Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69951) Head88 válasza Exom (#69949) üzenetére


Head88
addikt

Azt kéne kideríteni, hogy melyik szállítónál tört szét a cucc. (ha szállításkor sérült, akkor a szállító a hibás)
Volt külsérelmi nyom amikor átvetted? El volt látva a csomagolás valami matricával ami utal arra, hogy törékeny a tartalma?

[ Szerkesztve ]

(#69952) V/ válasza Exom (#69949) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeket írtam:
Alap az, hogy te fizeted a posta költséget.

Azok a help szövegek az eBay-n amelyek ilyenre utalnak nem érvényesek ránk, valahol biztos, de itt nem.

Ha nem így lenne, akkor szerinted minek írnék hülyeségeket itt a kérdésekre?

Meg akkor elmagyarázom.
Van ez a return shipping label. Ez egy az eladó által előre kifizetett postai címke amely tartalmazza posta költséget, ráragasztod a küldeményre és beviszed a postára vagy a kezébe nyomod a postásnak.
Ezzel csak az gond, hogy a Royal Mail vagy az USPS az a posta akinek ki van fizetve a postaköltség, nem a Magyar Postának, így ők fel sem vennék és el sem vinnék, mert amit feladáskor kifizetsz nekik azt szállítják csak. Az említett másik két postának meg nincs felvevőhelye Magyarországon.
Ha tovább bogarászol akkor még azt is megtalálhatod, hogy nemzetközi szállításra nem érvényes.
De a fentieket is többször leírtam már.

(#69953) V/ válasza Head88 (#69951) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem volt külsérelmi nyom és át lett véve, valamint amit te is írsz nem volt törékeny szolgáltatás ráfizetve, akkor a postai törvény a szolgáltató -bármely országban van is- mentesül az ilyen jellegű kártérítéstől a címzett irányából, az eladó az aki ilyenkor felelős.

[ Szerkesztve ]

(#69954) Exom válasza Head88 (#69951) üzenetére


Exom
tag

A tartalom azért sérült, mert az eszement eladó a 10 kg -os hangfalat úgy tette bele a gyári dobozába, hogy semmilyen kitöltőanyagot sem használt. Szóval a küldemény a dobozban szabadon csapódott balra-jobbra. Persze össze is törött. Azt a hibát gyakorlatilag az eladó elismerte.

[ Szerkesztve ]

(#69955) V/ válasza Exom (#69954) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát kívülről semmi nem látszott? Mindkettőt vissza akarod küldeni?
Ha elismerte a hibát, akkor a szállítási költség viselésről tárgyalni kellene vele. Ha vállalja, akkor feladod kérsz és kapsz számlát, annak másolatát és MNB árfolyamon átszámított értékét elküldöd e-mailben ő meg a PayPal fiókodra elküldi a pénzt. De lehet, hogy azt fogja írni, hogy csak akkor, ha meg is kapja a csomagot.
Ez tényleg közös megegyezésen alapul.
De az is igaz, hogy a más országba költözés azzal jár, hogy akkor új PayPal és elméletben új eBay regisztráció vagy az eBay reg USA-ra átemeléssel járna, szerintem is csak kifogás. Részleges refund nem merülhet fel?

[ Szerkesztve ]

(#69956) Exom válasza V/ (#69955) üzenetére


Exom
tag

Kívülről a csomagon nem látszott semmi. Igen, mind a kettőt vissza akarom küldeni, mindkettő megsérült.
De gyanítom, hogy nem tudja mennyibe kerül a postaköltség az USA -ba. Vagy nagyon is tudja, és szivatni akar.
350 GBP volt a vételár + 25 GBP a szállítás Angliából hozzánk. A visszaküldés díja várhatóan 160 GBP.

Ha leírja, hogy Ő viseli a költséget, akkor az alól már nem tud kibújni ?

[ Szerkesztve ]

(#69957) V/ válasza Exom (#69956) üzenetére


V/
Topikgazda

A legolcsóbb megoldás 48k úgy 136 Font, de ha kiköltözött akkor $ lesz..
Biztosíték nincs rá.
Van képed a sérülésekről azt elküldve kérdezz rá hogy ragaszkodik a visszaküldéshez ilyen költség mellett, ő sem tud vele semmit sem kezdeni ha szét van törve, de elég gagyi anyagból lehet, mert egy hangfaltól a strapabírás az elvárható lenne.

