Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69151) V/ válasza laleeee (#69150) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindig a vásárlási időpontnál váltanak az ilyen határidők.

(#69152) freezer922


freezer922
aktív tag

Hali,

Érdeklődnék, hogy ebay.co.uk-ról rendelve 3 különböző dolgot dpd/standard royalmail/economy delivery kézbesítésekkel mekkora megérkezésbeli különbséget tapasztalhatok?
Fura, hogy a royalmail oldalán economy delivery-re Eastern Europe-ra max 5 hetet ír (megnéztem poénból, google szerint Bp-London 2hét sincs sétálva xD), míg egy dpd-s szállítás esetén 3-5munkanap.

Igazából csak azért érdekel mert ugyan azon dolognak különböző alkatrészei ezek, csak egy eladótól nem találtam meg mind így kénytelen vagyok külön rendelni, viszont nem szeretnék heteket várni 1 valamire ha már a többi megjött.

(#69153) laleeee válasza V/ (#69151) üzenetére


laleeee
őstag

A negatív értékelést később vissza lehet vonni,vagy módosítani lehet az ebay-en ?

(#69154) V/ válasza laleeee (#69153) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha te adtad, akkor lehet módosítani, de ezt kérnie kell az eladónak és csak azután tudod megtenni, te nem tudod önként módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#69155) Crockett75


Crockett75
csendes tag

Sziasztok!
Én még mindig a meg nem érkezett termékemmel vacakolok, pontosabban az Ebay. Írták, hogy megvizsgálják az eladó és a köztem történt üzenetváltásokat, és 2 napon belül visszatérnek. Ez volt 11 napja. Az eladó is az Ebayhez fordult, hogy ő feladta, nem akar fizetni stb. Mi tart ilyen hosszú ideig, valaki tapasztalt már ilyet? Vagy se termék se pénz nem lesz?
Köszönöm!

(#69156) tomi5244 válasza tomi5244 (#69029) üzenetére


tomi5244
őstag

Holnap asszem megint rájuk csörgök, ma 4 előtt 10 perccel már nem vették fel. Marha dühítő, hogy az egyes állomások között napok telnek el. :(((

(#69157) V/ válasza tomi5244 (#69156) üzenetére


V/
Topikgazda

21-én adták át a vámosoknak, azok hétfőn adhaták vissza nekik és mint utaltam már rá akár 2-3 nap is lehet mire kikerül a Posta Logisztikára -kézbestésre továbbítva, de ha megnézed itt már akkor többet látsz.
Nem kell hívni őket, majd viszik.

(#69158) tomi5244 válasza V/ (#69157) üzenetére


tomi5244
őstag

(#69159) V/ válasza Crockett75 (#69155) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem egyszerű a dolog akkor hosszabb időbe telhet, 30 nap az intézési idő, gondolom kértek igazolást az eladótól, de mint írtam, nem azt kell bizonyítania, hogy feladta azzal még nem teljesítette az adás-vételi szerződést, hanem a kézbesítést kell igazolni..
A Resolution Centerben mi látható?

[ Szerkesztve ]

(#69160) Crockett75 válasza V/ (#69159) üzenetére


Crockett75
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod!
Annyi látható, hogy meg van nyitva Case, ha rámegyek, akkor a köztünk lévő üzenetváltások láthatóak, illetve ez:
"The case is pending
Hang on, we're still reviewing your case
We'll be in touch with you soon"

Mivel sima levélként lett feladva, nem hiszem hogy tudná bizonyítani, hogy megkaptam. A feladó szelvényt be tudja mutatni és gondolom ennyi. Írta is, hogy soha többet nem küld simán küldeményt, mert az enyém a második rövid időn belül, ami elkallódott.

(#69161) V/ válasza Crockett75 (#69160) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, akkor már emlékszem, sajnos csak várni tudsz, bár volt már ilyen és mivel nem volt bizonyíték arra, hogy megérkezett a címzetthez nem vacakoltak vele sokat.
Egyetlen posta sem keres küldeményt, ad igazolást, ha nem ajánlott volt. A szerződési feltételeik -még külföldi posták esetén is- erre a dologra azonosak.

