Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Bodz


Bodz
Topikgazda

Vegye meg valaki, mert lassan én fogom valamire majd csak jó lesz alapon.

(#31052) imibogyo válasza Bodz (#31051) üzenetére


imibogyo
veterán

Rajta vagyok! ;)

(#31053) bkercso válasza Bodz (#31051) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ráadásul jól is van megépítve! Az a bemeneti csatolókondi nagyon jó hangú. Kissé élénkét a középmagas-tartományon, ahogyan a végtranyók (BD139/140) is ezt teszik, ez a karakterük. Szerintem ezért tetszett jobban a készítőjének az NE5532, mint az OPA2134, mert utóbbi szintén ebbe az irényba húz és már sok lehet.
Ha nyugisabb hang kell, akkor a bemenetre a mostani ARCO MKT-k helyett mehet Wima MKS2 (1u/63V), végtranyók helyett meg MJE243/253. Egy jobb opamp esetleg kellhet bele, pl. OPA2134 vagy LM4562 (két tápláb közé 2,2u tantál kondival, mert gyos opa, gerjedhet!).
További tuningpotenciál, ha a végfokot kivesszük a visszacsatolóhurokból, vagyis a visszacsatolást az opamp kimenetére kötjük. Ekkor a kimeneten a DC-t mérni kell hidegen és járatás után melegen is, de push-pull erősítőnél nem szokott elbillenni. Bár a stabilizálatlan táp zajának elnyomása így kérdéses, hogy elég-e...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31054) .DLL válasza bkercso (#31053) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem is el kellene kezdenem lementeni ilyen írásokat! :R

(P.H.)

(#31055) bkercso válasza bkercso (#31053) üzenetére


bkercso
nagyúr

A nyugisabb hangot (természetesen) úgy értem, hogy közelebb van az igazsághoz, és nem úgy, hogy mos, fed vagy hasonló. Az ARCO MKT szerintem hazudik, de tetszik, ahogyan ezt tezsi. Kérdés, hosszú távon milyen ezzel együtt élni, fáraszt-e. Ez egyénfüggő.

.DDL: Egyszer kicseréled ezen alkatrészeket egymással és megjegyzed szerintem. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31056) .DLL válasza bkercso (#31055) üzenetére


.DLL
veterán

Tényleg van egy DDL felhasználónevű tagunk is, de ő pont nélkül írja, én pedig a .DLL kiterjesztésű fájlok után vettem a nevem még nagyon régen. (ma már nem aktuális úgymond, de PH-n ez maradt) Csak gondoltam szólok, hogy ne legyen később keveredés. ;)

Nyáron, ahogy több időm lesz, majd kísérletezek ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31057) bkercso válasza .DLL (#31056) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, erre figyelni szoktam, bocs! DDL már régi motoros a többi fórumon (ahol read only vagyok), ezért mindig ő ugrik be. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31058) Helbika20


Helbika20
tag

Sziasztok!
Alaplapon hogyha látok egy ilyet: S/PDIF out header, akkor ezzel tudok coax vagy más optikai csatlakozást biztosítani valami mounttal vagy akárhogy. Az se baj, ha csak egy kábel kilóg valahol a gépből. :D

(#31059) imibogyo válasza Helbika20 (#31058) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen tudsz. Vannak gyári megoldások, de könnyen lehet forrasztani is egyet magadnak, legalábbis coax-ot, lévén csak két kábelt kell egy RCA aljaztra ráapplikálnod. A lábkiosztást meg látod az alaplapod manualjában (ASUS lapokon általában SPDIF_OUT + GND kell a coax-hoz, logikusan a jel megy a foglalat "belső" részéhez tartozó lábra, a GND pedig a "külső" burkolati részhez tartozó lábra). ;)

[ Szerkesztve ]

(#31060) akela91 válasza Helbika20 (#31058) üzenetére


akela91
addikt

Persze, vannak ilyen megoldások: [link]
Szakik megmondják célszerű-e. :)

