Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Lehet nem a legjobb hely, de gondolom itt sokaknak van tapasztalata külföldről rendeléssel.
Egy kisebb csomagot rendelnék Louisianából az USPS small flat rate csomagjába épp nem fér el és sajnos, így 43$, létezik olcsóbb megoldás?
Másik: kb 150$ értékű kell majd vámot fizetnem érte?

(#12702) netseft válasza Blackhole13 (#12701) üzenetére


netseft
aktív tag

Másikra a válasz: [link]

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12703) mhorvat válasza Blackhole13 (#12701) üzenetére


mhorvat
senior tag

150 euró a vámmmentesség határa, tehát a Te csomagod még postaköltséggel együtt is elvileg pont alatta lesz. Az ÁFA amit rátehetnek viszont, a következőképen alakul esetedben:

$150+postaköltség x 1,25, tehát plusz 25% ÁFA a postaköltséggel terhelt összegre. Vagyis $43-os postával 241,25 dolcsi lehet összesen a csomagod. Nem biztos, hogy fennakad a vámon, kiszámíthatatlan a dolog, ezért érdemes kalkulálni a pluszköltséggel, inkább pozitív meglepetés érjen. :K

(#12704) Blackhole13 válasza mhorvat (#12703) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Nem akarok ci*ánykodni, de ha kevesebbet ír a feladó a csomagra, mint amennyi abból lehet gáz?

(#12705) dudikpal válasza Blackhole13 (#12704) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha ráírja(nem jellemző amcsinál), akkor az az ő baja.
Ezért is nem írnak rá többnyire ilyet.

(#12706) mhorvat válasza Blackhole13 (#12704) üzenetére


mhorvat
senior tag

Az ÁFA-mentes határig (22 euró) úgy sem menne le, 200 dollár helyett nem fog ráírni 30 dolcsit, ez szinte biztos. 50-60 dolláros magasságig még lehet partizánkodni, a felett necces. Cég pedig egyáltalán nem ír rá kevesebbet, egy centtel sem.

Tehát esetedben nem sok értelme lenne a dolognak, ezen kívül itt leírtam, milyen hátrányai vannak eme trükközésnek.

[ Szerkesztve ]

(#12707) Blackhole13 válasza mhorvat (#12706) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszi a segítséget, ez így nagyon necces főleg, hogy a 40$-os szállítási költségnél se nagyon találok olcsóbb megoldást. Megpróbálom ismerőssel hazahozatni inkább.

(#12708) luciferk válasza fixedgear (#12698) üzenetére


luciferk
senior tag

Mondtam én, hogy nálad is hamarosan jelentkezik a postás. ;)

(#12709) mhorvat válasza Blackhole13 (#12707) üzenetére


mhorvat
senior tag

Hát igen, sajnos ezzel számolni kell. Te legalább még a megrendelés előtt érdeklődtél róla. ;]

(#12710) Ronin-


Ronin-
senior tag

üdv ismét

kaptam egy ilyen linket multkor az emberemtől, megkaptam a tracking number-t is, de hiába írom be a dolgokat, nem hoz ki rá semmit. ez mitől lehet ? azért legalább azt ki kéne hoznia,hogy feladták,nem ?

(#12711) dudikpal válasza Ronin- (#12710) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Beírtam a saját számomat, nekem kiírta h mizu van vele.
Ezek szerint a számoddal lesz a gond.
Vagy ha 1-2 napja vetted, lehet még korai a lekérdezés.

(#12712) luciferk válasza Ronin- (#12710) üzenetére


luciferk
senior tag

Az embered írta, hogy mikor adta postára a cuccost? mert feladástól 3-4 nap kell mire megjelenik az infó a trackingban, nálam legalábbis így volt.

(#12713) sagem


sagem
addikt

Sziasztok,

Volt már jó pár paypalos vásárlásom, innen-onnan, a visszajelzéseim, s az előéletem "makulátlan", több mint 2 éve használom őket, mindezt csak azért írom le, mert hátha számít valamit.

