Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Winner_hun válasza stella.rossa (#12550) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van.
Én se tudom. Tán nem is volt gondom ezzel amikor elkezdtem eBay-en vásárolni.
Ha kifogás van akkor annyi szokott lenni hogy 5 vagy 10 visszajelzése legyen a vevőnek, ha nincs akkor meg vegye fel a kapcsolatot az eladóval.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12552) stella.rossa válasza Winner_hun (#12551) üzenetére


stella.rossa
csendes tag

Értem köszi.
És azt konkrétan le tudod írni nekem hogy hol találom( mármint az esetleges eladói megjegyzést h 5-10 visszajelzés legyen a vevőnek).Talán ha kér ilyet az eladó, akkor ott a Postage and packaging vagy Description--->Item specifics-nál keressem?
Köszi

(#12553) Winner_hun válasza stella.rossa (#12552) üzenetére


Winner_hun
félisten

A termék leírásánál olvastam ilyet. Description fül.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12554) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Be lehet valahogy a keresésnél,hogy azokat mutassa csak akik szállítanak magyarországra?

(#12555) Winner_hun válasza ToBeY (#12554) üzenetére


Winner_hun
félisten

ebay.hu

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12556) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Eddig egyszer kellett visszakérnem a pénzt, mert nem érkezett meg a termék, és akkor a paypal számlámra kaptam vissza a pénzt(ahogy beléptem a Paypalba mutatta hogy mennyi van a számlámon).
Most is visszakaptam egy termék árát, de mégsincs a Paypal számláom, ilyenkor közvetlenül a bankszámlaszámomra utalják vissza az árát?

:R

(#12557) Winner_hun válasza RexpecT (#12556) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha számláról vonták le akkor igen. Amúgy néhány nap míg visszaér a pénz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12558) RexpecT válasza Winner_hun (#12557) üzenetére


RexpecT
addikt

:R

(#12559) Geza60


Geza60
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy szerettem volna egy memóriakártyát rendelni ebayről. Ki is fizettem gyorsan mert jó áron volt, és sokat eladott már a tag. A fizetés után nemsokkal kaptam egy ilyen levelet az ebay-től:

Hello gezahun ,

We're writing to let you know that this listing for an item you won or bid on is no longer available:

180594511117 - New 32GB TF Memory Card 32G Micro SD SDHC MicroSDHC TF

We understand this may be disappointing, but occasionally we need to remove listings. In some cases, the item itself is fine, but was listed in a way that didn't follow eBay's guidelines.

Here's what you can do next:

-- If you already paid, received your item, and you're satisfied, please disregard this notice.
-- If you won the item but haven't paid, don't pay. Since eBay removed the listing, you're no longer obligated to go through with the transaction.
-- If you already paid for this item through eBay, and it's past the estimated delivery time, you can open a case in our Resolution Center. Click the link below, and select the "I haven't received it yet" option. This will guide you through the process of opening a case.
http://resolutioncenter.ebay.com

If the seller offers you the item outside of eBay, we strongly discourage you from accepting the offer. These types of transactions are extremely risky and aren't covered by eBay buyer protection programs.

If you didn't pay through eBay or PayPal, and:
-- You paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union 800-325-6000 or MoneyGram 800-926-9400).
-- You paid by check, contact your bank to stop payment.

Thanks,

eBay

To learn more about eBay Buyer Protection, please visit:
http://pages.ebay.com/help/policies/buyer-protection.html

H12534

Tehát levettél a terméket az oldalról, a vásárlásaim közül is eltűnt. Írtam egy mailt az eladó paypalos mailjére, hogy mire számíthatok, lesz-e belőle valami, de még nem válaszolt.

