Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) friccces


friccces
csendes tag

Hali!

5mw lézert szeretnék rendelni hong kongból, de min5 dbot. Ismerősöknek is kéne.
Vélemény vagy tapasztalat, hogy mikorra érhet ide?
Illetve h a vámon ezekkel nem szórakoznak el ugye?

köszi
üdv

(#12902) FuckeR19 válasza friccces (#12901) üzenetére


FuckeR19
senior tag

2 hét minimum de akár 1 hónap is lehet simán.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12903) SZATA


SZATA
senior tag

Rendeltem az eBay-en egy naptárat. Austinból (TX, USA) küldték és dec. 12-én adták fel. Még mindig nem ért ide.
Ez normális, beleszámítva a karácsonyi tumultust, és a hóhelyzetet?
Ma írtam egy levelet az eladónak. Ezen kívül kell/lehet vmit. tennem?

Köszi!

(#12904) dudikpal válasza hemaka (#12899) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Igen.

(#12905) friccces válasza FuckeR19 (#12902) üzenetére


friccces
csendes tag

köszi.

és a vámon lehet vele probléma?
olvastam régebbi bejegyzéseket és ott irták h szinte mindent ami hong kongból jön kibontanak.
ugyanez a helyzet most is vagy már leszarják:D

köszi

üdv

(#12906) dudikpal válasza SZATA (#12903) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem normális, de előfordul.
Egyenlőre semmi teendőd. Majd 40 nap után tolhatod a disputot.

FuckeR19
Sehogy, de nem is szükséges.
Vagy felveszed a kapcsolatot az eladóval a tranzakció előtt, vagy keresel egy másikat, akinél nem feltétel.

(#12907) dudikpal válasza friccces (#12905) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Érték, súly, hangulatfüggő. És-vagy.

(#12908) friccces válasza dudikpal (#12907) üzenetére


friccces
csendes tag

oks köszi.

és abban az esetben ha fennakad a vámon milyen teendők vannak?
h lehet elsimítani az ügyet?:D

thx

(#12909) FuckeR19 válasza dudikpal (#12906) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Másfél éve nem volt gondom vele csak gondoltam rákérdezek ha már ez a téma :)

friccces: Mint írtam 1,5 éve rendelgetek cuccokat főleg hong kongból és eddig 1 csomagom se nyitották/vámolták pedig havi 10-15 csomagot kapok. Általában figyelek arra ha lehet hogy 20-30$-os részletekben legyen postázva ha vámon "lekapcsolják" ne keljen ráfizetni. Pont ma kaptam egy 60$-os csomagot gond nélkül igaz pont 1 hónapja lett feladva.
Lekopogom, remélem továbbra is hasonló szerencsém lesz. :DD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12910) balazsbük


balazsbük
tag

Sziasztok!

Fontos dologban kérném a segítségeteket!

E-bayen véletlenül rákattintottam valamire,hogy sofort kaufen de nem akarom azt megvenni és jönnek a levelek e-mailben,hogyha nem fizetek zárolják a számlámat csak azt nem tudom melyiket....
A durva az,hogy e-bayre be sem tudok már lépni mert elfelejtettem a kódot.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Kérem írjatok nagyon aggódom most........

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#12911) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

Buy It Now-val meg akarok venni egy terméket, de a Shipping Costs-nál Hungary-t kiválasztva nem ad hozzá szállítási költséget (Item has no shipping option)

http://img522.imageshack.us/img522/4718/steppad.jpg

Ilyenkor mi van? A termék adatlapján ott van hogy hozzánk is szállít az eladó, méghozzá 9,99 €-ért de mégsem tudom ezt kiválasztani és így nem merem a terméket sem leütni...
Írtam már az eladónak, de semmi válasz! Találkoztatok már ilyennel?

(#12912) FuckeR19 válasza JamesHolden (#12911) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Magyarország szerepel a listán vagy pl az hogy Európán belül küldi?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12913) dudikpal válasza balazsbük (#12910) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Jelszóemlékeztetőt miért nem használod?
Ha bejutsz, írni az eladónak h kaszálja a tranzakciót.

[ Szerkesztve ]

(#12914) JamesHolden válasza FuckeR19 (#12912) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

Ships to: European Union, Switzerland

de a termék adatlapján legalul ott van egy egész Unióra kiterjedő táblázat orszégonként a szállítási költséggel

(#12915) Flashcash válasza JamesHolden (#12911) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem a leggagyibb ebay felületen keresztül kell nézni: [link]

Itt a postage and shiments fülre kattintasz és oda van írva, hogy: Contact the seller for postage charges and services to European Union, Switzerland.

