Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) ZsoltG60 válasza KubanitoS (#69750) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Igen ha vámolják +27°% áfa +2500forint vámeljárás díja :) így kb 19000 forint lesz belőle

Lumia 950XL

(#69752) KubanitoS válasza ZsoltG60 (#69751) üzenetére


KubanitoS
veterán

Köszi!

Amazonos rendelés esetén Németből detto?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#69753) ZsoltG60 válasza KubanitoS (#69752) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Ha valóban Németországból adja fel a csomagot, ott nincs más költség csak a vételár+szállítás.

Lumia 950XL

(#69754) KubanitoS válasza ZsoltG60 (#69753) üzenetére


KubanitoS
veterán

:R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#69755) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

tesóm rendelt valamit ebay-ről és valamit elvileg elkevertek a postán
a srác visszakapta a csomagját amit feladott
de most már inkább a tesóm a pénzt kérné vissza mert fura kavarc volt
amire ezt írta a srác

request an official discount through eBay or paypal

ez mi ?
elvileg a pénz-t sima bankkártyán intézték (emiatt már lecsesztem..)

(#69756) V/ válasza Hege1234 (#69755) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a kérdés? De ha nem érkezett meg amit megvásárolt és lejárt a várható érkezés végső határideje + 1 nap akkor a vásárlás sora, More actions, I didn't receive it indítása.
Bár ezt az elkevertek a postán számomra nem érthető.
Volt nyomkövetési száma ami követhető volt és az alapján nem volt kézbesítési kísérlet? Mert ha a tesód nem vette át és azért küldték vissza, akkor nem egészen jogos a pénz visszakérés, ilyenkor az eladó újraküldi és a vevőnek ki kell fizetni az új postázás költségét. Mert az ő hibája miatt került vissza az eladóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#69757) Hege1234 válasza V/ (#69756) üzenetére


Hege1234
addikt

nem a tesóm nem vette át
idáig el sem jött a csomag
ezt a srác is tudja

ez a kérdésem hogy miért kéri ezt tőlünk a srác

request an official discount through eBay or paypal

én nem vagyok otthon az ebay és a paypal világban így nem tudom értelmezni ezt a mondatát

[ Szerkesztve ]

(#69758) outdoor


outdoor
aktív tag

Hogy is van, 30 vagy 50 dollár alatt nincs tracking? Vagy csak nincs hagyományos tracking?
Ha kapok tracking számot, akkor működnie is kell rendesen?

A proper digital assistant could be my best friend

(#69759) V/ válasza Hege1234 (#69757) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam, hogy mit kell csinálni, nem az lényeg hogy miért. Csak ti tudjátok jelezni, hogy nem kaptátok meg.

(#69760) V/ válasza outdoor (#69758) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyen, ha ajánlottan, registered adsz fel akár 1 $ értékűt akkor van. Nincs értékhatárhoz kötve.

(#69761) Hege1234 válasza V/ (#69759) üzenetére


Hege1234
addikt

okés így már értem köszi! :R
jelezni fogjuk

(#69762) tbalint3 válasza V/ (#69740) üzenetére


tbalint3
tag

Értem rendben. Viszont azzal, hogy nyitok egy ilyen return case-t, mi van ha az lesz rá a válasz, hogy valóban küldjem vissza?
Akkor ki fogja nekem kifizetni a közel 17ezer Ft-os visszapostát? Mert ha jól értelmezem amikor én megnyitom ezt visszaküldési kérelmet akkor az eladónak fel kéne hívnia az ebay ügyfélszolgálatát, nekik elmagyarázni, hogy ez a GSP szállítás alatt sérült meg és akkor elvileg mindkettőnket kártalanítják postázgatások nélkül (végülis ezért van biztosítás ezen a GSP-s valamin).
Viszont szerintem ennyire nem lesz értelmes, és csak simán rányom, az ő oldaláról, hogy accept this return.
Ez viszont nekem nem jó, mert nem akarok egy hibás termék mellé még visszapostát is fizetni saját zsebből.

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy néhány amerikai eladó arra is lusta, hogy közvetlen USPS-el küldje el külföldre, igaz, hogy akkor heteket állt volna Ferihegyen a vámon, de legalább nem bontották volna fel ilyen trehány módon. (arról már nem is beszélve, hogy még a 27% áfa mellett is egy kicsit olcsóbb lett volna mint ez a GSP).

