Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) vodkaboy22 válasza nuke7 (#30550) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem értem miről beszélsz? :F
A mostani kábeleid végére bármelyik értelmes szaki feltesz az egyik oldalra ahol RCA van egy nagy Jack-et. 2db Nagy jack ára minőségi 2000ft kb. És a jól megszokott régi kábeleidet használhatod.
De mondok egyszerűbbet. Lehet kapni olyan kis toldó fejet Neutrikot ami olyan hogy egyik vége JACK másik RCA Ilyet...
De távolról sem csak a twin-t ajánlottuk szerintem. :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30552) BennyRay válasza fattyu (#30533) üzenetére


BennyRay
tag

Köszönöm a javaslatot!

Firewire kártyával kapcsolatban mire kell figyelnem? Megfelelő valami párezer Ft-os noname, vagy abból is van ajánlott?

Ha majd aktuálissá válik, köszönettel kereslek! (most épp némi CPM-3V hiánypótlás az aktuális :DDD )

(#30553) fattyu válasza BennyRay (#30552) üzenetére


fattyu
veterán

javasolt a delock. texas instruments chipset...

az olcsókban VIA. nálam van mindkettő ( schawoé a delock az nálam maradt :D )

a viás is működik de a delock stabilabb. A viás elhagyogatta időnként az ezközt. kikapcs bekapcs működik. Hangban nem mondanám hallottam difit.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30554) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#30551) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De akkor írok még olyat amit ismerek és SPDIF-et tud és minőséginek tartok:
- Heed Dactilus (jöhet a hurrogás, de szerintem teljesen hallgatható)
- Essence One (megfelelő OPA-kkal használtan még beleférhet)
- Moment DAC (megint csak egy kiváló részlet gazdag, neutrális jó hangú dac)
- DAC7 Nagykínai ebay link persze ebből a forumosok közül kettő is (asszem csak ennyi is van) nálam kötött ki szervízre... Ez azért mond valami a megbízhatóságról... :C
- Közepes kínai. (Megint csak szervizeltem) ... Bár ennél már talán jobb pl Moment nem is kicsit.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30555) Toobee válasza nuke7 (#30550) üzenetére


Toobee
veterán

Az a bajod, hogy bárki bármit mond neked, azt rögtön be akarod szerezni. Menjél hallgatózni, letétbe hozd el, aztán majd kiderül. Hogy a te szóhasználatoddal éljek: :U

https://barbieripnk.hu/

(#30556) nuke7 válasza vodkaboy22 (#30551) üzenetére


nuke7
veterán

mi volt még twin-en kívul..?

arcam-ot hallottam, esélyes, hogy befutó :K
most nálam van a lupus mk III és még a mydac kellene egy meghallgatásra...

xda-1 meg kicsit messze van - nem tudom meghallgatni, csak ha megveszem, nagy a tolongás érte :(((

(#30555) Toobee: :P

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30557) contaxg válasza Toobee (#30555) üzenetére


contaxg
veterán

Halkan jegyzem meg, hogy a szomszéd házban lakik (sőt, egyszer volt olyan kedves és segített egy hangkari beszerzésében is)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30558) .DLL válasza contaxg (#30557) üzenetére


.DLL
veterán

:C
Nálad pedig megfordult már 1-2 DAC...

(#30559) Toobee: őőő, OK... :Y

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30559) Toobee válasza contaxg (#30557) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem meg eladott egy telefont, amit aztán letiltottak, de elhajtott a búsba, mikor érdeklődtem felőle. És?

https://barbieripnk.hu/

(#30560) vodkaboy22 válasza contaxg (#30557) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor sipírc kérni kellene már tőled egy időpontot és meghallgatni pl egy Dactilust neki! :DD :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30561) contaxg válasza vodkaboy22 (#30560) üzenetére


contaxg
veterán

Szerintem volt már nála és nem az Ö világa. :N

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30562) krichd1 válasza vodkaboy22 (#30554) üzenetére


krichd1
addikt

Dactilusból csak az újabbak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30563) vodkaboy22 válasza contaxg (#30561) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azt viszont elfogadom. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30564) vodkaboy22 válasza krichd1 (#30562) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Huh ezt is tárgyaltuk tényleg!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30565) nuke7 válasza contaxg (#30561) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, volt :K

