Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31651) vodkaboy22 válasza bkercso (#31650) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hanem elkészítenek külön normál 2 oldalú de nagyon vékony nyákokat. Aztán ezeket ragasztják egymáshoz pre-preg réteggel. És ha teljes nagy viák kellenek. Akkor ezeket megint újra furják (persze oda ahol a belső rétegnél már van egy via), aztán a külső részeket újra furatfémezik aztán tovább a többi lépés. Ugye a fél via az amikor a a külön elkészített két oldalukat amiket összeragasztanak nem kell összekötni itt -ott. Az eltemetett via meg az amikor egy belső 2 oldalu nyákon van egyiktől másikig kapcsolat.

De van vagy 50pdf nagyon jó ilyen elektronikai gyártástechnológia anyagom majd odaadom. Szakirányos anyagunk volt. :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31652) bkercso válasza vodkaboy22 (#31651) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R Akkor mégiscsak úgy, ahogy gondoltam. Sütésnek a pre kikeményítő hőkezelését hívtam.
Ideadhatod, köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31653) .DLL válasza vodkaboy22 (#31649) üzenetére


.DLL
veterán

Ez az ábra is elég jól mutatja, ha valaki kíváncsi és nem értené. :) [Kép]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31654) Ákoska8888 válasza bkercso (#31502) üzenetére


Ákoska8888
csendes tag

Húha ezt szomorúan hallom mert akkor ez nem optimális...:((
A többi cuccal már drága lenne.....
Szóval akkor még mindíg keresek ez [link] után olyan erősítőt ami teljesen elkészített és hajtja az 501-est:))

(#31655) bkercso válasza Ákoska8888 (#31654) üzenetére


bkercso
nagyúr

A K501 könnyen hajtható. Viszont vékonyka a hangja, így valami mélyorientáltabb erősítő kellene hozzá. Mindenesetre hallgasd meg, ami hozzáférhető meghallgatásra, hogy legyen valami képed a dologról. Nem kell egyből költeni! ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31656) vodkaboy22 válasza bkercso (#31655) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A k501 Nem hajtható könnyen...
120Ohm
94dB
És az impedancia/frekvencia görbéjén 3 180 fokos fázisváltás is van no meg az impedanciája 2 ponton is vadul ugrik. (300Ohm körülire...) Papiron hivatalból azt kell mondjam sokkal nehezebb dió mint a 701...
És Sileo-.ról nem volt vékony :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31657) akela91


akela91
addikt

Na végre megjött az SMSL Sanskrit. Nem kis herce hurca után (NAV), még rádobtak itthon 8k FT-ot. Kicsit rosszul esett. :DDD (102$ volt eredetileg)

Azért bíztam benne, hogy nem lesz vám/áfa, mert amazonról rendeltem, amiről eddig az a tévképzetem volt, hogy rendelés közben kiírja a várható terheket(eddig mindig így volt), és azokat le is vonja...

DT990 600ohm be lett járatva legalább ennyi idő alatt... :))

Egyébként ilyen minőségi csomagolást még sosem kaptam külföldről(nyugodtan lehetett volna rugdosni meg dobálni, olyan atombiztos)

[ Szerkesztve ]

(#31658) bkercso válasza vodkaboy22 (#31656) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor ma is okosabb lettem... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31659) Ribi válasza vodkaboy22 (#31656) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az ugrik az miért baj? Ha lefele menne az nagyobb gond lenne.

(#31660) vodkaboy22 válasza Ribi (#31659) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Gondolj bele az erősítő felé hirtelen megváltozik rengeteg tulajdonság.
Hirtelen áram helyett (induktivitás) elkezd feszültséget zabálni (kapacitás) és megváltozik a dumping factor az erősítő felé (mintha egy motorra ami lendületben van és egy tengelyt mozgat hirtelen ráfékeznél a tengelyre ha a motor nem elég erős és robosztus leég... ugyanúgy mintha a motorról a tengelyt hirtelen leválasztanád a motor meg felpörög úgyis leéghet... (ugyanazok a diff egyenletek írják le ezt a két analog eseményt) )
Remélem így belátod hogy egyik se jó sőt egyik se jobb mint a másik csak az egyiket a csöves erősítők kezelik le jobban a nagy feszültségű táp miatt a másikat meg a tranzisztorosok a nagy áramerősség tudásuk miatt. :R Vagy mindkettőre jó megoldás a kimenő trafó (van tranzisztoros kimenőtrafós erősítő is pont ezért.)
Remélem érthető!

