Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Head88 válasza Pitterix (#69896) üzenetére


Head88
addikt

Nálam is volt ilyen. Az adblocker zavart be.

(#69902) elistvan


elistvan
senior tag

Rendeltem ebayen egy dvd filmet. A leütéskor kiderült, hogy az eladó csak bankszámla számot (IBAN, SWIFT) adott meg, Paypal fiókja nincs. Netbankból átutaltam neki az adott összeget, viszont ma reggel kaptam egy levonást ami 1,5x-ese pluszban a vételárnak (elszámolásforgalmi jutalék) címen. Szerintetek:
1, Paypalon keresztül is el lehett volna ezt intézni olcsóbban? (Német bank)
2, Mivel hosszabb az ilyen utalásoknak az átfutási ideje vissza lehet még ezt sztornóztatni?

Ennyit nem ér meg nekem a film, akkor fizetek neki paypallal ha lehet valahogy.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#69903) V/ válasza elistvan (#69902) üzenetére


V/
Topikgazda

A hirdetésnél egyértelmű. hogy mit fogad el fizető eszköznek, Zahlungen után.:
Nincs PayPal

Van PayPal

Nem adtál linket, de PayPal esetén annyit kell fizetni, mint amit ott látsz, nincs + költség.

Forintos bankszámláról devizában utalni minden bank esetén + költséggel jár, ahol ráadásul elég magas minimum díjat és meghatároznak. Ezt megnézheted a bankszámlád kondíciós listájában. Bár a forintos utalások országon belül is díjkötelesek.

A sztornózásnak nincs ugyan alapja, mert licitálás előtt is tudott volt, hogy nincs PayPal, de lehetséges, bár a legtöbb bank ezért még több pénzt kér, mint amit most veszítettél.
Ezt a békát sajnos le kell nyelni. Sehogy nem tudsz jól kijönni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#69904) elistvan válasza V/ (#69903) üzenetére


elistvan
senior tag

Amikor leütöttem, az eladó azt írta paypallal is tudok neki fizetni. De ezeket az adatokat küldte.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#69905) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha úgy nyertem meg licittel egy terméket, hogy a rám licitáló visszamondta és az eladó megkeres vele, hogy nekem kell-e és én rábólintok, akkor is tud számlát küldeni róla? Mármint rendesen ebay-paypal, hogy a védelem éljen, nem csak mailcímre utalni paypalon.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69906) V/ válasza flymi (#69905) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel már hetente kérdezi valaki, lehet hogy beírom az ÖF-ber, ugyanúgy az eBay és Paypal kettősön keresztül megy ez a dolog, küld egy olyan ajánlatot, (számlát) amelyben a link a fizetésre visz, egyébként meg hogyan tudná a azonosítódra küldeni az ajánlatot?
Ha meg olyan üzenet küld hogy eBay-n kívül van neki ajánlata azt ugye tiltja a szabályzat és ha megnézed a PayPal-n a pénz küldési lehetőségeket ha nem barátilag küldöd neki akkor van vásárlói védelem. Sötétkék alászínnezéssel Buyer protection szöveg utal rá

[ Szerkesztve ]

(#69907) flymi válasza V/ (#69906) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem bocs. Azt kérte küldjem a mail címemet.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#69908) V/ válasza elistvan (#69904) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen egyértelműen látszik hogy nem PayPal, miért nem írtál vissza, hogy a fizetés előtt, hogy nem ezt írtra?
Amikor leütöttem, az eladó azt írta paypallal is tudok neki fizetni Ez igaz is.
Átvágott mert az összes hirdetésénél ott a PayPal.

Viszont azt nagyon nem írtad hogy nem szállít ide és úgy kértél számlát, akkor kellett volna szólnod neki.
Küldhetett volna PayPal-s fizetési e.mailt az eBay-n keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#69909) V/ válasza flymi (#69907) üzenetére


V/
Topikgazda

Az még nem jelenti azt, hogy ne írd utána, hogy nem szeretnél kevesebb pénzt kapni, mint ami jár.