(#30559) Toobee: ööö erre én úgy emlékszem, hogy évekkel később derült ez ki, amikor rákérdeztem valami más kapcsán... :F
de néha előfordulnak ezek... 743. tulaj, én egy nokia 920-al szívok épp.
(ami nem az enyém / próbagaris és nagyon jó áron van, azzal van ilyen kockázat sajnos mindig.
úgymond velejárója. dehát ez adja a varázsát az aprózásnak :D )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30566) Geri8


Geri8
tag

Sziasztok!
Ha nagyon off akkor előre is elnézést.
Nem tudjátok, hányas generációjú IPod-ot lehet használni fejhallgató DAC-hoz /IBasso D-Zero/?
IPod 4.-5. gen.-at olvasom legtöbb helyen.

(#30567) vodkaboy22 válasza Geri8 (#30566) üzenetére


vodkaboy22
addikt

IPod 2g-től általában működnek ezek amik tudnak Apple kompatibilitást. (A sony pha-1emet is 2gen ipod-al használom.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30568) Geri8 válasza vodkaboy22 (#30567) üzenetére


Geri8
tag

Köszi!
Sokat segítettél, alig találok róla mérvadó információt.
Valszeg használtan az lesz a lánc elején nálam is.

(#30569) Bargyu


Bargyu
tag

Korábbi OCC témához utánanéztem, mi vol a történet dr. Ohno felfedezése mögött (három gyár van a világon és Ohno prof. a 80-as évei közepén is hetente értekezik a japán és kanadai egyetemmel):

http://dagogo.com/an-interview-with-steven-huang-of-audio-sensibility

SH: There is a fair bit of information on the Internet about the OCC process itself. We have aggregated much of this information on our web site.

http://www.audiosensibility.com/faq/FAQ_OCC_Technology.htm

However there is little information about Dr. Ohno himself and the history of OCC, beyond the fact that Dr. Ohno developed the OCC process at the Chiba Institute of Technology in Japan and patented the process in 1986.

Dr. Atsumi Ohno received his Ph.D. degree in Metallurgical Engineering from the University of Toronto, Canada in 1963.

Dr. Huang visits Dr. Ohno in Japan in the early 1980s.

My father was also working on his Ph. D. degree in Chemical Engineering at the same time in the early sixties (Dr. Robert Huang became a Professor of Chemical Engineering at the University of Waterloo, Canada. He passed away in 2009.) My father who is from Taiwan, spoke fluent Japanese and became a lifelong friend of Dr. Ohno, and would visit him whenever he travelled to Japan.

When Dr. Ohno returned to Japan in the mid 60’s, he took a position at the Chiba Institute with the simple goal of establishing a metal casting research program.

The rapid development of the electronics industry in Japan in the 1970’s led to the aggressive miniaturization of electronic components. This in turn drove the demand to draw wire of increasingly fine gauge. It became evident to Dr. Ohno that it would be necessary to develop metal materials with no casting defects or crystal grain boundaries to continue the miniaturization.

This became the motivation for his research which led to the patenting of the Ohno Continuous Casting process in 1986. Actually Dr. Ohno was granted five patents related to his continuous casting process between 1985 and 1981.

By using a heated mold with the temperature profile carefully selected, and drawing the material at a very slow rate it is possible to cause the solidification process to start from the inside-out resulting in the formation of very long crystals in the metal, rather than the many short crystals that form in conventional casting when the material cools from the outside-in.

Because of the requirement of very high purity metal (to prevent premature crystallization) and cast at very slow speeds, the cost of manufacture of OCC product is much more expensive than using conventional casting.

The OCC process was initially licensed to Furukawa Electric of Japan.

It soon became evident that the metallurgical properties of OCC copper were also advantageous for audio applications. The initial use of OCC copper wire in audio began in 1988 by a company called Furutech (no relation to Furukawa Electric) with Audioquest soon following in 1989 with its cables using Perfect Surface Copper (PSC).

The OCC process made a small fortune for Dr. Ohno, and in gratitude to his alma mater he made a generous research endowment to the University of Toronto in 1989.

University of Toronto OCC Research Lab

The UofT Department of Metallurgical Engineering established an OCC research lab in recognition of the donation. Today the Chiba Institute of Technology and University of Toronto remain the two leading OCC research centers in the world.

Dr. Ohno who is now in his mid eighties, is a Professor Emeritus at both Chiba and Toronto, and continues to keep in touch with researchers at the two institutations on a weekly basis. He remains in good health and was fortunately not affected by the recent earthquake in Japan.