A megrendelt árút megkaptam, de a termék gyárilag hibás, így nem tudom használni, ezt egyrészt egy rahedli linkkel, panaszos vásárlónak a beszámolójával tudom bizonyítani, másrészt van videóm/képem a hibáról, harmadrészt és ez a legfontosabb: az eladó a megnyitott vitában elismerte, hogy hibás a termék! Nyitottam egy vitát, melyre mindig, minden nap egyszer válaszol az eladó. A termék miatt tudomásom szerint több vásárló is vitát nyitott a paypalnál. Az eladó nem akar visszatéríteni, csak akkor, ha visszaküldöm a terméket hozzájuk, és ők ezt rendben megkapják. A postaköltséget nekem kell állnom vissza kínába (felajánlottak levásárolható creditet a postaköltség fejében, kp-t nem adnak). A megnyitott vitában már úgy tűnt, hogy megegyezünk, egyik nap azt írta, hogy persze adjam csak fel a csomagot, scanneljem be a számlát, regisztált mailként küldeném, ellenőrzik a számot, ha elhagyta az országot, visszatérítenek. Másnap rákérdeztem, hogy biztos ami biztos így lesz e, mire már azt írta, hogy nem, csak akkor térít vissza, ha valóban meg is kapja a csomagot, mert attól tart, hogy én átverem(..én verem át őt, amikor ő küldött rossz terméket..). Ezzel csak az a baj, hogy néhány helyen azt olvastam, hogy nem vették át a visszaküldött terméket vagy átvették, de egyszerűen nem fizettek vissza semmit..ráadásul, ha kivárom míg odaér (az ünnepek miatt lehet akár 3 hét is) lejár az az idő, amit a Paypal a reklamálásra biztosít. Remélhetem, hogy ha a követeléssé alakítom a vitát, és szépen összefoglalok mindent, nekem ad igazat a Paypal (tehát hogy az elismerten használhatatlan terméknek az árát visszaadják?), vagy legalább biztosít valamiféle védelmet, hogy kapjak pénzt, ha bizonyítani tudom, hogy visszaküldtem a cuccukat? Visszaküldöm én a terméküket, de nekem nagyon gyanúsnak kezd tűnni ez az egész, pláne az olvasottak fényében, s nem akarok úgy járni, hogy minden elveszik..Köszönöm a válaszokat előre is!

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12714) dudikpal válasza sagem (#12713) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tracking számmal küldd vissza, ezzel a paypal felé bizonyított hogy visszaküldted a terméket.
Nem mondhatja az eladó h nem veszi át, ill mondhatja, de mivel a paypal be fogja kérni a számot, látni fogja, hogy te teljesítetted a rád eső kötelezettséget.
Én is küldtem már vissza cuccot, sajna ilyenkor a postaktg fájdalmas, de ez van.

(#12715) Tomate


Tomate
veterán

Rendeltem egy ilyen kábelt. Ebay szerint a csóka Nov 15-én postázta, de azóta sem jött semmi. Érékelései és eladásai alapján nem valószínű, hogy átverne. Várjak még? Mitévő legyek? Ez az első "problémás" esetem.

(#12716) dudikpal válasza Tomate (#12715) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Egy hetet még várhatsz a disputeval sztem.
Viszont üzenetben jelezheted h még sehol semmi, és ha 28-ig sem jön meg, kénytelen leszel caset nyitni a közelgő 45 nap miatt.
Én is így jártam egy nov 4-i vásárlással, case-ben voltunk már 5 napja, mire tegnap megérkezett a cucc.
Azért az ünnepi forgalom miatt egy kis csúszást kalkulálj bele nyugodtan.

(#12717) Ronin- válasza luciferk (#12712) üzenetére


Ronin-
senior tag

dec. 17 körül adta fel, vagy 16.

(#12718) Tomate válasza dudikpal (#12716) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi!
Belekalkulálok, de ünnepi forgalom ide, ünnepi forgalom oda a mai napig jönnek meg 2 hét alatt cuccok Kínából.

(#12719) luciferk válasza Ronin- (#12717) üzenetére


luciferk
senior tag

Elvileg ma már kellene látnod infót a trackingben, ha továbra sem látsz semmit, írj a sellernek egy mailt evvel kapcsolatban hátha rosszul adott meg egy számot, bár ilyen nemigen szokott előfordulni. Ennek ellenére valószínű, hogy közeleg feléd a cuccos, és ha egy kis mázlid van 24-én csöngethet a postás. ;)

(#12720) sagem válasza dudikpal (#12714) üzenetére


sagem
addikt

Köszi, akkor szerinted ebből nem lesz gond? Attól tartok, hogy a vásárlástól számított 45 napog él a Paypal védelme, most legkorábban 27ikén tudom kiküldeni, az ünnepek miatt lehet, hogy lesz 3 hét is, 2 hét míg ideért, 1 hete megy a vita, attól félek, hogy ki fogok futni az időből..

