Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69551) domos válasza V/ (#69550) üzenetére


domos
senior tag

Remélem úgy lesz. Köszi a válaszokat.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#69552) domos válasza domos (#69551) üzenetére


domos
senior tag

Na, kár volt posztolnom. Most jött meg. :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#69553) V/ válasza domos (#69552) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem írod le, akkor ma nem kapod meg. :)
Ki vitte és milyen számon?

[ Szerkesztve ]

(#69554) domos válasza V/ (#69553) üzenetére


domos
senior tag

Egy jelöletlen fehér autóval hozta a futár, a csomagon DPD matrica volt. A számot nem néztem.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#69555) V/ válasza domos (#69554) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért kérdeztem mert az Összefoglaló 9. pont végén gyűjtöm a szállítói információkat.

(#69556) Peti06


Peti06
csendes tag

Sziasztok!

Ebay-en be lehet állítani olyat, hogy én mint eladó meghatározhassam, hogy mennyi értékeléssel rendelkező felhasználó vehet részt az aukciómon,tehát hogy ki tudjam szűrni a 0 vagy a sok negatív értékelésű embert? Vagy ha nem lehet ilyet beállítani, akkor hogyan lehet szűrni a bohóckodó, komolytalan szándékú felhasználókat? Előre is köszönöm a választ

(#69557) V/ válasza Peti06 (#69556) üzenetére


V/
Topikgazda

Szia!
Esetleg az Összefoglalóba benézhetnél a 7. Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat részhez, középtájon van ez:
A vevői korlátozás beállítása, ha el szeretnénk adni valamit, de szűrni szeretnénk a vevőinket. Leírás itt olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#69558) stm_ válasza stm_ (#69520) üzenetére


stm_
tag

Gyerkőcök!!

Az ebay eltávolította a jogtalan negatívot! :C :C :C
Nagyon örülök, iszonyat rosszul esett a rossz értékelés...
Köszönöm minden kedves fórumtársnak aki reagált, segített! :R

[ Szerkesztve ]

(#69559) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Cigaretta hüvelyt rendelnék Angliából. A legnagyobb csomagot venném, hogy ne kelljen havonta rendelni.
Lehet ennek bármilyen vám / jövedéki / egyéb vonzata?
Szerintem nem, de kéne a megerősítés :)

#?*@&!

(#69560) V/ válasza zeon.hu (#69559) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem jövedéki termék, de egyébként EU-s beszerzés.

(#69561) zeon.hu válasza V/ (#69560) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

Csak nem akartam meglepetésbe futni.

#?*@&!

(#69562) V/ válasza zeon.hu (#69561) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem lesz meglepetés ha kopognak a fináncok, hogy kis kezeit csókolom, tessék mondani hol a dohánygyár? :C
Ilyenek náluk nem szoktunk meglepődni. :Y

(#69563) zeon.hu válasza V/ (#69562) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

2000db hüvely elég kevés egy gyárhoz :)
Kb 2-3 hónapra elég, ketten fogyasztjuk.

Szerk.
Itthon felvásároltam a maradék 11-12 dobozt (200db/doboz) még április/májusban, eddig volt elég.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#69564) Met


Met
nagyúr

Ugye jól látom hogy ez a termék Angliában van helyileg?
11.-én rendeltem meg, ennyi idő alatt onnan meg szokott jönni bőven.
Nem türelmetlenkedem...illetve de, mert azért rendeltem EU-ból hogy ezen a héten ideérjen és tudjak vele dolgozni, az eladónál meg Based in China van írva.
Lehet hogy kínából küldi csak bekamuzta az EU-t?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69565) Sanki válasza Met (#69564) üzenetére


Sanki
addikt

Ezt írja: Item location: UK, United Kingdom, tehát Angliából kellene jönnie.