Today there are three companies who cast OCC metals and an ever increasing number of audio companies using OCC copper and silver in their very best cables.

(#30570) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30569) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez mind szép és jó hogy egy Prof eladta a lelkét a pénzért! :)

Megpróbálom nagyon érthetőre lefordítani az anyagtudományi dolgokat.

De Bármilyen kristály mint olyan rideg szerkezetű, ha meghajlítod akkor már nem ugyanaz lesz. Ugye ? Ugye?
Na most ha eltörsz egy kristályt ami 1 méter hosszú 500 részre akkor 500 kis kristály lesz ugye?
Ergo ha van egy tök szupi laboratoriumban növesztett szuper tiszta anyagból készült vezetéked és te ezt a legelső pillanatban kicsit meghajtod mert felcsévéled egy dobra (ugye minden kábelt felcsévélve árulnak? ), akkor az már nem lesz "hosszú kristály" ! Hanem 40-100um átlagos átmérővel rendelkező rengeteg kis kristály!
Ez van ezt el kell fogadni!
(Alakításból származó diszlokáció és ikersík sűrűség növekedésből való krisztalit méret csökkenés.)

Ergo Ide vagy Oda hogy laborban tudnak szép egykristályt növeszteni, TE mint kedves felhasználó soha nem fogsz ilyet a kezedben fogni!

Másik a réz gyártástechnológiája során el lehet érni 6.0-ás tisztaságot (99.9999% réz) de minek? Amikor 6.0 és 5.0 között vezetőképességben olyan kicsi különbség van hogy azt mérni is nehéz (<3-5ppm%) Míg megfelelő mikroötvöző használata és ultrafinomszemcsés állapot (roppant pici rengeteg kristályka) elérése viszont már mérhetően javítja a vezetőképességet? (Érdekes ezt nem csinálják mert ez tényleg drága és szabadalmazott IBM által igaz nem használják... )

Szóval mi az érdekes? Miért csak egy 80+-os Papa van akit fel tudnak rángatni hogy ez létezik? És miért nem foglalkozik ezzel semmilyen komoly kutató intézet? (Lehet felhozni érdekes példákat de pl franciák 7 éven át "kutatták" a mágneses bugyi értelmét egyetemi kutató intézetben... :DD )

It soon became evident that the metallurgical properties of OCC copper were also advantageous for audio applications Milyen properties?! MI? És miért? Ja hogy ezeket nem taglalják? Ok... Érdekes nem kell távolra menni de svájcban egy teljes CERN örülni hipijájéval ha ez a csuda jó kábel olyan jó lenne... Mert nem csak audio alkalmazása lenne. Vajon Miért nem használja senki csak az audio ? Mert az audio-ban van egy tonnányi tudatlan akinek mindent el lehet adni! :DD Ne legyél ilyen tudatlan. Nem éri meg.
Hidd el rengeteg réz mikroszerkezetet vizsgáltam és vizsgálok. Milliós kutatásokban vettem részt cégeknek ahol réz vezetékek voltak a téma. Sokat tudok a rézről elvégre anyagtechnológusként ez az egyik fő alapanyagom amit vizsgálni szoktam..
Nem ezért lesz jó vagy rossz egy vezeték hangja hogy OCC réz OFC réz vagy sima réz... (B)Ezek annyit nyomnak az összsúlyba mint egy 300Tonnás teherhajónál a személyzet fogkrémje vagy még annyit sem.(/B)...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30571) Ear001 válasza vodkaboy22 (#30570) üzenetére


Ear001
addikt

"Másik a réz gyártástechnológiája során el lehet érni 6.0-ás tisztaságot (99.9999% réz) de minek? Amikor 6.0 és 5.0 között vezetőképességben olyan kicsi különbség van hogy azt mérni is nehéz "(<3-5ppm%)

Nem hiszem, hogy a kábelek eltérő hangja mögött a legfontosabb szempont a vezetőképesség lenne... :B

(#30572) contaxg válasza Ear001 (#30571) üzenetére


contaxg
veterán

Bezony! A vezető egy dolog. A körítés (dielektrikum, stb) minősége és módja legalább annyira fontos.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30573) schawo válasza Ear001 (#30571) üzenetére


schawo
titán

Pont ezt mondta ő is. Hogy a kábel hangja úgysem ezen múlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30574) Ear001 válasza schawo (#30573) üzenetére


Ear001
addikt

Miért ne múlhatna? Csak nem a vezetőképességét kell mérni.

