Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) bkercso válasza vodkaboy22 (#31150) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olcsóbb a kondit növelni akkor már, pl 22.000 uF, 4700 uF és 1000 uF párhuzamosan...
Én 6V-os NYÁK-trafókat használok. a 300mA-esnek 4 ohm a szekunderellenállása. a 6VA 18V-osnak meg 14 ohm.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31152) .DLL válasza vodkaboy22 (#31150) üzenetére


.DLL
veterán

Óriási! :D Szó szerint! :R

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31153) bkercso válasza vodkaboy22 (#31150) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor az itteni 1H is 100 Hz-re értendő gondolom (azok a szép nagy toroidok jobb oldalt).
Arról van infód, hogyan változik a SiFe permeabilitása a frekivel? Csak ferritre találok ábrát...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31154) vodkaboy22 válasza bkercso (#31153) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pontos diagramommom nincs de ez baromi jó sok profi infót tartalmaz :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31155) vodkaboy22 válasza bkercso (#31153) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Még azt is megkérdőjelezném, hogy azok a torroidok tudnak 1H-t főleg egy ilyen brutál Aosztályú erősítő mellé ami nyugalmiban 3A-t fogyaszt... Így már nem hiszem hogy azok a torroidok 1H. Olyan 250mH talán.
A tanszéken van nálunk 50Hz-re egy 1.1H / 3.5A fojtó. Mit mondjak kb akkora mint egy 2500W-os EI magos trafó... És fojtónak nagyon fontos hogy minimális légréses EI magos legyen, de mindenképp EI. Mert a torroid nagyon szűk átmenettel telít és már a telítés közelében is rendes mennyiségű problémát tud termelni...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31156) Melorin válasza bkercso (#31145) üzenetére


Melorin
addikt

Mehet bele az én MM 02 logout cikkem :)

(#31157) bkercso válasza vodkaboy22 (#31155) üzenetére


bkercso
nagyúr

Értem. Azért telít szűk átmenettel, mert ferritből csinálják, míg az EI-t SiFe-ból? Amorf toroidot próbáltál már (Finemet, Vitroperm, Permalloy stb.)?

Melorin: Inkább valami listára gondoltam, hogy 20k-ig ezt, 40k-ig ezeket, 60k-ig stb... :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31158) bkercso válasza bkercso (#31157) üzenetére


bkercso
nagyúr

50Hz-en amúgy pont nagy a stabilizátorok elnyomása, így inkább nagyobb frekin érdekes a trafós folytás (10kHz körül) szerintem.
Tekercs önkapaca vajon mennyi lehet, 1nF körül?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31159) vodkaboy22 válasza bkercso (#31158) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pont hogy a trafó 50Hz-en is nagyon jó (jobb mint a stab IC), mivel egy megfelelően túlméretezett fojtó ideális áramgenerátorként viselkedik ami egy A osztály erősítő tulajdonságain rengeteget segít.
Pl írtad hogy a szekerest kipróbáltad áramgenerátoros terheléssel és írtad hogy milyen jó. Na most én még nem próbáltam fet-el de próbáld ki egy kis kb <10VA-s trafóval is aminek a primere legalább 100-150Ohm dcR-s. Szerintem még jobb lesz. Most csináltam ilyen katódkövetős csövest. (ugyanaz a felépítés mint a szekeres) kondi csatolást is megoldottam DC servo-val. Hát mit mondjak ŰBER dinamika... (érdekessége hogy line-trafó van a bemeneten és így balanced meghajtást kap.) Kimeneti ellenállás 20Ohm alatt és nyugalmi áram 88mA. :DD A gondja hogy a tetróda amit használok hozzá 6.2A-t eszik 6.3V-on a fűtéséhez... A búra olyan 300fokos lehet... Kis asztali fejes erősítőnek nehéz lenne megcsinálni... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31160) vodkaboy22 válasza bkercso (#31158) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Olvasd el azt a pdf-t amit küldtem. Önkapacitásról, trafó modellezésről rengeteget írnak benne. Pl bifiláris tekercselésnél lehet 1nF körüli a primer és szekunder közti de amúgy nem igazán. Ha párhuzamos C-re gondolsz tekercsnél ott pedig 1nF nagyon nagyon sok menet és vékony huzal mellett is sok... Én tekertem már 0.2-es huzallal fojtót 1660menet. RLC mérővel volt a helyettesítő párhuzamos C-tag 290pF 50Hz-en pedig 109mH. (ez kb akkora vasmag ami 50VA-s trafónak lenne és FeSi3-mas lemez.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31161) bkercso válasza vodkaboy22 (#31159) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érdekes, kipróbálom! És az áramgenerátoros tulajdonség nem veszik el azon a sok ezer uF-on, ami utána van kötve. Hiszen a fogyasztás minden pillanatban változik, így a kondikból kivett áram is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31162) dudika10