(#69566) faki_ válasza Met (#69564) üzenetére


faki_
senior tag

Igen, szoktak ilyet, tapasztalat. :((

(#69567) V/ válasza Met (#69564) üzenetére


V/
Topikgazda

Szállíthat Angliából, az eBay céges adatoknál a cégbejegyzés adatait kell megadni, az még nem azonos a termék helyével. Ráadásul van neki angol adószáma, akkor van valamije ott is. Value Added Tax Number: GB 268826554
És ezt írta: EU and Asian countries : 20-40 biz days to be delivered by unregistered Air Mail
A hosszabb megérkezési idő Angliából sem egyedi dolog és el is veszhet a küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#69568) V/ válasza faki_ (#69566) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a kiírás ellenére nem onnan érkezik az akkor eBay szabálysértés és jelezhető, kérhető kártérítés. Annyira nem jellemző, főleg céges eladóknál.

[ Szerkesztve ]

(#69569) castiels


castiels
addikt

Sziasztok.
Most regisztráltam, rendeltem is már valamit (fólia 500ft,) de nem tudom mire jó az a paypall, nekem rendes kártyám van, arról is letudja vonni?
Szükség van paypall regisztrációra?

(#69570) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Amerikából rendeltem egy könyvet 08.02-án, 08.04-én feladták, kaptam trackignet is. Az alapján 4-e óta meg sem mozdult a csomag. Szerintetek ez lehetséges vagy van valami tracking számmal? Ez lenne az: UM450136150US
Köszi előre is! :R

(#69571) Met válasza castiels (#69569) üzenetére


Met
nagyúr

Ha másért nem azért éri meg a PP-al fizetni mert akkor annak a vásárlói védelmét is élvezet, ráadásul ha vissza kell küldened amit rendeltél a postaköltséget kifizetik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69572) V/ válasza castiels (#69569) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell PayPal, fizetésnél kiválasztod a kártyát megadod az adatokat és fizetsz, viszont azt ne jelöld, hogy a legközelebbi gyorsabb fizetés miatt megjegyezze.
Így annyi a hátrányod, hogy nem lesz PayPal vásárlói védelmed csak az eBay-é.

(#69573) V/ válasza fausto (#69570) üzenetére


V/
Topikgazda

Nemrég nekem is ilyesmi számmal küldtek, az egyik itt volt 6. napon a másik a 10. napon a kezemben. A postás hozta.

(#69574) fausto válasza V/ (#69573) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, remélem megjön hamarosan.

(#69575) castiels válasza Met (#69571) üzenetére


castiels
addikt

Regisztráltam paypallra.

Viszont próbautalás nem történt, hozzáadtam a bankszámlaszámot, elfogadta.

Gondolom netbankról rá kell utalni az unicredites számra ami ott van a top menü alatt feltüntetve és kb ennyi utanna vásárlásnáleg ki kell választani a paypallos vásárlást.

Ennyi? Kifelejetettem valamit?

[ Szerkesztve ]

(#69576) mgergo76 válasza castiels (#69575) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Ha jól emlékszem nekem csináltak egy pár forintos próba terhelést, amivel leellenőrizték, hogy a számlaszám valós.
Lényegében összefoglaltad a további lépéseket.

Üdv: Gergő

(#69577) V/ válasza castiels (#69575) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem.
Addig oké hogy regisztráltál. Gondolom magyar fiók.
A bankszámlaszámot felesleges volt hozzáadni.
Ha bankkártyát nem adsz hozzá akkor kell használnod a Top Up-ot, vagy a PayPal topik Összefoglalójában a 11. pontnál lévő bankok esetén a gyors feltöltést.
Egyébként meg a hozzáadott kártyáról szedi a pénzt.
Bővebben abban a topikban a PayPal-ról.

[ Szerkesztve ]

(#69578) castiels válasza V/ (#69577) üzenetére


castiels
addikt

paypal.com-on regisztráltam. De minek akkor hozzá adni tényleg a bankszámlaszámot ha igy könnyedén lehet rá pénzt utalniba 11 es pont szerint? Akkor vegyem ki a hozzáadott bankot és igybtegyek rá pénzt? Nekem nem volt próba utalás egyébként vagyis eddig nem láttam nyomát..

