Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) bkercso válasza Kulbi (#30937) üzenetére


bkercso
nagyúr

Váltóáramot visz, vagyis szimmetrikusat. A Poynting-vektor áll benne egy irányba. Arról pedig 2010-ben franciák megmutatták, hogy a fény is más sebességgel megy a 2 irányba 1E-22-ed résszel, ha jelen van egy jó erős Poynting-vektor. Csakhogy itt nincs nagy teljesítmény, mert volttal hajtasz 10 kohmot.

Dorian: Elmondjam, minek méred az ellenállását különbözőnek két irányból? Az elemnek (Mivel fesz-t mérsz). ;)

CaNNa3IS: Kösz, de tudod, én már nem gagyizom. Túl vagyok rajta valahogy... :))

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30952) Tomacko válasza vodkaboy22 (#30950) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ott a pont nálad. Én "csak" egy lakatos vagyok, aki még a szocializmusban tanulta meg a szakmáját, amihez bizony a különböző fémek szerkezeti felépítése is és gyártása is részletesen több szakmunkásvizsga tételben is szerepeltek, tehát úgy kb. 3-4 hónapnyi szakmai tananyagot ölelt fel a dolog. A réznél mondjuk mi szakmából kifolyólag nem mentünk úgy a mélységébe ennek, de ahogy olvasom te igen, így ha jól sejtem a réznél sem lehetséges nagyon sok módszer a kristályrács szerkezet átalakításhoz.

De ilyen baromságot (elnézést ha sértő lettem volna) mondani mint amit előtted mondtak páran, hogy ugyanazon kábelen oda-vissza mérve más eredmény kapjunk...... alap fizika, na meg a kristályrács szerkezet átváltozása, ez utóbbi ötvözőkkel, különböző hőkezelési eljárásokkal lehetséges. Felolvastam itt munkahelyen 4 embernek is, a reakciójuk :W majdnem falfejelés volt, szóval a méricskélőknek :R és :C jár.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#30953) vodkaboy22 válasza Tomacko (#30952) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Üdv a gondolkodó, szkeptikus, tudományos alapokon járó emberek klubjában :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30954) vodkaboy22 válasza bkercso (#30951) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Poyning-vektor inszimetria fogalmát már Maxwell bácsi is levezette, nálunk tétel is volt. És az hogy a franciák valóságban is letudták mérni inkább a fontos, mert már tudtuk hogy léteznie kell.

De mielőtt a nagy teljesítményre azt mondanák páran ok akkor hangfal kábel. Nem ott még mindig nincs nagy teljesítmény.... 1000A/ 100 000V 50km-en ott már van... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30955) Epf válasza vodkaboy22 (#30954) üzenetére


Epf
tag

Azért a csövekkel vigyázz ! :)
[link]

(#30956) krichd1 válasza Tomacko (#30952) üzenetére


krichd1
addikt

Ez még sehol sincs a hifista elméletek mély bugyraitól, vagy a 4. dimenziós írásoktól. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30957) vodkaboy22 válasza Epf (#30955) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez alapján nem ertem miert kéne vigyáznom 20kv ot sose fogok rakni egy csőre se... Elektronmikroszkopos operator és karbantartó ként pedig van röntgen védelmi képesítésem mivel nap mint nap mérek röntgendetektrorral anyag összetételt....
Meleg katód és pár száz volt mellett nem tudunk még röntgent letrehozni...
De itt erdekss volt mert a manus még mondta is hogy 20kv és hideg katód mellett is bőven jól árnyékol az üveg búra ahhoz hogy 1-2 feet-től már ne lehessen mérni a röntgent.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30958) bkercso válasza vodkaboy22 (#30957) üzenetére


bkercso
nagyúr

Inkább az 1/r^2 árnyékolt szerintem, nem az üveg. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30959) Epf válasza vodkaboy22 (#30957) üzenetére


Epf
tag

Csak tréfálkoztam mert csövekkel alkotsz, és 100 kV -ot emlegettél.