Szerk: lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

(#31061) bkercso válasza imibogyo (#31059) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csupán a csatlakozó a legtöbb DAC-nak nem elég, kell egy ilyen konverter is az SPDIF kimenethez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31062) imibogyo válasza bkercso (#31061) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez is kellhet, ezt elfelejtettem linkelni. De nekem anno a házimozi erősítőn enélkül is ment a dolog. Mondjuk az egy másik alaplap volt (Asrock z77), de én arra nem forrasztottam semmi extrát. Ott akkor ezek szerint máshogy volt megoldva a dolog? Olvasgatom a fórumokon, hogy nem vagyok egyedüli eset, akinek ez így ment. Lehet, hogy ez csak az újabb alaplapoknál kell? Vagy eszköze válogatja, hogy mi igényli és mi nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#31063) Ribi válasza imibogyo (#31062) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nálam is megette a TTL szintet, mert utána volt egy komparátor, de érdekes mód csak 48kHz-et, felette már nem működött jól. Szóval nem árt az a jelszint csökkentő.

(#31064) Helbika20 válasza bkercso (#31061) üzenetére


Helbika20
tag

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy ezen az alaplapon http://www.asus.com/Motherboards/Z97C/specifications/ tudnék-e valamit kezdeni (esetleg valaki más szaki), hogy legyen coax kimenetem?

(#31065) Ribi válasza Helbika20 (#31064) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van rajta spdif pin, mint fentebb említették kell vagy egy gyári kis hátlapi panel, vagy barkácsolni kell.

(#31066) Degeczi válasza Helbika20 (#31064) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Megkaptad a kapcsolását is... csak akad ismerős, aki összerakja

(#31067) bkercso válasza Helbika20 (#31064) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt találsz hátlapi TTL-SPDIF paneleket, 3k körüli áron.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31068) Ribi válasza bkercso (#31067) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezek pont jók, mert azon a pinen van 5V is és így legalább lesz optikai kimenet is. Barkácsolni sem kell semmit.

(#31069) Helbika20


Helbika20
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Bocsánat az értetlenkedésért, remélem nem húztam fel senkit.. :D

(#31070) bkercso válasza imibogyo (#31062) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem meg nem ette a DAC-om a TTL-t. Szerintem ahol 3,3V tápot kap a vevő-IC, ott nem nagyon eszi az 5V-os TTL jelet. Szóval nem alaplaptól függhet, hanem inkább DAC-tól.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31071) Ribi válasza bkercso (#31070) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem a TTL is már egy ideje 3.3V-os mai PCkben.
Emiatt számolgattam otthon is, hogy a 330/100 ohm érték 5V TTL-re van számolva, 3.3V-nél én kb 240/110 ohmot használtam, hogy közel 0,5V legyen. Persze ha az spdif 0,3V körül kap az sem gond, de hát hamár akkor legyen minél nagyobb.

(#31072) vodkaboy22 válasza Ribi (#31071) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mai napig 3 féle TTL szabvány van amit felváltva itt ott használnak. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31073) bkercso válasza vodkaboy22 (#31072) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, van a +-12V-os is.
Gondoltam, hogy megjegyzem a 3,3V-osat, de nem írtam, mert nem tudtam, hogy már alaplaok is használják! :B

Ribi: köszi az infót! De ha a TTL 3,3V, akkor hogy kapnak a PCI-kártyák 5V-ot? Nem csak a proci jár 3,3V-on?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31074) Ribi válasza vodkaboy22 (#31072) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ok, de a mai PCkben 3.3Vról üzemeltetik ezeket általában tudomásom szerint.
Legalábbis az én lapomon is 3.3V van, és szerintem kb összes alaplapon is. Régebbi technológiáknál volt 5V.

PCI kártyák kapnak 5 és 12Vot is. proci alapból 12Vot kap, legalábbis ami 4+4 pines megy a procikhoz az 12Vos kábel.

