Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) bkercso válasza Pista0001 (#30098) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az utolsóban legalább tudni, mi van, így nekem az a szimpi. A táp döntő jelentőségű!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30102) matyi94 válasza Pista0001 (#30098) üzenetére


matyi94
senior tag

Szerintem szanj ra meg egy keveset es egy ilyennel nem fogsz csalodni. Az altalad linkeltek kozzul max az smslt vennem meg, de annak a licitje is kb. ennyinel fog megallni.

Legyen szép napod!

(#30103) fattyu válasza .DLL (#30100) üzenetére


fattyu
veterán

Ilyen apple színűben nekem nem kéne :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#30104) contaxg válasza .DLL (#30097) üzenetére


contaxg
veterán

A utóbbit nem ismerem, de a Konnekt 8-at hallottam 5-6 milliós rendszerben és o.k. volt. Igaz, ahhoz volt egy remek külső táp is.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30105) Pista0001 válasza bkercso (#30101) üzenetére


Pista0001
addikt

és matyi94

Köszi a válaszokat. Az utolsónál nem láttam, hogy licit, a villámára 40$ :B Amúgy nekem is az volt a legszimpatikusabb.

Írod, hogy a táp nagyon fontos. Úgy látom, általában sima konnektorba közvetlen dugós mobiltöltő jellegűeket mellékelnek az alapabb modellekhez Jól gondolom, hogy ezek kapcsolása nem sokban különbözik egy sima tápadaptertől? Ilyen olcsó kategóriában mit produkálhat egy vacak táp? Ha kb egy alaplapi integrált hangkártya szintjét hozza, az nekem erre a célra megfelel, ezért is húztam meg 20$ környékén a határt.

maty94: Amit linkeltél, azt ismered? És a boltot? A shipping & returns részben semmi infó. Mennyiért postáznak? Ha Európába rendelek, európai tápegységet küldenek? :F

(#30106) XtremLor válasza Pista0001 (#30105) üzenetére


XtremLor
őstag

Az elso kettot en ki is huznam nekem a masodik volt, zugot sajnos.. lehet hogy hibas darab volt nem tudom, nekem elment tole a kedvem. Belos kepek rola: [link]
Ezutan jott egy fiio d3 ami tokeletes volt, igaz most adtam el mivel feleslegesse valt.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#30107) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,
rendeltem egy ilyen kínai csodát, meg is érkezett, de kéne hozzá valami driver. Amit az ebayen linkelt az kínai nyelven van és mire feltelepítettem szépen tele is szemetelte a gépem. Tehát azt kukáztam. Angolt viszont nem találok.

(#30108) bkercso válasza pityaa23 (#30107) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elküldtem a gmailes címedre. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30109) bkercso válasza Pista0001 (#30105) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sajna a kínaiak másolnak, mint az ökör, és sokszor hibás alkatrészből gyártanak, így azt vedd, amiről olvasol jókat. Minden tápnak más a kapcsolása. Először próbáld ki a mellé adottat, aztán ha gond van vele, akkor kipróbálod elemről, és ha azzal jó, akkor készíttetesz egy tápot valakivel. Vagy veszel egy nrmálisat. Ezt ráérünk akkor kitalálni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30110) pityaa23 válasza bkercso (#30108) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszönöm!

Viszont valami gubanc van. Bedugom, de a windows nem is érzékeli új eszközként (laptopon sem). Drivert nem tudom feltelepíteni, mert nem érzékeli az eszközt. Világítani világít a cucc. Külső táp és usb-s energiaellátást is kipróbáltam. Egy dologra tudok gondolni, de lehet hülyeség, hogy az én USB kábeleim elég régiek, nyomtatóhoz jártak, aminek már 7 éve minimum, tehát USB 1.0 vagy ilyesmi sebessége lehet. Ez esetleg okozhatja ezt? Ha nem akkor gyanús, hogy ebbe belenyúltam.. :((( .

(#30111) Ribi válasza pityaa23 (#30110) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én amikor Matyi xmosa nálam volt ezt a drivert raktam fel. Ezzel működött. Állítani nem sok mindent tudtam benne, de legalább ment.

(#30112) pityaa23 válasza Ribi (#30111) üzenetére


pityaa23
senior tag

Próbáltam már, de ez a hibaüzenet fogad. "Setup requires that the device is plugged in. Please connect the device you want to install and make sure it is turned on. If your device is currently connected, please unplug and replug it." Dugdostam már több helyre, több kábellel.

(#30113) Ribi válasza pityaa23 (#30112) üzenetére


Ribi
nagyúr

Áhh értem.
Hivatalosat?
[link]
Bár nekem nem volt ilyen gondom. Mondjuk ha világít, akkor gondolom működnie kellene.

(#30114) pityaa23 válasza Ribi (#30113) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hát annyit tudok csinálni, hogy egy usb 2.0 kábellel is majd megpróbálom. Nem driver gond lesz ez.

(#30115) Ribi válasza pityaa23 (#30114) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, hogy van különbség a 2.0 és 1.0 kábel között.
Minél rövidebb kábelt keress.