(#30960) vodkaboy22 válasza Epf (#30959) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Távvezetékre gondoltam :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30961) Ear001 válasza vodkaboy22 (#30950) üzenetére


Ear001
addikt

Hogyne lenne, én magam bámultam bele a Pirellinél. :O

Na és hogy készül a kábel? Melegítik és hajlítgatják és nagyfeszezik. Folyamatosan változik a kristályszerkezet, és még az úgymond kész kábelen is alakul, lásd évtizedes pihentetés, hűtés-melegítés nagyfeszezés.

Hogyne lenne kábelgyártásnál visszalágyítás? Bizonyos gyártási fázisok után tök merev, annyira, hogy nem felel meg a végső specifikációnak, akkor azt kidobják? ;]

(#30962) vodkaboy22 válasza Ear001 (#30961) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A visszalagyitast mint hőkezelési folyamatot nem használjuk réznél. Gyártás közi ujramelegites nem egyenlő visszalagyitas! Akkor van visszalagyitas ha van allotrop valtozas. Réznél nincs allotrop valtozas. Kristaly szerkezet igy nem valtozik. Belső feszültség csökkentés tehát diszlokáció csökkentés van de az távolról se kristály szerkezet változás! A kristály rács likvidusz görbe alatt végig felület közepes köbös rács... Ráadasul a réz hokezeleses rekrisztalizaciora nem válaszol homogen modon... mivel a rwz a leginhomogenebb fem...
Es meg1szer nincs kabelvizsgalo miki... en is voltam mar nem egy kabelgyartoceg anyagvizsgálati laborjaban es azok mind mezei mikroszkopok...

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30963) bkercso válasza vodkaboy22 (#30962) üzenetére


bkercso
nagyúr

A lágyítás célja a feszültségcsökkentés (feszültség ugye hidegalakítással kerül az anyagba). Nem minden lágytásásnál van kristályszerkezetmódosulás. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30964) bkercso válasza bkercso (#30963) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt írja a BMF Fémtan c. jegyzete a rézről:

"Újrakristályosító lágyítással az eltorzult szemcseszerkezet ismét rendezetté alakítható. A mechanizmus megegyezik az acélnál tárgyalttal. Mivel allotrópikus átalakulással nem kell számolni, ezért gyors hűtést alkalmazva a szemcseszerkezet a kiindulási állapotnál még finomabbá válhat. A jelenséget az magyarázza, hogy magasabb hőmérsékleten a legnagyobb feszültségű helyeken új, normál feszültségi állapotú krisztallitok keletkeznek. Egyetlen deformálódott krisztallit határfelületén több ilyen feszültséggyűjtő góc is kialakulhat.
Gyors hűtéskor a nagy keresztmetszet változások helyén káros feszültségek megjelenésére számíthatunk. Ez további feszültségmentesítő hőkezeléssel megszüntethető. A két hőkezelési eljárás együttes alkalmazása után a munkadarab újabb képlékeny alakításra válik alkalmassá."

Meg azt is, hogy:
"A réz 300 °K- ről 1100°K- re történő hevítésével az üres rácshelyek száma több mint tíz nagyságrenddel megnövekedhet. Gyors hűtéskor ez a szám gyakorlatilag változatlan marad."

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30965) vodkaboy22 válasza bkercso (#30964) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A gyors hűtés hatására befagyott üres rácshelyek pont ridegítik az anyagot... :DD Akkor az miért lenne feszültség csökkentés?
Megkülönböztetünk feszültség csökkentő hőkezelést > lágyítástól... A kettőnek nem ugyanaz a technológia lépései. :R
Szemcseszerekezet finomító hőkezelési techológiát meg minek alkalmazzanak a kábeleknél ahol ugye a "minél nagyobb kristály jobb elv van érvényben"? :W :W :W
És sajnos ez a fémtam jegyzet elég sok álltalánosítást és pontatlanítást tartalmaz, hogy ehető legyen olyanoknak is akik nem anyagtechnológusok... Viszont így sok inkorrektnek tűnő megfogalmazással van tarkítva.
Pl Gyors hűtéskor a nagy keresztmetszet változások helyén káros feszültségek megjelenésére számíthatunk. Ez lehet igaz is meg nagyon hamis is...
Pl A két hőkezelési eljárás együttes alkalmazása után a munkadarab újabb képlékeny alakításra válik alkalmassá." Ez is csak akkor érvényes ha olyan az anyag mikroötvözöttsége.... De elég már 0.4% Si (ami gyakori réz ötvöző és vége ennek.)
Pl Gyors hűtéskor ez a szám gyakorlatilag változatlan marad." Ezzel is rengeteg prof vitatkozna nálunk... És még van aki buktatna is miatta...

