Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) chungee válasza V/ (#69591) üzenetére


chungee
addikt

Koszonom a valaszt

(#69602) anorche1 válasza V/ (#69593) üzenetére


anorche1
őstag

Kikerült a vásárlási előzményekből, remélem ez nem azt jelenti, hogy elkéstem. Főleg, hogy nem rég adtam fel postán.
Nem lenne túl jó, ha se termék, se pénz, és még majdnem 8ezret is fizettem a visszaküldésért.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69603) V/ válasza anorche1 (#69602) üzenetére


V/
Topikgazda

Mozgasd lefelé a képernyőt, ott lesz.
Az ilyeneknek van egy külön része a Purchase sztoriban.
Sorrend:
Requests
Unpaid items
Orders
Canceled items
Canceled invoices
Returns and canceled orders

Ez utóbbi általában nem látszik már, csak görgetés után :)

(#69604) Azharel


Azharel
aktív tag

Üdv!

Vettem egy terméket, rányomtam hogy commit to buy majd vissza léptem a termék adatlapjára, majd megint megvettem és újból rányomtam a commit to buy-ra. Fizetésnél ezért 2x jelent meg, majd az egyiket kitöröltem és egyet kifizettem. Summary-ba látom hogy az egyiket kifizettem a másik meg ott van hogy unpaid. Kértem cancel ordert amire jött is egy mail hogy az eladónak 3 napja van reagálni vagy mi. Jól csináltam, vagy lehet ebből valami gond ?

(#69605) V/ válasza Azharel (#69604) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ezt nem: commit to buy majd vissza léptem a termék adatlapjára, majd megint megvettem és újból rányomtam a commit to buy-ra.
A megoldást azt igen. Kértem cancel ordert

(#69606) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Németből jön csomagom, a nyomkövetés megy is a német posta oldalán, ami szerint Magyarországra ért és hogy látnom kéne az itteni posta nyomkövetési oldalán, ami viszont nem megy. Az oldal szerint: " A megadott küldeményre vonatkozóan a rendszer sajnos nem talált adatot."
Én írom be a tracking-et rossz helyre?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69607) V/ válasza szpeti40 (#69606) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor többet segíthetünk, ha esetleg a nyomkövetési számot is közlöd.

(#69608) Viktor0610 válasza szpeti40 (#69606) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Néhány tracking number csak az országba beérkezésig működik.
Rendeltem Gearbesttől asszem belga postával, és a nyomkövetés 4 napja azt írja, hogy megérkezett Magyarországra, és az elkövetkező napokban megkapom.

Samsung Galaxy A54

(#69609) szpeti40 válasza V/ (#69607) üzenetére


szpeti40
addikt

Bocsi, itt a szám: A0014C9F30001139C0E1

Viktor0610: Akkor majd hozza a posta a csomagom :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69610) V/ válasza szpeti40 (#69609) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, ezt a magyar posta nem tudja követni, mivel nem könyvelik. De ma megérkezett, ma vagy holnap viszik.

[ Szerkesztve ]

(#69611) szpeti40 válasza V/ (#69610) üzenetére


szpeti40
addikt

29.-én jött Magyarországra, van esély rá, hogy ma kopogjon a postás a csomaggal?

Szerk:
The item reached local delivery in the country of destination Hungary (Rep) at Aug 30, 2017.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69612) V/ válasza szpeti40 (#69611) üzenetére


V/
Topikgazda

Én ezt látom és az éjféli időpont az nem emberi beírás: 30.08.2017 00:00 Érkezés a szállítási pontra Ungarn

(#69613) szpeti40 válasza V/ (#69612) üzenetére


szpeti40
addikt

Ezt hol látod?
A szállítási pont az én lennék? Vagy a magyar lerakat ahonnan majd hozzám jön?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69614) V/ válasza szpeti40 (#69613) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási pont a Trackitonline-on a címzett településének postáját szokta jelenteni.

(#69615) szpeti40 válasza V/ (#69614) üzenetére


szpeti40
addikt

Megjött, köszi :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#69616) Möhe


Möhe
addikt

Üdv!

Hol tudom állítani azt hogy az árakat ne forintban/usd/€-lássam? Ennyire nyomi lennék hogy nem találom?

(#69617) V/ válasza Möhe (#69616) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik oldalon szeretnéd látni?
Mert ezek a lehetőségek: Vagy az eredeti hirdetés pénzneme vagy az alábbiak szerint konvertálva, a keresésnél
USA

UK

DE

[ Szerkesztve ]

(#69618) Tamy válasza V/ (#69617) üzenetére


Tamy
senior tag

Ezt hol lehet beállítani?

