Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Yushchenko válasza fullextra (#12400) üzenetére


Yushchenko
őstag

Már lejjebb is elmondtam, hogy ennél nekem már nagyobb és nehezebb csomagot is kihozott már a postás minden gond nélkül (ráadásul valami 90 dollár érték is rá volt írva).
Ha mégis vámolják, akkor a terméknek megfelelő vámot kell fizetni (kb 5%) és a vámmal növelt értéknek a 25%-át pluszba még. Nagyjából 30%-át kell kifizetni a cuccnak, plusz még valami 750Ftot kifizettetnek tárolás címen.

(#12402) Tomate válasza Yushchenko (#12396) üzenetére


Tomate
veterán

És az mit takar, hogy "if yes, pls tell me your paypal" Miért adjam meg neki a paypallemet? Vagy egyáltalán mit adjak meg?

(#12403) dudikpal válasza Tomate (#12402) üzenetére


dudikpal
aktív tag

A ppos azonosítódat.
Tudod, amivel belépsz az oldalra.
Az invoicehoz kell neki. Kiállítja a nevedre, neked meg majd el kell fogadnod, ha jól tudom.

(#12404) Winner_hun válasza Zirowe (#12387) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amazonnal kapcsolatban itt tudok kérdezni?:D
Csak mert nincs neki külön topicja..

Esetleg keresőt használni? [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12405) Winner_hun válasza Tomate (#12402) üzenetére


Winner_hun
félisten

A PayPal-es e-mail címedet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12406) Gabás válasza Zirowe (#12387) üzenetére


Gabás
addikt

ez nem haladja meg a vámhatárt, az áfát pedig az Amazon állja, így kb 210$, amit fizetned kell. Ha viszont tokot is rendelsz, túlléped a vámhatárt, és rájön vagy 60$ vám

[ Szerkesztve ]

(#12407) Tomate válasza dudikpal (#12403) üzenetére


Tomate
veterán

Értem. És ugyan úgy megvan minden lehetőségem a pénz visszaszerzésére ha nem jön meg mintha ebayen vásároltam volna? 80$-t tervezek küldeni neki.

(#12408) Yushchenko válasza Tomate (#12407) üzenetére


Yushchenko
őstag

Pontosan ugyanannyi lehetőséged van. Pénz küldésénél úgyis rákérdez, hogy miért küldöd, oda beírod, hogy ezt meg ezt veszed. Csak kíváncsiságból, honnan jön a cucc?

(#12409) Tomate válasza Yushchenko (#12408) üzenetére


Tomate
veterán

Értem. :R Kína. Tudom, még nagyobb az esély, hogy kamu a cucc, de ha egyszer nincs szemmellátható különbség? Még ha kamu is a convers is csak egy tornacipő, sok különbség nem lehet. :))

(#12410) kerobi


kerobi
senior tag

Ha én Iowa-ból szeretnék rendelni cuccot és nincs megadva nemzetközi szállítás, csak economy shipping, akkor van rá esély, hogy meg tudom venni?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12411) Yushchenko válasza Tomate (#12409) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez rendben is van, ha jól tudom úgyis ők gyártják.
Azért még egy dologra felhívnám a figyelmedet: ha a vámon hamisnak ítélik a cuccot, akkor szépen lefoglalják. Persze erre nagyon kicsi az esély, de manapság, már ilyenre is figyelnek (mióta a VGA kamerás tollért feljelentés jár...).

(#12412) Tomate válasza Yushchenko (#12411) üzenetére


Tomate
veterán

Tényleg? Ez durva... Miért valami kémcuccnak minősül? Amúgy vámon kibontják a csomagomat? :U

(#12413) kerobi válasza Tomate (#12412) üzenetére


kerobi
senior tag

Ja meg mi közük hozzá??
És ha én modellrepülön akarom használni? Vagy kisautón?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12414) Tomate válasza kerobi (#12413) üzenetére


Tomate
veterán

Ezaz... Valószínűleg ebayről vásárolt 2$-os tollal fog valaki "kémkedni". Röhej. :D
Mondjuk elég durva cucc. [link] De akkor is..