[ Szerkesztve ]

(#69162) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Lakcímet hogy érdemes kitölteni ? Azért kérdezem,mert nem vagyok biztos benne hogy egyértelmű-e pl a kínai vagy akár brit eladóknak az hogy x. emelet y. ajtó

Tehát kérdésem az, hogy Ti hogyan írtátok le, angolul/magyarul ,teljesen kiírva vagy csak házszám stb?

(#69163) Krogoth válasza BladePocok (#69162) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ország angolul, többi magyarul.

(#69164) BladePocok válasza Krogoth (#69163) üzenetére


BladePocok
tag

Köszi szépen :R

(#69165) laleeee válasza V/ (#69154) üzenetére


laleeee
őstag

Amúgy az ebay nem marasztalja el ezeket a sz@r terméket küldő,majd nem válaszoló eladókat ?

(#69166) V/ válasza BladePocok (#69162) üzenetére


V/
Topikgazda

A külföldi nézi az országot, a többit a mi postásaink olvassák, ezért kell "magyarul". De használd a rövidített verziót emelet = em. az ajtó az minek? 1.em.3.
Mert azért nem biztos, hogy minden kifér a címkére.
Az ékezet is okouzhat gondot a külföldieknek. Náluk ha az irányítószám stimmel, akkor azért a várost megtalálják és a többi is menne ékezet nélkül.

(#69167) V/ válasza laleeee (#69165) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked van lehetőséged jelezni, a termék lapon ebben sorban jelezni:
Description Shipping and payments Report item
Illetve az értékelésnél magát a tranzakciót és a kommunikációt is értékeled (How satisfied were you with the seller's communication?)
De a termék minősége az gyártói probléma, nem kereskedői, még ha neki kell rá valamit lépni akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#69168) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogyan tudom rákeresni earphones-ra amik NEM agybadugósak:F Hagyományos laposra lenne szükségem

(#69169) -=RelakS=- válasza chungee (#69168) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

headphones nem ad rá találatokat?
Amúgy hasra beírtam 2000-2500Ft határértéket, és ott már szállingóznak hagyományos fülesek is

---

Fene, azok Bluetoothos vackok.
Amúgy ha bemész egy Media Markt-ba, ott is elvétve találsz hagyományos lapost. Van az agybadugós, meg a fület betakarós, aztán jónapot.
Még az Aquánál láttam rendes választékot, és annyi.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#69170) V/ válasza chungee (#69168) üzenetére


V/
Topikgazda

wired headphones over ear

[ Szerkesztve ]

(#69171) laleeee válasza V/ (#69167) üzenetére


laleeee
őstag

Küldött két balos lámpát,azóta nem válaszol,elég aljas. Most honnan vegyek egy jobbosat ?

(#69172) V/ válasza laleeee (#69171) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz szét a többi eBay oldalon. A case az hol tart?

(#69173) laleeee válasza V/ (#69172) üzenetére


laleeee
őstag

Gondolom próbálnak beszélni vele

(#69174) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

ha rendelek egy ilyet [link]

22 EUR felett vám+áfa kell fizteni vagy csak áfát?

風林火山

(#69175) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak. Ebay-től kaptam egylevelet, hogy szerintük valaki a nevemben akarta használni a fiókomat és visszaállították a jelszavamat, de nem tudom mire. Amúgy én állítottam csak át a telefonszámomat.
Javasolják, hogy használjam az elfelejtett jelszó-t új létrehozásához. Viszont az email címemet megadva folyton , napok óta hibát kapok: Sorry! We're currently experiencing technical difficulties and are unable to complete the process at this time
Mit lehetne ezzel kezdeni?

(#69176) #68216320 válasza #68216320 (#69175) üzenetére


#68216320
törölt tag

Közben megoldódott. Találtam egy lehetőséget, hogy PayPal-on keresztül lépjek be és így megadhattam új jelszót :)

(#69177) V/ válasza Shingen (#69174) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre sincs vám, a végső licit leütési ár után, ha meghaladja ma 25,62 $ összeget számolható az áfa és az eljárási költség.

(#69178) Shingen válasza V/ (#69177) üzenetére


Shingen
addikt

Valószínű meg fogja haladni.
Akkor az áfa 27% kell számolni, az eljárási költség mennyi szokott lenni?
Az amúgy mi? Posta számolja fel, mert gondolom ha megnyerem nem futár céggel küldik majd, hanem a magyar posta szállítja ki.