Réz kábel gyártástechnológiájánál nem használunk lágyítást mint hőkezelés... Legyen elég ennyi. Meg az hogy lágyítás nem egyenlő feszültség mentesítő hőkezeléssel. És a hőkezelés mint olyan gyűjtő fogalom és ezeregyféle formája van. Ez nem neked bkercso te úgyis tudod ezeket.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30966) bkercso válasza vodkaboy22 (#30965) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az élet nem fekete-fehér.
- Azt nem írták, hogy a befagyasztott hibahelyek jók, csak érdekesség, amit nem tudtam.
- A feszcsökkentő hőkezt is lágyításnak szokták hívni egyesek a gyakorlatban, így el tudom képzelni, hogy Ear001-nek is errpl beszéáltek gyárlátogatása alkalmával.
A szakik nem mindig könyvből tanulták a szakmát, hanem csinálták 40 évig és tapasztaltak, a tapasztalatot meg elnevezték valahogy. Nem mindig ugyan úgy, mint a tankönyvíró kutatók. :)
Amúgy a gyártási folyamat és a marketingszöveg elég laza kapcsolatban állnak náha...
:R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30967) contaxg válasza bkercso (#30966) üzenetére


contaxg
veterán

Kéne má egy kábölös topics...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30968) Epf válasza bkercso (#30924) üzenetére


Epf
tag

Rákötöttem a fejes erősítőt a hangdobozokra. Kétutas 12 dB/oktáv váltóval.
Túl nagy hangerőt nem tudtam produkálni, de Johhny Cash beült velem szembe a szobába (Hurt). Kicsit kísérteties ha az ember becsukja a szemét. A másik felvétel amivel tesztelgetni szoktam, God Is An Astronaut: Suicide By Star ( 3:49 -től ha valami nem jó hajlamosak összezavarodni a hangok). Ez is jól szól.
Az erősítő (a visszacsatolatlan pufferrel) nem zavarodott össze a hangváltótól sem.
(Mondjuk most agyalhatok miként tudom megépíteni nagyban úgy hogy a hangja ne változzon, mert a régi végfok alighanem kuka lesz.)
Kapcsolás:

(A műverősítő alkatrészei fülre lettek beállítva, így nincs IC -s hangja és 0 a zaj.)
Korábban próbáltam egy régi 600 ohmos AKG k240 -nel (studio vagy monitor sajnos nem emlékszem).
A visszacsatolthoz képest mély hangja is lett a fejhallgatónak. Nem kiemelésként hanem egyszerűen "volt benne kakaó meg dinamika".
( A visszacsatoltak: Canamp klón, és egy direkt csatolt műv er. + A osztályú puffer voltak. A Canamp klón mosott hangú volt, a másik végtelenül precíz, a mostani meg zenél, részletes, dinamikus.)