[ Szerkesztve ]

(#12415) Yushchenko válasza Tomate (#12414) üzenetére


Yushchenko
őstag

Olaszországba láttam, hogy a teleshopba árulják, szóval erről ennyit.
Visszatérve csomagra: kibonthatják igen. Bár nem valószínű, és ha kibontják se lehet nagy probléma, hacsak nem lopják el :DDD Csak mint lehetőséget említettem meg, de ha felnézel vaterára hemzseg a hamis nike air-ektől.

(#12416) kerobi válasza Tomate (#12414) üzenetére


kerobi
senior tag

Különben meg odairták, hogy Magyarországra nem szállitják.
Ezt a pofátlan diszkriminációt!!

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12417) Winner_hun válasza Tomate (#12409) üzenetére


Winner_hun
félisten

1-2 hét használat után lesz. Tudom, rendeltem már valakinek, vissza is küldte rövid időn belül. Azóta ha valaki Kínából ilyen cipőt akar rendelni akkor elmondom neki ezt meg azt is hogy nem vagyok hajlandó megvenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12418) Tomate válasza Winner_hun (#12417) üzenetére


Tomate
veterán

Elhiszem. Kíváncsi leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#12419) kerobi


kerobi
senior tag

Nincs valami beállitási lehetőség, hogy az árakat usd-ben adja ki? (könnyebb vele számolni 200 ft) Némelyiknél mutatja, de a szállítási költségnél nem (gbp)
Van valutaváltó benne?

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12420) D.R.O.


D.R.O.
tag

Hello mindenkinek.

Olvasgattam a témát, meg azért máshol is utána néztem a dolognak, csak nem nagyon találtam a problémámra választ. A kérdésem az lenne, hogy az ebay-en érdemes-e márkásabb cuccokat (főleg ruha, ékszer, nem használt) nézegetni, vagy inkább felejtsem el az ilyesmit. Fentebb olvastam, hogy ami Keletről jön az általában hamisítvány, meg silány minőség. Na most mi a helyzet a nem Keleti árusokkal, gondolok itt most a fix áras "boltokra"? Nézegettem egyet- kettőt az Angoloknál és a visszajelzések alapján is jók voltak, csak egy két negatív volt nekik és az sem a minőségre vonatkozott. Van esetleg valakinek ilyesféle tapasztalata?
Mert az árakat nézegetve, még az extra szolgáltatású postaköltséggel is jócskán megérné.

Csak ugye ami túl szép hogy igaz legyen, az általában nem igaz.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#12421) Dave46 válasza D.R.O. (#12420) üzenetére


Dave46
tag

Érdemes igen, de csak kellő óvatossággal.
Az utóbbi pár évben sok drágább holmit vásároltam már ebay-ről, kezdve az órámon át, számítógép alkatrészeket, motoralkatrészt, ruhákat stb és eddig nem volt semmi gubanc (lekopogom).
Az eladó ellenőrzése is legalább olyan fontos-érdemes olyan embert keresni, akinek fizikai értelemben is van boltja, és az ott található termékeket árulja ebay-en is, ők a legmegbízhatóbbak, mert mindenféle tanúsítvánnyal rendelkeznek. (ha karórát vagy ékszert akarsz vásárolni, akkor belőlük van sok ilyen). Az órámat én is egy ilyen eladótól vásároltam, kifogástalan volt a termék és a kiszolgálás minősége is egyaránt.