(#30575) gelbelex válasza contaxg (#30572) üzenetére


gelbelex
őstag

Csak azt a marketingrizsa célcsoportja már nem érti. Az anyagtisztaságot még igen.

(#30576) Bargyu válasza vodkaboy22 (#30570) üzenetére


Bargyu
tag

Nem vitatkozni akarok, csak a szakmai szempontjaid alapján egyre jobban érdekel mi a helyzet ebben a kérdésben. (Még a végén elolvasom Dr. Ohno könyvét :) )

A cikkből kiderül, hogy nem a nagyobb tisztaság volt az indító ok, hanem az elektronika miniatürizálódásával a vezetőképesség megőrzése.

Az alábbi kép alapján úgy tűnik tényleg van törés az OCC kábelben is, csak jóval kevesebb. Az viszont csak jelent valamit, hogy a Furutech és az Audioquest hamar elkezdte használni ezt az anyagot (1989).

Vodkaboy: Az OCC-nél úgy tűnik igazad van, nem egyetlen kristály, csak nagyon-nagy a tisztasága, alább a mikroszkópikus nagyítása. Az viszont biztos, hogy az ofc, occ-réz, occ-ezüst között van hangzásbeli különbség, még azonos típuson belül is a különböző gyártók és körítések miatt, ahogy Contaxg is írta.

(#30577) bkercso válasza vodkaboy22 (#30570) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem adta el a lelkét szerintem, mert a Ohno szabadalmában nincsen szó kristályszemcséről, csupán a folyamatos öntés technológiáját írja le.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30578) schawo válasza Bargyu (#30576) üzenetére


schawo
titán

Vodkaboy: Az OCC-nél úgy tűnik igazad van, nem egyetlen kristály, csak nagyon-nagy a tisztasága, alább a mikroszkópikus nagyítása. Az viszont biztos, hogy az ofc, occ-réz, occ-ezüst között van hangzásbeli különbség, még azonos típuson belül is a különböző gyártók és körítések miatt, ahogy Contaxg is írta.

Nem az a kérdés, hogy van-e különbség, hanem hogy mi a különbség oka. Nyilván lehet az OCC alapú kábel más, sőt akár jobb is, mint a többi, de az nem az anyagszerkezetből fakadóan lesz eredendően jobb. Csak azért mert OCC még nem jobb a kábel, mint egy OFC. Pont ahogy csak azért, mert egy adott DAC-IC került egy eszközbe, az még nem lesz eredendően jobb, mint egy másik DAC-IC-vel szerelt kütyü.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30579) Ribi válasza schawo (#30578) üzenetére


Ribi
nagyúr

"mi a különbség oka" Ezt itt megkérdezni ? ;]
Ez senkit sem szokott érdekelni, miért pont kábelnél érdekes :DDD

(#30580) schawo válasza Ribi (#30579) üzenetére


schawo
titán

Ha mindegy, ahogy tényleg mindegy, akkor minek törődni az occ jellemzővel. Pont ezt írtam én is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30581) Bargyu válasza schawo (#30578) üzenetére


Bargyu
tag

Nyilván a legjobb lenne, ha biztos tudásunk lenne arról, mi, miért szól úgy, ahogy. Most itt egy apró részlet a OCC eljárással készült kábelek - azt már tudjuk, hogy precízebb így nevezni, mint a marketinges monokristály elnevezést, bár, ha úgy vesszük, hogy utóbbi széles körben elterjedt és általában tudják róla, hogy valójában nem monokristályról van szó, csak ez a név ragadt rá, akkor mindegy - esetében, gyanakodhatunk úgy, hogy az OCC kábelek kiemelkednek, mert tisztábbak és kevesebb kristályból állnak.

Ha másért nem, gondolkodhatunk úgy is, hogy amennyiben nem lenne előnyük, úgy a piac nem fizetné meg azt a felárat, ami elkérnek értük.

(#30582) schawo válasza Bargyu (#30581) üzenetére


schawo
titán

A piac hülye, hifiben meg egyenesen nettó idióta. Bármit megfizet minden ok nélkül is.