Egyébként nálam a vásárolt termékeknél, és a keresésnél is $-ban mutatja az árakat, míg a munkahelyemen meg Forintban. Ugyanazzal a fiókkal vagyok bent, mindkét hely magyarországi ip-vel bír, mitől az eltérés mégis?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69619) V/ válasza Tamy (#69618) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírsz egy keresendő dolgot és jobb szélen a View-re kattintasz.

(#69620) Tamy válasza V/ (#69619) üzenetére


Tamy
senior tag

De az csak az adott keresésre szól nem?

A másik kérdésemre nem tudsz valami épkézláb magyarázatot?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69621) faki_ válasza Tamy (#69620) üzenetére


faki_
senior tag

Kb. 1-2 hónapja véletlenszerűen hol dollárban, hol forintban mutatja az árakat a .com oldalon bejelentkezve a megfigyelt aukcióknál. Ki-, belépés, sütik törlése is csak időlegesen változtat rajta, kis idő múlva ugyanez van. :F

(#69622) Tamy válasza faki_ (#69621) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor csak puszta véletlen (vagy a tárolt sütik eredménye), hogy itthon mindig (jó ideje) Dollárban van, a munkahelyemen meg Forintban. Régebben itthon is Forintban volt. Elég zavaró ez a kettősség, majdnem mindegy lenne melyik (bár a Forint lenne a legpraktikusabb, végső soron azzal fizetünk), csak egységes lenne :((

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69623) V/ válasza faki_ (#69621) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a belépési eBay oldalon maradsz keresgélés közben akkor nem változik a deviza kiírása.
Nekem forintban mutatja a vásároltakat is, ha kiveszem a Convert prices to HUF pipát, mert amikor megvettem akkor be volt jelölve. A módosítások esetén persze célszerű a süti és gyorsítótár frissítés, mert néha megkavarodik.

(#69624) Möhe válasza V/ (#69617) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm.
konkrétan a 22€ vámhatár miatt látnám inkább ebben a formában a hirdetéseket.

(#69625) V/ válasza Möhe (#69624) üzenetére


V/
Topikgazda

Értelek, de egyszerű $-ra átszámolni, igaz naponta változik, de csekély mértékben. Az EKB € és $ keresztárfolyammal kell beszorozni a 22 €-t, mert azzal számolnak.
Ma 1,1916*22 = 26,21 $ ami felett már Áfa köteles a dolog. (Nem 6000 Ft-al kell kalkulálnod, azt írják, de nem használatos)

[ Szerkesztve ]

(#69626) sztothj


sztothj
tag

Sziasztok! Rendeltem egy média lejátszót. A termék helye Franciaországban volt. Erre most kaptam egy csomagkövetési számot ami Kínára utal. Szerintetek várjam meg a végeredményt (vajon kell e fizetnem ÁFA-t, vámot?) vagy szakítsam meg a folyamatot? Kicsit bosszús vagyok :(((

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#69627) V/ válasza sztothj (#69626) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit fizettél érte?
Utólag a +költségeidet vissza lehet igényelni az eBay-n keresztül, ők majd behajtják az eladón.
Maradhat így ha megjön akkor kiderül, hogy többe került-e.
Csak biztonság kedvéért a linkje? És te is mentsd el képként az vásárlásnál az eredeti hirdetésre utaló oldal képét.

[ Szerkesztve ]

(#69628) sztothj válasza V/ (#69627) üzenetére


sztothj
tag

60 $ volt az ára szállítással. Már nem árulja a terméket az eladó, de a rendeléseimnél látszanak részletek:

Időközben a kis szemét ismét feltette a cuccot és a szállításnál ezt adta meg:
"Varies for items shipped from an international location ",de amikor én vettem ég "Stain, France volt az item location.

[ Szerkesztve ]

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#69629) V/ válasza sztothj (#69628) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rákattintasz előhozható az eredeti hirdetés is. Az lényeg, hogy látható legyen az Item locations.
Egyébként árulja csak többe kerül.

És ezen a fülön van a locations egyértelműen. Shipping and payments

[ Szerkesztve ]

(#69630) sztothj válasza V/ (#69629) üzenetére


sztothj
tag

köszi, ott csak annyi látszik, hogy: "Shipping service Autre livraison internationale économique"

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#69631) faki_ válasza V/ (#69623) üzenetére


faki_
senior tag

Csak a megfigyeltek listájában vettem észre ezt az anomáliát, a megvásároltaknál és konkrét terméklapon forintos árakat ír akkor is.

