Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) vodkaboy22 válasza bkercso (#30350) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Több helyen leírják, hogy 1 kristály van 1db 2méteres kábelben :DD Ekkora kamut...
Olyanról biztos nem hallottak hogy alakítási újrakristályosodás vagy diszlokáció vagy ikersík-többletenergiai-kristályfinomodás...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30352) bkercso válasza bkercso (#30350) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beégés, tényleg 1794 van benne. :B

Vodkavoy22: Ja, hogy még le is írják. Elkezdtem olvasni, de kijött az allergiám... ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30353) Bargyu válasza vodkaboy22 (#30351) üzenetére


Bargyu
tag

No, akkor megvan a bibi. Mondtam, hogy a szomszéd ojjektumot épít, biztos monokristályosat. De tényleg, lehet, hogy bedőltem a marketing dumának - bát ameddig nem hallgattam meg, evvel is óvatos lennék, mert ettől még lehet, hogy jól szól - de nem várhatjátok el egy átlagosnál gyengébb képességű, de annál lelkesebb rajongótól, hogy megkérdőjelezzen ilyen komoly gyártókat vagy legalábbis komolynak tartott. Az mindenesetre érdekes, amit leírtok, logikusnak is tűnik, hogy egy kristályból nehéz vezetéket csinálni. A többit nem értem.

Aquinói Szent Tamás volt az első aki leírta, hogy létezik az "elméleti ész", amely a tudományos magyarázatokra, elméletekre építi véleményét és a valóságot ennek tükrében értelmezi és létezik a "gyakorlati ész" (ha tetszik józan paraszti ész JPÉ), ami a tapasztalatból indul ki és ezt igyekszik megmagyarázni. :W

(#30354) vodkaboy22 válasza bkercso (#30352) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem már allergia gyógyszer + 1 zsák zsepi is ráment... ;]
Hamarosan jön Anikó és hoz nekem torx készletet (műszaki boltba küldtem :DD ) azt rakok fel képet a twin belsejéről!
:)
Akit érdekel az Lynx Aurora 8-ról már raktam fel képet.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30355) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30353) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Teljesen jogos! Nem akartalak bántani csak a céget akarom ;] ! És igaz ettől még jól szólhat az a kábel csak a monokristály felár miatt felejtős. Van értelmes jó hangú kábel ami OFC és nincs rajta monokristály felár..
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30356) Bargyu


Bargyu
tag

Valami japán kutató találta ki a '90-es évek elején:

What exactly is this? At Japan's Chiba Institute of Technology a special casting process was developed by Prof. Ohno, which enables a cable extrusion resulting in a very long single crystal silver wire.

OCC = Ohno Continuous Casting

Itt azért már azt írják, hogy: "Monocrystalline cables are different, because they virtually consist of a single crystal."

tehát "virtuálisan áll egyetlen kristályból"

Gyártó:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30357) vodkaboy22 válasza Bargyu (#30356) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Meghajtogatod jobban és máris csomó kicsi kristályra 30-40 mikrometeresre tudod tördelni a nagyobb kristályokat. :DD
Józan paraszti ész...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30358) Bargyu


Bargyu
tag

No, ez a kábel nem tűnik rossznak, 7N-es rézből van Furutech véggel. Vélemény?

(#30359) bkercso válasza vodkaboy22 (#30354) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hülyeségallergiára gondoltam. :D

Az yo!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30360) contaxg válasza Bargyu (#30358) üzenetére


contaxg
veterán

furi a hangjuk

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30361) .DLL válasza bkercso (#30352) üzenetére


.DLL
veterán

Ja oké, észrevetted :D a 1794 a jobb, sőt szerintem ez a Texas legjobb DAC-ja jelenleg, úgyhogy a Moment nem akármival gurigázik. ;D Egyébként működésre és pinoutra kompatibilis a 98-cal.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30362) Ribi válasza vodkaboy22 (#30347) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak aztán az erősítőben úgyis taknyonvered a jelzajt a poti+erősítés párossal. Nyiván jobb, de stúdióknál arra tervezik az egész rendszert, hogy utána nem kell erősíteni rajta annyit. Hifinél meg max még lentebb kell tekerni a potit, hogy ne kiabáljon és kb. ugyanoda jutsz. Hétköznapi cuccokban semmi haszna kicsit nagyobb jelszintnek, főleg, hogy renszerint a chipből sem 5-7V jön ki, hanem kevesebb, és ha azt erősíted megint erősíted a zajt is vele.