風林火山

(#69179) V/ válasza Shingen (#69178) üzenetére


V/
Topikgazda

A Posta esetén 2500 Ft, ha futár -de ez, hiába van FEDEX írva nem az lesz- minimum 6000 Ft a vámügynöki szolgáltatás díjnak nevezett dolog. (Áfa és ha kell fizetni vámot akkor annak a határozat elkészíttetése)

[ Szerkesztve ]

(#69180) Shingen válasza V/ (#69179) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi

風林火山

(#69181) Shingen


Shingen
addikt

Egyik termék szállításánál ez van megadva:

All ordered items shipped within 3-5 working days after receiving payment confirmation through PayPal. We use reputed couriers to ship our shipments like FedEx, DHL, TNT or EMS. Tracking number will be provided after dispatching the parcels .

akkor ők csak futár céggel küldik a terméket?
Ki választja ki melyik cég hozza?

風林火山

(#69182) V/ válasza Shingen (#69181) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennél szövegnél úgy tűnik, hogy futár. Meg vannak adva az adott országba a szállítási lehetőségek az eladó által és abból, ha több lenne te választasz, hogy melyik legyen. Persze van amikor egy van és ha több akkor különböző a költsége.
De a termék szállítási fülnél (Shipping and payments) megnézheted, hogy Hungary-ba ki szállít.

[ Szerkesztve ]

(#69183) Shingen válasza V/ (#69182) üzenetére


Shingen
addikt

Shipping and handling

To

Service

Delivery*
Free shipping

Hungary

Standard International Shipping

Estimated between Thu. Aug. 3 and Tue. Aug. 22
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment
- opens in a new window or tab
.

Ezt írja, ebből meg nem derül ki most ki szállítja. :U

風林火山

(#69184) V/ válasza Shingen (#69183) üzenetére


V/
Topikgazda

Standard International Shipping ez nem futáros szállítás, postai lesz, de nem jellemző a free azokra, mert drága. Ez lenne kijrva: Expedited International Shipping

[ Szerkesztve ]

(#69185) optikus válasza Shingen (#69181) üzenetére


optikus
senior tag

az ems az itthon mpl szokik lenni, de meg a dhl egy resze is (trackszambol kiderul).

Buy books not gear.

(#69186) Shingen válasza V/ (#69184) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi

Másiknál ez van írva amit kinéztem:

Free shipping

Hungary

FedEx International Economy®

Akkor a fedex szállítja.
Annál mennyi a kezelési költség lehet tudni. DHL-nél 6000 szoktak mondani.

風林火山

(#69187) Shingen válasza Shingen (#69186) üzenetére


Shingen
addikt

Vagy a Fedex elhozza Magyaro csomagot kézbesítésére meg áfa fizetésre átadja a Postának?

風林火山

(#69188) V/ válasza Shingen (#69186) üzenetére


V/
Topikgazda

FEDEX-nek van magyar részlege, elméletben a vámeljárás 2.50%, minimum 3310 Ft és tárolási költség 2 munkanap után csomagonként és munkanaponként 1.200 Ft, de legalább 2.400 Ft mindezekre az összegekre + 27 % Áfa

[ Szerkesztve ]

(#69189) Shingen válasza V/ (#69188) üzenetére


Shingen
addikt

köszönöm!

風林火山

(#69190) Spancho


Spancho
őstag

Kicsit megszívtam az ebayezgetéssel :D
Kollégámnak vettem a telefonjára tokot , és ott voltam nézelődtem kicsit.
Néztem valami 1-2 dolláros kínai vackot ,(nem tudom pontosan ,de talán) beraktam kosárba (ha lehet ilyet).
Utána láttam alul kilistázva más eladók hasonló termékeit. Volt olcsóbban is ,beraktam azt is kosárba.
Egyik sem volt aukció ,fix áras termékek , a végén talán csak kiléptem ,vagy töröltem őket ,a lényeg ,hogy nem vettem meg ,mert feleslegesnek éreztem.
Aztán mostanában jött a 2. levél az Ebaytől ,hogy Unpaid termékeim vannak.
Olvasgattam egy csomó oldalt ,de rájöttem ,hogy nem lehet törölni.
Végül kifizettem ,nem sokat ebayezek ,de nem akartam ,hogy letiltson.