(#69910) elistvan válasza V/ (#69908) üzenetére


elistvan
senior tag

Írtam neki emailt amint leütöttem. Nagysokára válaszolt.Ezeket az adatokat küldte (azt hittem a paypalon belül van ilyen opció) mert eddig 1 klikkel automatán ment paypallal az összeg. Tegnap pedig rámírt, hogy még nem kapta meg a pénzt. (De mivel nem válaszolt én nagy botor utaltam bankon át.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#69911) Peti06


Peti06
csendes tag

Sziasztok!

Olaszországba való postázás esetén a címzésnél nincs semmi extra az olaszoknál ugye? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy ahogy a PayPal elküldi nekem e-mailben a vevő címét azt abban a formában nyugodtan átmásolhatom és címezhetem neki ugye?

(#69912) outdoor


outdoor
aktív tag

Licitáltam egy ebay termékre. Az enyém a nyerő licit. A megtett maximális ajánlatom sokkal magasabb a most nyerő licitemnél. A mostani ár jó is, de mostmár magasnak találom a maximális ajánlatomat. Azt szeretném csökkenteni. Látszólag nincs jelentősége, de ha valaki a mostani nyerő licit és az én maximális ajánlatom között ajánl, akkor felkúszik az ár, akár olyan magasra, amit eredetileg megadtam volna érte, de mostmár nem szeretnék (mert több darabot vennék, és csomagban találtam kedvezőbben).

A mostani nyerő licitem helyben hagyásával csökkenthetem valahogy a maximális ajánlatomat?

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#69913) V/ válasza outdoor (#69912) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban van a licit törlésre tipp

(#69914) V/ válasza Peti06 (#69911) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy az iskolában tanitották a levél cimzést, ha az eBay-n adsz el onnan is kapsz cimet, ha nem egyezne a Paypal cimmel akkor egyeztetni kell a vevővel. Az angol cim formátun hasonlo mint az olasz, igy nyugodtan használható. A magyar postásnak kell ráurni hogy Olaszországról van szó.

(#69915) levenduli


levenduli
tag

Sziasztok!

Vásárolt egy amerikai vevő tőlem egy terméket.
Eddig nem fizetett de küldött két üzenetet.

Hi, just want to make sure, you able to ship worldwide, it will be sent to Indonesia,
Please be confirmed, so I can proceed the payment from my side,
Thank you

Hi, please change the invoice for delivery to Indonesia
Thank you

Nem értem mit akarhat alapértelmezett worldwide postázás van beállítva.
Más címre meg nem akarom küldeni .

(#69916) V/ válasza levenduli (#69915) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy Indonéziai cimre küldetni. Nem javaslom hogy vállald. Átverés lesz. Ird meg hogy csak az ő USA cimére tudod küldeni. Ha nem jó, akkor lépjen vissza a vásárlástól. Negativos fenyegetés ne zavarjon. Egyébként 48 órája van kifizetni.

(#69917) levenduli válasza V/ (#69916) üzenetére


levenduli
tag

Köszönöm!

(#69918) Peti06 válasza V/ (#69914) üzenetére


Peti06
csendes tag

Köszönöm! Nekem mindig a PayPal küld egy korrekt teljes címet a vevő szállítási adatairól miután fizetett. Az Ebay amit küldött arról, hogy megvásárolta a vevő az adott terméket nekem ott csak egy ország, város és egy irányítószám van. Nem vagyok még valami rutinos Ebay-es, a "print shipping label"-re ha rányomnék gondolom ott a teljes címet látnám az Ebay-es adatok szempontjából. Erre eddig még sosem mertem nyomni, mert nem tudom utána mi történne, nincs nyomtatóm nem akarok ezzel bekavarni. Vagy nyugodtan rányomhatok és visszaléphetek belőle? Nyomtatni nem fogom tudni... Én mindig a PayPal amit elküld címet az alapján postáztam.

