Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Speeedfire válasza Yushchenko (#12250) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Már megrendelte késő... :)

Engem az sem zavar ennyi pénzért ha az egyik port nem működik.

Hát jah, mire mindenki rápakolja a maga kis hasznát...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12252) Yushchenko válasza Speeedfire (#12251) üzenetére


Yushchenko
őstag

Azért a hasznon kívül az egyéb felmerülő költségeket is figyelembe kell venni, mert nem kevés költsége van egy cégnek. De nem ellened beszélek, csak megpróbálom elmagyarázni, hogy kerülhet itt ennyibe ott meg annyiba a termék.

(#12253) Pompi válasza tjb007 (#12247) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, ezzel sokan trükköznek, mert így kevesebbet kell ugye kicsengetni az eBay felé ;)

Feel Good Inc.

(#12254) Tomate


Tomate
veterán

Basszus, ma akartam kifizetni e-bayen egy 14.000-es cuccot, de 10.000-es limit van a kártyámon. Ezt a limitet csak a bankfiókban a hölgyek tudják nekem átállítani nemde? Internetes felületen ezt aligha lehet nem? (Raiffesien)

(#12255) netseft válasza Tomate (#12254) üzenetére


netseft
aktív tag

A DirektNet-en nem tudom lehet-e, de ha betelefonálsz a 24 órás ügyfélszolgálatra, ott biztos tudnak segíteni.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#12256) Fecogame


Fecogame
veterán

Kínából mennyi ideig tart amíg megkapom a csomagot? :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12257) Speeedfire válasza Fecogame (#12256) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Amit én rendeltem ott 2-4 hét volt írva, de gondolom ez sok mindentől változhat. Én most rendeltem először ebay-ről. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12258) Tomate válasza netseft (#12255) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi a tippet! Felhívtam és át is állították, meg is tudtam venni. Minden király. :R

más: Leütés után jóval egy héttel fizettem ezért a cuccért. (pontosan kb 5 perce) Mit válaszoljak erre az e-bayes üzenetre? Konkrétan azt kérdezi eddig miért nem fizettem és esetleg el akarok-e állni? :U :R

[ Szerkesztve ]

(#12259) Tomate válasza Tomate (#12258) üzenetére


Tomate
veterán

A kép lemaradt -.-

(#12260) Yushchenko válasza Fecogame (#12256) üzenetére


Yushchenko
őstag

Általában 2 hét alatt szinte minden megjön, de most volt olyan cucc ami 4 hét után jött meg. Karácsonyi hajrá van, és minden lassabb. Illetve sokszor van a vámosoknak technikai problémájuk, néha meg csak simán nem dolgoznak.
Ill. a kínai újévre érdemes még figyelni, mert azon a héten egy ember sem dolgozik Kínában.

(#12261) Yushchenko válasza Tomate (#12259) üzenetére


Yushchenko
őstag

Második opcióval visszautasítod a kérését, és leírod hogy épp most fizetted ki.

(#12262) Dave46 válasza Tomate (#12259) üzenetére


Dave46
tag

Úgy ahogy a kolléga is leírta előttem.
Még egy tanács: érdemes banki/paypal problémákra hivatkozni ilyenkor. Vagy legközelebb fizess azonnal. ;)

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12263) Tomate


Tomate
veterán

Értem. Köszi mindkettőtöknek. :R

(#12264) Pulsar válasza wwhy (#12241) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi, és azt hova írja be? Én holt találom? :)

(#12260) Yushchenko jaja, a most volt valami 1 hetes banzáj, egy csomó oldalra ki is volt írva, hogy szóri, de késhet a cucc. Én is ezért vagyok most kicsit türelmesebb :)

[ Szerkesztve ]

(#12265) wwhy válasza Pulsar (#12264) üzenetére


wwhy
veterán

A tr. nr --t kérd az eladótól :) ők írják meg ebayes üzenetben. A nyomkövetést a küldő ország postájának oldalán lehet elkövetni, pl. Hongkong , de ha futárcég hozza, akkor annak az oldalán. De pl. a magyar posta oldalán (jobb oldalt) található nyomkövetővel is lehet egyes külföldi csomagokat követni (nekem most spéci nem hoz semmit a Honkongira, pedig eddigmindkét helyen lehetett látni, hogy mi is az ábra).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12266) Tomate


Tomate
veterán

Vettem egy eladótól 3cuccot. Egy macro közgyűrűt, egy távirányítót és egy m42 átalakítót. 15$+ postát fizettem. 22$ körül. Össze volt vonva az eladó alá a 3 tétel. Feli is adta már postára mind3-at. Erre ma bejelentkezek, és azt írj eddigi megnyert cuccok 6 helyett 5 és csak a makro közgyűrű van a listában 3$-al, a többi pedig eltűnt. Azt írja total items: 1 Az összes vásárlás ($-ban bal oldalt) is lecsökkent. Mi történt :F