(#69632) russel87


russel87
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik rendelésem vámeljárás alá esett. Ez miért van?
A termék helye Kína volt, de a nyomon követésnél, már Hollandiát hozta a termék feladásnál.
Áfa köteles lesz a csomag?
Egyébként 2db SJ9000 kamera a csomag tartalma, amennyiben lényeges lenne.

Csomag állapota: Szállítás alatt
Célország: Magyarország
2017-08-30 13:41 Postai vámeljárás alá
2017-08-23 07:31 A rendeltetési országban történő feldolgozás
2017-08-22 13:00 NLAMSE (holland (, külföldre küldött cikk
2017-08-21 14:19 NLAMSE (holland (, cikk office exchange
2017-08-21 14:19 NLAMSE (holland (, külföldre küldött cikk
Származási ország: Hollandia
2017-08-23 07:31 A cikk feldolgozása során a rendeltetési ország
2017-08-23 04:57 A cikk megérkezett a rendeltetési ország
2017-08-22 12:02 A cikk található a rendeltetési országba történő szállítás
2017-08-21 14:19 Az elem a PostNL rendezési Center
2017-08-21 14:19 A cikk feldolgozása a PostNL rendezési Center
2017-08-21 01:39 Az elem készen áll a szállítás
2017-08-17 02:12 A cikk előtti-ajánlott

(#69634) Head88 válasza russel87 (#69632) üzenetére


Head88
addikt

Ha Kínából adták fel a csomagot akkor kérhetnek ÁFA-t és vámot. Mennyi az össz értéke a csomagnak?(szállítással együtt) Ez alapján döntik el, hogy kell-e vámot fizetni.
(22EUR-150ig csak a 27% áfát kell fizetni, ez felett vám is terheli)

(#69635) V/ válasza Head88 (#69634) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs vám erre a tételre, mert a mértéke 0% és így azt nem számoljuk.

[ Szerkesztve ]

(#69636) V/ válasza russel87 (#69632) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért van mert a vásárlás helye és a küldemény indulási helye EU-n kívüli ország, ezek mind vámolás és ha túllépi a mentességi határt áfa megállapítás után kerülnek az országba.
Az hogy holland posta a szállító Kínából nem jelenti azt, hogy 22 € (mai árfolyammal 26,01 $) feletti értékre nem kell az áfát kifizetni.
Ha egy holland boltban vásároltad akkor természetesen miután ezt leigazoltad nem kell fizetned semmit, de annak más az útja, nem keveredik ezen küldemények közé.
A posta 2500 Ft-ot kér az eljárásért, az Áfát meg úgy kapod meg, hogy a mai MNB $ árfolyammal (257,33 Ft) szorozd be a vételárat és ha fizettél a szállítási költséget és annak Ft értéknek a 27 %-a, hozzávetőlegesen, mert majd miután beküldted az igazolásokat azután lesz meg pontosan az az napi alapján.

Bár a lényegi információk olvashatóak az Összefoglalóban, a 15. Vám ügyintézésről néhány gondolat résznél.

[ Szerkesztve ]

(#69638) psycroptic


psycroptic
őstag

Az ebay.de-n első alkalommal meghirdettem valamit. Ingyenes volt a részemre a jutalékok tekintetében. Lejárt a hirdetés a termék nem került eladásra, ezért mégegyszer próbálnám meghirdetni csökkentett árral. Az ebay.de még mindig 0,00€ kezelési költséget ír elő, de most meg kellene adnom egy automatikus fizetési lehetőséget. A jutalékok megfizetésére. Ott kiválasztom a paypalt, ahol csak és kizárólag kreditkártyát lehet hozzáfűzni amim nincs. Az ebay-nek meg a paypalon kívül más pénzlevonási lehetőséget nem szeretnék megadni. Van erre más megoldás vagy felejtsem el, hogy eladjak az ebayen?

PSNID: Tomy83PS

(#69639) V/ válasza psycroptic (#69638) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alap regisztrációd is a eBay.de?
Vagy PayPal vagy kártya. Az hogy a PayPal-on belül mivel fizetsz egyenleg vagy hozzáadott kártya eddig nem számított. De mindjárt megnézem.
Account settings, Seller Account és ott a Payment methods for Seller Fees, választható PayPal, Direct Pay és Credit card.
PayPal választva és Set up Automatic Payments
Add vagy Change

a Continue-re belépés a PayPal-ra, belépés után amint látod az első a PayPal balance a fizetőeszköz listán. Az I Agree-ra el is fogadta.