Mire kell odafigyelnem ,hogy még egyszer ne szívjam meg ?
(Alizni szoktam sokat ,ott ha valamit berakok kosárba simán kitörlöm és kész , ha egyből Buy now-ra nyomok ,akkor is több lépcsős folyamat van ,amit bármikor megszakíthatok.)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#69191) somnia válasza Spancho (#69190) üzenetére


somnia
őstag

Mire kell odafigyelnem ,hogy még egyszer ne szívjam meg ?

...hogy még sörözés előtt eBayezz!... :R

(#69192) V/ válasza Spancho (#69190) üzenetére


V/
Topikgazda

A kosárból itt is lehet törölni, de ahhoz az Add to cart gombot kell használni ha később akarunk fizetni, a Buy It Now az azonnali fizetés arra nem kell rányomni.

Olvasgattam egy csomó oldalt ,de rájöttem ,hogy nem lehet törölni. Ez nem igaz, minden vásárlás törölhető csak ezt kérni kell.
Ha itt a topikban olvasgattál, kerestél volna több ilyen hsz-t találsz, pl. ezt a 07.06-i hszt

Ha nem fizeted ki akkor sem tiltanak le, lesz 2 fekete pontod a nem kifizetett vásárlások miatt, de 1 éven belül 10-ig nincs szankció.

[ Szerkesztve ]

(#69193) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Egy kis tanácsot szeretnék kérni mert nem vagyon nagy ebay-es.
Rendeltem Kínából egy külső hangkártyát (25k körül volt) az eladó 99,9%-os és eddig volt valami 3500 üzlete és még ebayes plecsnije is volt hogy különösen ajánlott eladó.
A problémám az lenne hogy még nem kaptam meg az árut és még a vámról se küldtek levelet hogy mutassak be számlát vagy valamit a vámoláshoz.

A szállítást az ebay juli 10- juli 26. körülre jósolta. A kérdésem az lenne hogy várjak még pár napot vagy már jelezzem az eladónak a dolgot? A termék rendelésénél nem kellett + szállítási díjat fizetnem amúgy ingyenes postával jön.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#69194) V/ válasza hitman, (#69193) üzenetére


V/
Topikgazda

Augusztus 28-ig él a vásárlói védelmed, adj meg legalább 10-14 nap esélyt a megérkezésre.
Nem az esetleges vámeljárás miatt késik, lehet, hogy nem is lesz.
Nekem legutóbb csak 6 napot a megérkezés után a Posta Nemzeközi Kicserélő Központban pihent a küldeményem mire a kézbesítése megkezdődött, ami még 3 nap volt.

[ Szerkesztve ]

(#69195) hitman, válasza V/ (#69194) üzenetére


hitman,
őstag

Okés, köszönöm szépen. :R
Türelmesen várok tovább akkor.

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#69196) freezer922


freezer922
aktív tag

Ha valaminek ebay szerint már meg kellett volna érkeznie tegnap, de még nem jött (Angliából int. standard postán) akkor kell valamit tennem, esetleg írni az eladónak vagy még várnom kellene?
Illetve mennyire igaz, hogy Angliából economy delivery tényleg 3-5hétig eltarthat? Van esetleg olyan, hogy max. postaköltség nélkül egy ilyen megrendelést utólag lemondjak? Tudom nem szép dolog, de nem hittem volna, hogy van ilyen lassú posta is ^^'

(#69197) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

ezeknél a szelfi botoknál van jelentősége, hogy for iphone, for samsung, mivel ezeknél a teloknál mások a méretek?

Azt a csiptetőt a végén olyan nagyságúra állítom amilyenre akarom?

風林火山

(#69198) Spancho válasza V/ (#69192) üzenetére


Spancho
őstag

Azt olvastam ,hogy az eladó jóindulatán múlik.
De egyszerűbb volt kifizetnem a tanulópénzt (még egx ezres sem volt)
Csak fura volt, hogy az elber nézelődik ,aztán meg kiirja hohy fizesd ki :D

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#69199) DJ. Ru$y válasza Shingen (#69197) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A hasonló kérdésekre inkább ez a topic való szerintem.

Amúgy csak a reklámérték miatt van beleírva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69200) Shingen válasza DJ. Ru$y (#69199) üzenetére


Shingen
addikt

okés

風林火山

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.