Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) p_adam válasza Bargyu (#30602) üzenetére


p_adam
addikt

Én már szinte mindent végigpróbáltam, és szerintem nem sok köze van az árnak a hangzáshoz, jópár fejhallgató van ami jobban szól mint a HD800 (bármilyen kábellel) és a töredékébe kerül.
Régebben érdekeltek a technikai dolgok de ha néha-néha előveszek egy fejhallgatót akkor fontosabb hogy valami zenét halljak vissza és a HD800 sajnos alapvetően nem ilyen hogy ezt "természetes" módon közvetítené, valamit mindig lehet variálni rajta de az alap karakter mindig a fejhallgatóé (tegyük fel hogy egy viszonylag normális forrás van előtte).

(#30802) contaxg


contaxg
veterán

Egy kis érdekesség. Az Asus Essence One DAC DSD verzója állítólag a kanyarban. Igazából nem is ez az érdekes, hanem az, hogy fel lehet majd "turbozni" a régi Essence készülékeket is DSD-vel egy "tuning" segítségével.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30803) krichd1 válasza contaxg (#30802) üzenetére


krichd1
addikt

Mi lesz a DXD-vel ? ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30804) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

esetleg van valakinek ötlete, hogy az EMU 0404-es kártyához hol és mennyiért tudnék szerezni digit kivezető kábelt..? :F
csak az ADC részét használtam régen, és most jó lenne összehasonlítani a koax kimenetét az alaplapi tüskével...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30805) contaxg válasza krichd1 (#30803) üzenetére


contaxg
veterán

Az majd jövőre :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30806) Imifej válasza contaxg (#30802) üzenetére


Imifej
senior tag

Miféle tuning? 150W-os páka kell hozzá?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#30807) CaNNa3IS válasza p_adam (#30801) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

jópár fejhallgató van ami jobban szól mint a HD800 (bármilyen kábellel) és a töredékébe kerül.
pl?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#30808) p_adam válasza CaNNa3IS (#30807) üzenetére


p_adam
addikt

SR-Lambda, HE-500, YH100 (mod), HD600 meg mégegy, amit még nem írok le, mert keresek :)

De ahogy leírtam, nekem lehet, hogy újabban már mások a szempontok, mint másnak (bár az első kettő felbontásban sincs igazán lemaradva, próbáltam preferencia szerint rangsorolni őket, bár nem teljesen hasonlók műfaj szempontjából, egy-két közeli rokont hozzá lehetne még adni)

A topiknál maradva remélem lesz ebből valami, forrás terén egyelőre én nem találtam a Lavry-nál jobbat de örülnék neki ha lenne valami ami legalább ugyanezt tudná olcsóbban.

(#30809) krichd1 válasza p_adam (#30808) üzenetére


krichd1
addikt

HD800 hangját én sem szerettem.
Próbáld ki a mostanság szóban forgó Impact Twint firewire adatátvitellel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30810) p_adam válasza krichd1 (#30809) üzenetére


p_adam
addikt

Miben más ez mint a többi TC? Hallotam egy pár másikat és hasonlóak de mindegyik túl világos, stúdiós volt nekem.
A Mytek 192 DSD is jobb mint a Lavry "technikai hangminőség" tekintetében csak a referenciámmal már túl sok a jóból, hasonlóan mint a TC (bár a Mytek kettő közül talán jobb).
A fejhallgatót nem cserélem, mert tonalitásban nekem más szimplán nem tudja ugyanazt, mint a Lambda és ez a Gamma-3 talán visszafogott marad (bár lehet egyáltalán nem, mivel csak papíron létezik szóval messze van még ez).
Az YH100 mod vagy a HD600 egyébként nem világos, tehát azokhoz pl. jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#30811) krichd1 válasza p_adam (#30810) üzenetére


krichd1
addikt

Nem ismerem a többi TC-t. :B
Akkor nézz körül az Audio-gd DACok között, sokféle konstrukció közül lehet válogatni, valószínűleg találnál kedvedre valót

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30812) p_adam válasza krichd1 (#30811) üzenetére


p_adam
addikt

Na olyat hallottam, az meg a másik ("hifista"?) véglet :) Jó lesz, ahol vagyok csak erősítőből kell olyat találnom (valószínűleg építtetnem) ami elég jó, és még pont elfér az asztalomon :)