(#69919) V/ válasza Peti06 (#69918) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudsz címkét nyomtatni, maradjunk annyiban, de az egyébként fizetős lenne. Ezért marad a kézi címzés.
Csak javaslat volt a cím ellenőrzés, mert van amikor a vevő több címmel rendelkezik és véletlenül rosszat választ.
Legutóbb még olyan értesítőt kaptam, ami a régi felületre hasonlított és azon benne volt a regisztrált eBay címe a vevőnek, most rákerestem a neten és valóban van olyan értesítő is ahol nincs rajta a vevő címe, elnézést.
Ha nincs nyomtató egyébként sem tudná kinyomtatni :)

[ Szerkesztve ]

(#69920) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

esetleg tudja valaki, hogy ha kínából rendelek drágább cuccot, ami vámköteles lehet akkor beleszámolják az árába a postaköltséget is vagy csak termék árát? kb 20$-os drágábban lenne ugyan az a termék, de 95$ az ár és 85$ a posta, míg a másik kb 160$ lenne és ingyen posta

ez most aliexpressről lenne

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#69921) Head88 válasza animatrix11 (#69920) üzenetére


Head88
addikt

Vámoláskor a szállítással terhelt termék árából számolák az ÁFÁ-t és vámot.

(#69922) V/ válasza animatrix11 (#69920) üzenetére


V/
Topikgazda

Head88 már válaszolt, csak annyit tennék hozzá hogy az itt az Összefoglalóban és az AliExpress topik Összefoglalóban is részletesen tárgyalva van a vámeljárás, erre a kérdésre is utalva.

(#69923) mgergo76 válasza elistvan (#69902) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Amikor csak banki utalás lehetséges (főleg német eladóknál), akkor én a TransferWise-t használom fizetésre. Sokkal olcsóbb, mint bankon keresztül utalni és nagyon gyors.

Üdv: Gergő

(#69924) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Észtországba kéne visszajuttatnom egy dobozt (40x30x5 0.7kg). Valami futárszolgálatot tud ajánlani valaki? Gyors körbelestem már internetes kalkulátorokon, de 8000 Ft alatt nem találtam semmit. Téves vásárlás miatt kéne visszaküldenem egy ebay-es cuccot, de az összérték 10e Ft... Ők +3 e Ft-ért küldték el Royal Mail szolgáltatással...

(#69925) animatrix11 válasza (Bundás) (#69924) üzenetére


animatrix11
őstag

és a helyi postán szoktam feladni ajánlva, nem nehéz biztos olcsóbb lesz mint 8e ft

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#69926) V/ válasza (Bundás) (#69924) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a problémádat 5250 Ft lenne Magyar Posta levélküldeményeként, a megfelelő módon feladva.
Ráadásul ezt neked a PayPal visszatéríti, ha rajtuk keresztül fizetted, benne az Összefoglalóban.(9300 Ft a max amit térítenek)
Egyébként az Összefoglaló 7. Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat rész végén ott vannak a szállítási lehetőségek, linkek.

[ Szerkesztve ]

(#69927) optikus


optikus
senior tag

na ha azt latja valaki hogy eurodis/transoflex a szallitasa, az kezdjen el imadkozni szorgosan. ekkora egy tragya ceget nem sokat talalni, mplt is boven alulmulja. vicc ami ott megy. de eleg rakeresni a neten a velemenyekre csak remtortenetek lesznek. 3 nap alatt idejott eu-bol a csomagom, nekik 8 nap alatt sikerult kiszallitaniuk, de azt is ugy hogy bekamuzzak hogy nem jo a cimzes, nem olvashato meg hasonlok. utolag latszik akkora es olyan jol olvashato pontos cimkezest tett ra a felado hogy azt meg egy vak is el tudja olvasni, csak ok nem.
ugyfelszolgalat abbol all hogy 15 percig csorgeted, hallgatod a zenebonat, majd felajánlja, hogy visszahivnak.
meg egy kis remenyt is bekamuznak mert megkerdi milyen szamon hivjon vissza. termeszetesen nem hivnak.
nyomkovetes osszevissza, random statuszokkal neha raktarban van neha a futarnal. aztan pentek delutantol hetfo delelottig nem mukodik, de olyan szinten hogy a domain se elerheto. amikor elerheto akkor minden nap azt irja hogy a futarnal van, mar hozzak, te meg azt hiszed hogy igy is van, majd kiirja hogy a hatarido modosult holnapra, szeva. ezek utan masnap se hoz semmit. rosszabb esetben kiirja, hogy hibas cimzes. siralom egy ceg :W