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12721) fixedgear


fixedgear
tag

tegnap ezt olvastam a trackingemről Budapest, held by Customs
ezért bekell menni a vámosokhoz?
még karácsony előtt kéne :S
egy táska 10.000ft volt postával

LG Optimus 2X P990

(#12722) fixedgear válasza fixedgear (#12721) üzenetére


fixedgear
tag

téves,megvan :)))

LG Optimus 2X P990

(#12723) DuplaZso válasza Tomate (#12718) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Heló !

Postán dolgozom csomagraktárosként.
24.-ét ledolgoztuk 11.-én, ezért pénteken nincs sem nyitott posta, sem kézbesítés.
Ha valóban feladásra került a küldeményed, azt szerintem nem nagyon kapod meg talán még az ünnepek közt sem.
Viszont elő szokott fordulni, hogy nem kapsz értesítést a küldeményről, amelyet már megpróbáltak ugyan kézbesíteni, de az akadályba ütközött.
Ha levélként adták fel kint az árut, ugorj be arra a postára, ahol az ajánlott küldeményeket lehet (szoktad) átvenni ! Ha ott nincs, akkor menj arra a postára, ahol csomagletét is van (kerületen belül, de úgyis megmondják, hogy lakcímed alapján hová kell menned), és kérdezd meg ott is, mert sűrűn kerül oda nagyobb méretű, de levélként feladott küldemény is.
Lehet, hogy nem fogják jó néven venni a dolgozók, hogy értesítő nélkül kell küldeményt keresgélniük, de amíg kézhez nem kapod az árut, addig ezt hetente egy alkalommal játszd meg, ugyanis 10 munkanapig, tehát 2 naptári hétig marad letétben a küldemény hivatalosan, utána "nem kereste" jelzéssel automatikusan visszaküldésre kerül a feladónak !
Ha csomagként adták fel, akkor kérdezd meg a feladótól a ragszámot (nem tracking number!), és ha a nemzetközi postakicserélő üzembe ér az áru, megjelenik a rendszerben egyből, igaz rá 1-2 napra elvileg meg is kapod.
A csomagazonosító formula kínából: CP [9 db számjegy] CN, Hongkongból CP [9sz] HK.
Eddigi tapasztalataim szerint egyébként Kínából forgalomtól függetlenül is 2-3 hét a minimum, mire bármi ideér nem légi szállítással.

(#12724) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Usaból rendelnék számomra nagy értékű (90$-nyi) dolgokat.
Express mail mennyire megbízható?
A multkori eset után már semmibe sem bízok.

Üdv.

(#12725) Flashcash válasza G@ß! (#12724) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az EMS végig nyomonkövetett és megbízható (alapban is tartalmaz 50$-ig biztosítást). Itthon az MPL kezeli és szállítja ki ezeket a csomagokat.

Én utoljára 7-800$ értékben rendeltem talán L.A.-ből. 4-5 munkanap alatt ideért a csomag.

Az EMS nagyobb eséllyel kerülhet be a VÁM-ba és a +25% ÁFA kategóriába is, ezt ne felejtsd el.

(#12726) Tomate válasza DuplaZso (#12723) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi az infót! Közben megjött... Nem fogod elhinni de 24.-én délelőtt hozta a postás. :)

G@ß!: Nekem Koreából jön cucc EMS-el és 4 nap alatt mindig itt van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12727) mhorvat


mhorvat
senior tag

Nektek USA-ból késnek a csomagjaitok az ünnepek miatt? First Class Mail-lel jön valami, az 5-6 nap alatt itt szokott lenni, most meg már lassan 2 hete, hogy nem jött meg (jó, ebből 3 nap ünnep).

(#12728) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

Hongkongból szeretnék valamit rendelni 80 dodo körüli összeg mennyi rá az esély hogy vám vagy áfa kerül még rá?

köszönöm a segítséget!

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12729) bandus válasza zsolt19900 (#12728) üzenetére


bandus
veterán

nekem onnan sose vámoltak meg semmit, pedig jópár dolgot rendeltem már onnan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12730) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!

Rátaláltam erre a topikra. Lenne pár kérdésem:
- Ha valamit rendelek ebay-ról, akkor honnan tudom meg, hogy az utánvétes/paypalos... stb?
- Honnan tudom meg, hogy Amerikából, Hongkongból... jön a cucc?
- A vámolás hogy működik?
- Hol tudom megnézni, hogy az eladó mennyire megbízható?
- Ha nem működik, amit küld, akkor mit tehetek?

:R :R :R

(#12731) htibi2 válasza zsolt19900 (#12728) üzenetére


htibi2
csendes tag

99.9 % hogy NEM !

(#12732) htibi2 válasza #04441088 (#12730) üzenetére


htibi2
csendes tag

Hello !