Na ez az első példa hogy az elektronikában is hasznát veszem a gépész diplomám alatt tanult k..va mechanikának...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31661) akela91


akela91
addikt

Mintha valaki írta volna, hogy a sanskritok neutrálisak, de még inkább picit alul jobbak. Na most határozottan szúrósabbak lettek a magasok DT990 600ohm-on. Szerencsére van pár OPA a tarsolyba, majd próbálok finomítani rajta. Egyébként eszméletlen jó a cucc, nagyon szépen szól. :) Presenter2-nek sem kell erőlködnie, félig tudom tekerni a potit. :))

Hozzátartozik, hogy soha nem használtam az spdif kimenetet, ebből nem tudom adódhat-e hangkarakterisztikai különbség.

Illetve tegyük hozzá, hogy 0 zaj van végre. :C

(#31662) vodkaboy22 Opa Green van Presenterben. LM4562-őt kipróbálom délután. Egy 2228-at sikerült kinyírnom valószínű, mivel fordítva tettem be ( :DDD ), hát igen, nem értek hozzá abszolút.

[ Szerkesztve ]

(#31662) vodkaboy22 válasza akela91 (#31661) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Presibe rakjál OPA-green-t vagy LM4562-öt ezek segítenek majd a magason. Bár nem biztos hogy egy erős DAC karaktert eltudnak "palástolni" de meg kell próbálni!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31663) bkercso válasza akela91 (#31661) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DAC-ba is tehetsz Greent... :U :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31664) vodkaboy22 válasza bkercso (#31663) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sanskrit cserélhető? Az nem is rossz akkor abba is green-t és szinergikusabb lesz a rendszer ami az egyik legfontosabb dolog szerintem! :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31665) Robyka


Robyka
aktív tag

Az audio-gd magyar beszerzője (Okta-Web Studió Kft) megbízható? Előre utalás miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#31666) vodkaboy22 válasza akela91 (#31661) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fordított-at sokáig sok OPA kibírja. :R Van védelmük. (ritka hogy pár perc alatt így meghalnának.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31667) akela91 válasza vodkaboy22 (#31666) üzenetére


akela91
addikt

Kb 10 másodpercig volt rosszul betéve. :) (nem próbáltam azóta) Egyébként nem akarom szétszedi a DAC-ot még, mivel le van matricázva, várok vele pár napot, ha bedöglene küldöm vissza...

JRC5532-őt lenne érdemes lecserélni ha jól gondolom? Vagy a 2db OP275G -t? Hátha valaki ismeri őket testközelből.

[ Szerkesztve ]

(#31668) Az-X


Az-X
őstag

Írtam egy alkatrész listát, a hozzáértők átfutnák nekem, hogy jó lesz e így?

[link]

:)

(#31669) bkercso válasza Az-X (#31668) üzenetére


bkercso
nagyúr

100n-tól lefelé talán jobb lehet (?) az MKP2, mégis az való nagyfrekire. És a jelútban lévő elkókat érdemes átkötni 1u MKS2-vel.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31670) vodkaboy22 válasza akela91 (#31667) üzenetére


vodkaboy22
addikt

5532-öt mindenképp érdemes lecserélni. OP275G az elég jó kis OPA de lehet játszani vele hátha más OPA-val számodra jobb hangot kapsz! (Ugye a hangsúly megint az hogy nem jobb hang hanem számodra jobb tehát másabb! Sajnos mezei opa cserélgetéssel egy eszköz hangján nem lehet azért 100%-ot módosítani. :N Max 5-10% szerintem )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31671) akela91 válasza vodkaboy22 (#31670) üzenetére


akela91
addikt

Presenter2-be kipróbáltam (nem fordítva berakva :DDD) a 2228-at, és már ez hatalmas ugrás volt.
Ja és a placebo kizárva, azonos hangerőn előbb konkrétan fájt/szúrt, most sokkal jobb.

