Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) kerobi


kerobi
senior tag

Az Estimated Delivery a szállitási vagy megérkezési intervallumot mutatja?
AZ miért van, hogy én kifizetek egy cuccot, és az eladó nem feedbackel amint megkapta a pénzt? Csak akkor, ha én is feedbackelek neki.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12602) mhorvat válasza Lenry (#12598) üzenetére


mhorvat
senior tag

Azért van remény. Igaz, én USPS First Class Maillel rendeltem, még 1,5 hete, 7 nap alatt ideért. :K

(#12603) mhorvat válasza Hintalow (#12600) üzenetére


mhorvat
senior tag

Szerintem itthon is létezik ilyen 10 számjegyű kártyaszám. Ezt onnan gondolom, hogy pont ma néztem az OTP Direkten, van 7*24 órás két OTP bankkártya közti azonnali utalás, oda 10 számjegyű kártyaszámot is meg lehet adni. "Felhívjuk szíves figyelmét, hogy 10 jegyű kártyaszám használata esetén a számok beírását a sor elejétől kell kezdenie."

@kerobi: sajnos nem minden eladó értékel azonnal, sőt. Eddigi tapasztalatom szerint inkább a cégszerűen kereskedők adják azonnal a feedback-et az összeg beérkezését követően. Magánszemélyek legtöbbször engem is csak az én értékelésem után értékelnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#12604) Hintalow válasza mhorvat (#12603) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amire te gondolsz, az a bankon belül használt rövidített számlaszám, minden (magyar) bank használ ilyet, a Rafié pl. 13 számjegy. Belső utalásokhoz használják, ami nem Girón keresztül megy.
De a saját bankodon kívül semmi értelme/jelentősége nincsen. A normál belföldi magyar számlaszámok 2x8, vagy 3x8 számjegyűek.

@kerobi: valóban elég random, ahogy az eladók értékelnek, aki nagyban nyomja, valóban azonnal megteszi, ahogy fizetsz (többnyire)

Amúgy vevőként abszolúte fölösleges, lényegtelen dolog az értékelés, mert az eladó csak pozitívat adhat, és egyetlen eset van, amikor számít valamit a vevő értékelése: néhány eladó kiköti, hogy nem vehet tőle, olyan akinek még nincsen értékelése.
Ergó ha megvan az első, onnantól el is lehet felejteni az egészet, ha csak vásárolsz.

Én már kb másfél éve vásárolgatok, volt vagy 50+ tranzakcióm, de fogalmam sincs, hány értékelésem van, soha nem néztem meg őket, nem is tudom hol lehet :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12605) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Sziasztok!

Végül megrendeltem az első e-bay terméket (air max cipő 27e ft). És feedbeck-et máris megkaptam az eladótól(. Ennyirt írt rám: Hope to deal with you again. Thank you.
Gondolom nekem akkor lenne érdemesebb értékelni az eladót, amikor majd megkapom a terméket :)

Paypal-el fizettem végül(le is vonta egyből). Az érdekelne hogy mikor illetve hogyan tudhatom/nézhetem meg hogy mikor adta fel postán az eladó?És hány nap kb. hogy megérkezzen(Vagy ő fog értesíteni engem? Mivel Nagy Brittaniából jön a termék a vámon gondolom szinte nem lehet gond vele. A termék leírásnál ez szerepel h:

- Standard Int'l Shipping (Sevice-aki majd szállít)

-ill. a postázással kapcsolatosan (ha jól értettem) : Will usually ship within 2 business days of receiving cleared payment

Köszi a segítségeteket és izgatottan várom már a csukát :)

(#12606) dudikpal válasza stella.rossa (#12605) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem akkor érdemes, hanem akkor kell értékelni, miután megkaptad, és lemeóztad az árut :)
A my ebaynél látod majd a feladást, a termék mellett.
Azt írja, hogy leütéstől számítva 2 napon belül postázza.

