Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.
Ebayen rendelt termék nem jött meg 2 hónap alatt, nyitottam egy refund requestet az eladó pedig miután megbizonyosodott róla, hogy tényleg nem jött meg, azt mondta, hogy küld egy újat, és ha az eredeti megérkezne, akkor azt is megtarthatom.

Ez túl szép hogy igaz legyen és van egy olyan érzésem, hogy miután lezártam a refund requestet már semmi nem fogja kötelezni öket arra, hogy újat küldjenek.
Ezzel van valakinek tapasztalata? Jól értelmezem, hogy biztonságosabb ragaszkodni a refundhoz majd leadni egy új rendelést?

(#69852) V/ válasza Heavyrain (#69851) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenkinek azt szoktuk javasolni, hogy ne újraküldést kérjen vagy válasszon. A refund esetén van némi veszteség az árfolyam miatt, de a pénz akkor újból elkölthető.
Hogy most ezt elfogadtad nincs vele gond ha PayPal-l fizettél, mert ott a vásárlói védelem a vásárlás napjától számított 180 nap, ha 3 héten belül nem jönne meg, akkor ott indíhatsz dispute-t.

(#69853) Spet


Spet
addikt

Sziasztok

Amerikai eladó, nemzetközi postázási lehetőség van (összegét is írja), az-az lehetne rá licitet adni.

Ehhez képest még felszámolna import adót, de így sem lehet rá licitálni, mert nincsen nemzetközi postázásra lehetőség :F

Ez hiba vagy mi lenne?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69854) V/ válasza Spet (#69853) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem minden országba szállít, de ha USA-n kívül már megy Kanadába, akkor van nemzetközi szállítás. Ilyenkor a hirdetésben menj a Shipping and payments fülre és a Shipping and handling -nál válassz Hungary-t, ha szállít ide, akkor lesz valami költség kiírva.
Viszont lehetnek még ezenkívül vevőkre vonatkozó korlátozásai is.

[ Szerkesztve ]

(#69855) Spet válasza V/ (#69854) üzenetére


Spet
addikt

Van magyarországi szállításra lehetőség. Ezt írja ki licit tételénél:
We are sorry but the item you selected may not be purchased due to Seller shipping restrictions, country specific import/export or other relvant restrictions.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69856) V/ válasza Spet (#69855) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, és akkor az mennyi pénz? Egyébként meg ott a válasz az üzenet végén. or other relvant restrictions.
De tavaly októberben is volt ilyen problémád ott is írogattam dolgokat miután megadtad a hirdetés linkjét. Azóte nem változott a helyzet, ha nincs link akkor csak általános ötletelés megy.

A. Kérdezz rá az eladóra hogy véletlenül nincs-e olyan korlátozás ami vonatkozna rád vagy valami hiba pl. GSP és Mo nincs a listáján. Ez nem az amit most látsz.
Az Összefoglaló 7. pontnál van egy leírás, hogy mit lehet korlátozni, nézz rá esetleg: A vevői korlátozás beállítása, ha el szeretnénk adni valamit, de szűrni szeretnénk a vevőinket.

B. Próbáld meg másik böngészőből.

(#69857) Spet válasza V/ (#69856) üzenetére


Spet
addikt

A hirdetes. Probaltam androidos ebay alkalmazasbol, WP mobilrol, laptoprol. Mindent elutasit.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69858) V/ válasza Spet (#69857) üzenetére


V/
Topikgazda

Látom. Akkor 36 $-t tettél volna meg licitnek és ez akkor kerülne neked minimum 35+21,26+11,65=67,91 $-ba ami mai árfolyamon úgy 17659 Ft lenne.
Ez nem lenne jó?, mert új és csak 7071 Ft és megvehető. És van neki a 6139-6030-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#69859) Spet válasza V/ (#69858) üzenetére


Spet
addikt

Ez utangyartott az meg eredeti. De ha van amerikai ismeros akkor szivesen fogadok segitseget :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69860) V/ válasza Spet (#69859) üzenetére


V/
Topikgazda

Van új, gyári, ami nem utángyártott -bár még a gyári is utángyártott mert az alkatrész azután kerül piacra, miután elkezdik árulni az órát :) - is csak ez 10352 Ft-ba kerül és szintén meg tudod venni. Az a licitálós nem éri meg.
De emlékeim szerint anno a Seiko nem csak Japánban gyártatott, lehet eredeti más országban is.