Van valami módja, hogy visszakapjam a pénzem, vagy valamit lépni lehessen az ügyben? :F

Geza60

(#12560) Winner_hun válasza Geza60 (#12559) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nagy valószínűséggel csalóba futottál. 7 nap múlva PayPal oldalán indíts dispute-t majd eszkaláld claim-mé.
Hogy melyik mi abban a topik keresője tud segíteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12561) Geza60 válasza Winner_hun (#12560) üzenetére


Geza60
tag

Köszönöm a gyors választ :R
Utánanézek a dolgoknak. ;)

Geza60

(#12562) Ybron


Ybron
senior tag

Hello,

Lenne egy kérdésem. Rendeltem egy hónapja Kanadából. 58$ postaköltség és még mindig sehol. Követőkód van ami utoljára nov 11-én frissűlt.Nyitottam paypalon disput-ét.
Gyerek írt hogy 6-8 hét a szállítás. Mondom mi ?
Rendeltem már Kanadából kevesebb postakölség volt és 13 napon belül megérkezett.
Ha USA-ból rendelek szintén kevesebb postaköltséggel (45$ 55$-ig) akkor is max 2hét.
6-8 hét az bőven nem air szállítás hanem hajó...
Meg ha várok 8 hétig az bőven túlvan hogy tudja papypalon reagálni, mert akkor már oylan mind1. Még Kínából is hamarabb megérkeznek, még úgy is ha a postaköltség ingyenes.
Szerintetek ?

(#12563) mhorvat


mhorvat
senior tag

Amennyiben nincs meghatározva szállítási díj Magyarországra egy terméknél, de én az eladóval lebeszélem, hogy küldje mégis, akkor hogy fizetem ki a postaköltséget? Lecsapom a terméket, kifizetem az árát PayPal-on, majd kérek tőle egy PayPal e-mail címet, ahová a postaköltséget elutalom neki?

(#12564) Winner_hun válasza mhorvat (#12563) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vagy beállítja az eladó a szállítási díjat vagy be lehet írni, ha ezek közül egyik se akko küld egy invoice-ot, bár ez a ritkábbik eset.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12565) Tomate


Tomate
veterán

Kaptam egy ilyen levelet. Ez mi?

Ami a levélben van árú azt pont 20 napja adta fel postára az eladó.

(#12566) kerobi


kerobi
senior tag

A make offer rovatba az eredeti megadott ár alatti árat tudok beirni?

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12567) Winner_hun válasza kerobi (#12566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az a lényege:) De csak 3 alkalommal / hirdetés.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12568) Tuningeren1


Tuningeren1
csendes tag

Hello, olyan kérdésem lenne a nagy eBay-esekhez, hogy szeretnék rendelni az USA-ból egy táskát mivel így kb. negyed áron tudom megvenni.
Az ára 30dollár lenne. Ilyenkor milyen plusz költségekkel számoljak? Nem tudom hogyan van a vám és az áfa az ilyen dolgokra. :)

Előre is köszönöm a választ. Üdv mindenkinek :)

Opel Astra 1.7TDS Isuzu 82LE :)

(#12569) tjb007 válasza Tuningeren1 (#12568) üzenetére


tjb007
nagyúr

Áfával (25%) számolhatsz de nem biztos, hogy ki is kell majd fizetned.

(#12570) MixY


MixY
tag

Szevasztok!
Ezt a cuccot szeretném megvenni karácsonyra, és még sose vettem ebayről, meg külföldről egyáltalán :D.
A kérdésem az lenne, hogy akkor ezenkívűl az áron kívűl semmi mást nem kell fizetnem ugye? Mert hiába ebay, azért félek a vásárlástól kicsit. Meg ha ma megrendelném, karácsonyig csak kihozzák.
Köszi előre is, és bocsi a hülye kérdésért :D.

(#12571) tjb007 válasza MixY (#12570) üzenetére


tjb007
nagyúr

EU -n belülről jönne így semmit sem kellene fizetned az árán kívül.

(#12572) ollie válasza Tomate (#12565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyfajta biztosítás arra, hogy épségben kapd meg a vásárolt terméket. Pontosabban kifizetik, ha mondjuk kézbesítés közben eltört a cucc.

***

(#12573) Tomate válasza ollie (#12572) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! :R

(#12574) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi All!

Én még sosem vásároltam E-bay-ről, és az érdekelni, mennyire biztosan kapja meg az ember az itt megvásárolni kívánt terméket? Illetve, hogy mire kell figyelni? Valamint hogy ha eu-n belül jön a termék az mennyi idő, mire meg is kapom ?

3njoy the Lif3

(#12575) Winner_hun válasza Sn00k (#12574) üzenetére


Winner_hun
félisten

99,999999%

Néhány naptól 2 hétig is lehet, de a 2-5 nap meg szokott lenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12576) Kloss válasza Sn00k (#12574) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem úgy tűnt el 1 csomagom, hogy felhívtak a Postától, hogy nincs cím a borítékon, csak név, az ország és a telefonszám. Megadtam a címem, de nem érkezett meg mégse. Minden más megjött.