dudika10
veterán

Bevezető 0. verzió.
Igyekeztem finoman fogalmazni. Hibákat, észrevételeket, kiegészítéseket ... oda alá kérném szépen. :R

Most jó, link lemaradt az előbb.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31163) .DLL válasza dudika10 (#31162) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem nem rossz, köszönjük! :R

Számomra ami egy kicsit fura, hogy a toldalékolás kikényszeríti, hogy "déaacé"-nek esetleg "díészí"-nek olvassam a DAC-ot, amit úgy hallottam talin is hogy a többség simán "dak"-ként említ.

Egy picit talán lehetne bővebben írni, hogy mi a különbség DAC, hangkártya, külső hangkártya között, nekem főleg ez utóbbi okozott némi kavart az elején, hogy akkor a DAC is hangkártya, nem?

Fejhallgató erősítőnél még annyit megemlítenék, hogy nagyon fontos a szinergia a fejes és az erősítő között, ezért próbálgatni kell a párosításokat. ;)

(P.H.)

(#31164) dudika10 válasza .DLL (#31163) üzenetére


dudika10
veterán

Itt válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31165) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Rövid vélemény:
Impact twin + Opa2134 + Lineáris diszkrét stabilizált külső táp + PCI-X1-es Texas Firewire kártya (1ms latency alatt van stabilan ami USB-vel nem elérhető, de még nagyon profi spdif forrással is alig :DD ) >>> Menyország... Egyszerűen aludtam vagy 4 órát este annyit hallgattam. Reggel kávé > (sok...) és most is már hallgatom vagy 3 órája. Állati jó!!! Eszméletlen nem hibátlan (sajnos ezt fél milláig nehéz is elvárni.) de annyira élvezem hogy még ennyire dac nem fogott meg.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31166) bkercso válasza vodkaboy22 (#31165) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hány opamp kell egy sztereó kimenethez? 2 vagy 4?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31167) vodkaboy22 válasza bkercso (#31166) üzenetére


vodkaboy22
addikt

(balanced tehát + ág 1/2 dualopa - ág 1/2 dualopa )*2 = 4

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31168) bkercso válasza vodkaboy22 (#31167) üzenetére


bkercso
nagyúr

(.5+.5)*2=2...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31169) .DLL válasza vodkaboy22 (#31167) üzenetére


.DLL
veterán

Impact Twinvan 2 DAC dolgozik mono módban?

(P.H.)

(#31170) schawo válasza .DLL (#31169) üzenetére


schawo
titán

A Twin 4 kimenő csatornás (dupla sztereó) tehát biztos nem így.:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31171) vodkaboy22 válasza bkercso (#31168) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De hulle vagyok... :W igen stereohoz 2db dual opa van használva. De mivel 4 csatornás ezért 4db dual opa teljesít szolgálatot. A 4 tehát úgy jött ki hogy 4 csatornás tehát 4 dual opa. :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31172) bkercso válasza vodkaboy22 (#31171) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd bányászunk ma bele 2 rendeset akkor, hátha van 3db abban, amit viszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31173) akela91 válasza bkercso (#31172) üzenetére


akela91
addikt

Üdv. Mit gondoltok ennek az alaplapnak, a coax S/PDIF kimenetéről? Lenne értelme beszerezni egy olcsóbb belső hangkártyát, és arról szedni a jelet? (Sanskrit SMSL dac elé, kábel: Klotz 75ohm, csati: Neutrik rca aranyozott)

szerk: nem (csak) neked akartam címezni bkercso.