(#30969) krichd1 válasza contaxg (#30967) üzenetére


krichd1
addikt

Arra ott a hifiről általánosságban topik, ennek a témájába beletartozik a kábel is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30970) bkercso válasza Epf (#30968) üzenetére


bkercso
nagyúr

Felskálázhatod úgy, hogy párhuzamosan kötsz több végtranyót. De mindegyiknek külön emmiterellenállása legyen! Ezt ebből a kapcsolásból kihagytad, emiatt hőre megszaladhat a nyugalmi áram. Az ellenállás értékét úgy állítsd be, hogy a nyugalmi áram összesen 50-200 mA legyen. AAz emmiterellenálláson mért fesz-t mérd, és ebből számítható az egy tranyón folyó nyug. áram, ezt szorzod a tranyók számával. :)

Javítja még a hangot, ha a táp útjába - a stabilizátor elé - beteszel egy 6V-os trafót a szekunderét induktivitásként kötve (áramra min. 2x-esen túlméretezve), utána meg 5-10.000uF-ot (LC-szűrő).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30971) vodkaboy22 válasza Epf (#30968) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én ha kakaót akarnék akkor megtunningolnám bkercso tippein kívül jobban. BD249-250 PNP/NPN párt tennék végtranyónak őket darlington-ként meghajtva BD139-140-el. Tápfeszt feljebb tornásznám +-20V-ra. És a végfokozatot is dual tápról hajtanám, így elhagyhatnám a sok sok jelútban lévő kondit.
Ha még több kakaó kéne akkor 2db BD249-250-et tennék (2-őt is meghajt darlingtonban a kisebb BD139-140.)
Végül, hogy ne féljek annyira az elszálló kimeneti DC-től nem lokális hanem globális visszacsatolást tennék. Ebben az esetben javítana mint rontana. Nyugalmi áramot 1.6-2A-re lőném. És máris van 10Wrms-em . :DD Emmiter ellenállások 0.47Ohmnál viszont ne legyenek nagyobbak. :P
A garázsban ilyenről hallgatok zenét annyi kitétellel hogy 1A nyugalmi fesz és +-37V tápfesz mellett elég jól áttudom zavarni AB osztályba és úgy ki lehet rángatni belőle +30Wrms-t is 4 OHm-ra.
Szegény régi pioneer széllessávúim ilyenkor szoktak dezintegrálódni... De hát a fúró zaját valahogy el kell nyomni...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30972) bkercso válasza Epf (#30968) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem nagyon értem, hogy működik ez a kapcsolás amúgy emmiterellenállások nélkül... A LED nyitófeszültsége 1mA mellett színtól függően 1,6..2V, a két tranyóé együtt meg max. 1,4V Hova lesz 0,2V?
Mennyit áramot fesz fel az erősítő?
És a kimeneti DC offszetet hogyan kerülöd ki? Vagy mennyi az értéke?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30973) master123


master123
csendes tag

Sziasztok!

Valami véleményt tudnátok mondani az SMSL erősítőkről? Előnyöket hátrányokat mindent meghallgatok!..:)

[ Szerkesztve ]

(#30974) akela91 válasza master123 (#30973) üzenetére


akela91
addikt

Egy Sanskrit fog hamarosan landolni nálam(úton van), majd jelentkezek vele amint teszteltem. Apropó Presenter2 itt az asztalon. Nagyon meggyőző egyelőre (OPA Green-el tesztelve még csak).

(#30975) bkercso válasza master123 (#30973) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bodz-nak van SMSL SaP II, az járt nélam. TPA6120 van benne. Az egyik tápkondit az okos kínaiak rossz helyre kötötték, mert nem értették meg a virtual ground lényegét, azért a kapcsolóüzemű adapterének a sípolása behallatszott elég keményen (kisimpedancis fejessel hallgattam).
Ezen kívül az adatlapjét sem olvasták el, több dolgot úgy csináltak, ahogy nem lenne szabad. Nem mértem gerjedést, de nem lepne meg, ha gerjedt volna. A magasa több volt, mint az én TPA-mnak (amit azóta már nem készítek, ezért is írom le a véleményem), de engem bántott. Arra gyanakszon, hogy a termelt torzítás miatt hallattom többnek.