(#12607) Winner_hun válasza dudikpal (#12606) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindig jelölik be hogy postázták.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12608) mhorvat válasza stella.rossa (#12605) üzenetére


mhorvat
senior tag

Hasznos infó: az összeget egyelőre csak zárolta, nem levonta. A bankod aktuális árfolyamon forintra átszámítva zárolja a dollárban/euróban/fontban fizetett összeget, majd mikor a tényleges tranzakció megtörténik (pár nappal a vásárlás után), az akkor érvényes napi árfolyamon leveszi a pénzed a számláról. Nyilvánvaló, hogy ha ezen idő alatt gyengült a forint és/vagy erősödött a külföldi valuta, akkor az neked rossz, ha fordítva, akkor jó. Persze kis tételnél ez nem számottevő összeg.

Eladója válogatja, milyen formában értesülsz a csomag feladásáról. A hivatalos forma, ha bejelöli a termékre a "Dispatched"-et, ezt a megnyert terméknél látod a személyes menüdben (itt látod azt is, hogy fizettél, valamint az aukció kétoldali értékelését). Persze, ahogy Winner is írta, előfordul, hogy ezt később jelölik be. Sok eladó tájékoztat saját formátumú levelében az eBay-en (illetve ezáltal e-mailben is) a csomag feladásáról, az alkalmi eladók, magánszemélyek pedig néha szívélyes "egyedi" levelet küldenek a feladás megtörténtéről. :D

A vámon pedig nem szinte, hanem biztos, hogy nem lesz probléma a csomagoddal, mivel EU tagállamból érkezik. :K

(#12609) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Nem tudjatok veletlenul cipore mennyi a vam?
~70 USD lenne a cucc + a szallitas.
Gondolom a vamositott osszegre meg az afat is rateszik...

(#12610) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Köszi skacok.
Tehát ha jól értem az árura ami érkezik EU-ból arra nem vonatkozik az a track szám, hanem csak azokra melyek más kontinensről érkeznek :)
esetleg még azt talán lehetne hogy írok egy e-mailt az eladónak (konkrétan üzletről van szó) és akkor várjam a választ?

(#12611) mhorvat válasza stella.rossa (#12610) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha már több nap eltelt úgy, hogy nincs semmiféle információd a feladásról, nyugodtan írj az eladónak szerintem. :K

(#12612) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Lehet tenni az ellen valamit, ha egy eladó már másodszor érvényteleníti a hírdetését? Első alkalommal is meglepett, hogy miután licitáltam rá, aztán jött a levél, hogy "sorry" de módosítottam a termékleírást ezért újra kell licitálnom. Megtettem, erre megint érvényteleníti a hírdetést, de most minden egyéb megjegyzés nélkül. Rettentően bosszant, hogy hiába akarom megvenni a hírdetett cuccost, azt nem engedi az eladó...

(#12613) szokeherceg


szokeherceg
tag

Akkor mi a helyzet ha zárjegy nélküli dolog lapul a csomagban? :)) 80 dollár értékben. :)

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#12614) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Keresek valakit, aki tud nekem e-bayről rendelni, egy ilyen giroszkóp kellene:
[link]

(#12615) G@ß!


G@ß!
őstag

Srácok!

Még mindig nem jött meg a csomagom...
2010.11.01én utaltam a pénzt.
Hétfő 13.-án még megkérdezem a vámosokat, hátha mégis ott van csak nem találták meg.
De ha nem, akkor hogy intézzem a paypalon az invoice-s dolgot?

Resolute center -> Dispute action?

[ Szerkesztve ]

(#12616) dudikpal válasza G@ß! (#12615) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Akkor jobb ha 5 napon belül beadod a disputot. b

(#12617) Taru válasza Lenry (#12587) üzenetére


Taru
tag

A Cash on pick up véletlenül nem a Személyes átvétel? Szerintem kérdezz rá, mivel szó szerint "átvételkori fizetés" ami nem feltétlen egyenlőr az utánvéttel.

