Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Zolexx válasza Flashcash (#12137) üzenetére


Zolexx
aktív tag

Értem, érdemes amégy ebayről rendelni ilyen állítólag 100%osan garantáltan eredeti dolgokat? Vagy olyan mint a vatera ahol 10ért dobálják a hamisitványt és az irják h eredeti...

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#12152) Winner_hun válasza Zolexx (#12151) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sokszor írják a hamisítványra hogy eredeti, pláne a kínaiak. Ha valamiből több kell akkor 1-2 darabot vegyél belőle tesztelésre. Ha nagyon gyanús akkor nem árt megnézni az eladó visszajelzéseit, ha sok van neki (néhány ezertől) és a visszajelzései pozitív %-a is 99% fölötti akkor van rá esély hogy jót kapsz, de ilyen esetben sem árt megnézni hogy a negatív illetve semleges visszjelzéseit mire kapta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12153) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

A használt, vagy nem működő műszaki cikkek vámkezelése hogy működik ? Ha fel van tüntetve, hogy "nem működik, alkatrésznek", akkor milyen árat vesznek figyelembe ?

(#12154) Yushchenko válasza _ATi_1 (#12153) üzenetére


Yushchenko
őstag

Számlát kell hozni, vagy ebayről kinyomtatott papírt. Amennyiben ez nincs kötekedhetnek, aminek vagy az lesz a végeredménye, hogy megbecsülik az értékét, vagy az, hogy visszaküldik a feladónak.
Vám és Áfa változatlan minden esetben.

(#12155) _ATi_1 válasza Yushchenko (#12154) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Rendben. Köszönöm. :)

(#12156) _ATi_1 válasza Yushchenko (#12154) üzenetére


_ATi_1
senior tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#12157) Tomate


Tomate
veterán

Szeretnék 3 fotós cuccot rendelni e-bayről. Egy M42 átalakítót, egy macro közgyűrűsort és egy távirányítot canon géphez. Ugyan attól az eladótól venném a cuccokat. És a posta így alakul 3$ 4$ 1$ Meg lehet valahogy oldani, hogy csökkentsük a postát? Végül is miniatűr dolgokról van szó szóval nem gond ha egybe csomagolja. Írjak neki egy levelet? Hogy fizessem ki, hogyha belemegy az összevonásba? Csak mert a paypellnél vagy kifizetem postával vagy nem tudom kifizetni nem? :R

(#12158) Winner_hun válasza Tomate (#12157) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nézd meg a leírásnál hogy kombinált szállítás van-e. Ha azt írja hogy nincs akkor ki kell fizetni, ha nem ír róla akkor az egyik terméknél a szállításnál nézd meg (ha lehet) hogy ha 2 db-ot vennél belőle akkor duplázódik-e a szállítási költség.
Vagy írj az eladónak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12159) Yushchenko válasza Tomate (#12157) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ha van kombinált szállítás(a lap alján látod), akkor meg kell venni mind a 3 terméket, és utána fizetni. A rendszer tudni fogja, hogy kombinált szállítás lesz és úgy számolja. Ha nincsen viszont a szállítás adatainál ilyen, akkor tényleg kontaktolj az eladóval.

(#12160) waki18


waki18
csendes tag

Helló!
Segitséget szeretnék kérni.
Én renndeltem 3 dolgot német ebay-en egy cégtöl és nem értem értelmezni amit írt.
Már a termék árát paypalon keresztül meg kapta.
Tudnátok segiteni?

1" Nachdem wir den Betrag erhalten haben, steht die Ware zur Abholung bereit."

2"Yes, we would send out the goods after receipt of the shipping charges.

3"Yes, we would send out the goods after receipt of the shipping charges.

Thesere are:

For each order 25 Euro,
2010-1032110, 2010-1032313, 2010-1032691
So altogether it would be EUR 75,00 which are missing to send out the orders to you.

Please note and keep us informed."

elöre is köszönet.

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12161) Yushchenko válasza waki18 (#12160) üzenetére


Yushchenko
őstag

Azt írja, hogy egy termék 25 euro, tehát a 3 összesen 75 euro. Ennyit kell fizetned, hogy elküldje a terméket. Ha már kifizetted írd meg neki.

(#12162) waki18 válasza Yushchenko (#12161) üzenetére


waki18
csendes tag

Csak a termék árát füzetem ki. aszt elvileg meg kapta.
Hogyan küldjem szállítási kölcséget?