Szerk: 4562-vel is kipróbáltam, ezzel szerintem még harsányabb a magas mint a Green-el. Viszont A DAC-ban elvileg borulhatnak ezek a dolgok, mert bkercso írta, hogy invertálva van P2-ben valami még anno.
Csak nem bírom ki, és kicserélem a DAC-ban a JRC5532-őt GREEN-re.

[ Szerkesztve ]

(#31672) vodkaboy22 válasza akela91 (#31671) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az azért nagy előrelépés lesz! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31673) Ribi válasza vodkaboy22 (#31660) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem teljesen látom a dolgot, de ez az én tudatlanságomnak köszönhető valószínű.
Ha x feszt ki kell adnia akkor az miért gond x vagy x*3 ellenállásra?
ha x/3 lenne azt még megértem, mert nem tud elég áramot adni, de x*3 esetén kisebb áramot kell csak leadnia.
Eleve jóval nagyobb áramra és feszültségre vannak ezek tervezve, mint ahogy használják őket.
Tranzisztorra nem tudom hogy lehet "ráfékezni".

(#31674) rhonin válasza Robyka (#31665) üzenetére


rhonin
senior tag

Igen, nagyon korrektek. Én ezen a héten kaptam meg az nfb-15-ösöm. :C

(#31675) vodkaboy22 válasza Ribi (#31673) üzenetére


vodkaboy22
addikt

DC-ben gondolkodsz és tiszta komplex tag nélküli ellenállásban. Sajnos az élet ennél kis milliószor bonyolultabb. Differenciális mátrixokkal kell ezt a problémát leírni és azt fourier vagy laplace térben kezelni ezeket aztán vektortérekkel ábrázolva látod csak meg hogy éppen hol és mi mennyire fogja rángatni az erősítőt. Sajnos ezt még BSC villanykar BME se tanította elég jól csak az akkor "értelmetlennek" tűnő matematikáját. (Azt se jól...)

A lényeg hogy a hirtelen terhelés változások az erősítő felé nagy problémát tudnak okozni. Főleg ha a terhelés baromi gyorsan (1/20-ad dekád alatt vált induktivitásból kapacitássá...). Ezt ha van kedved ki is próbálhatod. Csinálj egy 1ütemű 1FET-es A osztályú erősítőt aminél a FET-et közel áram maximumánál üzemeltetsz (maximális áram 95-7%) kapcsolj rá 1kHz-es jelet úgy hogy meghajtson egy kb 4 méteres kábelt aminek a végén van 20Ohm. Na most hirtelen az ellenállásnál csinálj egy szakadást (elvágod a lábát az ellenállásnak nagyon gyorsan) és pukk volt FET-ed nincs FET-ed :DD :DD Pedig ugye csak 20Ohm-ból > infinite-be váltott az ellenállás és ugye a szakadást "könnyű" lekezelnie az erősítőnek ugye? :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31676) bkercso válasza vodkaboy22 (#31675) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rossz matek megy a BME-n?! Tényleg?

Amúgy ki tudja, hol tartanánk, ha a tanároknak menedzserbért adnának. Akik meggyőzően tudnak nagy csoport előtt prezentálni minden hü..ségről, azok taníthatnák a fiatalokat úgy is, hogy azok megértsék. Készíthetnének ppt-ben animációkat a vektorterekről meg ilyenek... Meg szoftvereket, hogy ne csak papíron "lássunk" 3D mátrixot. Nekünk pl. 10 éve az ELTÉ-n egy 140 éves DOS-os progit adtak, hogy ez tud intergrálni-deriválni (a Derive-et). :D

Más, analóg példa: kocsi gázpedálját lenyomogatni 2 Hz-el (kettesben)... Kb. kiesel a kocsiból, pedig csak kis gázadásokról van szó. ;]

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31677) bkercso válasza bkercso (#31676) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na ez a nem semmi a felsőoktatásban!
5 pontból 0,34-1,6 között szór az átlag, holott csak szorozni és osztani kellene tudni...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31678) Ribi válasza vodkaboy22 (#31675) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont ezért mondtam, hogy a tranyókat bőven túlméretezve használják. Valamint a 20-ból végtelen és a 3x-os változás között azért nagy a különbség. Szóval csak a teljesen elbaszott tervezésnek köszönhető ha tönkremegy valami.

bkercso:
Első 3 év rendszerint az alapok tanítása és kiszórásról szól. Utána van valami értelmes. Persze ott se minden tárgyból :(
Főleg nem tényleges alkalmazás szempontjából. Tanítanak valamit aztán találd ki mire is lehet az jó.