[ Szerkesztve ]

(#69861) Spet válasza V/ (#69860) üzenetére


Spet
addikt

Ez is utangyartott :DDD

Mar beleastam regebben magam a dologba (licitalos azert lett volna jobb, mert eredeti, es felerol indul azokhoz az eredetiekhez kepest, amiket kiszivott mar a nap es a piros resz kifakult vagy eltunt)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69862) V/ válasza Spet (#69861) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a terméklapon az van hogy Brand: Seiko, az akkor nem utángyártott. Az eBay szabályzat tiltja a hamis termék hirdetést, ez az eladó 2002 Aug 21-től árusít és még mindig 100% positive feedback és Top-rated seller, nem lenne az, ha hamis termékeket hirdetne.
Megnéztem a hirdetést újból, én elhiszem amit a kereskedő állít, az ellenkezőjére nem találtam semmiféle utalást.
De akkor elnézést, ha te a két kép alapján ezt eltudod dönteni, nekem nincs ilyen tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#69863) szpeti40


szpeti40
addikt

Ha nyár elején jött egy telefon alkatrész, törötten, a posta hibájából, írtam az eladónak, ő az árának egy részét visszafizette, akkor van értelme írnom a paypal-nak, hogy szállítás közben sérült meg? Visszakaphatom a maradék pénzt?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69864) Spet válasza V/ (#69862) üzenetére


Spet
addikt

Nem azt írtam, hogy hamis, hanem után gyártott ;)

(de vannak hamis olasz Omega karórák is ebay-en szóval vannak hamisított termékek ;) )

De hagyjuk a témát, akkor erről most lemondok.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69865) V/ válasza szpeti40 (#69863) üzenetére


V/
Topikgazda

Most ugye csak viccelsz?
Volt egy case-d azt az eladó lerendezte az eBay-n. Miért nem kérted a teljes árat? Igaz vissza kell küldened amit megvettél, de megkapod a pénzt. Ezután nincs PayPal.
Vagy eBay-n reklamálsz vagy PayPal-n a kettő egy dologra nem lehetséges, ha az első helyen egyességgel zárult.
Egyébként ha működne, akkor az eBay is az eladótól szedi vissza és a PayPal is tőle szedi vissza a pénzt.
Szóval lényeg az, ha a teljes árat visszaszeretnéd kapni, olyan helyzetet kell teremteni, mintha nem is jött volna létra az adás-vétel, a termék az eladónál, a pénz meg nálad.

[ Szerkesztve ]

(#69866) szpeti40 válasza V/ (#69865) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem, köszönöm :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69867) zuchy


zuchy
őstag

Sziasztok!

Rendeltem Ebay-ről egy átalakítót Olaszországból Augusztus 27.-én. A csomag várható érkezése: Sep 06, 2017 - Sep 12, 2017
Még nem kaptam meg. Zargassam az eladót, vagy még várjak? (I didin't recevie it ?)
Tracking number nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#69868) V/ válasza zuchy (#69867) üzenetére


V/
Topikgazda

Adj még egy hetet a megérkezésre, az eladó is azt fogja kérni hogy várj még. Október 12-ig él a vásárlói védelmed. A Postán megint van valami gond, a ma kihozandó MPL csomag valahogy nem ért ide, akkor a normál küldemények is késésben lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#69869) faki_ válasza V/ (#69868) üzenetére


faki_
senior tag

"A Postán megint van valami gond..."

Van bizony... :(((
EU-n kívülről jövő könyvelt levélküldemények hosszú napok óta parkolnak a reptéren, de a simák sem akarnak megérkezni több, mint egy hónapja.