(#69958) optikus válasza Exom (#69956) üzenetére


optikus
senior tag

ird meg neki hogy ekkora nagy a különbség a ket orszag kozotti postazasban, es ezt kuldje at neked elore, nem varhato el hogy te ezt zsebbol fizesd elore (az o hibajabol, hisz o koltozott el).

[ Szerkesztve ]

Buy books not gear.

(#69959) Pollen8


Pollen8
újonc

Üdvözlet! Hogy tudok úgy aukciót indítani az ebay.com-on, hogy az összes ebay oldalon megjelenjen?

(#69960) V/ válasza Pollen8 (#69959) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen lehetséges, ha az eBay-com-on hirdetsz az nem látható minden nemzeti oldalon, Pl: Ha hirdetsz az eBay.com vagy eBay.ca oldalon akkor az nem látszik UK vagy Ireland oldlaon, ha az UK-n akkor meg külön kel fizetni a eBay.com vagy eBay.ca megjelenésért, egyébként meg fizetős szolgáltatás és jelölni kell az International site visibility ha jogosult vagy rá.
Ez kell:
Your listing must meet all applicable country policies.
You must have a verified PayPal account associated with your seller account.
Your listing must offer PayPal as a payment option.
You must have a Feedback score of 10 or more.
If you're listing on eBay.com or eBay.ca, your item's location country can't be the UK or Ireland.
Your item must be posted in an eligible category. Ineligible categories include Video Games, DVDs & Movies, hunting knives, auto parts, and vehicles.
You must offer shipping to the UK, Europe, or worldwide. Specifying shipping service to these areas is highly recommended, since listings without specified shipping may be moved to the bottom of Best Match search results.

(#69961) optikus válasza V/ (#69960) üzenetére


optikus
senior tag

tegnep elott du-an lictaltam egy cuccot nemet-bol, kb delutan 16h kor nyertem meg.
postazasi dij 10 eur, tomege kb fel kg.
ma delben a kezemben volt, mpl hozta. :R :DD

Buy books not gear.

(#69962) V/ válasza optikus (#69961) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem itt +1 napig ültek rajta a szintén németből jövő küldeményen, de lehet hogy csak az volt a gond, hogy Szeged messze van Budapesthez és az irányt nehéz volt megtalálni.

(#69963) Spet válasza V/ (#69962) üzenetére


Spet
addikt

1,5 hete ulnek lassacskan az indiabol rendelt termekemen. Informaciok szerint lehet lesz abbol 2-3 het is. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69964) totyak


totyak
aktív tag

Vagy madárnak néz egy olasz eladó, vagy náluk tényleg ennyire drága minden, de egy Gameboy Advance dobozos játékot, ami se nem nagy méretű, se nem súlyos, 24 Euró postaköltséggel szeretné küldeni. Plusz még ugye a termék ára, ami szintén nem kevés. Nagyon hiányzik a gyűjteményembe ez a darab, de ennyiért lemondok róla. Pedig azt hittem Európából olcsóbb lesz, mint USA-ból.

(#69965) V/ válasza totyak (#69964) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak be akarja magát biztosítani, de nem átverés, lehet ennyi a postaköltség.Ha ajánlott értékbiztosított, elsőbbségi meg esetleg akar visszaigazolást a kézbesítésről. Ez kb 7500 Ft, Olaszországba tőlünk 1 kg-ig 5250 Ft a levélküldemény, a csomag meg 9721 Ft, szóval relatív a költség magasnak tartása.

(#69966) Spet válasza totyak (#69964) üzenetére


Spet
addikt

Kb. minden olasz eladó dupláját tripláját képes elkérni. Sőt valamelyik még import adót is kér, ha ide rendeled, mintha Eu-n kívülre postázódna :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69967) Viktor0610 válasza totyak (#69964) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erről már olvastam több cikket is (meg persze, tapasztaltam is :((( ), hogy EU-n belül bazi drága a posta.