[ Szerkesztve ]

(#12267) baluka26 válasza wwhy (#12265) üzenetére


baluka26
veterán

Ha jól tudom, csak EMS postát tudsz lekövetni posta.hu-n. (nekem csak azzal működött eddig)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#12268) Tomate


Tomate
veterán

[link]
Azt írja eltűnt a termék. Paypallen kattintottam rá. Most mit csináljak? :(

(#12269) dudikpal válasza baluka26 (#12267) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nekem írta a USPS-t meg a HK-i küldeményt is.
Viszont volt amelyiket meg nem.
Olyan ez mint a vámosok, mikor milyen napja van :)

(#12270) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Hogy lehet a címemet megváltoztatni Ebayen? Ahova akarom hogy küldjék a cuccot.

moto g72, Ninebot d28e

(#12271) wwhy válasza fradi81 (#12270) üzenetére


wwhy
veterán

bal oldalt : account -- Addresses.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12272) fradi81 válasza wwhy (#12271) üzenetére


fradi81
veterán

Kösz, nálam ilyen nincs a bal oldalon, de a site mapon meglett.

moto g72, Ninebot d28e

(#12273) Dave46 válasza Tomate (#12266) üzenetére


Dave46
tag

Erre a problémára sajnos nem sok megoldás létezik:

1.: írj az eladónak és vázold a helyzetet

2.: ebay-en belül nyitni egy not received dispute-et/ alternatívaként paypal resolution center, de erősen javallom az előbbi használatát!

3.: próbálj meg az item number alapján rákeresni a termékre, hátha kidob valamit

4.: nézz bele a paypal transaction history-ba, hátha akad valami információ

Akkor szoktak általában termékek eltűnni, hogy ha az eladót felfüggesztik, de ebben az esetben ez nem áll fent, hiszen vannak neki termékei fent. Második lehetőségként még akkor szokott az ebay termékeket eltüntetni, ha az illető bóvlit árul.

Azért ellenőrizd le, hátha a won szekció alatt esetleg átállítódott az időtartam 60 napról kevesebbre és ezért nem listázza ki.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12274) Tomate


Tomate
veterán

Érdekes a képlet. Mire hazaértem estére a távirányító visszakerült, de az M42-es átalakító (11$) még nem. :F

(#12275) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Kár h ezek a dolgok nem legálisak itthon, pedig jó móka lenne. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12276) RexpecT


RexpecT
addikt

Basszus hogy létezik az hogy valamit megvettem és nem látom a Won/Purchased listában :W . :F
Akárhogy nézem nem látom, és több termék is eltűnt erről a listáról :W .

[ Szerkesztve ]

(#12277) Tomate válasza RexpecT (#12276) üzenetére


Tomate
veterán

Nekem is tegnap. Néz vissza 2-3 hsz-t. Tegnap estére egy része visszakerült, most meg már helyén van nekem is minden.

[ Szerkesztve ]

(#12278) RexpecT válasza Tomate (#12277) üzenetére


RexpecT
addikt

És láss csodát... tényleg ott van.Csak nem kicsit érdekes, hogy tegnap este több olyan cuccot sem mutatott ami viszonlag "drága" volt , tehát hiányzott a listáról vagy 3-4 5-6 ezer értékben rendelt cucc.

Nah mindegy az a lényeg hogy megoldódott.

(#12279) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok. Lenne egy nagy problémám, nem tudom hátha tud valaki segíteni!

Rendeltem két hete USA-ból yamaha alkatrészt 140 $-ért, USPS first class mail international szállítással 17 $-ért, amiért összesen fizettem paypal-lal azonnal 31.000 Ft-ot. Erről minden bizonylatom meg van ebay-en és paypal-on is.

Most telefonáltak otthon, hogy hoztak csomagot, amiért 9200 Ft-ot kellene fizetni. USPS-es csomag, tehát csak ez lehet, mást innen nem rendeltem.

Most ki mit szúrhatott el?? Lehet vámot, vagy adót raktak rá? (ha jól tudom 150 euroig nem szoktak és akkor sem postás szedi be :S. Szóval nem értem.

Az eladó egy store, tehát megbízható.

Azt is furcsáltam, hogy a tracking ID-val nem kaptam infot a feladáson kívül. Nevezetesen:
[link]

Tracking ID: LN078786752US

Ha tud valaki kérem dobjon meg ötlettel!

(#12280) horvathd válasza q13579 (#12279) üzenetére


horvathd
aktív tag

Senki sem szúrt el semmit, az ilyen értékű termékek még vámmentesek, de már a 25%-os ÁFÁ-t meg kell fizetni utánuk.