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12163) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

A magyar Ebay oldalára regisztráltam, aztán gondoltam ki is próbálom, rámentem, hogy megveszem. El is jutok arra az oldalra, ahol ezt kapom:
Gratulálunk! Sikerült megvásárolnia a terméket!

Elvileg kapnom kellett volna email-t az eladótól, de sehol semmi, és a "saját Ebay" oldalon se jelzi a "Tevékenység"-nél, hogy én bármit leütöttem volna villámáron. Valakinek valami ötlet? :F

(#12164) Yushchenko válasza waki18 (#12162) üzenetére


Yushchenko
őstag

Elvileg úgy nem is tudod kifizetni, hogyha nincsen benne a szállítási költség. Ha kifizetted mint a 75 eurot akkor küldenie kell.

(#12165) waki18 válasza Yushchenko (#12164) üzenetére


waki18
csendes tag

De lehet mert így vásároltam "Versandart Voraussichtlicher Liefertermin* Preis "

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12166) waki18 válasza Yushchenko (#12164) üzenetére


waki18
csendes tag

Ezen is érdekes.

Zwischensumme 79,00 EUR
zzgl. Versand & Verpackung 0,00 EUR
Zwischensumme 79,00 EUR
inkl. Mehrwertsteuer 19,00 % von 66,39 EUR 12,61 EUR
Gesamt 79,00 EUR
Mode of payment : Barzahlung bei Abholung

BajnoFor advance payment please use the following Bank information:

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12167) Yushchenko válasza waki18 (#12166) üzenetére


Yushchenko
őstag

Sorry de nem értek németül :DDD Annyit látok csak, hogy egy darabnak 25 euro a postaköltsége.

(#12168) horvathd válasza waki18 (#12166) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az egyik termék linkjét jó lenne, ha meg tudnád adni.

"The Kid just rages for a while."

(#12169) Tomate


Tomate
veterán

Ez az egyik termék az eladónál. Nem látok lehetőséget postaköltség kombinálásra, vagy csak én nézem rossz helyen? :U

(#12170) Winner_hun válasza Tomate (#12169) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amennyit veszel annyiszor nő a postaköltség. Nem valószínű hogy engedni fog az árból kombinált szállításnál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12171) Winner_hun válasza CBool (#12163) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vannak olyan termékek amiket csak azonnali fizetéssel lehet megvenni, leütöd, kifizeted és csak ezután jelenik meg a saját oldaladon. A magyar oldalt nem használom, eléggé kaotikus az angol után, nem tudom mi merre hogy van rajta.
Én mindig kapok automatikus üzeneteket amikor megvettem egy terméket, bár lehet ez csak beállítás kérdése:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12172) baluka26 válasza waki18 (#12166) üzenetére


baluka26
veterán

Azt írja, hogy készpénzzel fizetsz személyes átvételnél :)
Valamit elronthattál.
Miért németül ebayezel, ha nem értesz németül?!
Tomate, mindenképp kérdezd meg, ha jófej úgyis kombinál, ha nincs kiírva (és miért ne tenné ezt?!)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12173) Yushchenko válasza baluka26 (#12172) üzenetére


Yushchenko
őstag

Akkor így érthető. Fizetésnél személyes átvételt jelölt meg, most meg kéri a 3x25euro szállítási költséget.
Amúgy ja, nekem sosem jutott eszembe németül ebayezni :DDD

(#12174) waki18 válasza horvathd (#12168) üzenetére


waki18
csendes tag

Ez a termék link.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12175) waki18 válasza Yushchenko (#12173) üzenetére


waki18
csendes tag

Akkor most mit tegyek?

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12176) baluka26


baluka26
veterán

Vagy kimész Deutschlandba, vagy kifizetsz 75 eurót, vagy valahogy megpróbálod visszamondani az egészet :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12177) horvathd válasza waki18 (#12175) üzenetére


horvathd
aktív tag

A szükséges összeget el tudod küldeni a PayPal oldalán a Send Money menüpont használatával. Az eladó PayPalos emailcímét pedig a korábbi eseményeknél megtalálod. Ha így elküldted a pénzt akkor ezt írd is meg külön az eladónak, hogy tudjon róla.

"The Kid just rages for a while."

(#12178) waki18 válasza horvathd (#12177) üzenetére


waki18
csendes tag

köszi megprobálom.

"Korrektnek lenni az alap!"Marantz, acoustic energy monitor, marantz sr-6003, 38CM TANNOY SUB , Phonar HM., Wireman féle ezüst kábel, Lenovo D20

(#12179) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Kérdésem az lenne h honnan érdemes venni cuccokat? Megbízható-e a rendszer? Kell-e vámot fizetni és ha igen mennyit? Eddig még nem foglalkoztam ilyennel.