(#12577) Tomate válasza Kloss (#12576) üzenetére


Tomate
veterán

Vagány volt aki így feladta -.- :(((

(#12578) kerobi válasza Winner_hun (#12567) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszönöm a választ, a srác elfogadta az offert, 129 usd helyett 100 usd-t kell fizetnem, és 28 usd postaköltséget. Most hogy megy ez a továbbiakban? Mert nem üthetem le a terméket 129 dollárért? usps priority maillel jönne. Erre van vám? Hány nap a szállitási idő?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12579) Sn00k válasza Tomate (#12577) üzenetére


Sn00k
veterán

jóóó a képed Te árányembbeerrr!! :):)

3njoy the Lif3

(#12580) kerobi válasza kerobi (#12578) üzenetére


kerobi
senior tag

Le kell ütnöm a 129 $-os árat? Amerikából jönne a cucc, ha giftként küldené olcsóbb lenne? Hogy tudnám megjátszani? Akinek van tapasztalata amerikai vásárlással segitsen pls. Köszi!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12581) Enszi


Enszi
csendes tag

Én Karácsonyra szeretnék rendelni egy okostelefont. Nem tudom mennyire kockázatos. Paypalem nincs, de van dombornyomott Visam. Egyrészt az érdekelne, hogy a fizetés Visa Classiccal lehetséges-e, illetve a kockázatokra lennék kiváncsi.

Itt az egyik, amit kinéztem:
http://cgi.ebay.com/Nokia-5230-Mobile-Phone-Brand-New-Box-/190474619452?pt=UK_MobilePhones_MobilePhones&hash=item2c592c0a3c

Ezen telóknak a menüje gondolom angol, a magyarítás beállítható ezeknél vagy megoldható valahogy?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12582) dudikpal válasza Enszi (#12581) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Saját véleményem, de
1: ettől az eladótól én ekkora értékben nem mernék vásárolni
2: az ára nem ez lesz gondolom, mert van még 2 óra

[ Szerkesztve ]

(#12583) Enszi válasza dudikpal (#12582) üzenetére


Enszi
csendes tag

Mi az a szám, aminél viszonylag nagy biztonsággal lehet rendelni akár 50 000-s értékben?

[ Szerkesztve ]

(#12584) Winner_hun válasza kerobi (#12578) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom már hogyha elfogadta az eladó az ajánlatot akkor mi a teendő, idén tán még nem is tettem ajánlatot, nem szokásom.
A hirdetésben le van írva hogy hány nap a szállítás.
Vám

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12585) Kloss válasza Winner_hun (#12584) üzenetére


Kloss
őstag

Én sem szoktam sűrűn ajánlatot tenni, de úgy emlékszem, amikor elfogadta az eladó, akkor a válasz üzenetben ott volt a Pay now gomb és az általam ajánlott összeget kellett kifizetnem. De már elég régen volt :)

(#12586) kerobi válasza Winner_hun (#12584) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszönöm, megvan a megoldás: Fizetéskor autmatikusan 100 $+szállitási költséget ad meg.
A vámról meg annyit, hogy amit belinkeltél az azt irja, hogy digitális fényképezőre NINCS vám!!!!
Én egy objektivet rendeltem, kiváncsi vagyok ezzel mi lesz a helyzet, mert nem konkrétan fényképező obi, de ahhoz lesz. :

[link]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12587) Lenry


Lenry
félisten

hali!

most vásároltam először eBayről és pár dolgot nem értek, ha lenne kedves valaki elmagyarázni :U

szóval egy parfümöt rendeltem az USA-ból, máshol nem találtam. 12 USD, worldwide kiszállítás, zsír

kértem egy ajánlatot, hogy szállítással együtt mennyi lenne, 23 USD. zsír.

rákattintottam, hogy akkor kell, és mivel volt ilyen fizetési lehetőség, így a Cash on pickupot választottam, ami ha jól értem, azt jelenti, hogy majd a postásnak fizetek.