[ Szerkesztve ]

(#31174) vodkaboy22 válasza bkercso (#31172) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na ez ma a második jó hír! Ok :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31175) vodkaboy22 válasza akela91 (#31173) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem nem, nem hozna semmit a konyhára. A DAC-od korlátoz. Egy komolyabb dac-nál meglehetne próbálni (de ott még általában ASRC van már...). Inkább tegyél félre gyűjtsél egy komolyabb dac-ra/ fejesre/erősítőre ezek többet hoznak a konyhára sokkal! :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31176) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

És elfüstöltem a külső tápom. A trafó hőbiztije old. (Ez meglepő eszerint az Impact twin kb 12V/1.2A-t eszik, mivel kb 5 óra után oldott le a bizti. :F )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31177) bkercso válasza vodkaboy22 (#31174) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajnos csak kipróbálni tudjuk, mert valaki az össze opámat single alakíttatta, aztán nem kellett neki, így most nincs... :P
#31176: Hogyhogy, hasra méretezted?

#31175: Ezzel nem értek egyet, pláne, hogy nem ASRC-s a DAC-js (Sanskrit), így még inkábbszámít a forrás jittere.

akela91: Inkább kínai XMOS USB-SPDIF transzpotot javasolnék. :K

Szerk.: Nem, mert ennek nagyon kicsi a jittere, így jobb, mint minden más min. 70k-ig.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31178) akela91 válasza vodkaboy22 (#31175) üzenetére


akela91
addikt

Köszönöm, gyakorlatilag erre a válaszra számítottam. Mindig megfogadom, hogy ennél feljebb már felesleges költekeznem, de 1-2 évente mindig sikerül elkölteni egy kisebb vagyont. :DDD

(#31177) bkercso Ennek nem akkor lenne értelme (főleg), ha nem lenne spdif kiemenetem, csak USB, de szeretném élvezni az spdif előnyét?

[ Szerkesztve ]

(#31179) bkercso


bkercso
nagyúr

Megint sikerült idegesítenem magam kicsit. Irritálnak az egyszerűsítő marhaságai... :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31180) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ezekkel a Booster cuccokkal van valakinek tapasztalata? Találtam egy külföldi fórumon egy eladót nagyon olcsón.

(#31181) bkercso válasza Bodz (#31180) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az USB-tápnál biztos sokkal jobb. Én egy olcsó kábelben vágtam el a táp eret és toldottam be egy külső tápot, az sokat hozott.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31182) vodkaboy22 válasza bkercso (#31179) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt végig se olvastam még máris csomó szakmai hibát találtam benne... De nem baj az ürge (NwAvGuy) mindig kihasználja az alkalmat hogy a konkurenciát "szakmailag" jól lehumbugolja... Kár hogy annyi szakmainak tűnő dolgot hozott fel hogy még jó pár nem laikust is meg tud téveszteni vele. Szeret túlzóan feketén fehéren írni mindent, ez nem mérnöki hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31183) bkercso válasza vodkaboy22 (#31182) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja. Meg több dolgot jól írt, csak füle nincs, és kihagyja a cikkeiből a meghallgatást. Pedig mérnökök is tudják, mennyire komplex a probléma és mennyire nehéz mérni, mi szól jól. Nekem pl. nagyon sikerült megszelidítenem a passzív VGND-t (ezért is olvastam el ezt a cikket), de azzal egyetértek, hogy aktívval könnyű elrontani a dolgokat. De lehet azt is jól csinálni...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31184) Polllen válasza akela91 (#31173) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy xmos usb -> coax transport lényegesebben jobban szól, mint az kimenet, de előtte érdemesebb valóban jobb DAC-t mögé rakni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31185) Bodz válasza bkercso (#31181) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem pont az usb tápjaikra gondoltam, hanem konkrétan a linkeltre. Elvileg megfelelne nekem is (5V/2A kell). Csak kíváncsi vagyok, hogy hátha valakinek van már tapasztalata ezekkel.