Samsung Galaxy A54

(#69968) totyak válasza V/ (#69965) üzenetére


totyak
aktív tag

Szerintem nem ilyesmiről van szó. Direkt rákérdeztem tőle, hogy ez e a legolcsóbb megoldás, illetve írtam neki, hogy nekem alap postázás is bőven elég, nem kell semmi extra. Csak annyit válaszolt, hogy Olaszország nagyon drága.

(#69969) tbalint3 válasza Peti06 (#69918) üzenetére


tbalint3
tag

Nyugodtan rányomhatsz egyébként a címkenyomtatásra, úgyis csak egy hibaüzenetet fog kiírni:
"You need to have USA address. Click "Change" to create new address or select an already added USA address."
Viszont kiírja a vevő teljes címét:
[kép]

Amit viszont én szoktam használni, hogy megnézzem a vevő postázási címét: egyszerűen az eladott termék legördülő menüjében ki kell választani a "view order details" linket és a megnyíló oldalon jobb fent lesz a cím.
[kép2]
Ilyenkor ha ez esetleg nem egyezne a vevő PP-n regisztrált címével, akkor rákérdezek, hogy hova menjen a csomag.

(#69970) csasaKKP válasza csasaKKP (#69943) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nah, itt a fejlemény:

"We have reviewed your case, and do see the tracking showing the item as delivered even though you are stating you did not receive the item. We strive to create a great buying and selling experience here on the platform, and because of your history of not having this issue in the past, I am able to issue you a ONE time courtesy pay out for the price of this item since you did not receive it.

You should see this refund issued in 48-72 business hours, to your PayPal account."

Őszintén szólva ezzel továbbra sem vagyok megelégedve, és kellemetlen a szituáció számomra. Mert TN továbbra sincs! És tényleg nem kaptam meg a csomagom.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69971) DJ. Ru$y válasza csasaKKP (#69970) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És ezt a lóvét most nem is az eladótól veszik vissza szerintem, hanem a saját lóvéjukból fizetnek neked. Vicc.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#69972) V/ válasza csasaKKP (#69970) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzed megkapod, lépj tovább.

(#69973) optikus válasza V/ (#69962) üzenetére


optikus
senior tag

nekem meg +7-et a hollandbol jovore. de ez most villam volt. regen 7-8-eve barmit rendeltem angliabol, az max 4 nap alatt itt volt. meg olyan is volt hogy szombat delelott felvehettem a kispostan. aztan mindenre ratette a posta a kezet, ems, dhl, hermes, stb. azota a 4 napokbol lett masfel het, es orulhetek ha kihozzak, mert mar az utobbi idoben rendszeresen csak az ertesitovel talalkozom.

Buy books not gear.

(#69974) cbmfan


cbmfan
senior tag

jó kérdés: ha eladtam valamit egy típusú gépbe, de az ember teljesen másban próbálja használni de nem működik akkor ki a hibás? kb. húsz üzenetben próbáltam segíteni neki, egyetlen bizonyítéka egy fórum bejegyzés 11 évvel ezelőttről, hogy talán működhet... case persze nyitva, veri a nyálát, pénz vissza most ÉS küldjek másikat mert rosszat küldtem. igen, persze.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69975) Spet válasza cbmfan (#69974) üzenetére


Spet
addikt

Ha le volt írva specifikussága, hogy csak adott gépben jó, és a vevő más gépben szerette volna használni, amiben nem jó kompatibilitási okok miatt, akkor véleményem szerint vevő.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69976) cbmfan válasza Spet (#69975) üzenetére


cbmfan
senior tag

így van. még azt is mellékeltem hogyan kell beállítani, hogy biztosan működjön.

más: IQ fighter rákérdez használt cuccnál, hogy új-e, leírás, miegyéb megvan-e hozzá. képeken persze nincs semmi abból amire rákérdezett.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69977) Spet válasza cbmfan (#69976) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom, hogy case nyitás esetében az ebay megkérdezi-e az eladót. Ha igen, akkor leírhetod nekik egyszerűen majd az esetet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69978) V/ válasza Spet (#69977) üzenetére


V/
Topikgazda

Elsőként a vevő kérdezi meg, mert az eladó kapja a requestet valójában elsőként, ha majd tovább kerül az eBay felé akkor ők kérdeznek ha nem egyértelmű az addigi üzenetváltás a két fél közt.