Amúgy, ha valakinek tetszik a hangja, akkor mondhatni, hogy azért a 11k-ért, amibe kerül, jó erősítő.
A többi erősítőjüket csak láttam, de pofára szimpatikusak. Csak SMSL-éknél is kínai módra megy a másolás fejlesztés, szarvashibákkal, hozzá nem értve.

akela91:
A Sanskrit DAC-ot azért mertem ajánlani, mert megnézve a képeket róla alkatrész szerinti koppintása a Music Hall DAC 15.2-nek. Utóbbit tuningoltam, szinpi kis hangja van. 100k-s árát soknak tartom, de 20k-ért, ha a Sanskritet rendesen sikerült megcsinálniuk, akkor nagyon jó. Pláne alu dobozban. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30976) akela91 válasza bkercso (#30975) üzenetére


akela91
addikt

Ha lesz valami találkozó, majd elviszem, aztán belekukkantotok/meghallgatjátok. :)

Majd lövök róla képeket, aztán távszakértitek, ha tuningolhatnékom támad, akkor pedig felkereslek. :R

[ Szerkesztve ]

(#30977) bkercso válasza akela91 (#30976) üzenetére


bkercso
nagyúr

:C
Annyiban még jobb is a gyárinál, hogy foglalatban vannak az opák, így mehet majd a cserebere.
Ez járt nálam amúgy. ;)

ok :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30978) master123


master123
csendes tag

Vagy valami erősítőt tudnátok ajánlani 13-15k-ért?

(#30979) akela91 válasza master123 (#30978) üzenetére


akela91
addikt

Dobj rá 3k-t, és írj rá bkercso kollegára.

(#30980) DDL válasza vodkaboy22 (#30971) üzenetére


DDL
őstag

Nem ilyen egyszerű a dolog. Kell még egy-két egyéb dolog is.
A kettős BD darlingtont nem tudja meghajtani akármelyik OPA. BUF134 vagy vmi hasonló kellene...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#30981) bkercso válasza master123 (#30978) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kicsit kellemetlenül érzem magam ilyenkor, mert beltenyészet képét keltheti a fórum, de ennyiért eBay-es kínaiak vannak még. :B
Van még ez, ami műszakilag jónak tűnik, és hangilag is OK (IC-csere kellhet esetleg bele). Meg találtam 2 hete egy beszámításból hozzám került HeadBuffert, amit 12k-ért vettem be, felraktam a szekrény tetejére és elfelejtettem...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30982) Bodz válasza master123 (#30978) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mihez?

(#30983) akela91


akela91
addikt

OPA-k után kutatok, és feltűnt, hogy több verzió van adott OPA-ból: pl.: OPA2228P és OPA2228PA, vagy LM4562MA és LM4562NA

Mi a különbség köztük? :)

(#30984) bkercso válasza akela91 (#30983) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az adatlapja szerint a "P" válogatott.
LM4562-ből meg az "NA" a furatszerelt, míg az "MA" az SMD lesz a google képek alapján. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30985) .DLL válasza bkercso (#30975) üzenetére


.DLL
veterán

@TPAmp
Nem-e, hogy-hogy? X-Szekeres mindenben lenyomja?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30986) vodkaboy22 válasza DDL (#30980) üzenetére


vodkaboy22
addikt

BD139-140-et meghajt akkor miért ne hajt akkor a BD139-el hajtott BD250-et miért ne hajtaná meg? :F :W
Otthon ott van a garázsomban egy műanyag muskátli tartóban kilógó kábelekkel és nagy alu bordával... Ha kell 40 fokban is megy, míg a hegesztő inverterem már csak 50%-al... :W OP27G van opa-nak és 3*2db 10 000uF kondi...
Azt elfogadom hogy nem jól magyaráztam el és ezért azt hiszed hogy nem megy. Ezért aki kéri küldök kapcs rajzot bár egy végfokot dac-os topikba nem fogok belinkelni ha nem muszáj... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30987) Melorin


Melorin
addikt

Egy kis érdekesség
Most bukkantam rá :)

(#30988) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#30986) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De kutakodva tonnányi rendezetlen dolgaim között még egy ezeréves szimulációmra is rábukkantam, hála benevelt tudós mindent lejegyzek mániámnak...