(#31186) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. Vettem egy Musiland Digital Times-t, a mellékelt CD installja kb nem csinál semmit Windows 8.1 alatt. Valakinek sikerült már feltenni 8.1 alá? És ha igen milyen driverrel? Köszi

(#31187) Bodz válasza Ekkosh (#31186) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#31188) Ekkosh válasza Bodz (#31187) üzenetére


Ekkosh
tag

És már megy is! Köszi :)

(#31189) bkercso válasza Bodz (#31185) üzenetére


bkercso
nagyúr

"nem konkrétan" és "ezekkel": önellentmondás. Vagy nem? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31190) Bodz válasza Ekkosh (#31188) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs mit. Hogy tetszik egyébként? Hallasz változást az eddigiekhez képest?

(#31189) bkercso: Előfordul. A lényeg érthető így is szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#31191) bkercso válasza Bodz (#31190) üzenetére


bkercso
nagyúr

Konkrét típust azt hiszem hozott valaki egy találkozóra. Talán az az előttire, amelyiken ott voltak Humán Péterék és a Sileo (ezen én is voltam). Csak képeket láttam arról a taliról.

Más: Pro-Ject Headbox S
11 naposan féláron adják... :U

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31192) Ekkosh válasza Bodz (#31190) üzenetére


Ekkosh
tag

Nehéz megmondani hogy mennyit hozott, nem vagyok egy gyakorlott hallgatózó. Egy Musical Fidelity v90 re kötöttem, Kimber DV30-al. Egy sima USB-t cserélt le. Majd még fogom cserélgetni oda-vissza hátha meghalok valamit, mindenesetre 6-8 óra járatás után éjszaka leültem zenét hallgatni és nagyon elégedett voltam az összeképpel.

[ Szerkesztve ]

(#31193) .DLL


.DLL
veterán

Dobozolásra váró 5V 1A DAC táp. :)

Szépen fokozatonként szűrve és pufferelve, köszönet Vodkaboy-nak és Bkercsonak az ötletekért, tanácsokért! :R Összesen 16000µF kondi és egy jó nagy tekercs (kisebb nem volt :Đ (csak nagyon picik)).

Elindult róla a Musiland is szépen, de nem használtam sokáig, mivel még hűtőlemezt vágnom kell a staboknak.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31194) vodkaboy22 válasza .DLL (#31193) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szép munka használd megelégedéssel. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31195) szaszayanou válasza .DLL (#31193) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Jól látom, hogy LC szűrés és két fokozatú stab. is van benne?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#31196) .DLL válasza szaszayanou (#31195) üzenetére


.DLL
veterán

Igen. 9V~ 1A a main trafó, és van egy 7808 majd egy 7805 utána.

(P.H.)

(#31197) bkercso válasza .DLL (#31193) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szép, korrekt munka. Használd melegedéssel. :DDD
Végül is jó ötlet az egyenirányító és a pufferkondi közé rakni a tekercset, eszembe se jutott...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31198) .DLL válasza bkercso (#31197) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! És dehogynem jutott ;) [Link]

(P.H.)

(#31199) PuMbA


PuMbA
titán

Lehet, hogy elmaradott vagyok, de tudtok olyan élő mixeket, ahol például szétpakolják a dobot vagy valami más, tehát eltér a megszokottól? Én nem is tudtam, hogy valaki csinál ilyet :DDD YT-on néztem régi zenélős mini-koncertes műsort és rákattintottam valami mosott, szemcsés VHS-ről szedett anyagnak tűnő borzalomra és olyan a mix.... Ugye a pergődob jórészt a dobos nézőpontjához balra van, na ez tényleg full balról szól, a cintányér arcba mászósan jobb középen, a másik cin középen, a három tam körülbelül ott, ahol a térben vannak, a két gitár jobb és bal oldalt. Lemezeken alig van ilyen mix, nem hogy TV-ben :))

(#31200) schawo válasza PuMbA (#31199) üzenetére


schawo
titán

Nem pontosan értem, mit keresel. De ha megértem, megpróbálok segíteni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.