Buy books not gear.

(#69928) (Bundás) válasza V/ (#69926) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ohh, ilyenekről nem tudtam. Elolvastam a 14-es pontot ennek a mikéntjéről. Ebay-en az előbb kértem egy returnt, ha ezt elfogadja az eladó akkor küldhetem a csomagot vissza. Feladom, kérek számlát a feladásról, és ezután a paypal rendszerén keresztül kérem ennek a megtérítését és várok.

Levélként feladható még ekkora terjedelmű csomag? Ha jól tudom belföldi levélként már le van korlátozva a méret, tehát nem csak a súly számít hanem bizonyos méretű dobozokat már nem lehet levélként küldeni mint régen.
Ha jól gondolom > nem szabvány levél 1kg alatt elsőbbségi ajánlott tértivevényes kombinációra gondolsz 5250 Ft-ért.

(#69929) V/ válasza (Bundás) (#69928) üzenetére


V/
Topikgazda

Országon belül is lehet, de házhoz nem kézbesítik, postán maradóként vagy postafiókra kell feladni. 2 kg-ig a levélküldemény olcsóbb, csak be kell érte menni. Csomagként kiviszik, de ha nem vagy otthon, akkor be kell érte menni. :( Az 2 kg 1490 Ft, míg egy 500 g-os ott maradóként 780 Ft

Posta terméklap:
Nemzetközi viszonylatban
a levél, legkisebb mérete: 90x140 mm;
legnagyobb mérete: hosszúságban, szélességben és vastagságban együttvéve
900 mm, de a leghosszabb mérete 600 mm-nél nem lehet nagyobb.

A tied 705 mm
Úgy ahogy írtam: Feladási ajánlás: Elsőbbségi, ajánlott, tértivevényes. Ez 1000 g-ig 5250 Ft

[ Szerkesztve ]

(#69930) fausto


fausto
addikt

Érdekes dolog történt, úgy 2 hónapja vettem egy könyvet az eBay-en, pár hét alatt meg is érkezett, ment a pozitív feedback, már el is felejtettem a dolgot, erre ma írt a PayPal, hogy az eladó visszatérítette a könyv árát+szállítást :Y Nem is értem, nem volt se nyitott ticket, se semmi...

(#69931) Vertigo18 válasza fausto (#69930) üzenetére


Vertigo18
addikt

Minden további mozzanat az üggyel kapcsolatban csakis a te becsületedre van bízva, javaslom járj el helyesen!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69932) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Érdeklődnék, hogy kinek és miért éri meg feltenni olyan terméket, ami töredéke árban az eredetinek? pl link Nyilván való, ha lejár a határidő, az ebay visszafizeti nekem a pénzt. miután megvásároltam, a terméket, másnap már fel is adta, az emberke, legalábbis a rendszer szerint, majd 2 nap után törölte magát a rendszerből. Valószínű, hogy ugyanaz az emberke lehet a linkelt terméknél persze más felhasználó névvel.

(#69933) fausto válasza Vertigo18 (#69931) üzenetére


fausto
addikt

Mit lehet ilyenkor tenni? Vissza tudom PayPal-en fordítani a refund-ot?