(#69763) V/ válasza tbalint3 (#69762) üzenetére


V/
Topikgazda

Most nagyon nem akarom már elmagyarázni, hogy kommunikálni kell az eladóval hogy mit is szeretnél annyira azért senki sem hülye, hogy félreértse. Sokszor leírtam egyszerűsítették a menürendszert, de ez nem azt jelenti hogy kötelező visszaküldeni.
A 17 k sok kevesebb a posta díj.
És nem úgy működik a "kártalanítás".

[ Szerkesztve ]

(#69764) tbalint3 válasza V/ (#69763) üzenetére


tbalint3
tag

Csak a postai díjra reagálva:
Képekkel: [kép1] [kép2]
Valóban elírtam, "csak" 16,1 k. Ajánlott levélként nem lehet feladni mert több mint 2 kg. Az meg egyenesen vicc, hogy a sima elsőbbségi postacsomag drágább mint az ems, ami legalább az usps.com-on is követhető.

Mindegy megpróbálok egyezkedni az eladóval.

(#69765) V/ válasza tbalint3 (#69764) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladónak kell kárpótolni, azt találd ki, hogy a sérülés mennyire befolyásolja használatot és annak megfelelő rész refundot kérj.
Ha vissza kellene küldeni. ami most még csak opcionális, ne csak a posta ajánlatát nézd, az Összefoglaló 7. pontnál van két futár kalkulátor is.
A 16 k-ból 9300 Ft-ot visszaad a PayPal.
A csomagok esetén alapból van nyomkövetés bármelyiket választod.

[ Szerkesztve ]

(#69766) outdoor válasza V/ (#69760) üzenetére


outdoor
aktív tag

Rendeltem egy apróságot 6 dollárért. Azt mondja, nem lesz tracking, mert nem éri el a minimális 30$ és normál 50$ értékküszöböt.
Máskor olyat is hallottam, hogy fizetni kell 2,90 dollárt egy tracking számért.

Akkor majd jön valamikor, és ennyi?

A proper digital assistant could be my best friend

(#69767) V/ válasza outdoor (#69766) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, de a nyomkövetési számosnál is ez van egyszer csak jön, vagy nem. :C Az az összeg Kínában az ajánlottnak az alapára, bár ők ugye jüanban fizetik.
Az eladók köthetik értékhatárhoz, de azért 15 $-os értékű küldeményhez már célszerű neki is biztosíttatni magát ezzel.

(#69768) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Olyan problémám lenne, hogy a múltkor kértem jelszó cserét, ez rendben meg is volt, majd kiírt még valamit, de nem figyeltem mit, aztán most meg ezt írja: No longer a registered user.
Ezzel tudok valamit csinálni? Licitálni akartam, írta, hogy erősítsem meg a regisztrációmat, majd amikor az új e-mail kiküldésre nyomok ez fogad: Unable to Confirm Registration.
E-mail se jön meg semmi. De nem értem mert 2013 óta vagyok regisztrálva, több dolgot is vettem már és most nem tudok semmit sem csinálni.
Valamit tudok ezzel kezdeni?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#69769) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok,

érdeklődöm, hogy "milyen" értékelést érdemes/ajánlott adni az alábbiakat figyelembe véve.

Az eladó a terméket hiányosan küldte meg, arról a tényről, hogy a csomagból kimaradt "valami" nem is értesített. Nekem kellett erre felhívnom a figyelmét. Részleges visszatérítést kértem melyet meg is kaptam de az sem ment "első nekifutásra".

(#69770) V/ válasza Frenk (#69769) üzenetére


V/
Topikgazda

4 csillag, vagy nem adsz neki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#69771) Frenk válasza V/ (#69770) üzenetére


Frenk
aktív tag

"negatív, semleges vagy..."?

(#69772) V/ válasza Frenk (#69771) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez meg egy kicsit lehetetlen elvárás: hogy a csomagból kimaradt "valami" nem is értesített. Ha tudna róla akkor talán, de azért van neked 30 nap vásárlói védelmed, hogy az ilyen problémát tudjátok rendezni.

Negatív? Mire? Azt csak nagyon extrém dolog miatt adjuk.
Egyértelműen az ő hibája a dolog, (nem mindig ők csomagolják és lehet emberi figyelmetlenség is és nem is tud róla) szándékosan becsap, nem hajlandó rendezni a dolgot.