Ha a mérési eredmény megfelel a várakozásoknak, az még nem igazolja, hogy a mérés jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30583) Bargyu válasza schawo (#30582) üzenetére


Bargyu
tag

Itt a mérés jó.

Az egyik kábel egy tiszta Neotech ezüst volt, a másik Audioquest Columbia, utóbbi OCC-réz és egyértelműen jobb.

(#30584) vodkaboy22 válasza schawo (#30582) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha a mérési eredmény megfelel a várakozásoknak, az még nem igazolja, hogy a mérés jó.

Ezt én még jobban kihangsúlyoznám! Ahogy azok a montázsolt képek amiket belinkeltél ofc-rézről úgy bármi lehet jó kép vagy nem... Olyat montázsolnak amit akarnak (photoshop...)

De íme linkelek én képet! Ezeket én csináltam és mivel gyártói zárójelentésben voltak és akreditált kutató intézet adta a nevét hozzá biztos nem montázsolt.
Íme itt azért elég nagy kristályok vannak a vezetékben ugye? (A dudor a vezeték, a lapos pedig a csatlakozó és igen össze van hegesztve a kettő. ) Mégis mérhetően jobb vezető a lapos terminál mert abba sok sok pici kristály van ami jobb vezetőképességet ad.

Íme ugyanilyen alkatrészről csak hossz mentén kép
Itt már nem olyan "hű de nagyok a kristályok ugye"?

És még nem is montázsoltam de ha csak az egyik képet mutatom a másikból meg éppen csak egy kiragadott részt máris olyan képeket látsz "amit én láttatni akarok veled".

De íme egy OFC-réz igen 4.4-es tisztaság (99.994% tiszta réz)ez speciális katonai alkalmazás lényeg a lényeg, hogy a lehető legjobb vezető kell mégis bőven elég jó ez. (Ezüst már súlyra fajlagosítottan rosszabb vezető így nehezebb mint a réz ezért nem használják.) Csak nem OFC meg hasonló csoda neve van hanem szimplán high purity copper. És vezetőképesség ügyében senkit nem érdekel hogy mekkora benne az átlagos kristály méret... (Amíg nem ultrafinomszemcsésről beszélünk mert az jobb :DD )

Sorry Bargyu kollegának ment volna NEM schawo-nak! Neki csak meg akartam erősíteni a jó kijelentését amit kiemeltem az elején a többi Bargyu-nak ment!

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30585) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30583) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tényleg jól csinálnak valamit a marketingesek hogy így elhitetik veled, hogy a "Mérés JÓ" ! :))

Még egyszer mondjuk NE AZ ALAPJÁN ÉRTÉKELD EGYIK KÁBELT JÓNAK VAGY ROSSZNAK MERT OFC VAGY EZÜST, hanem mert teljesen más felépítésű. A két linkelt kábel annyira eltér egymástól felépítésből mint egy BMW egy Lexus-tól!

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30586) Bargyu válasza vodkaboy22 (#30585) üzenetére


Bargyu
tag

Pedig egyszerűen jobban hangzik. Lehet, más OFC vagy high purity copper vagy bármilyen másnevű is jól hangzana, de nálam most ilyenek vannak, erre tudom mondani, hogy jól hangzik. Nem tudom miért gondolod, hogy ez marketinges duma lenne. Itt ülök és hallgatom.

Az OCC eljárásnak meg ugye az volt a célja, hogy a vezetőképességet növelje, a "katonai" kábel, a "finomszemcsézettségű" is ugyanilyen céllal készülhetett gondolom. Jobb vezetőképesség. Az OCC egy eljárás, amivel szintén tisztább réz kábeleket csinálnak, szerintem ez így jól megfér egymás mellett, van többféle eljárás nemcsak az OCC ezek szerint amik nagyon nagy tisztaságú rézt eredményeznek.

Van itt másik OCC is, mindjárt átszerelem és folyt. köv.

A monokristály elnevezést, pedig megbeszéltük, hogy nem igaz, csak ez lett az elnevezése.