[ Szerkesztve ]

(#31075) vodkaboy22 válasza Ribi (#31074) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Proci nem 12V-ot kap. Hanem több fázisból van etetve és 3.3V-osak.
Nem feltétlen mert alaplapon rengeteg 5V-os rész van. Pl az usb-k tápja. A hangkari chip-ek mind 5V-osak vagy 12-esek. A Hdmi chipek 5V-osak. Sok mindennek kell 5V :K És gondolj bele külön jó móka 5V-os hangkari chipből kihozni 3.3V-ot... Akkor inkább már 5V azt köszi...
Az én MSI alaplapomon nincs spdif out de a realtec chip lábára rámértem és 5Vos. :K Pedig ez elég modern FM2+-os 88-as amd lap.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31076) lezso6 válasza vodkaboy22 (#31075) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

3.3V? A proci az 1.0-1.3V között kap, és 12V-ból csinálják ezt a feszt. Persze ez csak a PC-re igaz.

Más, csak kicsit off:

DIY DAC / headamp lesz majd a cél), elméleti síkon nézegettem az egyes passzív elemek típusait, pl a szén vs fémréteg ellenállás, az oké, hogy elvileg az utóbbi jobb (de néhol felesleges?), de pl egy PP (Wima) kondin belül a fémes (MKP) vagy anélküli (FKP) verzió között van hangbeli különbség? Az világos, hogy a fémes (nagyon röviden) megbízhatóbb. Persze az tudom, hogy általában elég egy MKS is, csak szimplán érdekel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31077) Ribi válasza vodkaboy22 (#31075) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én most a TTLről beszéltem, hogy 3.3 voltos.
Tudom, hogy sok fesz van alaplapon, sok 5Vot használ. De nem ez volt a kérdés. Proci meg lezso6 leírta.

[ Szerkesztve ]

(#31078) vodkaboy22 válasza lezso6 (#31076) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Több lépcsőben csinálják és az 1.1-3V a core fesze. A proci körül lévő fázisok gyártanak 3.3V-ot amit a proci lábai kapnak és a procin belül egyes részek 1.1V-ot egyes részek 3.3V-ot kapnak. (legalábbis anno így tanultam.) Mivel a totem-pole és H-Z kommunikációhoz kifelé 3.3V-t kell...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31079) vodkaboy22 válasza Ribi (#31077) üzenetére


vodkaboy22
addikt

TTL-ből igen van még mindig több féle és igen több félét használnak ki ki mit... :K :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31080) vodkaboy22 válasza lezso6 (#31076) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tapasztalatom szerint egy FKP4 nagyon jó hangú utána MKS4 (vannak esetek amikor még jobb mint az FKP) utána egy jó nagy ugrással MKP...
Ellenállások hangja nagyon kicsit befolyásol és nagyon kevés kulcsfontosságú helyen. Mivel kb -120dB és -118dB a két ellenállás közti különbség... Ott ahol 60dB-t erősítesz lehet csak kicsit "érdekes" de ott is rengeteg más tényező sokkal de sokkal fontosabb. Az ellenállás nagyon sokadik a sorban ami bármit is befolyásolna pl egy kondi közvetlen lehet "élmény rontó"...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31081) Ribi válasza vodkaboy22 (#31078) üzenetére


Ribi
nagyúr

Egy viszonylag jó proci tápkör leírás.
Prociban nincs elég hely 3.3-ról 1-re transzformálni. Ahhoz azért méretes folytás és miegymás kell, hogy stabil is legyen. Ezt te már csak tudod :DD

[ Szerkesztve ]

(#31082) bkercso válasza lezso6 (#31076) üzenetére


bkercso
nagyúr

MKP10 nagyon jó, de az MKP4/MKP2 nagyon ratyi, sokkal rosszabb az MKS4-nél. Az MKS4 igen meggyőző, jó hangú. Az FKP meg hatalmas méretben!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31083) vodkaboy22 válasza Ribi (#31081) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hinnye le lennék maradva? A proci már kívülről kapja a core fest is? Régen nem így volt. De az biztos hogy kap 3.3V-ot is másképp nem tudna kommunikálni. Köszi a cikket jó cikk.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31084) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R

(#31080) vodkaboy22: ja igen, arra már sikerült rájönnöm, hogy a kondi az ami lényegesen beleszól, az ellenállás alig valamennyire. De hogy csak ennyire (dB érték), azt nem gondoltam volna.

