Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67632) V/ válasza Riccsiz_h (#67630) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kezdjük azzal hogy idézem az eladókra vonatkozó szabályt:
A buyer can request to cancel a transaction within 1 hour of purchasing the item, even if they've already paid for the item.
When a buyer asks to cancel a transaction, you have 3 days to approve or decline the request.
If you approve the cancellation request and the buyer has already paid for the item, you have 10 days to refund the buyer.

Legtöbb eladó elfogadja.
A te esetedben nem fogadta el arra hivatkozva hogy nem olvasta el, de mivel azonnal kap értesítést az eBay el tudja dönteni, hogy amikor a feladás megtörtént az előtt belépett-e a fiókba. Így egyértelmű, hogy igazat mond vagy nem. Az eBay-től a felülvizsgálatát kellett volna kérni a döntésnek.
Ha megkapod a küldeményt rajta a feladás dátuma, még utólag is lehet kérni.
Egyébként meg az eladó hozzáállását is értékeled miután megnyomod a Leave feedback gombot, lehet díjazni.

Egyébként meg tényleg célszerű megfontoltan vásárolni, a túl gyakori cancel order-t a vevő részéről az eBay sem szereti.
Ez nem egy szórakoztató "shopping móka", munka és pénz mozgás is történik vásárláskor.
Fizetsz, kártyáról a kártyatársaság és a bankod pénzt vesz le -zárolja, mert minimum 24 óra mire levonodik, az eBay lekönyveli a vásárlást, az eladónak felszámolják a jutalékot, a PayPal levonja a jutalékot és a nettó összeget jóváírja.
Eltelik 2-3 perc. Te meggondoltad magad. A pénz még nincs a kereskedőnél, ha letelt 24 óra, azután fogja a bankod átutalni neki, ez 2-3 nap is lehet.
Az eladó elfogadta.
Vissza kell fordulni a dolognak, ahol a folyamatok ellenkező irányba indulnak meg.
PayPal, eBay sztornózza a dolgokat, a bankok visszaküldik a pénzt. És az eladónak újból meg kell hirdetni a terméket vagy módosítani a felrakott mennyiséget. Némileg macerás dolog az egész.
Én sem kedvelem az ilyen vevőt, de mivel adhat negatív értékelést, inkább elfogadom -akkor csak pozitív értékelést adhat- és jobb a békesség, annak ellenére hogy nekem + munkát ad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.