Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Mezga Aladár válasza CaNNa3IS (#31791) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem is gondolta. :) Ha a hangerőszabályzót kivesszük akkor van nagyobb választék?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31802) gabo01 válasza Mezga Aladár (#31801) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Ez egy kicsit drágább ugyan de talán érdemes lenne azt a 10% pluszt hozzátenni!
Audio-gd NFB27 :DDD

(#31803) Mezga Aladár válasza gabo01 (#31802) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31804) gabo01 válasza Mezga Aladár (#31803) üzenetére


gabo01
senior tag

Szívesen! Ezt a típust nem ismerem de nekem van egy Audio-gd Reference 5.32-m és az ismeretségi körben is van jó-pár gd dac! Mindenki nagy megelégedéssel használja! Mellesleg a forgalmazót is ismerem aki nagyon segítőkész és jó fej! Nyugodtan hívd fel nem fog átverni az tuti! :K ;)

(#31805) CaNNa3IS válasza gabo01 (#31802) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ezzel nem lehet nagyon mellé lőni.

Mezga Aladár : AVX-en az adok veszek topikban kiemeltként van egy ML dac nevezetű dac.
nem egy gyári cucc de mindenki áradozik ról ami persze nem biztos, hogy sokat jelent de lehet meghallgatnám ha 300-400k körül keresgélnék.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31806) Bodz válasza Mezga Aladár (#31786) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fázis fordítás nélkül ott az Matrix Mini-i Pro, Audiolab M-DAC, Hegel HD20 pl. Ezek igen jól is szólnak. Ami meg tudná ezt az nem távirányítható, vagy stb. HIrtelen olyan nem is jutott eszembe, ami minden feltételnek megfelelne.

(#31805) CaNNa3IS: Annyiért én nem vennék noname, tuningolt, DIY kínai dac-ot. Merthogy erősen annak tűnik. Nyilván ettől még lehet isteni hangja, csak majd eladni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#31807) Bodz válasza Bodz (#31806) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jut eszembe, tán a Mytek 192 is távirányítható.

(#31808) gabo01 válasza Bodz (#31806) üzenetére


gabo01
senior tag

Lehet, hogy Neked annak tűnik de ez nem noname és pláne nem tuningolt DIY dac!
Külföldön ismert és elismert több országban köztük nálunk is hivatalos viszonteladóval rendelkező valóban kínai manufaktúra kiemelkedő garanciális feltételekkel!
Kicsit olvass utána mielőtt ledegradálod! :K

(#31809) Mezga Aladár válasza Bodz (#31806) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Fázis fordítás nélkül nem kell, mert akkor hozzá kellene nyúlni, a gyári nordost quatrofil kábelhez :(

(#31807) Bodz: A mytek192 értékes.

(#31805) CaNNa3IS: Köszönöm nézem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31810) Bodz válasza gabo01 (#31808) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs minek utánaolvasni. Eddig még nem derült ki, hogy melyik is lenne ez a manufaktúra. :) Elég hülyén néz a Google is az ML-Audióra. Gyártóhoz link, beléről kép, addig csak a szokásos rizsa van.
Nem bántásból írtam egyébként, lehet fantasztikus cucc, csak eddig kicsit sok a misztikum.

[ Szerkesztve ]

(#31811) dudika10 válasza gabo01 (#31808) üzenetére


dudika10
veterán

Inkább keress rá a témában említett DAC-ra.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31812) CaNNa3IS válasza Bodz (#31806) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Persze de egy meghallgatást megér.
Lehet nem mindenki akarja eladni egy hét múlva. Én nem ismerem az embert és nem is nagyon válaszol vagy tesz be képet a belsejéről.

gabo01 : Szerintem Bodz nem az audiogd-re gondolt :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31813) gabo01 válasza Bodz (#31810) üzenetére


gabo01
senior tag

Bocs én félre értettelek! Azt hittem az Audio-gd-re gondolsz!
Az ML Audio-ról valóban nincs még infó pár ember véleményén kívül! :DDD

(#31814) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hmmm..., az audio gd igen érdekes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31815) gabo01 válasza Mezga Aladár (#31814) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem csak érdekes jó is :K