(#31082) bkercso: Szóval akkor ez a fémes dolog kondiknál annyiban változtat, hogy nagyobb lesz az energiasűrűségük. :) A hangja viszont nem ettől függ. A 2-esre végződök csak méretben különböznek (kapacitás / fesz rovására)?

Közben megtaláltam a Wima oldalát, ahol van sok olvasgatni való, bár nem tudom az mennyire megbízható. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31085) vodkaboy22 válasza lezso6 (#31084) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sok féle kondival kísérleteztem sok helyen és nagyon sok tényezős a dolog:
- Nem mindegy hol van! Bemenet ? Kimenet? Fokozatok között? Katód_Emitter_ Source AC földelés? Ciklotron kötés? Táp? stb stb...
- Nem mindegy milyen! MKP? FKP? MKS? olaj? C200? Milyen fólia? Tantál? stb stb
- Nem mindegy mennyire van előfeszítve? Ajánlott max fesz fele? negyede?
- Nem mindegy hogy mekkora a DC fesz amire ajánlott? (Tök jó tapasztalat volt 250V-os MKS4-et ugyanolyan 1uF-os 400V-os MKS4-re cserélni...)
- Nem mindegy mennyire melegíted fel. (Jó tapasztalat meleg cső közvetlen közelébe ne tegyél fóliát! olyan gríízes lesz a hang hogy az megdöbbentő)
És ezek mind olyan dolgok amik meglepően tapasztalhatóak. Nem az a típus amihez passzív választó dobozt kell építeni és folyamatos ab-zéssel különbséget találni. Itt van különbség sokszor rendesen. De még sok mindent lehet mérni is. Pl Az előfeszítést nagyon jól kitudtam egyszer mérni. Amint az ajánlott tápfesz 90% felett volt DC a kondin máris kis frekin bizonytalanná vált a freki menete és ez igaz csak +-0.5dB volt de látszott a Bode diagrammon. Ahogy hullámos lett 100Hz alatt avagy nem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31086) lezso6 válasza vodkaboy22 (#31085) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ebből már tudok következtetni, meg tovább agyalni. Köszi a házi feladatot. :D :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31087) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Adhatok tippeket ha segítesz és megmondod hova kellene, milyen feladatra? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31088) lezso6 válasza vodkaboy22 (#31087) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyelőre még csak megérteni próbálom a dolgokat, általánosságban. Konkrét cél még nincs, vagyis van (Szekeres), de az nem mostanában lesz, mivel még forrasztani sem tudok, csak egy dugaszolós panelom van egy halom alkatrésszel meg pár mikrovezérlő. Ezekből pakolgatok össze mindenféle elemi apróságot. Bár ma semmiképp sem fogok hozzányúlni, mert tavaly pont egy ilyen szerencsés napon sikerült kinyírnom a régi mikrovezérlőm. Pedig nagyon messze állnak tőlem az ilyen dolgok, de jobb félni, mint megijedni, hogy az arcomba robban egy véletlenül fordítva bekötött elkó. :DDD Meg tegnap egy 1.5F-os szuperkondival kísérleteztem, hogy mit bír, azt se lenne célszerű rövidre zárnom. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31089) bkercso válasza lezso6 (#31084) üzenetére