(#69870) V/ válasza faki_ (#69869) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem is annyira gond, :W de abba a központba viszik az EU-s küldeményeket is és onnan kerül a Posta logisztikára belföldi továbbításra, bele sem érdemes gondolni, hogy mi van ott, pedig ez csak egy normál időszak.

(#69871) zuchy válasza V/ (#69870) üzenetére


zuchy
őstag

Érdekes egy másik csomagomat hétfőn kaptam meg és kb 1hét alatt levámolták. Ez éppen japánból jött.

PC-STYLE.hu

(#69872) V/ válasza zuchy (#69871) üzenetére


V/
Topikgazda

A japánokkal a magyar posta nem viccelődik, azokról el tudom képzelni, hogy konkrétan aláíratják a magyarokkal hogy átvették a konténert és megkezdik a feldolgozást. Egyébként az USA küldeményeket is gyorsan átfuttatják.

(#69873) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket ebayen, de most már több mint egy hónapja jön. A 20 napos garantált szállítási idő helyett. Kérhetek ilyen esetben refundot?Nem akarok tovább várni rá inkább veszek itthon valami hasonlót. Ha megérkezik akkor visszaküldeném. Van nyomonkövetési száma is, az alapján feladták 08.17-én.

(#69874) V/ válasza mokus1 (#69873) üzenetére


V/
Topikgazda

A várható érkezési idő végső dátumától számított 30 napon belül lehet reklamálni. Ha már 1 nappal túllépi azt és te nem akarsz várni, akkor Összefoglaló, 3. Mikor nyissunk Case-t?

[ Szerkesztve ]

(#69875) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Először is gratulálok a téma összefoglalójához! Példásan összeszedett, és részletes ismertető!

Én most szeretnék regisztrálni az eBAY-en, végigolvastam a "User Agreement"-et (főleg a jogi vonatkozások részletezése volt "izgalmas"), és egy dolog nem világos...

A "User Agreement" --> "Legal Disputes" --> 5. pont alapján:

"Opt-Out Procedure

IF YOU ARE A NEW EBAY USER, YOU CAN CHOOSE TO REJECT THIS AGREEMENT TO ARBITRATE ("OPT-OUT") BY MAILING US A WRITTEN OPT-OUT NOTICE ("OPT-OUT NOTICE"). THE OPT-OUT NOTICE MUST BE POSTMARKED NO LATER THAN 30 DAYS AFTER THE DATE YOU ACCEPT THE USER AGREEMENT FOR THE FIRST TIME. YOU MUST MAIL THE OPT-OUT NOTICE TO EBAY INC., ATTN: LITIGATION DEPARTMENT, RE: OPT-OUT NOTICE, 583 WEST EBAY WAY, DRAPER, UT 84020."

- Ez egy kötelező lépés a regisztrációt követően, vagy arra utal, hogy ha valaki nem akarja alávetni magát jogvita esetén az eBAY döntésének, akkor, és csakis akkor kell csak erről írásban nyilatkoznia a fent említett módon?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#69876) V/ válasza Piftuka (#69875) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel nem kell foglalkozni, vagy elfogadod (pipajel bejelölve) és használod az eBay-t vagy nem fogadod el és nem használod az eBay-t.
Jogvita esetén meg nem az eBay döntését kell elfogadni, hanem a döntésüket kell jogvita keretében felülvizsgáltatni mondjuk az általuk megadott illetékességű bírósággal.
Ez a szerződési feltételekre vonatkozó dolog.

(#69877) Piftuka válasza V/ (#69876) üzenetére


Piftuka
veterán

"Jogvita esetén meg nem az eBay döntését kell elfogadni, hanem a döntésüket kell jogvita keretében felülvizsgáltatni mondjuk az általuk megadott illetékességű bírósággal."

Erre gondoltam, csak helytelenül fogalmaztam.

Akkor ezek szerint ez nem kötelező, nyugodtan regsztrálhatok az "Opt-out" nyilatkozat postázása nélkül is, igaz? :K

"Aquila non captat muscas."

(#69878) V/ válasza Piftuka (#69877) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell ez a nyilatkozat postázás, regisztrálj és kész.