(#30587) Bargyu


Bargyu
tag

Azt hiszem biztosra megyek. Ez 4895,- angol font, azaz 1 802 000,- forint, nem hibázhatok. :)

(#30588) Tomacko válasza Bargyu (#30587) üzenetére


Tomacko
senior tag

közel 5.000 fontért csak ilyen kis képet tudtak róla kitenni ? :U

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#30589) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30587) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És szerinted a rendszeredben a szűk keresztmetszet a kábel? Hogy 5000fontból biztos 500szor jobb hangzású rendszert lehetne varázsolni mint egy ilyen kábellel az annyira zicher mint az hogy a nap nélkül nem létezne emberiség...
De most komolyan. 5000 fontból inkább vegyél egy Auralic Vega-t meg egy Woo Audio WA6-SE ilyen erősítőt és bátran tegyél közéjük egy 10 000forintos bármilyen kábelt. Mégis 500szor jobb lesz hangban mint a mostani rendszered egy Csuda 5000fontos kábellel :C
Kicsit groteszk 5000 fontos kábel egy ~1000 fontos rendszerhez :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30590) contaxg válasza Bargyu (#30587) üzenetére


contaxg
veterán

Csak hiszed, hogy nem hibáznál. :)
Simán lehet sz@r ez a kábel a mostani renszeredhez.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30591) vodkaboy22 válasza contaxg (#30590) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez így van, viszont ha el tudsz menni meghallgatni egy komplett profi rendszert akkor arról el tudod dönteni hogy jó-e, a hangsúly a kompletten van. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30592) Bargyu válasza contaxg (#30590) üzenetére


Bargyu
tag

Félreértetted. Feltételes módot használtam. :)

(#30593) contaxg válasza Bargyu (#30592) üzenetére


contaxg
veterán

A magyar igeragozás-Feltételes mód

A feltételes mód a cselekvés, történés, létezés, vagy állapot valamilyen külső körülménytől való függését, valakinek a kívánságát, óhajtását vagy a bizonytalanságot fejezi ki. A feltételes módú igealakkal feltételesen valóságos viszonyt fejezünk ki. Az igealak jelölője az igető után álló -na, -ne, -ná, -né jel. Ilyen igealakok például: adna, élne, várná, fejné.

Bocsásd meg nekem de régen voltam 6. osztályos :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30594) Bargyu válasza contaxg (#30593) üzenetére


Bargyu
tag

Itt bonyolultabb jelentése van. A "hibázhatok" jelentheti azt is, hogy pl. "muszáj megcsinálnom, nem hibázhatok" és jelentheti azt is, hogy "úgy gondolom, ezzel a lépéssel nem hibázhatok". Itt az utóbbi esetről van szó. Írhattam volna azt is, hogy "úgy gondolom, ezzel a lépéssel nem hibázok/hibázom".

(#30595) krichd1 válasza Bargyu (#30587) üzenetére


krichd1
addikt

Olcsó gagyi kábel, van nála drágább is, például az Nordost Odin széria. ;] :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30596) krichd1 válasza Bargyu (#30586) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem még mindig nem érted, amit magyaráznak Neked.
Azt pedig senki sem állította, hogy amit használsz kábelt, az nem szólhat jól. Bármit is írjanak rá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30597) Bargyu válasza krichd1 (#30596) üzenetére


Bargyu
tag

Szerintem meg mások nem értik. A kábel ötleted jó, ezzel aztán biztosan nem hibázok, ha megveszem (ez kijelentő mód, lehet rá mondani, hogy még ezzel is hibázhatok :) ).

Szerintem a beszélgetés vagy vita termékeny volt, mert eljutottunk oda, hogy:

1. nem monokristály a monokristály

2. az OCC nem is mondja, hogy monokristály, de majd mindenki ezt használja (kivéve például az Audioquestet, amely PST - Perfect Surface Technology-nak nevezi)

3. az OCC nagy tisztaságú rézt eredményez, ami jótékonyan hat (kijelentő mód, lehet vitatkozni) a hangminőségre a kábeleknél, ennek megfelelően a Furutech és az Audioquest már 1989-től alkamazza

4. vannak más nagy tisztaságú réz kábelek, amik szintén jók lehetnek

[ Szerkesztve ]

(#30598) Epf válasza krichd1 (#30595) üzenetére


Epf
tag

Lassú, csak 90 % -kal megy a delej. :)

(#30599) schawo válasza Bargyu (#30587) üzenetére


schawo
titán

Azt kell mondjam, teljesen félrebillent az egyensúly a rendszeredben. Valahogy nagyon vakvágányra vitt a marketing.