(#12618) bandus


bandus
veterán

van valami korlát, hogy milyen kártyák rendelhetők a paypal accounthoz? például egy ilyet: [link] hozzá tudok adni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12619) Taru válasza bandus (#12618) üzenetére


Taru
tag

Mivel Mastercard szerintem elfogadja, elvégre a teljesen virtuálisat is elfogadja csak nem javasolja.

(#12620) bandus válasza Taru (#12619) üzenetére


bandus
veterán

nah frankó, mert ehhez dolláros számlám van, így nem szívnék kétszer is az átváltással. akkor megpróbálom szerintem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12621) dudikpal válasza bandus (#12620) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Érdekes ez a kétszeri átváltás.
Anno azt mondták a bankban, hogy először juróra(mastercardom van), majd dollárra váltják a pénzemet.
Viszont mikor megjelenik a tranzakció a számlámon, és kiszorzom a vételárat($) az aznapi banki árfolyammal, a ft-ban levont összeg jön ki.
Fene se érti ezt.

(#12622) horvathd válasza dudikpal (#12621) üzenetére


horvathd
aktív tag

Így van ez rendben. A MasterCard is dollárra vált az ha Eurózónán kívül vásárolsz.

"The Kid just rages for a while."

(#12623) Dave46 válasza Taru (#12617) üzenetére


Dave46
tag

Cash on pickup/ Cash on collection az mindig a személyesen történő átvételt és fizetést jelöli.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#12624) bandus válasza dudikpal (#12621) üzenetére


bandus
veterán

akkor lenne kétszeri átváltás, ha a neteller számlámról kiutalnám a forintos számlámra, és onnan a paypalas fizetéskor még egy átváltás dollárra. viszont mivel a neteller is $ számla és ebayen is $-al fizetek, így megúszom az átváltást, és gyorsabb is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12625) Legato


Legato
csendes tag

Sziasztok!Nekem lenne egy kérdésem.Nem eBay-ról rendeltem hanem egy magán cégtől az USA-ból a csomag 5 kg értéke 80 ezer forint (341 dollár),ebben benne van a kb:76 dolláros szállítási költség is.A neten vásároltam pay pal-al és le is vonták a pénzt mondjuk 3.dikra sikerült elötte mindig visszaküldték a pénzt.de nem is az alényeg ,hanem én ezt nem tudtam,hogy adót is kell fizetni ha az eun kivülről hozzák a cuccot.Mivel a számlán a lapjukon úgy volt kiírva,hogy kivolt írva az ára a cuccnak meg a taxrate-hoz nem volt írva semmi.Ebből arra gondoltam,hogy ők fizetik ki vagy nem adóköteles.Egyébként a csomagot a USPS szállítja.Kérdésem valyon menynit kell még fiztnem adód stb költésgeket,és magyarországon belül melyik csomagküldő szolgálat fogja szállítani a cuccot?És magyarországon belüli szállításért még külön kell fizetnem mert gondolom a cucc pestre érkezik én meg 200 kilóméterre lakok tőle.A válaszokat előre is köszönöm.

(#12626) dudikpal válasza Legato (#12625) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Gyorskeresés itt-be beírod: "vám" és/vagy "áfa".
Tömören: ár+pktg-re 25%áfa és ~3% vám.
A házhozszállításért fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#12627) mhorvat válasza Legato (#12625) üzenetére


mhorvat
senior tag

USPS = United States Postal Service, tehát a határig ők mozgatják a csomagod (már ha nem elírtad és UPS-szel jön, mert akkor végig ők), utána a Magyar Posta. A legtöbb helyen kiírják (de ahol nem, ott is úgy van), hogy a helyi ország minden esetleges pluszköltségét a vevő fizeti (hiszen a feladó nem is tudja, milyen plusz költségeid lehettek/lehetnek, a határtól nem ők intézik a csomagot)! Olyan van még, hogy futárszolgálat (DHL, UPS) intézi a teljes körű házhozszállítást, de természetesen amikor kihozzák a csomagod, felszámolnak minden pluszköltséget.