Ilyenkor érdemes a my ebay alatt a megvásárolt terméknél, a legördülő menüben a request invoice-ra kattintva számlát kérni, amin majd beállítja neked a postázási költséget.

[ Szerkesztve ]

(#12916) slippy válasza FuckeR19 (#12900) üzenetére


slippy
tag

ha küffődi vagy, és a bankod hitelesíti. amúgy mifelénk ez nemszokás, de ebből még sosenemsem volt gond ;)

(#12914) JamesHolden kérdezd meg az eladótól (terméklapon contact seller, vagy valami ilyesmi), hogy mennyiért küldi, ha küldi. ;)

(#12910) balazsbük akkor elég későn vetted észre, hogy leütötted, ami azért bökheti az eladó csőrét (őszintén szólva jogosan), így feltétlenül jelezd, hogy véletlen volt, és ha szerencséd van, akkor nem ad negatívot. ha már régóta nem léptél az ügy érdekében, akkor embere válogatja, de megdícsérni tuti nem fog :(

[ Szerkesztve ]

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#12917) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Véleményetek szerint nagyobb értékű elektronikai terméket (TV) érdemes-e ebay-en keresztül vásárolni?

Az arc, akitől ajánlatot kértem EU-s országban van, ilyen esetben ÁFA+VÁM van-e? Írt egy összeget, amennyiért adná a készüléket, csak nem tudom kalkuláljak-e még valamivel? Azt írta, hogy az ebay-en keresztül lenne lebonyolítva az üzlet. Tehát megrendelem, elindítom a pénzt, ha megkapja paypalon keresztül, akkor indítja a csomagot, ha megkapom elmondása szerint 3 napom van, hogy eldöntsem kell-e a készülék vagy sem. Ha nem kell, visszaküldhetem.

Viszont mi van abban az esetben, ha megszivat, vagy meg akar szivatni, és nem jön meg a TV. Ilyen esetben hogy kapom vissza a pénzem?

Előre is köszi a segítésetek.

(#12918) FuckeR19 válasza Steady74 (#12917) üzenetére


FuckeR19
senior tag

EU-n belül nincs semmi.
Ha nem kapsz semmit akkor paypal dispute/claim.

Használt vagy új készülékről van szó? Tudnál kis infót adni lehet engem is érdekelne :DDD

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12919) Steady74 válasza FuckeR19 (#12918) üzenetére


Steady74
addikt

küldök privit

(#12920) dudikpal válasza FuckeR19 (#12918) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Meg engem is! :R

(#12921) FuckeR19 válasza Steady74 (#12919) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nah indul a biznisz :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12922) Steady74 válasza FuckeR19 (#12921) üzenetére


Steady74
addikt

:)
dudikpal: tolok neked is egy privit

[ Szerkesztve ]

(#12923) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#12879) üzenetére


n0_gAboR
őstag

A cipos sztorymhoz irnam, hogy ma (~30 nap utan) vegre megjott az aru.
Futar hozta ki a csomagot, akinek 6500 forintot kellett kifizetni (latszolag a 25% AFA es az 5% vam a 20000-es cipohoz), meg igy is olcsobb lett kb. 5000-el mint itthon - raadasul en azert rendeltem kulfoldrol, mert ilyen meretben (48) nem lehet kapni itthon.

Szoval osszessegeben meg voltam elegedve a Footlocker USA-val, csak kicsit lassan ert ide a cucc:)

(#12924) FuckeR19 válasza n0_gAboR (#12923) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Csak a cipő ára után kellett befizetni az áfát és vámot?
Gondolom nem úgy megy USA-ba mint Kínába hogy írok az eladónak hogy csak 20-30$-t írjon a csomagra :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12925) kingabo


kingabo
őstag

Hi!

Szeretnék segítséget kérni. Rendeltem a telefonomhoz egy kijelzőt(mert eltört), 22 dollárért. Ma jött meg, viszont nem az én telefonomhoz való, rövidebb, karcos, kép. (az csak mellékes, hogy a csavarhúzó és a szétszedő eszköz sem volt a csomagban) Írtam neki korrekt hangvételben. A válasza az volt, hogy bocs a hibáért, jó-e ha visszaad 3 dollárt? Nyilván nem, mert lehúzott így is 19 dollárral és nincs kijelzőm. Mit tehetek ilyenkor?