(#69879) Piftuka válasza V/ (#69878) üzenetére


Piftuka
veterán

:R Köszönöm! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#69883) V/


V/
Topikgazda

Hirdetésre ez a topik nem használható. Prohardver ÁSZF Moderáció III. 10/16. Az ilyen hsz törlésre kerül.
Kérek mindenkit, ne tesztelgessen feleslegesen ilyen dolgokkal.

A hirdetéseket mivel arra szolgál a Hardverapró ot kérem megjeleníteni.

(#69884) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Mi az hogy demo, nem eladásra szánt iPhone 4S?
Ahogy látom, bontatlan.

[link]

(#69885) Spet válasza nagy@gmx.com (#69884) üzenetére


Spet
addikt

Igen, kiállítási darab nagy eséllyel. Ezek mondjuk hivatalos apple boltok/viszonteladók tulajdonát képzi/képezte így kérdéses lehet a háttere.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#69886) V/ válasza nagy@gmx.com (#69884) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán kérdezd meg az eladót, hogy mire érti a DEMO szót a megnevezés végén.
De erre érti: Demo - Not For Resale, ezek általában az üzletekbe szállított, nézd meg, nyomogasd kiállítási darab és majd vedd meg a másikat. Nem biztos hogy a full szoftver van rajta, nem teljes a készlet,pl. nincs fülhallgató benne, a garancia nem igazán 12 hónap amit lejjebb írnak.
Ha nem adható el tovább és ezt írták rá gyárilag, akkor a gyári garancia biztos korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#69887) nagy@gmx.com válasza V/ (#69886) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Köszi a kimerítő választ.
Rákérdezek.

(#69888) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Aki ért hozzá, kérnék véleményt a dologról.
Vásároltam egy órát, melynek ára 6200ft volt kiírva, majd színre kattintva 6400, mikor fizettem volna már 6800Ft írt ki a PAYPAL.
Olvastam utána a prohardveren ezen részt , átállítottam a sima banki váltásra, ami által olcsóbb lett az ügylet, viszont az EBAY ablak nem módosult. Törlési opciót sem adott az oldal, ezért hagytam ezt a részt ugyanúgy, viszont ugyanattól az eladótól ugyanazt az órát megrendeltem és ki is fizettem olcsóbban. Viszont a problémám az, hogy az ebay kitiltással fenyeget, ha a megrendelt dolgot nem fizetem ki.
Nem értem ezen dolgot, hogy miért nem lehet visszalépnem, ha meggondolom magam a kifizetés előtt, ebben kérnék segítséget, vagy ne foglalkozzak vele, mert 2 órára nincs szükségem.?

(#69889) V/ válasza Occon adom (#69888) üzenetére


V/
Topikgazda

A forint összegű kiírások az eBay-n csak tájékoztató jellegűek, az eredeti deviza összeg az igazi.
Érdekes, én nem találkoztam kitiltási fenyegetőzéssel még.
Ha valamit nem akarsz megvásárolni miután a Buy It Now gombal a "kosárba" tetted, kérni kell a vásárlás törlését.
Ezek a fizetendő, Unpaid items résznél szoktak lenni a Purchase history-ban, az adott tételnél More actions és ott lesz vásárlás törlése.

More actions, Request to cancel this order, vagy ha ez a kép jön elő akkor az Ask to cancel order

vagy a Contact seller, Request to change an order

De vissza lehet lépni, ezt rosszul gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#69890) Occon adom válasza V/ (#69889) üzenetére


Occon adom
aktív tag

Pontosabban eljárást indítanak valamiért.
Nem aukciós a tétel.

(#69891) V/ válasza Occon adom (#69890) üzenetére


V/
Topikgazda

A fordítás nem pontos. Az eladó indíthat 48 óra után egy nem fizetett a vevő case-t, mert neki már előjegyezték a még ki nem fizetett tétel után a jutalékot, ha nem akarja hogy levonják kénytelen ezt lépni. Nem egészen az a szituáció amire te elsőre gondoltál.
Tedd azt meg, hogy kéred asz eladótól hogy törölje a vásárlást, mert a másik színűt már megvetted tőle és csak véletlenül lett az megvéve és elnézését kéred.
Ha 1 órán belül történik akkor el kell fogadnia, de ésszerű az indokod és törölni fogja.
Annyit azért tudj, hogy neki ezt a hirdetést újból fel kell tennie, van vele munkája.