Mindettől függetlenül nem biztos, hogy lesz a cuccodra vám, áfa (attól is függ, milyen napjuk van a vámosoknak) de számolj vele, főleg ilyen értékű vásárlás esetén. :U

[ Szerkesztve ]

(#12628) Legato válasza mhorvat (#12627) üzenetére


Legato
csendes tag

Igen a USPS szállítja!Megnéztem szerintem a magyar gyors posta szállítja majd 4990 ft-ért 5 kg-os súlynál .Mert expressre állítottam a szállítást,ami a USPS lapján a kiírás szeirnt 3-5 nap Magyarországra.

Remélem nem lesz vám:)

(#12629) Tomate


Tomate
veterán

Szerintetek ez fake?

(#12630) mhorvat válasza Tomate (#12629) üzenetére


mhorvat
senior tag

Sehol nem írja, hogy eredeti, tehát vigyázz. Írj egy levelet az eladónak, privátban mindig megmondják, hogy eredeti vagy hamis-e a portéka, legalábbis velem eddig minden eladó közölte korrekten, ha nem volt az.

(#12631) stella.rossa


stella.rossa
csendes tag

Szép estét mindenkinek!

Érdekelne hogy mennyi ideig kell várni még a termékemre(konkrétan csukáról van szó), abban az esetben ha Brittaniából jön a termék, pénteken lett postázva, és a track számom alapján ezt az üzenetet írta ki h: "Your item, posted on 10/12/10 with reference ______________ has been passed to the overseas postal service for delivery in HUNGARY"

Ja, és royal mail-en tudtam ezt megnézni

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#12632) Taru válasza stella.rossa (#12631) üzenetére


Taru
tag

Szerintem a hét vége felé talán nálad lesz. Ez már az itteni postán múlik. Én anno egy igen kicsi vmit rendeltem Angliából az kb 5 nap volt amig megjött, ez talán több de nem tuti.

(#12633) Ronin-


Ronin-
senior tag

hali.

kérdésem az lenne,hogy pár uccot rendelnék ebay-ről, méghozzá 1 személytől több (4) terméket, viszont ahogy néztem, mindegyikre egyesével kell postázási díjat fizetni ? Ez milyen hülyeség már ? Pl kinéztem 1 öngyujtót meg egy telefon szilikon tokot és azokat is külön-külön csomagolja az eladó és külön mindegyikre postázási díjat kell perkálnom?

(#12634) mhorvat válasza Ronin- (#12633) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha nem állított be mennyiség alapú díjkedvezményt a postaköltségre, és/vagy nem beszéled előtte le vele, hogy olcsóbban megúszd, akkor mindegyikre ki fogod fizetni a postaköltséget, mivel automatikusan dobja neked a fizetendő összeget az eBay. Én is rendeltem már így Kínából, pár száz forintos tétel volt mind a 3-4 termék, mindegyikre kifizettem a postát, az eladó persze egy dobozba csomagolta az összeset. Szóval mindenképpen érdeklődj az eladónál, ilyen apró cuccoknál szinte biztos, hogy ad kedvezményt. :K

(#12635) Ronin- válasza mhorvat (#12634) üzenetére


Ronin-
senior tag

jaja, azt észrevettem, azért kérdeztem rá itt :) amúgy szerintem nem állított be mennyiség kedvezményt,mert ha 1 termékből választok ki többet,akkor is szorozza a darabszámmal a pk-t :( Próbáltam neki írni,de ott meg le van tiltva, találtam egy mail címet végül a leírásban,remélem arra válaszol majd.. az a "baj" hogy itt nem lehet úgy,hogy leütöm a cuccokat aztán utólag megdumálom vele,hanem egyből fizetni kell. az egyik cuccból amit kinéztem, pedig már csak 1 db van és tojok,hogy elviszik előlem :B
köszi amúgy :R

(#12636) G@ß! válasza dudikpal (#12616) üzenetére


G@ß!
őstag

Ok!

