Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) nuke7 válasza Bargyu (#30750) üzenetére


nuke7
veterán

Ez nem vélemény. Ez fizika. A ketto nem ugyanaz.

https://youtube.com/user/nuke7

(#30752) .DLL válasza Ear001 (#30748) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem sikerülne, csak keresés-kutatáson múlik a történet... Ha õ így találta meg a szinergiát, az 1 dolog. :)

(P.H.)

(#30753) schawo válasza Bargyu (#30750) üzenetére


schawo
titán

Amikor bemásoltad valakinek az angol nyelvű véleményét, akkor mit csináltál. Egyébként meg irány a hifi topik, ez a téma nem ide való.

( #30748 ) Ear001
Ha bármelyik egyet cseréled, akkor lehet, hogy nem, ha viszont egyszerre több elemet cserélnél, akkor valószínű, hogy jobb eredményt kapna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30755) Tomacko válasza BomiBoogie (#30739) üzenetére


Tomacko
senior tag

Köszönjük a rendrakást.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#30756) Bargyu


Bargyu
tag

a sodrott vezetekrol szolo kerdesre itt valaszoltam:
http://prohardver.hu/tema/hi-fi-rol_altalanossagban/hsz_51129-51129.html

(#30757) Epf


Epf
tag

Ilyet használ valaki ?
[link]
I2S forrásnak kellene.

(#30758) vodkaboy22 válasza Epf (#30757) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha jól emlékszem CaptainPirk felhasználó használ ilyet! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30759) Epf válasza vodkaboy22 (#30758) üzenetére


Epf
tag

Köszönöm.

(#30760) Ear001 válasza schawo (#30753) üzenetére


Ear001
addikt

Biztos, hogy nem. Ez egy sokszor próbált kombináció, az eéektronikákat lehet variálni, de a kábel-doboz kombináció olyan szinergiát nyújt egy akkora méretű szobában, amit, ha valakinek tetszik az a fajta hangzás, csak nagyságrendekkel drágábban tud egyértelműen jobbá tenni..

(#30761) Helbika20


Helbika20
tag

Szép napot!
Fejhallgató vásárlás előtt vagyok, ezért lenne egy csomó kérdésem, mivel mire hallgatózni megyek, teljed cuccot akarok, nehogy a végén derüljön ki, hogy mégsem tetszik. Olyan láncot keresek csak fejhallgatóhoz, amit nem kell majd cserélgetnem, ha vennék valami komolyabb fejhallgatót később, pl. Beyer 770 akármelyik modellje :D Első kérdésem az lenne, hogy milyen alaplapot válasszak, legyen-e rajta optikai kimenet, kelleni fog-e majd? Második, hogy mikor javasolt a dac használata, nekem szükséges-e? (Esetlegesen hiányos lehet a leírásom, de úgyis válaszolok, ha lesz kérdés.) Bkercso erősítőinél van-e jobb hasonló árban - 40-50 környéke?
Utolsó kérdés: hogyha otg-kábellel telefonra tudom kötniaz usb-s erősítőt pl. koleszban, akkor működni fog - e, és milyen minőségromlással számoljak?
Bocs, ha kicsit hosszas lett, a jövőben igyekszem lerövidíteni a mondandómat. :)

[ Szerkesztve ]

(#30762) .DLL válasza Helbika20 (#30761) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!

Egy lánc így néz ki:
1. digitális műsorforrás (pl. digitális kimenettel rendelkező CD, BOX, számítógép, stb.)
2. DAC (digital -> analog converter)
3. erősítő (ez erősíti és csatolja a DAC kicsi jelét a fejhallgató számára)
4. fejes.
Közöttük pedig a megfelelő összekötő kábelek.