(#31816) Mezga Aladár válasza gabo01 (#31815) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak egy kicsit összezavart da-k mennyisége. Jó lenne ha találnék valami manuált. Nem derült még ki számomra, milyen usb technikát használnak(aszinkron, müxik linux usb2 driver-el?), a hangerőszabályzás megoldása, ahol a képen nincs táv ott lehet-e külön rendelni. Esetleg ahol úgy tesztelik a holmit hogy, utána mérnek is, tud valaki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31817) gabo01 válasza Mezga Aladár (#31816) üzenetére


gabo01
senior tag

Valóban elég sok féle dac-ot gyártanak!
Elég sok infót megtalálsz a magyar oldalon is de az audio-gd.com is elég informatív!
Asszinkron usb osx és linux alatt driver sem kell!
A távszabályzó kérdést passzolom de egy kérdést megér a magyar képviseletnél de írhatsz Kingwa-nak is!

(#31818) -zolee-


-zolee-
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha megveszem teszem az ASUS Essence Onet akkor azt elég optikai S/PDIFvel összekötni a géppel és lehet egy sima DACként hasznalni vagy ez csak az USBvel együtt lehetséges?
Másik kérdés hogy van bármiféle különbség aközött ha az alaplapi hangkártyára kötöm így illetve aközött ha egy dedikált kártyára dobom rá?

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#31819) Mezga Aladár válasza gabo01 (#31817) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31820) bkercso válasza Bodz (#31806) üzenetére


bkercso
nagyúr

eGY MAGYAR SRÁC TUNINGOLJA, FÜLE IS VAN, MEG GARANCIA IS. mAGYAR FORGALMAZÓTÓL. bOCS a capslockért.

-zolee-: Igen, elég optikén. De ha hangminőségre lősz, akkor inkább koaxon. Lehet különbség az SPDIF források között is, de az optikainak nagyobb a jittere általában.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31821) CaNNa3IS válasza bkercso (#31820) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Te hallottad már ? Kiváncsi lennék.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#31822) Bodz válasza Mezga Aladár (#31816) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Itt mondjuk.
Username: avtech
Password: 3chip
Mindenki ugyanezt kapja regisztrációkor.

(#31820) bkercso: Tudom, olvastam a hirdetést. Amúgy minden a szokásos eddig, drága, mindent üt, előkerül egy igen drága gyári cucc is, aminél jobb töredék áron. Hiába na, nincs új a nap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#31823) -zolee- válasza bkercso (#31820) üzenetére


-zolee-
tag

Értem. Ezzel csak az a gond (jelenleg), hogy az alaplapi hangkártyának csak optikai S/PDIF kimenete van. Mekkora lehet ez a különbség? Ha érzékelhető akkor kb. milyen kategóriájú kártyát érdemes venni?

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#31824) Mezga Aladár válasza Bodz (#31822) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Áááá köszi.Szerintetek érdemes azzal foglalkozni hogy, milyen chipre épül (Sabre vagy Wolfson)?
Arról még nem találtam infót hogy, ezek a da-k upsampling technológiát használnak?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31825) bkercso válasza Bodz (#31822) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hallottam még, csak jért nálam a srác, aki csinálja. Jó nagy dumás, de alap dolgokkal, alkatrészek hangjával, tuningok hangjával stb. tisztában volt, értettük egymást. Füle is van, és milliós rendszert hajt otthon, meg nem ma kezdte azért. De tény, hogy nem hallottam, és reklámozni sem szeretném. De úgy látom, több lehet talán egy ökör módre turbózott kínai vacaknál (reméljük). :)