És ott írni kell valami szöveget, nemde?

(#12637) Ronin- válasza mhorvat (#12634) üzenetére


Ronin-
senior tag

na válaszolt is, viszont ezt írta, amit nem igazán értek " If you like it please pay money to money@dacomobi.com" hogy lehet mail alapján utalni ? vagy mi ez ? :)

(#12638) mhorvat válasza Ronin- (#12637) üzenetére


mhorvat
senior tag

Alapvetően a PayPal account e-mail címhez kötött, amikor vásárolsz, e-mail címre küldöd a pénzt alapesetben is. A PayPal-on ha belépsz, van egy olyan menüpont, hogy Send Money. Azon belül beírod a mail címet, az összeget, a valutát, alatta pedig, hogy milyen címszóval küldöd a pénzt.

(#12639) Ronin- válasza mhorvat (#12638) üzenetére


Ronin-
senior tag

jahaaa értem. és ez mennyire megbízható ? mert elvileg akkor ebayen kívül utalom neki a zsét, nem ? mondjuk 8300 értékelése van..

(#12640) mhorvat válasza Ronin- (#12639) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez már nem a pénzügyi tranzakció, hanem az eladó megbízhatóságán múlik igazából. A nálam jobban hozzáértők megmondják, hogy ilyen esetben lehet-e majd (ha szükséges) dispute/claim-et indítani, illetve vonatkozik-e rád az eBay Buyer Protection, ha a tranzakciót nem az automatikus úton végzed. Ezt nem tudom sajnos. :(

(#12641) Ronin- válasza mhorvat (#12640) üzenetére


Ronin-
senior tag

:R köszi,ezer hála, sokat segítettél :R

(#12642) G@ß!


G@ß!
őstag

Szerintetek melyik jobb:
1. ha az arc visszautalja a pénzt, vagy
2. ha rányomok a dispute-ra?

(#12643) dudikpal válasza G@ß! (#12642) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Toljad a disputot, és úgy utalja vissza.
Ha jól számolom a 42. nap környékén jársz.
Nehogy az legyen h ígéri a refundot, te várod, közben kifutsz a 45 napból.

(#12644) G@ß! válasza dudikpal (#12643) üzenetére


G@ß!
őstag

Rendben!
Köszi a segítséget! :)

(#12645) G@ß! válasza dudikpal (#12643) üzenetére


G@ß!
őstag

Most írt vissza az arc.
Nem érti, hogy miért nem tudom nyomon követni.
Nem fogom neki még 20szor elmagyarázni h hülye vagy, te küldted el sima levélként...
1,5 hó alatt már megjöhetett volna.
Ennyi erővel be is kamuzhatta a tracking numbert. (persze ő erről küld papírt h nem...)
Azzal sokat nem érek.
sajnos...

(#12646) kerobi


kerobi
senior tag

Feladta a csávó Usában a cuccot.
Látok is tracking numbert:

Electronic Shipping Info Received, Dec-09-10, 00:00 AM

Note: Tracking information may be transmitted with a delay. Please check back later to view updated information.

Most akkor ezt már biztosan feladta? Nem kellett volna már frissülnie?

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12647) Taru válasza kerobi (#12646) üzenetére


Taru
tag

Nekem volt már olyan csomagom aminek a trackingje végig nem működött de megjött a cucc (mondjuk az Kínáól jött, és itt volt 10 nap alatt).

(#12648) dudikpal válasza kerobi (#12646) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha usps, akkor ennyi lesz az infó.
Volt olyan h megérkezés után 4-5 nappal jelezte az oldalon h hungary, szal ez nem mérvadó.

(#12649) kerobi válasza dudikpal (#12648) üzenetére


kerobi
senior tag

igen, USPS. A legolcsóbb fajtából.:)
Köszönöm nektek.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#12650) dudikpal válasza kerobi (#12649) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Akkor nem marad más csak az az édes izgi, h mikorjönmámegmikorjönmámeg :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.