Egyébként félreértés ne essék, a többi felsorolttal ellentétben Lambda is hellyel közel olyan világos, mint a HD800, csak nem veszi ki az életet a zenéből (pont ellenkezőleg), ami nekem elég fontos különbség. Persze a a legtöbb mai felvételnél ez már a készítésénél se szempont :)

(#30813) krichd1 válasza p_adam (#30812) üzenetére


krichd1
addikt

Melyik típust hallottad Audio-gd közül ? Sok van.
Lambdaból van sötétebb hangú kivitel is, nem ? Ebből is sokféle van.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30814) CaNNa3IS válasza p_adam (#30808) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Na várj... most ezeket mondod töredék árnak a HD800-hoz képest ?

Volt nálam sr407 srm006-al. Az nagyon jó volt de azaz ár nekem már sok és nem volt annyival jobb a HD600-nál
a HD600-am eltudo hallgatni akár 4 órát is folyamatosan vagy többet is. Nem nyom nem szúr. pont kényelmes.

HD800-at eddig 3x hallottam és tetszett. Talán egy picit súlyos.
Szerinted mit kéne próbálnom ? Egy picit tovább mennék.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#30815) p_adam válasza krichd1 (#30813) üzenetére


p_adam
addikt

Az egyik legdrágábbat, Reference 7 volt azt hiszem

(#30816) bonto


bonto
csendes tag

Udv!

A velemenyeteket szeretnem kerni.
Kulso hangkartyat szeretnek vasarolni egy microlab solo 6c es egy beyerdynamic dt235 fejeshez. Nem top kategoria dehat kis penz kis foci.

Kineztem 2 termeket:
-Musiland 01 US 2012
-Musiland 02 US Dragon

A kerdesem a kovetkezo. Eleg lenne ennek a parosnak a 01 vagy erdemesebb lenne megvennem a 02 Dragont? Hozna hangzasbeli javulast a 01-hez kepest?

A valaszokat koszonom.

(#30817) p_adam válasza CaNNa3IS (#30814) üzenetére


p_adam
addikt

Az SR407 egy jelenleg gyártott darab és számomra sajnos egyáltalán nem olyan jó mint az eredeti 20-40 éves változat. Találni abból egy jó darabot kihívás lett, elméletileg van belőle vagy 11000 darab a szériaszám alapján, de mégse látni belőle eladót (vajon miért).
Egyébként erősítőt is beleszámolva kijön 6-700 euróból a kettő.

De ahogy írtam egyéni preferencia kérdése, és zenei ízléstől is függ.

Gondolom csak egy meg kell nyújtani a pántot mondjuk egy párnával mert a HD600 szerintem kellően kényelmes.

A HE-500 egyébként eléggé hasonló a HD600-hoz (meg egy kis Yamaha is van benne) csak fejlettebb nincs benne a dinamikus fejhallgatók torzítása szóval ideális előrelépés, csak persze nehéz megjósolni, hogy kényelmesnek találnád-e. Meg kicsit meglepő mennyi eladó van belőle, talán nem mindegyik egyforma mert made in China?

(#30818) krichd1 válasza p_adam (#30815) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, ez a régebbi csúcsmodell, most Master 7 van helyette, de már ez is kifutó széria.
Ha ennyire tetszik a Lavry, akkor tartsd meg, jól tartja az árát.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30819) Imifej válasza contaxg (#30802) üzenetére


Imifej
senior tag

Viccen kívül. Hol lehet erről olvasni?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#30820) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Impact Twin tunning Preci foglalat be! OPA cserebere indul! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30821) contaxg válasza Imifej (#30819) üzenetére


contaxg
veterán

Leginkább céges belső levelezésekben.