Mezga Aladár: Ha az a kérdés, mi alapján döntsd el, hogy mely DAC-okat hallgatod meg vásárlás előtt, akkor a beltartalmat nézd: hény db trafó van benne, milyen tápstabilizátorok és mennyi, van-e benne ASRC (nem csak upsampling, hanem újraórázás) stb. USB-t pedig XMOS-szal vegye, ha lehet. Vagy Cmedia is jó tud lenni. Úgy tudod megítélni az USB-vevő komolyságát, hogy van-e benne 3db óra. (Ez így leírva elég vicces, de kb. ez van.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31826) Bodz válasza bkercso (#31825) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Reméljük, bár nekem mindegy, nem érdekel túlzottan az a DAC. Csak megjegyeztem ugye, hogy egy igazából noname, tuningolt kínai cucc eladása esetleg nehézkes lehet majd. Bár (és azért ez nekem intő jel most még) többszöri kérés ellenére se válaszolt pár kellemetlen kérdésre, illetve a bele is titok. :)
Lehet rosszul látom, de nem nagy cucc megmutatni, hogy igen, ez volt az eredeti, ezt és ezt tuningoltuk, a végeredményért pedig ezért kérünk ennyi pénzt.

De látod nagy az érdeklődés, a Momentet is csicsásabb házba kéne dugni, kínai xmos-t bele, és rögtön lehetne 150k. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31827) #16939776


#16939776
törölt tag

Olyan kérdésem lenne hogy a DAC (Wolfson 8741) utáni alul áteresztő szűrő töréspontjait hova érdemes választani, két fokozatú MFB szűrő esetén?
Belém még "legyen kisebb mint Fs/2"-t sulykolták, de 44.1-hez 22,05Khz@24db/Oct valószínűsítem nem tenne jót a fázismenetnek :F

(#31828) bkercso válasza #16939776 (#31827) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valahova oda kell. De felkonvertált 192 kHz-es jelnél ez már nem olyan nagy gond. Amúgy van a chipben is egy nagyon meredek szűrő, ami úgy műxik, hogy a jelhez a késleltetett önmagát adják. És mily' meglepő, mindenféle szűrő nélkül szokott a legjobban szólni! :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31829) #16939776 válasza bkercso (#31828) üzenetére


#16939776
törölt tag

Erről mesélhetnél nekem privátban :R

Persze, csak ha megkérhetlek rá :B

[ Szerkesztve ]

(#31830) bkercso válasza #16939776 (#31829) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább ne. 20-szorra írnám le, amit könyvben szoktak... :R De ha érdekel a téma, olvasgass, 1-2 év és beletanulsz az alapokba! :K

Persze, konkrét kérdésre, amire nem találsz választ és tudok, szívesen válaszolok, de azt sem privátba, mert ez fórumtéma.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31831) Mezga Aladár válasza bkercso (#31825) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31832) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egész jó áron van, hátha érdekes lehet valakinek. Pláne hogy usb-->spdif átalakító is jár hozzá (igaz nem tudni milyen), meg tápkábel. :)

[ Szerkesztve ]

(#31833) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sikerült beszélnem az audio gd forgalmazójával.
Gyorsan kiderítettük, nem kell a hangerőszabályzó :N . Viszont a fázist nem tudja forgatni, ezért megkérdezi legyártják-e úgy hogy, az xlr fordítva van bekötve. Ami érdekes volt, azt ajánlották az usb-t ne használjam mert a koax jobb, és jobban járok ha a hiface two átalakítómat használom a koaxon keresztül. Két tipus került képbe az NFB-1 és az NFB-17.32 Valamikor, ha lesz időm, összehozok egy otthoni meghallgatást.
Akinek esetleg van tapasztalata ezekkel a modellekkel, kérem ossza meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31834) bkercso válasza Mezga Aladár (#31833) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem értem ezt a fázisfordítós parát, hogy miért van. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31835) Mezga Aladár válasza bkercso (#31834) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Roppant egyszerű.
A mostani dac és erősítő, xlr kábellel összekötve fordított fázist ad a hangsugárzóra. Tehát ahol kifele kellene a membránnak mozdulnia ott befele mozdul. Ezt egy egyszerű gombnyomásra a dac-on meg tudom fordítani. Természetesen sem a kábelt sem az erősítőt nem fogom átalakítani.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31836) dudika10 válasza Mezga Aladár (#31835) üzenetére