Az értékelés meg többrétű, összességében értékelsz, ezek a szempontok:

Valójában ezeknél a pulzusmérő óráknál szabványos a kábel, bármely hasonló használható hozzá, nem kell a gyárihoz ragaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#69773) Frenk válasza V/ (#69772) üzenetére


Frenk
aktív tag

Köszönöm az "útbaigazítást.

Annyit jegyeznék meg, hogy amennyiben nem "ipari" eladóról van szó akkor Én biztosan értesíteném a vásárlót ha észlelem, hogy valami kimaradt a csomagból. A rendelt "terméknél" nagyon nehéz nem észrevenni, hogy egy "fontos" tartozékot nem csomagolt/csomagoltam be. / Bár lehet, hogy az Én elvárásaim túl szigorúak. /

Mégegyszer köszönöm.

(#69774) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Meg nem érkezett termék miatt írtam az eladónak pár napja, viszont nem reagált.
Azt írtam, hogy hajlandó vagyok várni még 1-2 hetet. De ha nem reagál, akkor is érdemes várni vagy refund?
(Nyilván megvárom a hétfőt mindenképpen)

#?*@&!

(#69775) V/ válasza zeon.hu (#69774) üzenetére


V/
Topikgazda

Követhetetlen, logikátlan csúszások vannak nálunk a Feldolgozó Központban, azt javaslom inkább várj.

(#69776) zeon.hu válasza V/ (#69775) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudom, sok rendelésem csúszik hetek óta.
Türelmes vagyok, de egy válasz legalább jól esne :)

#?*@&!

(#69777) donmackó


donmackó
őstag

Lenne egy vásárlásom, ami múlt hónap 28.-án megérkezett az országba. Elvileg nem vámköteles (1633 Ft, 2db BT adapter), de még nem hozta a posta. Az 1 héttel később rendelt szőrtelenítőt, meg megjött 1 het. Érdemes ezügyben a postánál érdeklődni, vagy "veszett fejsze nyele"?

Release the cable hounds!

(#69778) V/ válasza zeon.hu (#69776) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugodj meg úton van. Eladó. :) Te is és én is a hétvégén dolgozom, ő nem, céges e-mail nézegetést az asszony tiltja neki. ;]

(#69779) V/ válasza donmackó (#69777) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyomkövetési szám? Ez a megérzésem szerint kamu bejegyzés. Amit meg tudsz érdeklődni a postán az így néz ki: Rx999999999CN ha kínai.

[ Szerkesztve ]

(#69780) zeon.hu válasza V/ (#69778) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, de én kedden írtam... :DDD
Mondom, tudok várni.

#?*@&!

(#69781) donmackó válasza V/ (#69779) üzenetére


donmackó
őstag

SYBAB47847361 Malaypost-os

Release the cable hounds!

(#69782) V/ válasza donmackó (#69781) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez nem érkezett meg, ha így lenne akkor nem csak a 17track írná, a Sunyou szokott egy kicsit csalni a nyomkövetési információkkal, de ezt itt nálunk nem tekintik könyvelt küldeménynek, így a megérkezést sem jegyzik fel. Majd a hónap vége felé itt lesz. Talán.

(#69783) donmackó válasza V/ (#69782) üzenetére


donmackó
őstag

Ok kösz. A 30 napot mindenképp megvárom, azután írok majd az eladónak.

Szerk: Vegyiárúval hogy áll a vámhatóság? A feleségemnek már kétszer rendeltem műköröm zselét, 2x nem jött meg pedig másodjára rendes tracking-gel kértem. Sem értesítő, sem semmi nem jött (nem volt vámköteles értékű). Mindkettő eltűnt miután magyar honba ért.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#69784) V/ válasza donmackó (#69783) üzenetére


V/
Topikgazda

Műköröm zselé nincs tiltó listán, csak simán elveszett. De a rendes tracking az mit írt utoljára?
Amire nem volt nyomkövetési szám azt nem tudhatod, hogy fel lett-e adva, vagy hol tűnt el.

[ Szerkesztve ]

(#69785) levenduli


levenduli
tag

Eladtam egy terméket , a vásárló Magyar és PayPal számlán üzente ,hogy személyesen venné át és kérte a szállítási költség elengedését is.
Ilyenkor mi a teendő?