Ha olyan is egy adott készülék, hogy ezek közül több rész egy házban van, attól még általában külön értendőek (és legtöbbször külön is használhatóak)

Mennyi a lenne a láncra szánt keret összeg? A nagyobb kérdés, hogy tudod-e a szinergia, az összhang jelentőségét? Lehet hogy a lánc két eleme jól passzol egymáshoz, de ha a harmadik pl. nem illik bele, vagy nem olyan körítéssel, akkor valamit cserélni érdemes a perfekt hangzáshoz. Ezért nehéz előre összeállítani egy láncot, majd utána venni egy fejest.
Azért általában egy jó DAC sokáig kiszolgál, max erősítőt kell cserélni, ha nagyon nem illik egy jövőbeli fejeshez.

- Bkercso erősítői amúgy szerintem eléggé semlegesek, mindenevők, a legtöbb fejessel nem lesz gond velük, főleg egy jó táppal. De elmondható, hogy a tudatos és igényes DiY szakik erősítői általában mind sokat nyújtanak az árukért.

- Ha alaplapvásárlás is soron van, akkor olyat válassz amin van S/PDIF kimenet (ne optikai) hanem coax, ezt általában a legtöbb DAC tudja fogadni.
Ha csak USB bemenetű DAC-ot veszel akkor ez nem lényeges, viszont akkor csak egy kis jitterű aszinkron USB átvitelt támogató DAC-ot végy (pl. XMos PCM5102, vagy Musiland 03 US ezekhez mondjuk kell külön PC dirver is, vagy HRT MS-II ez plug&play, koli kompatibilis :D)

- "Második, hogy mikor javasolt a dac használata, nekem szükséges-e?" Mikor nem javasolt? :D Ha komolyabb fejesben gondolkodsz, akkor szükséges egy jó DAC, látványosan javul a hang pl. az alaplapi hangkártyához képest.

- Ha az adott DAC és a telefon is támogatja egymást, akkor nem hogy romlik, jó eséllyel javul a minőség, szintén.

(P.H.)

(#30763) Geri8


Geri8
tag

Heló!
Van itt valakinek iBasso D-Zero-ja? Rám írna priviben?
Elsősorban a kompatibilitása érdekelne, DAC-ként mivel tudom használni /pc, telefon, ipod stb./

[ Szerkesztve ]

(#30764) Helbika20 válasza .DLL (#30762) üzenetére


Helbika20
tag

Köszönöm a válaszodat! A nagy részét értem, egyedül azt nem tudom, hogy az erősítőhöz milyen táp kell. Esetleg azt még le tudnád írni, hogy miről ismerkszik meg egy jóféle? És az usb-hez képest mennyivel jobb a coax kimenet? Utána majd írnám a többit is, pl. keret, addig gondolkozok. Ha daccal együtt kérem az erősítőt, úgy is passzentos? :) "koli kompatibilis".. Ez megmosolyogtatott :D Ja igen, még annyi, hogy ez mit takar:" kis jitterű aszinkron" dac?

[ Szerkesztve ]

(#30765) vodkaboy22 válasza Helbika20 (#30764) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon kevés fogalommal vagy tisztában ajánlom használd a forum keresőjét meg google-t :) :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30766) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Gyerekek szól az első csöves mikrofonom! :DD :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30767) Helbika20


Helbika20
tag

Gondolom ez volna az optikai, de nem erre gondoltál: http://www.asus.com/Motherboards/Z97A/specifications/ audio alatt találod. Egyébként coax-szal szerelt alaplapot nem is láttam még. :)

[ Szerkesztve ]

(#30768) Helbika20 válasza vodkaboy22 (#30765) üzenetére


Helbika20
tag

Igen, te már tapasztalhattad :D az igazság az, hogy a Google rengeteg hülyeséget dob ki, amit még annyira sem értek, mint a fogalmat. Viszont a fórumos keresőre nem is gondoltam. Thx!

(#30769) .DLL válasza Helbika20 (#30764) üzenetére


.DLL
veterán

Dióhéjban a jitter a digitális jel (és órajel) fázis-zaját jelenti, minél nagyobb annál inkább össze-vissza ütemben konvertálja a mintákat a DAC, és ez különféle hibákat okoz a hangban. Az aszinkron átvitelnél az órajelet a DAC-on belül állítják elő, így kevésbé érzékeny a fázis-zajra, és pontosabb ütemben történik a konverzió, pontosabb lesz a hang is --- nagy vonalakban.

