Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) V/ válasza trialboj (#69800) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a terméket még nem értékelték, ha a neve után a 778-ra rákattintasz akkor látod az egyéb termékek után az értékeléseit

(#69802) optikus válasza Gabor343 (#69797) üzenetére


optikus
senior tag

en manualisan licitalok de en mindig az itolso 1-2mp-ben teszem ra, persze bekeszitek mindent csak az oket kell lenyomni, van kulon oram is amit nezek, eddig bejott. persze mindig lehet olyan hogy valakinek tobbet er meg, ezzel nincs mit kezdeni.

Buy books not gear.

(#69803) odrif válasza odrif (#69737) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Illetve kb mikor kapom meg a pénzemet?

20 éve a Prohardveren

(#69804) V/ válasza odrif (#69803) üzenetére


V/
Topikgazda

Inditottál Cancel order request-t? Mert azt írták vissza, hogy kezdeményezd.
Ha elfogadják akkor lesz értesítő a PayPal-n és onnan számolva 3-5 nap mire ott lesz azon a bankszámlán amihez a kártya tartozik, ha az egyenlegről fizettél akkor ott azonnal hozzáférhető.

(#69805) peestike


peestike
senior tag

Van egy termék német eladónál, amit meg szeretnék venni. A posta nincs feltűntetve, csak annyi, hogy postáz ide, de beszéljek az eladóval. Ez megtörtént. Dpd futár lenne, 20 euró, ennyit írt vissza. Kérdezném, hogy ilyenkor, ha megveszem a terméket, kifizetem, utána még külön kell kifizetni neki a postát, vagy írjak neki, hogy kellene, legyen szíves beállítani, hogy lássam a postaköltséget is a termék adatlapján? Ez lenne az első ilyen vásárlás itt, fogalmam sincs mi a menete ennek. Köszönöm szépen előre is! :R

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#69806) V/ válasza peestike (#69805) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor ez úgy működik, hogy megpróbálod kifizetni, lesz egy üzenet, hogy nem szállít ide az eladó, kérj számlát a befizetésre -ez egy link, Request total.....- arra kattintva elmegy neki a kérés, te kapsz egy e-mailt benne a fizetési gombbal a számla kiegyenlítésre.
A számlán ott a termék ára és az általa beírt 20 € és az egészet fizeted egyben.

[ Szerkesztve ]

(#69807) odrif válasza V/ (#69804) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

The seller canceled your order

Akkor várok
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#69808) peestike válasza V/ (#69806) üzenetére


peestike
senior tag

Nagyon köszönöm! :C
Este tudom csak kipróbálni, remélem összejön. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#69809) V/ válasza odrif (#69807) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem várt rád. Azért szokták megvárni, mert így nem úgy tűnik, hogy ő miattuk lett a dolog kezdeményezve, mert az ilyenek számítanak az eladói rang számításnál.

(#69810) V/ válasza peestike (#69808) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyesmi szövegre emlékszem és a vége a link ami neked kell,
Please change your address or contact the seller to request an exception by requesting total.

Az eladónak írható rövid üzenet, ide célszerű beírni emlékeztetőül az általa megírt szállítási költséget.

(#69811) peestike válasza V/ (#69810) üzenetére


peestike
senior tag

Még egyszer köszönöm. Ennyi segítséggel majd kirakom már. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#69812) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok! Lenne egy kis gondom, aminek még nem tudom a megoldását. :D

Adott egy ebay-es eladó az usában, egy autó klímakompresszorát vettem meg tőle, a listában írta, de végül mégsem lett jó, sőt, a fent lévő képtől is eltér némileg. Jeleztem neki, hogy visszaküldeném, és nem azonos a leírással, amikor ezen végigmentem, az ebay-es felületen a termék ára, és a pitney bowes-nek fizetett összeg is ott volt, kb 250$-ról beszélünk. Ezzel nem is lenne baj, az eladó írta, hogy küldjem vissza, pontos cím, stb, de írtam neki, hogy a rossz termék nem az én hibám, így innen oda nem különösebben szeretnék egy 8 kilós csomagot szállítani, legfőképp a saját költségemre nem. Utánanéztem, erre ez a 12-es pont érvényes:

International Returns. The returns policy specified by your Seller in his/her listing description of a GSP Item will apply to your purchase of the GSP Item. For GSP Items located in the United States that you purchase under GSP and that you return to your Seller, you will not be eligible for, and you will not receive, a refund of any Program Fees that you paid to Pitney Bowes and Pitney Bowes will not be responsible for shipping the GSP Item back to your Seller. Your rights under local law will not be affected.