eddig tiszta, de ezután? most ott van a megnyert aukcióim közt, de mellette ott van az is, hogy még nem fizettem ki, plusz semmi értesítést nem kaptam, hogy az eladó nyugtázta-e, elküldte-e vagy akármi... :F

hol tudok ezeknek utána nézni?
vagy ne türelmetlenkedjek és várjam ki az 5 nap szállítási időt?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12588) maláj


maláj
őstag

ezt a mobilt néztem ki és hát lenne pár kérdésem :)

1. mennyi lenne a végösszeg mindenestől (posta, stb.) :F
2. hogy lehet megbizonyosodni arról, hogy tényleg 512 MB ram van benne és OLED kijelzős :F
3. látom unlockolt ergó tudnám használni a pannonos számommal :U
4. mi a helyzet a garanciával :F

hirtelen ennyi jutott eszembe ;]

(#12589) Lenry válasza maláj (#12588) üzenetére


Lenry
félisten

1. oda van írva, hogy Shipping: GBP 16.99
2. az Orange verziók mind 512 RAMosak
3. igen
4. na ezt nem tudom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12590) maláj válasza Lenry (#12589) üzenetére


maláj
őstag

58k lenne akkor elvileg a motyó és ha baja van akkor vagy kiküldetem postával vagy cumizok :U

(#12591) PoPely007


PoPely007
csendes tag

Sziasztok !

Rendeltem egy napszemüveget ebay ről és az lenne a kérdésem hogy Standard Shippingel USA -ból mennyi idő még eljut hozzám a cucc ??

Előre is köszi

(#12592) Winner_hun válasza PoPely007 (#12591) üzenetére


Winner_hun
félisten

2-3 hét is lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12593) Lenry válasza Winner_hun (#12592) üzenetére


Lenry
félisten

ez a "Standard Int'l Shipping"?
azért karácsonyra remélem ideér... :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12594) dudikpal válasza Enszi (#12583) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ilyen szám sajnos nincs.
Láttam már megbokrosodni 100000+-os eladót is :)
Sok mindent kell ilyenkor nézni.
Értékeléseinél lehet látni, hogy előtte miket árult.
Ha komolyabb cuccokkal nyomult régebben is, akkor a vevőiből(ha lehet minél nagyobb tranzakciósat) többnél is rákérdezni, hogy minden rendben volt-e a vásárlással/termékkel.
Ha ilyen filléres dolgokkal duzzasztotta fel magát akár több ezerig, és hirtelen soktízezer ft-os dolgokat listáz, többet is, akkor az óvatosságból kihagyandó kategória. Nálam legalábbis.
Persze ez nem minden esetben igaz.
Volt már olyan h véletlenül én lettem az első vevője egy emberkének, és a termék megérkezett, minden rendben volt.
De tudod, az ördög sosem alszik. Jobb félni mint megijedni stb :)

(#12595) Winner_hun válasza Lenry (#12593) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hááát még talán.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12596) Hintalow válasza Lenry (#12587) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem vedd fel a kapcsolatot az eladóval, és kezdj korrigálni, mert a személyes átvételt választottad :)

Nemzetközi vásárlásnál nem használnak utánvétet.

+

Én speciel nem vállalnám be, hogy a karácsonyi ajándék tengerentúlról ideér karácsonyra...
Főleg Angliából rendelek, és a 3-4 napos szállítás, már most 4-6 napos, már elkezdődött a torlódás.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12597) raftman


raftman
csendes tag

Üdv!

Ebay (német) feltöltéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Termékadatlap ok de innen tovább elakadok. A bankadatokat kellene megadni de a "kontonummer" -hez csak 10 számjegyet lehet beírni. A többi rendben lenne.... ha valaki tud, segítsen kérem!
Üdv mindenkinek
raftman

(#12598) Lenry válasza Hintalow (#12596) üzenetére


Lenry
félisten

de én mindenképp szeretném, ha ideérne. mit lehet ilyenkor kezdeni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12599) dudikpal válasza Lenry (#12598) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Rossz shippinget választottál ezek szerint.
Kontakt az eladóval.
USAból nem bizti a karácsony előtti kiszállítás, pláne korrigálás után.

[ Szerkesztve ]

(#12600) Hintalow válasza raftman (#12597) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azt jó esélyel nem fogod tudni kitölteni, mert oda német számlaszámot várnak, nézd meg a német ebay helpjét.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.