(#69787) V/ válasza V/ (#69786) üzenetére


V/
Topikgazda

Bár a végén a 2. lehetőségre majd az lesz a nyavalygás miért devizában kell fizetni, egyáltalán miért nem fizethetné forintban.

(#69788) Tamy válasza V/ (#69786) üzenetére


Tamy
senior tag

Személyes átvételnél nincs postaköltség, az meg devizában is 0.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69789) V/ válasza Tamy (#69788) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha figyelmesen olvasod akkor van egy kötőszó és. A vagy kötő szó nem használandó, mert mindkettő lehetőség megadható.
Javaslat a hirdetés átírása.
Amit írtam azt azt jelenti ez alapján, hogy
1. megad személyes átvételi léehetőséget, ez esetben az van amit írsz.
2. valamint ad magyarországi postai szállítást, mert ugye nem mindenki fog az ország túlsó végéből személyes átvétellel foglalkozni, esetleg postán szeretné szállíttatni.
Nem igazán szeretem, ha valaki hülyének néz.

[ Szerkesztve ]

(#69790) Tamy válasza V/ (#69789) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, csak így kissé félreérthető volt a megfogalmazásod, számomra legalábbis. Ez így olyan, mintha a személyes átvételhez lenne szállítási költség, a következő hsz.-edből is ez jön le: "Bár a végén a 2. lehetőségre majd az lesz a nyavalygás miért devizában kell fizetni, egyáltalán miért nem fizethetné forintban." Abból indultunk ki, hogy a vevő megvásárolt valamit postázással, de ő mégis inkább személyesen venné át. Ebben az esetben nincs postaköltség, se Forintban, se devizában, ergo miért morogna?

Általánosságban persze igaz, amit írtál, de akkor meg talán szerencsésebb lett volna egy 3. pontban feltüntetni, mint egy 3. lehetőség.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69791) V/ válasza Tamy (#69790) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben értem, igazad van 3 pont egyértelműbb. Majd mindjárt módosítom.
Nekem viszont azért volt érthető, mert ilyen nincs az eBay-n: a vevő megvásárolt valamit postázással, de ő mégis inkább személyesen venné át.
Az áll rendelkezésére amit választott. Ha a szállítási opció neki nem jó, akkor a a vásárlás előtt egyezkedhet az eladóval,de ha kifizette akkor azokhoz az opciókhoz amit választott, az eladó és ő is kötve van, csak visszaléphet a vásárlástól, de magát a összeget nem lehet megváltoztatni.
A jutalékot fizetni kell az eladónak a szállítási költség után is, a vásárlásával azt az eBay az eladónak már fel is számolta.

[ Szerkesztve ]

(#69792) V/ válasza levenduli (#69785) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt, amit javasoltam a szállítási opciók beállítása leírásban azt kellett volna: magyar vevő kizárva, mert ezt szokták kérni. Neked viszont a jutalékot szépen felszámolják a devizás árra, amiben a szállítási költség is benne van és így csak veszteséggel jössz ki a dologból.
Még nem fizetett ezek szerint? Esetleg azt teheti meg, hogy kér számlát (total request), a nem fizetett tételek közt van neki, vagy a PayPal-re történő fizetés előtt megszakítja a folyamatot akkor kérhet total request-et.
Ha már kifizette, akkor bizony így járt.
Ha nem adtál meg személyes átvételt, akkor nem kérhet ilyet és a szállítási költséget sem töröltetheti el.
Annyit lehetne csinálni, de nem javaslom és nem biztos hogy bejön, hogy a szállítási költség összegét rész refundként visszaküldöd.
Az hogy a PayPal a fizetésnél ezt most is lehetővé teszi vagy neki valamilyen request indítása után fog nálad ez a lehetőség megjelenni abban nem vagyok most 100%-ig biztos, ezt te látod.
Vagy kérje a vásárlás törlését, mert az eBay és a PayPal rendszer és a szerződési feltételeik nem teszik lehetővé az ilyen kérés teljesítését. Ez lenne az igazi javaslatom.
Neked meg át kellene írni a hirdetést
1. kizárni a magyar vevőket,
vagy
1. adni magyar vevőknek személyes átvételi lehetőséget
2. a magyar posta díjszabása szerint -devizára átszámított- szállítási költséget megadni magyar vásárlóknak.