Egyébként érdekes, hogy jött egy másik alkatrész is, egy hűtő, ami belül össze volt gyűrve, a dobozon lyukak voltak, még a kerek ebay matrica alatt is volt lyuk, tehát előtte történhetett. Írtam az eladónak, hogy sérülten érkezett, küldtem képet, azt mondta, ez nem az ő baja, ő sérülésmentesen küldte el, meccseljek az ebay-jel. Oké, írtam, kérlek küldj képet a sérülésmentes dobozról. Nem küldött, helyette 3 nap múlva jóváírták a dolgot, cakk- pakk minden összeggel együtt, igaz, ott szó nem volt visszaküldésről sem, nyilván az eladó is sejtette, hogy ő se tudna egy törött alkatrésszel mit kezdeni. Az működött így, ez nem fog? Amúgy 2009 óra bay-ezem, sőt, tizenéve amerikai autók alkatrészeivel foglalkozom, nem itt, és nem így szoktak jönni a dolgok, de egy 2 hetes szabadság elején megoldást kellett találnom a gyorsabb szállításra, és bele is gyalogoltam a dolgokba nyakig... Naszóval mit tudok tenni ez esetben? Visszaolvastam, de hasonló példára konkrét megoldást nem találtam. Köszi előre is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69813) V/ válasza Rick4 (#69812) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal 9300 Ft-ig a szállítási költségből visszaad. Ha hibás és visszaküldöd és ő átveszi visszakapod amit kifizettél érte. legfeljebb megpróbálod letárgyalni vele hogy amit nem fedez a PayPal összege azt külön elküldi neked. Ha megnézed a hirdetést, az van benne ha adott lehetőséget return-ra, hogy a vevő fizeti. Most nem kell előhozakodni, hogy az eBay help szöveg mástt ír, az nem érvényes, ezért találta ki a Paypal ezt a támogatást.
A Piney Bowes GSP esetén az eladónak ad + biztosítékot, a vevőnek nincs semmi haszna belőle.

(#69814) kory24


kory24
őstag

Sziasztok.
Vásároltam aug 2-án egy terméket.

Az emailban ez áll :

Estimated delivery: Wed. Aug. 16 - Wed. Sep. 6

De még nem kaptam meg.
Normális ennyi késés?
Ha nem akkor tudok vmit tenni vagy bukta?
Nem nagy érték 1600ft...

(#69815) Rick4 válasza V/ (#69813) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, köszönöm. Ezt a 9300Ft-ot kell igényelnem, bejelölnöm, vagy bárhol jeleznem, vagy automatikusan megy a dolog?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69816) ferke72


ferke72
aktív tag

sziasztok!
refund amit paypal-n megkaptam de 6 napot írtak rá, munkanap vagy naptári nap.
most kezd végleg elfogyni a türelmem, nem elég hogy csiga tempóban küldi de úgy néz ki nekem kell tovább utalni..
pedig kártyával számlámról fizettem, akkor bankszámlára kellene utalniuk egyből nem?
köszi

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#69817) V/ válasza Rick4 (#69815) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 14. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

(#69818) V/ válasza ferke72 (#69816) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha volt dátum, akkor azt követő nap, de minden munkanapban számolandó

(#69819) ferke72 válasza V/ (#69818) üzenetére


ferke72
aktív tag

klafa 6 napot írtak, és 12 dátumot hogy clear lesz.. akkor holnap nyitom a case-t..
csodás megint húzódik az egész. és persze az eladó se írt vissza.. annyit kérdeztem elküldte e a refundot, néma csend.. :((

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#69820) totyak


totyak
aktív tag

Megvettem egy terméket az angol ebayen, aminek az eladójával előzőleg megbeszéltem, hogy tud postázni hozzánk 15,75 fontért. Konkrétan ezt írta: "So the main box will be £15.75 tracked signed for delivery" Tehát, ha jól értem, még nyomonkövetés is lenne.

Megnyertem a terméket licittel és kérem tőle a teljes számlát, mert eredetileg nem postázott volna hozzánk, így ugye csak a terméket tudtam volna fizetni postaköltség nélkül, rendesen az eBay oldaláról.

Erre küld nekem egy üzenetet, amiben a PP mailje van:

"
New message from: ????????
Hi,
International postage and the listing price comes to a total of £33.75
My PayPal is, ???????@hotmail.com
Please make sure put GTA BOX in the payment reference.
Once I receive the payment I will remove the eBay listing and close it."