[ Szerkesztve ]

(#31679) bkercso válasza Ribi (#31678) üzenetére


bkercso
nagyúr

{[(Nem tönkremenésről beszélünk, hanem torzításról, hangkarakterről, hangminőségről!)]}

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31680) bkercso válasza Ribi (#31678) üzenetére


bkercso
nagyúr

És alig van használható pályakezdő mérnök, aki tudja az alapokat! Interjúztatásnál is fogom a fejem. Pedig a mérnöki gyakorlatban sokszor a gimis anyagnál nem kell több: józaj paraszti eszű logika, táblázatkészítés, kissé összetett problémák átlátása.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31681) vodkaboy22 válasza bkercso (#31680) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Majd ezt akkor érzi át amikor pályakezdő lesz. :O

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31682) vodkaboy22 válasza Ribi (#31678) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem kell elbaszottnak lennie... sajnos így is sol a gikszer. Az elektronikát nem szabad az alapok idealitasával nézni. Minden bonyolultabb mint gondolnád. Ha ezt elfogadod kevesebb dolgot fogsz rosszul használni. :R
Ajanlom egy komoly hangszórókrol íródott konyv kiolvasasat hogy megertsd mennyire is bonyolult dolog.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31683) DDL


DDL
őstag

Bennem laikusban felmerült a kérdés, hogy össze-vissza cserélgettek OPA-kat és azonnal ítéletet mondtok a csere után. Ez nem fér a fejembe. Bejáratás, mint "szükséges" rossz már nem létezik?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31684) bkercso válasza DDL (#31683) üzenetére


bkercso
nagyúr

Benned mint laikusban? :)
Alap karaktert tapasztalat szerint nem nagyon változtat a bejáratás, csak finomít. De kikerülnek ide is bejáratásról származó infók. Meg privátban is adunk-veszünk ilyeneket.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31685) DDL válasza bkercso (#31684) üzenetére


DDL
őstag

Igen, mint laikusban ;]

Öreg vagyok már ehhez úgy látszik. Nekem más a tapasztalatom. :R

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31686) akela91


akela91
addikt

Valami szar van a palacsintában.

Coax-ról tökéletesen csak 2 csatorna 24bit 44.1khz ami tökéletesen működik. Felette pattog, recseg, félig nem szól. Hangbeállításoknál engedi berakni 2 csatorna 24bit 192khz(itt csak valami nagyon halk zümmögést nyög ki).

Viszont: USB-ről az elméleti max amit enged az 2csatorna 24bit 96khz. Ami viszont tökéletesen is hoz.

Dac-ba szar valami (Spdif feldolgozó része?), avagy lehet az alaplapomon szar valami?

(#31687) bkercso válasza DDL (#31685) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem értem a hozzászólásod célját. Ez egy szakmai fórum. Mit állítasz? :) Van olyan tapasztalatod, hogy járatva az opát megváltozott volna a karaktere. Nem arra gondolok, hogy a nyerssége finomodik, hanem hogy "egy másik opa lesz belőle". :R

Egyébként a járatás opánál nálam a diffúziót jelenti, aminek ideje meg a hőmérséklettel négyzetes. Vagyis az sem mindegy, hogy mennyit disszipál az opa, és az sem, hogy forrasztjuk-e vagy foglalatba tesszük. Ezeknek szerintem hatnia kell a bejáratódási időre.

Azonban tapasztalatom alapján a kaocsolás (invertáló/neminv., tápfesz., disszipáció, kivett áram stb.) jobban hat az opa hangjára, mint a járatás.

akela91: Valszeg a DAC jó, mivel az USB is SPDIF-et szokott átadni neki.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31688) akela91 válasza bkercso (#31687) üzenetére


akela91
addikt

Kivágom a picsbe lassan, legutóbb USB-n túlfeszt adott egyik usb-s cumómnak(IC-k tönkrementek, volt programozott is, amiből szerencsére sikerült egy hozzáértőnek kiolvasni amit kell), és szeret lefagyni is mikor csatlakoztatok valamit (szikrát is húz olyankor az eszköz csatlakozója és a bemenet között). Pedig nem ócska a lap. (Asrock 990fx extreme 3)

Melyik USB-t használjam addig? Van egy külön PCI expresszes, és van a monitoron is több USB. Úgy tudom ezek jobbak mint az alaplapiak, mert külön vezérlőjük van.