És van alapja annak, hogy azt mondták, hogy megszívtad a HD800-at. Ami amúgy egy érdekes füles, nekem egy 1000 lóerős szénné tuningolt rizsrakétát juttat mindig az eszembe, amikor hallgatom. Harmadik-negyedik autónak megfelelő, bohóckodni, élvezkedni nagyszerű. De nem arra való, hogy a gyereket elvidd vele az iskolába. Ha te mégis első autónak akarod használni, és azzal járni a szupermaketbe vásárolni, akkor jön az, hogy rángat a zöldnél, agyonvág a fekvőrendőrön, és egy ártatlan jobb kanyarban a fiad életére tör. Persze meg lehet próbálni idomítani egy nagy lufis abronccsal, ki lehet cserélni a lengéscsillapítót lazábbra, a turbókat kisebbre, és lehet bele tankolni a legdrágább üzemanyagot, hogy kevésbé rángasson. De bármit csinálsz, bármekkora végtelen pénzköteget is költesz rá, még mindig messze lesz egy rendes autótól, hiszen még mindig rángat, még mindig seggbe rúg, és még mindig meg akar ölni, amikor megindul a fara. Cserébe viszont már rizsrakétának sem lesz jó, a szomszéd a gyári véhatossal is lenyom.

Pont ilyen a HD800 is. Nem első fülesnek való. Harmadik-negyedik darabnak, érdekességnek nagyszerű. Nem az a helyes irány, ha ezt akarod megzabolázni, hogy mindenre jó legyen. Mert sosem lesz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30600) Bargyu válasza schawo (#30599) üzenetére


Bargyu
tag

Majd a következő fejes találkozón hallgasd meg.

A HD800-at pedig szerintem sokan félreértik/félrehallják. Szerintem ez egy nagyon sok lehetőséget tartalmazó fejes csak a kezdetben kialakult, általános vélemény az volt, hogy analitikus, élvezhetetlen hosszú távon stb. Ez szerintem egyáltalán nem így van. Azt adja vissza, amit belevisznek.

Az én tapasztalatom az volt, hogy az Arcam irDAC - Heed Dactilushoz nagyon hasonló - analóg hangzásával még ezüstkábel mellett is túl lágy volt a "kis barna" csöves erősítővel. (Utóbbi amúgy valami tákolmány szovjet alkatrészekből, de meghallgattam egy Champs-hez hasonló erősítővel, HDVD800-al, A1-el, Lehmannal és még egy párral gyorsban a fejes találkozón és ez tetszett a legjobban.)

Vodkaboy: ebben 2 x 6H8C szovjet fekete fémvázas cső van és 1 db Tungsram E88CC, utóbbira azt a tanácsot kaptam, hogy cseréljem ki TAD 6922-re és jobb lesz, a külföldi oldalakon pedig régi E188CC csöveket ajánlanak, mire érdemes cserélgetni ezeket? Kuka válasz is ér. :)

Úgyhogy, irDAC-ot cseréltem a lent olvasható John Kenny DAC-ra, ami minimalista típus, biztos van nála drágább és valószínűleg jobb is, de nekem megfelel jelenleg a transzparensebb, ércesebb hangzása. Most a kábelekkel alakítom a hangzást és igazítom az ízlésemhez.

Én például azt nem értem, miért vesznek az emberek fejest, dac-ot, erősítőt 150-200 ezer forintért, mikor ebay-ről 700 euró egy HD800 és lehet, hogy analitikus hangzással ugyan, de más világot jelent az olcsóbb fejesekhez képest (nekem egyedül a T1 tűnik összemérhetőnek, LCD-... és Stax tapasztalat nélkül). Ipad, iphone, laptop meghajtja, aztán max. vesz hozzá egy csöves erősítőt mondjuk 50 ezerért és már ettől dob egy hátast és még jó sokáig tovább fejlesztgetheti. Sajnálom, de nekem ez a véleményem a többi fejeshez képest.

Az is érdekes volt, mikor azt mondták a találkozón, hogy a HD800 túlárazott, mert régen olcsóbb volt. Szerintem pedig az történt, hogy ahogy jöttek ki más gyártók hasonló árú, de gyengébb fejesekkel, úgy vált a HD800 relatíve olcsóbbá, aztán hozzáigazították az árát a relatív tudásához. Nem hiszem, hogy a német cég árpolitikája tévút lenne, felmérték, hogy ezen az áron is el tudják adni a tervezett mennyiséget. Szóval én pont ellenkező következtésre jutottam az áralakulásával kapcsolatban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.