[ Szerkesztve ]

(#69892) Occon adom válasza V/ (#69891) üzenetére


Occon adom
aktív tag

A kérést elküldtem neki, hogy a vásárlás téves, legyen szíves törölni ezt. Remélem nem fog sokat kínlódni vele.. Ugyanazon a napon ugyanezt megvettem tőle 6800 helyett 6500Ft-s áron a banki átváltás opcióval a Paypalos váltás helyett. Törlési opció továbbra sincs, csak a kontakt az eladóval.
A megrendelt óra kapott csomagszámot, de nem indult még el csak "2017-09-15 09:00 The item is pre-advised" bejegyzést kapom.
[link]
drágított is 1 $-t

(#69893) V/ válasza Occon adom (#69892) üzenetére


V/
Topikgazda

Törlési opció továbbra sincs, csak a kontakt az eladóval.
Contact seller, majd ott a következő választása: Request to change an order, ez a törlési opció
Ha már kifizetted nem drágul semmi.

[ Szerkesztve ]

(#69895) V/ válasza Occon adom (#69894) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem javaslom a fordítót. Mert csak félreérted amit látsz. A help szövegek meg egyébként nem mindig az adott szituációnak felelnek meg az eBay-n.
Kiválasztod a 2. rádió gombot és alul a Contac sellert választva megírod a törlési kérést, ez így működik.
Eleve ehhez a vásárláshoz írod az üzenetet, a kérést, másnak nem kell itt lenni.
Nem véletlenül és kitalációként írom a dolgokat, nem kell bizonygatnod, hogy szerinted azok a tanácsok nem jók.

[ Szerkesztve ]

(#69896) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy az ebay hibája, hogy hetek óta nem látom a képeket azokról a termékekről, amiket eddig vásároltam és amiket követek? Az elmúlt kb 2 hétben kb össze-vissza kétszer voltak láthatóak. Akkor úgy sikerült, hogy kiléptem-beléptem az accountomba és újraindítottam a gépet, de most semmi.
Előre is köszi! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#69897) V/ válasza Pitterix (#69896) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom böngészőt használsz. Ha valamit nem látsz aminek a képernyőn ott kellene lenni, akkor az nem eBay hiba. Böngésző, tűzfal, internet kapcsolat.
Töröld a böngészőből az ebay sütiket, a böngésző gyorsító tárat és indítsd újra.

(#69898) Pitterix válasza V/ (#69897) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszi! Amúgy a sütis dologgal már próbálkoztam.
Azért gondoltam ebay hibára, mert mostanában rengetegszer előfordul az is, hogy nem forintban, hanem mindenféle külföldi valutában írja ki az árakat, egy óra múlva meg már forintban.
Az előbb például vegyes volt postaköltség nélkül, most meg hibátlanul minden forintban+postaköltség is ott van.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#69899) V/ válasza Pitterix (#69898) üzenetére


V/
Topikgazda

Az rendben is lenne, de a sütik törlése és a helyben tárolt tartalom meghagyása nem biztos hogy megoldja, ezért írtam, hogy azt is törölni kell, de nálam ilyen hiba nem jelent meg, úgy 1,5 évre visszaemlékezve és most is minden oké. Ezért nem eBay hibára gyanakszom, mert akkor több embernél jelentkezne.
De esetleg másik böngésző vagy mobil app próba?
Nem eBay, de volt hogy megkergült a Chrome-n és letörlés majd újra telepítés segített.

[ Szerkesztve ]

(#69900) Pitterix válasza V/ (#69899) üzenetére


Pitterix
őstag

Rendben, köszönöm!
Amit tudok megpróbálok, azt majd meglátom.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.