Ha gondolod, akkor linkeld ide be amit vásárolni szeretnél és akkor majd megpróbálunk legjobb tudásunk szerint segíteni.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12422) D.R.O. válasza Dave46 (#12421) üzenetére


D.R.O.
tag

Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt. Ha lesz valami konkrét, akkor felteszem. Köszönöm még egyszer.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#12423) zsoltl válasza Winner_hun (#12417) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Akkor nekem lehet szerencsém van. Még június körül rendeltem Kínábol egy Converse cipőt aminek azóta sincs semmi baja. Bár hozzá kell tennem, hogy nem az ócsó 8-10 dolis tárgyat vettem meg, hanem adtam érte kb 40-et. Még így is sokkal olcsóbb volt mintha itt vettem volna meg. Bár hozzáteszem a seller azóta eltűnt az ebay-ról, úgyhogy ez sem volt eredeti (nem is gondoltam).

Szerintem sokkal nagyobb a kockázat a memóriás cuccokkal (pendrive, SD kártya, etc) mint a ruhákkal.

ZS

[ Szerkesztve ]

(#12424) DJTJ válasza Tomate (#12383) üzenetére


DJTJ
tag

Ha tőle akarsz vásárolni, írd meg neki,hogy akkor küldjön egy számlát (ugyan is ő ezt kérdezi,hogy jó e így neked)
Ugyan úgy fogod kifizetni mint ha ebay-ről linkelne el a paypal oldalára, csak ott az lesz feltüntetve,hogy "Bill"

Én mostanában ha tehetem csak így vásárolok, az ebay-t kihagyom és megbeszélem az eladóval,jóval jutányosabb áron jutok mindenhez. :)

(#12425) DJTJ válasza D.R.O. (#12420) üzenetére


DJTJ
tag

Sztem ne hallgass senkire, ha tetszik a cucc amit venni akarsz vedd meg és kiderül,hogy mi az igazság,Vettem már én is ezt azt némelyik utólag ugyan kiderült,hogy nem eredeti, de ezt senki nem mondta volna meg előre, minőségre kifogástalan.

(#12426) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A 3.-án rendelt raid kártya ma jött meg, nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan ide érne. A csomag rendben van, 1 apró gond van (a hozzá adott mini cd, eltört), de gondolom ez a posta miatt lehetett. A raid kártya és a sata kábel rendben van.

Kérdésem az lenne, hogyan tudok neki csillagot adni?

Szerk.: Adtam neki pozitiv feedback-et.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12427) fullextra válasza Yushchenko (#12401) üzenetére


fullextra
tag

naa megvan a csomag trackingnummerjáá.. :)
mostmár csak a vám miatt kell izgulnom... jóesetben... ;]

(#12428) Dave46 válasza DJTJ (#12425) üzenetére


Dave46
tag

Ezzel azért így ebben a formában nem értek egyet. Persze vegye meg ami kell neki, de ne csak úgy hűbelebalázs módjára. Hamisítványok is lehetnek meglepően jó minőségűek és ugyan lehet, hogy senki nem mondja meg a különbséget, de te tudni fogod, és ez valahogy el is cseszi a dolog lényegét. Persze pár dolláros dolog esetében hullamindegy, de drágább termékek esetében már nagyon körültekintőnek kell lenni, körbe kell e-mailezni eladókat, sokszor engednek az árból, tanúsítványok stb. Úgyértem, ha veszel mondjuk egy Omega Seamaster-t 400.000 ft-ért, akkor ott ne legyen már meg a "kinyitom oszt majd lesz valami" faktor.

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12429) mhorvat


mhorvat
senior tag

Rendeltem egy 3000 Ft-os tételt eBay-ről, USA-ból. A termékről nem volt hosszas leírás, de újnak volt feltüntetve, ennek ellenére mikor megkaptam, volt rajta egy minimális hiba. Az eladónak azonnal megírtam a dolgot, majd rá 2 nappal pozitív értékeléssel illettem meg, annak ellenére, hogy nem jött válasz a részéről. Azért adtam pozitívat, mert nagyon mélyen ár alatt adta a terméket, így nem akartam bolhából elefántot csinálni, bőven megérte még így is az árát. Erre ma érkezett egy csomagom tőle, benne ugyanazzal a termékkel, csak éppen hibátlan állapotban.