Most jól értem, hogy ő azt várja, hogy csak úgy PP-on utaljak át neki pénzt? Nekem ez így nem kerek, hogy nem az eBay-en keresztül megy a dolog.

Meg hogy lett a 15-ös licitemből, illetve a megbeszélt 15,75-ös postaköltségből 33,75gbp? Nem sz*rrágásból, de ha egyszer megegyezünk valamibe, akkor nem fizetek egy ezressel többet.

Szerintetek mi a helyes eljárás? Írjam meg neki, hogy nem ilyen összegben egyeztünk meg, illetve, hogy az eBay rendszerén keresztül küldje a teljes számlát, aztán kiderül mit lép rá? Tudom valahogy menüből, hivatalosan kérni a teljes számlát? Lehet, hogy ő sem tudja hogy kell ezt csinálni? Való igaz, hogy mint eladó, csak 8 értékelése van, a többit tehát vevőként kapta ő is.

(#69821) V/ válasza totyak (#69820) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 12 hsz-el feljebb (#69806), (#69810) van válasz erre: Tudom valahogy menüből, hivatalosan kérni a teljes számlát?
Mielőtt kérnéd ezt tedd meg: Írjam meg neki, hogy nem ilyen összegben egyeztünk meg,
Mert ha £33.75 ír rá, akkor annyit kell fizetned.
Ha tudod a hozzávetőleges súlyát annak amit megvettél, akkor ezen az oldalon a nemzetközi szállítást választva lehet, hogy lesz olcsóbb alternatíva az angolból történő ide szállításra és legfeljebb azt is javaslod neki.

Az eBay-n kívüli pénzbeszedés ilyen megoldása tiltott.

[ Szerkesztve ]

(#69822) totyak válasza V/ (#69821) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen. Elnézést, de nem igazán szoktam visszaolvasni a korábbi üzeneteket. Eddig azt hittem, hogy kicsi az esély rá, hogy pont olyan kérdés van előttem, amire én is keresem a választ. Tévedtem :D

Akkor mindenképpen írok neki első körben simán csak egy üzenetet. És ha magától nem küldi a számlát, akkor "Request total".

A súlya durván 2kg, kicsit talán kevesebb, lényegesen nem lenne olcsóbb a posta, nem akarom már bonyolítani a dolgot, elfogadtam a 15,75-öt, ha annyi lenne ténylegesen.

Sejtettem én, hogy ez a fajta fizetés nem stimmel. Ez kb. egy baráti átutalásnak tűnik, ahol engem nem védene kb. semmi sem, ha nem küldi a terméket, vagy hibásan küldi.

(#69823) totyak


totyak
aktív tag

Még egy gyors kérdés, elnézést a duplázásért.

Ő, mint eladó, hogy tudja küldeni nekem a számlát ebayen keresztül? (az eladó kérdezi tőlem, de én sem tudom). Valaki leírná lépésről lépésre? Vagy ha én kérem a vásárolt terméknél, neki akkor felajánlja a rendszer? Nem értek ehhez sajnos.

(#69824) V/ válasza totyak (#69823) üzenetére


V/
Topikgazda

Teljesen automatikus. Te elküldöd a kérést, neki olyan számla oldal jön be, ahol csak le kell ellenőriznie az adatokat és beírni a megbeszélt szállítási költséget és a Send invoice-al elküldeni, kb egy 6 általános végzettségű gyerek szintje, neked megy egy e-mail benne a Pay linkkel.
Meg neki is a Google a barátja, talál mondjuk ilyen videó linket.
Valaki leírná lépésről lépésre? Nem, nem írná le, olvasni tudás hozzátartozik az eladási tevékenységhez.
Ez az angol tud angolul? :W

[ Szerkesztve ]

(#69825) totyak válasza V/ (#69824) üzenetére


totyak
aktív tag

Bocsi, nem akarlak felidegelni. CSak olyat kérdez tőlem, amit neki kéne tudni, mint eladónak, illetve valóban, minden angolul van, tehát csak olvasnia kellene. Amúgy úgy tűnik megoldotta valahogy, mert ideért a total invoice.

(#69826) V/ válasza totyak (#69825) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ellened irányult :R , egy eladónak nem a vevőtől kell hogy megkérdezze, hogy hol a számlatömböm és hogyan töltsem ki.