(#69579) V/ válasza castiels (#69578) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez PayPal téma.
Azért írtam hogy magyar fiók, mert a külföldi fiókok esetén lehet bankszámla a vásárlási pénzforrás.
A fiók a PayPal-n van mindenkinek, csak a fiók tulajdonos országa határozza meg hogy magyar, német vagy szlovák regisztráció.
Ha bankkártyát adsz hozzá akkor van próbaterhelés. Linkeltem a PayPal topik Összefoglalóját, ott le van írva hogy miként működik a kártyahozzáadás és konverzió beállítás és a számla hozzáadás téma. Kérlek nézd azt át és ha van kérdés ott majd megbeszéljük.
A bankszámlára akkor lesz szükséged, ha kapsz a PayPal egyenlegedre pénzt valakitől és azt a bankszámládra szeretnéd kiküldeni.
Az csak a pénz kifele küldésre szolgál, az alap vásárlási használatnál és pénzfeltöltésnél nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#69580) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok! Olyan gondom akadt, hogy vásároltak tőlem ebayen egy terméket, amit kifizetés után fel is adtam az ecuadori címre. Tracking szerint aug.1 óta Venezuelában van.

Vásárló nem érti miért nem érkezett meg hozzá a termék és szeretné visszakapni az árát.

Mit tehetek? Postán tudok valamit reklamálni?

Köszi: Péter

(#69581) V/ válasza vamosip (#69580) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt gondolom hogy ajánlott volt ha van nyomkövetési szám.
A Postán kérhetsz keresés rá, de ez jó eséllyel elveszett.
Szerintem nem jó helyen van és az gond, mert elméletben direkt oda vinnék, nem Venezuelába kell lennie.
A postások jobban tudják hogy milyen útvonalon megy, azt remélhetőleg meg tudják mondani.
Azonkívül, hogy megkéred ha mégis megkapná fizesse ki újból, csak az van, hogy refund neki.

[ Szerkesztve ]

(#69582) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Nem tudom, hogy ez ebay vagy paypal kérdés-e inkább, de a tg mindkettőben szakértő :)

Mobil alkalmazásból vásárlásnál állítható valahogy, hogy a bankom váltson, ne a paypal?
Tele a hócipőm, hogy "véletlenül" mindig elfelejti...
Mobil paypal-ban sincs ilyen opció vagy csak én nem látom?

#?*@&!

(#69583) V/ válasza zeon.hu (#69582) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy hol fizetsz.Nem minden kliens esetén lehetséges állítani, de ha látsz Change szöveget akkor ott.
A tavalyi hibás időszak óta nálam tökéletesen működik az előre beállított váltás.

(#69584) zeon.hu válasza V/ (#69583) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ebben a hónapban már legalább 2x állítottam, ma harmadjára, pedig mentve is volt biztosan.

#?*@&!

(#69585) gebro


gebro
aktív tag

Olyankor mi a be vett szokás, ha rendelés után több mint 3 nappal még mindig "not yet shipped" státusz van a vásárlási előzményeknél, és az eladó 3 napon belüli szállítást vállalt?
Viszont az áru már nincs fenn, rákerestem cikkszám szerint is és nem találtam, pedig több db is volt neki belőle. Van külön boltja, és ott sincs már. Amúgy minősített eladó 97,7%-os.

(#69586) V/ válasza gebro (#69585) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 3 munkanap. Én a követő napon udvariasan megérdeklődöm mikor szeretné elküldeni azt amit kifizettem.

(#69587) gebro válasza V/ (#69586) üzenetére


gebro
aktív tag

Köszönöm a gyors választ. Akkor így fogok tenni. :K

(#69588) anorche1 válasza anorche1 (#69513) üzenetére


anorche1
őstag

Nyomtam egy return kérést, az eladó el is fogadta 23-án, és ezt az üzenetet kaptam:

"parts_justlaptops accepted a return for Dell Simple E-Port II USB 3.0 Dock 452-11520 452-11429 0MVP71 0XX6F0 Inc PSU. You should receive a return shipping label by Aug 30, 2017. Just print the label and send the item back to the seller.
Don't receive a label by then? You can ask us to step in and help."