Ez az, ami több, mint korrektség, mivel az eladó saját kárán térített meg. Bár több tízezer értékelése van, tehát én csak egy voltam a sok közül, de mindig megörül az ember, amikor nem statisztikaként használják fel, hanem belegondolnak, hogy ez az ember örülni fog annak, amit tesznek. Ez szép és jó.

- eBay, pozitív tapasztalatok

(#12430) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok!

Ha licitálásnál az increase bid-nél mondjuk 40 $-t adok meg, akkor a lehető legkisebb értéket rakja be? Mondjuk 32 $? Szóval ez csak az általam meghatározott licit felső határát jelentené?

Köszi

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12431) Dave46 válasza kerobi (#12430) üzenetére


Dave46
tag

Igen. Érdekesség (és egyben furcsa), hogy a maximális licit módosítása a bid history-ban külön bid-ként fog látszódni, de ez nem jár az aktuális licit emelkedésével.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12432) Tomate


Tomate
veterán

Ha a paypallnél a bankom pénzváltását választom, akkor amikor leveszi a pénzt a kártyáról a középárfolyamon fogja majd levenni? :R

[ Szerkesztve ]

(#12433) DJTJ válasza Dave46 (#12428) üzenetére


DJTJ
tag

Nyílván én sem 400 ezres cumóra értettem a próba szerencse dolgot, ekkora összeg mondjuk meg sem fordult a fejemben,de sztem a srácnak sem:)

(#12434) DJTJ válasza Tomate (#12432) üzenetére


DJTJ
tag

Szerintem attól kicsivel magasabb áron számolja majd, nekem pl. otp váltja és az is érdekes mert ha veszek valamit 202-es közép árfolyamon sms értesítő szerint akkor az elszámolásnál a netbankon azt látom,hogy pár száz ft-al mindig többet vonnak le(nyílván kis értéknél ez pár ft), tehát kb 205-ös árfolyam lett a 202-ből.Bementem múltkor a bankba és azt mondták,hogy valószínűleg a paypal számol fel tranzakciós díjat.

(#12435) Speeedfire válasza DJTJ (#12434) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem a paypal 196ft-ba számolja a vételt. ft->usd

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12436) Winner_hun válasza Speeedfire (#12435) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naponta többször változik az árfolyam. Mindenkinek ugyan annyiért számol.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12437) MarioAna


MarioAna
senior tag

dealextrem-ről rendelt már valaki?
11-én rendeltem egy gyújtót, és még mindig csomagolják, azt írják :F :DDD
ezt a paypal-konverzió állítást hol lehet átállítani? :U tudom le van írva 20szor a topikban, de nekem nincs olyan opció amit írnak (azóta változott volna a paypal oldala)?

(#12438) Speeedfire válasza MarioAna (#12437) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egy blogot találtam már róla akik onnan rendelnek egy csomó mindent és "tesztelgetik" őket.

Itt is van. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12439) Tomate


Tomate
veterán

A bankom átváltásával fizettem ma. Jobban jártam jócskán mert 86$-t kellett tejelnem. Banki átváltással 17200Ft volt. Paypall-el pedig 17900Ft lett volna.

(#12440) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Valaki nem rendelt iPhone 3G-hez házat ebayről vagy hasonló oldalakról? A minősége érdekelne, illeszkedés stb...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12441) zsoltl válasza FuckeR19 (#12440) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Szia!

2G-hez rendeltem a barátomnak komplett házat. Semmi gond nem volt vele. Viszonylag egyszerűen össze tudtuk építeni. Volt hozzá leírás, meg néhány célszerszám is.