dudika10
veterán

Ha a jobb és a bal oldalon egyaránt fordít, akkor nem értem hol van a probléma? :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31837) Mezga Aladár válasza dudika10 (#31836) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hallgasd meg hogy úgy milyen. Csak a hangsugárzókat kösd be fordított polaritással.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31838) vodkaboy22 válasza Mezga Aladár (#31837) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt legolcsóbb lenne kábel szinten orvosolni... :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31839) Mezga Aladár válasza vodkaboy22 (#31838) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerinted egy gyári nordost quatrofil kábelt szedjek szét? :Y Ez egyébként nem egy nagy probléma, az általam nézet, szimmetrikus kimenettel ellátott dac-ok 90%-nál megvan ez a funkció.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#31840) gabo01 válasza Mezga Aladár (#31833) üzenetére


gabo01
senior tag

Én is beszéltem ma Rudival és mondtam Neki, hogy lehet keresni fogod! :DDD

A gd-nek az usb-je pedig a jobbik fajtából való! Ebben az egy dologban nem értünk egyet Rudival! Ő nem nagyon szereti az usb kapcsolatot pedig van létjogosultsága!
Én szinte biztos vagyok benne, hogy a hiface-nél jobb lesz a via usb tcxo-val!
Az enyémben is ez az usb chip van és egy Human Audio tabla átalakítóval hasonlítottuk össze ami egy nagyon jó usb-coax átalakító és csak hajszálnyival maradt el tőle az Via!
Egy jó usb kábelre lesz szükséged meg egy jó oprendszerre + lejátszó progira! :K ;)
Ha nem kell hangerőszabályzó és van rá pénz akkor vedd az NFB-7-et és örökre megoldódott a dac problémád! :DDD

(#31841) vodkaboy22 válasza gabo01 (#31840) üzenetére


vodkaboy22
addikt

örökre megoldódott a dac problémád! Ez a mondat hifi fanatikus körökben nem él sokáig! :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31842) -zolee- válasza vodkaboy22 (#31841) üzenetére


-zolee-
tag

Hasonló kaliber mint a másnaposan előadott "Soha többé nem iszok!" kijelentés. :DDD

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#31843) bkercso válasza Mezga Aladár (#31835) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmi jelentősége a dolognak! Pl. egy 1 kHz-es hang hullámhossza 34 cm, vagyis 17 cm-enként megfordul a fázisa a levegőben! Nem a fázist hallja a füled, hanem a csoportot, az erősítő lényeges jellemzője nem a fázistolás, hanem a csoportfutás: hogy egy sok frekvenciából álló együttes mennyire egyszerre ér át rajta, vagy mennyire maradnak le/sietnek előre egyes frekik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31844) gabo01 válasza vodkaboy22 (#31841) üzenetére


gabo01
senior tag

Azért az a dac már végleges is lehet egy jó rendszerben! :K ;)

(#31845) bkercso válasza gabo01 (#31844) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akik a hálózati kábelt is hetente megfordítják, mert úgy másként szól, majd pont a DAC-nál fognak megállapodni. ;] :P
(Én is tudom, hogy úgy tényleg másként szól. Csak azt mondom, hogy ennek a hobbinak nem a végleges megállapodás a célja.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31846) gabo01 válasza bkercso (#31845) üzenetére


gabo01
senior tag

Szerencsére én nem tartozom ebbe a csoportba! Egyszer fázishelyesen bedugtam a lehetőségeimnek és az ízlésemnek megfelelő kábelt a konnektorba és így hallgatom jó ideje! Ha másik kábel kerül be egyszer az is fázishelyes lesz és ennyi! :K :DD

(#31847) bkercso válasza gabo01 (#31846) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi az, hogy fázishelyes? Na? :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31848) .DLL válasza bkercso (#31847) üzenetére


.DLL
veterán

Feketét a fázisra, kéket a nullára, cirmosat a fődre. :DDD

(P.H.)

(#31849) bkercso válasza .DLL (#31848) üzenetére


bkercso
nagyúr

Trafót fázishelyesen bekötni majdnem olyan bonyolult, mint a rövidzárat. :K :N :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31850) Mezga Aladár válasza gabo01 (#31840) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Oprendszer, lejétszóprogi: linux voyage-mpd.

(#31843) bkercso: Nem egyezik a véleményünk, csak azt tudom ajánlani, hallgasd meg milyen fordított polaritással.

(#31847) bkercso : A védőföldélt hálózatnak megvan a szabványos bekötése, érdemes betartani, szerintem. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.