bkercso
nagyúr

A 4-re és 2-re végződők csak méretben különböznek. Az MKP2/4 fegyverzete egyik oldalán fémezett műa-fólia, az MKOP10-nél mindkét oldalán fémezett. Az FKP meg fém fólia fegyverzettel szerelt. Az MKP-ket nagyfrekire ajánlja a Wima, ott meg a skin-hatás miatt a felületen folyik csak áram, de hangfrekin nem így van. Arra - hiába jobb az MKP-k dielektrikuma, mégis - jobb az MKS, aminél több hely jut a fegyverzetnek, mert nagyobb a dielektrikum energiasűrűsége.
A nagyobb fesz jobban szól, hasonlóan jót tesz a túlméretezés is kapacitásban.

Az adatlapok megbízhatóak, meg a füled. :) Annyira nem drágák ezek a kondik.

Amúgy még 100k körül sem tudok az általam leírt Szekeresnél jobb erősítőt!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31090) vodkaboy22 válasza lezso6 (#31088) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Rövidrezárássa elég ciki mert hegeszteni lehet vele. :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31091) Bodz válasza imibogyo (#31052) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sikerült?

(#31089) bkercso: Újabb nincs nála jobb x forint körül típus? Ezeket versenyeztetni kéne, majd minden audio/hifi fórumnak, topiknak van ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#31092) vodkaboy22 válasza bkercso (#31089) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Félvezetősök között :P

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#31093) bkercso válasza Bodz (#31091) üzenetére


bkercso
nagyúr

nem nincs, hanem nem ismerek ;) :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31094) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Látom, hogy szóba kerültek a kondenzátorok és, hogy mit hova érdemes rakni.

Ennél az első oldalon lévő [kapcsolásnál] a 330uF 16V értékű kondenzátor mennyire lehet kritikus hangilag? Nem a tervező által javasolt alkatrészekből építem meg, hanem az itthon kaphatóakból, szóval javaslatot is elfogadok.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#31095) .DLL válasza szaszayanou (#31094) üzenetére


.DLL
veterán

A tartalom nem jeleníthető meg :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#31096) bkercso válasza szaszayanou (#31094) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kritikus, de low-esr-t vegyél (pl. Yageo).

.DLL: Szerintem érdemes ide beregisztrálnod.

imibogyo: Mindig mondom, hogy hátha sokan olvassák ezt a topikot...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31097) imibogyo válasza Bodz (#31091) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem basszus. Csak most jutottam géphez. Láttam, hogy válaszolt, na mondom akkor megveszem. Erre látom, hogy már lecsapták. Eddig a kutyának sem kellett, most bezzeg valaki az orrom elől vitte el. :W

(#31098) Ear001 válasza vodkaboy22 (#31080) üzenetére


Ear001
addikt

Ellenállások hangja nagyon kicsit befolyásol és nagyon kevés kulcsfontosságú helyen.

Én ezt másképp mondanám. Nem igazán kulcsfontosságú helyek vannak, inkább az a nyerő, ha minden ellenállás azonos kategóriájú. Akkor jól hallható, hogy mit csinel egy régi szénréteg egy új ellenében, miért gyúr az AN arra, hogy egyre jobb tantál ellenállásokat csináljon stb. Persze ez egy egyszerű csöves kapcsolásnál megy, ott még egy-egy kritikus ponton való csere is jól érzékelhető, főleg a phono fokozat környékén, de tranzisztorosnál ez drágább, macerásabb és gyakran kevésbé is érzékelhető.

(#31099) bkercso válasza Ear001 (#31098) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annak az ellenállásnak a hangja befolyásol sokat, ami a jelen nagy feszültséget ejt. Tipikusan ilyen a visszacsatolóhálózat ellenállásosztója vagy a bemeneten lévő osztó (pl. potméter is), de pl. egy bemeneten lévő nagyfrekvenciás szűrő ellenállásánál vagy egy emmiterellenállásnál kevésbé számít a minősége.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31100) Bodz válasza imibogyo (#31097) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kár. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.