Több mint 6800 értékelésből 95,9% pozitív az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#12926) kingabo válasza kingabo (#12925) üzenetére


kingabo
őstag

Utána néztem n95-höz való a kijelző, kb negyed áron van ebay-en az enyémhez képest. :W

(#12927) FuckeR19 válasza kingabo (#12925) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ha nem tudsz megegyezni vele akkor indíthatod a dispute-ot paypal-en

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12928) Tomate


Tomate
veterán

Ezt a nike csukát kellene rendelnem. Arra gondoltam írni kéne valamit az eladónak, hogy gift-ként küldje, vagy hogy ne írja rá, hogy 70$ az érték nehogy elvámolják itt nekem. Írjak neki? Ha igen mire kérjem konkrétan? Köszi! :R

(#12929) FuckeR19 válasza Tomate (#12928) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Arra kérd amire eredetileg is gondoltál, (gift) illetve a tartalom áránál 20-30$ legyen max.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12930) kerobi


kerobi
senior tag

Most már kezdek kissé ideges lenni. Rendeltem kinából pár cuccot, egybe csomagolva. Tracking numbert is kaptam, dec 28-án adta fel 14000 ft.. Mikor megnéztem a nyomvonalat, azt irták, jan 6-án megy ki a pekingi reptérről. Igen ám, de utánna rendeltem u.attól az eladótól cuccot 3000 ft-ért. No tracking number, olcsóbb cucc kisebb csomag. 10 nap alatt ideért.
Most akkor elveszett valahol a tr. numberes áru?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12931) Flashcash válasza kerobi (#12930) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A kisebb csomagokat gyakran előrébb veszik szállításkor, így gyorsabban megérkezhetnek.
Ha RRxxxxCN formátumú a tracking number akkor írd be a posta nyomon követőjébe, ott elvileg megjelenik ha már az országban van a csomag.

(#12932) kerobi válasza Flashcash (#12931) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi! Az általad betett link nem működik, de a nyomonkövetésbe beütve a számot, azt irja beérkezett tegnap pestre. Akkor minden ok! Köszi. Érdekes, hogy a china poston, még mindig nem frissitették.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12933) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Én pont fordítva jártam. 26.án adtak fel 60dolláros nagy csomagot tegnap kaptam meg.
Viszont elméletileg még úton van 12 kis csomagom amik 13-26.-a között lett feladva. Szánalmas már ez az óriási csúszás. :W :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12934) Flashcash válasza kerobi (#12932) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nem is fogják. Ők a saját országuk határáig követik, és az itteni posta is csak az országhatártól követi.

###
Kis csomagok téma, nálam Kínából 70 nap a negatív rekord. :)

(#12935) FuckeR19 válasza Flashcash (#12934) üzenetére


FuckeR19
senior tag

70 nap :Y :Y :Y Az is szép :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12936) Sang33


Sang33
csendes tag

Nosnos, mivel az ebay nem igazán támogatja ezt a kardvásárlós dolgot (amellett hogy százával árulnak ilyeneket :) ), ezt megírtam a srácnak akitől vettem volna. Ő írt erre egy ilyen választ:

Please tell me your paypal address, I will send the bill to you.

Total cost:xy usd(including shipping cost)

Once accepting your order and payment,we'll make delivery within 4 days.If any other prolbems,just let me know.

Szerintetek ez mennyire megoldás? Lehet átverős a dolog? Máshogy nem tudom, van-e trükk ennek a policynak a kijátszására.

(#12937) slippy válasza Sang33 (#12936) üzenetére


slippy
tag

ha paypal bele van vonva, onnantól nagy gond nem lehet :)
amúgy talán még azt is meg tudja csinálni, hogy ebayen keresztül küld paypal-os számlát. magyarul anélkül, hogy leütnéd.
a paypal jó, a paypal-t szeretjük :C

a lényeg, hogy a paypal számlán is az a termék legyen, azon az áron(bár az ár az eladónak lényeges), mert a rosszul kitöltött számlából lehetnek problémák.
szóval ha csak ezen múlik, akkor szerintem nyugodtan belevághatsz :K (viszont az itthoni háttérre is nézzél rá, hogy mi merre hogyan ;) )

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#12938) Sang33 válasza slippy (#12937) üzenetére


Sang33
csendes tag

Köszi slippy, ezekre akkor ügyelek. ;)
Voltaképp utánanéztem ennek a "fegyver" behozásának Magyarországra, de nem lettem nagyon okosabb. Azt tudom hogy sok bolt és sok magáneladó szállított már ide cuccot, tehát soksok embernek sikerült a rendelés. Bízom benne.. de ha valaki tud még konkrétumot, szívesen veszem :R