(#30817) p_adam
A Lavryról tök jó továbblépés lehet egy kicsit öregebb MSB DAC

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30822) p_adam válasza krichd1 (#30818) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, bár tekintve hogy milyen régi és nem kifejezetten bonyolult konstrukció, valahol biztos létezik valami, ami újabb és olcsóbb, egyszóval jobb, csak nem az USA-ban élek. ahol sok dolgot meg lehet venni aztán visszaküldeni.
A tápja elég alap (a DAC része igényesebb), láttam is, hogy lehet modifikálni bár az valószínű, hogy nehéz lenne eladni utána.
Egy dolgot tudok ami biztos tökéletes upgrade lenne, a DA924 Gold, csak egy csöppet drága :)

Igen láttam az MSB-ket csak azokból amik ugyanilyen modern-ek elég drágák használtan is, és nekem az is jó ha elfér a kis íróasztalomon, a Parasound 1600 akkor se fért volna el ha mindent leveszek :)

[ Szerkesztve ]

(#30823) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Apoggee Mini DAC belső
Igazán korrekt darab!
Vélemény:
Spdif-ről lett használva Impact twin volt a firewire>spdif forrás (twin nagyon kicsi jitterrel dolgozik és van impulse trafó az spdif out-on is).
-Fejes kimenet: nagyon jó DT770LE SRH440 és SuperluxHD330-al lett tesztelve. Nagyon korrekt. Minden tekintettben beépített fejes kimenete hasonló DAC-ok között mindenkit ver akit hallottam. (Még az Essence One-t is.)
-XLR out és Line out - csöves SE fejes erősítővel (új kis művem lesznek hamarosan képek! ) Örült nagy erősítése van 7-10Vrms a kimeneten. Így letekert potméter állasban tudtam csak használni ahol volt egy nagyon gyenge alapzaja de volt. (Twin-nek is van sőt a mostani csövesem mellett kb mindennek van ami nem aksis, mivel 33szoros erősítése van... :DD ) Kiegyenlített kicsit élénk világosabb hangzás de nem fülbántó. Nagyon élvezetes. Basszus rendkívül gyors. Nem ám brrirrrr bruuummm hanem dir dur dir dur... Közepe kellően részletes és zenei.
Komolyan ez a 5dik komolyabb stúdiós dac amit megtudtam jobban hallgatni és nem csalódok benne. 60k-tól feljebb 300-400k-ig szerintem nem is kell más dac-ot keresni mint egy jó Stúdiós dac-ot.
Komolyan TC Impact Twin (használtan 60-70k) Apogee Mini DAC (Használtan 85-100k) Mytek96Dac (használtan 150-170k) feljebb Mytek192 > Lynx Aurora, mind egytől egyig nagyon korrekt minőség. Ezt a fajta profizmust nem éreztem ilyen átütően "kommerszebb" dac-ok mellett. Pedig most már abból is hallottam egy jó tucatot. Pl Ott van a Schiit Bifrost nagyon nagyon jó kis DAC, de a Twin lemossa a pályáról, úgy hogy még olcsóbb is... Ott van az Essence One amit megint lemos egy nála jóval olcsóbb Dac... Aztán nézzetek körbe nyugodtan feljebb is de szerintem máshol is ezt fogjátok tapasztalni.
Egy korrekt nagy tapasztalattal rendelkező stúdiós céget nem tudnak árban és profizmusban és HANGBAN behozni a huuuh-hát-gyártsunk-már-DAC-ot kommersz cégek!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30824) Bodz válasza bonto (#30816) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Árban nincs nagy különbség, inkább a 02 US-t vedd! Legalább lesz potid, koax kimeneted, meg lehetőséged külső tápot használni. A fejes erősítő is jobb, mint a 01 US-ban lévő.

[ Szerkesztve ]

(#30825) CheGhost válasza bkercso (#30800) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Kicsit szégyellem magam, de megtaláltam a megoldást. :D
A led volt a ludas, pontosabban én, mivel nem kötöttem be. :DD Most már minden szép és jó +/-4,5..4,6 V az ágak feszültsége a 9(,1) V-os elemmel.