(P.H.)

(#30770) Helbika20 válasza .DLL (#30769) üzenetére


Helbika20
tag

Ezer köszönet! :) minden világos

(#30771) bkercso válasza Helbika20 (#30770) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hallgatózz inkább az ajánlott készülékekre tekintettel, és válaszd azt, amelyik tetszik. Fórum alapján csak azt lehet kiválasztani, hogy miket hallgass meg a választás előtt. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30772) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Okok hogy topikba nem illő de bakker szól az első csöves mikrofonom!!! Tudom hogy másodjára írom. De bakker a csöves teknika mire képes az megint levesz a lábamról. Sehol egy félvezető. Csak fém - fém - fém.
Kapszula (fém lemezkék- ami szedi a hangot) > fémoxid ellenállás > elektroncső (fém vákuum fém) > trafó > kábel > itt ott kis fólia kondi / elektrolit kondi és kész! Sehol szilikon, félvezető csak fincsi szexi hang! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30773) bkercso válasza vodkaboy22 (#30772) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rézoxid sincs benne? ;]
Amúgy grat! :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30774) dudika10 válasza vodkaboy22 (#30772) üzenetére


dudika10
veterán

Először pótméter, most meg szilikon. :O

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30775) vodkaboy22 válasza dudika10 (#30774) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Sorry az összevissza írás miatt. már kicsit becsíptem. Igaz Nem szilikon hanem szilícium.
De amúgy potméterrel a mi gond? :F

Ezt is vagy 12szer elolvastam mire alig lett benne hiba...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30776) dudika10 válasza vodkaboy22 (#30775) üzenetére


dudika10
veterán

Általában nem zavar, elképzelem, hogy telefonról írsz. ;]
De néha van ami kiborítja a bilit.
A szilikonnal is az a baj, hogy az internetes "szaksajtó" rendszeresen közöl hírt a hiperszuper új szilikonon alapuló chipekről... :))

A potméterrel semmi, na de a pótméterrel?!

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30777) schawo válasza vodkaboy22 (#30772) üzenetére


schawo
titán

:C :R

(#30776) dudika10
A pótméter a vicceskedő potméter. Hiszen a pót-méternek több értelme van magyarul, mint a potméternek :P

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30778) PuMbA


PuMbA
titán

Ha valaki felajánl nekem egy kis hallgatózást egy Musiland 01-nél jobb DAC személyében (mondjuk 70k körül), akkor én cserébe tudok ajánlani egy Musiland 01 digitális kimenet harcot például egy XMOS-sal szemben, ha éppen van olyan :DDD

(#30779) Imifej válasza Helbika20 (#30767) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem még van egy ASUS P5ND2-SLI, azon még van.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#30780) mrobes válasza Imifej (#30779) üzenetére


mrobes
tag

Az én Giga P55A-UD3 lapomon is van coax, mai napig azt a kimenetet használom.

(#30781) Jozelf


Jozelf
csendes tag

Sziasztok, bocsi, de mivel mindig szoktalak benneteket olvasni, mert jókat írtok, és tudom, hogy a kábeltéma a kedvencetek, :)) ezért meg szeretném tudni, hogy a szerelhető hálózati dugvillát hogyan hívják az angolok angliában (amit tudok, hogy nem simán plug) :B

[ Szerkesztve ]

(#30782) Ear001 válasza Jozelf (#30781) üzenetére


Ear001
addikt

Pedig lehetaz, meg power plug, mains plug, power connector...

(#30783) Bargyu


Bargyu
tag

Arra gondoltam írok a fejhallgató vezetékekről. Gyári, utángyártott stb. Jó lesz ide? :)

(#30784) .DLL válasza Bargyu (#30783) üzenetére


.DLL
veterán

:N Logout cikk? ;)

(P.H.)