Üdv

(#12442) FuckeR19 válasza zsoltl (#12441) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Kínából rendelted?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#12443) Winner_hun válasza MarioAna (#12437) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azon se lepődj meg ha akár 1 hónapig is várni kell:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12444) Winner_hun válasza Tomate (#12439) üzenetére


Winner_hun
félisten

A számládon még csak zárolták az összeget, ha 2-3 nap múlva, amikor a tényleges levonás történik még hiányozni fog vagy esetleg plusz pénz lesz a számládon akkor ne lepődj meg, az akkori árfolyamon kerül majd elszámolásra az utalás. Párszor már meglepődtem hogy a netszámlám hirtelen -400 Ft körül lett. De olyan is volt hogy 200 Ft körüli összeg jött vissza a zárolásból.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12445) mhorvat válasza Winner_hun (#12444) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez pontosan így van tudomásom szerint is. Az éppen aktuális árfolyamon zárolja az összeget, tényleges levonásnál hozzáad/levon belőle. Egyébként nem középárfolyamot kell nézni, hanem Valuta eladásit tudtommal, hiszen eurót/dollárt/fontot veszel, vagyis forintot adsz el.

Ezzel kapcsolatosan jegyezném meg, hogy ma megérkezett a két rendelt Lenovo S12-es, az Amazon.de oldalról. 105.000 Ft körüli összeget zárolt a kártyámon darabjáért a bank, mivel csak ma vonták ténylegesen le a pénzt, 107.500 Ft körül vont le, mivel felment azóta kissé az euró árfolyam. A géppel kapcsolatban ide nem írnék, csupán a rendeléssel kapcsolatosan, ami tapasztalat.

Tehát, DHL szállította, ettől függetlenül német és magyar postai matrica is volt a dobozon. A két termék összesen 200e Ft felett volt, de a posta mindössze 4-5.000 Ft volt összesen. Egy nap különbséggel rendeltem őket, de egyszerre értek ide, mindenféle gond nélkül. Az elsőt 10-én, a másodikat 11-én rendeltem, ma délelőtt itt voltak, pedig 22-ére volt kiírva a várható szállítás. Gondolom vonattal hozták, nem tudom, hogy egyáltalán rápillantottak-e a vámosok, de nyomát nem hagyták sehol a dobozon, csak egy "nyilvántartott érték" matrica volt rajta.

Röviden ennyi, gyorsan, pontosan és azt kaptam, amit rendeltem. Kicsit azért bennem volt a félsz, mert nem kis tétel és Amazon-ról még nem rendeltem, de minden bökkenőmentes volt. Kérdeztem még korábban a regisztrációval kapcsolatban, hogy hol érdemes, melyik ország oldalán regisztrálni. Mindegy. Én az amazon.co.uk oldalon regisztráltam, ha ott jelentkeztem be, nem volt semmi a megrendeléseim között. Viszont, ha az amazon.de oldalon jelentkeztem be ugyanazon adatokkal, szépen német nyelven bejött az oldal és megjelent, amit a német oldalukról rendeltem. Röviden ennyi a tapasztalat. :R

* Megjegyezném, csak az egyik gépet rendeltem magamnak, a másik nem "tartalék". :B

[ Szerkesztve ]

(#12446) Fecogame


Fecogame
veterán

Megkaptam az első csomagom Kínából, pontosan 15 napba telt, de megérte :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#12447) horvathd válasza mhorvat (#12445) üzenetére


horvathd
aktív tag

Gratulálok az új szerzeményekhez. Csak annyit jegyeznék meg, hogy mivel Németországból rendelted, továbbá az EU-belül nincs vám, és az áfát is csak az eladó országában kell kifizetni, így a te eseteben a vámosoknak semmi köze nem volt a csomagjaidhoz.

"The Kid just rages for a while."

(#12448) zsoltl válasza FuckeR19 (#12442) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Igen- Eléggé filléres tétel volt.

(#12449) G@ß!


G@ß!
őstag

Srácok!

Ha fennakad a csomag (amcsiból jövet) a vámon, akkor hogy értesítenek?
Vagy hogy és mint történik ez?

(#12450) Yushchenko válasza G@ß! (#12449) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jönni fog egy tértivevényes levél a magyar posta nemzetközi kicserélőüzeméből, oda leírnak mindent, de számla fog kelleni vagy ebay screenshot.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.