(#69979) cbmfan válasza V/ (#69978) üzenetére


cbmfan
senior tag

pedig egyértelmű. nem az kell neki amit vett és még neki áll feljebb... pénzt tuti nem bukom, de mivelhogy amcsi 100% hogy visszakapja az árát.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69980) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, kaptam egy e-mailt, hogy egy megvásárolt tárgyamat eltávolították, hogy tudom visszakérni a pénzemet? Már fizetve van paypal-lal, de nem "shipped" és ha "Cancel a purchase" résznél kiválasztom, akkor azt írja, hogy "Looks like you're not buying or selling this item. Choose another item, or look up an item number in My eBay." Bár ezt nem értem, mert csak azokat tudom kiválasztani, amit megvettm, utána meg kidobja, hogy nem vettem meg, meg nem is adom el. WTF :F

(#69981) cbmfan válasza cbmfan (#69979) üzenetére


cbmfan
senior tag

"We have concluded our investigation into your case and have decided in your favor."

ez gyors volt :D ember nem kapta vissza pénzét, de visszaküldheti saját költségén ha akarja.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#69982) V/ válasza Milo629 (#69980) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor fizetted ki? De egyébként le van írva az értesítőben, hogy mit kell csinálni, de nem a Cancel purchase szerintem amit írtak neked, mert a nem létező hirdetésre vonatkozó vásárlás nem törölhető amiatt mert hogy nincs már meg a dolog. Logikusan gondolkodva.

[ Szerkesztve ]

(#69983) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Egy ilyennek mi lenne a vámolási menete? Pénzben, és időben kb mit jelentene pontosan?

(#69984) levenduli


levenduli
tag

Nem fizetett a vevőm és eltelt négy nap.
Nyitottam egy case-t ( I haven't received my payment yet.)
Beállítottam automatikus zárást két napra ,eltelt négy nap és még mindig nyitva van ,nem tudom bezárni.
Régen nem volt ilyen problémám. Várjak még vagy töröljem az adás-vételt?

(#69985) levenduli válasza levenduli (#69984) üzenetére


levenduli
tag

Úgy értem 4 + 4 nap.

(#69986) V/ válasza B-L-A-C-K (#69983) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megérkezik 19-32 days után akkor a megfelelő topik Összefoglalójában lévő leírás alapján Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai vámolják.
Ha a legelső black-black van megvéve $136.79, akkor az Áfa 9544 Ft a mai vámos árfolyammal számolva és mivel posta hozza ezért 2500 Ft az eljárási költség. Így kb 47400 Ft lenne cakk-pakk
Az vámolás idő rajtad is múlik hogy milyen gyorsan küldöd be az adatokat, de a megérkezést követően 5-10 nappal számolhatsz.

(#69987) B-L-A-C-K válasza V/ (#69986) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#69988) V/ válasza levenduli (#69984) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert 4 napja van a vevőnek fizetni, tehát az 5. napon van továbblépés. A jogát a vevőnek a fizetésre nem korlátozhatod.
De itt egy kis segítség: You need to wait 4 full days before you can close a case. For example, if you opened a case on October 5 at 11:15 am, you can close the case on October 9 at 11:15 am.
Csak egy apró megjegyzés, nem szoktad az adott funkcióhoz kapcsolódó szabályokat megnézegetni?

[ Szerkesztve ]

(#69989) levenduli válasza V/ (#69988) üzenetére


levenduli
tag

Köszönöm a választ, átnéztem csak most ha jól emlékszem 2. napra állítottam be az automatikus zárást.

(#69990) V/ válasza levenduli (#69989) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel 4 nap a fizetési határidő a szerződési feltételekben, hiába állítod akár 1 órára, az akkor is 4 nap múlva zárul.

(#69991) levenduli válasza V/ (#69990) üzenetére


levenduli
tag

Értem, -köszönöm!