(#69793) Gabor343


Gabor343
tag

Az ebayen mindig ilyen volt az aukciós rendszer hogy ha az utolsó pillanatokban licitálnak akkor NEM hosszabbítja meg az időt?
Volt egy fasza cucc amit el szerettem volna vinni, végig én vezettem a bideket aztán valami gyökér az utolsó másodpercben felüllicitált és véget is ért az aukció, nem volt időm reagálni se, pedig végig figyeltem. :W :W

Én úgy emlékeztem hogy úgy megy ha valaki az utcsó 1 percben licitál akkor hosszabbítja az aukciót 5 perccel, hogy a többi licitálónak legyen ideje reagálni, de ezek szerint már nem így van, pedig így volt igazságos....

(#69794) Tamy válasza V/ (#69791) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, ez így van, abból lehet választani, ami be lett állítva. Sajnos én elég sok ilyennel találkoztam már, ezért értettem a kérdést. Ez hasonlóan van az itthoni piactereken is, legfeljebb a jutalékok alakulnak másként. Előbb kérdezünk, utána vásárolunk, vagy nem, ha nem felel meg a kapott válasz. Vásárlás után már inkorrekt dolog akár az áron, akár a szállításon variálni, mégis akadnak, akik ezt teszik piactértől függetlenül. Nekem is épp a napokban volt Vaterán egy vevőm, aki miután leütötte a terméket állt neki alkudozni a végösszegből.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69795) ZsoltG60 válasza Gabor343 (#69793) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Ez a rendszer a vaterán van :) bár régen lehet hogy volt ilyen :)
Firefox/Chrome böngészőhöz van bővítmény ami automatán licitál, megadod az összeget és a licitálás időpontját. Így az utolsó másodpercben is lehet rá licitálni.

Lumia 950XL

(#69796) V/ válasza Gabor343 (#69793) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó legmagasabb licitet adó viszi, de itt is van licitáló program lehetőség, ami 2-3 mp-l a lejárat előtt adja le.
Viszont nem viszi el az illető, ha te megelőzőleg adsz egy maximum összeget az automata licitálásra.
Ha egyezne a két összeg, akkor te nyered meg, mert korábban adtad le a licitet.

[ Szerkesztve ]

(#69797) Gabor343 válasza V/ (#69796) üzenetére


Gabor343
tag

Köszönöm a választ. Legközelebb akkor én is használok majd ilyen licitáló programot.
Bár ezt lehet manuálisan csinálta az illető, mert végig figyeltem a számlálót és akkor jött a licitje amikor 1 másodpercre ment le. Előtte egy óráig semmi licit nem volt én adtam le a legnagyobbat és a max bidem még magasabb volt mint az aktuális, csak sajnos ő nagyobbat dobott rá az utolsó másodpercben, én meg nem akartam túl nagy számot beírni max bidre, mert azt hittem nem lehet ilyen hülyén kijátszani a rendszert...

ZsoltG60:
Neked is köszönöm a választ, lehet akkor a vaterával kevertem össze, mert régebben ott is licitáltam párszor. Nem szoktam túl sűrűn aukciózni, így nem jegyeztem meg hol milyen rendszer van.

De ez az ebayes rendszer így szerintem elég gáz, hogy arra kell játszani hogy az utolsó pillanatban rádobj egy nagyobb licitet vagy adj meg előtte egy jó nagy max bidet és akkor biztos elviszed. :(

(#69798) V/ válasza Gabor343 (#69797) üzenetére


V/
Topikgazda

A másik említett oldal 5 perces meghosszabbítása a problémás, tisztességtelen módszer.
Az eBay--n a klasszikus, évezredek által használt licitálós módszer van, a kalapács leütése = az utolsó mp-ben érkező magasabb licit és az a nyerő, nem nevezném gázos dolognak azt, amit az emberiség történelme alakított ki.

(#69799) levenduli válasza V/ (#69792) üzenetére


levenduli
tag

Köszönöm a választ!

(#69800) trialboj


trialboj
őstag

Segítséget kérnék, nem tudom lecsekkolni hogy van-e bármilyen visszajelzés egy UK eladónak a termékéről:

[link]

Valaki már mutatta ezt az oldalt ahol elméletileg kinyeri nekem ezt az infót, de jó ideje semmire nem ad találatot, vagy elromlott vagy én használom rosszul?!

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.