Szabi

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12180) Dave46 válasza Speeedfire (#12179) üzenetére


Dave46
tag

Hát, mivel ez egy ebay-es topic, ezért itt értelemszerűen az ebayt szoktuk javasolni(vagy a honnan kérdésedet hogyan értetted?). Megbízható a rendszer, néha kell vámot fizetni is, javaslom, hogy olvasgass vissza pár hozzászólást, mert minden kérdésedre le van írva a válasz.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12181) Speeedfire válasza Dave46 (#12180) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A honnan kérdésre arra gondoltam h eu-s állam vagy kina, usa stb. De most h írtad egyértelmű, h eu mert itt nincs vám ha jól olvastam. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12182) Yushchenko válasza Speeedfire (#12181) üzenetére


Yushchenko
őstag

Kicsit konkrétabban is leírhatnád mit szeretnél venni, és akkor lehet tudunk segíteni.

(#12183) Speeedfire válasza Yushchenko (#12182) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Konkrét cél még nincs, csak később. Egyelőre csak érdeklődök, hogy miként megy ez.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12184) kerobi


kerobi
senior tag

Hello!

Vásárolam az e-bayen és a paypal fizetésnél Payment szekciónál ezt irta ki:

This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information

az előző vásárlásomnál minden rendben volt. Pénz is van rajta.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12185) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy cuccost eBay-ről, viszont nem érkezett meg, valamint az eladó is törölve lett az oldalról.
PayPal-on nyitottam egy Disputot. Viszont olyan kis naív voltam, hogy azt hittem, hogy letelik a 20 nap és akkor majd visszakapom a pénzt. Most viszont, ahogy olvasgattam a fórumot, látom, hogy claim-é kellett volna tennem.
De most viszont, hogy lezárult a case, nem tudok ezzel a tranzakció id-vel egy másik disputot nyitni.
Mi ilyenkor a teendő?
Buktam a pénzem? :(

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#12186) Dave46 válasza kerobi (#12184) üzenetére


Dave46
tag

Ez sajnos egy elég ismert és idegesítő paypal rendszer(?)hiba. Írnod kell nekik, vagy valamilyen más módon jelezni a hibát, ez sajnos kikerülhetetlen. Érdemes megpróbálni e-mail címet cserélni esetleg, hátha az működik, nagyon más megoldás sajnos nincsen.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12187) Dave46 válasza Aranylo (#12185) üzenetére


Dave46
tag

Nem dispute-ot kellet volna nyitni, hanem simán csak negatív feedback-et hagyni, majd ott ki lehetett volna választani az okot, a pénzedet pedig azonnal visszakaptad volna. Ha még eddig nem hagytál feedback-et, akkor talán megpróbálhatod, de szerintem késő. Egyik cimborám is hasonló módon bukott majdnem 30 dollárt, csak ott nem törölte magát az eladó, viszont túl sokáig várt az értékeléssel, így lecsúszott a "kártérítésről".
Remélem azért jelen esetben nem 100 dollárokról beszélünk...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12188) Dave46 válasza Speeedfire (#12183) üzenetére


Dave46
tag

Egyszerű, dióhéjban: egy terméket 3 féleképpen vásárolhatsz meg, licitálással, kikiáltási áron vagy egyedi ajánlattal. Fizetés paypal-lal (legegyszerűbb), banki átutalással, csekkel stb. lehetséges. Vásárlásnál nyilván az anyagi tényezők mellett (esetleges vám, adó stb) főleg az eladót és annak értékeléseit (feedback) kell figyelembe venni, hogy honnan jön, az másodlagos. Biztonságos a rendszer, csak kellő figyelemmel kell választani, ennyi az egész. Ennyi lenne dióhéjban, tessék visszaolvasgatni, sok hasznos dolog van leírva.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12189) Yushchenko válasza Speeedfire (#12183) üzenetére


Yushchenko
őstag

Most leginkább ehhez két dolgot tudnék hozzátenni:
1: Márkás cuccokat kerüld, főleg amiket Kínából szállítanak
2: Eladó értékelését mindig nézd meg, és ha 10000 eladása is van és 95% pozitív, nézd meg a negatívokat miért írták.