[ Szerkesztve ]

(#30363) Bargyu válasza contaxg (#30360) üzenetére


Bargyu
tag

Ismered? Javaslat? Jöhet privibe is, akkor nem ekéznek. Bár nem ígérem, hogy holnap megveszem.

(#30364) Bargyu


Bargyu
tag

No, itt azt mutatja, hogy 125 méterig egyetlen kristály. :) Lehet photoshop.

Itt pedig tudtok rendelni egy gyártótól:

http://www.cuprime.com.tw/product01_en.html

Szép hétvégét, elmentem szabadságra!

(#30365) Ribi válasza Bargyu (#30364) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gyártásnál lehet, de arról volt szó, hogy amint elkezded hajtogatni, onnantól már nem így néz ki.

(#30366) contaxg válasza Bargyu (#30363) üzenetére


contaxg
veterán

Nézz be a kácsába és döntsd el, hogy Neked mennyire jó a xN-es rezek és ezüstök világa. Letét ellenében elhozható a legtöbb kábelük. Én vmi japán ezoterikus cuccot hallottam, próbáltam. Nem volt rossz, de olcsóbban harmonikusabb kábeleket lehet(ett) találni.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30367) bkercso válasza Bargyu (#30364) üzenetére


bkercso
nagyúr

össze-vissza kamuznak. Innen szedték a képet, de mindkettő OCC, csak más irányban elmetszve.
Nagyítást amúgy sem a leginformatívabb megadni, méretskálát hiányolok inkább. De az, hogy nagyok a szemcsék nem jelenti, hogy a) tényleg egyetlen szemcse lenne a kábelben, b) annyi is marad, mire a kábel kihúl, majd felcsévélik. Az anyag újrakristályosodik. Vagy ha nem, akkor nagyon merevnek kell lennie. Vagy rácshibák vannak/keletkeznek benne, amik a hajlítgatástól össze tudnak állni kisszögű szemcsehatárrá.
Turbinalapátokat pl. gyártanak egykristályból, de azt úgy növesztik olvadékból, lassan. Kábelt így nem tudok elképzelni.

Amúgy simán elhiszem, hogy más technológia, más anyag, és hogy hallani. Meg azt is, hogy az anyagszerkezeti különbséget ennél az ostobaságnál bonyolultabb módon nem lehet a nagyközönségnek lekommunikálni. Innen nézve nem biztos, hogy hülyeség ez a dolog. :)

5 ppm oxigén azért szép.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30368) gelbelex válasza Bargyu (#30353) üzenetére


gelbelex
őstag

Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség. :D

(#30369) vodkaboy22 válasza bkercso (#30367) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én azért azt nem hiszem el hogy egy ugyanolyan szerkezetű kábel ami csak abban különbözik, hogy a réz benne OFC vagy "OCC~monokristály" hangban eltérne... Ha már más a szigetelés, csavarás, csatlakozó etc akkor lehet eltérés de csak ezért... Kamu...

5ppm Oxigén is kamu... (pontosabban nagy mennyiségben kamu, ha csak nem 1-2 dekás kis tömb gyártása a lényeg laborban csillagászati árért...) Tudom réz gyártástechnológiából eléggé otthon vagyok.

Különben is nem a nagy nagy kristályokból álló réz a jó vezető hanem az ultra-finom szemcsés amiben rengeteg szuper kicsi kristály van... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30370) bkercso válasza vodkaboy22 (#30369) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig a szemcsehatáron röcög az elektron, meg van írva. :O :W

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30371) krichd1


krichd1
addikt

Most emlékeztettek arra, hogy mennyire utálok hifihez kábelt venni. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30372) GML


GML
őstag

Van valakinek FiiO E18-as kütyüje?