(#69992) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Olvasgatva régebbi forumok elég sok negatív dolgot láttam Ebayen Magyarországról való eladás alatt. Pl hogy kell 10 jegyzett eladás, mielőtt külföldi eladásra tehetünk fel dolgokat amit nem tudnak teljesíteni, sok plusz költség stb. Gondolom van kozottetek olyan,aki már adott el pár dolgot. Azt szeretném kérdezni, hogy lazítottak ezeken, vagy van-e olyan hely ahol erről bővebben olvashatok?

Válaszotok előre is köszönöm!

XBOX ID: GoTReX #4839

(#69993) V/ válasza GoTReX (#69992) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen igaz amit olvastál. A 10 az nem eladás, hanem legalább 10 pont értékelés, ami ennyi darab vásárlásnál megvan. A 10-13% jutalék és hozzá a PayPal 3,4-5% terjedő jutaléka mihez viszonyítva drága? Az eladás költségeit mivel beépited az árba a vevő fizeti. Ha nem így tennéd akkor nem igazán vagy kereskedő.
Az hogy a kezdő havi 500$ értékben és 10-25 db hirdetést tehet fel csak átmeneti, ha több eladásod lesz emeljedik.
Az eBay oldalán Help és a selling szó beirása vagy a Seller board helyi helpjében leírva az amit szerződési feltételek tartalmaznak

[ Szerkesztve ]

(#69994) GoTReX válasza V/ (#69993) üzenetére


GoTReX
őstag

Köszönöm a segítséget, teljesen igazad van, én csak idéztem az ott leírtakat.☺ Reméltem hogy nem olyan borús a helyzet, ahogy ott írták páran, hiszen a legnagyobb ilyen oldalról beszélünk. Ez így jó, ilyenre is gondoltam.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#69995) Exom


Exom
tag

Ismét kis segítséget kérnék tőletek.
A reklamációm ott tart, hogy vissza kellene küldenem az árut. Mint kiderült, az eladó kamu címet adott meg. Hogyan tudom felvenni a kapcsolatot a ebayyal, hogy lépjenek be, és segítsenek az ügyintézésben?

(#69996) Head88 válasza Exom (#69995) üzenetére


Head88
addikt

Honnan derült ki, hogy kamu az USA cím? (az nyilvánvaló, hogy pár nap alatt nem költözik el UK-ből USA-ba)

(#69997) Exom válasza Head88 (#69996) üzenetére


Exom
tag

Bevallotta a tag, hogy onnét 7 éve költözött el. De új címet nem adott meg. nekem meg 2 nap múlva lejár a határidőm, amíg visszaküldhetem.

(#69998) outdoor


outdoor
aktív tag

Szerintetek Kínából a török postával feladva menyi idő alatt és ide egy kicsi 3 dolláros termék?

Négy jóval későbbi rendelésem megérkezett már másik szállítóval. Ebay üzenetben érdeklődtem, csak azt írja, relax.

A proper digital assistant could be my best friend

(#69999) V/ válasza Exom (#69995) üzenetére


V/
Topikgazda

A Return request-nél majd valamikor megjelenik az a link ahol kérhetsz segítséget tőlük.
Másrészt az eBaynek van ilyen: Customer Service ott kell felvenni a kapcsolatot velük, ez lenne az Ügyfélszolgálati oldal. Home Customer Service Contact us
Returns

A See case status előhozza az aktuálist a kiválasztás után és keresd a képen is látható szöveget: ..ask eBay to step in.

Vagy itt is van lehetőség e-mail üzenetet írni (Email us gomb) ha előjön ez a kép:

Én csak azt nem értem, hogy miért nem lehet ránézni az eBay oldalra és megkeresni a Vevőszolgálat, Customer Service dolgait?

[ Szerkesztve ]

(#70000) V/ válasza outdoor (#69998) üzenetére


V/
Topikgazda

14 - 55 nap.
Mivel postai küldemény nincs jelentősége a méretének, értékének a szállítás idejére. Kínából 1 g-tól 15 kg-ig és 1 Centől 1000$-ig egy konténerbe pakolva szállítanak postai küldeményeket. Érkezési idő meg a konténer megérkezése mindegyiknek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.