Amúgy böngéssz és ha kérdésed van linkeld a terméket ide! Nagyobb összegű termékeknél lehet számítani vámra(főleg ha nehéz ill nagy is a csomag).
Ja és a legfontosabb: ne vegyél kamerás tollat, mert mehetsz a bíróságra magyarázkodni ;]

[ Szerkesztve ]

(#12190) kerobi válasza Dave46 (#12186) üzenetére


kerobi
senior tag

Irnék én neki, ha tudnék angolul, de az én minimális tudásommal, csak bogarászni tudok :(

This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information.

Ezt irja ki. Most igényeljek uj kártyát a bankomtól?
Még ha 1000. vásárlásnál csinálná azt mondom oké, de hogy a másodiknál,,,
Valahogy rá kéne őket venni, küldjenek egy ujabb 400 ft terhelést kóddal. Vagy ez nem működne?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12191) Dave46 válasza kerobi (#12190) üzenetére


Dave46
tag

Keress valami kontaktot és írd nekik ezt:

Dear Paypal,

I have received the following message which requires urgent attention:

"This credit card is already linked to your PayPal account. Please add a different card or go to the Profile tab and choose Add or Edit Credit Card to update your card information."

Please solve the problem or let me know ho to solve it as at the moment I am not able to make payments through paypal.

I am looking forward hearing from you.

Kind Regards
-neved-

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12192) kerobi válasza Dave46 (#12191) üzenetére


kerobi
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségedet. Ma megpróbáltam, és sikerült. Nem tudom mi ütött beléjük.
Különben kerestem hogy hol lehet beirni a szöveget, de nem lehet, hanem pontok alapján kell kiválasztani a hibát, vagy tőmondatban kell jelezni. Legalábbis én igy találtam mekk :)
Mégegyszer köszönet mindenkinek, öröm egy ilyen segitőkész community-hez tartozni!

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12193) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

laptopot vennék az ebay-en.
az eladó kiköti:
This unit only comes with Manufacturer warranty Only

ez mit jelent? lefordítani le tudom, de a gyakorlatban mit jelent egy laptop esetében, amit egy amerikai cég ad el nekem?

köszönöm

(#12194) tjb007 válasza dim dim (#12193) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt jelenti, hogy csak gyártói garancia jár hozzá. Magyarán a garanciát csak a gyártónál tudod érvényesíttetni, a gyártónak kell visszaküldened ha gond van vele.

(#12195) dim dim válasza tjb007 (#12194) üzenetére


dim dim
tag

na de ez bármely normális laptopnál így van, nem?
ha veszek egy asus-t pl. nem a boltba kell visszavinnem hanem az asus bármely képviseletéhez bármely országban
akkor ez nem hogy megkötés, hanem épp plusz szabadság nem?

(#12196) dudikpal válasza dim dim (#12195) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ahogy mondod.
Itthon viszont ez nem nagyon működik.
Hiába ad a gyártó ún. világgaranciát, ha az itthoni hivatalos partner/forgalmazó besértődik, mert a külföldről vett cuccodon nem keresett semmit.
Ilyenkor küldheted vissza külföldre jópénzért.
Vannak persze kivételek, de egyenlőre ők vannak kevesebben.

(#12197) dim dim válasza dudikpal (#12196) üzenetére


dim dim
tag

az azért szeretném látni hogy egy hazai szerviz a hivatalos érvényes világgarancia papírral elküld engem.
ráborítom nemhogy az asztalt magát az épületet is.
van olyan hogy eu fogyasztóvédelem, nemcsak hazai.
és egy mail az anyacégnek hogy egy magyar márkaszerviz nem fogadja el a világgaranciát...
ezek a multicégek nem játszadoznak, szerintem röpülne az egész banda.
szóval ettől nem kell félni. aki meg hagyja magát elküldeni meg is érdemli.

vagy rosszul látom?

(#12198) Speeedfire válasza Dave46 (#12188) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezt a vám és adó dolgot hol lehet meglesni, hogy van-e rá vagy sem? Főként ez érdekelne.


Yushchenko: Akkor ilyen webkamerás dolgokat nem rendelek. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12199) kerobi


kerobi
senior tag

Megint kiirta ezt az alább emlitett hülyeséget. Utaltam pénzt, az elment szépen, és az utánna megvásárolt terméket már nem tudtam kifizetni.
Kezdem sejteni lehet benne egy vásárlási limit, hogy bizonyos időnként csak egyet fizethessek. De összegkorlát is lehet, azt viszont nem tudom hol állitsam át.

Visa Virtuon nem dombornyomott.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12200) dudikpal válasza kerobi (#12199) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Bankkártyánál van napi összeg, és napi tranzakció limit is. Kinél mennyi.
Telefon a banki ügyfélszolgálatra, és beállíttatni hogy jó legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.