(#69827) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Ilyen ledes lámpa létezik "E" jelöléssel, amit itthon közúti forgalomban is lehet használni ? :F :R

24" 120W 40 LED Work Lights Bar Spot Flood Combo Work Lamp UTE SUV ATV Off-Road

Lumia 950XL

(#69828) optikus válasza ZsoltG60 (#69827) üzenetére


optikus
senior tag

meg ledes izzot se tehetsz be ha nem az van gyarilag. hivatalosan. nemhogy ilyen fenyhidakat...

Buy books not gear.

(#69829) tbalint3 válasza V/ (#69765) üzenetére


tbalint3
tag

Megoldódott, full refundot kaptam végülis és nem kell visszaküldenem a hibás terméket sem.
Leírom, hogyan zajlott hátha másnak is később szüksége lenne rá (a GSP-t ismerve lesz is, elég csak egy Google keresést indítani a GSP és ebay szavakra):

Még pénteken megnyitottam a return requestet mellékelve a képekkel, a szövegdobozba pedig beleírtam, hogy a GSP a felnyitásnál rongálta meg a terméket.
Majd vasárnap reggel jött az email az eladótól, hogy elfogadta a visszaküldést, pedig direkt kértem hogy hívja fel az ügyfélszolgálatot mert akkor nem kell visszaküldeni és az ő pénze is megmarad.

Úgyhogy, itt a lényeg: Írtam egy emailt erre a címre: <pbisgspcs@pb.com> részletezve, hogy mi történt mellékelve fényképeket amiken jól lehetett látni a sérüléseket és még beleírtam az emailbe a vásárolt ebay-es termék számát, a tranzakciós számot, az ebay user id-met és email címemet.

Ma pedig jött a válasz először a fentebb említett email címről, hogy az ügyintéző elismeri a Pitney Bowes Erlanger-i központjában felbontáskor sérült meg a termék és továbbította az üzenetemet az ebay-es kollégájának ahonnan 7-10 nap múlva fogok választ kapni.
Majd 5 óra elteltével jött az üzenet az ebay-től , hogy megkapták a Pitney Bowes-tól az esetet, kivizsgálták, és megerősítik, hogy az valóban az ő hibájuk volt, sajnálják és rögtön vissza is utalták a teljes kifizetett összeget a Paypal-en keresztül.

Abszolút meg vagyok elégedve most az ebay/PB ügyfélszolgálatával, nagyon gyors ráadásul se én sem az eladó nem vesztettük el a pénzüket, ugyanis leírták azt is, hogy nem az eladótól vonták vissza a termék árát hanem ők állják teljes egészében a kárt.

Úgyhogy röviden: ha a GSP szállítással probléma van, akkor ez az email cím sokat segíthet: pbisgspcs@pb.com

(#69830) V/ válasza tbalint3 (#69829) üzenetére


V/
Topikgazda

A te helyedben én is elégedett lennék, mert "mert még a terméken is van karc." és ennek ellenére van ingyen egy 56500 Forint értékű dolog nálad. Szóval most őszintén, ugye nem használhatatlan a termék?

Köszönöm az információt, ha megengeded akkor az Összefoglaló GSP részéhez beírom a szállítási sérült termék esetén javasolt B megoldást.

(#69831) optikus


optikus
senior tag

PostNL nevezetu holland posta szolgaltatoval van e valakinek tapasztalasa? 11-eig volt trackem azota semmi.
akkor azt mutatta hogy ausztriaban van. gyanitom atadtak valami magyar cegnek. de ki lehet az? mposta nem mutat semmit, meg a nagyobb ismertek sem. a HU bejegyzest se ertem mit takarhat naluk.

Mo. 11.09 14:31 AT Sendung im Lager
Mo. 11.09 12:00 HU Angekündigt, nicht angetroffen
Sa. 09.09 06:01 DE Sendung im Lager
Sa. 09.09 05:54 DE Sendung im Lager
Fr. 08.09 20:20 DE Sendung im Lager
Fr. 08.09 03:15 DE Verschickt in Bestimmungsland
Do. 07.09 19:25 NL Sendung neu gelabelt
Do. 07.09 19:16 NL Angenommen

Buy books not gear.