Ami pedig a postát illeti, azt hiszem vidékies esetén ők intézik a vámkezelést és előlegezik meg a fizetendő vám (ÁFA) összegét, amit az átvételkor egyenlíthetsz ki.

"The Kid just rages for a while."

(#12281) wwhy válasza q13579 (#12279) üzenetére


wwhy
veterán

a határ 22 euró, és a postás szedi be :)
főleg USA-ból, nem gift-ként, kb. ki is jön a 9200 HUF.
(140+17USD*205HUF ennek a 25%-a + némi postai kezelési költség és simán megvan a 9200HUF.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#12282) Flashcash válasza q13579 (#12279) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ahogy előttem is írták a VÁM kiszámításának a következő folyamata:

A VÁM-nál használt devizaárfolyamok: [link]
A VÁM értékének meghatározása TARIC kód keresés: [link]

Nálad a motoralkatrész ha jól emlékszem 3,5-3,7% körül van.

fizetendő összeg = //customs declaration (vámárú nyilatkozaton) feltüntetett érték vagy a paypal számlán feltüntetett érték (mert néha a VÁM nem fogadja el a vámárú nyilatkozatot) + szállítási költség// x VÁM % (lásd fent) = ez kiad egy magyar nettó értéket, és erre jön még rá 25% ÁFA + kb. 700-1400FT/csomag megy a postának, VÁM elé állítási és tárolási költség címen.

195.17-es USD árfolyamon számolunk: (2010.10.13.-10.31.)

/(140+17)*195.17/*1.035=31714FT+ÁFA (25%)= 39642FT+ kb. 700-1400FT/csomag megy a postának, VÁM elé állítási és tárolási költség címen.

A USPS First Class Mail-t csak az USA-n belül követik, onnantól kezdve, hogy elhagyja az USA-t nincs róla semmilyen infó. Magyarországon a posta semmilyen módon nem tartja nyílván ezeket a küldeményeket, még a belső rendszerében sem.

[ Szerkesztve ]

(#12283) q13579 válasza wwhy (#12281) üzenetére


q13579
senior tag

Igen. Most már én is tudom. A 150 euro csak a vámmentességre vonatkozik, nem az ÁFA-mentességre. Ebből következik, hogy 157 dollárnál az ÁFA közel 7800 Ft a posta pedig valamilyen kezelési díjat is felszámol, ami 1400 körül van, így szépen kijön a 9200 körüli összeg... Így lesz egy magáncélra vásárolt terméknek 30 %-al több az ára. Remélem piszok jó helyre megy ez a pénz és biztonságos utakba fektetik, ahol élvezettel használhatom a motort......

Hm. Pedig már beleéltem magam, hogy az USA-ban szúrtak el valamit, de nem jött be. A "hiba" megint kis országunkban volt.

(#12284) Dave46 válasza q13579 (#12283) üzenetére


Dave46
tag

Üdv kedves motoros kolléga, mi is tavaly rendeltünk USA-ból egy rakás cuccot egy YZ 250-hez, hasonló volt a szitu a vámmal is, de még így is sokkal olcsóbb volt, mint bárhol máshol európában...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12285) Tomate


Tomate
veterán

Megérkezett első ebayes csomagom Kínából. 15nap alatt ért ide. :))

(#12286) kerobi válasza Tomate (#12285) üzenetére


kerobi
senior tag

Nekem meg Németből 4 nap alatt :))

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12287) Fecogame


Fecogame
veterán

Van itt egy kis gondom :U

Rendeltem Kínából egy DVI kábelt, és most kaptam egy mailt, hogy 20$ lesz a kiszállítás :U

Most akkor hogy is van ez? A cuccot már kifizettem postával együtt. Akkor mégsem postás hozza? :F

Szerk: Az emberünk gmail-es címről írt. Akkor fake?

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12288) Dave46 válasza Fecogame (#12287) üzenetére


Dave46
tag

Elég fraud szaga van a dolognak. Ha tudod, akkor másold be ide a levelet légyszíves, azzal talán okosabbak leszünk.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12289) dudikpal válasza Fecogame (#12287) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Mailre nem válaszolni.
Ebayen rákérdezel az eladóra hogy mikor adta/adja fel a terméket.
Ha nem ebayen válaszol, hanem uarról a gmailcímről fog reagálni az üzenetedre, akkor ő az. Ez esetben írj az ebaynek, mond el a panaszod.
Egyéb esetben lehúzás/csalás a mail.

(#12290) Fecogame válasza Dave46 (#12288) üzenetére


Fecogame
veterán

Elvileg már feladta a cuccot, még aznap, amikor rendeltem. (11.02.-én ).