(#30785) bkercso válasza Bargyu (#30783) üzenetére


bkercso
nagyúr

Már mindegy. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30786) contaxg válasza .DLL (#30784) üzenetére


contaxg
veterán

+1 :R Várom a cikket.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#30787) krichd1 válasza .DLL (#30784) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem is, hozzá kommentelési lehetőséggel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#30788) Helbika20 válasza .DLL (#30762) üzenetére


Helbika20
tag

És ha sehol nem találok coax-szal, akkor az usb vagy az optikai mennyivel lenne rosszabb?

(#30789) .DLL válasza Helbika20 (#30788) üzenetére


.DLL
veterán

Optikainak vannake lőnyei is, hátrányai is, előnye, hogy nincs galvanikus kapcsolat a készülékek között, és a kábel gyakorlatilag zavarvédett. Hátránya az opikai csatolókból eredő magasabb jitter.

Egyébként vehetsz egy használt PCI hangkártyát is, amin van coax kimenet (én pl. Audigy 4-et vettem e célra 3.5 ezer Ft-ért (azóta lett más)) az ugyan úgy jó, mintha alaplapi lenne.

USB attól függ milyen a fogadó chip és a digitális körítés (pl. aszinkron? kap-e külön tápot a digit rész?) szóval van sokféle ilyen szempontból (is).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30790) vodkaboy22 válasza .DLL (#30789) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egy normális kábelen sincs galvanikus kapcsolat.Ugye impulz trafókkal van leválasztás legalább egyik oldalt!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30791) Ribi válasza vodkaboy22 (#30790) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elvileg, de mind2 oldal az gondolja, majd a másikon lesz. Aztán sehol sincs.

(#30792) vodkaboy22 válasza Ribi (#30791) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Legtöbb korrekt DAC-ban volt. Oda 90%-ban tesznek is.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30793) .DLL válasza vodkaboy22 (#30792) üzenetére


.DLL
veterán

KöhhmHeedDactilus(Plus)Köhhm-köhhm... :N és mivel a hangkártyán sem volt pulse trafó ezért itt pl. máris megvolt a fémes kapcsolat, csak egy példa...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30794) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Nemrég gondoltam, hogy építek egy cmoy-t, összeszedtem mindent, ami kell hozzá, és összeraktam valamit... :)
Az alap az alábbi cmoyBB volt. A nyákot én marattam, a rajzokból kiolvasott infók alapján rajzolt kapcsolásra. Az alkatrészeknél próbáltam az ott felsoroltakat használni, ami nem volt könnyen elérhető, azt valami hasonlóval helyettesítettem (pl. OPA2134-et tettem bele).
Összeraktam, kipróbáltam, és nem volt jó. :O Megfordítottam az opát, akkor már kezdett hasonlítani arra, mit elkezdtem építeni, de állandó és ütemes zúgás volt hallható. (Egyébként utána megnéztem az opa adatlapját megint, és az eredeti kapcsolási rajzot is és szerintem az eredeti pozícióba kellett volna lennie az opának, de mindegy, most szól. XD )
Az energiaellátása egy 12 V-os táp volt, amit elsőnek találtam. Ezt kihúztam, és 9 V-os elemet raktam rá. Ekkor elmúlt a zaj. Hurrá! Egy probléma megoldva... :) (Egy kicsit kutakodva kiderült, hogy egy akku-töltő tápegysége volt.)
A következő gond, hogy jelenleg csak halkítónak nevezhető, azaz jó esetben csak azonos hangerőt lehet kicsikarni ebből az "erősítőből". A táprészre rámérve kiderült, hogy nem szimmetrikusan osztja szét a feszültséget, azaz +/- 4,5 V helyett kb. 1-2 / 7-8 V az ágak feszültsége. Azaz szerintem emiatt lehet ennyire halk. Ezt okozhatja, hogy rosszul építettem be a táprész elemeit (kapcsolás és elemlista), vagy ez a megtáplálás ennyire pontatlan?