(#12939) slippy válasza Sang33 (#12938) üzenetére


slippy
tag

fegyver tapasztalatom annyi van, hogy egyszer hozattak velem egy usb-s rakétakilövőt :DDD
meglesték a vámon, de továbbengedték mindenféle izélés nélkül :C

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#12940) Rosep


Rosep
senior tag

Gondoltam leírom a tapasztalataimat én is. Nekem Winner kolléga rendelt az USA-ból egy 33 dolláros memóriakártyát amire 4 dollár posta volt még. Jan. 7-én este ütötte le, és tegnap - azaz 13-án - a postaládámbam volt. Elmondása szerint ő nem kérte, de az eladó Gift-ként küldte és 18$ értéket írt rá. Se vámot, se áfát nem kellett rá fizetnem. Szóval örülök mint majom... :)

[ Szerkesztve ]

(#12941) Flashcash válasza Sang33 (#12938) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Íjat és wakizashit biztosan lehet behozni, mással még nincs tapasztalatom. :)

(#12942) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Szeretném megkérdezni tőletek, hogy jelenleg tartózkodik-e valamelyikőtök az USA-ban. Van egy cucc az eBay-en, amit meg szeretnék venni, de persze csak az USA-n belül postáz.
A megoldás az lenne, ha egy kedves fórumtárs megvenné nekem a cuccot, és elküldené nekem Magyarországra, természetesen némi ellentételezéssel a fáradozásaiért cserébe :)

(#12943) attika89 válasza ^Clown (#12942) üzenetére


attika89
senior tag

USA bazár - US to HU

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#12944) ^Clown válasza attika89 (#12943) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:R

(#12945) kerobi


kerobi
senior tag

Azt hogy lehet megoldani, hogy licittel megnyertem a cuccot, csak aztán vettem észre, hogy rossz terméket rendeltem? Hogy lehet lemondani?Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12946) mhorvat válasza kerobi (#12945) üzenetére


mhorvat
senior tag

Menj be a személyed menüdbe, ott a megnyert termékekhez, majd keress egy lenyíló fület valami olyasmivel, hogy "Detailed informations" vagy hasonló. Abban lesz egy olyan opció, hogy resolve a problem, ott pedig ki lehet választani, hogy nincs szükséged a termékre és ezt kéne megoldani az eladóval. :K Elnézést, hogy kissé ködös a leírás, de most nincs futó rendelésem így nem tudom megnézni pontosan.

(#12947) kerobi válasza mhorvat (#12946) üzenetére


kerobi
senior tag

Már küldtem neki levelet. De még nem irt vissza. Vagy besértődött, vagy alszik.:)
megnéztem a menüt is, köszi!!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12948) trollreign


trollreign
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha rendelek USA-ból egy notebookot (1100$ értékben), milyen plusz költségeket kell rászámolnom? Vám vagy áfa vagy jutalék vagy akármi? Olvastam valahol, hogy az ár 8.5%-át kell kifizetni...

Előre is köszi a válaszokat.

(#12949) slippy válasza trollreign (#12948) üzenetére


slippy
tag

1100 dollárnál már mindennel kell számolni. vám+áfa+tárolási/kezelés költség.

mhorvat ITT leírja, hogy ÁFA 25 eurós összérték határtól kerülhet rá, VÁM pedig 150 euró felett. Amennyiben meghaladja ezen összeget, az ÁFA-val terhelt értékre megy rá a VÁM. Előbbi 25%, utóbbi 3%.

ha olcsóbban akarsz kijönni, akkor lehet kérni olyat, hogy rakjanak bele egy levelet, hogy kedves unokaöcsém, fogadd sok szeretettel születésnapod alkalmából. szerető nagynéni,nagybácsi,stb, és adják fel ajándékként. így ha felbontják (mert ekkora méretnél, és értéknél már elég valószínű) akkor először a levéllel találkoznak, és akkor máris nem kereskedelmi termék. az eladó lehet nem megy bele, de egy próbát megér.

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#12950) mhorvat válasza trollreign (#12948) üzenetére


mhorvat
senior tag

Számítógépek, laptopok vámkedvezményesek, így ezen költség nem terheli, csak a +25% ÁFA, illetve amennyiben fennakad, tárolási költséget (1-2000 Ft) számolnak fel annak függvényében, mennyi idő után jelentkezel náluk a termékedért. :K

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.