(#69832) Rick4 válasza V/ (#69817) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, olvasom, és csinálom is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69833) V/ válasza optikus (#69831) üzenetére


V/
Topikgazda

Feleslegesen nyomtad be a német szövegű nyomi információkat, az a nyavalyás nyomkövetési szám több információt hordoz, főleg annak aki nem tud németül.
Az NL a holland posta, mint ahogy írod a küldemény Kínából elsétál Amszterdamba és onnan jön Magyarországra, vagy a másik EU-s országba. Tehát van neki 2 megérkezés és 2 továbbítás.
Évek óta kapok ilyen küldeményeket és a postás hozza ki, a kézbesítési idő 13-36 napig terjedt eddig nálam 15-ből

(#69834) Laraxior


Laraxior
titán

Ha feltettem egy licitet, de elég valószínű, hogy rosszul állítottam be valamit, akkor törölhetem az egészet, akkor is ha már érkezett rá licit? :B :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#69835) optikus válasza V/ (#69833) üzenetére


optikus
senior tag

nem kinai, holland elado hollandbol kuldi.

Buy books not gear.

(#69836) optikus válasza optikus (#69835) üzenetére


optikus
senior tag

idokozben nagy nyomozgatasban voltam, rajottem hogy ez a holland ceg eurodis tag. ezert a holland track szamukhoz le lehet kerni egy barcodot (mert barcode network partner). igy az eurodisnel meg lehet talalni ezt a szamot. persze ez megint megad egy masik referencia szamot. az erodis magyarorszagi partnere a transoflex. a transoflex trackjan az eurodis szam nem mukodik, de ez a referencia igen. e szerint meg mar itt van bp-en a keruletunkben a cucc. most van 4 track szamom, amibol egy az ami a valosat mutatja a tobbi csak a felét, tok jo hogy ez igy mukodik... :W

Buy books not gear.

(#69837) V/ válasza Laraxior (#69834) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen lehet, de felszámolnak díjat érte. Próbáld meg inkább a módosítást.
To revise your listing:
Go to My eBay > All Selling or Seller Hub > Listings > Active.
Selling Manager and Selling Manager Pro subscribers: Go to My eBay > Active.
From the More actions drop-down menu, select Revise.
In the Edit your listing area, make your changes. (Any gray sections can't be revised.)
Click Continue.
Review your fee information, and then click Submit revisions.
És ezt lehet:
Add a second category, unless there are category restrictions. (Fees may apply.)
Add to the item description.
Add photos.
Add optional listing upgrades to increase your item's visibility.
Reduce the reserve price of your item, in applicable categories. (You won't receive credit for any difference in your insertion fees.)
Ezt nem lehet:
Change the listing format.
Change the listing duration.
Change the starting price.
Edit the listing description.

Esetleg törlöd a licitet és azután több lehetőség lesz.
De ennek a résznek is változott a szerkesztési felülete, lehet, hogy nem lesz egyértelmű az adott opció.

[ Szerkesztve ]

(#69838) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Account aktiválásnál mi van akkor, ha nem tudom újra elküldetni az aktiváló kódot? Próbáltam másik böngészőben ott sem dob be semmit, amikor rányomok, hogy küldje el újra a kódot. Az Ebay logo és az elsó help panelek fogadnak...

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#69839) Laraxior válasza V/ (#69837) üzenetére


Laraxior
titán

...és az mennyire működőképes dolog, hogy az árhoz minimálisat írtam, viszont a posta 999EUR. Maga a termék ára is 1000EUR felett van, viszont a postaköltségből nem kell adót fizetni az ebaynek. ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#69840) V/ válasza Laraxior (#69839) üzenetére


V/
Topikgazda

postaköltségből nem kell adót fizetni az ebaynek
Hát ezt nem tudom honnan vetted. De nem egészen így van.
Itt egy számla részlet, adott eladás 2 tétel számlázva:

Itt is és a PayPal-n is beleszámol a jutalékalapba szállítási költség. Az adott kategória maximált szállítási költségét meg nem lehet túllépni.

[ Szerkesztve ]

(#69841) tbalint3 válasza V/ (#69830) üzenetére


tbalint3
tag

Az a helyzet, hogy maga a termék egy laptop alkatrész, kijelző. Úgyhogy ezért vagyok ennyire háklis a rajta lévő karcra. Most vehetem meg újra máshonnan de mostmár csak az eu-ból, kikerülve a GSP-t.

(#69842) V/ válasza tbalint3 (#69841) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem akkor kuka? ;] Én eladnám és akkor nem 50 k hasznom lenne, mert karcosan is lesz aki megveszi csak nem annyiért, az pedig így tiszta nyereség.

(#69843) Laraxior


Laraxior
titán

Esetleg arra tudtok valaszt hogy hogyan tudom az eladasi keretem kiboviteni?
500$ jelenleg, de ez keves.
Ranyomtam arra hogy kell nagyobb de egy amerikai szamot adott meg h azt kell felhivnom... Csakhogy Nemetorszagbol az nem megy...