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#30795) bkercso válasza CheGhost (#30794) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha most szól, akkor nem lehet fordítva az opa, mert akkor fordított tápot kap. :) Ha megkínáltad fordított táppal, akkor lehet, hogy illene kukázni, mert ki tudja, mi baja lett és ebből milyen meglepetések és hiábavaló hibakeresések lehetnek a jövőben.
A virtual groundot a TLE2426 rail splitter állítja elő az adott kapcsolásban. Ilyet tettél bele? Ha igen, akkor valahol valami el lehet kötve, mert ennek féltápra kell beállnia. Jó lenne, ha linkelnéd a visszafejtett kapcsrajzot, ültetést, és fotókat (éles, nem becsillanós, részletes képeket), akkor hátha kisakkozzuk, mi lehet vele.
Én egyébként a TLE2426-ot nem nagyon szeretem, mert kevés az árama, nehezen beszerezhető, és az aktív VGND szerintem csak torzításforrás. Két db 470 ohmos ellenállás sorba, velük párhuzamosan 1-1 200-1000uF és kész is a jó minőségű VGND. A titok, hogy DC áramnak nem szabad aszimmetrikusan folynia, és akkor nem billen el. Mivel az OPA2134 FET-es bemenetű, semmilyen kapcsolásban nem produkál számottevő DC fesz-t a kimenetén, így ebből nem lesz gond. Viszont LED-et és ilyesmiket a V+ és V- közé köss, ne féltápra.

Az erősítés=R4/R3+1, ha a táp nem jó, akkor az erősítő klippel, vagyis torzít, de az erősítése nem lesz kisebb. Csak kisebb hangerőgombállásnál kezd torzítani.
1-2V viszont kevés lehet féltápnak. Ebben az esetben az OPA DC-t csinálhat a kimenetén, ami károsítja a fejest. "Gányolás" után mindig mérd meg a kimeneti DC fesz-t, mielőtt fejest csatlakoztatsz rá! (Ez rám is vonatkozik. ;) )

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30796) bkercso válasza bkercso (#30795) üzenetére


bkercso
nagyúr

5x-ös erősítésnél nagyobbnak a kicsi táp miatt nincs értelme, így 2-5 közé kellene belőni. Nagyon kevés fejes kér ennél többet amúgy, de ez nyilván jelforrás és hangerőigény kérdése is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30797) CheGhost válasza bkercso (#30795) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Persze most van jól az opa, mert szól, csak hogy jól van-e, az kérdés. :)
A virtual groundra 1 db TLE2426ILP-t használtam. A nyákrajzot most tudom mellékelni. A képeket este megpróbálom. A led teljes tápra van kötve.
Próbálgatni van egy-egy régi fejes és mp3, éppen azért, hogy ha valami rosszul sül el, akkor nem sajnálom, de akkor a kimeneten az egyenáramot/feszültséget mérem, mielőtt rákötöm.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#30798) bkercso válasza CheGhost (#30797) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez csak a fele (egyik oldala), de jónak tűnik. Szedd ki az opát és mérd meg, hogy a TLE2426 középre áll-e be! Ezt az opa foglalatának 4-es lába és a föld, ill. 8-as lába és a föld között mérheted meg egyszerűen. Ha itt egyenlő fesz-eket mérsz, az opát berakva (de fejest nem kötve ré) meg nem, akkor rossz lehet az opa. Ha így is jó, de fejessel meg nem, akkor mérd meg fejes nélkül a kimeneti DC feszt. Elsőre ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30799) CheGhost válasza bkercso (#30798) üzenetére


CheGhost
aktív tag

"Ez csak a fele (egyik oldala), de jónak tűnik."

Kicsit elgondolkoztam, hogy milyen "fele". De elfelejtettem írni, hogy néhány pont vezetékkel van összekötve; pl néhány GND pont, illetve a potmétertől az OPA-ig menő szakasz, illetve az OPA-tól a kimeneti jack-hez, stb. Csak egy oldalas nyákot tudtam ingyen szerezni. :D
Ez az opa-s teszt jónak tűnik. Megnézem, este jelentkezek a képekkel (is).

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#30800) bkercso válasza CheGhost (#30799) üzenetére


bkercso
nagyúr

Gondoltam, azért így is látható a dolog. Azt viszont duplán nézd át, hogy minden vezetéket jó helyre kötöttél-e és nem maradt-e ki egy sem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.