(#30373) SsPL711 válasza krichd1 (#30371) üzenetére


SsPL711
őstag

Pedig kábel nélkül nem nagyon szól ;]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#30374) schawo válasza SsPL711 (#30373) üzenetére


schawo
titán

Ő se azt mondta, hogy ezután nem vesz :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30375) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. Megjött a DAC-om, ezt választottam végül, hogy ne legyen nagy bukta, ha valami nem stimmel. Ami mellette szólt: olcsó, 5V betáp, csatlakozók. Ellene szólt volna minden más, viszont alaplapi hangkimenet minősége volt az elvárás, ha ennél jobb az csak jó. Csak azért van rá szükségem, mert az asztali gépem csak HDMI-n (esetleg még DP-n) tud hangot kiadni, viszont a monitoromnak nincsenek hangszórói, csak egy koax digitális hangkimenet van, amin a HDMI-n (és talán a DP-n) érkező hangfolyamot tudja kiküldeni. Jól vizsgázott az eszköz, minden elvárásomnak megfelelt (1.: működik, 2.: jobb a hangja, mint a másik gép alaplapi hangjának), szóval ha valaki hasonló szempontok szerint keres, akkor tudom ajánlani. :)

(#30376) Ati1979 válasza GML (#30372) üzenetére


Ati1979
veterán

A hangbarlangban szerintem meg tudod hallgatni.

(#30377) SsPL711 válasza schawo (#30374) üzenetére


SsPL711
őstag

Jogos :R :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#30378) GML válasza Ati1979 (#30376) üzenetére


GML
őstag

Egy hosszabb tesztet szeretnék. Többet egymás mellett. 1-2 napra jó lenne. Ezért lenne jó magánszemély. De nekem mind1. Csak legyen vállalkozó szellemű. ;) :K

(#30379) Ati1979 válasza GML (#30378) üzenetére


Ati1979
veterán

Érthető.

Nem tudok olyanról akinek van. :(

(#30380) GML válasza Ati1979 (#30379) üzenetére


GML
őstag

Szeretnék valami normálisabb erőstítőt/DAC-ot. Bármi, csak minél olcsóbb legyen.

(#30381) Ati1979 válasza GML (#30380) üzenetére


Ati1979
veterán

q701-hez? Ahhoz nagyon neccesek ezek az olcsó dac+amp-ok. :(

Szerintem valami vodkaboy féle csöves kellene oda. Dac-ot meg többiek ajánlanak...

(#30382) bkercso válasza GML (#30380) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az E18 olcsó? :U
Már linkeltem ezt, szerintem jó lenne. Kihajtja a Q701-et is. Opát lehet, hogy cserélni kell benne, de az nem drága

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30383) vodkaboy22 válasza GML (#30380) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mi az az olcsó?
Én azt mondanám tc impact twin + egy presenter2. (Ha impact twin nem megy akkor +kisDAC). És problem solved... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30384) .DLL válasza vodkaboy22 (#30383) üzenetére


.DLL
veterán

Vagy Musiland 03 US? Bár Fii0-nál nem nehéz jobb ár/érték arányú cuccot találni :Đ

(P.H.)

(#30385) GML


GML
őstag

Ja de ezek nem annyira hordozhatóak. ;]
Max cipelhetőek. :D

(#30386) Bodz válasza GML (#30385) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor most komolyan kezdjünk neki! :) Mennyiből, mekkorát, milyen hanggal, extra igények?

(#30387) Ati1979 válasza .DLL (#30384) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Tényleg nem nehéz!

(#30385) GML

Hordozható? Ez új igény! :)

Ez esetleg?

(#30388) GML válasza vodkaboy22 (#30383) üzenetére


GML
őstag

Most van nálam 15k. De lehet, hogy a nyár végére több is. Sőőt. De az még messze van.