Sorry ez már off topik... És még mielőtt kérdezné valaki BD249-250-el megy és fehér ledekkel a többi kb stimm ha jól emlékszem. És kb 3.5 éve szolgál a garázsban...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30989) bkercso válasza vodkaboy22 (#30988) üzenetére


bkercso
nagyúr

A fehér LED-ek a legzajosabbak. Meg a kékek. Zöld, piros meg a legjobbak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30990) bkercso válasza .DLL (#30985) üzenetére


bkercso
nagyúr

Le bizony!
Meg érdeklődés sem volt rá...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30991) vodkaboy22 válasza bkercso (#30989) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Garázsban két ezeréves pioneert hajtanak főleg mobil vagy rádió után kötve. Az egész kb légszerelve egy tetőtlen műanyag muskátli tartóban porosan mocskosan. Szerinted észrevettem hogy zajos-e? :DD :O ;]
De biztos igazad van ezzel a felépítéssel nem kísérleteztem sokat és nem is lett belőle több. Ezután JLH-t meg Hiraga-t csináltam aztán saját kicsit módosított JLH-t. Végül meguntam és pár fejes projectet még kizavartam és jött a csöves világ és annak minden szépsége és nehézsége.
Pl 1 hete az alkaromon zártam rövidre egy 450V/2200uF-os kondit... Az orromon is könnyeztem utána az "élvezettől" jobb móka volt mint nyálas ujjal fázist keresni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30992) bkercso válasza vodkaboy22 (#30991) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szakmai tapasztaltál? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30993) vodkaboy22 válasza bkercso (#30992) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30994) Epf válasza bkercso (#30972) üzenetére


Epf
tag

A LED -ek piros SMD-k. ( 1,38 volt minkét oldalon.)
110 mA -t vesz fel.
Amit nem írtam de problémás volt, a két 10 uF -hoz a bemenő jelet azonos lábhosszon kellett vezetni.
Külön szabályozott táp a két oldalnak, mert össze tudtak "akadni".
A tuning tanácsokat Neked és Vodkaboy -nak is köszönöm. Tervbe veszem.

Más:
Létra DAC -nál, a CMOS csatorna ellenállásokkal lehet valamit kezdeni ?

(#30995) vodkaboy22 válasza Epf (#30994) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A kondira visszatérve ezért is érdemes azt onnan eliminálni... Főleg mivel elektrolit... Ha lemérnénk valószínűleg több torzítást és zajt is visz a rendszerbe mint az általam ajánlott 2db fehér led.
Ha már nem akarsz szinteltolást OPA-val és led-el végezni akkor ajánlatos kipróbálnod a 3 NPN- tranyós "felállás" gyakori AB végfokoknál.
2db NPN tranyó a végén Pl 2n3055 és meghajtónak egy BD139. A felső 2n tranyó bázisát a BD collectorára az alsó bázisát a BD emiterére kell kötni. Kell még 2* 2-10kOhm? (ki kell számolni) nyugalmi áramot megint kb 1A-re. :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30996) Epf válasza vodkaboy22 (#30995) üzenetére


Epf
tag

A kondik Panasonic FC + Remix c223 . Tetszik a hangjuk, de ráment egy pár hét mire kiválasztottam és párosítottam őket. 2n3055 -ből még van több mint 10 db eredeti Tungsram. Akkor lehet hogy meglesz a helyük.

(#30997) Ear001


Ear001
addikt

;] :R Bal alsó sarok:

(#30998) imibogyo válasza Ear001 (#30997) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ez hatalmas. :D

(#30999) bkercso válasza Epf (#30994) üzenetére


bkercso
nagyúr

:D :O bemenő jelet azonos lábhosszon kellett vezetni. :O :D
Vagy csak én nem értek valamit?...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31000) Epf válasza bkercso (#30999) üzenetére


Epf
tag

Lehet hogy sírsz attól amit írtam, de ráment egy hetem mire rájöttem mitől brummos. Az szüntette meg mikor hajszálra egyforma (szimmetrikus) vezetősávot kapott a két végtranzisztor előtti rész.
Egyszerűen instabil a kapcsolás, minden "szöszre" reagál. (Talán ettől "gyors", és jó a hangja.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.