De a képeket azért megosztom. Nem lettek valami jó képek, mert csak telefonról tudtam fényképezni. Csináltam vagy 100 képet, ezt sikerült kihozni belőle...

kép2, kép3, kép4, kép5, kép6, kép7, kép8, kép9.
Nem túl szép a forrasztás, a nyáklap kicsi, az alkatrészek kicsit közel vannak egymáshoz. Ráadásul az opához nehezen lehet hozzáférni... Azt hiszem sokat tanultam, ami alatt összeraktam ezt a kis csöppséget. Ha mást nem, akkor azt, hogy ilyen zsúfolt dolgokkal ne csináljak többet. :)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#30826) bkercso válasza CheGhost (#30825) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha szól, akkor nem lehet rá nagy panasz első erősítőként! :)
Fotózáshoz tipp: ugya vagy sötét, vagy vakus, ami becsillan; a megoldás, hogy megvilágítod egy lámpával (akár elemlámpával). Közeli képekhez meg egy nagyítót tegyél a kamera elé!
Látom, a forrasztás is fejlődni fog még. Ha nem futja be a rezet az ón, az azért lehet, mert zsíros vagy oxidált. Forrasztás előtt most le zsíroldó mosogatószerrel (sima szivacs dörzsi felével, határozottan). Ha azt szeretnéd, hogy sokáig forrasztható maradjon, akkor oxidáció ellen tedd be 10-20 percre kémiai ónozóba (lehet kapni, folyadés, kb. 1000 HUF). A zsírtalanítás után, még vizesen egyből menjen bele, hogy ne legyen ideje oxidálni, és akkor jól tapad majd rajta az ónréteg.
Kivéve az ónozóból csurgasd le, majd hagyd száradni 5-10 percet, mielőtt lemosod, különben lejön a rátapadt réteg!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30827) contaxg válasza vodkaboy22 (#30823) üzenetére


contaxg
veterán

Azért ezeknek a "kommersz" stúdió DAC-oknak is meg van a maga korlátja. De kezdésnek nem rosszak. Jó ár/érték, funkció hegyek, mi kell még? :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30828) vodkaboy22 válasza contaxg (#30827) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogos de én nem látok a 300k-nál feljebb. Lehet nem is akarok?
Addig meg tényleg jó ár/értékkel bíró dolgok ezek a stúdió dac-ok.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30829) krichd1 válasza contaxg (#30827) üzenetére


krichd1
addikt

Minden hangkeltő eszköznek megvan a maga korlátja, ha más nem, akkor a felvétel minősége.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30830) vodkaboy22 válasza krichd1 (#30829) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem is írtam hogy nincs korlátja a stúdiós dac-oknak. Csak azt írtam, hogy egy alap-közép 60k-300k-s ársávban nagyon jó vételnek talán jobb vételnek is tartom mint a consumer DAC-ok többsége. :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30831) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Kis csöves nagy hangzás!
Minden SE csöves legfőbb kulcsa a kimenő trafó, ami már már szerintem hangszer is önmagában! Ha jól állítja be az ember / hangolja be akkor szép és gyönyörű ha nem akkor halottnak a csók ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30832) bkercso válasza vodkaboy22 (#30831) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem ez tetszik megjelenésre a legjobban eddig. Nagyon olyan igazi csöves. :)
Csatolókondi van?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30833) krichd1 válasza vodkaboy22 (#30830) üzenetére


krichd1
addikt

Nem is Neked írtam az előzőt. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30834) vodkaboy22 válasza bkercso (#30832) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Csak 2 fokozat között mks4 400v-os. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30835) bkercso válasza vodkaboy22 (#30834) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó az az MKS4 tényleg. A 400V-os jobb vajon, mint a 250V-os?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30836) Bargyu válasza p_adam (#30801) üzenetére


Bargyu
tag

Röviden, az én véleményem leginkább az innerfidelity.com-os fickóéhoz van a legközelebb (talán így könnyebben elfogadjátok). Ő azt mondja, hogy sok jó van, de a legkevésbé a HD800 színez. Lehet nekem nincs olyan nagy tapasztalatom - mégis osztom itt az észt :) - mert 4 hónapja van meg, de szerintem sokan félreértik a HD800-at, mert az elején mindenki leírta, hogy analitikus és steril. Szerintem meg nagyon precíz és érzékeny és azt adja vissza amit előtte van és amilyen forrást lejátszik. Csöves erősítővel és analóg hangzású dac-kal, kábellel nekem már túl lágy hangzása is volt, ahonnan visszavettem egy dac és kábel cserével. Az pedig, hogy a kábelek között ezen meghallod az Audioquest DBS jelű rendszerének a szigetelő elektromos feltöltéséből eredő tisztaságát egy mezei 7N-es 90 ezer forintos kábelhez képest, nem semmi. Igaz, ehhez nagyzenekar, pl. Carmina Burana és magasabb hangerő kell, de kihallod. (Nem kérek kommentárt ehhez, a fülemmel ezt hallom és kész, más véleménye nem érdekel ebben a témában.) Amúgy a zene tisztaságád érzed.