#69932 Csabesz666:
Én úgy jártam, hogy apám kinézett magának egy motoros kiegészítőt, kérte, hogy rendeljem meg neki. Kb. fele annyi volt, mint máshol és elvileg új, minden. Az eladó egy frissen regisztrált tag. Miután megvettem és kifizettem, írt egy üzenetet, hogy ő egy frissen indult bolt és nagyon fontos neki a pozitív megítélés, ezért értékeljem már pozitívan és akkor küld nekem valami nagyon tuti ajándékot a megrendelt termék mellé :) Írtam neki, hogy inkább adja fel gyorsan a cuccot és után kap egy pozitívat. Másnap fel is adta, kíváncsi leszek, megkapom-e. Elvileg szeptember vége/október eleje körül várható.

(#69934) Vertigo18 válasza fausto (#69933) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az eladóval bármikor, bármiről tudsz egyeztetni, ha akarsz. De nem foglak befolyásolni, tégy, ahogy jónak látod! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#69935) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Sziasztok!

Valószínű, hogy rossz helyen teszem fel a kérdésem, kérlek segítsetek vagy igazítsatok el. Van egy csomagszámon (Tracking Number), amit lövésem sincs, hogy hol kéne nyomkövetni, 17track.net nem dob semmit rá. Erről lenne szó:
47917920331389

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69936) V/ válasza csasaKKP (#69935) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször írtuk már, ez egy csomag azonosító, mivel az az elvárás az eladó felé az eBaytől hogy igazolja feladást ezért szokták a tracking number adatmezőbe beírni, mivel csak ez áll nekik rendelkezésre. Ezért nem nyomonkövethető azonosítók is bekerülnek ide.
Mennyit és milyen módot fizettél ki szállításra egyébként? Mert a PD szállító azonosító nekem nem mond semmit. Illetve honnan jönne, mert akkor esetleg találhatunk valami nyomkövetési oldalt, ha létezik hozzá.
De egyébként nem sokára leketyeg a vásárlói védelmed az eBay-n, (október 4) inkább indítani kellene a Nem érkezett meg request-et mert vártál már rá 17 napot +ba, nem pedig a nyomkövetésen agyalni. Igazolja az eladó, hogy kézbesítve lett neked. Az biztos, hogy te nem kaptad meg.

[ Szerkesztve ]

(#69937) csasaKKP válasza V/ (#69936) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Már nyitottam egy Case-t egy hete, ma lezárták azzal, hogy: "We're sorry you had a problem with your purchase. However, the seller provided tracking information that shows the item was delivered to your address." Nem találok sehol TN-t viszont. Ezért érdeklődtem nálatok. :R
Szerk.: Jah, persze a csomagot sem kaptam meg. Egyébként Angliából jönne.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69938) V/ válasza csasaKKP (#69937) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet kérni a döntésük felülvizsgálatát, amelyben kéred hogy osszák már meg veled is azt a helyet, ahol látható az hogy a te településeden megtörtént a kézbesítés. Simán behazudta nekik az eladó.
Ez eddig rendben, de mi volt a szállítási módja?

[ Szerkesztve ]

(#69939) csasaKKP válasza V/ (#69938) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Bocsi, ezt nem írtam. 4 GBP volt kereken a szállítás a kütyü értékén felül, "Royal Mail International Standard". Vagyis ehhez TN nem is járna, vicces, hogy az eBay-nek mégis tudta bizonyítani. Már írtam nekik ismét, elvileg 48 órán belül kapok választ. Köszi a segítséged egyébként.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69940) V/ válasza csasaKKP (#69939) üzenetére


V/
Topikgazda

Alul a See full tracking history-ban van valami érdemleges?
Egyébként a Royal Mail International Standard nem követhető még ezzel a számmal sem, így kamu a kézbesítési bejegyzés. Vizsgáltasd felül velük a döntést.
Az segíthet ha mellékeled erről az oldalról azt a képet ahol kiírja a hibát erre a számra, hogy nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#69941) csasaKKP válasza V/ (#69940) üzenetére


csasaKKP
senior tag

See full tracking history-ra rá sem lehet kattintani. A terméket még mindig árulja az eladó, és jó értékelései vannak (az eladónak). Szállítási lehetőségek pedig ezek:

A legolcsóbbat választottam, angolokkal még nem volt bajom. Sőt, ez a második Case-em hosszú évek óta, mert nem jött meg egy csomag.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69942) V/ válasza csasaKKP (#69941) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát igen, ami nincs az nem látható :K
Ha megint lepasszolnak, mehet a dolog a PayPal felé. Azok bekérik az igazolást az eladótól.