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#69844) V/ válasza Laraxior (#69843) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha teljesíted az előírt feltételeket az emeléshez akkor megy a dolog. Itt le van írva. Increasing your limits rész. Vagy telefonon kéred. Más opció nincs.

[ Szerkesztve ]

(#69845) outdoor


outdoor
aktív tag

Három kicsi és egy nagy rendelésem van Ebayen.

Szerencsére pont a nagy rendes tracking számot kapott, és ma megérkezett az országba.

A három kicsi közül kettő furcsa tracking számot adott, a 17track.net nem ismeri fel.

A harmadik kis csomag is fontos, az semmilyen tracking számot nem ad kérésre sem, csak csomagszámot tíz számjegyből, amit a 17track nem ismer fel.

Pár napon belül megkapom a nagy csomagot, tisztasor.

De mit kezdjek a kicsikkel? Egy hét van hátra az ebay claim határidőből.

A proper digital assistant could be my best friend

(#69846) V/ válasza outdoor (#69845) üzenetére


V/
Topikgazda

De mit kezdjek a kicsikkel? Egy hét van hátra az ebay claim határidőből.
A várható megérkezés utolsó dátumától számítva a napokat, a 30 napból már a 23. napnál jársz?

(#69847) outdoor válasza V/ (#69846) üzenetére


outdoor
aktív tag

A rendeléstől telt el 23 nap. A két trackingszámos kicsi közül az egyik a Yanwen trackinget javasolta. Az sem ismeri fel egyik számot sem.

A proper digital assistant could be my best friend

(#69848) V/ válasza outdoor (#69847) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem kell semmit sem csinálnod hanem várni.
Szóval akkor idézek egy kicsit.
A fizetés után ezt látjuk az adott vásárlásnál:

Itt a példán amiről a szövegben szó van 2017 november 13.-a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery)

Abban az esetben, ha a rendelt küldemény nem érkezik meg, vagy nem azt kapod, amit rendeltél (nem olyan minőség, eltérés stb.), lehetőséged van egy Case-t (ügy, vita) indítani, itt tudsz kommunikálni az eladóval, a kártérítés vagy refund ügyében.
Case-t a (legkésőbbi becsült - Estimated Delivery) érkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni az eBay felületén keresztül, ha nem egy országban vagy az eladóval, ha azonos az ország, akkor 7 nap.
Ha egy vásárlásnál nincs megadva Estimated delivery, akkor a vásárlás napjától 30 nappal kell számolni a várható szállítási időt, és ha az letelt, attól a naptól 30 napig van vásárlói védelem.

A fenti terméket szeptember 13-án fizettem, ha nem lenne a novemberi dátum, akkor október 13-ig jöhetne, ha nem érkezik meg, akkor november 13-án van vége a vásárlói védelmemnek.

A példánál maradva a vásárlói védelmem végső időpontja 2017 december 13. Ha november 13.-ig nem érkezik meg, várok még 10 napot. Ha november 23-ig nem jön meg indítom a nem érkezett meg requestet, ekkor még van a vásárlói védelmemből hátra 20 nap.

De az eBay is segít, amíg szállítás alatt van (Estimated Delivery időszakon belül) nem lehet meg nem érkezett requestet indítani.

[ Szerkesztve ]

(#69849) outdoor válasza V/ (#69848) üzenetére


outdoor
aktív tag

Mindegyiknél fel van tüntetve Estimated delivery, szeptemberi vagyoktóberi lejárattal. Akkor aggódni bővebb elég október-november közepén, ha addig nem futna be. Köszi. Addig biztosan megjön.
Érvénytelen tracking számokkal általában mit lehet kezdeni?

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#69850) V/ válasza outdoor (#69849) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érvénytelen az úgy nem egészen igaz, mert a küldemény azonosítót is csak oda tudják beírni az eBay felületen, hogy tracking number, az a mező inkább univerzális azonosító mező, ha olyan szám van ami követhető akkor tracking adatmező, ha olyan ami nem követhető akkor meg küldemény azonosító mező. Ha ide írnak valamit akkor azzal azt igazolja, hogy valamilyen azonosítóval elküldte, feladta. Ezt kéri is az eBay, hogy legyen feltöltve a vevő tájékoztatása céljából elsődlegesen.
Ezek a számok ha igaziak, akkor rajta vannak a küldeményen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.