(#30386) Bodz : minél olcsóbba, annál inkább. :B ;) Sajna beesett egy csúnya long term kiadás, ami úgy néz ki, hogy elviszi egy jobb hangfalas szett árát. :O
Bármi megoldás érdekel. Akár részletre is. Csak már nagyon kel, hogy legyen alja, mert ez már mindennek az alja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30389) Ati1979 válasza GML (#30388) üzenetére


Ati1979
veterán

Sorry, majd megoldódik a probléma remélhetőleg. :(

(#30390) GML válasza Ati1979 (#30389) üzenetére


GML
őstag

Vagy így, vagy úgy... Inkább a DAC, ami jobban zavar, hoyg nincs. Erősítőt "bárhonnan" szerzek/építtetek/építek. Lásd, amit apósom küldene. Lehet a maximalizmusomból kellene lejjebb faragnom.. :B :U

(#30391) vodkaboy22 válasza GML (#30390) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lehet amit küldene azzal szarabb lenne mint ami most van :DD
Nem tudhatod ki kell próbálni. Csakúgy hogy erősítő bárhonnan bármi bárhogy az kicsit nem jó hozzáállás.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30392) .DLL válasza GML (#30390) üzenetére


.DLL
veterán

Én ebben elég szerencsésnek érzem magam, könnyen tudok adaptálódni egy gyengébb, de nem teljesen reménytelen rendszerhez. Ez volt amikor a Dactilust Plust el kellett adnom, szintén váratlan kiadás miatt.

(P.H.)

(#30393) Ati1979 válasza GML (#30390) üzenetére


Ati1979
veterán

Mindkettő egyformán fontos. Bár igaz, hogy jobb az elején kezdeni. Szóval kellene valami jó dac.

Ahogy utánam is írják az erősítőt és a dac-ot is érdmes összepróbálni a fejessel.

(#30394) bkercso válasza vodkaboy22 (#30383) üzenetére


bkercso
nagyúr

A P2 nem hajtja ki a Q701-et. Csak a 24V-os verzió, ami kérésre, +3k-ért készül.

GML:
A Q701-et olcsón nem lehet kihajtani. Vékony lesz a hangja, ha nem kap nagy áramlöketű erősítőt; ez van. :) Amit linkeltem 7,5k-ért vaterásat az kívül nem is annyira ronda, mint belül, de kihajtja, műszakilag és esztétikailag is jó, pláne annyiért. A Q701-et meg minek akarod cipelni? Nyitott fejes, utcára nem jó. (Nyilván nem gondolom, hogy ne tudnád, mit akarsz, csak mi nem tudjuk, mert nem mondod). ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30395) vodkaboy22 válasza bkercso (#30394) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem AD900X-e van GML-nek? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30396) Bodz válasza GML (#30388) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor gazdaságosan, igazából nem lehetetlen. Erősítőnek ott van, amit bkercso linkelt, elhisszük neki, hogy jó lehet, meg legalább tényleg olcsó. DAC Kínából, USB, koax, amelyik megfelel. Esetleg kicikínai, azt szokták mondani, hogy jó, én még nem hallottam. Vagy XMOS, mostanában elég népszerű, szintén nem hallottam. Vagy az árcsökkent Musi 02, igaz ehhez még kell egy táp is.

[ Szerkesztve ]

(#30397) .DLL válasza bkercso (#30394) üzenetére


.DLL
veterán

Egy ismerős ezzel jár utcára is, és egy Creative Zen-nel hajtja :D Nem háklis a mélyekre (a srác) és örül, hogy legalább nem üti el a busz. :D Egyébként most gyűjt egy K55#-re, mert azért a dérenbész mégis csak üssön... :DDD

(P.H.)

(#30398) bkercso válasza .DLL (#30397) üzenetére


bkercso
nagyúr

:D
Pedig ütne az a Q701-el, ha megerősítené, mert az még mélyebb, mint a K701.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30399) .DLL válasza bkercso (#30398) üzenetére


.DLL
veterán

Én úgy tudom, hogy a K702 mélyein fejlesztettek, a Q701-nek csak a háza más.

Nem tudom egy Xonar STX mennyire tud nagy csúcsáramokat leadni, de otthon viszont azzal használja (legalább is pár hónapja mikor ott jártam)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30400) bkercso válasza .DLL (#30399) üzenetére


bkercso
nagyúr

TPA van benne, így tudhat (alaplapi +-12V-ról, ha azt kap).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.