[ Szerkesztve ]

(#31689) bkercso válasza akela91 (#31688) üzenetére


bkercso
nagyúr

Földhurokgyanús. Van kábelTV a gépre kötve (pl. erősítőn keresztül)?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31690) akela91 válasza bkercso (#31689) üzenetére


akela91
addikt

Nem lokális probléma, most másik házban vagyok épp, ugyanez a konfig ugyanezt produkálta máshol is. Egyébként semmi különös nincs a gépre kötve.

Az USB-s kérdésemre mit javasoltok? PCI expresses USB vs alaplapi vs monitoron lévő? Jól berendezkedtem coax-ra erre ez történik...

[ Szerkesztve ]

(#31691) bkercso válasza akela91 (#31690) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, próbáld ki, miről üzembiztos!
Vagy szervízeltesd a gépet!
Vagy vegyél PCI-os koax-kimenetes hangkártyát (pl.).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31692) akela91 válasza bkercso (#31691) üzenetére


akela91
addikt

Üzembiztosnak üzembiztos mindenhonnan, csak gondoltom olyanra, hogy késleltetés, külön usb vezérlő, stb. ezek csak számítanak.
COAX-ot meg csekkolom másik gépen is...

[ Szerkesztve ]

(#31693) .DLL válasza akela91 (#31688) üzenetére


.DLL
veterán

Szikrázást a két készülék testje között a gagyi kapcsüzemű tápnál szoktam tapasztalni (pl. akkutöltő), a Sanskrit tápja köztudottan sem jó, kéne neki egy jókis lineáris táp, vagy akkus táplálás ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31694) bkercso válasza akela91 (#31692) üzenetére


bkercso
nagyúr

A monitorban stb. USB HUB-ok vannak.

.DLL: Tényleg, igazad van! Sokszor az is segít, ha fordítva dugod be a konnektorba ezeket a vacak kapcsüzemű tápokat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31695) Robyka válasza Robyka (#31665) üzenetére


Robyka
aktív tag

Valaki esetleg? :R

(#31696) DDL válasza bkercso (#31687) üzenetére


DDL
őstag

Azt állítom amit irtam: nekem más a tapasztalatom. Ennyi :)

Szerintem ha vminek a "nyersessége" eltűnik járatás következtében, akkor annak bezony a karaktere erőssssssen megváltozik. Én eddig csak ilyen tapasztalattal rendelkezem. Én elég nehezen is tudom rászánni magam OPA cserére, mert még az is napokig zavar ha ugyanazt rakom vissza. Ráadásul megkeresni az új OPA-hoz az optimális környezetet brrrrrr :O
Nekem eddig nagyon bevált az OPA2134 + OPA637 páros, de horror árakon lehet hozzá jutni már. Pl. az LME497XX/LME498XX nem egyértelmű előre lépés....

Ezért írtam, hogy valószínű, hogy öreg vagyok már ehhez...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#31697) krichd1 válasza DDL (#31696) üzenetére


krichd1
addikt

Szerencsére már elég sok diszkrét felépítésű DAC létezik, ami közül lehet válogatni, persze nem a legolcsóbb kategóriában.
Én sem szeretek opampot cserélgetni, sőt igazából csak egyszer cseréltem, de akkor is feleslegesen. Ehhez sosem voltam elég fiatal. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#31698) ntomka


ntomka
nagyúr

Sokszor volt már róla szó, de úgy néz végre sikerült nekik összehozni: Android "L" Feature Spotlight: Android Now Natively Supports USB Audio-Out

ツ Headphones on - World off

(#31699) CaNNa3IS válasza Robyka (#31695) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Már válaszoltak
[link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31700) Bodz válasza ntomka (#31698) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jé, maga meg merre járt mostanában? :D
Ideje volt már egyébként.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.