Írjak az eladónak, hogy hol van ez a label, vagy majd csak 31-én?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69589) chungee


chungee
addikt

Reggelt!

Ha akarok egy ilyet akkor ez is kell mellé ugye:F

(#69590) V/ válasza anorche1 (#69588) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell írnod, már többször írtam a topikban, hogy ez előre, az eladó által kifizetett posta címke nálunk nem használható, az az USA és UK lakó eBay vevőknek áll rendelkezésre.
Hol van Mo-n az angol vagy az Usa postának felvevő helye, kirendeltsége? A Magyar Postának a feladáskor fizetned kell, ilyet "cimkés" küldeményt nem tudsz feladni.

Itt te fizeted a posta költséget, ad fel úgy hogy te ráírod a címét a cégnek és az Összefoglalóban leírtak szerint visszaigényled.
5 napon belül 23-ától számítva neked fel kell adni, ha addig nem teszed meg ugrott a refund lehetőség.

(#69591) V/ válasza chungee (#69589) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel USA átalakítót ír hozzá azt külön jelzed hogy EU kell vagy átalakító, de azt már nálunk is lehet kapni.

(#69592) anorche1 válasza V/ (#69590) üzenetére


anorche1
őstag

Basszus :W
A mai nap még belefér?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69593) V/ válasza anorche1 (#69592) üzenetére


V/
Topikgazda

Az 5 nap az munkanap lenne. A feladáshoz segítség van az Összefoglalóban, a 7. pont végén, ezt még levélküldemény formában is visszaküldheted, nem kell elhinni a postásnak hogy csak a drágább csomagként adhatod fel.

[ Szerkesztve ]

(#69594) anorche1 válasza anorche1 (#69592) üzenetére


anorche1
őstag

Közben megtaláltam:

"Ship the item back to the seller within 5 business days of requesting the return when returning an item for a refund."

Az 5 munkanapon belül vagyok még.
Csak tudnám, hogy akkor miért azt az üzenetet kaptam, hogy várjak labelre, nem pedig azt, hogy 5 munkanapon van feladni. Ez eléggé félrevezető, ha nem lennél te, és ez a topic, biztos hogy megvárom a hónap végét.

Köszönöm! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#69595) Szergely elv


Szergely elv
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy gps-t ingyenes szállítással (angliai ismerőshöz). Értelmezésem szerint tartozék lenne az autós tartó is, az egyik képen is szerepel, most viszont kaptam egy ilyen levelet az eladótól:
"Hi thanks for the prompt payment. I will post your purchases in the morning. I may send the car mount in a separate posting as it is heavy."
Nem túl erős az angolom, és talán nem is fogalmaz egyértelműen, de ha jól fordítom, azt írja, hogy mivel ez a tartó nehéz, így azt elküldheti egy külön csomagba. Igaz nem kérdezi, és árat sem ír. Most akkor azt szeretné, hogy ennek a szállítását külön fizessem ki?

(#69596) V/ válasza Szergely elv (#69595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ennyit írt akkor én nem látok utalást a pay szóra, 2 csomagot várj, ez lenne a lényeg

(#69597) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Angliai csomagnál mennyire jellemző a szept. 1- okt. 3 közötti várható érkezés (tegnapi rendelés)?
Sajnos az 5£-os postaköltségbe már nem fért bele a TN...

#?*@&!

(#69598) V/ válasza zeon.hu (#69597) üzenetére


V/
Topikgazda

Normál esetben max 2 hét még mezei postával is, de ezt az időt nem az eladó adta meg. Nézz rá az értékeléseire, van panasz a szállítási időre?

(#69599) zeon.hu válasza V/ (#69598) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megbízható eladó minden téren.
Angliából ritkán rendelek, általában csak drágább dolgokat, amik máshol nem érhetőek el, ezért kérdeztem.

#?*@&!

(#69600) Szergely elv válasza V/ (#69596) üzenetére


Szergely elv
csendes tag

Ok, akkor így rendben van, én értettem rosszul. Köszönöm :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.