Itt a levél:

Dear ÉN,

Estimated shipping to Hungary via USPS (Postal Service) = 1 shipping lb (pound) quoted / 1 box = HDTV CABLE

Shipping methods to choose:

-USPS Express Mail Int. Box or Env. - 47.84 USD (Transit time: 3-5 Days)

-USPS Air Postal (Priority) Int. Box or Env. – 38.00 USD (Transit time: 6-10 Days)

-USPS Priority Small Flat-Rate Box or Env. – 20.44 USD (Delivery time: 6-10 Days) - IF DIMENSIONALLY FITS sugessted method!

Please also remember that quoted shipping charges are based on information given by you or sellers website. However the estimate can be changed due to the arrival of item/s at UsPACK / GT ALLIANCE LLC Florida warehouse. It can be less, or little more. Usually it is less than quoted. We will be able to charge you exact price of shipment when we receive and prepare product/s for shipping to Hungary. Also we will contact you regarding which shipping method would you like to choose for this shipment and will wait for a payment than release your package, we also will e-mail you a tracking information for status on delivery.

Best Regards,

Robert Piasecki

UsPACK / GT ALLIANCE LLC

999 Cattlemen Rd., Suite G

SARASOTA, FL 34232

Phone: (941)870-2846

Fax: (866)678-6838

E-mail: robert@gt4all.com

Please note: due to the economical hardship and slowdown UsPack/GT ALLIANCE LLC is operating with reduced work schedule. We are open: Monday, Wednesday and Friday, between 8 am – 4 pm until further notice. Please expect some delays.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12291) kerobi válasza dudikpal (#12289) üzenetére


kerobi
senior tag

Különben rá sem kell kérdezni, mert a nemzetközi e-bay oldalon, a my ebay opció alatt van egy olyan:

ACTIVITY fül --> Buy --> All buying

és van egy barna levélboriték minden termék után, amire ráviszed az egeret, és felbukkan a shipped time.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12292) horvathd válasza Fecogame (#12290) üzenetére


horvathd
aktív tag

És milyen címről jött az email?

A GT ALLIANCE LLC elvileg egy közvetítő cég, ami az angolul nem beszélő lengyelek helyett vásárol az USA-ban.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#12293) dudikpal válasza kerobi (#12291) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ami azt mutatja h az eladó mikor jelölte be a feladva gombot, ami nem minden esetben fedi a valóságot.
Mert szerinted mikor leütsz egy terméket, és 10 perc múlva már van boríték, az fel is lett adva? :)
Van aki nem is szórakozik a shipped jelöléssel, csak feladja és kész.

(#12294) Dave46 válasza Fecogame (#12290) üzenetére


Dave46
tag

Tehát ha jól értem, akkor egy Kínából vásárolt termékkel kapcsolatban ír Floridából egy pacák, aki USPS-el akarja kínából (???) elküldeni a csomagot?

Ha Magyarország is fel volt tüntetve, mint szállítási lehetőség, akkor gondolom annak megfelelően fizetted ki a költségeket, tehát Téged, mint a vásárlót további fizetésre nem kötelezhetnek, kivéve ha az külön fel van tüntetve a leírásban. (de semmi ilyen nincsen az általad linkelt termék leírásában)

A legjobb talán az lenne, hogy egyszerűen továbbküldenéd ezt az e-mail-t az eladónak, majd ő megmondja, hogy mi folyik itt.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12295) Dave46 válasza Fecogame (#12290) üzenetére


Dave46
tag

Vagy még esetleg plusz opcióként felajánlott szállítási lehetőségként tudnám elképzelni ezt a dolgot, nade ugye elvileg 1 napon belül feladják a terméket, tehát így ennek sincs értelme.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12296) Fecogame válasza horvathd (#12292) üzenetére


Fecogame
veterán

GMail-ról jött.

De már azt hiszem megvan a megoldás: Tőlük kértem egy árajánlatot még a múlt héten, és most jött meg az e-mail, amit elvileg magyarul kellett volna írniuk :U

Szóval probléma elhárítva :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12297) kerobi válasza dudikpal (#12293) üzenetére


kerobi
senior tag

Nekem még nem ütöttek azonnali shipped time-ot. Hellyel-közzel valós adatok. Bár a kinaiakra nem mernék megesküdni, de amelyik fizetős posta arra igen.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12298) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok ! Az USA-ból egy kis csomagnak, ami kb egy közepes boríték, mennyi a posta költsége , vagy egyáltalán milyen módot kérjek a postázásra, nem nagy érték, de azért szeretném ha megérkezne ? KÖSZI

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#12299) Yushchenko válasza qantum (#12298) üzenetére


Yushchenko
őstag

USPS díjszámítás - ajánlom megtekintésre

(#12300) dudikpal válasza Yushchenko (#12299) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Tiéd a glória.
Mert én ezt "milyen módot kérjek a postázásra," egyszerűen nem tudtam értelmezni ebben az EBAY topikban.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.