Szóval, szerintem nagyon félreértik ezt a HD800 dolgot, mert sok apróság is módosítja, amelyek összeadódhatnak és teljesen más hangzást lehet elérni így vagy úgy. Az innerfidelity-n is úgy fejezi be Tyl, hogy más fejesek is jók és lehet, hogy másoknak jobban tetszik az eltérő basszus, enyhe színezettség stb. Én sem gondolom, hogy ennek mindenkinek tetszenie kellene, de ha a véleményemet mondom, akkor a T1-en kívül (és valószínűleg LCD-..., Stax) nincs párja. Természetesen megfelelő rendszerben.

(#30837) schawo válasza Bargyu (#30836) üzenetére


schawo
titán

Az a lényeg, hogy neked tetszik, akár így, akár úgy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30838) fattyu válasza schawo (#30837) üzenetére


fattyu
veterán

+1

csak nem kéne megmagyarázni hogy ki hogy érti félre, meg az 5 jobb fejessel amit hallott kijelenteni hogy maximum mi van pariba vele... :W

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30839) contaxg válasza Bargyu (#30836) üzenetére


contaxg
veterán

Én soha nem fogom szeretni ezt a fejhallgatót, de el tudom fogadni, hogy van akinek ez jön be. Ebbek a hangzásban amit szeretsz, szerintem a Stax sokkal meszebbre jutott mint a Sennheiser. Sőt szerethetőbb is számomra.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30840) Ear001 válasza contaxg (#30839) üzenetére


Ear001
addikt

:K

(#30841) nuke7 válasza vodkaboy22 (#30823) üzenetére


nuke7
veterán

akkor szerinted az XDA-1 nem is jó vétel..? :F

(#30839) contaxg : nekem a hd650 is tetszett - de a legjobb Pityu elektrosztatikus fejese volt eddig ha jól emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30842) vodkaboy22 válasza nuke7 (#30841) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hallottam nem tudok róla véleményt mondani! :R Azok tükrében mondtam amit eddig hallottam!
Nem sorolnám fel mert jó hosszú sor.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30843) bkercso válasza nuke7 (#30841) üzenetére


bkercso
nagyúr

Neki egy régi Stax lambdája van asszem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30844) p_adam válasza Bargyu (#30836) üzenetére


p_adam
addikt

Valamit biztosan színez a HD800 mégpedig a középhangoknál (ami számomra a legfontosabb) mert valami sosem stimmel az előadásmódban, lehet hogy alacsony a torzítása (egy orto- vagy sztatikus fejhallgatónál azért nem feltétlen jobb, csak a dinamikusok között kiváló) meg viszonylag egyenletes azokon mérőeszközökön a frekvenciamenete, de a végeredmény még se ok valahogy. Vannak dolgok amik a mérésekben nem mutatkoznak meg, de hallani lehet - és nem szellemek keltik :)
Ezért nem tudok azonosulni az IF-s oldalon leírtakkal. Amit egy-két fejhallgatóról nyilatkozik YT-on, azzal meg végképp nem értek egyet, de gondolom bármit nem lehet írni egy termékről, ha egy nagy cég küldi, hogy mondj róla véleményt (pl. az Ultrasone-t szerintem nem az Ultrasone küldte neki). Ezért kell fenntartással kezelni mindenféle teszttel foglalkozó oldalt, vagy YT csatornát.

A másik dolog meg, hogy szinte bármilyen hangképet meg fog szokni az ember, ha több hétig hallgatja (ami szerintem többet ér, mint egy kábelcsere). Sose szeretném igazán, tudván, hogy van ami szerintem sokkal valóságosabban, élettelibben szól. De ha nem lehetne más, akkor azért amennyire lehet, a hallás alkalmazkodna hozzá.