(#30116) bkercso válasza pityaa23 (#30114) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem megy ott annyi adat, hogy kábel gond legyen szerintem. Indítsd újra a windowst, és legyen zárva az összes olyan alkalmazás, ami hangot adhat.
Próbáld meg az én 2 driveremet is.
vodkaboy22 az Emotiva driverét használta (innen a win-es driver, alul van a link középen).

Ribi: ezt a sípolást ezek szerint direkt scinálja a driver. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30117) Ribi válasza bkercso (#30116) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tudom. Én az első linkeset használtam, ott nem tapasztaltam ilyet. Valami fórumon találtam én is mikor keresgéltem, mert egy kínai linkeset nem bírtam felküzdeni.

(#30118) Pista0001 válasza bkercso (#30109) üzenetére


Pista0001
addikt

és XtremLor

Köszi. A Fiio D3-at is néztem, de a megálmodott ár felett van. Így, hogy van pozitív tapasztalat, akár az is lehet. Holnap jár le a licites, megpróbálom megszerezni, ha nem jön össze, akkor valószínűleg a Fiio lesz. Ha megjön, jelentkezek majd a tapasztalatokkal. :)

(#30119) pityaa23 válasza bkercso (#30116) üzenetére


pityaa23
senior tag

Sajnos így sem megy, kipróbáltam laptopon és asztali gépen is.

(#30120) matyi94 válasza Pista0001 (#30105) üzenetére


matyi94
senior tag

Nekem volt dolgom azzal a bolttal, de vegul nem rendeltem toluk, mert mashol olcsobban megtalaltam a szamitasomat. Irj nekik nyugodtan emailt, a vevoszolgalat nagyon kedves es segitokesz. Nekem egy nap alatt valaszoltak pontos postakoltseggel es szallitasi idovel. Mivel az egy nem-tulmintavetelezo dac szerintem neked jobban megfelelne. A tap pedig tenyleg fontos. Ehhez is, mint a legtobb olcso keszulekhez kapcsolouzemu fali tapot adnak, de kesobb ha gyujtesz egy kis penzt 10.000 Ft alatti osszegbol keszit neked barmilyen muszeresz egy jobb stabilizalt tapot, amibol a hang is profitalni fog garantaltan.
A dacot konkretan nem ismerem, de a kapcsolas alapjan szerintem nem lehet rossz ennyi penzert.

Legyen szép napod!

(#30121) .DLL válasza pityaa23 (#30112) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam is ez volt fejhallgató találkozón, hiába kértem el Vodkaboy Xmos-át nem ismerte fel a gép, odáig el sem jutott, hogy egyáltalán drivert telepíthettem volna neki, pedig még közös erővel azt is szereztünk hozzá, de a gép nem ismerte fel a board-ot.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30122) bkercso válasza Ribi (#30117) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mert csak egy óra után csinálja. Nálam is sajnos. Csak azt nem tudom, hogy csatlakoztatáskor újabb 1 óra van-e, vagy csak rebootkor.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30123) pityaa23 válasza .DLL (#30121) üzenetére


pityaa23
senior tag

És Vodkaboy-nál meg működött? Lehet kipróbálom még másik gépeken. Van amúgy egy adapterem, amin lehet állítani a voltot, mennyire kellene rakjam? Az usb ha jól tudom 5V.

(#30124) DEJVID válasza Bodz (#30086) üzenetére


DEJVID
őstag

Ennek a Mulinknek lehet valami előnye az USB-vel szemben?

(#30125) Bodz válasza Imifej (#30089) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Rögtön 2 is... :) Jó kérdés. Essence One-t még nem hallottam. Egyébként kellemes hangja van, korrekt DAC született a Denonnál.

Nem látott valaki valami értelmes metal DSD albumot valahol? :)

(#30087) mrobes: De. 6.2 cm a lyuk, de már korábban, olyan 8 centinél elkezd befele lejteni.

(#30097) .DLL: Na igen, csak az a baj, hogy a Mini ≠ az USD változattal.

(#30124) DEJVID: A mulink Musiland cuccok összekötésére jó csak.

[ Szerkesztve ]

(#30126) DEJVID válasza Bodz (#30125) üzenetére


DEJVID
őstag

Azt tudom, de jobb lehet?

(#30127) Bodz válasza DEJVID (#30126) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Arra gondolsz, hogy mondjuk xy Musi dac-ot USB helyett a kiegészítővel eteted pl. egy 01 PS-ről?
Nem tudom, lehet, ezt is ki kéne próbálni.

(#30128) Ribi válasza bkercso (#30122) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amit először linkeltem az vajh eval, vagy az nem. Mert a nevében nincs benne hogy eval. Lehet azzal nem csipogna. :F

(#30129) Toobee


Toobee
veterán

Egy nagy S/PDIF transzfer tesztben én is benne lennék!

https://barbieripnk.hu/

(#30130) krichd1 válasza Bodz (#30125) üzenetére


krichd1
addikt

"Nem látott valaki valami értelmes metal DSD albumot valahol?"