1. Maradjunk a Pay Pal-nál
2. Az árú oldalán ott van minden infó kereskedő hol van és ami a legfontosabb hogy hova szállit.
3. Hogy mennyire megbizható azt a neve mellett látod. Mennyi "üzlete" volt stb.stb.

(#12733) PhilBrick válasza mhorvat (#12727) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igen, késnek. Majdnem egy hónapig jött most egy ilyen csomagom.

(#12734) zsolt19900 válasza bandus (#12729) üzenetére


zsolt19900
őstag

és áfa sem került rá?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#12735) bandus válasza zsolt19900 (#12734) üzenetére


bandus
veterán

semmi. annyiba került, amit paypal-en kifizettem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12736) kerobi


kerobi
senior tag

Az hogy lehet, hogy kinából rendelnék egy cuccot, és az eddigi eladóm azt irja, hogy jelenleg nem túl jó a szállitás magyarországra, és január végén nyitják meg. Másik kinai eladók pedig nem irják, hanem rendesen szállitanak ide. Most akkor mi a helyzet?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12737) Winner_hun válasza kerobi (#12736) üzenetére


Winner_hun
félisten

Utóbbi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12738) kerobi válasza Winner_hun (#12737) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi :)

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12739) #04441088


#04441088
törölt tag

Nah valaki részletesen el tudná nekem magyarázni, hogy hogy is működik az ebay?
Hogyan tudok megvenni valamit, hogyan tudok fizeni? Hogyan tudom meg hogy mennyi a szállítás, lesz e vám/lesz e áfa.. stb? :R :R :R

Moneybookers-el lehet fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#12740) kerobi válasza #04441088 (#12739) üzenetére


kerobi
senior tag

Először is Paypalnal kell számlát nyitnod, de az egy külön téma. Azért a PP-nál, mert az a legelterjedtebb fizetési mód az ebayen. Vám csak unión kivül van, de ott sem minden esetben. Kisebb dolgok átcsusszannak. Nekem Kaliforniából jött obim, 1/3 áron, és átment csont nélkül.
Hogy átlásd a felületet, minimális angol tudás kell, de segit a google translate is, én általában azzal forditom le a leveleket, minimális korrigálással.

A szállitás változó, de le van irva az ár alá.

A moneybookers-t nem ösmerem.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12741) #04441088 válasza kerobi (#12740) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hy!
És az mennyit számit, hogy más néven van a paypal, mint az ebay?
Paypal en nevemen van, ebay anyamen.

(#12742) kerobi válasza #04441088 (#12741) üzenetére


kerobi
senior tag

Nyiss egy sajátot az e-bayen, és hozzárendeled a saját paypalod. Sztem ez a legegyszerűbb, nincs kavarás.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12743) Winner_hun válasza #04441088 (#12741) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyáltalán nem számít.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12744) Taru válasza #04441088 (#12739) üzenetére


Taru
tag

Moneybookersel is lehet fizetni de nagyon ritka mivel az Ebay a paypalt preferálja (mivel összetartoznak). Ha látod egy aukciónál feltüntetve a Moneybookerst akkor azzal is lehet egyébként csak paypallal. Nekem jobban bejönn a Moneybookers csak sajnos nem elég elterjedt.

(#12745) mhorvat válasza PhilBrick (#12733) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszi.

(#12746) Asifan


Asifan
tag

Sziasztok! Ebay-ről Hong Kongból rendelve mi a vámmentesség határa? 150USD körül ha rendelek valamit, akkor vámolhatják?
Jellemzően nem a valós értéket szokták ráírni egyébként.

(#12747) Winner_hun válasza Asifan (#12746) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12748) Tomate


Tomate
veterán

Mi történik? Ilyen nem nagyon volt még úgy emlékszem... :F

(#12749) Taru válasza Tomate (#12748) üzenetére


Taru
tag

Nem voltál otthon? Esetleg a postánál aznap nem volt munka nap és addig is megőrzik. Szerintem kérdezd meg a postán, hogy náluk van-e.

(#12750) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudom nem ebay de idevág a kérdésem
nba store.com-ról rendelt már vki? ha igen mik a tapasztalatok?[link][/L
egyik haverom mesélte hogy ő pár éve rendelt ebay ről, nbastore.com ról és még a mai napig se kapta meg a cucott amit rendelt. ez elszomorít hogy lehetséges ez? ha rendelek vmit a neten ebay,nbastore és elutalom a pénzt utána hol tudok reklamálni hogy megkapjam az árut amit rendeltem esetleg a pénzemet vissza? vagy csak reménykedjek?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.