Ha már high-end Sennheiser, akkor a HE60 elektrosztatikus valószínűleg jobb mint a HD800 (a használt áruk is mutatja amikor kijött a HD800 akkor nagyjából ugyanannyi volt használtan mint a HD800 újonnan, most meg több mint kétszer annyiba kerül, mivel még ritkább lett) sokáig kerestem is, csak mostanra Sennheiser kihúzta a dugót az alkatrész-támogatás tekintetében (és a konstrukció nem olyan jó mint egy Stax, tehát van esély rá hogy elromlik), ezzel elintézték, hogy végleg lekerült a listámról. Annál jobb, a végén még egész értelmes áron kijövök én is ;)

(#30845) krichd1 válasza p_adam (#30844) üzenetére


krichd1
addikt

HE60 nagyon drága már, helyette inkább Koss ESP-950 + hozzá való erősítő. Bár ez is gyenge anyagminőségű, de van rá garancia.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30846) p_adam válasza krichd1 (#30845) üzenetére


p_adam
addikt

Tudom, nem is ajánlanám már senkinek, de ha csak a hangot nézzük abban valószínűleg ott van :)
Az ESP950-t sokan szeretik de nekem nem jött be a hangja, szerintem a Lambda jobb nála.

Ami a kettőben közös az a por elleni gyenge védelem. Csak a méregdrága HE60 esetében talán nem is javítható már így, hogy nincs hozzá alkatrész (amúgy is méregdrága lenne)
Ehhez képest ahogy írtad Koss-nál élettartam garancia van és kérdezés nélkül kicserélik - még akkor is ha pl. a user tette tönkre (csak iszonyat sok idő EU-ból intézni a dolgot, tudom mert sajnos nekem is kellett)

(#30847) krichd1 válasza p_adam (#30846) üzenetére


krichd1
addikt

Neked pontosan melyik Lambda van a népes családfából ? Az "ős" modell ?

A Lambda-k hangját nem ismerem, de ESP-950 hangja nekem tetszett. Fejhallgatós értelembe kicsit sötét hang, kellemesen lágy magas tartomány, a tere sincs széthúzva, túlságosan "elvirtualizálva". Mély hangjának is van energiája, mellette gyors, tiszta, részletes, de nem fárasztó. Persze nem a gyári trafójával.
Ha még sokat fejhallgatóznék, és nem kellene zárt, szerintem vennék ilyet. Bár olcsó, hozzá való erősítőt kereshetnék egy ideig. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30848) p_adam válasza krichd1 (#30847) üzenetére


p_adam
addikt

Igen szerintem az a legjobb a csillapítás miatt, aminek egyébként vannak hátrányai, a mélye kicsit mosottabb mint a későbbi modelleknek viszont jobb a tranziens átvitele, nem túl gyors és nem túl lassú. Igaz hogy az újabb Pro Lambdáknak papíron alacsonyabb a harmonikus torzítása meg szélesebb a frekvencia átvitele, de a tisztaság már nem ugyanaz. A Lambda Pro az egyetlen amit még nem próbáltam, és a másik ami csillapított és közeli rokona de nem olyan ritka.
Lehet, hogy ami nekem volt ESP950 az nem volt olyan jó darab (Stax kábel volt rajta és nem volt benne szivacs), hasonló ahhoz amit te is írsz, csak valahogy nem volt az igazi a hangtónusa, még ha emlékezetből nem is tudom megfogalmazni pontosan, hogy miért, a garanciát egy ismerősömmel intéztem és neki se jött be a hangja.

Most nézem itt is van egy belőle, némileg magasabb mint az átlag, de elég magas a szériaszáma és lehet valamiféle garanciát is adnak rá (ha hangilag okés akkor ennyit is megér)

[ Szerkesztve ]

(#30849) DEJVID válasza krichd1 (#30845) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezt a Koss-t egyébként nem lehet használni a mindenféle csúcsszuper elektrosztatikushoz való erősítőkkel? Mert én még csak a sajátjával láttam róla képet.

(#30850) .DLL válasza p_adam (#30848) üzenetére


.DLL
veterán

Fura.... ha a tranziensátvitele jobb, akkor miért mosottabb (a mélye)?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.