932) .DLL válasza bkercso (#30930) üzenetére


.DLL
veterán

Én sem tudom biztosan, de szerintem ott nem visszacsatolásról van szó, hanem van egy OTL és egy kicsatoló-trafós kimenet, de ha Vodkaboy megjön majd kijavít.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30933) bkercso válasza .DLL (#30932) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, ha ez vb erősítője, akkor igen, az lesz az.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30934) bkercso


bkercso
nagyúr

Ilyet próbált már valaki? Jó hangja van?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30935) vodkaboy22 válasza fattyu (#30928) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nincs visszacsatolás nálad sehogy se! :) vagy van a kimeneten egy impedancia illesztő trafó vagy nincs és igen kapcsolós jackel van kapcsolva. Lábas csoves(alias szörny) sincs visszacsatolás. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30936) vodkaboy22 válasza bkercso (#30934) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Varjal nyerek egy lottót es minden erősítő met visszahivom es lecserelem bennük ilyenre a potit...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30937) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Tudom, nem ide tartozik, de RCA összekötő esetén számít az irányultság? A drágább kábeleknél meg van adva általában honnan hova viszi a jelet. Most készült el a Klotz kábelem és eszembe ugrott a dolog.

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#30938) schawo válasza Kulbi (#30937) üzenetére


schawo
titán

Mindjárt kapsz olyan választ, hogy igen. Én nem tudom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30939) Kulbi válasza schawo (#30938) üzenetére


Kulbi
aktív tag

:))
Akaratlanul is újraindítom a dolgot...

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#30940) Dorian válasza Kulbi (#30937) üzenetére


Dorian
félisten

Inkább csak azért jelöld meg, hogy később is ugyanolyan iránnyal használd.
De ha akarod megmérheted két irányból az ellenállását és ha különbözik, akkor úgy is megállapítható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30941) vodkaboy22 válasza Dorian (#30940) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Miért különbözne? :DD Elfogadom hogy van aki hall ezzt azt de szakmai baromságot ne írjunk légyszi... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30942) Melorin válasza vodkaboy22 (#30941) üzenetére


Melorin
addikt

Biztos dióda van benne :)

(#30943) Dorian válasza vodkaboy22 (#30941) üzenetére


Dorian
félisten

Írtam: ha különbözik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#30944) vodkaboy22 válasza Dorian (#30943) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A ha-t is lehetőleg hagyjuk el, mivel fizikai törvényeknek mondanánk erősen ellen és az nem szép dolog... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30945) gelbelex válasza vodkaboy22 (#30941) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem lehet különbség, mert az ilyen elektronyos dolgok mindkét végük felől nézve egyformák.
Pl. villamos, metró, hév. ;]

(#30946) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok.

Fejhallgató erősítőhöz készítenék egy kapcsoló táblát
(2 RCA bemenet lenne és kettő stereo 3.5mm-es kimenet és a két kimenet között egy 3 állású kapcsoló 1-es állásban jobb oldali kimenet, 2-esben kikapcsolt állapot, 3-asban bal oldali kimenet lenne aktív)
Bekötéshez kérnék segítséget, hogy a bal és jobb csatornák ne cserélődjenek meg, illetve hogy hova forrasszam a kapcsolóra meg a csatlakozókra. Előre is köszönöm.

Privátban jöhet a válasz, egy picit off téma ide.

[ Szerkesztve ]

(#30947) Ear001 válasza Kulbi (#30937) üzenetére


Ear001
addikt

Számít. A kábelgyártás folyamán, a húzásnál és a visszalágyításnak hívott folyamat során a kristályok kábelvizsgáló mikroszkópon is láthatóan beállnak egy irányba. Általában ezt jelölik, és ha úgymond szembe megy a dróton az áram, akkor ez a szerkezet kezd megváltozni, visszafordulni. A hallható hatás lehet jelentéktelen és radikális között bármi. Van mérhető hatás is, de nem egy multiméterrel kimérhető. Viszont ha rossz irányba dugod, akkor egy idő múlva bejáródik úgy is, csak hosszab idő alatt.

(#30948) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a vélemény nyilvánítást. Ezzel lezártnak tekintem a kérdést:)

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#30949) CaNNa3IS válasza bkercso (#30934) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ha ebben gondolkodsz van olcsóbb jó megoldás is :
Khozmo 50K quad attenuator with Remote.
:DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#30950) vodkaboy22 válasza Ear001 (#30947) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A kristályos részét azért kivenném mivel nincsen fizikai/tudományos alapja. Elég sok kábelt látok miki és elektron miki alatt, sőt EBSD vizsgálatokat is csinálok réz kábelekről néha napján. És olyan hogy kábelvizsgáló miki olyan nincs :DD
A kristályok beállása meg mechanikai hajlítgatástól vagy drasztikus (pár száz fok.) melegítéstől fog csak változni. Az áram legyen az aránylag nagy 1-2A vagy kics 300microA nem változtat semmin a kristályszerkezetben...
Ha van is bejáratódás akkor az nem a kristályszerkezetben van.
Kábelgyártás során nincs visszalágyítás.
Az hogy a kristályok gyártás után hogy néznek ki az nem ugyanaz mint amikor te már használni fogod, mivel addig rengeteg hajtogatást, csévélést fog elszenvedni szegény kábel és így az alakítással új kristályokat/kristály határokat fogsz létre hozni.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.