Metalhoz nem értek, de azért látok. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30131) DEJVID válasza Bodz (#30127) üzenetére


DEJVID
őstag

:K

(#30132) CaNNa3IS válasza krichd1 (#30130) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#30133) Melorin


Melorin
addikt

Hogyan lehet jellemezni azt, amikor egy rendszer hangjában hiànyolom a mélyközép tartományban a zöngéket? Az énekesek mintha egy oktávval magasabban énekelnének, pedig nem. A beszédhangok is kissé vékonykák.
Mi szokta ezt a hibát elöidézni?

(#30134) Melorin válasza Melorin (#30133) üzenetére


Melorin
addikt

Milyen jelzövel illetik? Ez akart lenni a kérdés. :)

(#30135) bkercso válasza Ribi (#30128) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebben a hsz-edben? Oda van írva a sárga keretbe, hogy csipog.

Melorin: Mélyszegény? Dinamikátlan? Vékony? Testetlen?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30136) Ribi válasza bkercso (#30135) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#30137) bkercso válasza Ribi (#30136) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem ez ugyan az, a v2.15. Ezzel nem csipog?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30138) Ribi válasza bkercso (#30137) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem tudom, nekem nem csipogott, de nem tudom azért mert nem használtam addig, vagy mert tényleg nem csipog. Akkor még nem tudtam, hogy van ez az eval verzió és hogy az csipog. Mivel be kell reggelni amihez nincs kedvem, így összehasonlítani sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#30139) matyi94 válasza bkercso (#30137) üzenetére


matyi94
senior tag

Kernel streaminggel egyaltalan nem csipog barmilyen drivert is teszel fel.

Legyen szép napod!

(#30140) bkercso válasza matyi94 (#30139) üzenetére


bkercso
nagyúr

És azt hogy állítom be? :B

Ribi: Ez nem ugyan az, én is feltettem. Ez egy gyári driver, remélem, jó lesz. Még 24 perc és kiderül. :)

Szerk.:
Vagyis nem tudom, mert ugyan úgy néznek ki a beállítások és a verziószám is stimmel...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30141) matyi94 válasza bkercso (#30140) üzenetére


matyi94
senior tag

En jrivert hasznalok. Ott device settingsnel siman be lehet allitani, viszont csak exclusive modban.

Legyen szép napod!

(#30142) .DLL válasza bkercso (#30077) üzenetére


.DLL
veterán

Szóval akkor nálad csak az SPDIF out-os verzió van analóg rész nélkül?

(P.H.)

(#30143) bkercso válasza .DLL (#30142) üzenetére


bkercso
nagyúr

igen. A MomentDAC mellé amúgy sem tenném az analógot. :B

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30144) Toncsi válasza bkercso (#30135) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Én ezt a drivert használom a kínai xmos+pcm5102-höz és nem csipog, teljesen jól működik win7 és win8.1 alatt is. Xp-re nem akart felmenni, mert még nem ismeri az usb audio 2.0-t, oda kellett volna még valami más is.

(#30145) pityaa23


pityaa23
senior tag

Üdv, tegnap írtam az eladónak az xmos dac miatt, azt válaszolta, hogy ő kipróbálta mielőtt elpostázta, de XP-vel. Szóval még azt megpróbálom, meg veszek egy új, rövid USB kábelt is. Ha így sem megy, visszaküldöm és küld egy másikat. Láttam még az eladónál egy ilyet, erről valami vélemény?

(#30146) .DLL válasza bkercso (#30143) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván-nyilván, a Moment a legjobb, csak ha lett volna rajta analóg rész is, kíváncsi lettem volna a hangjára a többi DAC-odhoz képest. :R

(P.H.)

(#30147) Ribi válasza pityaa23 (#30145) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van egy olyen érzésem, hogy az USB része ennek pontosan ugyanaz, szóval ha a mostanit nem ismeri fel, akkor ezt sem fogja és egy ilyet sem fog. Esetleg valakihez vidd el 1 tesztre akinek van ilyenje, hogy ott működik-e. Ha megy akkor valami keresztbe állt driverileg, de visszaküldeni felesleges.

(#30148) bkercso válasza Ribi (#30136) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na, ez a driver megoldotta az XMOS sípolás/beep gondját, köszönöm! :C Win 7 alatt nem akadt össze semmivel, USB 2.0-án simán megy.
Köszi a többieknek is!

pityaa23: A TCXO-k szimpik benne, a fejeserősítő része max belépőszintnek felelhet meg. De dobozban ennyiért jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30149) pityaa23 válasza bkercso (#30148) üzenetére


pityaa23
senior tag

Próbáltam már vele, sajnos amíg nem ismeri fel a gép, hogy csatlakoztatva van semmit nem tudok csinálni. Közben már teszteltem xp-s gépen is, kb 1 körül meg lesz új USB kábelem. Az utolsó remény... :)
Mindenesetre köszi mindenkinek a fáradozását! Ha ez nem nyert lehet befizetek valami kicsit drágábbra, akkor majd úgy is jelentkezem!

(#30150) pityaa23 válasza Ribi (#30147) üzenetére


pityaa23
senior tag

Miért felesleges visszaküldeni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.