Neked hol jön elő a csak kártya?

[ Szerkesztve ]

(#69640) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Olyas valakit keresnek aki jartas ebayes eladasban euig terjedoben jol tud angolul es valaszolna par konkret kerdesre es a hirdetes par mondatos megirasaban is segitene! Koszi a puket egy egyeztetes erejeig!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#69641) psycroptic válasza V/ (#69639) üzenetére


psycroptic
őstag

Az alap az ebay.com-on van.

Újra beállítanám az eladást:

Azután rögtön átvált a .com végződésű oldalra ahol kiválasztom a Paypalt:

Azután a paypal oldalán nincs módom más jellegű fizetést kiválasztani csak a kredit/hitelkártya opció marad:

Én nem tartom kizártnak a felhasználói marhaságot ez lenne az első eladásom, tehát 0 tapasztalat.

Egyébként minek kér pluszban ilyen adatot ha már egyszer van egy paypal fizetési módom amit a vásárlásokhoz használok?

Ha meg nem számít fel díjat, akkor csak a biztonság kedvéért kéri?

:R

PSNID: Tomy83PS

(#69642) V/ válasza psycroptic (#69641) üzenetére


V/
Topikgazda

Lépj be a com-on és ott csináld a költségviselés hozzárendelést.
Honnan jön neked a német PayPal? Német a regisztrációd?

[ Szerkesztve ]

(#69643) psycroptic válasza V/ (#69642) üzenetére


psycroptic
őstag

Igen. Mert kiköltöztem.

PSNID: Tomy83PS

(#69644) Met


Met
nagyúr

Tanácsot kérnék mit csináljak.
Rendeltem ezt a csavarkiszedőt Angliából. Estimated delivery Thursday, Aug 17, 2017 - Tuesday, Aug 22, 2017-et írt.
Nem kaptam még meg, mint írtam korábban két hét alatt meg szokott jönni onnan a cucc.
Írjak az eladónak kérdezzem meg honnan küldte? Mint írtam korábban gyanús nekem hogy kínából küldte...
Ha kérdezzek rá, a rendelésnél more actions, contact seller-nél van olyan hogy I have a question about using my item or I want to send the seller a message itt kell rákérdeznem amit az ebay is lát és esetleg problémázik az eladó?
Vagy lehet simán contact seller a profil oldaláról?

Most nézem hogy Shipping: Does not ship to Hungary, nekem nem rémlik hogy ez lett volna amikor vettem.
Ha mégis, az eladó megteheti hogy bejelöli hogy feladta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69645) psycroptic válasza V/ (#69642) üzenetére


psycroptic
őstag

Ott is csak hitelkártyát enged hozzárendelni a paypalon belül... :(

PSNID: Tomy83PS

(#69646) V/ válasza psycroptic (#69645) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nálad bankszámla a minimum amit pénzforrásként hozzáadhatsz, mivel az nincs, kéri a kártyát.

(#69647) V/ válasza Met (#69644) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez így van: I have a question about using my item or I want to send the seller a message itt kell
Az ügyfélszolgálat ezt is látja, mert a megvett item-hez kapcsolódik

[ Szerkesztve ]

(#69648) Tamy


Tamy
senior tag

Angliába szállításnál hogy alakulnak az áfa/vám értékek?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#69649) V/ válasza Tamy (#69648) üzenetére


V/
Topikgazda

:F
Ami nincs az sehogy sem alakul.
Egyébként meg nem a küldő fizeti ezeket, hanem az akinek küldik a saját országának megfelelő mértékeket.

2004 óta ezen országból érkező dolgokra sincs:
Ausztria, Lengyelország, Belgium, Lettország, Bulgária, Litvánia ,Ciprus, Luxemburg, Cseh Köztársaság, Dánia, Málta, Egyesült Királyság, Németország, Észtország, Olaszország, Finnország, Portugália, Franciaország, Románia, Görögország, Spanyolország, Hollandia, Svédország, Horvátország, Szlovákia, Írország,Szlovénia

[ Szerkesztve ]

(#69650) Tamy válasza V/ (#69649) üzenetére


Tamy
senior tag

EU-n belül nincs, ez egyértelmű, de EU-n kívülről Angliába, erre vonatkozott a kérdésem.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.