(#69943) csasaKKP válasza V/ (#69942) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Oké, köszönöm a segítséget ismét. Jelentkezni fogok a fejleményekkel.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#69944) Exom


Exom
tag

Sziasztok
Gyors kérdésem lenne, amire nagyon gyors válaszban reménykedem.
Elfogadták hibás teljesítés miatt a return kérésemet.
Megnyílott a "You started a return" lap.
A kérdés, hogy nekem kell szállítót keresni aki elviszi a csomagot, vagy jön érte valaki?
A szállítási költséget az eladó állja. Ha nekem kell feladnom a csomagot , hogyan fogom visszakapni a pénzem ?

(#69945) Head88 válasza Exom (#69944) üzenetére


Head88
addikt

Neked kell szállítót keresned. A visszaszállítás költségének megtérítését a paypaltól tudod kérvényezni 9300Ft-ig. De ha az eladó hibájából kell visszaküldened akkor elvileg kötelessége megtéríteni a szállítási költséget is.

[ Szerkesztve ]

(#69946) V/ válasza Exom (#69944) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási költséget az eladó állja. Ez ő mondta, vagy honnan veszed?
Hova kell visszaküldeni?
Ez úgy van, hogy kapsz címet az eladótól miután elfogadta a kérelmet, neked 5 napon belül igazoltan el kell küldeni.
Alap az, hogy te fizeted a posta költséget. Annyival könnyítve vagyunk, hogy a PayPal visszaadja a szállítási költséget 9300 Ft értékig.
Az Összefoglaló tartalmaz minden szükséges információt
7. Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat a szállítás a végén
14. PayPal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

(#69947) V/ válasza Head88 (#69945) üzenetére


V/
Topikgazda

De ha az eladó hibájából kell visszaküldened akkor elvileg kötelessége megtéríteni a szállítási költséget is.
Ez nem bolti kereskedelem, itt nem jellemző. A fogyasztóvédelmi szabályok korlátok közt érvényesek. Sajnos ez van. Azok a help szövegek az eBay-n amelyek ilyenre utalnak nem érvényesek ránk, valahol biztos, de itt nem.

[ Szerkesztve ]

(#69948) Head88 válasza V/ (#69947) üzenetére


Head88
addikt

Én eddig egyszer kényszerültem rá, hogy visszaküldjek USA-ba. Az eladó nem azt küldte amit rendeltem. (az más tészta, hogy közben kiderült az általam rendelt termékből nincs is neki) Akkor az eladó forintra pontosan megtérítette nekem azt a 15ezret amit postára költöttem.
Gondolom akkor ez egy egyedi eset volt.

(#69949) Exom válasza V/ (#69946) üzenetére


Exom
tag

A "You started a return" lap így kezdődik:

Send the item back
The seller is responsible for return shipping charges. Contact the seller for a return shipping label. If they can't provide one, you can purchase a label, and we'll ask the seller to reimburse you.

A probléma, hogy a csomagot Angliából kaptam, ami szállítás közben összetörött, és az USA -t jelölte meg, hogy oda küldjem vissza, mert közben elköltözött az eladó. A probléma, hogy kb. 20 kg a csomag, és erre 50000 - 80000 Ft postaköltséget találok.

(#69950) Head88 válasza Exom (#69949) üzenetére


Head88
addikt

Most mondjam azt, hogy szerintem ez a költözés egy oltári nagy kamu?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.